Dagblad voor Schiedam en omstreken Brandweer en leger blussen vier heide en bosbranden Veel schade in de Harskamp —HM WÊÊÊtÊ Vismeel fabriek in de as gelegd Ruim anderhalf miljoen gulden schade crisis Argentinië is de te hoven gekomen „Koude oorlog" woedt rondom de Blauwe Grot 0 -I President De Gaulle in Rome Twee sergeants gedood tijdens schietoefening Kosten levens- onderhoud iets gestegen 29 branden in Nedersaksen FELLE BRAND TE BEVERWIJK Nieuw kabinet maakt president tot een „rubberstempel" Capri-Laag en Anacapri hebben ruzie over de kivaliteit van een voetpad Huwelijk prins Albert via T.V. De Jong staats secretaris voor de marine Auto rijdt tegen goederentrein Bisschopswijding in Oost-Duitsland Centraal Comité in Moskou bijeen Politie moet enthousiasme van de Italianen intomen Het weer. OP AFSLUITDIJK Door de droogte groot aanbod van rundvlees Vierling geboren in New York r>r> Felle tegenstander op sleutelpost Bromfietser dodelijk verongelukt Japans-Noordkoreaan- se overeenkomst Botersmokkelaars op strand van Cadzand Bij Noorse hotel brand omgekomen Nederlander „VIVA MACMAHON DONDERDAG 25 JUNI 19, o-V'. Gevaar voor tekort als regen nog lang uitblijft Als gevolg van de droogte In Deense veehouderij dreigt crisis fiSIISi® llllili Tijdens oefening Soldaat verdronken in de Maas Kind gedood; bestuur der gewond Douanier kan een van hen arresteren Sunny Seat de sioel om lekker lui te luieren! Meer bewolking Aan zee Het weer in Europa nieuwe schiedamsche courant ::v.v Door nog onbekende oorzaak is woensdagmiddag omstreeks half zes de met wat struikgewas begroeide hei de tussen de Osscnberg en de Driepoot in het infanterieschietkamp De Hars kamp in brand geraakt. Het vuur ver spreidde zich zeer snel, zodat in aller ijl ongeveer 3.000 in De Harskamp ver blijvende militairen gealarmeerd moes ten worden. Ook de brandweer van de Igerplaats en de brandweren uit Hars kamp, Otterlo, Ede, Kootwijk en Apel doorn werden te hulp geroepen. Dank zij de massale inzet van men sen en materiaal kon het vuur na ruim anderhalf uur bedwongen wor den. Toen waren ongeveer twintig ha. heide en enkele schietdoelen aan het vuur ten offer gevallen De grote uitge strektheid van de brand en de sterke rookontwikkeling bemoeilijkten het blussingswerk zeer, doch een militair verkenningsvliegtuig, dat eveneens as sisteerde, kon de brandweer waarde' volle aanwijzingen geven. Ook in het Valtherbos nabij Emmen Is woensdagmiddag een felle brand ont- Bij schietoefeningen met granaten over de Waddenzee vanuit een van de kazematten van Kornwerderzand op de Afsluitdijk zijn woensdag twee ser geants eerste klasse van de 105e tech nische dienst basis veldherstelcompag nie, de 31-jarige P. Hopman uit Am sterdam en de 35-jarige W. C. P. Kat uit Haarlem, om het leven gekomen door het voortijdig exploderen van een granaat. Beide sergeants waren ge huwd, de heer Hopman had één kind de heer Kat twee. Vanuit een Shermantank, die in een van de kazematten is ingebouwd, had den de sergeants reeds twee schoten gelost op doelen, die in de Waddenzee waren uitgezet. Bij het derde schot ex plodeerde de granaat in de loop van het kanon en sloeg terug. In de gewel dige ravage, die werd aangericht, wer den de stoffelijke resten van de ser geants gevonden. Omtrent de oorzaak- van het voortijdig exploderen van de granaat is nog niets bekend, doch er wordt een diepgaand onderzoek inge steld onder leiding van de kolonel W. G, Frind. De stoffelijke resten van de slachtoffers zijn naar Den Helder ver voerd. Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud van gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals dat maandeljjKs door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt samengesteld op basis van 1951 100, gaf van medio april tot medio mei een lichte stijging te zien. Het indexcijfer inclusief A.O.W. steeg van 130 in april tot 121 in mei. Het indexcijfer exclusief A.O.W. bleef in verband met afronding der cijfers on veranderd staan op 116. De belangrijkste veranderingen speel den zich af in de sector voeding. Bin ben deze sector van de gezinsuitgaven daalde het indexcijfer voor aardappelen en voor fruit. Voor groenten nam het indexcijfer daarentegen toe, terwijl voorts de prijzen stegen voor margarine, vlees, kaas en eieren. Buiten de voedingêsector daalde de Prijs voor antraciet en steeg hij voor schoeisel en schoenreparatie (stijging Var; de leerprijzen). Het prijsbeeld op de rundveemarkt is sterk gewijzigd. Door de langdurige droogte is het aanbod groot en de prij zen zijn dan ook, al naargelang de kwa liteit, gezakt met 30 cent en meer per kilo. De situatie zal bijzonder moeilijk worden als deze droogte nog langer voortduurt, omdat dan zowel de produk- tie als het prijsbeeld verstoord zullen Worden. Aldus verklaarde de voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, de heer Joh. de Veer, bij de opening van de openbare bestuursvergadering Van het produktschap in Utretht. De slagers volgen langzaam het zich wijzi gende prijsbeeld op de rundveemarkt, zo zei de heer De Veer. Hij waarschuw de er overigens voor, dat er bij een zeer langdurige droogte wel eens een tekort aan rundvlees zou kunnen komen, waar door de prijzen weer hoger zouden Worden. Het bestuur besloot de overnameprijs Voor baconvarkens te verhogen van f 2.18 tot f 2.23 per kilogram. Een vierling, bestaande uit drie jon gens en een meisje, is gisteren gebo ren in het marine-hospitaal op Staten Island in New York. De moeder, de 26-jarige mevrouw BeSsie Kojouras, Echtgenote van een student in de rech ten op de universiteit van Columbia, Viaakt het goed, evenals de babies, al- \s meldt UPI. staan, die zich in korte tijd uitbreidde over een oppervlakte van twee tot drie hectaren. De orand werd bestreden door de brandweren van Emmen, Val- thermond, Sleen, Exlo en Schoonoord. Ook werd assistentie verleend door een groep militairen uit de legerplaats Assen. De brand, welke kort doch fel woedde, werd gemeld door een piloot van een vliegtuig, afkomstig uit Eelde, die boven het gebied vliegend een rook pluim had waargenomen. Hjj waar schuwde onmiddellijk het vliegveld Eelde, dat de melding doorgaf aan de brandweer te Emmen. Vervolgens woedde tussen Hattem cn Hattemerbroek een bosbrand, waar bij vijf hectare jonge dennen een prooi van het vuur werden. De brand ont stond waarschijnlijk doordat vakantie gangers onvoorzichtig zijn geweest met vuur en werd bestreden door de brand weer van Hattemerbroek, Oldebroek, Hattem, Zwolle en Heerde en door mi litairen, die toevallig in de buurt aan het oefenen waren. Door dit krachtda dig ingrijpen was men het vuur spoe dig meester. Tenslotte is ook 0[i het grondgebied van de gemeente Hilversum en op het terrein van „Boekesteyn" een bos brand uitgebroken ter hoogte van Crai- ioo, tussen Hilversum en Bussum. De brandweren van deze plaatsen bestre den het vuur. Er ging ongeveer een ha. bos verloren. In de Wcstduitse deelstaat Nedersak sen woedden gisteren bij elkaar 29 bos- en heidebranden, die een gevolg zijn van de aanhoudende droogte. Bij de bestrijding