Sommige financieringsmaat schappijen scherp gelaakt „Verhouding met Indonesië wordt niet nóg slechter" CONTACT) DRAADLOOS VPRO voor een geleide commerciële TV Rijkssubsidie voor bouw van kerken en bezinningscentra DAGPUZZLE BUj weerzien na 40 jaar Alfredo „Ex-gemeentesecretaris heeft een smerige rol gespeeld Aspirin Noodwachters in gebreke En toen kwam dr. Frost' luisteren Radio-Vatieama Iteleveni^n van een Jong 4*ezin IN REQUISITOIR TE ZWOLLE MINISTER TOT EERSTE KAMER Wijziging van de dienstplichtwet DR. WIARDI BECKMANSTICHTING Tot maximum een derde deel der stichtingskosten Corrupte Westduitse kolonel krijgt drie maanden Predikant schiet in de roos Inbreker in Arnhem gearresteerd Jongen verdronken bij duik in zwembad Uiteenlopende straffen BALDADIGHEID IN HENGELO Beeldhouwwerk omvergegooid Kindje door val van balkon overleden „Kijken en weten" Promotie Wij kijken naar is ff/::." VRIJDAG 17 JULI 1959 PAGINA 2 neem ook mee op vakantie je kunt nooit weten k De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGÉ 71 B/elZorrinom 'n kleine, 't wjs op 't nippertje hebben Ik wou, dat dit grasveld van ons was. Ja, ik ben erg trots op mijn grasveld, Rita! Pas toch op, dat je geen krassen Het is zo groen en het ziet er zo prima maar het heeft ook -een paar lieve een- op het grasveld maakt! uit! ten aan gereedschap en arbeid gekost! (Van onze correspondent) De officier van justitie bij de Zwolse rechtbank, mr. P. J. Stigter, heeft in niet mis te verstane woorden het optre den van sommige financieringsmaat schappijen gelaakt. ,,Het is blijkbaar zulk een lucratief bedrijf, dat niet wordt onderzocht met wie men in zee gaat. Verdachte manipulaties met con tracten worden op onverklaarbare wij ze door de vingers gezien. Men laat rustig een gloednieuwe Volkswagen rondlopen voor 2500,- terwijl iedereen weet dat zij nieuw 5500,- kost." Dit requisitoir tegen de praktijken van sommige financieringsmaatschap pijen was vervat in een veertig minu ten durende beschouwing over de knoeierijen die een inwoner van Nij- kerk, een veertigjarige „garagehou der" zich veroorloofde tussen mei 1957 en oktober 1958. Hij dèed vooral za ken met financieringsmaatschappijen, maar omdat hij in geldnood zat (o.m. door faillissement) knoeide hij er lus tig op los in huurkoopcontracten voor auto's en motors, in aanvragen van kre dieten, enz. Hij verkocht ook motorvoer tuigen die hij in huurkoop onder zich had, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Dit alles leverde verduistering, oplich ting en valsheid in geschrifte op. De officier van justitie wees er op, hoe de man in handen is gevallen van een duistere figuur op de achtergrond, de voormalige gemeentesecretaris van Njjkerk. Van deze leende verdachte o.a. 14.000,-, blijkbaar om te kunnen deelnemen in het garagebedrijf. De ex- gemeentesecretaris bedong een rente van tien procent, terwijl het bedrag bin nen twee en een half jaar diende te worden afgelost. Toen de aflossing in het gedrang kwam schroomde hij niet verdachte te schrijven, dat „represail les niet konden uitblijven." „Die man heeft een smerige rol gespeeld," aldus de officier. De officier eiste een jaar met aftrek, voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar en de bijzondere bepalingen, dat verdachte onder toezicht wordt ge steld en geen betrekking mag aanvaar den zonder toestemming van de toezicht houder en dat hij geen huurkoopover eenkomsten meer mag afsluiten. Uitspraak 29 juli. Advertentie Naar het oordeel van de minister van Defensie a.i. zullqn het wetsontwerp tot wijziging van de'dienstplcihtwet en de wet voor het reservepersoneel der krijgsmacht alsmede de spoed welke thans bij de behandeling daarvan wordt betracht, niet tot gevolg hebben dat de verhouding met Indonesië nog slechter wordt. Dit zegt de bewindsman in zijn memorie van antwoord over dit wets ontwerp aan de Eerste Kamer. De regering acht het haar taak de on- „Een