EUROPESE trekken biljart-„keien hun deg ens Dynamiek contra ritmiek Popeyus-De Ruyter bij Ontstemming over Gauls late komst Gril van een over het paard getilde kampioen TT-geweld barst los op Drentse hei bij Assen diauk Australiër „wipt" Maris Verrassende nederlaag van Deense favoriet Nielsen m m Team-pentathlon in Amersfoort W imbledon-kampioenschappen Nederlandse successen Bekijk door Oooh...wat een verschil! V. en L. verbetert het nationale record Tennisploeg tegen Cambridge Militair elftal tegen Oostelijke amateurs i DONDERDAG 25 JUNI 1959 Zweedse estafette ESS Le Thillot Sportflits „Gouden crerondc" Belgie Marche Bastenaken 'L Martelange^Luiernburg i-Aarlen Luxemb. 1 De Tour en de radio Buchly berispt „Kielerwoche" F.G. Basel klopt Sparta Voor prachtige gradatie: PERUTZ! Elke foto 'n meesterschot Advertentie (Van onze speciale verslaggever) AMERSFOORT, woensdagavond Dertig Europese bil,jart-„keien" heb ben vandaag in de Amersfoortse Markt hal hun degens getrokken op de eerste dag van een vijf dagen durend toernooi, dat een unieke betekenis heeft. Men noemt het een team-pentathlon; het is in feite een krachtmeting tussen de al- lersterkste caramboleurs van het con tinent in de vijf gangbare spelsoorten: driebanden, bandstoten, libre, kader 71-3 en 47-3. Een grandioos opgezet zeslandentoer- nooi, dat een der hoogtepunten vormt van de viering van het 700-jarig stads- fo 6 S t Hi ïlll Óndanks de ondraaglijke warmte, die menig toeschouwer te veel werd en de matadoren onafgebroken naar hun handdoek deed grijpen, was het begin van dit grootse festijn interessant, voor al door de fascinerende strijd tussen enkele Nederlanders, die in een A- en een B-ploeg aan de tafels kwamen. Het B-team liet zich niet imponeren en won met 7-3. Duitsland versloeg Spanje met 10-0 en België Frankrijk met 9-1. In het ruimste van alle spelsoor ten op het fijngeschoren laken, het drie- bandenspel leverde Herman Popeyus met zijn harde attaque een verbeten duel met de laconieke technicus Henny de Ruyter: een strijd met de allure van een groot kampioenschap. De Rot terdamse titelhouder, nog steeds in het bezit van het Europees record hoogste serie (15), had zijn zwaard scherp ge slepen. Met oervaste achterhand joeg hij de kogels over het warmkleurig groen: een demonstratie van richting en tastgevoel zonder fijnheid van ge baar of stand weliswaar, maar van een vinnige juistheid in effectberekening en gedragen door flitsende harmonicasto ten. De talentvolle Waalweker, die ook in de slotpartij tijdens het laatste na tionale kampioenschap Popeyus een remise afdwong, stelde tegen het boei ende geweld van zijn tegenstander een warme vechtlust en interesse, gepaard aan een gevoelige stoottechniek. Dyna miek contra ritmiek, de aloude botsing tussen de speelwijzen van Popeyus en De Ruyter. Het wonder der effecten, de steeds wisselende motieven onder het goud-blanke licht der biljartlampen maken een partij op dit niveau tot een zeldzaam mooi spektakel. De zachte melodie in de behaaglyke produktie van De Ruyter vervaagde on middellijk wanneer Popeyus zijn keu over de lange vingers in stelling bracht. Rukkende houwen en uitvallen, maar ook ware pronkjuwelen van vijf- en zesbanders, met gedurfde techniek