Asfalt onder water Katholieke officieren vieren achtste lustrum KIEKEN Speciaal CONTACT Khroesjtsjev valt uit tegen Von Brentano Brute poging het Griekse volk te intimideren Ibsen s HeddaGabler het V.-scherm op Nieuwe machine ontwikkeld voor de Deltawerken Mgr. Alfrink prijst zorg voor christelijke levenswaarden „Veritas" zeilt op Loosdrecht Verrassingen in Parijs Zeegolven en de weersvoorspelling K.N.M.l. vestigt een station op Schouwen kiespijn Watersport geknipt om te Frasca en Ayala verslagen Twee doden en vele gewonden Alles op één kaart Jubilea Onderscheidingen Promotie Vanavond >1 Ipipp VRIJDAG 29 MEI 1959 PAGINA 5 (ook in kleur) TRIBUNE BEZWEEK Mille Miglia wordt weer een snelheidswedstrijd BOTSING TEGEN BOOM Artistieke staalkaart Examens Gilhuys als 11 edda TesmanGabler en Lo van als Brack in het De werkzaamheden voor de afsluiting van het Veerse Gat vorderen goed. Aan de kant van Noord-Beveland is al een flink stuk van de afsluitdata gereed. Op de foto boven ziet men arbeiders een bitumen-laag op de dijk aanbren gen, die later met tegels wordt afgedekt. Op de foto beneden ziet men arbeiders in de werkhoven zinkstukken gereed maken, die straks het „fundament" zul len vormen van een nieuw stuk dijk. Donderdag vierde de r.-k. Officieren- vereniging ARKO, haar 40-jarig be staan. Om kwart over tien droeg mgr. dr. B. J. Alfrink, vicaris van de Neder landse strijdkrachten, een pontificale H. Mis op in de serk van de H. Jaco bus aan de Parkstraat in Den Haag. Hjj werd geassisteerd door mgr. Van Straelen, hoofdlegeraalmoezenier, en door mgr. De Sain, hoofdvlootaalmoe- zenier. 's Middags werd in de litte raire sociëteit „De Witte" een feestver- gadering gehouden bijgewoond door ve ie, autoriteiten, o.a. mgr. Alfrink, aarts bisschop van Utrecht, mgr. Jansen, bisschop van Rotterdam, mr. B.L.G. Dekkers, oud minister van oorlog, de heer L. C. Rietveld, secretaris-generaal van het ministerie van Defensie, mgr. van Straelen, mgr. De Sain, mgr. Bo- keloh, deken van Den Haag, de lui tenant-generaal H. p. m Baron van Voorst tot Voorst er. generaal-majoor Koning. Na het openingswoord van luitenant- generaal Van der K oon, algemeen voorzitter van de ARKO. sprak de se cretaris-generaal van Defensie, die hul de bracht aan de ARKO, in het bijzon der aan majoor mr. M. J. Koeken, onder voorzitter, die hij de versierselen op- spledde van ridder in de orde van Oranje Iviassau met de zwaarden. Mgr. Alfrink belichtte in zijn toe spraak de persoon van de officier als christen. De persoonlijke kwaliteiten van de katholieke officier aldus mgr. Alfrink, moeten van grote betekenis zijn niet alleen voor de strijdkrachten, maar ook voor de medemens, waarmee hjj in aanraking komt. De officier zal een des te beter mens zijn, maar ook een des te beter officier van onze Koningin, naarmate hij als ge roepene tot Christus' rijk beter soldaat van Koning Christus is. De beste offi cier is degene, die zich van zij.i dienst baarheid tegenover zijn ondergeschik ten bewust is. De grote verdienste van de ARKO zag de aartsbisschop in de zorg, die zij behalve aan materiële en sociale belangen besteedt aan de christelijke levenswaarden. Omdat de sociale voor zieningen in ons land zeer gunstig zijn, aldus de aartsbisschop, kan er des te meer aandacht worden besteed aan de kerstening van het officiersberoep. De aartsbisschop toonde zich zeer ver heugd over het feit, dat er in de Ne derlandse strijdkrachten zo veel aan dacht aan de geestelijke verzorging van de militair gegeven wordt. Prof. dr W.J.M.A. Asselbergs