SEVEN-UP service WASSEN bij Wassen Blousons Patterson-Johansson - uitgesteld Verzekerd kapitaal van Stad Rotterdam gestegen Belangrijke aanwinst voor Verolme VRIJDAG 26 JUNI 1959 PAGINA' 11 Dit is de japon voor U "Op zicht service" zonder prijsverhoging ROTTERDAM De bokswedstrijd met als inzet de we reldtitel in het zwaargewicht, welke gisteren in het Yankee Stadion te New York tussen uitdager Ingemar Johans son en wereldkampioen Floyd Patterson zou worden gehouden is wegens de re gen uitgesteld tot vanavond. Tengevolge van de zware regenval was het middenterrein van het Yankee Sta dion zo doorweekt dat er volgens de di rectie ten minste tien uur zonneschijn no dig was om het weer in een behoorlijke staat te brengen. Bijna de gehele dag ontlastten zich zware regens boven New York en voor de avond werden onweersbuien voorspeld in de laatste weerberichten. Voor vandaag waren de verwachtingen evenmin gunstig: reaen, buien of onweer. Na alle moeilijkheden, waarmee pro motor Rosensohn te kampen heeft ge had, o.m. twee rechtsgedingen waarvan er nog een aanhangig is, dreigt het on gunstige weer hem een klein fortuin te gaan kosten. Volgens zijn verklaringen zou de recette ten minste 500.000 dollar moeten bedragen voor hij aan winst kan gaan denken. Dit minimum was gister avond ternauwernood bereikt, en Rosen sohn rekende op een rush in de uren kort voor de wedstrijd die de recette aan merkelijk zou doen stijgen. Het uitstel van de match is voor hem een harde slag want in de zomermaanden trekken veel Newyorkers op vrijdagen de stad uit om het weekeinde aan de kust of dieper het land in door te brengen. Het verzekerd kapitaal van Levens verzekering Maatschappij „Stad Rotter dam", behorende tot het Van Marle- concern, steeg in 1358 van f 129.5 min. tot niet minder dan f 167.2 min., een vooruitgang dus van f37,7 min. (vorig jaar f21,8 min.) of bijna 30%. De premie-ontvangst nam toe tot f4.6 (f3,7) min. Het opvallende daarbij is dat het totaal der premiün ineens (koop sommen) in het verslagjaar nog hoger is dan in 1957, toen deze nhaatschappij als eerste de koopsom-tarieven verlaag de en daardoor een sterk vergrote pro- duktie in koopsommen ontving De koopsommen stegen tot f 825.233 (738.717). De 3 traditionele winstbronnen (winst op sterfte, winst op onkosten en rente winst) droegen alle in ongeveer gelijke mate tot de bruto-winstresultaten "-ij. zoals uit de in het jaarverslag opgeno men bedrijfsanalyse blijkt. Dat niettemin het netto-resuitaat slechts steeg van f 186.485 tot f 214.331 is daarvan het gevolg, dat de vergrote produktie de maatschappij aan eerste onkosten f 504.492 heeft gekost. Deze onkosten werden geheel ten laste van de exploitatie gebracht in het jaar 1958. ofschoon zij in de toekomst bij de uit loop van de in 1958 gesloten contracten weer geheel terugverdiend worden. Voorgesteld wordt het dividend onge wijzigd 10% te laten. Bij de Verolme Dok- en Scheepsbouw Maatschappij op het eiland Rozenburg leggen monteurs uit Duitsland deze week de laatste hand aan de grootste platenbuigmachine, die ooit op een Ne derlandse scheepswerf werd geplaatst, aldus deelt de werf mede. Het gevaarte, dat een gewicht heeft van 330 ton, een lengte van 22 meter en 8 meter boven de vloer uitrijst, kan platen van ruim dertien meter lengte en 50 mm dikte bewerken. De machine rust in een bouwput van vijf meter diepte. Boven deze machine zijn twee loopkranen van elk vijftien ton aangebracht. Vooral met het oog op de drie te bouwen tank schepen van 73.000 ton noemt de werf de machine een belangrijke aanwinst. Op het ogenblik bouwt men tevens aan een tankschip van 33.000 ton voor Brazilië. Dit schip zal in september te water worden gelaten, deze snelle bouw is mogelijk door de z.g. sectie- bouw. Verder is men bezig aan het graven van putten voor reparatiedokken van 90.000 en 50.000 ton. Een drijvend re paratiedok van 25.000 ton moet in augustus gereed zijn. Dit verkeert nu in een vergevorderd stadium. Op de werf van Verolme in Heusden bouwt men aan een reparatiedok van 10.000 ton, dat in oktober te water zal worden gelaten. Advertentie öp *\eM Nog nimmer hadden wij zo'n suc ces met onze japonnencollectie. Zowel in de modellen als stoffen zijn onze klanten werkelijk opge togen over de leuke ruime sorte ring welke wij hun voortoveren. De nieuwe modetinten blijken ook bij het Nederlandse publiek enorm in de smaak te vallen. (aSao; Korsfjora Lyness; Lamenak, Leningrad; s&itzfols. Hamburg: Boaver Ford. Hamburg; tweelingen. Narvik; Omtsha. Londen; Mld ,s, onetie; City of Hull, Hamburg; Navldad, Sa- fQhaManto. Duinkerken; Nordhval. Hamburg; Advertentie Dit voortreffelijke model, in een zeer beschaafde cotelé-streep, moet U zeker eens komen passen. Het wordt gebracht in 3 kleuren combinaties: streepdessin in bruin/ beige, grijs/groen en bleu/beige op wit fond. Leuk slank kledend, in de maten 42 t/m 48. Weer een fantastisch voordelige Wassen-verrassing, 5 En mocht een bezoek aan één on zer filialen U niet mogelijk zijn, dan is de unieke Wassen-op-zicht- service de gerieflijke oplossing. U krijgt het GEHEEL VRIJBLIJVEND (zonder kostenverhoging) BIJ U THUIS OP ZICHT. Behoudt U de japon, dan gireert U het bedrag; bent U niet tevreden, dan zendt U de japon (binnen 5 dagen s.v.p.) op onze kosten terug. Sportieve, degelijk verzorgde af werking met borstzak en wollen elastisch gebreide band. Moderne beschaafde ruitdessins in 8 ver schillende kleuren. - Normaal JTr Thans bij Coster: bm A W ALLE MATEN, jg tot en met 16 JAAR iflr 9 Zend briefkaart met vermelding van artikelnummer TM 3 ,maat en kleur. Uw naam en volledig adres in blokletters s.v.p. ROTTERDAM: "City Centrum" Binnenweg, tel. 13 9375 - Dorpsweg hk, Katendrechtse Lagedijk, tel. 7425 9 DEN HAAG: Spui hk. Kalvermarkt, tel. 182148 Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singcl Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 11