uit de ransel getoverd. Na 25 beurten 26 voor Popeyus, 23 voor De Ruyter. Een beurt later een vlaag van flonkerende carambolage van de Rotterdammer. Geen spoor van haast in zijn produktie^ maar nauwkeurige manoeuvres met strakke plaatsingen en koelbloedig uit gevoerde .omloop' '-stoten. Trillend van effect De Ruyter gleed slagvaardig in het spoor van zijn grote concurrent. In de 34ste beurt nog 32 om 36 in zijn nadeel, acht beurten later 48 om 39 voor de broer van onze Iibre-specialïst. Even haperde de score van Popeyus. Tien tallen biljartrotten tuurden met glan zende ogen naar de slag om een hand vol caramboles, die beide „meesteirs van de finish scheidden. In de 63ste beurt droeg De Ruyter met een glim lach van verrukking zijn vaan over de streep, vijf punten vóór op de maak. grage Rotterdammer. Als een granaat scherf sloeg de speelbal even later te gen de derde kogel toen Popeyus de nastoot benutte. Nu nog vier, suisde het in zijn achterhoofd. Een onmoge lijk lastige opgave. Zelfs voor een bik kelharde drieband-caramboleur. Put tend uit een enorm reservoir van spel- kennis trok hij echter in een kaars recht spoor naar de remise. Een ge durfde positiestoot en een „gedrukte slotcarambole, die trillend van effect in de koers werd gedwongen, maakte dit treffen tot het meest sensationele schouwspel van de middag. drie banden: De Ruyter Popeyus Fauconnier (B.) Siguret (Fr.) Ventura (Spr.) Apelt (D.) kader 47/2 Scholte v. d. Pol Galvez (Sp.) Rudolph (D.) Schassereau (Fr.) Vervest (B.) kader 71/2 Waf flard (B.) Grivaud (Fr.) Lütgehetmann Alvarez (Sp.) De Kleine Wijnen 60 63 3 0.952 60 03 7 0.952 60 81 5 0.740 60 81 6 0.740 40 81 4 0.493 60 81 6 0.740 400 20 129 20 324 20 82 16.20 208 16 49 13 400 16 86 25 99 13 44 7.61 400 13 201 30.76 300 15 20 .148 15 9.86 300 14 135 21.42 101 14 29 7.2i 300 31 47 9.67 299 31 44 9.64 Tijdens nationale estafettewedstrijden op de Nenytobaan te Rotterdam verbe terde een ploeg van Vlug en Lenig, be staande uit de lopers De Nie (100 m), Hans Smit (200 m), Marius Bos (300 m) en Jan Parlevliet (400 m), het Neder landse record op de Zweedse estafette tot 1 min. 56.9 sec. De Haagse atleten verbeterden met deze prestaties niet al leen het verenigingsrecovd dat reeds met 1 min. 58.1 sec. op naam stond van V. en L. met de lopers Parlevliet, Van Hardeveld, Aret en Saat, maar tevens het record van een nationale ploeg be staande uit Marinus Osendarp, Chris Berger, Wil van Beveren en Tjeerd Boersma. Het oude record stond op 1 min. 58.- sec. en dateerde van 1 oktober 1935 te Groningen. Verdere uitslagen luiden: lO*'00 m dames: 1. Victoria 2 min. 11.2 sec. 10x100 m heren: 1. DOS 1 min- 54 sec:; 2. Minerva 1.55.2 sec. 4x200 m heren: 1. Holland 1.30.7 sec.; 2. Mmerva 1.32.4 sec. 4x100 m dames: 1. Victoria 50.9 sec-, 2. LDA 51.