SMGD REN BURG li Gebr. KOK VLAARDINGEN Woninggebrek oorzaak van noodtoestand bij bedrijven Breedte overweg Veersingel dient verdubbeld °<t£N*.°v lage prijzen fanssen jongeman denken alle verstandige mensen en zij kopen Speciale Self Service aanbiedingen Kampioenen VOOR ALLE ZONWERINGEN Kamer van Koophandel Beneden Maas gffSvf - Voorzitter Buschmann onderscheiden; houw van eigen gebouw aanstaande /y NS C VRIJDAG 22 MEI 1959 PAGINA 6 Ankiets Comfortabel Slaapbankstel, royale maat, met zeer sterke moderne be- jap kleding in kleur naar keuze Ruime keuze in andere modellen Slaapbanken en Bankstellen GCe, LANGE HAVEN 95 TELEFOON 68611 SCHIEDAM ALUMINIUM JALOEZIEËN Juwelier BLOM Stichting Vaste Brandstoffen, Hooigracht 16, Den Haag K 212 De noodtoestand in Vlaardingen op het gebied van de woningbouw en de daaruit voortvloeiende moeilijkheden voor de bedrijven zijn gisteren ter sprake gekomen in de vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas. Aanleiding hiertoe was een schrijven van Ouwenbroeks Meubelfabriek, tot de Kamer gericht, waarbij gevoegd waren afschriften van een schrijven gestuurd naar het gemeentebestuur van Vlaardingen en naar de minister van Eco nomische Zaken. In dit schrijven wordt een verklaring van wethouder De Bruijn van Vlaardingen aangehaald, inhoudende dat de Vlaar dingse bedrijven in de eerste jaren niet op toewijzingen van wonin gen voor 'hun personeel behoeven te rekenen. Bedien Uzelf bij Smoorenburg Hot spaart U tijd Het spaart U geld VOOR ALLE LEEFTIJDEN! Overbelast Eigen gebouw Benelux-tunnel HfiSBsaaaifiaBssfisa® bedrukt katoenen piqué, superieur tan kwaliteit, ar tistiek dessin in sprankelende tin ten wervelend wijde - rok, flatteuze hals lijn, slechts fl 31.- Mousse-Nylon Jongens- Kindersokjes hemdje: Arthur Heren sporthemd van Parijs Florence en New-York De colbert-mode zegt: lichte dessins! Nieuwe stoffen, prachtige pas vorm. Keus vanaf 29.75 Prima Hefanca crêpe nylon. Iedereen is dol op de Luxaflex aluminium jaloe zieën! Het licht wordt heerlijk zacht getemperd of in de slaapkamer geheel buitengesloten. Kamers worden met één simpel handgebaar „gesplitst" en de kinderen kunnen het solide materiaal niet stukspelen! Zelfs het schoonhouden is een genoegen..zo eenvoudig is het. Personeel gevraagd Gevraagd naaisters en leerlingen. Aanmelden Wortelboers Con fectiebedrijf, Nieuwe Binnenweg 310. Rotterdam Telefoon 34080, Handel en Bedrijf Moffelen van rijwielen, gedemon teerd, gemonteerd met bijleve ring van nieuwe kettingkast, spa ken, spatborden en jasbescber- mer 40.-. Frans Waltm-ati, Rot- terdamscdijk 240. Telefoon 63948. GLaskisten voorradig, alle maten voor tuin- en zomerhuisjes. Van straat 33. Tel. 68735 Let op het juiste adres. Melchers voor bromfietsen en re paraties. Singel 4 bij de Rotter- damsedijk. Telefoon 67544, Schie dam. Vraag ons de gratis brochure of een demonstratie. Katwijk* Giashandei l k/h-" OOSTHA VENKADE 71-72 - Tel. 68947-4779 K 1898) Voor bromfietsen o.a. Berini. Bn- tavus, Sparta, Magneet, N.S.U., Monarkscoot en ook voor onder delen Engelen, Celsiusstraat 42 Schiedam. Van der Smans drogisterijen. Hoogstraat 115. Speciaal voor elastieken komsen en breukban den. Deskundige adviezen; pas kamer aanwezig. Zoekt u een exclusieve kop en schotel? Fa. Solingen heeft het. Hoogstraat 2. Telefoon 63143. Vakantiehulpen kunnen worden geplaatst voor droog en schoon werk. Persoonlijk aanmelden; Stoomwasserij Nico Nijman, Stadhouderslaan 3, Schiedam. Diversen Nachtelijke tobbryijen, Calma Dragées brengen overspannen ze nuwen tot rust 2.