Daablad voor Schiedam en omstreken Eerste etappe loonvorming Drie socialistische moties verworpen Kamer op reces naar vrijere volbracht Pessimisme in Geriève Russen vragen te hoge prijs voor regeling inzake Berlijn Britse luchtmachtcadet verbetert record Castro dwingt president tot Cubaanse aftreden m GELUKWENSEN VOOR HET KABINET Keizer Haile Selassie eredoctor Onderhandelin gen over nieuwe C.A.O.'s De blokkering van huren Bijna flauw gevallen hij de finish ■■Mi Maandag opnieuw informeel contact Telegram over briefcensuur op Nieuw-Guinea Brand op Mooker- heide bedwongen De moord op de Londense agent Verantwoordelijk heidsbesef ZATERDAG 18 JULI 1959 O penbr eek-clausules worden niet buiten werking gesteld Waarom nalatigen niet worden vervolgd Algemene maatregel Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen Amerikaan trekt zich lot van Khroesjtsjev's haardos aan Blériot-race 42 minuten34 seconden Crisis in Havana Aan prof. Romme Blussing extra-gevaar lijk ontploffende granaten Arrestant opgenomen in ziekenhuis Rijkssteun financie ring kolensurplus Brand in Asser modemagazijn Zeer warm weer Aan zee Het weer in Europa Crediet- verlening NEDERLANDSCHE CREOIETBANK N.V. Hoofdkantoor: KEIZERSGRACHT 507-517 44 vestigingen nieuwe amsche courant (Van onze parlementaire redacteur) Het debat over de grondslagen van oe( sociaal-economisch beleid van het kabinet-De Quay is in de Tweede Ka- nier geëindigd met een duidelijke over winning voor het op gang brengen van do vrijere loonvorming. Van de socia listische moties, die alle drie verwor pen zjjn, was er een die duidcljjk maak- Je, dat de PvdA. in het nieuwe loonsys teem niets heeft kunnen ontdekken dat haar iets milder heeft kunnen stern- dien. Daarentegen is dezelfde motie Voor de KVP aanleiding geworden 0111 duidelijk partij te kiezen voor de plan den der regering, die nu snel tot uit voering zullen worden gebracht. In de nieuwe motie-Roemers werd getracht de hele loonpolitiek toch nog jveer op losse schroeven te zetten door 'r' gaan vastnagelen, dat eerst gege vens over de loonontwikkeling op tafel zouden moeten worden gelegd. De heer ■Andriessen had dit verlangen naar ge gevens ook namens de KVP-fractie tij dens het debat te kennen gegeven. Het Jvas duidelijk, dat de oppositie wilde trachten hem daaraan vast te binden. I}e minister van sociale zaken, dr. Van Itooy, <-ond tiet echter een vanzelfspre kende zaak, dat die gegevens zullen ko men. Wellicht zullen zij er al zijn wan- heer zijn begroting aan het eind van het jaar in behandeling komt. Prof. De Quay stelde bovendien vast, dat de da tum die de regering nu vier maanden heeft willen verschuiven ,,een vast ge geven is, waarop alle betrokkenen zich moeten gaan instellen". Daarop werden de socialistische mo ties met 87 tegen 47 stemmen verwor pen. Ook die waarin 0111 handhaving van de melkprijs en om afschaffing van Ce gemcenteklassen werd gevraagd. Bi) de stemming bleek, dat ook de heer Bogaers, van wie bekend is, dat hfl zich nog zorgen maakt over de vraag, of werkelijk 1 april de vernieu wing van de C.A.O's wel gereed zal zijn en de nieuwe mogelijkheden tot loonsverhoging zullen zijn benut, door zijn stem tegen de moties de regering duidelijk zijn vertrouwen gaf. al was er bij hem dan waarschijnlijk sprake van „benefit of doubt". Prof. De Quay stelde vast, dat de melkprijsverhoging, zoals minister Ma- rijnen had uiteengezet, voor de regering