wettelijke regeling voor de overheidssubsidie voor de bouw van kerken en bezinningscentra is gewenst. De rijksoverheid heeft hier een primaire taak te vervullen". Tot deze conclusie komt de Dr. Wiardi Beckmanstichting, het wetenschappelijk bureau van de Pv.d.A. in een rapport over deze kwes tie. Zoals bekend heeft de ministeriële commissie-Sassen twee jaar geleden een algemene regeling voorgesteld, waarbij ook de rijksoverheid in eerste instantie met de subsidieverlening aan kerkgenootschappen zat worden belast. Om een kerkgenootschap voor het sub sidie in aanmerking te doen kcmen moet het volgens het voorstel-Sassen een minimum aantal leden van tiendui zend hebben. De Dr. Wiardi Beekman- stichting geeft in haar rapport een ver fijning van deze algemene regeling aan. Naast het minimum-aantal leden zou het kerkgenootschap een zeker aan tal jaren in de gemeente werkzaam moeten zijn. De stichting denkt aan een periode van vijf tot tien jaar. Deze verfijning acht het bureau daar om van belang, omdat de kerkgenoot schappen het immers ook tot hun taak rekenen daar nieuwe kerken te vesti gen waar zij dit uit een oogpunt van hun zending noodzakelijk achten. Men moet evenwel voorkomen, aldus het rap port, dat de overheid door subsidiever lening wordt betrokken in de strijd tus sen geloofs- en levensovertuigingen voor verbreiding van eigen inzichten. De Dr. Wiardi Beckmanstichting meent, dat de door haar voorgestelde verfijning aan dit bezwaar tegemoet komt. Voorkeur voor één algemene rijksregeling Terwijl de commissie-Sassen alleen de kerkgenootschappen wil doen subsi diëren, geeft het W. B. S. -rapport de voorkeur aan één algemene rijksrege ling waarin ook de subsidieverlening aa- niet-godsdienstige organisaties wordt geregeld. Hoewel men geenszins de niet-godsdienstige genootschappen met de kerken wil identificeren hetgeen de regering in de wettekst tot uitdruk king zou kunnen brengen vindt de W. B. S. één rijksregeling beter omdat MAGISCHE VIERKANTEN 1 2 3 i 9 10 11 12 2 10 3 11 i 12 5 7 6 13 U 15 16 6 U 7 15 S 16 Horizontaal en verticaal dezelfde woorden invullen. 1. tijdelijk gebruik in kleding. 2. voorzetsel, 3. deel van Sumatra, 4. meer in Amerika, 5. zoogdier, 6. langdurige twist, 7. wezen, 8. landbouwwerktuig, 9. oningewijde, 10. rivier in Duitsland, 11. plaats in Z.-Vlaanderen, 12. precies, 13. kerkgebruik, 14. inval, 15. keukengerei, 16. verharde huid. OPLOSSING 16 JULI Horizontaal: 1. klem, linze, 2. ramen, ruw, 3. ibidem, leb, 4. bisette, t.i., 5. bes, tsetse, 6. elite, noen, 7. eenhoorn, 8. ijs, oog, 9. telgang, hl., 10. emoe, wee, 11. rillingen. Verticaal: 1. kribbebijter, 2. labiel, semi, 3. emissie, lol, 4. mede, tengel, 5. netten, 6. MTS, honen, 7. I.R., eenoog, 8. nul, toog, we, 9. zwetser, hen, 10. biënnale. op deze wjjze de gelijkheid van rechts bedeling volgens haar het zuiverst tot uitdrukking wordt gebracht. Hoewel de W. B. S. de subsidiemetho de van de commissie-Sassen inzake de „wettelijke stichtingskosten" aanvaardt, acht het het voorgestelde percentage van 25 pet. van de stichtingskosten op principiële gronden onjuist. Het rap port stelt voor in principe uit te gaan v n een maximum-bijdrage van een derde deel van de „wettelijke stich tingskosten" Of de regering deze bij dragen in de praktijk steeds tot dit maximum kan realiseren is een vraag welke alleen de overheid, in het raam van haar algemeen subsidiebeleid en haar budgetaire positie, kan beantwoor den. De Dr. Wiardi Beckmanstichting is tot slot van oordeel dat de gemeenten en de provincies slechts boven de rijks-' bijdrage in de stichtingskosten kunnen bijdragen indien deze kosten extra ver hoogd zijn door bijzondere eisen van gemeente of provincie. Een hoge functionaris van het West duitse ministerie van defensie, kolonel Burkhardt von Löffelholz, is gisteren veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf voor het aannemen van steek penningen