- sec. Zweedse estafette: 1 v. en L. 1 min. 56.9 sec.; 2. Minerva 1 min. 59.4 sec. 4x200 m dames: 1. LDA 1 mm. 48.5 sec.; 2. Holland 1 min. 48.5 sec. 4x1500 m heren: 1. LDA 16 min- 32.2 sec.. 2. Gouda 17 min. 08.8 sec. Olympische estafette: 1. Holland 3 min. 31.6 sec., 2 DOS 3 min. 31.6 sec. De jaarlijkse wedstrijd tussen de I.C. en een tennisploeg van de Cambridge Universiteit zal ditmaal te Rotterdam worden gespeeld zaterdag en zondag a.s. op het Tennispark Overschie. Rot terdam krijgt hiermee voor het eerst na de oorlog een internationale tennis- ontmoeting. In de Nederlandse ploeg ko men uit: Goris, Karamoy, Dehnert, Kloezen, Breukink, Volkmaars en Rin kel en van Swol. In 4e Engelse ploeg is Hann de topspeler. Hij speelt reeds voor de derde maal te Wimbledon, ver sloeg in de eerste ronde de Noorse Da vis Cup speler Sjoewal. De wedstrijd bestaat uit 12 enkelspelen en 9 dubbels. Zaterdag 27 juni a.s. zal het Neder lands militair elftal op het terrein van K.Il.C. te Kampen een wedstrijd tegen het Oostelijk amateurelftal spelen ten bate van het poliofonds. Het Oostelijk elftal is als volgt samen gesteld: doel: Koers (Hengelo); achter: Donners (Spel. Enschede) en Luiken (Hengelo): midden: Holstra (Quick '20), Regter (Robur et Velocitas) en Winte- rink (Be Quick): voor: Groothuis (Hen gelo), Aalders (Rheden), Slijkhuis (Vi tesse), Smit (Hengelo) en De Kleer- maeker (Vitesse). VAN OOSTERHOUT bevliegingen. De fijnproevers konden er niet genoeg van krjjgen. Wat had Van Oosterhout in het bandspel niet moeten „knokken" om de ijskoude Bert Teegelaar van zich af te houden. Twee specialisten, bevreesd voor eikaars „coup de queue". Van Oosterhout vooral ook voor de non chalant, „gezellig" aaneengeregen ke tens van zijn concurrent, Teegelaar an derzijds beducht voor het respectabele arsenaal van de zuiderling. In deze kamp echter geen glanzende series of een verbluffend moyenne. Wèl een har de afweerslag, hortende carambolages soms, maar ook „bevliegingen" van Van Oosterhout, als het grillig ivoor plotseling wilde luisteren. Lang leek de Rotterdammer de Nederlandse B-ploeg twee punten rijker te zullen maken. Met. simpel gemak, niet terugdeinzend voor de moeilijkste inlooppiqué's zette hij Van Oosterhout onder zware druk. De ommekeer meldde zich op het laat ste moment. „Nuchtere" Bert deinsde terug voor een eenvoudige losse band oplossing, duwde zijn keutop onver schillig tegen de glimmende biljart koon en miste in het zicht van de haven. Met een zucht van opluchting stevende Van Oosterhout naar de korte lei, waar hij, plots geïnspireerd, 25 punten op het satijn legde. De nabeurt kon een ont- moedige Teegelaar geen redding meer brengen. Ars Pagny Pont-a-Mousson Charmes Thaon Epinal 25-6-'59 238 km emiremont Col de Bussang Thann MULHOUSE IIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIII Advertentie Van Nelle bestellen! Het Braziliaanse Botafogo heeft te Madrid met 6-4 gewonnen van Atletico Madrid. De ruststand was 4-2 voor Bo tafogo. In Parijs kwam de wereldrecordhou der discuswerpen Eward Piatkowski (Polen) tot een worp van 57.77 meter. De vrije hand Flip Beekman schreef het eerste suc ces voor de B-ploeg in de boeken. Maar het scheelde weinig of hij had zich de zekere winst laten ontnemen. Kees de Ruyter had hem acht beurten lang vol komen de vrije hand gelaten in het „eenvoudige" librespel. Acht beurten zonder dat men het vernuftige compac te getik langs de banden te zien kreeg: geen maat, geen lengte, geen tempera tuur. Pas 'in de negende ronde raakte het ivoor zijn nukken kwijt. Beekman snelde met geconcentreerde precisie door de hoeken, kwam via een reeks van 389 op 499 enmiste. Een