Dagblad voor Schiedam en omstreken Aan aandrang van de meerderheid der Tweede Kamer toegegeven Socialisten moeten motie intrekken na datum-verschuiving door regering Voor de ambtenaren gunstige perspectieven Vervoer radio-actieve stoffen levert geen enkel gevaar op Khroesjtsjev in Polen op zijn praatstoel Scotland Yard arresteert moordenaar van agent directeur gulden? Verduisterde één miljoen KABINET-DE QUAY OVER KRITIEK PUNT HEEN 1 januari wordt 1 april Verpakking biedt genoeg bescherming De 2.000.000ste in Madrid Raket Cape ontploft op Canaveral Boekhouder in arrest Het weer Toespraak vol Russische grapjes Chinese gesegden en bijbelteksten Snelle actie na tip van onderwereld Haarlemse officier van justitie gelast vrijlating van aannemer Onvoldoende bewijsmateriaal Verklaring van IVederlandsche Spoorwegen Koninklijk gezin in Italië Oplichting tot bedrag van f 35.000 1 m ADENAUER MOET HET ONTGELDEN BIJ OVERVAL IN LONDENS HOTEL AANGIFTE VAN AANDEELHOUDERS VRIJDAG 17 JULI 1959 Vlak boven de grond Lanceerploeg ongedeerd Peking stuurt troepen naar Indische grens URKER KOTTER HAALT MIJN UIT NOORDZEE ÓP Projectiel ontplojt, geen schade Gespreide vakantie voor bouwvakarbeiders Volgend jaar in twee perioden Aanhoudend droog Vrij warm weer Aan zee Het weer in Europa - Jongetje in Lith verongelukt ijnuj'L i'iir - nieuwe schiedamsche courant (Van onze parlementaire redacteur) Het kabinet-De Quay is over een kritiek punt heen. Het heeft, zoals de rninister-president heeft uiteengezet, aan alle onzekerheid voor zichzelf en voor het bedrijfsleven een eind willen "laken. Daarom is besloten toe te geven aan de aandrang van de meerderheid i'an de Kamer en de datum, waarop "e huren zullen worden verhoogd en de "ielk duurder zal worden, van 1 janu ari tot 1 april te verschuiven. De span ning die begon te groeien, omdat de socialistische oppositie dreigde invloed re krjjgen op de regeringspartijen, is ge heel gebroken. De socialistische motie (eerst welvaartsverdeling, dan huurver- hoging) werd jdoor prof. De Quay als een volkomen miskenning van de be doelingen van de regering verworpen en is daarna ingetrokken. De PvdA 'woest erkennen dat deze motie na het toegeven van de regering geen enkele sin meer had. Bij de replieken is het besluit van het kabinet algemeen als een daad van jvijs beleid geprezen. Ook prof. Zijlstra liet uitkomen, dat de datumverschui- v'ing niets afdoet aan het grote doel •lat het kabinet met kracht blijft nastre ven: het op gang brengen van de vrij ere loonvorming tegelijk met het ophef fen van de subsidielast en het verdelen Van de aanwezige ruimte. De staatssecretaris van Sociale Za ken, de heer Roolvink, die bjj zijn eerste optreden in dit debat een zeer sympa thieke indruk maakte, heeft medege deeld dat het overleg over het vernieu wen van de CAO's met het college van Ïïiksbemiddelaars reeds is begonnen. Dok de besprekingen met het vrije be drijfsleven worden in snel tempo voort gezet. Van de zijde van de regering en ook Van die der regeringspartijen in de Ka- hter is aan de socialisten duidelijk ge blaakt, dat, al dragen zij niet de mede- verantwoordelijkheid voor het tot stand komen van het nieuwe toonstelsel, zij, tvanneer de meerderheid in de Kamer 2,ch daarvóór heeft verklaard, wel de- «elük mede verantwoordelijk zijn voor kot welslagen daarvan. Een momentopname in de Tweede Ka mer, donderdagmiddag. De lieer J. W. Andriessen luistert naar de uiteenzet tingen van de minister-president. vallenwetten, complementaire en so ciale voorzieningen, enz. 5. De einddatum, waarop alle CAO's aan de hand van het nieuwe loon systeem moeten zijn herzien, wordt van 1 juli 1960 naar 1 april van dat jaar teruggeschoven. 6. Op die datum zal ook de huurbijslag 1957 in alle CAO's verwerkt dienen te zjjn. Ambtenarensalarissen De maatregelen Door de veranderingen die de rege- r}bg in haar program heeft aangebracht, worden de maatregelen nu als volgt: 1' 1 april 1960 gaan de huren van alle tussen 1918 en 1957 gebouwde huizen on ook van enkele categorieën oudere en nieuwere woningen met 20 pet. omhoog. De blokkering van de huur gelden zal geheel vervallen. 