van >raanstaande indus triëlen. De- kolonel werd schuldig be vonden aan het aanvaarden van luxe Mercedes-automobieien, die hem voor onbepaalde tijd werden „geleend", en voor het laten betalen van zijn hotel rekeningen door industriëlen. Als te genprestatie, aldus de officier van jus titie, gebruikte Von Löffelholz zijn i~ vloed om te bewerkstelligen dat zjjn vrienden contracten kregen toegewe zen. Er staan nog enkele zaken van omkoperij en corruptie te wachten op een behandeling, o.a. het „Casino proces", waarbij vier functionarissen van de Beierse regering zijn betrokken. Het bestuur van een protestants kerk genootschap in Verden in West-Duits- land heeft de plaatselijke predikant ge vraagd zijn ontslag in te dienen, omdat hjj zich liet kronen tot „schuttersko- ning", nadat hij bij een plaatselijke schietwedstrijd de eerste prijs had ge wonnen. De schietclub heeft daarna een resolutie aangenomen, die naar de pro testantse bisschop van Hannover zal worden gezonden. Hierin wordt gezegd dat het tot aftreden dwingen van de predikant een inbreuk zou betekenen op zijn constitutionele rechten als bur ger, aldus meldt Reuter. De politie te Arnhem heeft een reci divist aangehouden, die ook door de politie in andere gemeenten van mis drijven wordt verdacht. De arrestatie geschiedde bij een achtervolging, die de Arnhemse politie inzette naar aanlei ding van een poging tot inbraak bij een juwelier, bij wie al eerder is ingebro ken. Bij deze inbraak werd de dader gestoord door de alarminstallatie, zodat hij bij de overhaaste aftocht slechts wei nig kon meenemen. Enige tijd daarna hield de politie in de omgeving van de juweh'erszaak ee man aan. Een tweede dad'r wist weg te komen via een ander pand. Daa. vertelde hij de vrouw des huizes dat hij „maar" de r ïoorsteenvege- was, waarna hij prompt verdween. Donderdagmiddag is in het zwembad De Warande te Oosterhout de dertien jarige Bruno Kostuchowski bij het zwemmen verdronken. Hij maakte in het herenbad een duik van de spring plank, onmiddellii gevolgd door een andere jongen, di tijdens de duik met ht in botsing kwam. Bruno kwam niet meer boven. De badmeester haalde hem uit het water. Een arts trachtte, ver geefs, hem met behulp van een zuur stofapparaat te reAten. afhankelijkheid van het koninkrijk te handhaven en het koninkrijk te verde digen. Ongetwijfeld behoort Nederlands Nieuw-Guinea tot het koninkrijk te worden gerekend. Ook acht de regering zich bevoegd, ter vervulling van deze taak eventueel de krijgsmacht te ge bruiken. De bewindsman vindt het moeilijk een antwoord te geven op de vraag van ve le leden, op welke wijze de Staten-Ge- neraal zullen worden ingelicht omtrent het voornemen bepaalde troëpenzen- dingen te doen geschieden. Hij zegt dat dit geval voor geval, naargelang van de omstandigheden, zal moeten worden bezien. Voorts merkt de minister op, dat weliswaar in de dienstplichtwet een ga rantie voor verhoging van militaire in komsten ontbreekt, in geval van dienst buitenlands buiten de keerkringen, doch dat krachtens de algemene maatrege len van bestuur inzake de bezoldiging de militairen die bedoelde dienst ver richten vrijwel steeds aanspraak heb ben op verhoogde militaire inkomsten. (Van onze Utrechtse redactie) Twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf heeft de officier van jus titie geëist tegen een dertig jarige U- trechtse betonwerker die zich voor de Utrechtse politierechter moest verant woorden wegens het niet nakomen van zijn verplichtingen jegens de BB. De politierechter veroordeelde de beklaag de tot een week onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Hij had pertinent geweigerd gevolg te geven aan een officiële oproep om zich bij de BB te vervoegen teneinde daar een opleidingscursus te volgen. De betonbewerker zei, dat hij na een zware dagtaak geen fut en lust had des avonds nog een cursus te volgen. Bovendien zei hij ernstige principiële