kwar tier daarna verfrommelde hij een siga ret tussen zijn handpalmen. Kees had opeens het ritme gekregen in zijn gevoe lige vingers. Bij de 200 lag het ivoor nog ideaal aan de kortste band. „Hij maakt het uit", fluisterde men. Op 215 bleef de keu van De Ruyter echter definitief ste ken. De bal rolde één centimeter te kort. In de avonduren liet de Duitser Lüt gehetmann vele facetten van zijn speel- kracht schitteren in een degelijk 71-2 kaderspel. Hij kreeg weinig tegenstand van de Spanjaard Alvarez en tekende de 300 caramboles aan in veertien beur ten. De uitslagen waren: bandstoten: v. Oosterhout Teegelaar Witte (D.) Domingo (Sp.) Vingerhoedt (B.) Hervé (Fr.) libre: Aguilera (Sp.) Spielmann (D.) De Ruyter Beekman Kientz (Fr.) v. Hassel (B.) (Van onze sportredacteur) MULHOUSE, donderdagmorgen Een in de historie van do Tour de France belangrijk moment heeft zicli vanmorgen afgespeeld voor de jaar beurshal in Mulhouse. Daar is om streeks tien uur, na de gebruikelijke ceremoniën als het voorstellen van de ploegen - de Nederlandse-Luxemburgse formatie liet laatst, want het hoogte punt van de plechtigheden is het uit reiken van de gele leiderstrui aan de winnaar van het vorig jaar - het start schot gelost voor de laatste Tour de France met landenteams. Het volgend jaar zullen de fabrieken hun ploegen voor de Tour mogen inschrijven. Intussen zal het u duidelijk geworden zijn, dat het de heer Charly Gaul heeft behaagd zich naar Mulhouse te hege- ven. De portier van het hotel de 1JJjU- rope was daar bepaald niet gelukkig mee. Vanaf het moment dat Gaul er zijn intrek had genomen, werd de deur bestormd. En toen de Held der Helden zich naar het hoofdkwartier begat om er te laten vaststellen, dat hij 1.72 me ter lang is en op 1 gram nauwkeurig 61.5 kilogram weegt, was de permanen ce te klein om al degenen te bevatten, die later hun kleinkinderen willen ver tellen Charly Gaul hoogst persoonlijk te hebben gezien. Goldschmidt. die zijn troetelkind als een Cerberus bewaakt, die alle ingangen blokkeerde, wist zich tenslotte geen raad meer. „Wat zoekt u hier toch, hij is maar een wielrenner schreeuwde Goldschmidt de verzamel de menigte toe. „Hel is onbehoorlijk" hem, de „adelaar van Toledo geschre ven wordt en twee keer per week de knipsels opsturen Waarom die plotse linge belangstelling voor de verslagen, vroegen wij de held der Spanjaaiclen. „In de Ronde van Spanje liebben ze me afgekraakt, ik wil weten, wie nu mijn vrienden zijn" was het antwoord, ioch geloven wij eén plausibeler verklaring voor Bahamontes' gedrag te hebben. U herinnert zich waarschijnlijk wel, dat door zijn toedoen Lorono uit de Spaanse ploeg is gehaald. Lorono SaaJ- nu dage lijks zjjn impressies in een Madnleense krant vertellen. Charly Gaul is dus vanmorgen ver- trokken, in het erekleed van de lour de France, de gele trui. Wie straks, in Parijs, de,.gouden ereronde" zal ma ken, is uiteraard met geen mogelijkl heid te voorspellen. Wel staat vast, dat de gelukkige met speciale letters in het ereboek vermeld zal worden, want hij zal de veertigste zijn, die in Parijs met de leiderstrui omgord wordt. De gele trui „bestaat" dit jaar namelijk veer tig jaar. Overigens is het voor een der Grote Mannen, de