DE GRAAF wéér ten val uitgestelde rit i maastrichts DAGPUZZLE Schrale Hollandse zege in Regenboogklasse Aanwas deviezenreserve groter dan bankbiljetten-toename Stayer Wierstra klasse apart m Tennistitel voor Thor-R.W. Saldo der banken boven verplicht kasreserve-gemiddelde 7S-. Alfredo '■l'Ml V' vu: llelevenivsen van een Jong (■exin Wordt U gekweld WOENSDAG 22 JULI 1959 PAGINA 2 Sprinttitel blijft vakant Spannend slot in de hoofdklasse Stewart Mackenzie niet naar Macon fm li ...A Van Amerikaanse ploeg Nieuwe trionrf voor Jo de Haan Schermeraeks falen in Boedapest Henk Visser doet mee met atletiekploeg Nieuw wereldrecord op 4 x 100 meter vrije slag Om ieugdschaaktitel Knijpers verliest van Clemens Weekstaat Nederlandsche Bank Overname Canadian Eagle goedgekeurd De avonturen van Kuifje en Bobbie p.'AIllV' I I Hij had destijds een hele hoge baan op Neem me niet kwalijk, liefste, naar het Nou goed, onder Soerabaja dan! Soerabaja! is niet juist om te zeggen „op Soera baja". (Van een onzer verslaggevers) Vrijwel op dezelfde plaats als enige weken geleden ij de beslissende rit om het Nederlandse sprintkampioenschap der amateurs, te weten vier lengten vóór de streep, die het ingaan van de laatste tweehonderd meter aangeeft, is De Graaf dinsdagavond in het Olym pisch tadion te Amsterdam opnieuw ten val gekomen. Juist op het ogenblik, da de onfortuinlijke Rotterdammer met een verrassende charge binnendoor langs zijn tegenstander Gerritsen glipte, verloor hij de controle over het stuur en sloeg machteloos tegen de baan. De ruim 2.000 toeschouwers, die uiteraard vurig hoopten dat het Slachtoffer dit maal spoedig op de been zou zijn, moes ten deze illusie laten varen, aangezien het aandragen van een brancard duide lijke taal sprak. A hteraf bleek de bles sure tóch mee te vallen de arm was uit de kom geschoten maar de aan wezige medici achtten het onverant woord de abrupt afgebroken rit later op de avond alsnog te laten verrijden. Zo zal we'irom enige tijd moeten worden gewacht, alvorens bekend is, wie dit jaar Nederland als titelhouder bij de aanstaande wereldkampioenschappen op (Van onze tennismedewerker) De hoofdklasse van de tenniscompe- titie heeft een verrassend slot gevonden. Thor/RW was reeds uitgespeeld, en Leimonias had nog twee partijen te spelen van de tegen Iwoo afgebroken wedstrijd. Leimonias moest die twee partijen winnen om gelijk met Thor te komen, wat punten-aantal betreft. In dat geval zou Leimonia; kampioen zijn, omdat het beide wedstrijden tegen Thor heeft gewonnen. Het leken twee zekere punten. Inderdaad won Leimonias het eerste punt: Maris en van de Weg versloegen Dhnert en Goris met 6-2 2-6 6-0. In het gemengd dubbelspel kwam de grote ver rassing. Mevr. Schuller en Maris bleken niet in hun sterkste vorm te zijn, vooral mevr. Schuller niet. Zij was onzeker op eb drive, onzeker op de service. Daar entegen speelde bij Iwoo mevr. Kraal ver boven haar normale vorm, sloeg een formidabele forehand, wisselde die tactisch af met lobs over Maris, terwijl Goris aan het net zijn kansen beter waarnam dan Maris, die geforceerd speelde en heel wat kansen miste. De Australische skiffeur Stewart Mac kenzie, driemaal achtereen winnaar van de Diamond Sculls te Henley, is geope reerd voor een zweertje aan de twaalf- vingerige darm. De operatie is goed ge slaagd en men hoopt, dat de Europese kampioen binnen