sprak een feestrede uit met als onderwerp „Europa in discussie". Na de feestver- gadering volgde een druk bezochte re ceptie, waarbij talrijke prominenten de leden van de ARKO kwamen gelukwen, sen, o.w. de burgemeester van Den Haag. mr Kolfschoten, luitenant-gene raal G. J. Ie Fèvre de Montigny, chef van de generale staf, en vice-admiraal H. H. L. Fröpper. Advertentie JONKER FOTO TOE STEL ZECIT t Laten wij ons het leven zo gemakkelijk en gerief lijk mogelijk maken, lieve mensen. In Parijs geven ze ons het voorbeeld. Ik heb gelezen dat ze er drie spe ciale brievenbussen voor automobilisten hebben ge plaatst: één op de Champs Elysées, één in de Rue la Boétie en éér ir de Rue Vaugirard. Daar zijn we reuze mee gebaat. Weliswaar zijn er duizenden gewone brievenbussen in Parijs, maar waarom zou je als automobilist niet een half uurtje omrijden naar die speciale bus. Je hoeft je plaats niet te verlaten en het ..ost je allemaal een massa tijd. Ver- ïkke'ijk volk, die Fransen. Ze maken overal een peetje van en de produk- tiviteit kan hun geen snars schelen. Ik eis in A isterdam speciale brie venbussen voor bromfietsers. En voor autopedbestuurders. En ook voor drie wielers. Misschien ook kan de post de brieven bij ons thuis komen afhalen. Brengen hoeft dan niet eer. In Israël is een luchttaxibedri.if, met Frans-Israëlische belangen, met twee hefschroefvliegtuigen zijn werkzaam heid begonnen. (Itim) Op de scheepswerf Verschure in Am sterdam is gisteren een proef genomen met een op verzoek van de Deltadienst en Rijkswaterstaat ontworpen machine, Waarmee vloeibaar asfalt onder water kan worden uitgestort. Het apparaat is het gevolg van een jaar studie en be looft bij de verdere Deltawerken een belangrijke rol te gaan spelen. Hei asfalt moet dienen om de lagen stort- steen, waarmee men de zeebodem ver sterkt, om daar later de dammen op te grondvesten, tot een hechter geheel te maken. De nieuwe machine is op het ogen blik in staat om hete bitumen tot op een diepte van zes meter onder de op- Pervlakte uit te storten, maar het is AI waren de weergoden aanvanke lijk niet met hen, toch hebben de Veri- 'ijnen donderdag in Loosdrecht ter ere van hun lustrum een uitbundig zeil- feest gevierd, dat 's avonds op het dro- te, maar niet op een droogje, in het 'igen Huis (herschapen in h.m. emi grantenschip „Margretha") werd voort gezet. De studenten hebben ter viering van Sacramentsdag eerst in de Sint Paulus- kapel te Loosdrecht de H. Mis bijge woond. Misschien is daarom St.-Clara hun voorspreekster geweest, want 's middags klaarde de hemel op en scheen zowaar nu en dan de zon. Ongeveer honderd zeilboten, tevoren reeds be sproken, vlogen de plassen op. Op een romantisch eilandje werd de 'unc*i verorberd en werden krachten verzameld voor een vossenjacht. Een lege fles dobberend achter een boot, Wekte reeds bjj vele achtervolgers vi sioenen op van de fles, die als belo ning voor het strikken van de „vos" hun deel zou worden. Zonder één set te winnen zijn de twee favorieten voor de Parijse tennistitel in het herenenkelspel uitgeschakeld. Dat >s de grote verrassing van de dag der halve eindstrijden. De sterke Austra- *>er Fraser, naar Europa gekomen om hri.is en Wimbledon te winnen, werd jhet 75, 63, 75 geklopt door de Ita- 'aan Pietrangeli en de Chileen Ayala g'ng kansloos ten onder tegen de Zuid- Afrikaan Vermaak: 62, 61, 6—4! Eraser was kennelijk niet in zijn bes te vorm, Pietrangeli daarentegen bui tengewoon op dreef. De Australiër bleek al gauw moeite met zijn services te hebben, zelden