Muiters-nazaten roeiden naar „Willem Ruys Woningbouw voor militairen stagneert door tegenwerking Voorzitter Si.-Martinus Woonproblemen in Indonesië Maakt voor Vier Rotterdammers gewond Gunstige spaarcijfers bij R.P.S. in het tweede kwartaal PAGINA 9 WOENSDAG 1 JULI 1959 Onderwerp op congres in Bouiv- centrum Bij verkeersongeluk in Denemarken 'y Ook op haar tweede rond-de-wereld- reis 'heeft de „Willem Ruye" dezer dagen als extra verrassing voor de passagiers het eilandje Pitcairn in de Stille Oceaan aangelopen, waar de nazaten van de muiters van de ..Bounty", het vermaar de Britse oortogsfregat. zidh omstreeks 1780 hebben gevestigd met een twaalftal Tahitische vrouwen. Indachtig de goede zaken, die de vorige maal op de „Willem Ruys" werden gedaan met de verkoop van vruchten, snuisterijen en postzegels en 'het ter verzendtoo aannemen van 2300 ansichtkaarten, roeide hoofdman Fletcher Christian, naamgenoot Mi de zesde generatie van de toenmalige op- roerleider, met een aantal van zijn on derdanen nu geestdriftig het schip tegemoet. De Indonesische professor, K. Hadlnoto directeur van het Research Instituut voor Bouwmaterialen te Bandoeng za,] over het huisvestingsprobleem in Indonesië spre ken op het congres van de Internationale Raad voor Wetenschappelijk onder zoek in de Bouwwereld dat van 21 tot 22 september te Rotterdam wordt ge houden. zo wordt uit Djakarta bericht. Prof. Hadinoto zal Indonesië op dit con gres vertegenwoordigen. Bij een verkeersongeluk bij de Deens- Duitse grens zijn vier Nederlanders ge wond geraakt en in het gemeentelijk zie kenhuis te Aabenraa (Denemarken) opge nomen. Volgens de geneesheren zijn de verwondingen niet zo ernstig als aanvan kelijk was gedacht en zal het viertal spoe- dit uit het ziekenhuis ontslagen kunnen worden. De gewonden zijn de heer F. Schooreln, een zakenman uit Rotterdam, zijn dochter Catherina Anna en het echtpaar Westre- hof. eveneens uit Rotterdam. Het ongeluk gebeurde toen de auto van de heer Schoo- rel de weg naar het kampeerterrein in Krusa wilde aflsaan ,en van achter werd aangereden door een Dense auto waarin het echtpaar Westerhof een lift hadden gekregen. De heer Schoorel werd aan de borst verwond door het stuurwiel; zijn dochter kreeg letsel aan het hoofd Drie andere inzittenden van zijn auto. een em ployé van zijn firma en diens vrouw en een vriendin van zij dochter bleve onge deerd. De bestuurder van de Deense auto werd slechts licht gewond (U.P.). In het tweede kwartaal 1959 is bij de Rijkspostspaarbank 38 min meer in gelegd dan opgenomen. Dat is 30 min meer dan in het tweede kwartaal 1957 en een verbetering van ruim 3 min vergeleken bü het tweede kwartaal van 1958. In totaal werd bij de RPS in de af gelopen 3 maanden f 202 min (1957: 166 min, 1958: 184 min) ingelegd. Enige invloed heeft hier waarschijn lijk de uitbetaling van vakantiegelden aan ambtenaren in de maand mei ge had. In ieder geval waren de inleggin gen in het midden van die maand rela tief hoog. Een groot deel van deze va kantiegelden zal thans wei geleidelijk worden opgenomen. In totaal werd i-n het tweede kwartaal 1959 opgenomen f 164 min U957; 158 min, 1958; 149 min).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 9