Dagblad voor Schiedam en omstreken Russen lanceren raket met dieren Twee honden en een konijn keren gezond op aarde terug Exporteurs van zoetwatervis verwijten de regering laksheid Jonge Duitser verdacht van aanslag op garagebediende F 3 K.L.M. moet in het buitenland stewardessen aanwerven B Een koning die wij verstaan Pers belaagt Paola op Politie opent vuur op boot met Albert Majorca en fotografen arMtasasar-jas W3tó«sytB5 Koopt op tijd uw zekerheid Bloemenschip voor Koningin Waagt Soekarno proef met vier premiers tegelijk? Het weer. Warmer weer Poeder dons-race „Nederlanders, ga naar huis!'* Ieren willen beslist niets van onze vissers leren Vangsten van snoekbaars uit IJssel- meer hollend achteruit Snippers van lidmaatschapskaart ont hullen zijn identiteit NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK Komst van DC-8 veroorzaakt groot gebrek aan geschikt cabinepersoneel DINSDAG 7 JULI 1959 NUTTIGE LAST VAN 2.000 KG Zonnig Aan zee Het weer in Europa Navigerende K.L.M.- stewardess in Chicago geland Fraude van 10 mille DODELIJK ONGE LUK IN DEN BOSCH Opgepast met nieuwe verkeerssituatie Zeeman valt collega aan Al veel wateren sterk verontreinigd Zon op Meisjes uit EgypteZwedenFrankrijk en België Kantoorhouder P.T.T. in Rijnsburg ge arresteerd Verdacht van verduistering van elf mille NAT O-ministers vóór Genève niet bijeen Zuster na aanrijding overleden m nieuwe amscne courant Russische geleerden hebben vorige week donderdag om 04.10 Nederlandse tijd een raket afgevuurd met twee hon den en een konijn erin. In een offi ciële verklaring van het Russische pers bureau Tass wordt meegedeeld, dat de dieren veilig naar de aarde zijn terug gekeerd. De afgevuurde raket was een projectiel voor middelgrote afstanden. Behalve de dieren bevonden zich aan boord instrumenten voor het meten van de ultra-violette straling van de zon, de samenstelling van de ionosfeer, de mi cro-meteorieten en de snelheid van luchtstromen op verschillende hoogten. Verder vervoerde de raket instrumen ten voor het registreren van luchtdruk en temperatuur. Ook deze instrumenten zijn behouden naar de aarde terugge keerd. Volgens Tass had de nuttige lading van de raket een gewicht van 2.000 kg. De dieren en de instrumenten bevonden zich in een afzonderlijk compartiment, dat tijdens de vlucht door de ruimte van de raket is losgemaakt en naar de aarde is teruggekeerd. De beide hon den, „Waaghals" en „Sneeuwvlok" ge heten, hebben al eerder per raket door de ruimte gereisd. Er zijn volgens Tass nieuwe gegevens verkregen over het gedrag van dieren in een toestand van gewichtloosheid. Omdat de beide honden op dit gebied al over ervaring beschikten, heeft men tevens enig inzicht gekregen in de aan passing van de dieren aan ruimtevluch- ten. De gezondheidstoestand van de die ren na hun terugkeer op de aarde is goed. Radio-Moskou heeft gemeld, dat voor deze lancering niets bekend was over de samenstelling van lichte gassen op grote hoogte. Thans zijn daarover waar devolle gegevens verkregen. Volgens de Russische radio is deze lancering een nieuwe stap op weg naar de verovering van de ruimte. De proef heeft aangetoond, aldus radio-Moskou, dat het mogelijk is ruimtevaarten te on dernemen en vervolgens behouden naar de aarde terug te keren. Een woordvoerder van de Ameri kaanse dienst voor lucht- en ruimte- Naar Reuter iu Djakarta verneemt wordt aldaar verwacht, dat president Soekarno nog deze week zijn presiden tieel kabinet zal vormen ter vervanging van de gisteren afgetreden regering van ir. Djuanda. Soekarno zou overwe gen bij wijze van experiment