Standpi 'lintei] van Bonn en Den Haag dichter bijeen 4in1 Chefarine,.4 DAGPUZZLE EXAMENS DRAADLOOS CONTACT Londen blijft optimistisch over kans op topconferentie vj&iïi V r. - /f Vr r Alfredo Mr. Luns: Definitief akkoord misschien over 2 a 3 maanden Kellner in Breda aangehouden Fokker-Rio wordt heropend Paratyfus- epidemie in Amsterdam Macmillan zou probleem van de ontwapening willen aanpakken Tour de France op t.v.-scherm Radiopremière Franse opera Radio-Vatlcana Welterusten J 'V VB Ministers plegen overleg 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen WOENSDAG 8 JULI 1959 Dirigent Jolianos vervangt Maazel Duizendjes waren op Wil Verolme zich nu uit Brazilië terug' trekken? V arkensschrob- machine de oorzaak Zustercongregaties vergaderen in Rome Omzetstijging in eerste halfjaar bij Ver. Glanzstoff ECHTGENOOT IN PANIEK Wijdingen Bemanning van vracht schip weggelopen Beeld van Reinaert de Vos vernield Benoemingen 1 luisteren naar Na val van hooiwagen overleden Smalfilm-journaal in roulatie De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGE 63 Stilte duizend bommen! of 'k nies. Ik... ik ik b 6. ben...hik... desch... sch... schuld van dJ- les wargebeurde...!k... Ik... Ikze balen.' Hier, ongekamde merinos - schapen!... Hier Donderbomse knup- pelphenomenen Ze vluchten zodra 'k nader kom! rm z Gevangenisstraf voor jonge recidivist Driedaags goochel- congres in Enschede Hier, drommelse infan- ter is!en!...Hier,dui zend bommen!...Hier!... mmen!...nierl... v, Welke ramp zal hij nu weer ontketenen? Daar zijn ze!... Ze werden vasten zeker door 'n lawine verrastze zijn nog slechts getweeën Zoveel te beter! we zullen des te gemak kelijker met hen Hoe? wat?... Jk...Ben 'k kippig Wie Zijn die kerels Duizendbommen f hei zijn de Indianen d/eZorrmo ontvoerden! L\ "A;. De besprekingen, die de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, in Bonn heeft gevoerd met zijn Westduitse ambtgenoot, dr. von Brentano, hebben geleid tot een be langrijke toenadering van de standpun ten ten aanzien van de kwesties, waar over reeds enkele jaren tussen de twee landen wordt onderhandeld. Dit staat in het_ communiqué dat gisteravond in Bonn is uitgegeven. De twee ministers spreken de hoop uit, dat een algemene overeenkomst nu binnen het bereik is. Zy -hebben nieuwe directieven opge steld voor het verdere overleg van de delegaties onder leiding van de West duitse ambassadeur in buitengewone dienst, dr. Lahr, en de directeur-gene raal politieke zaken van het Nederland se ministerie van buitenlandse zaken, dr. H. R. van Houten, van wier rappor ten over de reeds gevoerde besprekin gen zy ,,met genoegdoening" hebben kennis genomen. Naar UPI uit welingelichte kringen in Bonn verneemt heett het ministe rieel overleg van gisteren, waaraan ook werd deelgenomen door de West duitse en Nederlandse ministers van financiën, F. Etzel en prof. J. zyistra, vooral betrekking gehad op het vast stellen van de hoogte der Nederland se financiële eisen. Minister Luns heeft by zyn vertrek uit Bonn verklaard: ,,De besprekingen waren zeer bevredigend. Wij hebben enkele vraagstukken opgelost maar an dere punten moeten nog geregeld wor den". In antwoord op vragen zei hij: „Ik hoop minister von Brentano volgende week in Genève opnieuw te ontmoeten om dit gesprek voort te zetten". De verdere besprekingen zouden zonder