Langdurige drijf partijen in slotraces DAGPUZZLE m m m 7 m i Alfredo Jacques Kraan toch nog op zijn gemak naar de hoofdprijs Noppie Koch wint stayers wedstrijd F eijënoord-Sparta op 23 augustus Van de Gijp en Schouten op de transferlijst Knijpers bereikt finale-groep PERUTZ y ■Belevenissen van een Jong lèezin i'i' t DINSDAG 28 JULI 1959 PAGINA 2 18de Nieuw Loosdrechtweek Europa's snelste draver? Hairos 11 voor zeer belangrijke races naar Frankrijk Om Galea-beker Duitse jeugdploeg klopt Russen met 41 Mi Op Utrechts stadionhaan Baldini en Nencini naar Zandvoort Luxemburg hoopt op Charly Gaul Ruim 130 extra- treinen naar Zandvoort Bij wereldkampioen- schappen wielrennen medio augustus Ronde van Joegoslavië Hugens valt terug Voetbalprogramma Schmidt naar Fortuna Becky Collins is nu definitief sneller dan Tineke Lagerberg Fraaie tennissuccssen van Sandra Reynolds Waterpolo Springbokken winnen ook van militairen Open schaakkampioen schap in Doetinchem Tips voor Duindigt Franse atletiekploegen tegen Nederland Vierde testmatch Pijnlijke „kopbal" van Indiër Ali Baig J eugdschaaktoernooi Wij kijken naar Zomercompetitie K.N.Z.B. De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGÉ 80 Jn 's h emelsnaam, kapitein, laat die pet varen Aan stonds stort U naar benedenL. «nirn Hooit van m'n leven!..:n Kapitein zonder pet is geen kapitein Ik heb wat bloemen voor U mee gebracht. Oh, wat een prachtige bloemen! Wat vind ik dat aardig van je! Ja, ik had er eigenlijk meer mee willen nemen, maar de mevrouw binnen tikte tegen de etalageruit. Tijdens de slotrace van de Nieuw- Loosd recht week kwamen de lichtweer- zeilers aan bod. Bij de start was het dit maal met een bedekte lucht volkomen windstil en ook tijdens de wedstrijd was er slechts nu en dan een vleugje wind. Behalve bij de FD's werd de baan voor alle overige klassen afgekort. Eerst na 3uur drijven kwam de eerste Flying Dutchman binnen. Het was Jacques Kraan die als winnaar ver voor het veld finishte. Doordat zijn ernstigste concur rent U. de Vries ditmaal slechts als 7e binnenkwam kreeg de zo slecht begon nen zeiler uit Oude Wetering toch nog de hoofdprijs. Bart Kraan die bij de Sharpies op nieuw zegevierde won hier overtuigend de hoofdprijs. Bij de Valken werd Rolf van de Baumen winnaar ondanks zijn derde plaats op de laatste dag. Bij de 16 m2 streepklasse zag De Haas zijn eerste plaats in de tweede race van zondag tenietgedaan door diskwalificatie. Grimm werd nu eerste en J. van Rietschoten van IJsselmonde met „De Dak" tweede. Leverland had bij de Finnjollen aan twee eerste en een tweede plaats vol doende voor de hoofdprijs. De Haas hoe wel derde op de laatste dag was de beste bij de Vrijheidsklasse Uitslagen van de laatste dag en de hoofdprijswinnaars zijn: Int. Flying Dutchman kl.: 1 en hoofdprijs Mustang, strm J. Kraan (Braassemermeer), 2 Klein Duimpje, J. Stenhuis CVV.V. Aaismeer). Int. 12 m2 sharpiekl.: 1 en hoofdprijs Meteor, strm B. Kraan jr. (Braassemermeer), 2 Brak, strm A. J. Piers (Het Witte Huis). Valken kl. A: 1 Merlin, strm B. Balder (De Kaag), 2 Glimpie, strm J. v. d. Jagt (Het Witte De Franse in Nederlands bezit zijnde hengst Hairos II neemt in de komende weken deel aan verschillende grote koer sen in Frankrijk. Zo start Hairos, die weer gereden wordt door Willem H. Geersen zaterdag I augustus op Eng- hien in de Prix de Washington over 1600 meter. Vorig jaar won het paard