Record in Blériot-race vijf maal gebroken DAGPUZZLE Amerika bereidt zich voor op langdurige staalstaking a a m m a m DRAADLOOS CONTACT Tekort aan T.V lO r mirt P Alfredo ln 44 minuten en 37 seconden van hartje Parijs naar hartje Londen Geen nieuwe onderhandelingen ver wacht voor maandag a.s. Invoer steeg sterker dan uitvoer in de maand juni j.l. Wedstrijd brengt in Engeland uitkomst Het is weer Hommeles luisteren naar Radio-Vatieana ■televenvan een Jong (lezin Snelste man arriveert in spitsuur Copie van Blériot's wankele eendekker volbrengt tocht Vragen over minimum prijzen voor fruit in België Beatrixmijn geeft welvaartsimpuls Wijdingen EXAMENS Nieuwe directeur bij D.R.U. Burgemeester opent Van Lanschot/s Bank Onderscheidingen GAAT U MET VAKANTIE? Dekkingspercentage 87 (96) Leo Pagano Wij kijken naar De avonturen van Kuifje en Bobbie J- DONDERDAG 16 JULI 1959 PAGINA 2 Nieuw gebouw Roer- mondse Kamer van Koop handel geopend In Tilburg: Wacht dan niet met de opgave van Uw vakantie-adres tot het laatste moment U kunt dit nu direct doen, maar toch zeker niet later dan 1 week vóór Uw vertrek. Wilt U voor Uw opgave een BRIEFKAART gebruiken en daarop vermelden; 1) Uw vaste adres. De periode gedurende welke U de krant op Uw vakantie-adres wenst te ontvangen. Uw vakantie-adres, schrijven s.v.p., want dan misverstanden voorkomen. Mogen wij op Uw medewerking rekenen? Weekabonnees gelieven vóór hun vertrek het abonnementsgeld vooruit te voldoen aan de bezorger De administratie. 3) Duidelijk helpt U duits:"; tv-progr. 17.oo-i8.oo v. oor HERGE Jullie hebben geluk, dat we wei nigpatronen hebben,anders brak'rnogaanl.. Bruidpen! Je zou zeggen dit die aapmen sen,die duivel se boominfan- te ris tenme voor de aap houden V Duizend millioen ranaatbommen en omgranaten! ...Dat alles wegens die ba - vianen!..De duivel moge ze halen enneent is met erg 'n Kleine misstap in 'n moerasje 01 goedDes te beter Dat is Zorrino 1 Ik U~| Hiei is een cheque voor je, als honora- O, dat is natuurlijk voor dat gedicht in Ja, en het schijnt, dat de redactie je aan rium voor een gedicht! het nummer van vorige week: „Wij zou- je woord gehouden heeft! den dankbaar moeten zijn voor de klei- nigheden in het leven." I Vijf maal is gisteren het record ge broken, gevestigd door de Brit kapitein Roderick Walker op de eerste dag van de luchtrace tussen Londen en Parijs of omgekeerd, die gehouden wordt ter herdenking van de eerste vlucht over het Kanaal door Biériot. Het was een dag van hevige strijd tussen onderde len van de Britse strijdmachten. De kortste tijd werd gemaakt door kolonel vlieger Edgar Norman Ryder, die de af stand tussen het hart van Londen en het centrum van Parijs aflegde in 44 minuten en 37 seconden. Luitenant Barry Lynch van de ver bindingstroepen deed 57 minuten en drie seconden over het traject Londen- Parijs. Hij maakte gebruik van een mo torfiets, een hefschroefvliegtuig, een Hunter-straaljager, een auto en voor het laatste stuk in Parijs naar de Are de Triomphe weer van een motor. Zijn tijd werd spoedig daarna verbeterd d Jor kolonel-vlieger Ryder, die over hetzelfde traject 47 minuten en 45 se- sonden deed. Daarop was het de beurt aan een marine-man, kapitein ter zee Ian Fos ter Martin. Hij maakte een tijd van 46 minuten en 58 seconden. Op de mo tor reed hij naar de Parijse helihaven Issy. Vandaar ging het per helikopter naar Villacoublay, waar hij overstapte in een straaljager van het type Scimi tar. Deze bracht hem naar de Britse helihaven Wisley. Per hefschroefvlieg tuig vloog hij naar een lichter op de Theems. Hier stapte hij over in een race-boot, die hem naar de kant bracht. Tenslotte reed hij op de motor naar Marble Arch. Zijn record zou niet lang stand hou den. Luitenant Westlake van de verbin dingstroepen, die de tocht per motor fiets, helikopter, straaljager en motor maakte, slaagde er in de afstand nog sneller af te leggen. Hij maakte een