was de eerste goed en b't vrees voor dubbele fouten hield hij de tweede in. En dat gaf de Italiaan ndt voordeel van pressie op de returns, /-onder intense spanning werd Pietran geli finalist. - Eenzijdiger nog was de partij van ter-maak, de lange, forse Zuid-Afrikaan met zjjn sterk aanvallende spel tegen Ayala. Wonderlijk zoals deze vlugge sPeler, die toch te Rome Fraser ver sloeg, machteloos was tegen het hele het bestrijkende spel van Vermaak. In de finale is dus ditmaal geen Australiër °t Amerikaan vertegenwoordigd. -In het damesenkelspel was mevr. Eormoczy, de kampioene van vorig laar niet'zoveel sterker dan mej. Reyes ^Mexico) als de cijfers 63, 60 zou- doen doen vermoeden. De favoriete voor de titel, mej. Truman, had haar sterk ste dag niet en won met moeite van mej, Reynolds. Tijdens een wedstrijd tussen twee Ar gentijnse voetbalclubs in La Plata is ?en houten tribune bezweken. Enkele honderden personen maakten daardoor -n val van 20 meter. Twee van hen A'erden gedood en minstens 100 gewond. e wedstrijd werd gestaakt. Öe Mille Miglia, de klassieke Italiaan- |e 100-mijl-race, zal waarschijnlijk vol- ®ehd jaar weer in zijn oude vorm een Snelheidswedstrijd worden gehouden, y't deelde de burgemeester van Bres- ij?-, de heer Boni, mede. In de race van jut jaar zal evenals in die van vorig ■laar het groot-toeristische element overheersen. De Mille Miglia verander- b® van karakter na bet ernstige onge- ha' in de race van 1957, toen 13 perso on de dood vonden. de bedoeling om dit vermogen tot min stens twintig meter op te voeren. Het asfalt bevindt zich dan op een tempe- atuur van ongeveer honderd graden, hetgeen het voordeel heeft, dat onder deze omstandigheden geen stoomvor- ming optreedt. Bij de werkzaamheden in het Veersegat tussen Walcheren en Noord-Beveland kwamen de water staatkundigen tot de conclusie, dat de voortdurende stroom grote zandbewe- gingen veroorzaakte, en de lagen stort- steen op de rieten zinkstukken meer dan gewenst aantastte. De gedachte rees toen om dit steengruis met asfalt aan elkaar te kitten, maar de moeilijkheid was uiteraard, dat men dit vloeibare materiaal onder water zou moeten aan brengen. Na een jaar van ingespannen studie zijn de deskundigen dan zover, dat ook voor dit technische probleem een oplossing aan de hand is gedaan. De wetenschap is voorts door de Delta dienst nog te hulp geroepen voor de constructie van een apparaat, dat het mechanisch storten van steen mogelijk maakt. In het Veersegat moet namelijk een oppervlakte van 170 m2 met bo- dembeschermende lagen worden be dekt, en de beschikbare middelen zijn thans niet toereikend om continu 'te kunnen werken en tijdig klaar te ko men. Het is daar in het drie kilometér brede water tussen de twee Zeeuwse eilanden een gevecht tegen de tijd, dat slechts met behulp van de middelen der mechanica gewonnen kan worden. Daarom is voorts nog een mammoet zuiger in ontwikkeling, die de grootste ter wereld gaat. worden. De sluiting van het Veersegat, waar voor de eerste maal ook nylonmatten worden be proefd als bodembedekking, vormt voor de Deltadienst een goede leerschool, vooral nu het dijklichaam van 1800 m lengte klaar is en de voorbereidingen in volle gang zjjn voor het plaatsen van acht betonnen caissons. Een busje, waarin zeven passagiers van 's Gravenhage naar de kermis te Deurne reisden, is donderdagmiddag om één uur aan de grens van Helmond tegen een boom gereden. Van de ze ven inzittenden werd een dame zwaar gewond. Ook de andere passagiers moesten in het St.