deze race die gedoteerd is met 2 mil joen francs en vestigde toen met een kilometertijd van 1.15.9 een nieuw Eu ropees record. Op 16 augustus wordt op dezelfde baan de Prix d'Europe over 2800 me ter gehouden. Ook deze race begif tigd met 5 miljoen francs werd in 1958 door Hairos gewonnen. Uiteraard behoort de hengst opnieuw tot de grote favorieten. Tenslotte zal de combinatie Hairos II-Willem H. Geersen op donderdag 6 augustus een poging doen het Franse record over de kilometer te verbeteren. De Franse draf sportorganisatie heeft hierop een premie van 1 miljoen francs gesteld. Het record dat van 1928 dateert, staat momenteel met 1.15.2 op naam van Hyderabad, die deze tijd op 15 fe bruari 1958 liep. Geersen verwacht dat Hairos, die op het ogenblik bijzonder goed in vorm is, een tijd kan maken die rond de 1 min. 13 sec. ligt. Daarmee zou het paard dan het snelste in Europa zijn, want het Europese record staat sinds 1930 met 1.14.3 op naam van Sam Williams. De recordpoging geschiedt met vliegende start en Hairos krijgt gangmaking van een volbloed. Duitsland heeft de Galea beker ver overd door in de finale Rusland met vier overwinningen tegen een te ver slaan. Zondag stond Duitsland reeds op Rusland voor, met drie overwinningen tegen een. Gisteren, maandag versloeg Stuck Leius met 6-4, 6-1 en 6-0, terwijl Sanders door de Rus Potanine versla gen werd met 6-4, 6-3, 1-6, 5-7 en 6-2. Frankrijk heeft de derde plaats bezet, door Tsjechoslowakije met drie over winningen tegen twee te verslaan. KRUIS WOORDRA AD SEE 1 23456789 10 K5 in 00 o- I.orizontaal: 1. kneedhak, verstoteling; 2. boeren hoeve; 3. doet ieder levend wezen, bol leboos; 4. brandstof, briefaanhef; 5. goud (Fr.), keus; 6. koningin (Fr.), slimheid; 7. - eman-, ongewoon; 8. ytterbium (afk.), oefen-proeftijd; 9. paalheining; 10. klamp, ernst; 11. grondslag, lichtbuis. Verticaal: 1. in bijbel genoemde berg, selderij; 2. uitvlakken, vis; 3. bakruimte, bekoor lijk tafereeltje; 4. klipgeiten, tweemaal (in samenst.); 5. watersportbeoefenaar, autokenteken Suriname; 6. defect, Neder landse stad; 7. Amsterda ire Tijd, schit terend; 8. veerkracht, woordenvloed; 9. landschap op Peloponnesus, manne tjesgans; 10. anijslikeur, suo loco. OPLOSSING 27 JULI Horizontaal: 1. arm; 4. kraal; 6. .etanus; 3. eg; 9. ia; 10. gek; 11. rem; 12. el; 4. re; 15. leve ren; 18. noden; 19. sen. Verticaal: 1. art.; 2. raak; 3. Man; 4. kegelen; 5. luieren; 6. tegel; 7. samen; 13 rede; 16. vos; 17. ren. Huis). Hoofdprijs: Bounty 1 strm. E. Rolf v. d. Baumen (De Kaag). 16 m2 streepkl. A: 1 Wettemocht 2 strm. J. F. Dwarshuis (Het Witte Huis Vinkeveen), 2 Mascotte strm. J. G. v. d. Bosch (Rot- terd.). Hoofdprijs: Scampi 2 strm. F. W. D. Grimm (Het Witte Huis). Int. Finnkl.: 1 en hoofdprijs: Haukaropora strm. G. J. Leverland (K.W.V.L.), 2 Broes strm. M. Strauss (De Eem). Int. Olympiajol- len klasse A: 1. Fiona, strm J. Saltzherr (Het Witte Huis), 2 en hoofdprijs Wind veer strm. B. Bournier (Aegir). Vrij heidsklasse A: 1 Kus'mus strm. P. de Reuver (Het Witte Huis), 2 Yar, strm. N. P. de Jong (Het Witte Huis). Hoofdprijs: Speediest strm. C. de Haas, jr. (Het Wit te Huis Vinkeveen). Pampusklasse: 1 Rust Roest strm. B. F. M. Palsma (Het Witte Huis), 2 en hoofdprijs Halve Maen strm. H. v. Essen (K.W.V.L.). Int. 12- voetsjollen kl: 1 Electron strm. W. H. v. 't Hoogerhuys (Ondine), 2 en hoofd prijs Positron strm. J. J. v. 