- bij elke dro gist. Kei Ie weg 8 Rotterdam-W* Fabriek van Chemische en Farmaceutische Produkten vraagt leeftijd ca. 17 Jaar, ter opleiding in de administratie. Met gemaakte vakantie-afspraken kan rekening wor den gehouden. Sollicitaties onder opgave van leeftijd, schoolopleiding enz. aan bovenstaand adres. Lijnbaan 40 (naast Thalia Theater). Tel. 136673, R'dam In- en verkoop occasions goud. zilver en briljant Het bedrijf, waarvan het schrijven af komstig was, heeft met grote personeels tekorten te kampen, welke tekorten zou den kunnen worden opgeheven, als men personeel, van elders aangetrokken, een woning zou kunnen aanbieden. Zelfs ziet het bedrijf zich genoodzaakt de produktie in te krimpen en belangrijke orders uit binnen- en buitenland af te zeggen. Een grootst opgezet plan betreffenende export van meubelen naar Amerika zal niet uit gevoerd kunnen worden, als in de be doelde noodtoestand geen verandering kan worden gebracht. Het schryven aan de minister bevat de klachtdat de voortdurende uitbreiding der oliebedrijven tegenover Vlaardingen een tekort aan woningen, met voor arbei ders betaalbare huur in hand werkt. Mid delgrote bedrijven worden hiervan de du pe. Gepleit wordt voor toewijzing van wo ningcontingenten. De Kamer heeft het besluit genomen, een rapport inzake deze kwestie te rich ten tot de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Evenens was een schrijven ingekomen van de brandstoffenhandel N.V. Kolen- bron, welke firma het woord voerde na mens alle brandstoffen- en oliehandela ren in Vlaardingen. Gewezen werd in dit schrijven op de noodtoestand bij de spoor wegovergangen, die het kruispunt vormt van de Veersingel, Parallelweg, Industrie weg en Deltaweg. Verschuiven van de op lossing van deze onhoudbare toestand is een plaats als Vlaardingen onwaardig, al dus dit schrijven. Lange wachttijden en ongunstige ligging van de overgang t.o.v. de toevoerwegen zijn de knelpunten. Uit voerig gemotiveerd worden in het schrij ven de volgende suggesties gedaan: Ver dubbeling van de breedte van de overweg; inschakelen van verkeerspolitie en dat niet alleen op de spitsuren; aanleg van een tunnel, on(ler de overweg door. De heer J. Hgthart pleitte er voor, bij het Vlaardingse gemeentebestuur aan te '.ringen op verdubbeling van de breedte van de overweg, daar dit de meest urgente maatregel is. Contact hieromtrent zal met het Vlaardingse gemeentebestuur en met ysms NU KOLEN lemtOAM - HOOflSl RMT 31-4} AMSTERDAM - NICUWEHOUK lift ROTTERDAM - 8INNENWE0 4ï (City Centrum) Vol dankbare verrukking over Gods goedheid, delen wij mede dat ons een dochter is gebo ren. Wij noemen haar MARIJKE Bij het H. Doopsel kreeg zij de namen MARIA GEERTRUIDA MARGARETHA Willemsen—De Keijzer Harry en Annie Groenteweg 92, Den Haag. 21 mei 1959. HOOGSTRAAT 155—157 SCHIEDAM de Nederlandse Spoorwegen worden op genomen. Onder de ingekomen stukken was voorts een adres van de K. v. K. in Delft, die de centrale directie van de PTT attent ge maakt had op de steeds toenemende klarh- ten van het bedr,fslcven over overbeet- tlng van de telefoonlijnen in Zuid-Hol land. Bedoeld