tien dagen het zieken huis zal kunnen verlaten. Het algehele herstel zal echter nog wel enige tijd ver gen en volgens de behandelende genees heer zal Mackenzie zich gedurende eni ge maanden van alle sportactiviteiten moeten onthouden. Dat Mackenzie de volgende maand te Macon zijn Euro pese titel zal kunnen verdedigen, mag als uitgesloten worden beschouwd. Advertentie 1 7*5 In de schaduw van de ST.SERVAAS In het aloude Maastricht stichtte Petrus Regout 125 jaar geleden de aardewerk industrie. Volgens de aller nieuwste procédé's wordt daar vandaag door ruim 4000 wer kers het moderne Maastrichts aardewerk vervaardigd. Het munt uit door blijvend blije kleuren, voorname vorm en duurzaamheid. Het is sierlijk en toch sterk. Het is waarde- werk De buitengewone zor gen eraan besteed bestempe len deze keramische produc ten tot het beste Maastrichts aardewerk. sf> SWERK N.V. SPHINX CÊRAMIOUE V/H PETRUS REGOUT MAASTRICHT LETTERGREEPRAADSEL Horizontaal en verticaal dezelfde woorden invullen. In ieder vakje komt een lettergreep. 1 lenig, 2 bontwerk, 3 slechte verzen maken, 4 lanterfanten, 5 winst opleve ren, 6 zoogdier. Oplossing 21 juli Horizontaal: 1 sul toeren, 2 promotie, 3 radar sago, 4 ondank aar, 5 tien is lam, 6 urgent fa, 7 smook es, 8 od erts. 9 magistraat. 10 bi noria, 11 arm ketter Verticaal: 1 sprot samba, 2 uranium air, 3 lodderoog, 4 maangodin, 5 torn EK sok, 6 OT kin ètre, 7 eis sterrit, 8 reaal staat, 9 gaaf SA, 10 noorman tor. het onderdeel sprint zal vertegenwoor digen. Een stayersrit over 100 kilometer voor professionals, bedoeld om uit te maken wie in augustu. op de Stadion piste, naast de nationale kampioen Koch, een gooi mag doen naar de wereldtitel, is een overweldigende triomf voor de jonge Amsterdammer Wierstra geworden. In een bijkans duizelingwekkende snelheid joeg hij achter Van gelghem over de baan, waarmee hij de eerzuchtige aspiraties van zijn zwaarste concurrenten Koch, Wagtmans en Vreeswijk finaal aan flarden trok. Eer er vijftig kilometer waren afge legd zaten Brabantse Wouter en Vrees wijk reeds op een dusdanige achter stand, dat zij hun illus: s op een eervol resultaat wel konden laten varen. Er was voor Wierstra geen „vuiltje" meer aan de lucht, gezien het gemak waar mee hij een moyenne van ruim 84 kilo meter per uur bleef draaien. De laatste „Mohikaan" Stakenburg, die tot dan toe nog in verdienstelijke positie lag, kreeg aL reactie op het afslaan van een aan val een dusdanige inzinking, dat hij meters van gangmaker Van de Bosch werd losgeworpen. Geïnspireerd door uit succes raasde Wierstra onmiddellijk dóór, pakte enige ronden later Koch, waarmee iedereen op twee of meer baanlengten lag. Vijf ronden vóór het eind» kreeg de Amsterdammer de schrik van zijn leven, omdat de motor van zijn gangmaker plotseling de strijd staakte. Luid aangemoedig overbrugde Wier stra de tijd tussen dit incident en het ogenblik waarop hij een reserverol kon pakken door furieus op eigen kracht verder te gaan. De overwinning (met liefst vijf ronden voorsprong op Koch en Wagtmans) kon hem uiteindelijk niet worden ontfutseld, maar waarschijnlijk kostte deze tegenslag wèl de verbetering van het baanrecord. Wierstra's tijd be droeg 1 uur, 12 min., 15,8 sec. Op de vierde plaats eindigde Stakenburg (ze ven ronden), gevolgd door Vreeswijk (acht) en Braat (zestien). De combina tie KochWiersma krep- 100,- boete