tijd van 45 minuten en 53 seconden. Dit was het sein voor kolonel Ryder om het nog eens te proberen, maar dan in omgekeerde richting. Hij ver trok van de Are de Triomphe als duo passagier op een motor naar de heli- haven Issy en „wipte" vandaar over Parijs ln een hefschroefvliegtuig naar het vliegveld Villacoublay, waar hij naar een gereedstaande straaljager rende. De straaljager bracht hem naar Engeland, waar een helikopter hem naar de oever van de Theems vervoerde. Vandaar ging het het was spitsuur naar Marbie Arch. Zijn tijd bleek 44 minuten en 37 se conden te zijn. Ryder heeft verklaard dat hij het hierbij niet zal laten en een poging zal doen om zijn eigen record te breken. Toen op het Kanaal de echo's nog Het lid van de'Tweede Kamer de heer Van Dijk heeft aan de minister van landbouw en visserij schriftelijk ge vraagd of het waar is, dat de Belgische regering voor wat betreft de invoer van groenten en fruit in België heeft be sloten over te gaan van het minimum prijzenstelsel, bedoeld in het landbouw- protocol van Luxemburg, naar het mi nimumprijzenstelsel, bedoeld in het verdrag tot oprichting van de Europese Economische Gemeenschap. Indien dit zo is, is dan deze overgang tot stand gekomen in overleg en met instemming van de Nederlandse regering? zo vraagt hij zich af. Tevens wenst hij te worden ingelicht of een dergelijke handelwijze niet in strijd is met de bestaande Bene- luxovereenkomsten en de protocollen op agrarisch gebied. Kan de minister mededelen wat dan de consequenties zullen zijn voor de wijze van vaststellen van de minimum prijzen volgens het E.E.G.-verdrag, zo vraagt hij zich af. Zou dit met name betekenen, dat zolang in de E.E.G. geen objectieve criteria zijn vastgesteld, de Belgische regering de minimumprijzen eenzijdig zal kunnen vaststellen en niet meer in gemeenschappelijk overleg met de Beneluxpartners? Welke mogelijkheden, aldus de laat ste vraag, ziet de minister eventueel om te voorkomen, dat de handel in groen ten en fruit op België ten gevolge van de gehanteerde minimumprijzen zal verminderen? KRUISWOORDRAADSEL 2 3 5 6 7 9 10 Horizontaal: 1. val, peulvrucht, 2. be groting, wild, 3. op dezelfde plaats, deel van een herkauwersmaag, 4. boerenkant, ter inzage, 5. oude vrouw, vlieg die slaapziekte overbrengt, 6. aristocratie, middag, 7. sterrenbeeld, 8. lekkernij, zin tuig, 9. loop van paard, mud, 10. struis vogel, verdriet, 11. verschijnselen bij koorts. Verticaal: 1. korzelig mens, 2. onstand vastigheid, half, 3. uitgifte van waarde papieren, pret, 4. bedwelmende drank, dunne lat, 5. natmaken, 6. schooi voor technisch onderwijs, bespotten, 7. Impe rator Rex, koning in het land der blin den, 8. cijfer, soutane, pers. vnw., 9. pocher, kip, 10. tweejaarlijkse tentoon stelling. OPLOSSING 15 JULI 1. aver, 2. vertellen, 3. lenteren, 4. rendabel, 3. Belgrado, 6. Dover. weerklonken van het geraas der straal jagers, steeg er van Calais een uiterst wankele eendekker op, de Biériot 2, waarmee de 63-jarige Jean Salis, die monteur van Biériot is geweest, het Kanaal zou oversteken. Een uur en 21 minuten later landde hfj in Lydd. De tocht van de Are de Triomphe naar Calais en van Lydd naar Marble Arch in Londen maakte hjj in een Ta- cot 1909, die gelijk met hem de tocht over het Kanaal maakte in een vracht vliegtuig. Jean Salis maakt een goede kans voor de prjjs van 10.000 gulden, die de „Daily Mail" heeft uitgeloofd voor de deelnemer die de tocht op de meest oorspronkelijke en vernuftige wijze onderneemt. De waarnemend directeur-generaal voor de middenstand en het toerisme mr. M. II. S. van Oers, heeft woensdag ir Roerm nd het nieuwe gebouw van de kamer van koophandel en fabrieken ge opend. Hij hield een toespraak waarin hjj zei dat de Beatrixmijn een nieuwe impuls zal betekenen voor de welvaart in het gebied van de kamer. Het in exploitatie nemen van deze mijn zal de demografische structuur van de streek Melick-Herkenbosch