zijn kabi net in vier afdelingen te splitsen, die alle onder zijn leiding zouden staan, doch afzonderlijk van eikstar zouden werken. Elke afdeling zou onder een eigen eerste minister komen te staan. De eerste afdeling zou tot taak krij gen de wederopbouw en stabilisatie, de tweede defensie en veiligheid, de derde sociale en binnenlandse zaken en de vierde zou een wetgevende taak krijgen en voor de contacten met de regerings instanties moeten zorgen. Het leger zou zeven zetels in het nieuwe kabinet heb ben gevraagd. De naam van generaal Nasution is genoemd als eerste minis ter voor defensie en veiligheid, doch hij zou het aanbod hebben afgewezen. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog en zonnig weer met iets ho gere temperaturen, vooral in het bin nenland. Zwakke tot matige wind overwegend uit oostelijke richtingen. Zon: 4.29-21.00. Maan: 7.16-21.56. Morgen kan weer warme lucht uit h-t zuiden naar onze omgeving terug stromen. Vooral in het binnenland zul len de middagtemperaturen morgen ho ger zijn dan vandaag, de komende nacht echter zal het nog vrij fris zy pressie-activiteit r 1 de oceaan j J noordelijk. Ook morgén aan zee zomers en zon- nig strandweer. Matige zeewind, peratuur in de middag 23 a 24 g Zeewater 17 gr. Goed zicht. V zichten: nog voortdurend van het nige en warme strandweer. Station Weer Den Helder onbew. Ypenburg 1. bew. Vlissingen onbew. Eelde onbew. De Bilt onbew. Twente 1. bew. Eindhoven onbew. Zd.-Limburg 1. bew. Stockholm 1. bew. Oslo niet ontv. Kopenhagen half bew. Londen onbew. Amsterdam onbew. Brussel mist Luxemburg onbew. Farij s on bew Nice onbew. Berlijn geh. bew. Frankfort onbew. München Zürich Genève Wenen Innsbruck Athene Rome Lissabon Aberdeen regen onbew. zw. bew. zw. bew. half bew. onbew. half bew. zw. bew. onbew. max. min. neersl. temp. temp. afgel. 24 uur 19 12 0 20 11 0 20 14 0 22 9 1 22 9 0 26 10 0 25 9 0 24 11 0 29 17 0 24 13 1 26 14 0 20 11 0 23 10 0 24 13 0 26 12 0 25 21 0 29 17 0.3 32 15 0 27 17 0.1 25 17 27 29 14 0 26 17 1 28 15 1 29 19 0 32 20 0 34 22 0 30 0 vaart heeft gisteren gezegd dat de Russen thans, naar het schijnt, een soortgelijk succes hebben geboekt als de Verenigde Staten enkele weken ge leden met de aapjes Able en Baker. De Amerikanen slaagden er toen in een nguskegel van een' raket met de aapjes te bergen. „Het is aardig te weten dat anderen hetzelfde doen als wij", zei de woordvoerder volgens Reuter. Hij merkte verder op, dat het feit dat de raket een nuttige lading heeft van ruim 2.000 kilogram, niet noodzakelijk bete kent dat de Russen een voorsprong op de Amerikanen hebben op het gebied van de voortstuwing. Reuter tekent bij de Russische mededelingen aan, dat liet hoogterecord voor honden bij Russische raketproeven tot dusver 212 kilometer was. De Amerikanen zonden eind mei de aapjes Able en Baker tot een hoog te van 485 kilometer. Het Amsterdamse KLM-stewardessje Else Adriana Fijn, dat als „navigatrice" deelneemt aan de „poederdons-handi- capracc" in de V.S., waar uitsluitend dames voor kunnen inschrijven, is met haar Amerikaanse teamgenoot Clara Aldic'j uit San Diego in Chicago geland, op weg naar Spokane in de staat Wash ington. Van de 32 lichte vliegtuigen die in Lawrenceville in de staat Massachu setts zijn gestart voor de vlucht van kust naar kust was toen reeds het toe stel van Margaret Ringenberg en Eois Laymon, twee gehuwde dames uit In diana, de finish in Spokane gepasseerd. Zjj vlogen met een Beecheraft Bonan za, het snelste van alle ingeschreven vliegtuigen. Bovendien hadden zij ge luk met het weer: onmiddellijk nadat