bezwaren te hebben tegen het instituut van de BB. dat hij als een kapitalis tische instelling beschouwde. De poli tierechter wees de verdachte met na druk op diens plicht tot gehoorzaam heid aan de wet, een plicht die ook in vele andere landen bestaat, waar geen democratische instellingen worden ge duld. Nog drie andere noodwachters moes ten zich verantwoorden wegens het her haaldelijk verstek laten gaan op cur susavonden van de BB. De een zei, dat hij geen oud pak had om te oefenen, de tweede dat hij werkzaamheden voor een zaak moest verrichten, de derde dat hij in de avonduren voor zijn huis houding geld moegt verdienen met het verrichten van karweitjes. Het drietal kreeg voorwaardelijke gevangenisstraf fen van twee weken opgelegd, bene vens geldboeten, variërend van 40 tot 100 guiden. (Van onze correspondent) In Borne en in Hengelo werd woens dag een blij weerzien gevierd. Een man die men reeds sinds 1918 dood waande stond plotseling voor zijn broer en zus ter. Bijna een halve eeuw was het geleden, dat de belastingambtenaar K. Nicolai (81) zijn twee jaar jongere broer B. Nicolai voor het laatst had gezien. De jongste was een globetrot ter en zwierf de hele wereld rond. Hij kwam immer in Borne, zijn geboortplaats terug. Toen de belastingambtenaar woensdag op het terrasje van een ho tel rustig zijn sigaar zat te roken, ging een man naast hem zitten. Plotseling sprong hij op en omhelsde de ambte naar en zei: „Nu weet ik het zeker, jij bent mijn broer". Het was een ont roerend weerzien, want ook de ander herkende toen zijn broer. De broers zijn samen in Hengelo op bezoek gegaan bij hun zuster, me vrouw Heeroma-Nicolai, waar natuur lijk over het blijde weerzien veel vreug de heerste. De doodgewaande Nicolai verbleef de laatste jaren in Duitsland. Donderdagmorgen kwam men op het stationsplein in Hengelo tot de ontdek king, dat een beeldhouwwerk van de Nijmeegse kunstenaar Jacob Maris, dat voor de. ingang van de Hengelose kunst zaal stond, omver was gegooid. Het beeld, ongeveer een meter hoog, dat een steigerend paard voorstelt, was van de sokkel in het gras gevallen, zodat het vrijwel niet beschadigd was. Wel is de bevestiging vernield. Het bestuur van de kunstzaal heeft gemeend het beeld, dat van de kunstenaar was geleend, terug te moeten sturen om het risico dat iets dergelijks nog eens zal gebeu ren, uit te sluiten. Vorig jaar ook een voor de kunstzaal opgesteld beeld be schadigd. Woensdag is een anderhalf jaar oud kindje van de familie Willemsen uit de Wijnbesstraat te Nijmegen bij het. spe len van een balkon gevallen. Donderdag is het aan de opgelopen verwondingen overleden. De middelen, die de overheid ter be schikking stelt van de televisie, zijn on toereikend. Dat de televisie niettemin momenteel redelijk functioneert, is slechts te danken aan een bovenmatige inspanning van mensen en materieel. Daarom is de V.P.R.O., aldus heeft de voorzitter van deze omroep, dr. J. A. de Koning, op de in Barchem gehouden algemene ledenvergadering verklaard, voorstander van een verstandig gelei de commerciële televisie, aangezien de bestaande toestand niet lang houdbaar is. Met betrekking tot de omroepwet en het nationale omroepplan van de V.P.R.O. merkte de heer de Koning op, dat volgens de V.P.R.O. „de wetmatige fixatie van de inmiddels verouderde structuur van het omroepstelsel een gevaar is geworden in deze omroepwet* waarna hij constateerde, dat de kritiek die op het V.P.R.O.