definitief wijzigen. Men verwacht dat de bevol king tot 1 januari 1973 zal groeien ,ot 104.550. Het bevolkingsgetal was op 1 januari 1953 nog slechts 66.300. De kamer kan er trots op zijn in haar gebied de grootste eiermijn van Europa te hebbe aldus de heer Van Oers. Aan deze mijn. de Coöperatieve Roermondse Eiermijn, werden vorig jaar meer dan een half miljard eieren aangevoerd. In het rayon van de kamer is ook 95 pet van de Nederlandse produktie van grint geconcentreerd. Tot volgende week maandag zullen er geen nieuwe pogingen worden ge- daan om een einde te maken aan de staking in de Amerikaanse staalindus trie. Omstreeks 500.000 metaal-arbei ders zijn als gevolg van deze staking nu reeds werkloos en per dag wordt een produktie van 300.000 ton staal ge derfd. De werkgevers verwierpen gis teren een voorstel van de vakbond om een commissie van drie man te vor men, die de argumenten van beide par tijen zou moeten onderzoeken en op die manier tot een spoedige beëindiging van de staking zou moeten bijdragen. Het hoofd van de verzoenings- en be middelingsdienst, die de Amerikaanse regering voor arbeidsgeschillen heeft ingesteld, Joseph Finnegan, verklaar de even later, dat hjj geen stappen wenst te ondernemen vóór maandag a.s. Hjj zei, dat beide partijen de gelegenheid moeten krijgen om „af te koelen" en hun posities opnieuw te overwegen. Reeds enige uren na het uitbreken van de staking, die bijna 90 procent van de Amerikaanse staalcapaciteit heeft stilgelegd, begonnen de gevol gen zich te doen gevoelen in de ko- lenindustrie, bij de spoorwegen en bij het verkeer te water en over de weg. Indien de staking aanhoudt, zullen naar schatting 100.000 arbeiders in industrieën, die verband houden met staal, binnen drie weken werkloos worden. Toonaangevende persoonlijk heden van beide partijen hebben als hun mening te kennen gegeven, dat dit wellicht de langste staking in de geschiedenis van de staalindustrie zal worden. De staalvoorraden van de verwerken de industrieën zijn overigens groter dan ooit tevoren. De vereniging van Mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht heeft met ingang van 13 juli j.l. een nieuwe parochie opgericht -onder de titel van de H. Rafaëi, onder de bestaande parochie van O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Hengelo (O.), en heeft benoemd tot pastoor al daar de zeereerwaarde heer A. G. de Meij. Verder heeft Z.H. Exc. benoemd tot rector van het r.-k. ziekenhuis „St. Jo seph" te Doetinchem met ingang van 17 juli a.s. de weleerwaarde heer G. J A. I. Hol, die kapelaan was te Deventer (H. Hart). Tijdens het generaal kapittel van de congregatie der Priesters van het H. Hart is tot generaal overste gekozen pater Joseph de Palma. Pater De Pal- ma was tot nog toe provinciaal overste van deze congregatie in Noord-Ameri- ka. Hij is de opvolger van pater dr. Al- phons Lellig, die in december van het vorig jaar is overleden. De hoogeerw. heer J. Zoetmulder, provinciaal der Lazaristen, heeft be noemd voor Brazilië de eerw. heren L. Absil, J. van Esch en TyT. Janssen; voor Ethiopië de eerw. heren drs. E. van Donzel, A. Ooms, J. de Potter en H. Teuben; voor Curagao de eerw. heren A. Vermeeren; voor werk in Nederland de eerw, heren dr. L. Gussenhoven en C. van Bavel; voor het rectoraat te Rumpen de eerw. heer Fr. van den Abeele; te Susteren de eerw. heer H. Wolters; te Nuth de eerw. heer B. de Munk. de Amerikaanse pakhuishandel in staal deelde gisteren mede, dat de voor. raden voldoende zijn om gedurende on geveer twee maanden in de behoeften van de afnemers te voorzien. Op zijn persconferentie verklaarde Eisenhower gisteren, dat hi) niet zal trachten door middel van een rech terlijk Ingrijpen een einde te maken aan de staking. Hij zei dat de noodtoe stand, die een dergelijk ingrijpen zou wettigen, niet bestaat. 's-GRAVENHAGE 13 juli Eerste fed. not. ex.: P. Ruters, Vlaardingen. weede ged. B. van Nievelt, Rotterdam. ZEIST, St.