't Hooger huys (Ondine). De Utrechter Noppie Koch en de Belgische sprintkampioen Jos Debac- ker waren de winnaars van de wieler wedstrijden, die maandagavond op de Utrechtse stadionbaan voor 5000 toe schouwers werden gehouden. Koch won twee van de drie manches van de wedstrijd achter grote motoren, ondanks het feit, dat hij in de laatste manche Over 40 km van fiets moest verwisselen wegens een lekke band. In de eerste manche werd hij tweede ach ter de Belg Pol de Paepe, die in bei de volgende ritten tweede werd. Adem benemend was het duel tussen de Bel gische stayer en Koch in de derde man che, waarin de nationale kampioen dui delijk zijn grote klasse bewees. De Belgische sprintkampioen Jos Debacker werd tweemaal eerste in de sprintwedstrijd over twee ronden, die werd verreden in drie ritten. Hij werd daardoor eerste in het totaalklassement voor Jan Derksen, die evenals de Belg vijf punten kreeg. De uitslagen waren: Sprint professionals: eindklassement: 1. Debacker, 5 pnt. 2. Derksen, 5 pnt. 3. Schotman 8 pnt. Wedstrijd achter grote motoren. Drie manches (30, 30 en 40 km) einduitslag: 1. Koch 4 pnt;2. Depaepe (België) 5 pnt. 3. Wierstra 10 pnt., 4. Vreeswijk 11 pnt.. 5. Simic (Oostenrijk) 15 pnt., 6. Ernst (VS) 18 pnt. Alfredo Binda, de sportcommissaris van de Italiaanse wielerbond h,eeft een lijst van twaalf renners samengesteld, die door de bond zjjn ingeschreven voor de wereldkampioenschappen op de weg voor professionals op zondag 16 augus tus te Zandvoort. Na de wedstrijd om de Coupe Bernocchi op 2 augustus zul len de acht renners worden aangewe zen, die te Zandvoort aan de start zul len komen. De twaalf geselecteerde profs zijn: Baldini, Defilippis, Nencini, Conterno, Benedetti, Bruni, Carlesi, Gis- mondi, Ronchini, Zamboni, Tamagni en Pellegrini.Amateurs: Bariviera, Chiodi- ni, Milesi, Pifferi, Tonucco, Trape, Ven- turelli, Zorzi, Cerbini, Fontona, Marti ni en Marzaioli. Amateurs: sprint: Gasparella, Beg- hetto, Bianchetto, Damiano.Tommasel- li en Gaiardoni. Achtervolging: Testa, Vallotto, Constantino en Simonigh.Stay- ers: De Lillo en Honi. Beroepsrenners: sprint: Maspes, Pe- senti, Sacchi, Ogna, Morettini en Lom- bardi. achtervolging: Faggin, De Ros si, Gandini en Piazza, stayers: Pizzali en Lovisetto. Luxemburg zal worden vertegenwoor digd door de volgende ploeg: amateurs: weg: Grisiüs, Komes, Schadeck, Wirth, Pleimlin, Thull, Mahnen en Andring. Beroepsrenners: sprint en achter volging: Gillen, weg: Gaul, Schmitz en Ernzer. Uit Oost-Duitsland komt uitsluitend een amateurploeg, bestaande uit:sprint Lewandowski, Staeber en Peter, achter volging! Jaeger en Koehler. stayers: Meister en Wahl. weg: Adler, Eckstein, Grabo, Hagen, Kappel, Loerke, Haer- tel, Schober, Schumann, Schur, Toep- fer en Weissleder. In verband met de wereldkampioen schappen wielrennen op de weg, die zaterdag 15 en zondag 16 augustus in Zandvoort worden gehouden, zullen de spoorwegen ruim honderddertig extra passagierstreinen laten rijden om de enorme stroom toeschouwers, die wordt verwacht, te vervoeren. Dit jaar zullen op de wedstrijddagen alle motorvoertuigen autobussen uit gezonderd binnen een straal van tien kilometer om Zandvoort worden ge weerd. Langs deze cirkel is parkeer ruimte geschapen voor 20.000 auto's. De Nederlandse Spoorwegen hebben een dienstregeling ontworpen met vele extra treinen, die tussen Zandvoort en Haarlem vice versa