deskundigen gehouden worden. Daar na komen de Nederlandse en Westduit se delegaties byeen om de onderhande lingen voort te zetten. „Ik hoop dat alle vraagstukken binnen ongeveer twee a drie maanden opgelost zullen zijn" aldus minister Luns. Hij voegde eraan toe: ,,Maar ik kan hier van niet zeker zijn. Het is tenslotte een enorme reeks". Dr. Lahr deelde aan een verslagge ver van Reuter mede, dat het feit dat de ministers van buitenlandse zaken el kaar opnieuw zullen ontmoeten niet be tekent dat de besprekingen van giste ren geen resultaat hebben opgeleverd. Hij zei op vragen dat de besprekingen integendeel geheel bevredigend waren verlopen en dat goede vorderingen wa- ren gemaakt. De grote hoeveelheid tech nische kwesties belet echter een spoe dige tostandkoming van een overeen komst. Advertentie "Bij pijn, griep, of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen! De dirigent Lorio Maazel, die zater dag 11 juli het Kadiofilharmonisch Or kest in de Kurzaal te Scheveningen zou dirigeren, is ziek geworden. Hij zal voorlopig niet kunnen optreden. Zijn plaats zai worden ingenomen door de 31-jarige Amerikaanse dirigent Donald Johanos, vaste dirigent van het Sym fonie-orkest van Dallas. Het oorspron kelijk voor de avond vastgestelde pro gramma wordt gewijzigd en luidt thans: 1. Symfonie nr. 104 van Havdn; 2. Pia noconcert van Ravel (solist: Nikita Magaloff); 3. Tableaux d'une exposi tion van Moessorgski. LETTERGREEPIAADSEL AMSTERDAM. A'dams Lyceum HBS A: Michiel Dhont, Hanneke den Duyn, Lies Ferron, Frits Hulsman, Nelly Jessurun, Wim Lohmann, Herman Plan- tenga, Georgine van Voolen, Rob Wou ters. In een hotel in Breda heeft de politie de hand kunnen leggen op de 37-jarige kellner de V. uit Nigtevegt, die onlangs met 31.000 gulden van zijn Amsterdamse werkgever aan de haai was gegaan. Van dit forse bedrag bleken nog slechts enkele honderden guldens over te zijn. De V. had zelf aanleiding gegeven tot zijn aanhouding door zijn vreemd gedrag dat de aandacht had getrokken van de hotel eigenaar. De Braziliaanse president Juscelino Kubitschek heeft opdracht gegeven de Fokkerfabriek te Rio de Janeiro, door het sluiten waarvan 900 arbeiders werk loos geworden waren, weer in bedrijf te stellen. Het ministerie van luchtvaart bestu deert momenteel de zaak van Fokker, zo deelde een woordvoerder mede, maar op het ogenblik ziet men niet in boe of wanneer de order van de presi dent kan worden uitgevoerd. Naar U.P.I. weet te melden heeft okker-Rio faillissement aangevraagd; de tiende kamer van de civiele recht bank te RiG de Janeiro zou dit verzoek m behandeling hebben. In verband met de moeilijkheden van Fokker volgens de maatschappij zelf te wijten aan niet nakoming van beta lingsverplichtingen die de Braziliaanse regering op zich genomen had, toen be sloten werd in Rio de Janeiro een Fok kerfabriek te vestigen doen thans geruchten de ronde dat Verolme reeds overweegt zijn plannen voor een scheepswerf in Brazilië te laten varen. Het contract tussen Verolme en de Braziliaanse regering is van dezelfde aard als dat. tussen Fokker en de Bra ziliaanse regering: Brazilië neemt een bepaald deel van de produktie af, in het geval van Verolme een aantal ton nen scheepsruimte, waaraan contrac tueel een jaarlijks minimum gesteld is. De bouw van het Verolme-bedrijf is dit jaar begonnen, tijdens een plechtig heid, waarbij