zij waren geland werd het vliegveld in verband met de weersomstandigheden gesloten. Morgen voor zonsondergang moeten alle deelneemsters in Spokane zijn aan gekomen, waarna donderdag de uitslag zal worden bekend gemaakt. De dames zijn zaterdag gestart. Voor het bepa len van de uitslag speelt naast de vlieg- tijd ook het vermogen van de verschil lende toestellen een rol. Hoewel de bei de dames in de Beecheraft zeer waar schijnlijk tot winnaressen zullen worden uitgeroepen staat over de uitslag op dit moment dus nog niets met zekerheid vast. Else Adriana Fijn is de enige Nederlandse onder drie niet-Amerikaan- se deelneemsters. Zij heeft voor haar vertrek bij een KLM-gezagvoerder op Schiphol een spoedcursus in navigatie gevolgd. (Van onze correspondent) Na een uitgebreid onderzoek van de rijksrecherche is maandag op Terschel ling een bijna zestig-jarige administra teur gearresteerd. Het is gebleken, dat bij de afwikkeling van een erfeniskwes tie door zijn kantoor een bedrag van zeker tienduizend gulden is zoekge raakt. Een accountantsonderzoek is gaande. Maandagmorgen vroeg is de 37-jarige bromfietser A. van den Boogaard uit Berlicum op de hoek van de Wilhelmma- brug en de Buitenhaven te 's-Hertogen- bosch door een militaire auto gegrepen en zodanig gewond, dat hij een nalf uur later in het Groot Ziekengasthuis is over- 1CDit' ongeluk gebeurde in de eerste uren, waarin het noord-zuidverkeer door 's-Hertogenbosch met het oog op ae werkzaamheden voor de bouw van tunnel bij het Stationsplein is omge legd. Deze situatie zal ongeveer ander half jaar blijven bestaan. De weggebrui kers, die 's-Hertogenbosch passeren, wordt met klem aangeraden de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te ne men en de aanwijzingen en richting- borden nauwgezet te volgen. Een 33-jarige Nederlandse zeeman is verijdag door een politierechter in Mont real tot tien dagen gevangenisstraf veroordeeld omdat hij een mede-schepe ling aan boord van de „Prins Willem van Oranje" had aangevallen. Een officier van het vrachtschip zei dat men de zeeman liever niet meer aan boord wilde hebben en dat de maat schappij 's mans terugreis zou betalen als hj} wegens gevangenschap niet met het schip terug kon naar Nederland. „Heel goed. Tien dagen," zei de rech ter toen. Nederlandersga naar huis." Dat te spreken en in de winkels van Kil- stond onder meer geschreven op span doeken, die leren meedroegen in Kil- libag, toen daar twee IJmuidense kot ters met vissers uit Katwijk, lJmui den en Egmond aan boord binnen- libag behandelden de inwoners hen met minachting. Schipper Visser meent dat de leren met hun visserij dertig jaren ten achter zijn. Ze wil len echter niets van de Nederlanders een machinefabriek uit lJmuiden, zijn bemand met veertien Neaerlan- liepen. De' twee kotters, de „Merca- aannemen. „We hebben jullie niet tor" en de „Groenland", die in juni nodig om rissen te leren," aldus de naar Ierland tberden verkocht door Ieren, „we kunnen het zelf wel." De „Groenland" en de „Mercator" heb ben enige reizen gemaakt in opdracht ders om de Ieren vertrouwd te ma- van een vismeelfabriek in Killibag ken met de visserij-methoden op de- Zij vingen veel kleine haring en ze moderne stalen schepen. Bij aan- zandspiering. De Ierse oparaclitge- komst ontving men de Nederlanders vers waren zeer tevreden. De kotters met groot wantrouwen, zo vertelde liggen thans te Dublin, waar zij na- schipper G, Visser uit lJmuiden. De dere orders afwachten. Ieren weigerden met de opvarenden In 29 autobussen en 115 auto's kwamen gisteren enige honderden bejaarden uit verschillende gemeenten in ons land naar het paleis Soestdiik om te defileren voor de Koningin. Zoals gebruikelijk werden enige geschenken aangeboden, o.a. een kristallen rcukflesje, door mej. B. Th. Bosman namens de r.