ongeveer 30.000 mensen extra zullen kunnen meenemen. De Deen Ole Pingel heeft het tweede gedeelte van de vierde etappe, van de ronde van Joegoslavië, Kranjska Gora- Ljubljana (87 km), in 2 uur 20 min. 18 sec. gewonnen. Pingel won de sprint van een groep van 40 renners. Het al gemeen klassement na de vierde etappe luidt: 1. Van der Vecken (Belg) 19 uur 24 min. 44 sec.; 2. Kristov (Buig.) 19.29 min. 20 sec.; 3. Zirovnik (Joego slavië) 19.29.38. Op zondag 23 augustus begint het voet balprogramma in de Ere-divisie, de Eer ste divisie A en B, en de Tweede divi sie B. De programma's luiden als volgt: Ere-divisie: Ajax-NAC, Fortuna-PSV, Elinkwijk-MVV, ADO-Willem 2, Volen- dam-DWS/A, Rapid-DOS, Blauw Wit- Sittardia, VW-Sp. Enschede, Fijenoord- Sparta. Eerste divisie A: Rigtersbleek-Vole- wijckers, KFC-Excelsior, SW-NOAD. Eerste divisie B: Go Ahead-RCH, De Graafschap-ZFC, Leeuwarden-Limbur- gia, VSV-HDVS, Helmondia-SHS, Eind- hoven-RBC, DHC-DFC, Heracles-Alk- maar. Tweede divisie B: Oldenzaal-Ensche- dese Boys. Cor van de Gijp en Henk Schouten, beiden van Feijenoord, staan op de transferlijst, waarvan deze week een aanvulling is gepubliceerd. Op de lijst treft men voorts nog aan: H. Niessen (DWS-A), G. J. Gruisen (Sittardia) en J. H. van Linstee (Sparta). Willy Schmidt, de linksbuiten van Ajax, zal het volgende seizoen uitko men voor Fortuna, dat hem heeft ge contracteerd. Tineke Lagerberg is haar wereldre cord op de 200 meter vlinderslag defi nitief kwijt. De 2 min. 38,9 sec. waar mee zij op 13 september van het vorig jaar het wereldrecord van de Ameri kaanse Nancy Ramey overnam, is de af gelopen weken tweemaal overtroffen. Tij dens de Amerikaanse dameskampioen schappen in Redding zwom de vijftien jarige Becky Collins op een 55 yards baan, de 220 yards vlinderslag in 2 min. 37,0 sec. Aangezien tijden, ge maakt op een 55 yards-baan ook kun nen worden erkend als records op de overeenkomstige meterafstand, zou dit dus betekenen dat Tineke Lagerberg toen reeds haar wereldrecord kwijt was. Het was echter niet zeker of aan alle voorwaarden, die gesteld worden bij een recordverbetering, voldaan was. Zondag j.l. zwom Becky Collins op de 50 meterbaan in Cuyahoga Falls (Ohio) de 200 meter vlinderslag in 2 min. 38,5 sec. Ditmaal was wel aan alle voor waarden voldaan, zodat Nederland dus een wereldrecord minder heeft. Het hangt nu van de F.I.N.A. af of het we reldrecord op 2.37.0 of op 2.38.5 gesteld zal worden. Het heren enkelspel van de tennis kampioenschappen van Pennsylvania is gewonnen door de Amerikaan Bar ry Mackay. In de finale versloeg hij de Zuid-Afrikaan Ian Vermaak met 97, 10—8, 60. De titel in het dames enkelspel ging naar de Zuidafrikaanse Sandra Reynolds. Zij won in de eind strijd van haar landgenote Renée Schuurman met 16, 6—1, 64. Sandra Reynolds en Renée Schuur man zegevierden voorts in het dames dubbelspel over de Amerikaanse speel sters Margaret Dupont en Margaret Varner met 6—2, 6—2. Met Vermaak legde Sandra Reynolds ook beslag op de titel in het gemengd dubbelspel. Het waren Sally Moore en Holmberg (V.S.) die zij in de finale met 108, 36, 75 versloegen. Het kampioenschap in het heren dub belspel werd gewonnen door Alex Al- medo en Bucholz. In de finale brach ten zij Segal en Reed (Z.