-Lambertuszieken- huis te Helmond worden opgenomen. De politie vermoedt, dat een bestel wagen achteruit van de oprit van een boerderij de grote weg wilde op rijden. Het busje schampte deze wagen, als, gevolg waarvan de bestuurster van het busje juist de macht over het stuur verloor, zodat de wagen aan .de andere zijdevan de weg tegen een boom op schoot. De auto werd zwaar beschadigd. De inzittenden maken deel uit van de Haagse balletgroep Marjo. De gewonde dame is de leidster, mevr. W.G.-S., die het busje bestuurde. De thans in Albanië verblijvende Russische premier, Khroesjtsjev, heeft gisteren in een toespraak te Koritza, nabij de Griekse grens, de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Von Brentano, aangevallen, aldus bericht Reuter. Hij verklaarde dat het houden van een topconferentie niet afhankelijk is van Von Brentano's toestemming. Khroesjtsjev herhaalde zijn reeds meermalen gedane uitlating dat, indien Von Brentano thans geen vredesver drag met de Sovjet-Unie wilde slui ten, hij of een opvolger van hem dit later wel zou doei). Het was gisteren de vierde dag van Khroesjtsjevs ver blijf in Albanië, dat twaalf dagen zal duren. Zijn toespraak te Koritza we r<! onder meer aangehoord door do Sov jet-minister van landsverdediging, Ma- linovski, de leider der Albaanse com munistische partij, generaal Enver Hoxha en de Albaanse premier, Mehe- met Sjehoe. De minister van defen sie van communistisch China, maar schalk Peng Teh-hoeai, is gisteren eveneens in Albanië aangekomen. Khroesjtsjev verklaarde in zijn rede te Koritza ook: „De Sovjet-Unie wenst een neutraal Griekenland, dat zich, zo mogelijk, los van de N.A.T.O. zou ma ken, zodat er geen bases voor het afvu ren van raketten en voor kernwapens in dit land zouden worden aangelegd. In dat geval zou Griekenland niet langer een bedreiging en een gevaar voor ons zijn. Maar als de duivel zou maken dat de Griekse regering haar gezonde verstand zou verliezen, zal dat voor haar en het Griexse volk des te erger zjjn. Wij waarschuwen de Grieken hun gezonde verstand niet te verliezen en niet toe te staan dat er bases voor raketten of kernwapens in hun land worden aangelegd." Omtrent Italië verklaarde de Sovjet-premier: „De Italiaanse regering heeft een gro te en dwaze fout gemaakt door in te stemmen met de aanleg van lan- ceerbases voor raketten op haar ge bied". Premier Karamanlis van Grieken land heeft inmiddels de Russische leider reeds geantwoord en gezegd dat de redevoeringen, die Khroesj tsjev deze week heeft gehouden en „die kennelijk bedoeld waren om het Griekse volk angst aan te jagen", dit volk zijn kalmte niet zullen doen verliezen. „Khroesjtsjev staat aan het hoofd van een zeer grote en machtige staat, waarmea Griekenland oprecht goede betrekkingen wil onderhouden, ondanks de verschrikkelijke gebeur tenissen uit de jaren 1946-1949 (dit was de tijd van de communistische gueriUastrjjd)", aldus Karamanlis. ..Maar de tactiek die Khroesjtsjev nu tegen Griekenland volgt en de rede voeringen, die hij aan onze grenzen houdt, moedigen onze wil tot liet on derhouden van goede betrekkingen met de Sovjet-Unie volstrekt niet aan." Te Belgrado wordt vernomen dat de Franse en Italiaanse diplomatieke ver tegenwoordigers te Tirana de enige Westerse diplomaten in de Albaanse hoofdstad zijn uitgenodigd voor een officiële ontvangst, die de Albanese re gering Kroesjtsjev aanbiedt. Dezelfde diplomaten hebben een uitnodiging tot bijwoning van een receptie voor de communistisch-Chinese minister van landsverdediging maarschalk Peng Teh-hoeia afgeslagen, omdat hun re geringen de Chinese volksrepubliek niet erkennen. „Hedda Gabler", een spel van Hen- rik Ibsen, dat gisteravond onder regie van Ton Lensink door de A.V.R.O.