-Wiliibrorduscollege Dipl. A; K. Berger, Eindhoven; A. Brennink- meijer, Bussum; W. Brenninkmefjer, Bussum; P. Dijkstra, Utrecht: H. La- verge, Amsterdam; L. Michiels van Kessenich, Maastricht; W. Timmer mans, Vught. Afgew. geen. Diploma B: T. Deiters, Wassenaar, W. Grasso, Teteringen; J. Leeuwens, Utrecht; W. van Roosmalen, Utrecht; F. Sevenstern, Maastricht; L. Smulders, Schiedam; R. Specken, Eindhoven; Th. Strengers, Laren (NH); R. Tijmensen, Zeist. Op een in de maand augustus te houden buitengewone vergadering van/aandeelhou ders zal de raad van commissarissen van de Koninklijke Fabrieken Diepenbrock en Rei gers voorstellen om de heer ir. F. A. A. Daamen, wonende te Malden, thans direc teur van N.V. Dobbeiman Zeepfabrieken te Nijmegen, per 1 januari 1960 tot directeur van D.R.U. te benoemen teneinde t.z.t. de heer Viskil als eenhoofdige directie op te volgen. Na overdracht van de functie blijft de heer Viskil aan het bedrijf verbonden. Onder grote belangstelling van auto riteiten op geestelijk en wereldlijk ge bied is dinsdag de vestiging van het bankiershuis F. van Lanschot in Til burg, door de burgemeester mr. C. J. G. Becht, officieel geopend. Pastoor L. Bijnen zegende het nieuwe gebouw in. Meer dan twintig generaties heeft de familie Van Lanschot onafgebroken in Brabant gewoond. Acht generaties van vader op zoon oefenden in dit gewest het koopmans- en bankiersbedrijf uit. De oudste firmant, de heer J. M. G. van Lanschot schonk Tilburg een be drag van 10.000 voor het speciaal op gerichte Van Lanschot Fonds Tilburg. Dit fonds zal jaarlijks gedurende tien jaar een bedrag van 1.000 zomede een gedenkpenning uitreiken aan hem of haar, inwoner van Tilburg of daarbui ten, die op het gebied van de weten schap, kunsten, industriële ontwikke ling, menslievendheid, sport enz. het meest in de ogen van de stad- of land genoten heeft uitgeblonken. De heer Van Lanschot overhandigde de dankba re burgemeester van Tilburg de op richtingsakte van dit fonds. Uit handen van mgr. P. Moors, bis schop van Roermond zullen zondag in het missiehuis te Panningen de volgen- de Lazaristen (congregatie der Missie) de priesterwijding ontvangen: H. Boots, Maasbree; J. Ermers, Keent; A. Oomen, Oosterhout; N. Corveleyn, Aardenburg; G. Peeters, Helden. Bij K. B. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau moeder Wil- helmina (in de wereld mej. M. J. W, Aben), provinciaal van de congregatie der zusters Franciscanessen van de On bevlekte Ontvangenis der Heilige Moe der Gods, voor het missiegebied op de Philippijnen. 2) Volgens de door hel C.B.S. samengestelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer ln juni 1959 f 1.310 miljoen (mei j.l. 1.130 miljoen), terwijl voor een waarde van 1 1.134 miljoen (mei j.l. f 1.089 miljoen) werd uitgevoerd. Het dekkingspercentage bedroeg 87 (mei 96). In juni 1959 Is t.o.v. de overeenkomstige maand van 1958 de invoer met 189 min en de uitvoer met 160 min toegenomen. Het dekkingspercentage bleef onveranderd op 87, In het eerste halfjaar 1959 lag het maand- gemiddelde bij de invoer 77 min en bij de uitvoer I 98 min hoger dan ln het eer ste half jaar 1958, terwijl het dekkings percentage met 3 punten verbeterde. De waarde van de invoer bedroeg in de eerste helft van dit jaar j 7,2 miljard tegen f 6,73 miljard in de eerste helft van 1958. De waarde van de uitvoer bedroeg in de eerste helft van dit jaar f 6.41 miljard te gen vorig jaar 5,83 miljard. Het invoersaido nam in juni 1953 toe met t 178 min en bedraagt sedert het begin van het jaar f 789 min. dat ls 120 min min der dan ln bet eerste halfjaar 1958. Het gebrek aan schrijvers v.an tek sten en stukken is een euvel, waarmee niet alleen de Nederlandse televisie heelt te kampen. In de Britse dagbla den kan men, precies als in Nederland, geregeld lezen, hoe de TV-critici er zich over beklagen, dat de programma maatschappijen