-Afr./V.S.) een nederlaag toe: 46, 63, 57 64, 6—3. Nadat zij zondag reeds met 7-4 van het Nederlandse jeugdzevental hadden gewonnen, versloegen de Springbokken, het Zuid-Afrikaanse touring team, te Groningen het Nederlandse militaire zevental met 5-2. De ruststand was 2-0 voor de Springbokken, die vooral in snelheid de meerdere waren van hun tegenstanders. Van 3 tot en met 8 augustus worden in de Sociëteit te Doetinchem de bonds wedstrijden van de Koninklijke Neder landse Schaakbond gehouden. De be langstelling is dit jaar bijzonder groot, bijna 140 schakers en schaaksters schreven in. In de strijd om het open kampioen schap zullen sterke spelers uitkomen. De hoofdgroep wordt gevormd door N. Cortlever, Almen; ir. H. van Donk, Dor drecht; J. Branicki, Amsterdam; H. Bredewout, Zwolle; L. B. Jansen, Vlaardingen; K. Langeweg, Naarden; dr. E. Mulder, Bakel; dr. ir. J. C. Scheffer, Groningen; W. Sanders, Rot terdam; Th. van der Tol, Leeuwarden; G. Verholt, Utrecht; W. P. Vink, Lei den. (Van onze paardesportmedewerker) Voor de op a.s. woensdagmiddag te Duindigt te houden cr rr.es volgen hier onze prognoses: Barkeprijs: 2040 m, 14 inschrijvingen; Xanover, Xantina Hol landia, Wilfield. Best Girlprijs: 1300 m, 9 inschrijvingen; Yewell Boy, Ijsvogel S, Y Sunshine Hollandia. Clemenceprijs: 2500 m, 12 inschrijvingen; Vico B.S., X Mieke Hollandia. Volann O. Gonny D-prijs: 2100 m, 13 inschrijvingen; Ura nus Koff, Vaingueur, Vita Kinley. Ju Ju- prijs: 2100 m, 8 inschrijvingen; Ruby Spencer, Ugoldman K, Query Hanover. Martineprijs I: ren 2100 m, 10 inschrij vingen; Friar's Delight, Bold Cavelier, Early Sun. Martineprijs II: ren 2000 m, 10 inschrijvingen; Peigne d'Or, Yellow Rose, Monpti. Vitlcultureprijs: ren 1350 m, 6 inschrijvingen; Atalanta, Balcum- nin, Mistinguette. De Oostenrijkse wielrenner' Richard Durlacher heeft een nieuw wereld- twaalfuursrecord gevestigd. De 27-ja- rige Durlacher legde in 12 uur 413,2 km af, tegen 391,79 van d-c vorige re cordhouder, de Australiër Oppermann. De atletiekinterlandwedstrijd tussen de heren-teams van Zweden en Italië, die zondag en maandag te Malmoë werd gehouden, is door de gastheren gewonnen met 113-96 punten. De Franse atletiekploegen, dames en heren B, die op zondag 9 augustus respectievelijk te Verdun en te Lille te gen Nederland zullen uitkomen zijn ais volgt samengesteld: dames: 100 m. Picadot, Capdevieille; 200 m. Picadot en Capdevieille; 400 m. Henri en Fluchot; 800 m. Gouilleux en Niau; 80 m. horden, Picadot en Gue- nard; hoogspringen, Petry-Amiel en Hournarette; verspringen, Lordet-Se- gouffin en Cornel; kogelstoten, Burger en Rijsman; discuswerpen, Guenard en Boutin; speerwerpen, Suzanne Cathiard en Malsert; 4x100 m. Picadot,' Fluchot, Henri en Capdevieille, res: iPerrot. De Franse heren B-ploeg: 100 m. Bertrand, Lissenko of Cahen; 200 m. Cahen en Larieu; 400 m. Giron en Bar don; 800 m. Guilhermou en Wable; 1500 m. Gauthier en Vervoort; 5000 m. Vaillant en Clement; 10.000 m. Bediaf en Vinet; 110 m. horden, Diamantoglou en Chardel; 400 m. horden, Mysson en Bilger; 3000 m. steeple chase, Soucours en Texereau of Lecat; hoogspringen, Rabemilla en Le Guehennec; versprin gen, SchroedeJ en Amane; hink-stap- sprong, Romarin en Humbert; polsstok- hoogspringen, Sillon en Robert Gras; kogelstoten, Dintzer en Lassou; discus- werpenPelezinski en Colnard; speer werpen, Rouleau en Sevestre; kogel slingeren, Legrain en Kasperski; 4x100 m., Bertrand. Cahen, Lissenko en Lar- rieu: 4x400 m. Seek, Fidaire, Bardon en Giron. Indië doet een dappere poging