2. De prijs van gestandaardiseerde melk en karnemelk zal 1 januari met 2 cent stijgen, daarna 1 april nog eens met hetzelfde bedrag. 3- De stijging van deze kosten wordt goedgemaakt door: a. Een loonsverhoging met 2V2 pet. met een minimum van 4 in de eerste, 3.75 in de tweede en der de, 3,50 in de vierde en vijfde gemeenteklasse per 1 april 1960. b. Een verhoging van de kinderbij slag voor de eerste 2 cent melk prijsverhoging die reeds 1 oktober ingaat. De andere verhogingen van de kinderbijslag volgen 1 april (4 cent per dag voor het eerste, twee de en derde kind, 5 cent voor elk volgend kind). 4- 1 april gaan ook de verhogingen in van de uitkeringen ingevolge al gemene ouderdomsvoorziening en we duwen- en wezenverzekering, onge- Zeven ministers en één staatssecre taris hebben de grondslagen van het nieuwe beleid van de regering verde digd. Daarbij heeft de minister van Binnenlandse Zaken belangrijke mede delingen gedaan over de positie van de overheidsdienaren. De salarissen van de ambtenaren zullen zeer spoedig de ver hoging van de lonen in het bedrijfsleven volgen. Minister Toxopeus zei dat er *geen sprake van is, dat het overheidsperso neel bjj de herziening van de lonen ach terop komt. In de regeringsnota was medegedeeld dat ,.de algemene trend in de loonvorming" daarbij tot richt snoer zal dienen. Over deze vage zin was ongerustheid ontstaan. Maar vol gens de minister zal het bepalen van die trend al mogelijk zijn zodra er CAO's zullen worden vernieuwd. Hij deed bovendien de mededeling dat hij zelf actief aan het georganiseerd over leg zal deelnemen en dat hij dit snel zo mogelijk nog vóór de begroting wil gaan reorganiseren. De stemming in de Kamer was door dit alles een heel stuk minder gespan nen dan op vorige dagen. De oppositie bleef zich echter tegen de opzet van het beleid van het kabinet-De Quay ver zetten, maar het is bijna uitgesloten dat er nu nog stemmen van de andere kant voor socialistische moties zullen worden gewonnen. De heer Roemers (PvdA) deed ech ter onmiddellijk een nieuwe poging die richting en diende een motie waarin nu in aansluiting op wat de heer Andriessen (KVP) had gevraagd, de regering wordt uitgenodigd om de no dige gegevens omtrent de loonontwikke' ling te verstrekken, teneinde de Kamer in staat te stellen te beoordelen of, en zo ja wanneer, een huurverhoging mo gelijk zal zijn, die de welvaartsvermeer dering voor werknemers1 niet in gevaar brengt. De heer Andriessen reageerde hier op mqt de mededeling dat hij erop vertrouwde, dat de voorspellingen van de regering bewaarheid zullen worden. Hij zou het wel op prijs stel len wanneer de regering bij de be handeling van de huurwetten in het voorjaar van 1960 de Kamer een lijst zal overleggen, waaruit zal blij ken hoe de ontwikkeling met betrek king tot de gedifferentieerde loonvor ming in de praktijk is geweest. Hij voegde daaraan toe, dat de fractie op één lid na, nl. drs. Bogaers, bereid was te voldoen aan het verlangen van de ministers om het kabinet de gelegen heid te geven in de komende maanden het beleid ten uitvoer te brengen. De heer Bogaers bleek bezwaren te houden omdat hij de aanloop, zelfs nu deze met vier maanden is verlengd tot 1 april, toch nog te kort achtte in verband met de zwaarte van het complex. Vandaag zal- blijken wat hij bij de stemming over de socialistische motie zal doen. zeer gering is. Wel is in 1951 bij een on derzoek van de voedingsraad gebleken, dat dit bij grotere gezmnen verbruiks- vermindering tot gevolg heeft. Met dat doel wordt echter juist de kinderbijslag verhoogd. Tenslotte is er nog een so cialistische motie ingediend om de ver mindering van de gemeenteklasse-ver schillen op te heffen. Daarop moet de regering nog nader ingaan. In