-tele visie werd uitgezonden, is een uitmun tend toneelstuk. Tot op zekere hoogte is het zelfs een meesterwerk, al is het alleen maar om de indringendheid, waarmee het karakter van de titelhel- f'in 's getekend. Zij is een generaais- dochter, die levend met de herinnerin gen aan haar. jeugdsuccessen in de bal zaal, met koninklijke ongenaakbaarheid door het leven gaat. Voor het gewone maatschappelijke leven heeft zij een grenzenloze minachting. Zjj is de vrouw, die zelf nooit iets heeft beleefd of gepresteerd en die anderen niet gunt wat haar in het leven heeft ontbroken. +Va zich gekooid in haar huwelijk met de weinig briljante maar goedige Jorgen, die zij met sarcastische vrien delijkheid bejegent. Maar onder het koe le masker brandt de passie, waarvan ®enl®le Ejlert Lövborg het' voorwerp wordt. Door de dwaasheden waartoe de- ze hartstocht haar brengt zjj ver schaft Ejlert de revolver waarmee hij zelfmoord pleegt biedt zij de advocaat Brack de kans haar te chanteren. Deze is hardvochtig en begerig genoeg om met die mogelijkheid te spelen. Daar mee komt dan het slot van het drama. Eeven m de macht van Brack is voor Hedda ondraaglijk. Niet in schoonheid leven, dan in schoonheid sterven. Dit is de achtergrond waartegen Ibsen de zelfmoord van Hedda schildert. De scherpte waarmee Ibsen dit vrouwenkarakter tekent, is, zoals reeds opgemerkt, meesterlijk, maar zijn, stuk mist het menselijk tragische van de grote noodlotsdrama's, ener zijds om de pathologische kanten van het geval, anderzijds omdat de auteur iedere zinspeling op de vraag goed en kwaad achterwege laat. Daardoor komt heel het knappe stuk in een moreel luchtledig te hangen. Een ver keerde strekking is er niet in te be speuren, maar er is in het geheel geen moreel tandpunt en dat maakt deze dubbele zelfmoordgeschiedenis o.i. geestelijk ongezond en dus min der geschikt, zo niet ongeschikt voor vertoning in he huiselijke kring. Ton Lensink heeft getracht dit stuk door middel van 'n wisselend gebruik van close-ups een grotere indringendheid te geven. Het'resultaat was echter in vele gevallen, dat men de gevoelens en ge dachten der personen meer van hun krampachtig trekkende gelaatsspieren kreeg af te lezen dan dat ze van bin nen uit opwelden, ontbrak aan deze toneeltechnische vir tuositeit. Een prachtig type, die aan de figuur van een mister Chipps deed den ken, zette Gjjsbert Tersteeg op het scherm als de naïeve Tesman, onbewust van de weerzin die zjjn goedhartige on nozelheid bjj zjjn vrouw wekt. maar die onnozelheid toch zo doserend, dat hjj zjjn rol voor het lachwekkende behoed de. Knap was ook Lo van Hensbergen als de koelbloedige, scherpzinnige, op avontuurtjes beluste jurist Brack, die Hedda langzaam in zijn netten ver strikt. Enny Meunier speelde Thea, de „domme gans", met haar moederlijk beschermende instinct, dat de voor naamste reden is voor Hedda's haat. Marie Meunier was Julia, een tante, die alleen optreedt om lief te zijn en dan beledigd te worden door één striem van Hedda's onbarmhartige tong. Tevoren was in een feestelijke ge meenschappelijk door radio en televisie uitgezonden finale in de A.V.R.O.