Italiaanse wereld kampioen Ercole Baldini, reeds een uit gemaakte zaak, wie in Parijs de win naar zal zijn. Zijn voorspelling voor het eindklassement luidt: 1 Gaul, 2 Bo- bet, 3 Anquetil, 4 Rivière en 5 Gemini- ani. De heer Baldini moet een beschei den mens zijn. Of vergist zich ieder een, die in hem ook een potentiële kans- i hebber ziet? NAMEN 26-6-'59 7.37 km Dmant r Mondorfo-L. Thion- viUe De radioreportage van de finish van de tweede et'appe van de Tour de France is morgen tussen 15.30 en 17.30 uur. Om 10.30 uur is de her haling. De nabeschouwing volgt dan om 20.55 uur. Alle uitzendingen zijn via Hilversum 1 (402 m). T.V.-reportage De televisie geeft van 16.15-17.00 uur een directe reportage van het laatste deel van de tweede etappe. 200 50 25 4.00 2 197 50 19 3.94 0 200 46 42 4.34 2 157 46 17 3.41 0 200 37 23 5.40 2 130 37 18 3.51 0 446 17 163 26.23 0 500 17 249 29.41 2 317 10 215 31.7 0 500 10 389 50 2 48 11 24 4.36 0 500 11 397 45.45 2 Advertentie Van Nelle bestellen! Ze zjjn er weer, de mannen In de Ie- ren pakken, die de laatste week van juni sinds jaar en dag bezit plegen te nemen van de Drentse hei bij Assen. Het jaarlijkse TT-festijn begon woens dag met de trainingsritten. Hoewel de rijders er de eerste dag echt nog niet, wat men noemt, aan getrokken hebben, kwam Carlo Ubbiali, de Italiaanse Mv- Agusta rijder al tot een opvallend goe de tijd. Hij draaide zijn vijfde trainings ronde in 3.48.8 en bereikte een gemid delde snelheid van bijna 121 km per uur. Slechts teamgenoot Tarquinjo Pro- vini en de Ducati-rijder Mike Hailwood, wiens -ter inderdaad opvallend snel rijst, konden de Italiaan benaderen. Voor beiden werd 3 min. 51.6 sec. afge drukt. Het „vuurwerk" kwam bij de kwart liters. Niet doordat favoriet Ubbiali een opvallende tijd draaide dat kan men de 3.43.1 toch moeilijk noemen neen, daarvoor zorgde de Oostenrijker Rich- ter Ladislaus. Deze privérijder van NSU, die zich op het laatste moment had 'aangemeld, wilde meteen maar even laten zien wat hij in zijn mars had. De kleine Oostenrijker reed, in zijn jeugdige overmoed, 3ulst iets te hard. In de s-bocht vlak bij de tribu nes maakte een stro-baal een einde aan zijn training. Ladislaus rolde over de strobalen heen, doch zijn machine vatte vlam en voordat de mannen van de brandweer de plaats des onheils had den bereikt gaf een roetzwarte rook wolk aan, dat de benzinetank van de NSU-motor ontploft was. Daarna had den de brandweerlieden spoedig de vlammen gedoofd. Wat niet geblust werd, en waarschijnlijk ook niet geblust kan worden, was het enthousiasme^ van Ladislaus.Na afloop van de training stond Richter in zijn zwembroekje de resten van zijn machine van kool aanslag te reinigen. De vele belangstel lenden schudden meewarig het hootd toen zij de Oostenrijker aan het werk zagen. Die wilde echter van geen op houden weten, getuige zijn woorden „en toch probeer ik het nog De beste trainingstijden in de di verse klassen waren verder: 250 cc kl.: 1. Tarquinio Provim Ut) met MV Agusta in 3.38.3, 2. Cario Ubbiali (It) met MV Agusta 3.43.1 3. Mike Hailwood (Gb) met Mondial 3.44.6, 4. Werner Musiol (Did) met MZ in 3508'cc kl: 1. Bob Brown (Gb) met Nor ton 3 min 44,3 sec.; 2. Mike Hailwood (Gb) met Norton 3.44.5; 3. Derek Mui ter (Gb) met Norton 3.48.1. 