geen benadeling van de volksgezond heid kan betekenen. Hij zei dat het pro bleem van de gemeenteklassificatie, (waar reeksen kabinetten al mee ge worsteld hebben), een onderwerp van studie van het bedrijfsleven zelf was. Binnenkort kan de voltooiing van die studie worden tegemoet gezien in een rapport van de Stichting van de Arbeid. Het zou al buitengewoon ontactisch zijn wanneer nu de regering op die zaak vooruit zou lopen. Prof. Oud zei, dat hij het liefst een motie zou willen indienen, waarin werd gezegd, dat aan het regeringsprogram nu niets meer behoeft te worden toe gevoegd. Hij moest echter tot zijn spijt vaststellen, dat zoiets in het Nederland se parlement geen gebruik is. De nota is voor kennisgeving aange nomen, waarna degenen die het ermee eens waren, bij cle regeringstafel sa mendromden ,om bun gelukwensen aan te bieden bü het bereiken van deze moeizame parlementaire etappe. Dr. Kortenhorst heeft de Kamer voor gesteld. de ontwerpen, die de huur- en melkprijsverhogingen hun wettelijke vorm zullen geven, tezamen met de ko mende begroting te behandelen. Nog voor het eind van het .iaar komt de zaak dus weer aan de orde, ditmaal om de laatste knopen door te hakken. De oppositie heeft al aangekondigd, dat dit voor haar een volgende ronde bete kent. Voorlopig is de Kamer op zomerre ces gegaan. (Van onze parlementaire redacteur) De staatssecretaris van Sociale Zaken, de heer Roolvink, heeft in de Tweede Kamer meegedeeld dat het nieuwe loon systeem tengevolge zal hebben dat de C.A.O. zijn normale karakter herkrijgt. Er dient na het vastleggen vaix rechten en plichten van werknemers en werk gevers een zekere rust voor het bedrijfs leven van de C.A.O. uit te gaan. Vol gens de wet BBA (Bijzonder Besluit Arbeidsverhoudingen) heeft het college van rijksbemiddelaars de bevoegdheid gekregen C.A.O.'s al of niet goed te keuren. Die bevoegdheid zal het college behouden ook wanneer er wijzigingen worden voorgesteld. Het is echter niet de bedoeling, dat deze bevoegdheid zal worden aangewend om de bestaande openbreek-clausules buiten werking te stellen. (Van onze parlementaire redacteur) In ons strafrecht geldt een beginsel van opportuniteit, dat wil zeggen dat bij al of niet instellen van vervolging de Omstandigheden in aanmerking moe- texx worden genomen, aldus de minis ter van Volkshuisveting, mr. Van Aart- sen, in de Tweede Kamer, bij zijn mo tivering van het besluit van de regering om degenen die de huurblokkering heb ben ontdoken, niet te vervolgen. De mi nister zei, dat de berechting zou moeten geschieden op een moment waarop de afschaffing van de blokkering reeds is aangekondigd. Hij zei voorts, dat het nieuwe kabinet bij zijn eerste optreden had geconstateerd dat een belangrijk deel van de huiseigenaren zich niet had gemeld. Toen daarop werd besloten de huurblokkering ongedaan te maken, is van het nemen van maatregelen af gezien. (Van onze parlementaire redacteur) De komende verhoging van de kin derbijslag en de algemene toekenning van oen duurtetoeslag van tien procent per kind, die destijds voor gezinnen met lage inkomens was ingevoerd, zullen nu ook in de kinderbijslagwet worden verwerkt zodat het een algemene maat regel wordt. De staatssecretaris van So ciale Zaken, de heer Roolvink. hoeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat ook de kleine zelfstandigen erop kun nen rekenen dat zij deze toeslagen zul len ontvangen. De bekende