-k. Bond van Invaliden „St. Liduina", en een als schip opgetuigde bloemenmand, door de heer L. Aaldijk uit Capelle aan de IJssel, die men op de foto naast dè koningin ziet staan op de trappen van het paleisbordes. Met vrij grote zekerheid is aan te nemen wie de dader is van de lafhar tige moordaanslag op de heer J. Ncderhof in de garage van de Sticht- se Automobiel Mij. aan de Leidseweg te Utrecht in de nacht -van donderdag 11 op vrijdag 12 juni. Dit moet een jqnge Duitser zijn. genaamd doe hem Filz, geboren 18 mei 1942 in Miihlheim bij Keulen, die evenwel voortvluchtig is. Tot deze bevinding is de Utrechtse politie gekomen na een grondig onder zoek van twee rechercheurs, waarbij de verdenking al spoedig viel op een Duitse jongeman die op de avond van de moordaanslag en enige avonden ,arv°°r in de buurt had rondgezwor- Yfn' _Pp öe avond van 11 juni hadden met de auto surveillerende politieagen- hem voor controle aangehouden waarbij een pas werd getoond met de I naam Wilhelm Jochem Kilch. De jon geman zei een zwerftocht door Neder land te maken en bij boeren te slapen. Hij stond met bij de politie geregi streerd. Alles werd in orde bevonden zodat er geen enkele reden was hem te arresteren. Dit schijnbaar eenvoudige controlege- val kwam in een heel ander licht te staan toen even na middernacht het hoofdbureau van politie werd gealar meerd voor een overval met een pis tool op een knecht in genoemde gara ge. Het slachtoffer vertelde aan de ach terzijde van de garage door een gemas kerde man te zijn neergeschoten. Wel ontdekte men het spoor van een fiets. Een gipsafdruk bleek later overecn- te komen met de band van een da mesfiets die was gestolen uit een in de buurt gelegen rusthuis. Deze fiets werd in een tuin gevonden. Gesprek ken met bewoners uit de omgeving \vezen uit dat zich iemand met een fiets daar in een hooiberg had opge houden. Men vond hier enige snippers papier die bij elkaar gevoegd de lid maatschapskaart van een turnvereni ging in Hohenhausen ten name van Jochem Filz vormden. De naam Kilch bleek in Keulen en omgeving niet voor te komen maar wel was ook in Nederland Filz gesignaleerd, die 2 juni met medeneming van hon derd Marken van zijn baas op een bromfiets uit Duitsland was vertrokken en wiens opsporing was verzocht. De twee agenten moeten uit het paspoort de naam, die met Gotische letters was geschreven, verkeerd hebben ontcijferd. De Duitse politie is ervan overtuigd dat de gezochte de dader is. De jonge man was gekleed in een zwarte spij kerbroek en een tomatenkleurig over hemd. Hij heeft donkerbruine ogen en opvallend zware wenkbrauwen. Het donkerblonde haar is naar achteren ge kamd. Hij is 1.70 m. lang, heeft brede schouders en smalle heupen. De heer Nederhof is dezer dagen uit het ziekenhuis waar hij al die tijd werd verpleegd ontslagen en maakt het nu goed. „Ofschoon men reeds sedert 1950 op een saneringsregeling in de IJsselmeer- visserjj wacht en de commissie-Van der Zaal in 1955-rapport uitbracht, kib belen zeven departementen en gaat de snoekbaarsvisserij op het IJsselmeer verloren. Men kan dan ook kwalijk spre ken over een visserijbeleid. Door dit wanbeleid dupeert men niet alleen de IJsselmeervissers, maar ook de ex porteurs." Deze duidelijke uitspraak komt van de heer W. Wijnbelt uit Woudrichem, voorzitter van de Ned. Vereniging van Zoetwalervisexporteurs, welke maandag