500 cc kl: 1. Joïin Surtees (Gb) met MV Agusta 3.24.9.; 2. Bob Brown (Gb) met Norton 3.33.6; 3. Derek Minter (Gb) met Norton 3.36.8.; 4. Perns (Gb) met Norton 3.39.3. Zrjspanraces: 1. Fritz Scheidegger en Horst Burkhart met BMW 4.06.2. De late komst van Charly Gaul - eerst om kwart over vier stapte hij gister middag uit de trein - is het gesprek van de dag geweest aan de vooravond van de Tour. „Onbehoorlijk is het om zo lang weg te blijvende anderen zijn er toch ook! Typische gril van een over het paard getilde kampioen zei de ene groep. „Wat moet hi) hier zo vroeg doen, zich twee dagen vervelen en voor aap staan op een toneelre pliceerde de ploegleider Goldschmidt. Gaul gaf zelf het antwoord op alle vra gen „Wat heb ik het thuis, in Bet- tembourg, heerlijk rustig gehad. Er is geen betere voorbereiding mogelijk, ik heb er bovendien mijn nieuwe auto wat kunnen inrijden". De komst van Gaul werd overigens niet alleen floor de organisatoren maar evenzeer door de vertegenwoordigers van de KNWU, de heren Koot en Stol, lang verbeid. De contracten moesten nog getekend worden en cr moesten bovendien nog enige afspraken gemaakt worden. Toen kwam plotseling aan het licht, dat Gaul overhoop schijnt te lig gen met zijn masseur, de Italiaan^!1 erry Gaul liet weten, dat zijn spieren met. zo als in de ronde van Italië, door terry maar door de Duitser Brunner soepel gehouden moeten worden. De medede- ling kwam als een donderslag bij nei- dere hemel. Over min of meer opwindende ge beurtenissen gesproken; er heeft zich gisteren achter de schermen nog wel het een en ander afgespeeld. Zo kreeg Buchly van de heren sportcommissa- rissen van de KNWU een reprimande. Hij liet zich een nogal dreigende uitla ting ten opzichte van een der journa listen ontvallen: „Ik heb mijn mitrail leur bü me, voor als ik hem tegenkom Meer journalisten moeten overigens op hun hoede zjjn Bahamontes. die voor liet zoveelste achtereenvolgende jaar heeft verklaard, dat nu het ogenblik is aangebroken, dat hij met de gele trui naar Toledo zal terugkeren en met te vreden zal zjjn met een heldenrol in de bergen, heeft zijn vrouw een telegram bestuurd. Zij moet alle Spaanse kran ten kopen, uitknippen wat daarin over - •V" I V'oor onze landgenoot Willem Maris het Wimbiedontoernooi ten einde. De Australiër Bob Howe, die in zijn 'and als achtste op de ranglijst staat, was te sterk voor hem. 7-5, 6-4, 6-1 waren de cijfers, waarmee de Nederlander weid uitgeschakeld. In totaal, met onderbre kingen voor de regen inbegrepen, duurde het duel 3 uur en la minuten. De nederlaag was vooral te Mijten aan de slechte backhandslagen van Mans. Hij stelde zijn tegenstander hierdoor vaak in staat tot volleren aan het net. In de eerste set verloor Maris zijn tweede servicegame en zo kwam Howe aan een voorsprong van 3-1. Tn de ne gende game slaagde Maris er echter in de service van Howe te doorbreken en daarna won bij de ^jjne waardoor de stand 5-5 werd. Een „double fault van Maris bezorgde de Australiër set- points in de 12e game. En omdat Mans ver over de baseline vollyede kwam de Australiër in het bezit van de eeiste set: 7-5. In de tweede set verloor de Neder lander wederom zijn tweede