Amerikaanse haarspecia- Iist Lynn Rakers heeft aan de Russische ambassadeur in Stockholm een bood schap voor Khroesjtsjev gezonden, waarin hij hem een behandeling voor zijn kaalhoofdigheid aanbiedt. Rakers stelt hein een behandeling voor die hij ook reeds op prins Philip van Engeland heeft toegepast. Aan de universiteit van Praag is Z. K. M. Haile Selassie, keizer van Ethiopië, die na een bezoek aan Rusland en Tsjechoslowakije nu in België vertoeft die op het ogenblik na een bezoek aan Rusland, in Tsjechoslowakije vertoeft gepromoveerd tot eredoctor in de rechtswetenschappen. Rechts de keizer met cappa ev baret tijdens een toespraak welke hij bij de promotieplechtigheid heeft gehouden. Geheel links zit de Tsjechische president Antonin Novotny. Nadat de Britse marine gisteren twee vergeefse pogingen had gedaan het re- oord te verbeteren, dat de Engelse luchtmacht donderdag heeft gevestigd in de Blériot-race over Het Kanaal, is 20-jarige John Volkers, die zijn op leiding bij de Engelse luchtmacht nog met eens heeft voltooid, er tot ontzet ting van de marinemannen in geslaagd de voorsprong van de R.A.F. nog met een minuut en twee seconden te ver groten. Op de terugreis van Parijs naar Bonden arriveerde hij 42 minuten en 34 seconden 11a zijn vertrek van do Are 4 JPrl0InPhe bij de finish in Marble Arch. De Britse luclitmaehtoff icier Charles Maugham had er donderdag 43 minuten en 36 seconden over gedaan. De snelste marineman, Ian Martin, een officier van de rBitse marine-luchtvaart- cüenst, had voor het traject Londen-Pa- £ijs 43 minuten en 58 seconden nodig. De marineman William C. Carter, die na hem startte, deed er 44 minuten en 14 seconden over. De beide marineoffi cieren maakten gebruik van de super sonische Scimitarstraaljager, die snel- n duan de Hunter van de luchtmacht, up de begane grond is de marine echter langzamer dan de luchtmacht. Zowel de marine als de luchtmacht maakte giste- °e Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Christian A. Herter (links), '"et zijn Britse collega Selwyn Lloyd (rechts), gefotografeerd voor de residentie van Lloyd in Genève, waar de Grote Twee een bespreking hadden gehad. verbetert. Maar er is op het ogenblik nog geen sprake van afbreken der be sprekingen. Een Russische woordvoer der stelde tegenover de westelijke uit latingen een optimistischer verklaring: de ministers hebben een goed gesprek over essentiële zaken gehad, dat beter was dan tevoren. Hij deelde net weste lijke pessimisme niet. Ma de lunch, die de vier ministers ,ah buitenlandse zaken te Genève gis teren in de villa van Couve de Murville 'ebben gebruikt een ontmoeting die ."hgeveer twee en een half uur duurde 'lpten westelijke functionarissen zich pessimistisch uit. Er zijn géén vorde- rt'hgen gemaakt en men had gehoopt dat 'u op deze informele bijeenkomst de erste sinds de hervatting van het over- wél het geval zou zijn. ministers besloten echter maan- Pag weer samen te lunchen, op dezelfde pa?'s als deze eerste maal en met de 5^r't Lloyd als gastheer. Ook zal men D verzoek van de Russische minister, yrornyko, dinsdag een voltallige verga- jpring houden. Men heeft gisteren voor- ySrnelijk gesproken over hetzelfde raagstuk als tijdens de voltallige bij- ,.