wegens het onvoldoende ve.dedigen van haar kansen en gangmaker De Graaf van Wagtmans kon 50,- betalen we gens gevaarlijk rijden. De Belgische sprintkampioen Jos De- bakker moest het in drie ritten afleggen tegen Jan Derksen, dié in de eerste manche volkomen werd verrast, maar zi-h later niet - eer uit zijn tent liet lokken. In de derde, beslissende rit be wees Derksen zijn vorm, door een tijd te laten afdrukken va 11,6 sec. Een aanval van dit tweetal op het baan record 1 km met staande start, in bezit van de Zwitser Plattner, mislukte. Een wedstrijd voor amateurs en nieu welingen over onbekende afstand aarin vau v zoon Ottenbros mee reden! bracht een zege voor de Aus traliër Perry vóór zijn lardgenoot Bar ters. terwijl Van der Lans zich de stem s' toonde bij een omnium, bestaande u;t 10 kilometer met tien klassementen, een afvalrace en een sprint over vier ronden. Vijftien renners namen hieraan deel. :x. vxv- De jonge amateursprinter De Graal, een van de veelbelovende leerlingen van Arie van Vliet, is dinsdagavond in het Olympisch Stadion opnieuw gevallen. Op vrijwel dezeljde plek als de vorige keer strandde ook deze rit om het Nederlands kampioenschapDe Graaf en Gerritsen zullen een derde poging moeten ondernemen. De Nederlandse wielrenner Jo de Haan heeft dinsdag te Zedelghem de Grote prijs van Vlaanderen gewonnen, een wegwedstrijd over 222 km in de tijd van 5 uur 23 min. Hij versloeg in de eindsprint de Belg Marcel Janssens, die tweede werd, en zijn landgenoot Piet van den Brekel, die de derde plaats voor zich opèiste. De uitslag was verder: 4. Declercq, 5. Pascal, 6. Blom- me. allen in dezelfde tijd als De Haan, 7. Decock, op 1.20, 8. Van den Borgh (Ned), op 1.25. 9. Leon van Daele. op 1.30, 10. Jo de Roo (Ned), 11. Van Hols- beek, 12. Wim van Est (Ned), 16. Berg mans (Ned). Ook de voorlaatste dag van de Kaag- week werd begunstigd door uitzonder lijk mooi zeilweer. De teamwedstrijden Holland-Friesland zijnde de regenboog klasse en de 22 m2 klasse waren bij zonder spannend. In de teamwedstrijd der regenbogen deed Kist voor Hol land zeer goed werk, want hij ging naar alle bedreigde punten van de Hol landse stelling om daar pogingen aan te wenden de posities te verbeteren, wat hem inderdaad gelukte. Hofland werd bij de start teruggeroepen en moest zich dus eerst weer opwerken om nuttig werk te kunnen doen, waar hij eveneens in slaagde. Koploper voor Holland was ir. G. _A. Bakker. Tijdens de race ging de Fries J. Alberda uit de strijd wegens een overtreding en la ter werd Cor Kist uitgesloten, omdat hij geen ruimte gegeven had bij het ronden van een boei. Holland behaalde daardoor een schrale overwinning van 17.1 tegen 16 punten voor Friesland. De stand is nu: Holland 42.2 pnt, Friesland 31.1 pnt. In de teamwedstrijd van de 22 m2 klasse deed kort voor de finish M. Fa- ber voor het Friese team prachtig werk door mr, C. Colebrander op te loeven en daarna terug te wijzen naar de der de plaats, waardoor zijn teamgenoot, ir. A. Bonnema, als eerste kon finishen. Friesland behaalde 22.1 pnt. tegen 31.1 pnt. voor Holland. In de Valkenklasse versterkte de veelbelovende C. van Schie zijn kansen voor de hoofdprijs door wederom een zege te behalen en mede doordat zijn concurrent H. Kirke- nier uit de strijd ging. J. Hofland staat er in de regenbogen het beste voor. Hij won in zijn serie en zijn rivaal