van de branden zijn circa 2.500 militairen ingeschakeld. De groot ste brand woedt reeds drie dagen bjj Cuxliaven, aan de monding van de El be. Daar staat een stuk bos van ne gen vierkante kilometer in brand. In Denemarken dreigt door de aan houdende droogte een crisis in de vee houderij. Veel boeren moeten hun die ren op rantsoen zetten of eert deel van hun vee laten slachten. Als echter te- veel vee voor de slacht wordt verkocht, zal de melk-, boter- en vleesproduktie tn moeilijkheden komen. i Al President Frondizi van Argentinië heeft Alvaro Alsogaray, een aud-officier van de genie, tot premier, minister van economische zaken en tijdelijk minis ter van arbeid benoemd, aldus meldt UPI. Alsogaray, die in militaire kringen in hoog aanzien staat, is een van de felste politieke tegenstanders van Fron- dizi. Hij heeft gistermiddag na een on derhoud met de president verklaard, dat Argentinië de crisis te boven is. De nieuwe minister is een krachtig voorstander van particulier initiatief en vrrtmim^n buitenlandse hulp bij de olie-exploita tie. Waarnemers in Buenos Aires zijn van mening, dat de benoeming van Al sogaray president Frondizi tot een „rubberstempel" maakt, aangezien Also garay de volledige macht in financiële en arbcidsaangelcgenheden heeft be dongen. De nieuwe Argentijnse regering is naar alle uiterlijke kenmerken een ka- binet van zakenlieden. Het particulier initiatief, aantrekking van buitenlandse investeerders en optwikkelingvan de latente krachtbronnen speciaal de olie staan bovenaan de lijst van werk zaamheden welke de nieuwe minister raad hoopt af te werken. Het politiek zwaartepunt is thans van links van het midden verschoven naar rechts. De premier Alvaro Alsogaray wacht geen lichte taak. De begroting voor het dienstjaar 1958-'59 moet nog ontworpen en besproken worden, terwijl de schat kist al een tekoVt heeft van 17 mil jard pesos heep. De spoorwegen en enkele andere staatsbedrijven werken met steeds groeiende verliezen. Nochtans schijnt de nieuwe regering het vertrouwen te hebben. Want de koers van de peso liep van 110 terug tot 82 tegen de dollar toen het nieuws van Alsogaray's benoeming bekend werd. Een beeld van de enorme rookontwikke ling bij de brand' in de vismeelfabriek te Beverwijk. De „Grotta Azzurra" op het eiland Capri. v a (Van onze Romeinse correspondent) p Capri, .ieeiland der Sirenen, hebben natuur en kunst de zaak nogal ingewikkeld gemaakt en daarom is er na twee jaren broeien een incident tot uitbarsting gekomen. Het eiland Is verdeeld in twee ge meenten, Capri-Laag (Capri aan zee) en Anacapri op do berg. Beide plaats jes munten uit door natuurschoon en door een bloeiende toeristenindustrie. Het is de Blauwe Grot, die niet weinig bijdraagt tot het een zowel als het an der. Met zoveel sterretjes is deze on deraardse balzaal van Neptunus in de reisgidsen aanbevolen, dat jaarlijks een paar honderdduizend vreemdelingen zich in bootjes van Capri aan Zee er heen en dóórheen laten varen. De Grot ligt op het rechtsgebied van Anacapri en deze gemeente heft dan ook een passend entree-geld, een schoonheidsbe lasting. Het doet Anacapri echter leed, dat het zijn welstand niet nóg meer kan verhogen door een totale exploitatie van het natuurwonder. Maar een oude werkverdeling schrijft voor, dat alle vervoer over water toevalt aan Capri aan Zee. En praktisch kan men slechts over water de Grotta Azzura bereiken. Twee jaar geleden begon de veelzijdige huisarts, dr. De Tommaso. burgemees ter van Anacapri, met de aanleg van een (rij)weg, die