de Braziliaanse president, prins Bernhard en C. Verolme aanwezig waren. Zoals gemeld heerst er thans in Am sterdam een (goedaardige) paratyphus- epidemie die intussen als weer sterk af neemt. Kwamen normaal 4 a 5 gevallen per week voor, thans waren het er veertig tot vijftig per week. Totaal zijn het er ruim 150, waarvan de nieesten al weer genezen zijn. Dertien patiënten zyn in een ziekenhuis opgenomen. Men vermoedt dat de oorzaak van de epidemie gezocht moet worden in besmet geslacht varkensvlees, dat in Adam is ingevoerd en op het abattoir daar is schoongemaakt in een varkens- schrobmachine, die de besmetting op onbesmet vlees heeft overgebracht. Het hoofd van de veterinaire inspectie van het Staatstoezicht op de volksgezond heid in Noord-Holland acht dit ech'ter nog geenszins vaststaand. Het onder zoek wordt voortgezet. Waarschijnlijk is het besmet varken afkomstig uit Noord-Brabant waar de laatste tijd het aantal besmette varkens is toegenomen. I Gisteren is in Rome het zevende con gres van vrouwelijke religieuzen begon nen. De generale oversten van 270 zus tercongregaties nemen er met haar assistenten aan deel. Het zyn de actie ve congregaties, die zich wijden aan het onderwijs, de ziekenverpleging en het maatschappeiyk werk, aldus meldt het KNP. De paus heeft aan de zusters een persoonlijk schryven gericht, waar in hy zyn grote waardering uitspreekt voor het omvangrijke werk der zusters, dat zulk een waardevolle hulp betekent in het apostolaat der Kerk. Hy begroet daarin tevens als zeer verheugend het feit, dat de congregaties nationaal en internationaal met elkaar overleggen en samenwerken. De Vereinigte Glanzstoff-Fabriken in Wuppertal heeft in het eerste halfjaar van het lopende boekjaar een omzetsty- gmg van 24 pet (gerekend naar gelds waarde) ten opzichte van het voorgaan de jaar geboekt, aldus werd ter jaar vergadering medegedeeld. Hierin zün de omzetten van de dochtermaatschap- pyen niet begrepen. Door het bestuur werd de huidige afzetsituatie geken schetst als „verheugend gunstig". De dochteronderneming Bemberg werkt thans weer zonder verlies. Bij de stem- een dSr aandeelhouders te- van nt naarf Nederlandse leden I Jansen, Hilversum: C. Kollöffel, Utrecht; van de raad van commissarissen te stemmen. Zoals bekend heeft de A.K U een belang van 76 (t.w. D.M. 69.239.000) pet in de Vereinigte Glanzstoff. NIJMEGEN, 7 juli. Doet. geneeskunde deel II: mej. J. G. H. Casparie (Den Haag), E. H. P. Franssen (Venlo), A. G. M. C. P. Gielen (Maastricht), W. A. van Haaren (Roermond), J. G. J. M. v. d. Meulen (Eindhoven), E. A. M, Meyer (Deventer), J. C, M. Reynen (Wanroy), Th. Sybesma (Amsterdam), E. S. F. Tjong A. Kiet (Nijmegen) en W. G. M. Witkam (Goes), kand. rechten: mej. M. M. C. van de Wiel (Heerlen), F. A. M. L. Siemer (Nijmegen), J. Th. J. M. Duyn- stee (Nijmegen), kand. klassieken: G. H. M. de Bruin (Maastricht), L. J. A. M. van den Hurk (Best), A. M. J. H. Lem- mens (Maastricht), cum laude. LEIDEN Geslaagd voor het prop examen godgeleerdheid de heren R. Steensma te Leiden en L. de Liefde uit Alkmaar. Voor het kandidaatsexamen Engelse taal- en letterkunde de heer K. Schaap te Leiden. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor eer ste gedeelte notarieel examen: E. P. M. Jansen te Noordwijkerhout. Geslaagd voor tweede gedeelte: J. Everaert te Barendrecht en L. C. Schouw te Culem- borg. AMSTERDAM, 7 juli. (G.U.). Belas tingconsulentenexamen: mr. F. P. M. Klijnen (Amsterdam) en mr. J. H. Ver stegen (Rotterdam). Voor het doctoraal examen economie de heer A. P. G. van Binnendijk (Amersfoort). Rechten mej. H. A. J. Bakker en de heren H. P. C. Rein- hold, R. L. M. Schreurs, K. Bregstein en A. Mohr (Amsterdam). UTRECHT: Geslaagd voor het doet. ex. Pharmaeie: Mej. J. L. M. C. Lasance, Den Haag. Doet. ex. Theologie: I. Boot, cum laude Utrecht; A. van Ginkel, Pesse-Hooge- veen. Doet. ex. Biologie: J. R. Draisma, Utrecht: A. H. J. Freijsen, Breda; E, J. M. de Kort, Vught; J. W. Simons. Til burg: F. J. J. A. van der Velden, Eygelshoven; C. Beeftink, Hilversum. Doet. ex. Natuurkunde: J. J. Ten Bosch, cum laude Soest: J. A. Tjon Joe Gin, cum laude Soest; H. P. L, Coenen, Schiedam; J. B. van Diën. De Bilt; B. M. K. Nefkens, Utrecht. Doet. ex. Diergeneeskunde; H. A. de Boer. Ee (Fr.); L. E. Buysse IJzendijke: A. M. G. Flamand, Maastricht; L. Ooster veen, Maurik. Dierenarts-examen: P. de Jong, Stol wijk: G. de Vries. Utrecht. Doet. ex. Scheik.: P. Th. H. J. Beur- kens, Tegelen: O. H. Blauw, cum laude Utrecht; W. E. Boerrigter, Utrecht; J. M. M. P. E. Cals, Geleen; P. H. Eggels, Geleen; C. J. A. v. d. Hamer. Utrecht; F. Herbschleb, Eindhoven; A. G. W. Lansink, Arnhem- P. F. M. Luykx, Eind hoven; A. H. Wagenaar, Utrecht; Y". Wiersma, Soest. Kand. examen Wis- en Natuurkunde, A: V. Bicknese, Breda; H. Th. van Dijk. Enschede: H. Nieuwenhuizen, Hilversum M. Th. Rekbeldt. IJsselmuiden; S. T Verdonk, Oudewater. D: J. C. Helder, cum laude Barneveld L. M. v. d. Steen, Vlissingen; W. A. v. d. Boogaard. Utrecht. E: W. J. Willems, Oploon (N.B.): H E. -Wijers, Bilthoven; H. F. van Wijk Amsterdam. F: W. P. M. Hoekstra. Hoensbroek; J. M. L. Kerbusch, Maastricht; F. J. J. van Loo. Heerlen; G. S. A. M. v. d. Ven, Arnhem. G: Mej. B. C. de Hart, Utrecht: mej J. Hofstra, Den Haag; R. J. M. de Leeuw, Hilversum; G. B. Vegt, Utrecht. K: F. J. M. Holtslag, Arnhem; W. F mej. A. J. Nienhaus, Hilversum; K. W. R. Zwart, Soesterberg. L: L. P. W. A. Zuijdgeest, Den Hoorn. H: R. Felix, Utrecht. Kand. ex. Psychologie. Mej. A. C. Broerse, cum laude Enscsede; G. Fer rari, De Bilt; E. E. Heinze, Eindhoven; Doet. ex. Psychologie: Mej. A. M. J. J. A. Zwezerijnen, Utrecht, v. d. Berg, Wateringen; H. C. J. Koster, Laren (N.H.); C. M. J. M. Neijens, Bre da; L. J. Verhey, Groenekan; mej. G. S. Th. Zwaan, Doorn. UTRECHT Voor het eindexamen van de Rijks Hogere Tuinbouwschool te Utrecht zijn geslaagd: A. H. Adriaansen, Zeist; M. Boogaard, Andijk; J. A. de Craen, Prinsenbeek; J. A. Jobsen, We- meldinge; Th. Chr. Klaassens, Zutphen* J. A. Knier, Doorn; J. C. v. d. Laar, Liempde; H. H. J. Simons, Roosendaal' W. Veldman, Amersfoort; K. B. G. Ver speek, Bilthoven; D. Chr. van der Vliet Utrecht; R. Vroege, Rietveld. Horizontaal en verticaal dezelfde let ters invullen. In ieder vakje komt een lettergreep. 