service- game, doch hij „pakte" daarna de ser vicegame van Howe en zo wei d de score 3-2 in het voordeel van de Austra liër. Maris redde het niet tegen liet goede spel van Howe. In de tiende game toen Howe wederom op setpoint stond, verloor Maris opnieuw de con trole op zijn slagen. De bal verdween weer achter de baseline en met 6-4 zegevierde Howe. De tegenstand van Maris was in de derde en laatste set zeer zwak. Met groot machtsvertoon won Howe dan ook deze met 6-1. Zijn laatste servicegame won hij zelfs op love. Regen spelbreker 6-1, 6-1; Leschly (Den.) versl. Panajo- tovic (Joeg.) 4-6, 7-5. 3-6, 6-4, 7-5; Oak ley (G-B.) versl. Stockenberg (Zw.) 6-2. 6-2. 9-7: Ward (G.-B.) versl. Man- óarino (Braz.) 6-4, 6-4, 3-6, 6-1; Segal 'Z.-Afr.) versl. Brichant (Belg.) 6-4, 4-6, 8-6. 6-2; Frinda (Fr.) versl. Franks (V.S.) 3-6, 3-6, 7-5, 6-4, 7-5; Mackay (VS.) versl. Skonecki (Polen) 6-4, 6-3, 3-6, 6-1; Olmedo (V.S.) versl. Mandel- stam (Z.-Afr.) 6-1, 6-1, 6-3. Dames enkelspel, tweede ronde: Ann Haydon (G.-B.) versl mej. Young (G.- B.) 6-0, 6-3; Darlene Hard (V.S.) versl. mej. Ostermann (Did.) 7-5. 6-2, Beverly Baker Flcitz (V.S.) versl. mej. Lazza- rino (It.) 4-6, 6-4, 6-2; mevr. Deloford (G.-B.) versl. mej. Odonnel (G-B.) 6-4, Advertentie Van Nelle besteilenl Woensdag deelde do jeugd op Wim bledon de lakens uit. De 19-jarige Australiër Rod Laver trok zich bij voorbeeld niets aan van de reputatie van de Deen Kurt xNielsen, die door de wedstrijdleiding als nummer zeven was geplaatst. In straight sets: 10-8, 6-4 7-5 schakelde hij Nielsen, die in 1953 en 1955 de finale had bereikt, uit. Het heeft vier uur geduurd voordat Laver stralend van blijdschap het cen- i tre court met een overwinning kon ver- j laten. Drie maal moest de partij we- gens hevige regenval worden onderbro- ken. De stand was 3-3 in de eerste i set toen de beide spelers voor de re gen moesten schuilen. Twintig minuten werd er gewacht voordat de partij Kon worden voortgezet. Laver doorbrak Nielsens service in de 17e game en met 10-8 won hu de set. De tweede onderbreking volgde in de tweede set, eveneens bü d© stand 3-3. Nu was het ruim een uur, dat de spelers hun vertier binnen moesten zoeken. Dit is Nielsen niet ten goede gekomen, want onmiddellijk na de her vatting verloor hij zün service game en met 6-4 moest hij de set aan zijn tegenstander afstaan. De Deen herstel de zich in de derde set. Hij had een versprong van 3-0 toen men wederom de baan moest verlaten. Na ruim een uur van nietsdoen verschenen de spe lers weer op het centre court. Nielsen had zijn oude vorm terug gevonden en binnen korte tjjd was de stand 5-2 in zijn voordeel. Plotseling keerden de kansen echter. Laver pas seerde zijn tegenstander met keiharde ballen. De achterstand werd ingehaald en zelfs de service game van de Deen werd doorbroken. Het werd 5-4 voor Nielsen en in de 10e game kwam hij op 2 setpoints te staan. Een smash van de jeugdige Australiër en een ver buiten het veld geslagen bal van Niel sen deden de setpoints verloren gaan en de stand werd 5-5. Rod Laver eiste de set met 7-5 voor zich op en de partij kwam op zijn naam te staan. De belangrijkste uitslagen: Dames enkelspel, tweede ronde: Edda Buding i=tatenl versl. Florence de la Courtie (Fr) 6-3, 6-3; mej. Gunderson (V.S.) versl. mevr. Brasher (G.