E. K. Hoekstra werd in een andere groep, waarin C. Kist na een fel duel met Leen de Wit op de finish zegevierde, slechts vierde. Jac. Kraan en Koos de Jong stelden hun kansen voor de hoofdprijs in resp. de Flying-Dutchmanklasse en de Finnjollen zeker door een derde over winning. Uitslagen: Holland-Friesland teamwed- str. in de regenboogkl.: De Kaag 17.1 pnt. Sneek 16.0 pnt. Stand na twee dagen: De Kaag 42.2 pnt, Sneek 31.1 pnt. Uitslag van dinsdag: 1. Cadans ir. G. A. Bakker (De Kaag) 2. Jan van Gent E. K. Hoekstra (Sneek). 3. Griffioen G. Ooms (Sneek) 4. Beneventum J. Hof land (De Kaag). Holland-Friesland teamwedstr. in de Noord Ned. 22 m2 klasse: Friesland 22.1 pnt. Holland 14.0 pnt. Uitslag van dinsdag: 1. Cadans H. A. Bonnema (Friesl.), 2. Maple Leaf N. M. Faber (Friesl.), 3. Favorita mr. C. Co lenbrander (Holl.), 4. Flying Dutchman M. Breuning (Holl.). Nationale wedstr.: Vrijheidski. a eerste groep: 1. Rakker B. van Wijk (Braas- semerm.), 2. Kus'mus G. de Reuver (De Kaag). Vrijheidski. a tweede groep: 1. Hepie Del 2 W. Elhorst (De Kaag), 2. Yar S. H. de Jong (De Vrijbuiter). Pampusklasse A: 1. Stormvogel, G. Timmer (De Kaag); 2. Westeinder, II. J. de Ruyter (Nieuwe Meer). Vliegende Hollanderkl.: 1. Mustang, Jac. Kraan (Braassemermeer); 2. Naatje 2, P. Frech (De Maas). 12 m2 Sharpies kl.: 1. Meteor, B. Kraan jr. (Braassemermeer)2. Rak ker, C. Guldemond (De Kaag). Valkenklasse A: 1. Annemieke, C. van Schie (Het Witte Huis); 2. Bounty II, E. Rolf von den Baumen (De Kaag). Drakenkl.: 1. Vagans Semper II, C. Groot (Aalsmeer): 2. Joy II, J. Bier (KNZRV). Regenboogkl.. eerste groep; 1. Bene ventum. J. Hofland (De Kaag)2. Du ke, J. C, v. d. Velde (De idag). Re genboogkl., tweede groep: 1. Toreador, C. W. Kist (De Kaag); 2. Saenden, L. de Wit (Zaanlands ZV). Noordnederlandsche 22 m2 kl.: 1. Ca dans, ir. A. Bonnema (Noord. Ned. Wa- tersportb.); 2. Maple Leaf, M. Faber (Noord Ned. Watersportb.). 16 m2 streepkl. A: 1. Pie-de-Palo, J. A. de Haas Mzn., (Het Witte Huis); 2. Greet, F. Jansma (Noord Ned. Water sportb.). Finnjollenkl.1. Zomerweelde, J. de Jong (De Kaag); 2. Douwe Aukes, J. A. de Boer (Aegir). Olympia-jollenkl. A: 1. Glipper, Sj. Haaksma (De Kaag)2. Mustafa, C. A. A. Visser (De Kaag). Sternklasse A: 1. Crazy, P. van der Winden (Aalsmeer)2. Frederik II, H. v. d. Rest (Te Werve). Curapao - De Kaag Teamwedstrijden in de Pampusklasse: Asiento (Cura cao) 18,1 pnt., De Kaag 18 pnt. Stand na drie dagen: De Kaag 56.1 pnt, Asiento 52.2 pnt. 12 voetsjolienkiasse A: 1. Barry, M. v. d. Spek (Rotterdamse ZV); 2. Spinta, F. Daniels (Rotterdamse ZV). Na een dag rust zijn de wereldkam pioenschappen schermen in Boedapest dinsdag voortgezet met de wedstrijden op degen. De eerste ronde bracht tal van ver rassingen. Zo werden de Brit Bill Hos- kyns, houder van de titel, en de Ita liaan Edoardo Magiarotti, Olympisch kampioen en in het verleden herhaal delijk wereldkampioen beiden uitge schakeld, evenals de bekende Italiaan se degenschermer Bertinetti. Ook in de tweede ronde werd een van de favorieten uitgeschakeld, na melijk de Italiaan Saccaro, terwijl de nieuwe wereldkampioen floret, de En gelsman Jay, slechts met grote moei te tot de kwart-fin.,ies wist door te dringen. De volgende schermers be reikten uit de poules de kwart-finales: Poule A: Guittet (Fr.), Delfino (It.), Woiczikowski (Polen), Tschernikow (Rusland); poule B: Kabarov (Rusl.), Glos (Polen), Genoesjoe (Rusl.), Quey- roux (Fr.)poule C: Lefranc (fr.), Gonsior (Polen), Achten (Belg), Faen- ger (Did.); poule D: Jay (G.B.), Tas- sinari (It.), Kurcab (Polen), Koestner (Did.); poule E: Sakovics (Hong.), Bouquard (Fr., Leyer (Oost.), Kosh- tave (Rusl.); poule F: Tchernouche- vitch (Rusl.), Bellegata (It.), Howard (G.B.) en Rehbinder (Zw.), In de Nederlandse herenatletiek- ploeg, die zaterdag 25 juli a.s. te St.