^'hkomst van donderdag: de moge- 'Jjkheid van een tusentijdse regeling °or Berlijn. In westeljjke kringen werd gezegd ?at het de vraag is of de conferentie a°g lang kan duren indien de sfeer niet- In kringen die nauwe betrekkingen onderhouden met de Franse afvaar diging meende dat de Russen het wel op een akkoordje willen gooien met het Westen wat de voorlopige rege ling voor Berlijn betreft, maar dan tegen een voor het Westen te hoge prijs, nl. Duitsland zelf, aldus meldt Reuter. Men 'verklaarde dat de Sovjet-Unie kennelijk het Westen wil brengen tot liet aanvaarden van het principe, dat de Duitsers het onder'ing maar moeten eens worden over de hereniging. Als het Westen hierop zou ingaan, dan zal de Sovjet-Unie er wel voor zorgen dat de hereniging geschiedt op Russische voor waarden, zo werd in Franse kringei verklaard. Een naar het schijnt vrij ernstige cri sis in de nieuwe leiding van de Cubaan se republiek is voorlopig uitgedraaid op het aftreden van president Manuel Ur- r itia. Dr. Fidel Castro, de leider van de jarenlange guerilla-strijd. die uit eindelijk de val van het regime-Batista tot gevolg had, maakte gisteravond in een televisie-uitzending bekend, dat hij wegens meningsverschillen met de pre sident wenste af te treden. „Ik blijf de zaak van de revolutie echter toegedaan", zo zei hij. Vlak voordat Castro op het scherm verscheen, had Urrutia nog aan buitenlandse correspondenten de verze kering gegeven, dat hjj zjjn post, die hij voornamelijk aan Castro dankt, niet zou opgeven. Enkele minuten later echter kondigde de minister van landsverde diging, Augusto Martinez Sanchez, aan dat de president toch was afgetreden. Castro riep na zjjn tv-optreden haas tig het kabinet bjjeen, maakte bekend, dat hij aanbleef en benoemde tot op volger van Urrutia de heer Oswaido Dorticos, die tot dusver de titel „minis ter voor nieuwe revolutionaire wetten" voerde. Urrutia had in zijn paleis de uitzen ding gevolgd, waarin Castro hem aan viel en hij trok toen onverwijld zjjn con clusies. Hjj trad af en verzocht majoor Raul Castro, broer van de premier en opperbevelhebber van dp Cubaanse strijdkrachten, militairen ter beschik king te stellen, die hem en zijn gezin veilig naar zijn particuliere woning zou den kunnen brengen. Urrutia is niet voornemens Cuba te verlaten. Door de Cubaanse hoofdstad Havana liepen intussen groepen personen met spandoeken waarop vermeld stond: Fidel, wij beminnen je". „Fidel, ver laat ons niet" en „Fidel, zwicht niet voor buitenlandse druk". De secretaris-generaal van de vak bond van arbeiders in de suikerindus trie, Baquer, eiste het aftreden van Ur- fytia- Premier Castro heeft volgens yPI gezinspeeld op 'n „verschrikkelijke toekomst" voor Urrutia. „Hjj zal nu de waarheid onder ogen moeten zien", zo zei hjj. De premier beschuldigde Ur rutia ervan, dat hij de invoering van be paalde wetten heeft opgehouden, de re gering ten onrechte van communisme heeft beticht en eigenlijk weinig minder dan verraad heeft gepleegd aan de zaak van de Cubaanse revolutie. Rusland De Sovjet-minister van buitenlandse zaken, Gromyko, die op het ogenblik in Genève is, is onder scheiden met de Orde van Lenin we gens „zijn grote verdiensten voor de Sovjet-staat en in verband met zijn 50e verjaardag", zo heeft het officiële Rus sische persbureau Tass bekendgemaakt. ren gebruik van de combinatie motor- helikopter-straaljager. Vaandrig Volkers, tot dusverre dus de snelste deelnemer, viel bjjna flauw toen hij in Marble Arch aankwam. Zijn hand zat vol bloed. Hij werd onmidde- lijk naar het ziekenhuis gebracht. Ge bleken is dat zjjn hand