schrijven werd namens alle Kamers van Koophandel in Zuid-Holland opgesteld. De heer Buschmann gaf nog een uiteen zetting over de plannen tot de aanleg van de Beneluxtunnel door particulieren, een Initiatief van de Vlaardingse burgemees ter. Voor de Beneluxtunnel is tachtig mil joen en voor de tunnel onder de Oude Maas door en de verbindingsweg tussen deze twe tunnels rond driehonderd mil joen gulden nodig. Dat kan worden aan getrokken, in het binienland en in Ame rika, maar dan moet de regering toestaan, tol te heffen tot de kosten er uit zijn, waarna het project aan de regering kan worden overgedragen. Over de verwezen lijking van deze plannen worden reeds besprekingen gevoerd met de directeur- generaal van Waterstaat, ir. Maris, ter wijl de minister dit plan heeft aangemoe- B. C. Hoogendam uit Schiedam, onder' voorzitter van de Kamer van Koophar' del voor de Beneden Maas, overhandig voorzitter G. H. Buschmann de penning van de Kamer, welke ond,erscheidi"d werd uitgereikt h.g.v. het zilveren jubi leum van de laatste als lid van de kameU Keuze uit 6 moderne kleuren. bpeciale prijs: Model Gino, sterke poplin in fraaie ruiten. O 88 Nu slechts: Een hoogtepunt in de vergadering vorm de de mededeling, dat er plannen zijn om een eigen gebouw voor de kamer te doen verrijzen. Grond voor het nieuwe gebouw wordt, aldus wer din een besloten zitting besloten zitting besloten, aangekocht tot een oppervlakte van 530 m2 en wel aan de Hoflaan grenzend aan de Schiedamse- weg, aansluitend op de nieuwbouw van de Twentsche Bank. Beneden in het gebouw komen de kantoren; boven komen de ver gaderzaal en enige kleinere kantoorruim ten. De apotheek Walraven wordt in de nieuwbouw opgenomen. Een tweede hoogtepunt vormde de uit reiking van de penning van de kamer aan voorzitter C. H. Buschmann, hetgeen ge schiedde door de ondervoorziter, de heer B. C. Hoogendam, uit Schiedam. Deze „ridderorde van het bedrijfsleven", zoals de heer Hoogendam deze onderscheiding noemde, is vijf jaar geleden door de heer Buschmann ingesteld, met de beioeding hiermede diegenen te eren. die zich bij zonder verdienstelijk hebben gemaakt voor het bedrijfsleven in het territorium van de kamer en/of voor de kamer zelf. De onderscheiding werd de heer Busch- man toegedacht b.g.v. zijn zilveren jubi leum als lid vap de kamer. De her Hoo gendam schetste de verdiensten van de ju bilerende voorzitter en wees er op, dat niet functies zelf van belang zijn, maar de manier, waarop deze worden vervuld. Het dankwoord van de her Buschmann bevatte een schets van de enorme ont wikkeling in het gebied van de kamer in de afgeopen kwarlt eeuw. De grote bete kenis van de kame is vorlgens spr. gele gen in het feit, dat de vraagstukken beke ken worden vanuit een algemene gezichts hoek, met uitschakeling van politieke in zichten. JAN SEGEREM Vederlichte zomerdralon cos- tuums in licht grijs, blauw en beige f 118. Blauwe wol met mohair costuums f 162.50. Tery- lene pantalons in div. kleuren van de beste kwaliteit. Regen jassen Herenmode Tel. 124070, Witte de Withstraat 61, R'dam. Zitten heerlijk, sluiten keurig. In vele frisse kleuren. Van 2 tot 10 jaar Eén prijs: met Wit met riddermotieven. Leuk model met korte mouwtjes. Van 2 tot 1 T- jaar kleine stijging per maat q 25 ar O.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6