-plan voor een na tionale omroep was geleverd, zich steeds had beperkt tot een „neen" zon der dat daarbij houtsnijdende argumen ten naar voren waren gebracht. In het slot van zijn rede sprak de heer de Koning over het geringe aantal le den van de V.P.R.O., uitdrukking ge vend aan zijn teleurstelling, dat de om roepvereniging zo weinig „hardnekkig heid" van de geestverwanten onder vindt. ?5 ?5 Hans WeigeR „En toen kwam dr. Frost", een stuk dat gisteravond door de K.R.O. op'het scherm werd gebracht, werd in ons land ai eerder opgevoerd door het gezelschap „Puck". Het gaat hier om een kluchtig geval, waarin de psychiaters en psychiatrie een tikkel tje op de hak worden genomen. Dat ge beurt overigens niet op een al te scherpzinnige manier, want de auteur heeft het meer gezocht in het beproef de laten-we-maar-eens-lachen-genre. Als wij u vertellen dat een verzekerings agent voor psychiater gaat spelen, be grijpt u wel ongeveer hoe het toegaat. Maar goed, onbekommerd zomer avond-amusement was het alles dan wel. En Egbert van Paridon had in ieder geval de zaak zo discreet moge lijk geregisseerd en er waren o.a. aar dige rollen van een charmante Ellen de Thouars en pittige Ria Vroemen. H. Hn. De pogingen om argeloze televisiekij kers, die van hun kostelijke bezit niet veel meer weten dan dat bet iets met elektriciteit te maken heeft, in zeer eenvoudige en zelfs voor hen begrijpelij ke bewoordingen wat meer te vertellen over het gecompliceerde apparaat dat in hun huiskamers zo maar bewegen de beelden produceert, worden hardnek kig voortgezet. Bij de n.v. uitgeverij W. van Hoeve in Den Haag is onder fle titel ..Kijken en weten alles over televisie" een met tekeningen en schema's verlucht boek je verschenen van de hand van J. Ho- gendijk, die in zijn opzet beter is ge slaagd dan de meesten zijner voorgan gers, omdat hij zich hoofdzakelijk aan de praktijk houdt. Uiteraard heeft hij zich zeer grote be perkingen moeten opleggen, vooral wat betreft de ontwikkelingsgeschiedenis van de televisie, die zich vrijwel uitslui tend bepaalt tot een vermelding van de schijf van Nipkow en het aanstippen van vindingen als iconoscoop en katho- destraalbuis. Uit het hoofdstuk dat ge heel aan de antenne is gewijd, kan ech ter ook de leek leren, aan welke eisen djt onmisbare verlengstuk van zijn ont vanger moet voldoen om het grootste nut te hebben, terwij] in andere hoofd stukken op voor ieder begrijpelijke wij ze wordt verteld, hoe het beeld moet worden ingesteld, op welke wijze de meest voorkomende storingen van bui ten zo doeltreffend mogelijk kunnen worden ondervangen, hoe defecten aan antenne en toestel kunnen worden on derkend al moet het opheffen daar van bijna altijd aan de ervaren techni cus worden overgelaten en wat men mag verwachten van een eventueel te sluiten televisieverzekering. Aan de Ludwig Maximilian univer- sit 't in München zijn onder zeer grote belangstelling de beide Nederlandse Franciscanen pater Laurentius Bosse en pater Sigismund Verhey gepromo veerd. ZATERDAG HILVERSUM, 402 m VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws 8.18 Gram. 9.05 Gymn. v. cl. vrouw 9.15 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.40 Caus. 10.50 Promenade orK. en sol. 11.30 Buitenl. weekoverz. 11.45 Clavichord. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Roemeens orkest. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 13.40 Dans- muz. 14.40 Mannenkoor. 14.55 Gram 15.05 Boekbespr. 15.25 Radiokamerork. en sol 16.15 Caus. 16.30 Meisjeskoor. 16.50 Va- kantietips. 17.30 Act. 18.00 Nws. en com mentaar. 18.20 Gram. 18.40 Ballroom-ork. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Caus. 19.40 Caus 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Me- tropole ork. 21.15 Soc. comm. 21.30 Hits aan de spits. 22.00 Sportnws. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nws 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m - KRO: 7.08 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.40 Gram 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.15 Gram 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken 11.45 Koorzang. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Gram (12.30-12.33 Land- en tuin- bouwmeded.) 12.50 Act. 13.00 Nws 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muziek. 