verward is ge raakt in een lier toen men hem te Chelsea uit de helikopter op de oever van de Theems trok. Ook Billy Butlin, de man van de va kantiekampen, heeft gisteren weer een poging gedaan. Hij maakte de tocht over Het Kanaal in een Spitfire. Zjjn tjjd was een uur, drie minuten en 36 secon den, ruim zes minuten sneller dan de vorige keer. De Brit Derek Mott deed aanzienlijk langer over het traject Londen-Parjjs. Hjj reed van Londen naar Southend aan de monding van de Theems in een door hem en zijn vrienden gebouwde auto, vloog daarna naar Beauvais in een eveneens zelfgebouwd vliegtuig en reed vandaar naar de Are de Triomphe we derom in een auto van eigen fabrikaat. Hjj deed over de afstand vier uur en 56 minuten. Mott schijnt echter een goe de kans te hebben op de „prjjs voor ori ginaliteit". De oudste mededinger is tot dusverre de 71-jarige Brit Vivian Hewitt. Hjj maakte de reis per auto en ljjnvliegtuig en deed er vier uur 13 minuten en 21 seconden over. 'Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de K.V.P.-fraetie in de Tweede Kamer heeft een telegram ontvangen uit Hollandia, waarin hem wordt verzocht een onderzoek te willen doen instellen naar de censuur op brie ven, die op Nieuw-Guinea bestaat. Het telegram is verzonden door liet bestuur van de Stichting Katholieke Pers in Nieuw-Guinea. Behalve aan prof. Rom me is een dergelijk telegram ook ge stuurd aan mr. De Graaf, lid van de K.V.P.-fractic. Het bestuur van de stichting heeft reeds eerder te kennen gegeven last te hebben van de censuur. Brieven aan de stichting schijnen de laatste tijd weder om niet tijdig hun bestemming te be reiken. Het telegram zal vermoedelijk schriftelijke vragen aan de minister voor Zaken Overzee a.i. tengevolge heb ben. nu c.e Kamer tot september geen openbare vergaderingen meer zal houden. Vrijdagavond is de brand die op de Mookerheide woedde, bedwongen. Zo liet het zich althans aanzien toen de brandweerkorpsen, die aan het blus- singswerk deelnamen naar hun stand plaatsen terugkeerden, met uitzondering van een klein detachement van de brandweer van Njjmegen. Deze ploeg heeft de beschikking over een kleine motorspuit om onmiddellijk te kunnen optreden als het vuur ergens mocht op laaien. Er zjjn ook nog enkele kleine bewakingsploegen, samengesteld uit mi litairen, in de onmiddellijke omgeving aanwezig. Dit tekent net verraderlijke karakter dat het vuur on de Mooker heide bleek te hebben. Vrijdagmorgen scheen het dat de brand bedwongen was, maar in de loop van de dag laaide het vuur op en vrijdagmiddag was men er nog niet in geslaagd het te bedwin gen. Intussen was het aantal helpende militairen reeds tot achthonderd aange groeid. Het liep tegen zeven uur in de namiddag toen het vuur de Rijksweg Venlo-Njjmegen naderde en de in de buurt wonende mensen moesten worden gewaarschuwd. Extra-gevaar heeft bjj het blussings- werk het oorlogstuig opgeleverd dat in deze omgeving hier en daar verborgen ligt. Kogels en handgranaten explodeer den van tjjd tot tjjd. De Canadees Podola, die donderdag door de Londense politie is gearresteerd i.v.m. de moord op rechercheur Purdy, is in een ziekenhuis opgenomen en lijdt, naar verluidt, aan uitputting. Een woord voerder van de politie zei dat Podola een ruggemergpunctie heeft ondergaan. Sinds zjjn arrestatie verkeert Podola, die de moordenaar van Purdy wordt genoemd, in een toestand van versuffing. Hij is buitengewoon neerslachtig en heeft geweigerd met de artsen van de zenuwinrichting te spreken waar hij naar toe gebracht is. Volgens verschei dene artsen ljjdt hjj aan schizofrenie, hetgeen hem wellicht van de galg zal redden. De politie heeft inmiddels op de kamer van Podola in Londen een revolver en kogels gevonden van het kaliber waarmee Purdy is vermoord. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft vrijdagmid dag zonder discussie en zonder hoofde lijke stemming een begrotingswijziging goedgekeurd, waardoor het Rjjk aan de Nederlandse mjjnen steun kan verlenen voor de financiering van overtollige ko- lenvoorraden. Vanochtend heeft een uitslaande brand gewoed in een herenmodemaga zijn in htt centrum van Assen. De brandweer bestleed het vuur met groot materiaal, maar kon niet verhinderen dat er vee] schade werd aangericht. De brand is ontstaan op de boven verdieping waar de kleermakerij was gevestigd. De benedenverdieping kreeg veel waterschade. (Van onze weerkundige medewerker) Vanaf begin mei af zjjn er elf zonda gen geweest, waarvan er slechts op twee enige regen viel. De overige zon dagen kenmerkten zich door zonnig en zomers weer. Ook het komend weekend zal warm en zonnig zjjn. Boven Scan dinavië ligt een omvangrijk hogedrukge- bied, waardoor boven West-Europa zwakke oostelijke winden voorkomen, die warme continentale lucht aanvoe ren De onweerkans zal ook morgen klein blijven, want het zwakke storings front, dat vanmorgen Ierland be reikte, trekt maar uiterst langzaam in oostelijke richting. Gisteren was 27 gr. C., in Twente gemeten, de hoogste temperatuur. Morgen kan het op de meeste plaatsen nog iets warmer wor den dan vandaag, met in het zuiden en oosten maxima van ruin. 30 gr. C. Bjj deze vlakke luchtdrukverdeling kan er langs de kust in de middag een iets koelere zeewind binnenvallen, maar het algemene weerbeeld blijft volop zomers, met tegen maandag een wat toenemen de onweerkans. Zonnig en fraai strandweer, met in de middag plaatselijk een iets koelere zeewind. Temperatuur 25 - 27 gr. C Zeewater ruim 18 gr. C. Vooruitzichten: nog zomers strandweer. Het jeugdige A.R.-Kamerlid de heer Hazenbosch bezit, naast andere begaafdheden, de prijzenswaardige eigenschap de scherpte van zijn opmerkingen te kunnen kleden in een ontwapenende beminnelijkheid. Daardoor bleven de heren Burger en Roemers goedlachs ook nadat hun regenstribbelende interrupties waren teruggekaatst door de scherpste ver wijzing naar de verantwoordelijkheid der oppositiewelke het grote debat over de regeringsnota, dat gisteren werd besloten, heeft opgeleverd. Die verantwoordelijkheid is niet gering. Het kabinet-De Quay heeft weliswaar van een grote meerder heid de aanmoediging gekregen thans met het experiment der vrijere loonvorming te beginnen, maar het is niet de overheid alléén, die het welslagen er van in de hand heeft. Afinstens evenzeer hangt dit af van de medewerking van het bedrijfs leven zelf, werkgevers en werkne mers. En hun verantwoordelijkheid is door de opgaande conjunctuur in niet geringe mate verzwaard. Dit spreekt allemaal i»el vanzelf, al ver hinderde het niet dat er bij herha ling in het debat over is gesproken. Niet geheel duidelijk overigens, want hoe wordt dit verantwoordelijkheids besef verstaan door de P.v.d.A. en hel N.V.V., wanneer de exponent van beide, de heer Roemers, zijn verzat tegen deze nieuwe wet op het terrein der loonvorming vertolkt door