1. overwinning - 2. berustend - 3. al thans - 4, vis - 5. bloeiwijze van een bepaald halmgewas - 6. planeet, OPLOSSING 1 JULI Horizontaal: 1. Monegask; 2. amice, ante; 3. richt snoer; 4. knetteren; 5. Ee, go, eine; 6 ruwe, Ambon; 7. sant, oo; 8. loos, Epe; 9. strompelen; 10. brutaal, NT; 11. is, fase. Verticaal: x. Marker, OSB; 2. omineus, tri; 3. Nice, walrus; 4. echtgenoot; 5. getto toman; 6. SE, spa; 7. San Remo, elf; 8. knoeiboel; 9. tenno, pens; 10. ver, entente. Advertentie „We waren al 20 kilometer van huis' schrijft mevr. T., „en daar roept mijn man: „Onze Boldoot TowelettesIk zeg: „Kalm, lieverd. Hier zijn ze!" En toen die zucht van verlichting! „Is dat schrikken" zei hij, „geef me er meteen een'U had hem moeten zien opklaren, opkwikken, opfrissen! „Kind", zei hij dankbaar, „fantastique!" (want we wa ren op weg naar Frankrijk) „en dat voor 20 ct.!" Boldoot Towelettes, gedrenkt in Bol doot Eau de Cologne en hermetisch ge sloten: tl.per doosje van 5 stuks. Het onder Liberiaanse ylag varende vrachtschip „Preceverancè Bay", dat voor reparatie bij de scheepswerf „De Biesbosch" in Dordrecht ligt, is het grootste deel van zyn bemanning kwijt De zeelieden, voornamelijk Duitsers, hebben het schip verlaten. Zij hebben met de Deense eigenaresse een conflict over achterstallige gage. Een nieuwe be manning is nu van Kopenhagen naar Dordrecht onderweg. Het fraaie beeld van Reinaert de Vos, dat geplaatst is aan de voet van de eeuwenoude stadswallen te Hulst, nabij de Gentsepoort, heeft het de af gelopen nacht opnieuw moeten ontgel den. Vandalen hebben het beeld, dat de hoofdpersoon uit het bekende dieren epos voorstelt, op weg naar de hofdag van koning Nobel, van zijn voetstuk ge broken en naast de sokkei geworpen. Het is voor de vierde keer dat men zich niet heeft ontzien het beeld ernstig te beschadigen. Zondag zal frater Samuel IJsseling van de orde der Augustijnen te Rome de H. Priesterwijding ontvangen. Dc aartsbisschop van Utrecht heeft tot pastoor te Eibergen benoemd de zeereer- waarde heer Th. Hegge. De nieuwe pastoor is negen jaar rector geweest van het St. Jozef ziekenhuis te Doetinchem. Pastoor Hegge is 32 jaar oud. Premier Macmillan heeft in het Brit se Lagerhuis gisteren gesproken over de gang van zaken op een eventuele topconferentie. Hef is nog niet zo ver, zei hij, dat vastgesteld kan worden wat daar besproken moet worden, maar ik hoop, dat wy, als er een topconferentie komt, na het afhandelen van urgentie kwesties, zoals de toekomst van Berlijn en dergelijke, minstens een voorlopig gesprek kunnen beginnen over de beste manier om het ontwapeningsprobleem aan te pakken. Macmillan beloofde een suggestie, ge daan door de socialist Henderson, na melijk om Khroesjtsjev voor te stellen de ontwapeningsbesprekingen te her vatten op basis van de westelijke en Russische voorstellen van 1955, in ge dachte te zullen houden. In Britse re geringskringen is men, naar UPI meldt, n het algemeen optimistisch gestemd ten aanzien van het overleg van de mi nisters van buitenlandse zaken van de Grote Vier dat 13 juli weer in Genève begint. Als hoopgevende tekenen ziet men te Londen: De Russische minister Gro- myko heeft zich veel moeite getroost om de Russische voorstellen ten aan zien van West-Berlyn te ontdoen van hun ultimatief karakter. Ruslands be reidheid de tijdslimiet voor West-Her lijn uit te breiden van een tot ander half jaar doet vermoeden, dat een nog verdere uitbreiding tot de mogelykhe- den behoort. Er zou dan een interini- Tydens de étappe Grenoble-Aosta op dinsdag 14 juli a.s. zullen de deelne mers aan de Tour de France Europa's hoogste weg berijden. Op déze weg be vindt zich als grootste obstakel de Col de L'Iséran. Het beklimmen van deze 2770 meter hoge top wordt het onder