maar zelden een goed stuk op het scherm brengen, dat spe ciaal voor de televisie is geschreven. De oorzaak is heel eenvoudig: er zijn er geen. In de eerste helft van dit jaar is daar in echter verandering gekomen. Alleen Granada, één van de commerciële TV- maatschappijen in Engeland, heeft bij de Britse kijkers zeven TV-stukken een gemiddelde van één per maand geïntroduceerd, die de critici zonder uitzondering vol lof hebben ontvangen. Momenteel zijn er nog andere in voor bereiding en in de tóekomst zullen er meer volgen. De oorzaak van deze verandering, al thans wat de Granada-maatschappü be treft, is het besluit geweest voor profs en amateurs een wedstrijd in het schrij ven van TV-stukken te organiseren, met als eerste prijs een bedrag van 3.000 pond 30.000,-), Deze wedstrijd werd een veel groter succes dan de organi satoren hadden durven dromen en het werk van de jonge auteurs, die als ge volg daarvan werden „ontdekt" heeft thans een plaatsje op alle program ma's, die wekelijks door het hele net werk van de Britse commerciële televi sie worden uitgezonden. De nieuwe schrijvers zijn afkomstig uit de meest uiteenlopende kringen. Ro bert Morrow bijvoorbeeld, de schrijver van het stuk, dat de eerste prijs won, is een 33-jarige vertegenwoordiger van een machinefabriek in midden-Enge- land. Hij heeft zijn hele leven .stukken en gedichten geschreven, maar durfde ze, tot de wedstrijd, aan niemand anders laten zien dan aan zijn vrouw. Graeme Kent. een jonge onderwijzer, begon voor het eerst met schrijven toen hij bij het Britse leger in Korea diende. Zijn stuk „The Queen's Corpo ral", dat de Koreaanse oorlog tot ach tergrond heeft, zal deze maand nog voor de TV-camera's worden opgevoerd. Clive Exton is een schrijver, die eens een nacht heeft doorgebracht in een lo gement voor daklozen. Wat hij daar zag, maakte zulk een indruk op hem, dat hij er onder de titel „Geen vast adres" zijn eerste stuk over schreef. Voor degenen, die met een bezwaard hart afscheid hebben genomen van Pension Hommeles, de muzikale TV- komedie van Annie M. G. Schmidt en Cor Lemaire, is er goed nieuws. Welis waar komt er geen nieuwe serie of zelfs maar een nieuw afzonderlijk hoofdstuk, doch in het zomerseizoen zal de V.A.R.A. tweemaal een telerecording uitzenden van programma's uit de eer ste Hommeies-serie in het seizoen 1957- 1958. Sindsdien zijn er ongeveer twee honderdduizend kijkers bijgekomen, van wie velen hebben laten blijken, dat ze een heruitzending uit de eerste se rie op prijs zouden stellen. Als eerste van de twee uitzendingen wordt onder de titel „Herinnering aan Hommeles" zondagavond, 19 juli, „De Franse Slag" uitgezonden, dat destijds de derde aflevering in de eerste serie vormde. Leo Pagano van de K.R.O., zal, zoals reeds werd bericht, op verzoek van de Katholieke Centrale Emigratie Stich ting en met steun van het Commissa riaat voor de Emigratie een oriëntatie reis maken naar Canada en de V.S. Het doel van de reis naar Canada is o.m. het brengen van een bezoek aan Nederlandse families in en om Quebec, Montreal, Ottawa, Winnipeg, Toronto, Hamilton en Windsor. Het bezoek aan Amerika heeft in hoofdzaak ten doel de mogelijkheden te onderzoeken, die er vooral ln Californië bestaan voor uit tndonesië teruggekeerde Nederlanders. Na zijn terugkomst in het vaderland tegen het einde van september zal Pa gano de luisteraars in een zestal klank beelden van zijn ervaringen vertellen. DONDERDAG HILVERSUM I. 402 m. VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. (Om 9.35-9.440 Waterst.). VPRO: 10.00 Caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 10.25 Gram. 11.15 Viool en piano. 11.35 Orgelspel en zang. AVRO: 12.00 Gram .12.20 Re. geringsuitz.: Landbouwrubr. 12.30 Land- en tuinb.mede. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Medecf. of gram. 13.20 Metro- pole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram 14.15 Voordr. 