zjjn stedeke op de berg zou verbinden met de ingang van de grot. Het zeevolk van Capri-I °ag voorzag terstond, dat nu een lieve duit van zijn niet onaardig inkomen zou ver dwijnen in de zakken van de Anacapri- sche buschauffeurs. Zo ontstond de koude oorlog. Een topconferentie bood uitkomst. Capri zou de weg dulden, als Anacapri zich verbond om het laatste en steilste gedeelte ervan niet boven de categorie der voetpaden te laten uit gaan. Dezer dagen is de verbinding over land van Anacapri met zijn grot tot stand gekomen. Maar het blijkt, dat het laatste stuk weg waar alles om draait, zo luxueus is aangelegd en zo fraai uitgebouwd, dat geen Anacaprische chauffeur er tegen op ziet om zijn vrachtje helemaal beneden aan de boor den van de eeuwig ruisende zee en pal naast de ingang van de grot af te le veren. ,,Zij hebben er toch een rijweg van gemaakt, de schoften," riep Capri luid, maar dokter De Tommaso hief bezwe rend de slanke handen en hield vol dat het een voetpad was, breed gezien.na tuurlijk. De koude oorlog is hervat. Capri aan Zee. dat de enige toegangshaven tot het eiland beheerst, is met een uithonge- ringscampagne begonnen. Alle insulair transport, over land zowel als over wa ter, is stil gelegd Wie naar Anacapri wil, hij ga zijn gang, maar hij zal de hele klim te voet moeten volbrengen. Hoe het incident zal eindigen, is niet te voorspellen. Beide partijen staan sterk. Beide partijen zijn echter zwak tegenover het machtige leger der brood- Volgende week donderdag verzorgen de Franstalige-Belgische en de Vlaam se televisie een rechtstreekse reporta ge van de huwelijksplechtigheid, zowel burgerlijk als kerkelijk van Priris Al- bert van België en Prinses Paola Ruf- fo di Calabria. De uitzending begint om 9.50 uur en duurt tot ongeveer 12.15 uur. Om 10 uur kunnen de kijkers ge tuige zijn van het burgerlijk huwelijk in het koninklijk paleis te Brussel. Daar na volgt de camera het prinselijk paar op hun weg van het paleis naar de St.-Goedelekerk, waar het kerkelijk hu welijk zal worden ingezegend. Deze laatste plechtigheid begint rond 11.00 uur. Na de plechtigheid begeleidt de T.V. het prinselijk paar op hun tocht langs de Kouwenberg, door de Konings straat tot aan de Mariakerk te Schaar beek. De meeste landen, aangesloten bij het Eurovisienet, waaronder Neder land, ncmen.de uitzending van de Bel gische televisie over. Tijdens de militaire oefening „Panta Rei" die op het ogenblik in het zuiden des lands wordt gehouden, is gister avond om half elf een militair om het leven gekomen. De dienstplichtige sol daat E. Bunskoek die deel uitmaakte van een patrouille, die als infiltratiegroep optrad, is tijdens het zwemmend over steken van dc Maas nabij Putterswijk verdronken. Naar de legervoorlfchtings- dienst meedeelt w(jrdt aangenomen dat de soldaat, die plotseling wegzakte, kramp heeft gekregen. Kunstmatige ademhaling die onmiddellijk werd toe gepast heeft niet kunnen baten. Het stoffelijk overschot is overge bracht naar het St.-Elizabeths-zieken- huis te Venray. Soldaat Bunskoek was negentien jaar. Hij was nie gehuwd. Hij woonde in Glanerbrug en behoorde tot het 46ste bataljon infanterie uit de legerplaats Steen wij kerwold. De 47-jarige G. Mazenier uit Nieuw- Amsterdam is tussen Erica en Klaziena- vecn dodelijk verongelukt. Hij was op weg van zijn werk naar huis en botste tegeji een voor hem rijdende bromfiets Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen na. Vertegenwoordigers van Japan en Noord-Korea hebben in Genève een overeenkomst