werp van een Franse televisiereporta ge, die van 12.15-12.45 uur door de NTS zal worden overgenomen als Eurovisie uitzending. Van de aankomst in Aosta omstreeks 16.00 uur zal de Italiaanse televisie een rechtstreekse reportage verzorgen, die eveneens door de NTS in Eurovisiever- band wordt gerelayeerd. Tydens beide uitzendingen spreekt Barend Barendse het Nederlandse commentaar. Tenslotte zal de NTS de directe re portage van de aankomst in het Paryse Pare des Princes relayeren, waarmee op zaterdag 18 juli a.s. de Tour d? France wordt besloten. Deze uitzending zal omstreeks 16.15 uur beginnen. Voor het eerst in Nederland zal vol gende week dinsdag in het K.R.O.-pro gramma de opera „Dialogue des Car- méiites" van de Franse componist Francis Poulenc worden uitgevoerd. Voor de bezetting van de solistenrollen werd zoveel mogelijk gebruik gemaakt van Nederlandse krachten. Alleen waar dit onmogelijk bleek, werden Franse so listen ingeschakeld. De jonge Utrechtse sopraan Adie le Gué, die op het Internationaal Vocalis tenconcours 1958 in Den Bosch de aan moedigingsprijs van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst ver kreeg en die sindsdien haar studies voortzette by Noemie Perugia te Pa rijs, werd uitgenodigd voor de rol van Soeur Constance. Corry Bijster belastte zich met de belangrijke rol van Madame Lidoine, Mère Marie de St.-Augustin, de nieuwe priorin. Léon Combé vertolkt de rol van de Markies de la Force. De dramatische party van Madame de DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO' 7.50 Morgenwijding. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 V. d. vrouw 9.15 Gram, 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Kookpraatje 11.15 Sopr. en piano. 11.35 Gram. 12.00 Piano en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Caus. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Bqursber. 14.00 Clavecimbel 14.30 Gram. 15.00 Logboek 1937. 15.40 Gram. en Tour de France. 17.45 Rep. bezoek Z. M. Koning Boudewijn v. België 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Gram 18.45 Tour de France 1.9.00 Gevar muz 19.30 Hammondorgel. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1959: Residentie-ork. en sol. (20.45 en 21.15 Humoreske, caus.) 22.30 Journ. 22.45 Gram. 22.50 Tour de France 23.15 Beursber. v New York. 23.25-24.00 Discotaria. Golflengten: 23m67; 31ml0; 41m21; 196m2. woensdag 8 juli 22.15 uur - Morgen honderd jaren geleden landden de eerste Jezuïeten-missionarissen op Java Vraaggesprek. Golflengten: 25m67: 31ml0; 41m21; 48m47; 196m2. donderdag 9 juli 17.00 uur - Nereo Zampiéri, viool en Maria Savino. piano, voeren werken uit van Veracini en Ravasenga. Golflengten: 25m67; 31ml0; 'lm2i. 196m2. vrijdag 10 juli 22-15 lur - De „dwang" van de Kerk. (N.B. Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten) DAGELIJKS - 21.00 uur Gezins- rozenkra is in het Latijn (196m middengolf). HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws 8.15 Gram 8.50 V. d. vrouw 9.40 V. d kind. NCRV 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken 11.45 Gewilde muz 12.00 Middagklok-noodklok. 12.05 Lichte muz. 12.25 V h. platteland 12.35 Land en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus muz. 13.40 Gram. 13.50 Rep bezoek Z M Koning Boudewijn. NCRV: 14.00 Ork. conc. 14.30 Koorzang en sol 15 00 •ril- harm. ork. 16.30 Gewijde muz. 17.30 Or kesten piano. 