in Den Haag ter gelegenheid van haar zilveren jubileum een bijeenkomst hield. Op het IJsselmeer zijn de vang sten van snoekbaars sinds 1949 hollend achteruit gegaan. De nestvisserij ech ter (jonge spiering en pos) handhaaft zich rond de tien miijoen kilogram per jaar. Dit produkt is bestemd voor een- denhouderijen, vismeelfabrieken en vis- kwekerijen. Door het vangen van „nest" wordt veel jong broed van de snoek baars en de baars weggevangen. Om dat, zo zeide de heer Wijnbelt, het nest ideaal voedsel is voor snoekbaars en anderzijds de nestvangst seizoenvis- scrij is, die de jaarvisserij op snoek baars enorm veel schade doet, behoort de nestvisserij ingeperkt te worden. Ook op het punt van de waterveront reiniging is de regering naar de mening van de voorzitter in gebreke gebleven. Nog steeds is een wetsontwerp terzake in voorbereiding ofschoon een commis sie van voorbereiding reeds sinds 1934 bestaat. Langs de Rijn worden intussen grote hoeveelheden fenolen en zouten van hoofdzakelijk Duitse industrieën afgevoerd. De vissterfte van dit voorjaar in de Zuidhollandse wateren noemde de heer Wijnbelt wel spectaculair, doch niet bij zonder. Er zijn reeds vele wateren, waarin al lang geen vis meer aanwe zig is. Niet alleen de beroeps- en sport- visserij lijden hieronder, maar ook de volksgezondheid en de recreatie lopen ernstig gevaar, zo zei hij. Langs een omweg krijgen Duitse vissers hiervoor schadevergoeding. Het zal nog vrij lang duren, voordat er voldoende zuiveringsinstallaties zijn om de Rünvervuiling zodanig te beper ken, dat weer uitzicht op lonende vis serij bestaat. De voorzitter heeft de in druk, dat op dit punt in ons land een zekere laksheid bestaat. In de vereni ging is reeds de vraag ge steld in hoeverre een beroep kan wor den gedaan op „het permanente hof van Internationale justitie" door gecoördi neerd optreden van alle Nederlandse belanghebbenden, aldus spreker. Tenslotte stelde de heer Wijnbelt, dat in de nieuwe Visserijwet zowel aan biologische als aan economische belan gen grote aandacht zal moeten worden besteed. Advertentie Zon onder (Van onze luchtvaartredacteur) Tengevolge van dc uitbreiding van de KLM-vloot naet straalverkeersvliegtui- gen van het type DC-8 heeft de Neder landse luchtvaartmaatschappij een aan zienlijke achterstand bij de werving van cabinepersoneel opgelopen. Het korps stewardessen, pursers en hofmeesters, dat op het ogenblik 680 leden telt, zal eind 1960 tot 800 moeten zijn uitge breid. In verband met huwelijken en om verschillende andere redenen moet jaarlijks ongeveer 25 procent van het korps stewardessen en 10 procent van liet korps pursers en hofmeesters wor den vervangen. Op dit ogenblik bestaat er trouwens al een tekort aan stewar dessen en men verwacht dat de perso neelsbezetting wat de hofmeesters aan gaat in het komende najaar ook moei lijkheden met zich mee zal brengen. Dc KLM ziet zich daardoor genoodzaakt in het buitenland naar ge schikte stewardessen uit te kijken. Een van de eisen waaraan deze meis jes moeten voldoen is, dat zij ook de Nederlandse taal moeten beheersen. De KLM heeft al sinds jnige tijd een Egyptisch, een Zweeds en een Frans meisje' in dienst en na de Expo heeft men met succes een wervingsactie on dernomen onder de Nederlands spre kende meisjes, die op de Brusselse wereldtentoonstelling als hostess heb ben gewerkt. Zeven Belgische meisjes zijn in dienst getreden bij de KLM. Een hunner gaat al regelmatig de iucht in en de anderen zijn nog in opleiding. De KLM voert ook wervingsacties in Nederlandse provinciesteden, waar, zo heeft men