goedgekeurd die voor ziet in repatriëring van 600.000 Korea- nen uit Japan naar Noord-Korea. Zuid- Korea heeft de vorige week, uit pro test tegen de verwachte overeenkomst, de handelsbetrekkingen met Japan af gebroken. De Zuidkoreanen hebben voorts gedreigd dat zij met alle mid delen zullen proberen de repatriëring der Koreanen te verhinderen. Van Zuidkoreaanse zijde worden pogingen (Van onze parlementaire redacteur) De laatste besprekingen tussen de mi nister van Defensie en kapitein ter zee P. J. S. de Jong hebben er gisteren toe geleid, dat overeenstemming is bereikt over de taakverdeling tussen staatssecre tarissen en minister. Kapitein ter zee De Jong zal nu zeer binnenkort defini tief tot staatssecretaris voor de marine worden benoemd. Dat minister Van den Bergh met kapi tein De Jong tot een vergelijk is kun nen komen, is een bewijs van de in schikkelijkheid van de minister tegen over zijn bij uitstek deskundige staats secretaris. Dc kapitein van de „Gelder land" is destijds enige jaren adjudant van de minister van Oorlog geweest en kent het departement terdege. Zijn voorwaarden betroffen vooral de invloed die hij in het financiële beleid meende te moeten kunnen uitoefenen. Petrus Josef Sietze de Jong is op 3 april 1915 geboren te Apeldoorn en kwam op 3 september 1931 bij het Ko ninklijk Instituut voor de Marine in dienst als adelborst. Na drie jaar werd hij tot officier benoemd. Thans is hij kapitein ter zee, commandant van de torpedobootjager „Gelderland". Op de onbewaakte overweg in de Heerdenweg te Vinkenveen is vanmor gen, even over half zeven, een auto tegen een goederentrein gereden. De bestuur der van de auto werd gewond en een kind dat ook in de auto zat is gedood. Vier smokkelaars die gisteravond in een jachtje aan het strand van Cadzand boter inlaadden, zijn bij dit werk door een douanier overvallen. Drie smokke laars konden ontsnappen, maar de vier de werd gearresteerd met de hulp van een dopr wandelaars op het strand ge waarschuwde ambulante groep van de Rijkspolitie. Een grote hoeveelheid bo ter werd in beslag genomen. Een zeer felle brand heeft vanmorgen de maalderij, de opslagpuaats en het laboratorium van de N.V. Chemische Fabriek Noord-Holland, de zgn. vis meelfabriek te Beverwijk, in de as ge legd. De brandweren van Beverwijk, Velsen en de Hoogovens hebben de brand met twintig stralen bestreden, maar konden niets uitrichten tegen de vuurzee, die in de ongeveer duizend ton geslagen vismeel woedde. Men moest zich beperken tot het nat houden en be schermen van dc nabij gelegen Beverol- fabrieken, die croot gevaar liepen. Het complex van de Chemische Fabriek Noord-Holland is geheel in de as gelegd. De brand is ontstaan door broeiing in het opgeslagen vismeel. De schade be draagt meer dan anderhalf miljoen gulden. Omstreeks kwart voor negen werd alarm geslagen, toen drie arbeiders in de opslagplaats de brand ontdekten. Onmiddellijk rukten de brandweren van Velsen en Beverwijk uit. Velsen begon het vuur te bestrijden met de nevelspuit, Beverwijk maakte aanvan kelijk gebruik van de lagedruk- spuit om de hoger gelegen delen van het fabrieksgebouw te kunnen berei ken. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de zich in het laboratorium bevindende dr. E. E. Muytjens het ge bouw niet meer op normale wijze kon verlaten en over stapels zakken met vismeel moest klimmen teneinde zich via een hooggelegen raam ternauwer nood in veiligheid te kunnen stellen. De ongeveer duizend ton vismeel lag opgeslagen in 50.000 balen. Er ontwik kelden zich geweldige rookwolken, die tot ver in de omtrek zichtbaar waren en duizenden naar het terrein van de brand lokten. Het fabriekscomplex is gelegen aan de Pijp in het Beverwijkse industrie terrein. De vlammen sloegen over de Pijp heen en zetten daar bosjes en een strook door de droogte geteisterd wei land in brand. Vele particulieren en schoolkinderen bestreden met vuurzwe- pen deze bosbrand, totdat de Hoogoven brandweer verscheen om daar hulp te bieden. Toen duidelijk werd, dat het branden de fabriekscomplex, dat in de oorlog van 1914-1918 is gebouwd als een der eerste bedrijven in dit industriegebied, niet meer te redden was, werd alle aan dacht besteed aan het beschermen van de Beverolfabrieken, die ten oosten van de chemische fabriek zijn gelegen. De oostenwind was een gunstige factor bij het beschermen van dit brandgevaarlijke fabriekscomplex. De drie brandweren, die tezamen met twintig stralen werkten en ónder lei ding stonden van de commandanten van Velsen, Beverwijk en van de Hoogovens, hebben urenlang werk gehad bij het bestrijden van een zich steeds heviger ontplooiende vuurzee. De burgemeester mr. Kwint van Velsen, loco-burgemees- Advertentie SIROCCO N.V. ZUTPHEN TEL. 06750-4979 ter W. Vessies van Beverwijk en vele autoriteiten waren op het terrein van de brand aanwezig. Toen het vuur het laboratorium bereikte, werd dit aange kondigd door met luide knallen ont ploffende zuursto£flessen. Tegen elf uur stortte de voorgevel van het fabrieksge bouw in. Bij deze' brand zijn ook onge veer driehonderd proefdieren, kippen, die vlak bij het gebouw waren onder gebracht, om het leven gekomen. Het speurwerk van tien jaren, door directeur dr. E. H. Groot in het laboratorium ver zameld, is bij de brand verloten ge gaan. Hij mist daardoor een schat aan gegevens, na vele jaren van studie bij eengebracht. Gisteren is onder zeer grote belang stelling der oostduitse katholieken de kapittel-vicaris van het aartsbisdom Breslau te Görlitz, mgr. Ferdinand Pi- ontek, bisschop gewijd. Mgr. dr. Otto Spülbeck, bisschop van Meissen in Oost- Duitsland diende de bisschopswijding toe. Medeconsecratoren waren mgr. Rintelen, wijbisschop van Maagden burg, en mgr. Bengsch, wijbisschop van Berlijn. Kardinaal Döpfner, bis schop van Berlijn, kon niet aanwezig ziii., daar de Oostduitse autoriteiten, hem geen toestemming hadden ver leend Oost-Duitsland binnen te komen. Voor de tallozen, die in de kerk geen plaats meer „hadden kunnen vinden, was er mogelijkheid om de plechtighe den via luidsprekers te volgen. De Russische premier en leider san de communistische partij, Khroesj- tsjev, heeft gisteren in het Kremlin een plenaire zitting van het centrale comité van de partij geopend. Op de zitting zullen voorzitters van „Sovnar- ehosen" (economische gebieden) ver slag uitbrengen over dc, vorderingen die zijn gemaakt sedert het 21e partij congres richtlijnen uitvaardigde voor verbetering van de produktie en ver mindering van de kostprijzen in de in dustrie en de bouwnijverheid, aldus meldt AFP. De bij d? brand in het hotel te Stal- heim in Noorwegen omgekomen Ne derlander, de heer P. M. de Boeck. was als „Europees koerier" in dienst van het Amerikaanse reisbureau „treasure Tours". De heer De Boeck was 47 jaar en ongehuwd. Hjj woonde in het gebouw van de A.T.V.A. aan de Marnixstraat te Amsterdam, maar was afkomstig uit Rotterdam, waar ook zijn verloofde woont. De zes Amerikanen, die hij als gids door Scandinavië bege leidde, hebben eveneens bij de brand het leven verloren. Het gezelschap zou dezer dagen naar Scheveningen ver trekken. De heer De Boeck was secre taris van de Nederlandse gidsenver- vgniging „Guidor". Hij maakte in de seizoenmaanden met Amerikaanse en Canadese gezelschappen reizen door Europa. 