- Helens tegen Engeland B uitkomt, zijn nog enige wijzigingen gebracht. De 400 meter-kampioen Fred Moerman is in verband met zijn werkzaamheden niet beschikbaar en daar bovendien Henk Visser, de in de V.S. studerende AAC- atleet, in ons land vertoeft, heeft de N.T.C. de volgende mutaties in de ploeg aangebracht: 100 yards: Henk Visser (AAC) ver vangt Frans Beker (Holland); 440 yards: Frans Beker (Holland) vervangt Fred Moerman (Pro Patria). Versprin gen: Henk Visser (AAC) vervangt Ar nold Klaassen (Quick); 4 x 440 yards: Henk Heida (AV 23) vervangt Fred Moerman (Pro Patria). Op een veiling in Londen is dins dag voor een blad van de beroemde „Bijbel van Gutenberg" bijna 2.000 gul- ,T. den betaald. Het blad is afkomstig uit I - iP;j„n 9^/an,la en Blellc de in 1454 in Mainz gedrukte bijbel. lelden met ieder 2/a pnt. Tijdens de zwemwedstrijden Japan- Verenigde Staten in Tokio heeft de Amerikaanse estafetteploeg op de 4x 100 m. vrije slag het wereldrecord ver beterd met de fantatische tijd van 3.44.4. Dit is bijna 2 sec. sneller dan het oude record dat sedert 3 maart van het vorig jaar met 3.46.3 op naam stond van Australië (Brisbane). De Amerikaanse ploeg, die dus tot een gemiddelde van 56.1 sec. per 100 meter kwam. bestond uit: Elton Fol- lett, Lance Larson, Jeff Farrell en Joe Alkire. Het Japanse kwartet Yama- naka, Koga, Kenjo, Ishirara werd twee de in 3.48. De 200 meter schoolslag werd gewon nen door de Japanner Masuda in de nieuwe nationale recordtijd van 2 min. 39.3 sec. Op de 100 m. vlinderslag bleven alle deelnemers onder de 1 min. 2 sec Het nummer werd gewon nen door Lance Larson (V.S.) in 1.01.1 gevolgd door de Japanner Hirakida in 1.01.6 en Mike Troy (V.S.) in dezelfde t(jd. Yamanaka won de 400 m. in 4.22.3 en was daarmee een halve seconde sneller dan de oudwereldrecordhou der, de Australiër Murray Rose, die als gast buiten mededinging deelnam. De Amerikaan Frank McKinney was op de 100 m rugslag de snelste in 1.03.7. De uitslagen van de derde ronde van het tournooi om het wereld jeugdkam pioenschap schaken luiden: Groep 1: Anguera (Sp) Wostvn (Beig.) afgebr., Hamann (Den.) Ér- ny (Zwits.) 1-0, Parma (Z. Si.) Kuett- ner (O.Did.) 1-0, Weinwurm Oost.) Cassidy (Ierl.) 1-0. Parma leidt met 3 pnt voor Erny, Hamann en Kuettner. Groep 2: Maalouf (Libië) Prima- vera (It.) 0-1, Biever (Lux.) Tom- sou (Rusl.) 0-1, Philips (N.-Zeel.) Ha len (Zwed.) k, Clemens (W-Dld.) Kuijpers (Ned.) 1-0, Grlmshaw was vrij. Tomson leidt met 2% pnt voor Clemen's. Groep 3: Hohler (Zwits.) Rümens (GB) 1-0, Techerniak (Fr.) Bielicki (Arg.) 0-1, Sa>-en (Finl.) Velasco (Cuba) afgebr., Hoen (Noorw.) Na- Uit de weekstaat van de Nederland- I slechts weinig gestegen n.l. met f 1 min sche Bank per 20 dezer blijkt, dat de lot f 18 min. Het saldo der banken is ultimo, zoals dit de laatste jaren meest- als gevolg van deze mutaties gestegen al het geval was in de maand juli, zich