ervaren, vaak uitstekende kandidaten voor het beroep van ste wardess of hofmeester zitten, die even wel uit schroom voor de gestelde eisen of uit onbekendheid met het vak er niet toe komen te solliciteren. De DC-8. die deze bijzondere inspan ning noodzakelijk maakt, heeft een veel grotere cabine dan de thans in gebruik zijnde grote verkeersvliegtui gen, zoals de DC-7 en de Super-Constel- lation. Het straalverkeersvliegtuig ver voert in minder tijd meer passagiers, hetgeen voor het cabine-personeel meer werk in een hoger tempo met zich meebrengt. De KLM heeft besloten in de DC-8 zes leden van het cabine-perso neel te plaatsen: twee pursers, twee hofmeesters en twee stewardessen. Dit aantal is tweemaal zoveel als er thans in de grootste KLM-vliegtuigen mee gaan. De kantoorhouder van het PTT-kan- toor in Rijnsburg is door de rijkspolitie gearresteerd op vermoeden van ver duistering van een bedrag van onge veer elfduizend gulden. Hij zou het geld grotendeels ten bate van anderen hebben gebruikt. De postale recherche in Den Haag leidt het onderzoek in deze zaak. De komende vier dagen zal in Ne derland een buitenlandse rege rende vorst vertoeven die onze taal spreekt. Maar niet alleen omdat Zijne Majesteit de Koning van België zich van het Nederlands bedient, zul len wij hem zo goed verstaan. Die verstaanbaarheid heeft diepere oor zaken. Wij Nederlanders voelen ons met de Belgen nauw verbonden. Met België, een van onze buurlanden, on derhouden wij bijzondere betrekkin gen die door geografische en histori sche factoren bepaald worden. De geschiedenis van Nederland en die van België hebben veel gemeenschap pelijks en nog in de vorige eeuw wa ren Nederlanders en Belgen onder één vorst vereend. De Belgen hebben zich indertijd afgescheiden, maar in onze tijd is er een nieuwe eenheid ge groeid, al heeft die dan een ander ka rakter dan de staatkundige die er on der het bewind van Koning Willem I bestond. Die nieuwe eenheid, waarbij ook Luxemburg weer is betrokken, is gebouwd op een hecht fundament. Het is een belangengemeenschap van lan den die door de na-oorlogse ontwik kelingen tot het besef zijn gekomen, dat zij hun activiteiten moeten coör dineren. De Benelux-gedachte is nog altijd niet geheel verwezenlijkt, maar er zijn reeds belangrijke resultaten ge boekt, en het onlangs gesloten Bene- lux-verdrag was een mijlpaal in de nog jonge geschiedenis van de vereni ging van Europa. elgië is onze tweede handelspart ner. Na de Duitsers is er geen volk waarmee wij zo intensief zaken doen als de Beigen. Maar de betrekkingen zijn niet slechts van ma teriële aard. Ook op cultureel gebied is er een voortdurende uitwisseling van Nederlandse en Belgische pro- dukten, uiteraard vooral op het ge bied van de literatuur vanwege de eenheid van taal tussen Nederland en Vlaanderen. De Nederlander beschouwt België nauwelijks als behorend tot het bui tenland. Hij is niet echt in het buiten land geweest als hij zijn vakantie in België heeft doorgebracht. In België voelt hij zich meer thuis dan in welk ander land van Europa ook, want hij vindt er zoveel dat hem bekend en vertrouwd is. Omgekeerd is gelukkig ons land tie laatste tijd ook zeer in trek gekomen bij de Belgische vakan tieganger, en het wederzijds toerisme draagt dan ook in niet geringe mate bij tot de wederzijdse waardering. En dan is er de sport waarin Belgen en Nederlanders elkaar steeds weer vinden. De traditionele wedstrijden tussen de nationale voetbalelftallen van de twee landen genieten, al sinds lang voor de oorlog, een grote popu lariteit. Het is de eerste keer dat Koning