17.40 Beursber. 17 45 Lichte muz 18.50 Boekbespr 19 00 Nws 14'30 Kamerork. en koor. 15.30 en 10.35 en weerber. 19.10 Negro-spirituals 19 30 Gram. '7 10, 17.20, 17.40 en 18.50 Gram Radiokrant. 1.9.50 C.H.U.: Pol. caus 20 00 22 10 Gram- Lichte muz. 20.20 Reportage. 20.35 Radio- verkeersspel. 21.30 Holland Festival 1959: W/U l-i n Intern orgelconcours te Haarlem 22 45 Wil IvllKCll Ildcll Avondoverdenking. 23.00 Nws en OS- ber. 23.15 Gram. 23.20-24 00 Haydn-kwart NTS: 13.25-14.25 Rep bezoek Z M Ko- ding Boudewijn. VARA: 17.00-17.20 V cl FNGELAND, BBC Home Service, 330 kind. NTS: 20.20-23.30 Holland Festival m: .Grk conc._ H.00 Pianorecital. 1959: Troilus en Cressida v. Shakespeare 484 m: 11.55 Gram. .2.30 Orgel en piano 15.00 Lichte muz 15.45 Gevar progr 27 00 Lichte muz. 23.06-23.36 Pianospel. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12.00 Orgelspel 13.00 Lichte muz, 15.00 Lichte muz. 15.45 Mil ork 17 30 Nws. en Intern. muziekfestival Llangollen. 20.00 Lichte muz. 21.00 Gevar in Stadsschouwburg te Amsterdam Tij dens de pauze: Extra NTS-journ. v be zoek Z. M. Koning Boudewijn DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 Het a-b-c-boekje der maanden, juli. 17.15 V. d. jeugd. 17.35 Filmrep. (Re- progr 2130 Nws en eëvar "muz-Vo'in Sionaal progr.: NDR: 18.45 Die Nord- Jazzniuz 23.30 ^fws en pianospel s-ehau' WDR: Hier un Heute WDR- 19.25 NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz 13.15 Gevar muz. U.00 Ork conc. 16.00 Filmmuz. 16.25 Dansmuz. 17.45 Klass, muz. 20.00 Operaconc. 23.30 Strijkkwartet 0.10-1.00 Dansmuz. 1.15 Gevar muz FRANKRIJK, progr. ITI (Nat. progr.) Schlager-parade NDR: 19.30 Ierse im pressies). 20.00 Nws en journ 20.20 Re portage. 20.40 T.V.-spel. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR 13.30 Rep. bezoek Z. M. Koning Boude wijn aan Rotterdam/Noordwijk. 19.30 V d. jeugd. 20.00 Journ. 20.35 Interviews 235 en 280 m: 14.05 Kamermuz 17 10 21.53 Act. 22.05 Gevar. progr. Daarna: Gram. 17.15 Orgelspel. 18.30 Gram'. 20 00 Wereldnws. Ork. conc. 22.25 Gram. VLAAMS-BELG TELEVISIEPROGR 12 ™Ur-Sr=™L' ,-fn J2J™ Amus' „ork 1*1-25 Rep. bezoek Z. M. Koning Boude- 7M J P en 14.00 Gram. (16.00- wijn aan Rotterdam/Noordwijk 19 30 r™ mn m"™ 4 Gram. 17.10 Nws., act. en journ. 20.20 FilmreD. bezoek Gram. 17.30 Muz. uit Roemenie. 18.00 Z. M. Koning Boudewijn 20.20-23.30 Hol- Vlaamse liederen. 18.30 V d. sold. 19.30 land Festival- Troilus en Cressida"' to- Pianospel. 20.00 Gewijde muz. 21.30 Gram neelstuk. cressma to re Marie de l'Incarnation, de onder priorin. Thea..van der Steen, leerlinge Croissy, priorin van de Carmel. werd von Corry Bijster, Lidy van der Veen by de eerste uitvoering te Parijs ge- "T 1 zongen door de mezzo-sopraan Dénise Scharley, die ook aan de Nederlandse première zal meewerken. De sopraan Denise Duval en de tenor Louis Rail- land, die eveneens in Parijs optraden, hebben zich tot medewerking bereid verklaard. De jonge Franse tenor Jacques Luccioni vervangt de tenor Paul Finel. die wegens ziekte moest afzeggen. Tenslotte werd Noemie Pe rugia geëngageerd voor de rol van Mè- Advertentie Kunt U niet slapen door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen neemt dan Togal. Togai verdrijft snel en afdoende die pijnen en U slaapt daardoor weer rustig de gehele nacht door Togal baat waar andere middelen falen