om in de vierde testmatch tegen Engeland, die te Manchester wordt gespeeld, een draw uit het vuur te slepen. Met nog een dag te spelen is de score: Engeland 490 en 265 voor acht gesloten; Indië 208 en 236 voor vier. Engeland, dat na het winnen van de eerste drie wedstrijden reeds zeker was van de overwinning in de serie van vijf, sloot op het totaal van zaterdag (265 voor 9) en stelde Indië voor de zware taak de 548 runs te scoren, die nodig zijn voor de overwinning. Maandag leverde Indië vijf uur lang één uur ging verloren door regen een zwaar gevecht, hetgeen resulteer de in een score van 236 voor vier. De 20- jarige Abbas Ali Baig, die zijn debuut in testcricket maakt, scoorde een stijl volle 85 en scheen op een century aan te stevenen, toen hij een bal tegen het hoofd kreeg van fastbowler Harold Rhodes en „dizzy" van het veld moest worden geleid. Te Münchenstein is het schaaktoernooi om het wereldkampioenschap voor de jeugd voortgezet met het spelen van de partijen uit de laatste ronde in elke groep. De eerste vier van elke groep hebben zich voor de finale poule geklas seerd. De resultaten waren: groep 1, ze vende ronde: Parma (J.sl.)Wostyn (Belg.) 1-0; Weinwurm (Oostenr.)Ha- mann (Den.) Cassidy (Ierl.)An- quera (Sp.) 01; Kütnner (O.-Did)Er- ny (Zwits.) 10. Eindstand: 1. Parma 7 pnt; 2. Küttner 5%pnt; 3. Erny 4 pnt; 4. Hamann 3Va pnt. Groep 2, 9e ronde: Clemens (W.-Dld.) Biever (Lux.) 1—0; Kuypers (Ned.) Mallouf (Libanon) 0—1; Halen (Zwed.) Grimshaw (Can.) %-%; Tomson (Rusl) Primavera (It.) 1—0. Eindstand: 1. Cle mens 7(4 pnt: 2. Tomson 6 pnt; 3 en 4. Kuypers en Phillips beiden 4% pnt. Groep 3, 9e ronde: Hoen (Noorw.) Tcherniak (Fr.) 01; Naranja (Phil.) Hohler (Zwits.) Velasco (Cuba) Stefanof (Buig.) (4(4; Bielicki (Arg.) Rumens (GB) VaVa. Eindstand: 1. Bielicki 7 pnt 2. Naranja 5% pnt; 3. Stefanof 4(4 pnt; 4. Rumens 4 pnt, In dé eerste ronde van de finale van het toernooi om het wereldkampioen schap schaken (jeugd), dat in Muen- chenstein wordt gehouden, heeft onze landgenoot Kuijpers in 31 zetten verlo ren van de Brit Rubens. Er nemen 12 spelers aan deze eindstrijd deel, na melijk de vier best geplaatsten uit de drie poules. Advertentie Aantrekkelijke WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws 8.18 Gram. 9.05 Gymn. v. d. vrouw. 9.15 Gram. en waterst. VPRO: 10.00 Caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. a, vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Amus. muz. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.15 Lichte muz. 13.50 Rep. 14.00 Gram. 14.30 Jazzmuz. met eomm 16.15 Gram. 16.40 Gram 17.00 v'akant ie tips 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nws en comm 18.20 Lichte muz. 18.40 Dingen van de dag. 18.50 V. d. kind. 19.00 Lichte muz VPRO: 19.30 Lichte muz. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.40 Hoorsp 22.25 Strijkork. 22.45 Caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.35 Lichte muz. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gram. 12.10 Strijk kwartet. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamerork. en omr. koor. 12.37 Kerk dienst. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.30 viool en pianorecital. 17.20 Interscholair Jeugd- toernooi Haarlem 1959. 17.40 Beursber. 17.45 Concert Orchestra. 18.15 Caus. 19.30 Leger des Heilsprogr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Harmonie-ork. 19.30 Radio- krant. 