Boudewijn als hoofd van de Bel gische staat een officieel bezoek aan ons land brengt, al heeft hij in zijn kinderjaren Nederland al leren kennen. Tot nog toe hebben maar heel weinig Nederlanders de koning van België ooit gezien. Maar dat zal op het einde van deze week anders zijn, en van diegenen die niet in de gele genheid zijn de vorst in levenden lijve te aanschouwen, zullen velen hem op het televisiescherm volgen. De koning, die onlangs de harten der Amerika nen wist te veroveren, zal ongetwij feld ook de Nederlanders, die hem zoveel meer na staan, voor zich we ten in te nemen. Wij hebben de laatste jaren vele buitenlandse staatshoofden ontvan gen, maar het bezoek van Koning Boudewijn kan niet op één lijn gesteld worden met de andere recente bezoe ken van vorsten en presidenten, om dat de natie waarvan hij het levend symbool is ons letterlijk en figuur lijk meer nabij is dan welke natie ook. Zoals België voor ons geen echt buitenland is, zo is de koning der Belgen voor ons meer dan een wille keurige buitenlandse regerende vorst. Zuster P., werkzaam in een Erme- loos gesticht, lette zondagavond, toen ze bij het verlaten van de zendingskerk per rijwiel de Hardewijkerweg wilde oversteken, niet voldoende op het ver keer. Een motorrijder reed haar aan. Maandag is de zuster in een Zwols zie kenhuis aan de verwondingen overle den. Prins Albert en zijn jonge Italiaanse vrouw brengen hun wittebroodsweken door op het Spaanse eiland Majorca. Ondanks de strenge bewaking, die h ~t paar „geniet", heeft een fotograaf blijk baar toch kans gezien, hen tijdens een wandeling voor zijn camera te krijgen. Prins Albert en prinses Paola van België denken er ernstig over hun va kantie op Majorca te onderbreken en elders de rust te zoeken, die hun daar niet wordt gegund. Aanvankelijk ver bleven zü in het hotel Formentor op gisteren het Italiaans-Belgische verzoek om een bijeenkomst van de N.A.T.O.- ministerraad vóór de hervatting der Geneefse ministerconferentie verwor pen. Dit meldt het persbureau Reuter. Een woordvoerder deelde na een ver gadering van twee-en-een-half uur mee, dat er een „absolute eenheid van ziens wijze onder de N.A.T.O.-leden" bestaat. De gehele toestand is besproken en er bestond kennelijk geen behoefte aan een bijeenkomst van de ministerraad, omdat er geen onenigheid aan Weste lijke zijde bestaat. uitbrengen over de wijze waarop het jonge, paar zijn vakantie doorbrengt, werd zo omvangrijk en zo opdringerig, dat prins Albert en zijn bruid de wijk namen naar een afgelegen bungalow, „Casa de Quiros". De plaatselijke politie werd versterkt met leden van de Spaanse geheime dienst, die aan het optreden van de ver slaggevers paal en perk trachtten te stellen. Maar ook „Casa de Quiros" werd na enige tijd aan een belegering van de pers onderworpen. Gisteren heeft de politie zelfs het vuur geopend op een motorbootje vol fotografen, die via de Pollensabaai trachtten het jonge echtpaar voor hun lenzen te krijgen. Niemand werd door de kogels getroffen. Later is een Ita liaanse fotograaf voor het ondergaan van een verhoor door de politie mee genomen. Ook is er een bevel uitgevaardigd tot het inleveren van alle camera's, films en lampen. Volgens U.P.X. is prinses Paola ais gevolg van al deze incidenten een ze nuwcrisis nabij. Een ware krijgsmacht van gendar mes en leden van de Spaanse geheime dienst heeft gisteravond in de buurt van Cap de Mar een afzetting gevormd om het prinselijk paar in de gelegen heid te stellen de zon boven de Middel landse Zee te zien ondergaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1