Togal zuivert de nieren en is onschadeliik voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95. f 2.40 en f 8.88. van de Nederlandse opera, de jonge tenor Simon v. d. Geest en de baritons Leo Ketelaars en Siemen Jongsma zin gen eveneens partijen. Verder werken aan deze uitvoering mee het Limburgse Symphonie Orkest onder leiding van André Rieu, aange vuld met het Collegium Musicum Lim burg uit Heerlen onder leiding van Jef Somers. „Dialogue des Carmelites" is een opera in drie bedrijven en twaalf tafe relen op tekst van Georges Bernanos, geïnspireerd op een novelle van Ger- trud van Le Fort. De eerste uitvoering in het Italiaans vond plaats in het Sca la te Milaan op 26 januari 1957, de eerste uitvoering in het Frans in de Opéra te Parys op 21 juli 1957. De 82-jarige heer H. Groot Wassink te Ruurlo is maandagavond van een met hooi beladen wagen gevallen. Hij was vrijwel dadelijk dood. Vanaf vrijdag 18 september zal in Nederland een origineel 16 mm-jour- naal in roulatie komen. Het zal worden uitgebracht door de CEFA-filmdienst in Hilversum in samenwerking met Parcival-film in Tilburg Het journaal zal verschijnen onder de naam „Het oog op de wereld" en omvat zowel bin nen- als buitenlands nieuws. Uiteraard zijn de produktie- en exploitatiemoge lijkheden van de 16 mm-film goedko per dan bij de 35 mm-film. De filmdien sten van instellingen, organisaties en bedrijven zullen vanaf september over het journaal kunnen beschikken. Boven dien opent het een nieuwe mogelijkheid voor particulieren, die over een smal filmprojector beschikken en een be paald stuk „nieuws" in de huiskamer willen bekijken. Een van de meest gerespecteerde muziekcritici ter wereld, de Engelse musi coloog Ernest Newman, Is dinsdag in zijn woning te Tadworth overleden. Newman, die criticus van de Sunday Times was, be reikte de leeftijd van 90 iaar. DE ZONNETEMPEL Q by Uitgeverij Cettermea A V—I/ i i Y regeling kunnen worden getroffen, tij dens welke de westelijke rechten In !,:Uür.',ee™ en canada *vonen het congres West,BerlHn omeeriS hl« bl1" Aau het concours Helens het congres west-iseriyn onaangetast zouden bly-i nemen ongeveer vijftig goochelaars deel ven en Oost. en West-Duitsland in een gezamenlijke commissie overleg zou den plegen over de hereniging en bet sluiten van een vredesverdrag. Op Je ze wyze, zo meent men in Britse rege ringskringen, zou de kwestie Berlijn voorlopig opgelost kunnen worden en zou de weg open zijn voor een topcon ferentie eind augustus of begin septem ber. De Utrechtse rechtbank heeft een twin tigjarige jongeman uit Utrecht wegens zware mishandeling veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, alsmede onvoor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Hij was reeds eerder ver oordeeld. Hem was ten laste gelegd, dat hij een 17-jarige jongen op 11 april van dit jaar zwaar lichamelijk letsel .ou hebben toegebracht tijdens een steek partij bij een cafetaria in Utrecht. Onder auspiciën van de Nederlandse Magische Unie zal men 17, 18 en 19 juli in Enschede een nationaal congres voor de goochelkunst houden. Vierhonderd gooche laars uit Nederland, België. Frankrijk, Engeland, Zwitserland, West- en Oost- Duitsland. Zweden. Denemarken. Finland, Noorwegen en Canada wonen het congres y i. Copyright PI 8. VjriAj IttAA HÖCO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2