19.55 Gram. 20.00 Pianospel 20.19 Kamermuziek. 20.50 Gram. 21.00 Klankb 21.30 Lichte muz. 21.55 Koperblazers en orgel. 22.15 Geestelijke liederen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS ber. 23.15-24.00 Nieuwe gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 12.00 Gram. 14.00 Strijkork. 14.30 Cricket. 18.40 Dansmuz. 19.00 Filmmuz 19.30 Ork. conc. 23.06-23.36 Viool, cello en piano. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Dansmuz. 15.20 Verz. progr. 15.45 Lichte muz. 20.30 Nws. en'gevar. progr. 21.30 Nws. en verz. progr. 22.40 Gevar progr. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Muz. v. blaas- instrum. 13.15 Operettemuz. 14.15 Ork conc. 16.00 Klassieke muz. 17.35 Lichte muz. 19.20 Dansmuz. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Ork. conc. 23.15 Lichte muz. 0.10 Film muz. 1.15 Gevar. muz. FRANKRIJK, progr III (Nat. progr.) 280 en 235 m: 12.05, 13.05, 13.25 Gram 15.10 Conc. v. Franse muz. 15.55 Gevar muz. 21.35 Ork. conc. 23.10 Konkrete muz 23.30 Gram. Golflengten: 25m67; 31mI0; 41m21; 196m2. woensdag 29 juli 22.15 uur - Pater J. Simons ver telt over Denemarken: in het lich tend voetspoor van Niels Steensen. vrijdag 31 juli 22.15 uur - Z. H. Joannes XXIII in vertrouwelijk gesprek met Zijn priesters. (N.B. Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten) DAGELIJKS: - 21.00 uur - Gezins rozenkrans in het Latijn. (196m middengolf). BRUSSEL. 324 m: 12.00 Gram. 12.34 Gram. 13.15 en 13.45 Gram. 14.15 Tafel- muz. 14.30 Ork. conc. 18.30 Lichte muz. 17.10 Pianorecital. 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.30 Gram. 20.45-21.15 Gram. 21.30 Ork. conc. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 484 m: 12.00 Gram. 13.15 en 14.00 Gram 14.15 Belgische muz. 15.15 Omr. koren. 15.30-16.05 Gram. 17.10. 17.20 en 17.40 Gram. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Gram. 20.00 Intern, festival te Knokke. 21.15 Gram. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 Rotterdam - Dynamische stad, foto en fllmrep. 21.20- 22.20 A tot Z, gevar. progr. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.15 V. d. Jeugd. 17.40- 18.00 V. d. vrouw. (Regionaal progr.: NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 19.25 Scotland Yard. NDR: 19.30 Inspecteur Garrett). 20.00 Nws 20.15 De familie Schölermann. 21.00 Progr. over Salzburg (Eurovisie). 21.30 Gevar. muz. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Proetestantse ultz. 20 00 Nws. 20.30 Speelfilm. 22.05 Lectuur voor U. Daarna: Wereldnieuws. VLAAMS-BELG TELEVISIEPROGR. 19.30 Nws. 20.00 T.V.-spel. 21.30 V. d. vrouw. 22.00 Nws. Ferrari, die wegens een staking van de metaalarbeiders in de voor het we reldkampioenschap tellende race om de grote prijs van Engeland te Aintree ver stek moest laten gaan, zal wel uitko men in de Grote prijs van Duitsland op 2 augustus op de Ayusbaan te Berlijn. De kampioensploeg van Curagao, subt heeft met 3-0 van Elinkwijk ge wonnen. Advertentie Voor de zomercompetitie van de KNZB werden maandagavond de vol gende wedstrijden gespeeld: Dames: eerste klasse: RDZ-HZC 1-5; heren: hoofdklasse: DZV-HZPC 5-5 (gest. we gens duisternis) eerste klasse B: GZC- D.TK 7-1. GZC kampioen; eerste klasse C: Zwemlust-AZ' 70 11-1. DE ZONNETEMPEL G by Uitgeverij Caitermin Copyfighl p. I. B. Bol 6 Cop.nhajw MOCO m dia.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2