iedere verantwoordelijkheid er voor af te wijzen. Het dilemma waar de P.v.d.A. en het N.V.V. voor staan is, dat het iwelslagen van de vrijere loonvorming, het eventuele succes dus van deze regering, hun eigen kritiek zou logen straffen. Het betoog, nu, van de heer Hazen bosch was er op gericht duidelijk te maken dat een loyale medewerking aan dit welslagen inderdaad plicht is, met alleen omdat een mislukking op de eerste plaats voor de werknemers schadelijk is, maar ook omdat verzet tegen een door de meerderheid van het volk gewenst loonbeleid verzet betekent tegen de democratie. De heer Roemers mag zich ontslagen achten van de verantwoordelijkheid voor de beslissing, die tot de vrijere loonvorming geleid heeft, hij mag zich echter nimmer onttrekken aan zijn verantwoordelijkheid voor de uitvoering. Wij ontveinzen de eventuele moei lijkheden van de socialisten niet. Zij komen cr op neerdat de heer Roe mers (en het N.V.V.) gehouden is naar vermogen mede te werken aan het bewijs, dat de heer Roemers (en de P.v.d.A.) zich hebben vergist. De hardheid van het politieke bedrijf, dat nu eenmaal via de stembus op macht uit is, en de spanningen vaiL de hoogconjunctuur zijn voor de socialisten sterke verleidingen om het bewijs van het eigen gelijk, en dus van het regeringsongelijk, een handje te helpen. Wij herinneren ons dat de heer Suurhoff destijds als minister van sociale zaken weliswaar mede ver antwoordelijkheid droeg voor de eer ste (ongelukkige) poging tot vrijere loonvorming, maar er zich niettemin tezelfder tijd publiekelijk van tracht te te distantiëren. De nadruk van de heer Hazenbosch op de verantwoor delijkheid en loyaliteit van alle be irokkenen wordt er wel verklaarbaar door. Wij hopen dat zijn bezorgdheid volkomen ongegrond zal blijken, maar zij is niet met evenveel nadruk weggenomen door de heer Roemers, noch door de heer Suurhoff in diens radiopraatje van gistermiddag, waar naar wij verzocht werden te luisteren ma een advertentie in een katholiek ochtendblad, dat, dachten wij, de so cialistische visie op de regeringsnota alt ians wat de vrijere loonvorming betreft, niet voorstond. Advert :utie max min neersi station Weer temp temp afgei gisteren 24 uur Den Heidei onbewolkt 20 18 0 Ypenburg onbewolkt 23 15 0 Vhssmgen onbewolkt 24 17 0 Eelde onbewolkt 26 13 0 De BiJt onbewolkt 24 16 0 Twente onbewolkt 27 17 0 Kindhoven onbewolkt 26 16 0 Zd.-Limburg onbewolkt 27 15 0 Stockholm half bew. 23 11 0 OsJo onbewolkt 23 12 0 Kopenhagen onbewolkt 20 14 0 Londen licht bew. 24 14 0 Amsterdam licht bew. 24 17 0 Brussel onbewolkt 27 15 0 Luxemburg onbewolkt 27 15 0 Parijs onbewolkt 29 16 0 Nice onbewolkt 27 21 0 Berlijn geheel bew 25 17 0 Pr ank fort onbewolkt 29 15 0 Mtinchen onbewolkt 21 11 0 Zürich onbewolkt 22 12 0 Genève onbewolkt 26 11 0 Wenen regen 19 14 4 Innsbruck half bew. 20 8 0 Athene onbewolkt 30 24 0 Rome onbewolkt 31 17 0 Madrid onweer 35 22 7 Maliorca onbewolkt 31 18 0 Lissabon licht bew. 1 1 3 Tot onze diensten als alge meen bankbedrijf behoort uiteraard crediet-verlening in rekening-courant aan han del en industrie. Zo kan bank- crediet o.a. financiering van seizoen-transacties verge makkelijken en uitvoering van rationeler en efficiënter productie-schema's mogelijk maken, waarbij een juiste financieringsstructuur van groot belang is. Wij dienen in deze gaarne met advies. AMSTERDAM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1