verband met de aandrang van de Kamer tot verlaging van bouwkosten te komen heeft de minister van volkshuis vesting, mr. Van Aartsen, opgemerkt dat de gemiddelde huren voor nieuw ge bouwde woningwetwoningen in de grote steden in het tweede kwartaal van 1959 15.50 bedroegen tegen 17 in het eer ste kwartaal van 1958. De minister was dus niet geheel zonder hoop en zal al les doen om in die richting verder te sturen. De heer Andriessen bleef er bij dat hij zich niet zonder meer bij het opheffen van de huurblokkering kon neerleggen. (Zie ook elders in dit blad). De melkprijs Ook tegen de verhoging van de melk prijs heeft de PvdA een motie inge diend. Zij acht de volksgezondheid daar door benadeeld, maar de minister van Landbouw, mr. Marijnen, heeft reeds uiteengezet, dat uit onderzoekingen is gebleken, dat de invloed van een soort gelijke prijsverhoging op het verbruik Naar aanleiding van de consternatie die woensdag is ontstaan om een kistje radio-actieve stof op het station Min- derpoort te Amsterdam verneemt het A.N.P. van de Nederlandsche Spoorwe- g ui, dat het ve voer van radio-actieve stoffer aan dermate stringente bepalin gen is onderworpen, dat het geen enkel gevaar voor de gezondheid oplevert. De N.S. vervoeren al vijf jaar lang bijna dagelijks radio-actieve stoften in binnen- en buitenland, Het meren deel hiervan is bestemd voor ziekenhui zen en dergelijke. Sinds 1957 zijn in het algemeen regle ment vervoer de voorschriften, waar aan een collo radio-actieve stof moet voldoen, wettelijk vastgelegd. De stof moet worden verpakt in een blikken hn /id beeft twee miljoen inwoners en dat feit is in de Spaanse hoofdstad met in .'yke opgewektheid gevierd. Ana Isabel, het meisje dat tot twee miljoenste ,c'oonster van Maand. u croonen moest dnnrom mot haar ouders op tal n festiviteiten r<b» iv.- arm haar li"-1 houder, gevat in een van klemschroe- ven voorziene loden mantel, met daar omheen een stevige houten bekleding. De loden mantel dient zowel voor het tegengaan van straling naar buiten als voor de bescherming van de inhoud. Elk collo dient bovendien voorzien te zjjn van twee speciale etiketten met het opschrift „radio-actief", zodat ie dereen die er mee te maken krijgt is gewaarschuwd. De straling naar buiten mag niet gro ter zijn dan een bepaald aantal milli röntgen en dit werd door specialisten j van de N.S. en van het rijk met geiger tellers streng gecontroleerd. Het personeel van de N.S. heeft te vens de opdracht een verblijf van meer dan een uur binnen een meter afstand van een collo te vermijden. In de ba gagewagen van de trein worden de col li op een zekere afstand van de wand geplaatst, zodat personen op de sta tions waar de trein lang stilstaat even min liet gevaar lopen dat zij - zonder da< zij het we.ten- te lang aan de, ove rigens zeer geringe, straling worden blootgesteld. Op het slation Muiderpoort is wel ge bleken, dat de voorgeschreven verpak king voldoende bescherming biedt. On danks het feit, dat het houten kistje was kapot gevallen, registreerden im mers de geigertellers, dank zij de so lide loden mantel van de collo, slechts een geringe en zeker geen gevaarlij ke straling. Koningin Juliana L, donderdagmiddag per vliegtuig, met de prinsessen Beatrix en Irene, in Napels aangekomen. Zij zijn per auto naar Ravello aan de golf van Salerno gereden. De Koningin en de prinsessen hebben .daar hun intrek genomen in de villa van hertog Ric- cardo di Sangro. In Ravello werden de Koningin en de prinsessen begroet door de burgemeester en de gemeente raad. Op het kleine dorpsplein hadden zich vele inwoners verzameld die de ko ninklijke gasten hartelijk toejuichten. Prins Bernhard vertoeft reeds enkele i-io-n in Italië en zou zich in Ravello ■ij rijn familie voegen. Luttele seconden nadat de Ameri kaanse luchtmacht gisteravond een ra ket van het type Juno II op de basis Cape Canaveral had gelanceerd heeft men het 24 meter lange gevaarte uit