11 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Minder zon en plaatselijk een regen bui of onweer. Zwakke tot matige wind aanvankelijk in hoofdzaak oostelijk, later veranderlijk. Iets lagere middagtemperaturen. Zon: 4.21-21.04. Maan: —.—11.16. uuiuivuiv-uaiiAC oijuc ucli heren, de toeristen, deze Jupiters, wier J gedaan om te verhinderen dat de over- wenken heel de Capnsche Olympus eenkomst door het internationale Rode I doen daveren. 1 Kruis wordt bekrachtigd. i President De Gaulle van Frankrijk is gisteravond uit Milaan in Rome aan gekomen. Hjj reisde per trein, samen met president Gronchi van Italië. Een deel van de reisduur hebben de beide staatslieden gebruikt voor besprekingen waaraan ook is deelgenomen door pre mier Segni en de minister van bui tenlandse zaken der beide landen. Eerder op de dag was voor president De Gaulle een banket in de stijl van een eeuw geleden gehouden, nadat hij een bezoek had gebracht aan het slag veld van San Martino en Solferino het toneel van twee Frans-Italiaanse over winningen op de Oostenrijkers in 1859. Het originele banket werd destijds ge houden in de villa Pastore Siliprandi, te Cavriana, waar Napoleon III koning Victor Emmanuel II van Piemont na de overwinningen ontmoette. Toen de Franse troepen in 1859 de villa binnen drongen vonden zij daar de tafel ge dekt voor de Oostenrijkse keizer Frans Josef, die op de overwinning had gere kend. Het banket werd echter niet door hem maar door Napoleon en diens bondgenoot genoten. De Gaulle wandelde tussen de jui chende menigten de heuvel op naar de plaats waar het gebeente van zeven duizend Franse en Oostenrijkers een rustplaats heeft gekregen. Tevoren had hij de Italiaanse en Franse troepen ge ïnspecteerd Op de terugweg moest de politie hem de al te enthousiaste menig te van het lijf houden. Een meisje dat Het hogedrukgebied boven Frankrijk breidt zich langzaam in noordelijke richting uit waardoor het weer in Ne derland over het algemeen minder zon nig zal worden en de kans op enkele buien groter wordt. Overigens komt er niet veel verandering in de temperatuur. Nog aanhoudend1 zomers strandweer met later iets meer bewolking op hoog niveau. Temperatuur in de middag 22 tot 24 graden C. Zeewater ruim 15 gra den C. Matige wind tussen oost en zuid oost. min. neersl. in een ooom was geklommen zat daar •Viva Macmahon" (een van de Franse bevelhebbers in 1859) te roepen. De eni ge aanwezige muziekautomaat in Sol ferino speelde de hele morgen door het1 Franse en het Italiaanse volkslied. Station Weer temp. temp. afgel. 24 uur Den Helder licht bew. 20 16 0 Ypenburg licht bew. 22 13 0 Viissingen licht bew. 28 14 0 Eelde onbewolkt 24 9 0 De Bilt licht bew. 28 14 0 Twente onbewolkt 27 12 0 Eindhoven onbewolkt 29 14 0 Zd.-Limbur. half bew. 28 15 0 Stockholm onbewolkt 24 10 0 Oslo onbewolkt 28 13 0 Kopenhagen onbewolkt 21 32 0 Londen geheel bew. 27 16 7 Amsterdam licht bew. 26 15 0 BrusseJ licht bew. 29 13 0 Luxemburg licht bew. 26 15 0 Parijs onbewolkt 29 17 4 Nice onbewolkt 24 18 1 Berlijn zwaar bew 28 11 0 Frankfort onbewolkt 15 0 München onoewofKt 23 9 0 Ztirich zwaar bew. 25 14 0 0.4 Geneve licht bew. 25 15 Wenen onbewolkt 23 10 0 Innsbruck zwaar bew. 26 11 1 Rome licht bew. 31 19 0 Madrid geheel bew. 30 20 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1