14.10 Lichte muz 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 15.05 Gram 15.10 Gregoriaanse zang. 15.40 Boekbespr (Tussen 15.50 en 17.30 Rep. Tour de France). 15.50 Gfam. 16.50 Lichte muz. 17.10 Gram. 17.40 Film- muz 18.00 Journ. weekoverz 18.10 Strijk- ork. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Caus. 19.40 Rep. Tour de France. 19.55 Kamerork. cn solist. 20.50 Gevar. progr. 21.20 S.U.S.-krant 21.55 Nabe schouwing Tour de France. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in Aan sluitend: Avondgebed en lit kal. 23.00 Nws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22- 24.00 Nouveauté's. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m: 12.00 Ork. conc. 13.40 Gram. en inter view. 15.10 Ork. conc. cn sol. 16.15 Ork conc. (verv.). 20.20 Gevar. progr 22.45 Litanie. 23.06-23.36 Gevar. muziek. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.30 Nws. en lichte muz. 13.35 Gram. 18.35 Jazzmuz. 19.30 Nws. Daarna: Dansmuz. 20.00 Ork. conc. 21.00 Gevar. muz. 22.40 Gevar muz. 23.00 Popul. muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Orgelspel. 13.30 Jazzmuziek. 14.00 Gevar. muz. 15.30 Volksmuz. en -dansen. 16.30 Gevar. progr. 19.30 Koorzang 20.00 Dansmuziek. 22.10 Werken van Joseph Haydn. 22.35 Gram. 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.15 Gevar. muziek. FRANKRIJK, progr. Ill (Nat. progr.), 280 en 235 m: 12.05 Ork. concert. 13,05 Gram. 14.00 Operette-muz. 17.30 'Festival de Sceaum. oude muziek. 18.30 en 19.30 Gram. 20.00 Koorzang. 22.30 en 23.05 Grammofoonmuziek. Golflengten: 25m67; 31mlU: 41m21;48m47; 196m2. vrijdag 17 juli 22.15 uur Peter Michel Fuen- tes vertelt over: Argentinië achtei lemen muren. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten) DAGELIJKS: 21.00 uur Gezins rozenkrans in het Latijn. (196 m middengolf) BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram 12.34 Ge sproken aperitief. 12.42 Gram. 13.11 Muz. (caleidoscoop. 15.00 Accordeon. 15.15 Volksliederen. 15.45 Accordeon. 16.00 Gevar. progr. (Tussen 16.00-17.00 i our de France). 17.10 Opera-l'ragm. "7.30 Pro menade-ark. 18.00 Orgelrecital. 18.3t; V d. sold. 19.40 Gram. 20.00 Omr. ork. 21.00 Gevar. muz. 22.15 Verz progr. 23.05-24.00 Grammofoonmuziek. 484 m: 11.55 Gram. 12.15 en 12.54 Gram 13.15 Gram. 16.00 Gram. 17.10, 17.20 en 18.38 Gram. 20.00 Gevar. progr. 22.10 Jazzmuz. 23.00 Grammofoonmuziek. DUITSE i ELEVISIEPROGR. 16.00 Atletiekwedstrijden tussen Bel gië, Frankrijk, Italië, Nederland, Zwit serland en Duitsland. 17.30 Aan de rai ling: gevar. progr. 18.30 Der Sandwich „Sommervogel". (Regionaal programma WDR: 14.00 Die Woche Hier und Heu- te. NDR18.45 Die Nordschau. WDR: 19.25 Vader is de beste. NDR: 19.30 Man sang um 192020.00 N s. en journ 20.20 Circusprogr. 21.30 Scotland Yard lost op: Het geval Langster: TV-spel. Daarna: Het woord v d. zondag. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR Geen opgave ontvangen. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR ±16.15 Eurovisie: Overn. v. d. Franse T.V.: Reportage Tour de France. 17 00- 18.00 V. d. jeugd 19.00 Kath. uitz. 19.30 Nws., act. en weerber. 19.45 Panorama 20.15 Disneyland. 21.00 TonJ Corsari Show. 22.15 TV-feuilleton. 22.40 Nieuws TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 16.15-16.45 Eurovisie: Rep. Tour de France. 20.00 Journ. en weeroverztchi NCRV: 20.20 Filmprogr. 21.05 Rep. uit Artis. 22.05 Dagsluiting. West-Duitsland De Westduitse sol daat heeft niet het recht om te weige ren bevelen tot het gebruik van kern wapens op te volgen, zo heeft een woord voerder van het ministerie van defen sie in Bonn verklaard. Hg zei dit in commentaar op een recente verklaring van ds. Martin Niemoeller, voorzitter van de Evangelische Kerk van Hessen- Nassau, en nog zeven kerkelijke func tionarissen, volgens welke de Duitse soldaat dit recht wel had. DE ZONNETEMPEL O by Uitgeverij Cetlermta weer Copyright P. I. Coprohog MOCO TTT-t Vf t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2