-B.) 6-8, 6-2, 6-3; mej. Hammil (Z.-Afr.) versl. mevr. Brighton (G.-B.) 6-2, 6-0; Christine Mercelis (Belg.) versl. mej. Johnson (V.S.) 6-3, 4-6. 6-0. Heren enkelspel, tweede ronde: Buch- lioltz (V.S.) versl. Forbes (Z.-Afr.) 3-6, 7-5, 11-9, 10-8; Fraser (Austr.) versl. Fernandes (Braz.) 6-3, 6-1, 6-2; Ayala (Chili) versl. Paish (G.-B.) 6-3, 6-1, 6-4; T. Ulrich (Den.) versl. Mpi (China) 6-1, Met het mooie weer vrq kalm wa ter en noordoosten wind, windkracht 3 tot 4 kwamen op de derde wedstryd- dag van de „Kielerwoche" de succes sen van de Nederlanders terug. Van Duyl bij de Draken en Koos de Jong bij do Finnjolien zorgden voor twee overwinningen, maar ook Boschma (vierde bij de Sharpies) en Maarse, De Boer en Sleeswijk (resp. zesde, ze vende en achtste bij de Finnjolien) ver richtten goede prestaties. Van Duyl rukte door zijn zege in de drakenklasse op naar de tweede plaats in het klassement na drie dagen. Eer ste is de Italiaan Consentino, die in de race van woensdag als tweede eindigde- Koos de Jong, die dinsdag de finish niet bereikte, behaalde woensdag zijn tweede overwinning in de Finnjollen- klasse. De Deen Schwarz, die de lei ding heeft in het klassement, ging na De Jong als tweede door de finish. Een zeer fraaie prestatie leverde de Duitser Scholl in de 5,5 meter klasse. Scholl, die reeds zeker was van de eind zege, had een valse start en werd te ruggeroepen. Maar ondanks deze handi cap eindigde hjj als eerste, na in een schitterende rush het gehele veld ge passeerd te zjjn. In de startklasse vormen de Italiaan Straulino, de Fransman Chancerel en de Braziliaan Von Huetschler een klasse apart. Ook in de derde race legden zü weer beslag op de eerste drie plaatsen. In het algemeen klassement leidt Strau lino voor Chancerel en Von Huetschler. Bij de Flying Dutchmans behaalde Mulka woensdag zijn derde overwin ning. Mulka had ditmaal een voor sprong van ruim 50 meter op zjjn naas te concurrent Hermann (Did). In het klassement leidt hij met 3534 punten voor Hermann (3252) en de Engelsman Courthampton (3249). In tegenstelling tot dinsdag sloeg er ditmaal geen enkele boot om, en waren er geen gebroken masten of schepen met averij. Advertentie Van Nelle bestellen! Advertentie Van Nelle bestellen! Tour-debutant. Bram Kool kon in Mulhouse ervaren dat de rug van een Sint heel wat zachter zit dan het zadel waarop hij vandaag grote avontuur is begonnen. Bernhardhond Advertentie Van Nelle bestellen! Landskampioen Sparta heeft woens dagmiddag te Basel in een vriendschap pelijke wedstrijd met 3-4 verloren van FC Basel. De Zwitsers Huegi (2x) en Staeuble (2 x) scoorden voor Basel, ter wijl middenvoor Daniels met 3 doel punten de grote man was in de Spar taanse voorhoede. Ruim 1800 toeschou wers woonden de wedstrijd bij. De ledenvergadering van DOSK.Ö heeft zich met algemene meerderhei" van stemmen akkoord verklaard rny het bestuursvoorstel om terug te be' ren naar het amateurisme. De Berg se voetballers maken echter één reS' trictie; als iemand hen binnen c_e' week ƒ10.000 wil schenken (dus rU« lenen) blijft DOSKO een semi-proi* club. Aavertentie

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6