van f 304 min tot f 377 min. Hierdoor weer vroeg heeft aangekondigd. De I hebben zij een stand bereikt, die ligt bankbiljettencirculatie is met f 24 min boven het verplichte kasreserve-gemid- ujtgezet en heeft een stand van f 4345 deide. Dit bedroeg voor de periode van min bereikt. Tegenover deze onttrek- 22 juni t/m 21 juli 6 procent, hetgeen king van middelen stond echter een overeenkomt met een bedrag van ca. grotere aanwas van middelen uit devie- I l' 350 miljoen. Vanaf heden moet zen. De goud- en deviezenvoorraad I weer 7 procent door de banken worden steeg met f 36 min van f 5176 min tot aangehouden. f 5212 min. Het goud bleef onveranderd De schatkist zag haar saldo aanzienlijk op f 4402 min. verminderen van f 947 tot f 810 min. De omvang van de belastingbetalingen is dus niet groot genoeg geweest om de verplichtingen uit vlottende schuld goed te maken. De geldmarkt is zeer wisselend ge weest maar ontspande zich de laatste dagen het, meest. Officieel werd de das- geldrente op IV2 procent gehandhaafd. Co 1 1000» 13/7 Verder ontvingen de banken een aan zienlijk bedrag uit vervallen schatkist papier. Er verviel op 16 juli j.l. een be drag van ca. f 150 min maar hiervan was een -belangrijk gedeelte in handen van de Nederlandsche Bank. Deze had dit papier als gevolg van haar open markt- politiek gedurende de krapte op de geldmarkt in juni ingekocht. Dit blijkt uit de achteruitgang van de post „wis sels, schatkistpapier enz., door de bank gekocht, van f 522 min tot f 446 min, dus met f 76 min. De voorschotten zijn Advertentie door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat kan baten, waar andere falen Laa* U dus niel langer kwellen maar gebruik Togal Togai zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist t 0.95. f 2.40 en f 8.88. De Canadian Eagle Oil Co. heeft be kendgemaakt, dat de aandeelhouders op de te Toronto gehouden algemene ver gadering het aanbod van de Koninklijke Nederlandsche Petroleum Mij en de Shell Transport and Trading Company tot overneming van activa en bedrijf van de Canadian Eagle hebben aan vaard. Activa: Lruua Buitenl vorrt goud Ti dcvm/cn 1 Buit öetaalm Hl 1 oo i ;ild Wiss in disc Wiss gekocht Vnorsch rek ert fbel) Voorsch Rvjk Nederl munten Diverse rek Passiva BanKhilietten Rilks schatkist Saldi hank in Ned Saldi and ingezet Saldi bun :irc bk Saldi ander* niet-ine Scldi huit gelds Diverse rek Ned schalk pap buit cireul banken Muntbih voor de «taat in circulatie gebracht lot gnuo en dev vV v conv dev nett» Percentage goud en ^evlezen I oeiicnting; «li Van deze 2 posten is convertihel (2) waarvan uit hoofde liq mlat i< 20/7 4.402.443 4.402.376 762.049 903 82.8R:i 165 521 490 17 22-8 20.521 5.791 4.320.892 946.648 303.723 124.475 51.517 3.807 13.112 50.015 104.684 5.176.342 728 214 89.56 761.326 3.500 DE ZONNETEMPEL door HERGE 75 6 bv Uitgeverij Caifeiman Kdd imannen I..H een IJe zou zweren Ja zeker, ja zeker... 'k Weet welMaar 'k zag dat reeds eerder! KUIFJE Ik...Hum...Dank je, zoon.,./k...Uzie! wek Inderdaad, ka - p'itein,..Maar nu is hij zo onscha- J*\ del ijk a/s'n ech te boomstam ,/JVT',W/ MOCO B_8o« 6 Copenhagen I I I I I 11,1 r I d 1 I 770.206 835 80.979 165 445.900 18.361 20.029 6.366 4.345.254 810.148 377.419 120.770 22.112 3.743 12.942 52.984 105.585 5.212.099 756.463 90.83 769.405 3.500

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2