veiligheidsoverwegingen tot ontploffing moeten brengen, omdat het op enkele meters hoogte al sterk helde. Met de raket had de Amerikaanse luchtmacht een nieuwe satelliet, de „Ontdekker VI", de ruimte in willen sturen. De satelliet woog 83 pond. Het was de grootste die de Amerikanen tot nu toe voor lance ring gereed hebben gemaakt. De „Ont dekker A7I" had in een elliptische baan om de aarde moeten komen en o.a. ge gevens moeten verzamelen over de kos mische straling. Nadat de raket in de gebruikelijke zee van rook en vlammen was gelan ceerd volgde vrijwel onmiddellijk de ex plosie, Het gevaarte stortte neer op nog geen 45 meter afstand van de grote be tonnen bunker, vanwaar men de raket op afstand had gelanceerd. In de bun ker bevonden zich 55 geleerden en tech nici. De dikke betonnen muren be schermden hen tegen de grote hitte en de gloeiende stukken metaal van de ex ploderende raket. Zij moesten volgens voorschrift binnenblijven, totdat een veiligheidsploeg had geconstateerd dat alle gevaar geweken was. Na een uitgebreid onderzoek is de Amsterdamse recherche er toe overge- fla?,n boekhouder van de stichting Volksmuziekschool te Amsterdam te arresteren. Hij wordt er van verdacht de stichting voor ongeveer 35.000,. te hebben benadeeld. De man is inmid dels voor de officier van justitie geleid. Uiterlijk vertoont deze zaak overeen komst met die tegen een andere Am sterdammer, de voormalige administra teur van het Amsterdamse conservato rium, doch zij staat er volkomen los van ]Z6j adm'nistrateur is enkele dagen geleden eyeneens op verdenking van verduistering ten nadele van het con servatorium aangehouden. _YaP gezaghebbende zijde te Nieuw Delhi verneemt A.F.P., dat de commu- "istisch-Chinese regering voornemens is 200.000 man in de guerillastrijd geoefen- j YYapen la»gs de gehele grens tussen de Chinese volksrepubliek en Indië te legeren, teneinde te verhinderen, dat Ti betaanse vluchtelingen Indië binnen ko men. (Van onze correspondent) Op de Noordzee bij Ameland heeft vanochtend de Urker viskotter U 186 een mijn opgehaald. Tien meter huiten boord ontplofte de mijn hij het in aan raking komen met het zogenaamde visbord. Men vreesde het ergste, doch wonder boven wonder bleek dat be manning en schip geheel gespaard wa ren gebleven. Slechts het net wërd ge heel vernield, wat een schadepost be tekent van ongeveer duizend gulden. De Bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf heeft besloten, de vakantie voor de bouwvakarbeiders voor 1960 te spreiden over een tweetal perioden, en wel de periode van 9 juli t/m 18 juli voor de bouwarbeiders, werkzaam in werkplaat sen en op bouwwerken gelegen ten noorden van de lijn, welke wordt ge vormd door de Rijn, de Lek, de Nieuwe Maas, de Oude Maas, het Hartelsekanaal en de Brielse Maas, en de periode van 30 juli t/m 8 augustus voor de bouw arbeiders, werkzaam in werkplaatsen en op bouwwerken gelegen ten zuiden van deze lijn. Rotterdam en Arnhem wor den daarbij gerekend in hun geheel te behoren tot het gebied ten noorden van deze lijn. Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog, zonnig en warm weer met overwegend zwakke wind. Zon: 4.40-20.51. Maan: 19.06-3.03. Donderdag heeft de minister-president prof. dr. J. E. de Quay als eerste in de rij der ministers de regeringsnota verdedigd die van dinsdag af onderwerp van dis cussie is in de Tweede Kamer. Links van prof. De Quay staatssecretaris Veldkamp. Op de derde dag van zijn bezoek aan Polen heeft de Russische premier en partijleider, Khroesjtsjev, met zijn ge bruikelijke levendigheid ongeveer drie honderd afgevaardigden op een interna tionale mijnwerkersconferentie te Sos- nowiec in Silezië toegesproken. Khroesjtsjev zwaaide met zjjn armen en hief waarschuwend zijn vinger op om bepaalde uitspraken te accentueren. Zijn toespraak zat vol Russische grap jes, Chinese gezegden en bijbelteksten. Hij zowel als de Poolse partijleider Go- mulka, die na hem