14.40 Cello en piano. 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V d. zieken. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Herh. Fi nish Rep. Tour de France. 18.35 Lich te muz. 18.50 Caus. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Gesprek. 19.45 Gesprek. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.35 Caus. 20.45 Caus. VARA: 21.00 Rep. Tour de France. 21.10 Gevar progr 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: Zorg om de menj< gesprek. VARA:- 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 1030 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Hobo en clavecimbel. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Pianospel. 12.53 Rep 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Kamerork. en sol. 15.35 Gram 16.00 Caus. over kamerplanten. 16.15 Pia norecital. 16.45 Gram. 17.20 Gitaar- ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Gewijde muz. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Nederlands Nieuw- Guinea. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz, 19.30 Radiokrant. 19.55 Heet van de matrijs. 20.30 Fanfare-ork. 20.55 Gram. 21.05 Kunstrubriek. 21.25 Holland Festival 1959: Vocaal ens. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15 Kunstoverz. 23.35-24.00 Gram. ENGELAND, BBC HOME SER- VICE. 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.45 Möded. 13.10 Popul. progr. 14.00 Strijk- ork. 16.00 Ork.conc. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Ork.conc. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Engelse liederen. 23.06- 23.36 Fluit, klarinet en harp. ENGELAND. BBC LIGHT PRO- GRAMME. 1500 en 147 m. 12.00 Ge var. muz. 12.30 Nws. en gevar. progr 13.00 Lichte muz. 13.45 V. d. kind 15.00 Fabricksfanfare. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dag boek. 16.45 Uitsl. races en liederen. 17.30 Nws. en lichte muz. 18.00 Muz. kaleidoscoop. 18.20 Weerber. en Act. Golflengten: 25m67; 31mlü: 41m21; 48A47; 196m2. vrijdag 17 juli 22.15 uur Peter Michel Fuen- tes vertelt over: Argentinië achtei lemen muren. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten) DAGELIJKS: 21.00 uur Gezins rozenkrans in het Latijn. (196 m middengolf) 20.00 Lichte muz. 20.30 Nws. en ge var. progr. 21.00 Gevar. muz. 22.40 Dansmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. NDR/WDR. 309 m. 12.00 Pianospel. 13.15 Amus.muz.. 14.00 Lichte muz. 16.00 Viool en piano. 17.45 Lichte muz. 19.35 Balletmuz. 21.15 Negro-spirituals 23.25 Moderne componisten. 0.10-1.00 Dansmuz. 1.15 Amus.muz. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m. 12.05 Ork.conc. 14.00 Gevar. muz. 18.30 Gram. 20.00 Le Coq d'Or, opera. 22.45 Gram. 23.10 Gevar. muz. BRUSSEL 324 en 484 m. 324 m: 12.00 Omr.ork. 12.34 Gram. 13.11 Or gel- en pianospel. 14.00 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.10, 17.45 en 18.00 Gram. 18.20 Gram. 18.30 V. d. sold 19.30 Gram 20.00 Ork.conc. 21.40 Hobo, klarinet en fagot. 22.15 Gram. 484 m.: 12.00 Gram. 13.15 Lichte muz. 14.00 Operamuz. 15.20 Gram 16.05 Dansmuz. 17.10. 17.20 en 18.30 Gram, 20.00 Pianospel. 20.50 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S, NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30-22.20 Der Graf von Luxemburg, operette. d. jeugd (Regionaal progr.: NDR: 18.45 Die Nordschau; WDR: 18.45 Hier und Heute. WDR: 19.25 Intermezzo: De Vreemdeling. 19.30 NDR: Avontuur onder water) 20.00 Nws., journ. en weerber. 20.20 in het teken v d. stier film. 20.5.r Die Strassen «tor Welt. ge var. progr. 21 35 Susie, TV-film. FRANS BELG TV-PROG. Geen opgave ontvangen. VLAAMS BELG. TV-PROGR 19.30 Nws., Act., faurn. en sport. 20.00 Rechtstreekse uitz. vanuit de KNS te Antwerpen van een toneelstuk. <1 d. pauze: Première). Na afloop 22.45 TV-rallye: De Westhoek. DE ZONNETEMPEL 70 bv Uitgeverij Casterman Heen.dèt ont- CpOy^ghlPlBBo*6CoM2^2222 MOCO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2