-stu dio te Hilversum gisteravond voor de kijkers onder fonkelende vuurwerk- flitsen het bedrag bekend gemaakt dat de actie „Alles op één kaart" ten bate van de Nederlandse jeugd heeft opgeleverd: een miljoen gulden, waar van alleen al een ton afkomstig is van de actie „Alles op één plaat". Een fi nale, waarin de jeugd zelf winnende junioren-teams uit Groningen en Ba- rendrecht. die werden verrast met ra diotoestellen een belangrijk aandeel had en waarbij de tachtigjarige mevr. van den Heuvel uit Baarn een der aan deze actie yerbonden topprjjzen, o.a. bestaande uit een TV-toestel, een radio en een wasmachine, in ontvangst mocht nemen. jr. Vrijdagmiddag zal in de concertzaal van het Singermuseum de 600ste op name gemaakt worden van de VARA- rubriek „Artistieke Staalkaart", in dit programma, dat wordt geredigeerd door Rutger Schoute en Max Dender-' monde, worden actualiteiten op kunstge bied behandeld. Deze mijlpaal is voor omroep en redactie tevens 't 12 V2-jarig bestaan. Dit zal na de uitzending in de foyer van net museum feestelijk wor den herdacht. In deze uitzending (za terdagavond 19.00 uur) wordt de naam hekend gemaakt van de winnaar van de kunstprijs van f 1000, die deze om roepvereniging uitloofde voor degene die zich dit jaar het verdienstelijkst (Van onze verslaggever) In Zierikzee op Schouwen-Duiveland zal de K.N.M.l. een nieuw station ves tigen voor synoptiseh-oceanografisehe waarnemingen. Dit nieuwe filiaal van De Bilt is te danken aan de behoefte van de Deltadienst om te beschikken over gegevens betreffende de hoogte en intensiteit der zeegolven. Enkele kilo meters in zee heeft de Rijkswaterstaat een paai opgesteld, waaraan zich op verschillende hoogten koperen staafjes bevinden, die reageren zodra zjj door de deining worden geraakt. Deze reac ties worden draadlobs naar een station van de Deltadienst op Schouwen over geseind. De K.N.M.l. wil de gegevens betreffende de golfhoogte verwerken om aan de hand daarvan mede de weersvoorspelling te kunnen bepalen. Maar de mannen van de Deltawerken, en vooral de aannemers, zullen het meeste profijt van het nieuwe systeem ondervinden, omdat de voorspelling op de eerste plaats voor hen is bestemd. De wind en de golfslag op enkele kilo meters uit de kust kunnen namelijk op een gegeven ogenblik bepalend zijn voor de omstandigheden op de plaats, waar de Deltawerken tot stand komen. Voorts zal eind juli in het Brouwersha- vensegat een radartoren in gebruik ko men voor het meten van de golfbewe gingen in deze zeearm. De scander komt veertien meter boven de zeespiegel. De ambassadeur van Australië is in Den Haag teruggekeerd en heeft de leiding van de ambassade weer op zich genomen. De heer Salah el Din el Charaoui, tijdelijk zaakgelastigde van de ambas sade der Ver. Arabische Republiek, is voor een korte periode afwezig. De heer Akil Selim Abdov, eerste secre taris, heeft de leiding van de ambassa de op zich genomen. Maandag 1 juni zal de heer J. W. Quintt, burgemeester van de gemeente Brunssum, zijn 12!2-.iarig ambts jubileum vieren. Ter gelegenheid hier van wordt 's middags ten gemeente huize een openbare raadszitting gehou den, gevolgd door een receptie. in de Hoge- Advertentie Natuurlijk moet U naar de tand arts maar voorsnel bedwingen van plotselinge treiterende pijn alvast een "Akkertje" nemen. "Akkertjes" voor flits-snelie •veilige en zekere werking Prof. R. Roelofs, hoogleraar geodesie aan de Technische school te Delft, is benoemd tot officier in ue orde van Verdienste van Italië. De onderscheiden hoogleraar is con rector van de Delftse Hogeschool, gisteravond door de TV uitgezonden stuk „Hedda Gabler" van Henrik Ibsen. opwelden, w aardoor theatrale heeft gemaakt voor het uitdragen van effecten ontstonden, die afbreuk deden het begrip „Kunst", aan het geheel. Met name was dit het geval met Frans van Lingen als de ge ëmotioneerde Ejlert Lövborg. die na de orgie bij Brack rjjp is voor de „mooie dood",welke de duivelin in Hedda van hem eist. De Hedda van Rie Gilhuys was wat koel en lakoniek, maar zij wist haar teksten knap te zeggen met een suggestief gebaar, een onderdrukte haat in haar stem, een onthullende oog opslag. De menselijke ontroering echter De NTS relayeert vanavond het pro gramma van de Vlaamse televisie, waarin een opvoering wordt gegeven van „Pastoor Campens Zaliger", een tv-spel van Paul Hardy naar de gelijk namige roman van Ernest Claes, die de uitzending persoonlijk inleidt. Voor af het Weekoverzicht van de NTS-jour- naais. De Selvera's, de Wama's, de Spel brekers en vele andere bekende ar tiesten als Jan Doodle, André Carrel! en Dick Engel bracht zal men vanavond op een geheel andere wijze dan gebrui kelijk kunnen horen in „Theater Anders om" van de KRO. namelijk als ac teurs in het ontstellende speurdersdra ma „S.iang Zeeuwkema en het Usurp- mysterie" van Han Holzhaus en Leo Nelissen. Met dit kolderieke geval waarvoor Harry Bannink de muziek schreef, neemt dit theater afscheid van het seizoen 1958-59. Na een popu lair concert door „Cascade" onder lei ding van Johnny Ombach met mede werking van Maria Zamora en Maurice Dean, volgt een klankdocumentaire van Herman Fikkert en Dick do Vree, waarin onder de titel „Lof der Beschei denheid" leven en streven in de Ach terhoek zal worden belicht. Later op de avond speelt het Radio Kamerorkest onder leiding van Maurits van den Berg met medewerking van Ferrv Noch, hoorn. muziek van Rossini, Strauss, Schubert en Roussel. De aan het Wilhelminagasthuis te Amsterdam verbonden specialist, dok ter Ph. Rümke is gisteren aan de Am sterdamse Gemeente Universiteit gepro moveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld „Auto-anti lichamen tegen spermatozoën als oor zaak van onvruchtbaarheid bij de man". Promotor was prof. dr. G. J Kloosterman. LEIDEN, 28 mei. Kand. wis- en na tuurkunde Tli. Niemeyer, Leiden; J, W. Roelofsen, Leiden; H. Brouwer. Leiden; D. E. Jans, Den Haag; doctoraal biologie: de dames F. Mac Gillavry, Leiden en M. H. v. Draanen, Leiden; doctoraal schei kunde: mej. J. A. Zwartz, Leiden; doc toraal sterrenkunde: mej. L M J. S. Volders, Leiden. AMSTERDAM. 27 mei Bevorderd tot arts mevr. M. de Jong-Busnac en de heren A. Jansens en E. Batten (Amster dam). Geslaagd voor het artsexamen le ged. mej. L. E. A. Kits van Waver en, mej. G. J. Wassink en de heren R. H. Koekoek en W. Groeneveld (Amster dam). AMSTERDAM, 27 mei. R.K. Kweek school ,.De Voorzienigheid", Laurier gracht 41. Amsterdam. Eindexamen 2de leerkring L.O. Geslaagd de dames: G. M. van Duinen, P. A. F. Dijker, Zr. M. The- vese. LEIDEN, 29 mei Kand. ex. semie- tische taal- en letterk.: L. W. Veenen- daal. Scheveningen. ROTTERDAM. 28 mei Land. eco nomische wetenschappen: J. de Jong, 3 1 Haag; B. Loerts, Rotterdam; G. B. A Smeele. Rjiswijk; jhr. L. D Stric.k van Linschoten, Delft. Doctoraal: Go Kian Hiap. Amsterdam en J. Spaar garen, Voorburg. TILBURG, 28 mei Aan de katho lieke economische hogeschool zjjn ge slaagd voor het doctoraal examen eco nomie, bedrijfshuishoudkundige rich ting. M. Wauters (Hulst) en G. Kroon (Haarlèm). AMSTERDAM (G.U.) 28 mei doet. Zweeds mevr. A.M, Kolvoort-Del- hez (Amsterdam); doet. wiskunde L. v. d. Brom (Amsterdam); kand. wis- en natuurkunde P.E.J.M. Leemans (Am sterdam) en Th. B. Roep (Zaandam).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 5