sprak, oefenden vooral kritiek uit op de Westduitsers en op bondskanselier Adenauer in het bij zonder. Khroesjtsjev verklaarde weer eens met de nodige nadruk dat de Sovjet- Unie nooit een oorlog za] beginnen. Hij verklaarde evenwel een opstand van een volk tegen kapitalistische „rovers" te zullen toejuichen. Als een volk in opstand komt, doet het dat voor zijn belangen, Zo'n volk strijdt voor de vrij heid van de arbeiders en voor de vrij heid gebruik te maken van de vruchten van zijn werk. „Wat is verhevener dan de strijd tegen rovers?" zo vroeg Khroesjtsjev zijn gehoor. Zich kerend tot de kapitalisten in de wereld zei Khroesjtsjev: ,,U zegt dat u in God gelooft. Indien er een God is en indien hij zou kunnen, zou hij een bezem nemen en u wegvegen. Indien de mensen ons veroordelen wegens onze revolutionaire activiteit, wil ik de bijbel aanhalen en zeggen dat toen de wisse laars in de tempel hun zaken gingen doen, Jezus Christus hen uit de tem pel verdreef" aldus Khroesjtsjev. I» een klein Londens hotel heeft Scot land Yard gistermiddag Fritz Podola gearresteerd, de Duitser die gezocht werd voor de moord op de Londense rechercheur Raymond Purdy. De ar restatiebevelen die in talrijke Engelse steden tegen de dader waren uitge vaardigd zijn thans ingetrokken. Podola is dertig jaar. Hij is in Ber lin geboren, naar Canada geëmigreerd en wegens diefstal weer gedeporteerd. Hij moet ongeveer vier maanden voor de maandag gepleegde moord al in En geland zijn geweest. De arrestatie van Podola gebeurde in het Claremont hotel te Queens Gate in South Kensington, het district waar Onslow Square in ligt en waar de Ame rikaanse mannequin woont, wier mede delingen over chantage de Londense po litie op het spoor van Podola hebben gebracht. De arrestatie was mogelijk gewor den door een tip van de Londense on derwereld. Op het ontvangen van de tip, die betrouwbaar werd geacht, voerde Scotland Yard een razzia uit in het hotel. De overval werd snel uitgevoerd. Een aantal politieauto's stopte snel achter elkaar voor het hotel. Een agent in uni form met een politiehond ging naar de ingang van het hotel en bewaakte die. Andere agenten posteerden zich op straat en elders in de omgeving van het hotel. Enkele rechercheurs, aange voerd door een man met een vilthoed, begaven zich naar binnen en kwamen korte tjjd later terug met een man over wiens hoofd en schouders een bruin colbertjasje geworpen was. In to taal waren dertig agenten in burger aanwezig. De man die door de rechercheurs naar buiten was gehaald werd in een politie-auto gezet, die direkt wegreed. De agenten die in de nabijheid waren begaven zich allen in de richting van de hoteldeur toen Podola naar buiten werd gebracht. De operatie was met grote nauwkeurigheid opgezet en werd snel en zonder haperingen uitgevoerd. Slechts weinig voorbijgangers schenen te vermoeden wat er gebeurd was. Voorts verdedigde Khroesjtsjev Sta- Iins niet-aanvalsverdrag met Hitier in 1939. „Indien Groot-Brittannië en Frankrijk tegen Hitier geweest wa ren, zou er geen oorlog zijn geweest. Zij wilden dat er oorlog tegen de Sovjet-Unie werd gevoerd. Stafrn had gelijk toen hp op dat ogenblik een verdrag met Hitier sloot, omdat de kapitalisten de oorlogsvloed tegen het enige socialistische land wilden ont ketenen", aldus Khroesjtsjev. Stalin zou tegen Khroesjtsjev gezegd heb ben dat de Russen in een oorlog met Hitier zouden komen omdat Hitier niet tevreden zou zijn met een oorlog te gen het Westen. „Daarom was het nodig tijd te winnen en een verdrag te sluiten", aldus Khroesjtsjev. Khroesjtsjev zei voorts dat een nieu we oorlog een ramp voor de mensheid zal zijn. Naar zjjn mening zullen de ka pitalisten „wel verstandig zijn en geen oorlog beginnen". De invloed van een bjj IJsland lig gende en minder diep wordende oceaan depressie op het weer in Nederland be perkte zich tot een tijdelijke toeneming van de bewolking in de hogere ni- veaux. Het weer in Nederland zal mor gen worden bepaald door het eerder genoemde hogedrukgebied. Men moet dan ook droog «en tamelijk warm weer verwachten. Ook morgen mooi strandweer met op klaringen en iets warmer. Tempera tuur in de middag 22 tot 24 graden Cel sius. Zeewater 18 graden. Zwakke wind tussen zuid en zuidwest. Vooruitzichten: ook zondag zomers strandweer. max. min. neersl. Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 04 uur Den Helder regen 21 12 0.1 Ypenburg zwaar bew. 22 13 0 Vlissingen zwaar bew. 22 16 0 Eelde zwaar bew. 23 10 O De Bilt half bew. 24 11 0 Twente zwaar bew. 27 12 0 Eindhoven zwaar bew. 25 12 0 Zd.-Limburg licht bew. 26 12 0 Stockholm onbewolkt 23 8 0 Oslo zwaar bew. 24 12 O Kopenhagen half bew. 23 14 0 Londen zwaar bew. 23 16 0 Amsterdam zwaar bew. 23 12 0 Brussel zwaar bew. 25 13 0 Luxemburg licht bew. 24 12 0 Parijs onbewolkt 26 14 0 Nice onbewolkt 25 18 0 Berlijn zwaar bew. 23 15 0 Frankfort onbewolkt 26 12 0 München zwaar bew. 14 13 24 Zürich geheel bew. 21 12 0 Genève onbewolkt 24 11 0 Wenen regen 18 15 19 Innsbruck zwaar bew. 18 12 O Athene onbewolkt 24 0 Rome onbewolkt 30 18 0 Madrid licht bew. 24 20 O Mallorca onbewolkt 30 17 0 Lissabon onbewolkt 27 16 0 Arerdacht van verduistering is op zes juli door de gemeentepolitie van Haar lemmermeer een 56-jarige directeur van een aannemersbedrijf in Badhoevedorp gearresteerd. Enige aandeelhouders van het bedrijf zelf ook weer aannemers hadden aangifte gedaan, dat een ac countantsonderzoek had uitgewezen, dat ongeveer één miljoen gulden niet in de boeken waren verantwoord. Men had het vermoeden, dat de directeur het geld verduisterd had. De directeur is vijf dagen lang in voorarrest gehouden. Hij ontkent evenwel het geld verduis terd te hebben. Verleden week vrijdag is hij voor de Haarlemse officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, geleid. Deze kon in het tot dan toe geproduceerde dossier onvoldoende bewijsmateriaal vinden en gelastte de vrijlating van de directeur. Het gerechtelijk vooronderzoek door de rechter-commissaris zal nu moeten u.' .wijzen in hoever de man zich werke lijk aan verduistering heeft schuldig ge maakt. De rechter-commissaris heeft een accountantsonderzoek gelast in de boeken van de naamloze vennootschap. Dat onderzoek kan maanden in beslag nemen. Het politie-onderzoek heeft tot nu toe weinig resultaten opgeleverd. Van het eventueel verduisterde geld is niets gevonden. Wanneer de directeur het - geld inderdaad heeft verduisterd, zou hij dit moeten hebben gedaan in de jaren 1958 en 1959. In dat geval zou hij ongemotiveerd gelden hebben opgeno men bij een Amsterdamse bankinstel ling, waar de naamloze vennootschap een rekening had geopend. De grote moeilijkheid bij het onder zoek is, dat de directeur aan het hoofd stond van verschillende naamloze ven nootschappen, die op allerlei wijzen financieel bij elkaar betrokken waren. De officier van justitie in Haarlem acht het mogelijk, dat de man inderdaad heeft gefraudeerd. Men beschikt over bepaalde aanwijzingen, maar zij leveren niet voldoende bewijs op om de man in voorarrest te houden. Wel heeft de offi cier zijn paspoort ingenomen. Of het inderdaad om een bedrag van één mil joen gulden gaat, kon men ons van jus titiële zijde niet zeggen. Het bedrag is alleen door de aandeelhouders genoemd, die de klacht hebben ingediend. Uit de tot nu toe bekende gegevens is dit be drag in elk geval nog lang niet geble ken. Wel meent men over vrij serieuze aanwijzingen te kunnen beschikken, dat een bedrag van ongeveer honderddui zend gulden niet is vrantwoord. Maar dat hier van verduistering sprake is, kan men evenmin reeds bewijzen. Het tweejarig zoontje van de familie van der H. uit Breda is donderdagmid dag in Lith op de binnenplaats van een garagebedrijf dodelijk verongelukt. De kleuter viel en kwam terecht voor de wielen van een autobus, die zijn oom achteruit reed.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1