Nieuws uit stad en omtrek De bessenfeeën zijn er weer 1 BIOSCOOP-PROGRAMMA'S om yl Sportnieuws uit Schiedam X Esso G. W. VAN KEUiBl W.y. d. STERREN Geheugen-hulp koffers Na een goede oogst een uitstekend produkt Stadgenoot onderscheiden Otjcr dm Ge spoeling was niet dun Schiedamse pelgrims naar Lourdes ver trokken St.-Hubertusgroep van de Havenparocliie op zomerkamp Fruitdief jes lopen risico groot Stoute kinderen, zoete kinderen Strooiende vrachtauto barricadeerde rijweg Geslaagd voor bet r.-k. Mulo-examen Wat Schiedam verloor en vond Monopole-tli eater Baardmannen op bezoek Hond doodgereden Burgerlijke stand Honkbal interland Nederland-Duitsland Het Bessenpaleis van Coebergh Leden van SZC gaan naar Appelscha Geslaagd Nadere uitslagen De Blauwe Doffer' Cricketnederlaag voor Excelsior Nadere uitslagen De Postduif Schiedamse oefen-derby S W-Hermes DVS Competitie-indeling lager KNVB-voetbal Straat-lionkbaltoernooi belooft succes te worden KETHEL 0 LI EST00K IS IDEAAL! VERWARMINCSINDUSIRIE H.V. INSTALLATIEBUREAU N S C DINSDAG 28 JULI 1959 PAGINA n*TTPfil>.l>lJf<2* Damwachter y i I fê 'lliiiïii li' "'•uw« scliieeamseiie courant Q Het lokkende moeras Verdelgt muggen, motten, vliegen ORGANON-OSS Ze komen uit Amersfoort Waterpolo Excelsior '20 in de Haagse afdeling De optocht van de Oranje vereniging Vraag inlichtingen betref fende deze ideale doelmatige verwarming bij de erkende i installateurs. Vraagt vrijblijvend offerte voor centrale verwarming en oliestook bi ftp xwarte bessen zijn dit jaar uitste- *ebd van kwaliteit. In het voorjaar heb- en de nachtvorsten aan het gewas enige jjehade toegebracht, maar de zon van zomer maakte alles goed. Het is een an al zon in het Nieuwe Rood. Geen won- "®r, dat de firma Rijnbende Zonen niet Geaarzeld heeft, de Bessenfeeën er weder uit te sturen, teneinde de faam van lar produkt wijd en zijd te versprei den. Het zijn er dit jaar zelfs drie en ze "'erden gisteren, met hun adjudanten, daardoor ze op de grote tournee verge eld zullen worden, aan de pers voorge- 6'eld. Wederom waren ze in speciaal fhhvorpen toiletjes gestoken, terwijl de B(i.iudanten ditmaal in stede van unifor men. ouderwetse klederdrachten droegen, ■m de gezellige kantine van de distilleer derij aan de Noordvest heeft de direc teur, de heer Breve, hen in een geestige Afspraak aan de talrijke aanwezigen Voorgesteld, waarna de eerste dronk op het Nieuwe Rood werd uitgebracht. Laten inmiddels nog even vertellen, dat, een v®n de drie feeën aanvankelijk verstek ad laten gaan, aangezien ze door ®eh opdracht in La Courtine verlaat ^8s en zelfs per vliegmachine niet tijdig aanwezig had kunnen zijn. Maar ze ar- i'Veerde later en zal van de partij zijn, als ?e tournee een aanvang neemt, welke de Bassenfeeën met gevolg dit jaar naar het °°sten van ons land zal voeren. De eer- ste keer beperkten ze zich tot Rotterdam Schiedam, het vorige jaar was het mid- ?en van ons land het doelwit, tussen yjrecht. en Amersfoort, de laatste stad in begrepen. waar hun een ovationele ont- angst ten deel viel. Rijnbende wil met deze goodwill-tocht *e« traditie prolongeren, die betrekkelijk snel gegroeid is, wat de Bessenfeeën be treft, maar tevens het ou«ie gebruik, om tegelijk met het inluiden van de overi gens op de meeste plaatsen verdwenen kermis de eerste „alebessenjeneveri' te proeven. Vier dagen duurt de tocht. Men gaat van Assen naar Meppel, Emmen, Hengelo en Enschede. Daar zal dan de roem van Schiedam ook als Bessenstad worden uitgedragen. Gezien de groot scheepse wijze, waarop deze tournee ge organiseerd is, zal ze ongetwijfeld het verwachte resultaat opleveren. Wegens langdurige en trouwe dienst werd de heer G. den Uyl, werkzaam bij de N.V. Werf Gusto, begiftigd met de.ere medaille. verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons. De burgemees ter reikte deze onderscheiding heden aan de heer Den Uyl ten stadhuize in tegen woordigheid van superieuren en familie uit. 5*at was me vrijdagavond een even merk waardig als hartversterkend schouwspel n de gemeenteraad. Notaris Hoek door- ïefoumeeixi Schiedammer, verdedigde er *?et verve de Spoelingbrug. meer speciaal «e naam er van, die hij volkomen histo risch gefundeerd en alleszins respectabel ac;htte. Hij kreeg alle fracties mee, met hitzondering van die van de P. v. d. A., hder leider, mr. Engelsman, reeds een vo rige maal verklaard had. de naam niet hbtjes te vinden. Later vulde hij deze kwalificatie aan met on-esthetisch. Geen wonder, dat notaris Hoek hem grimmig zat aan. te kijken. Klinkt Spoe- 'ine niet goed? zal hij gedacht hebben. Minstens even goed als Proveniers, waar- Voor je om de betekenis te vaittén. een «andleiding nodig hebt. Vraag de gemid delde Schiedammer, wat Proveniers be tekent en bij zal het niet weten, wedden We. Maar zelfs de import weet. wat spoe ling is. Neen, de spoeling was niet dun. Ze was dik en ze kookte bijna. Zoals gezegd, ieder, 'en viel notaris Hoek bij. op de roden na. Voor ons was notaris Hoek de perso nificatie van het verzet tegen het. min derwaardigheidscomplex, dat het fameu- ?e „Sluit Schiedam" de Schiedammers heeft opgedrongen. Hij keek in het rond met een gezicht. a«: waarom zouden we ons er voor ïpnamen. dat Schiedam de Jeneverstad '3 uitstek is? Toegegeven, er was aanlei ding tot die leuze indertijd. Maar is de ïraae nu zo gek: zouden de arbeiders, ?le zich met een flinke slok sterk- Dn. hun ellende indertijd nog niet er- 5er hebben aangevoeld als ze het niet hadden gedaan? Het is een vraag, die Wellicht een storm van verontwaardiging >hder ,je drankbestrijders r zal verwek- en, maar ze mag nu toch wel eens nuch- ,®r gesteld worden En. zijn er onder de neverstokers en distillateurs niet, even wel slachtoffers gevallen? We moeten de r^iode waarin een Sobriëtas zulk goed ^.erk deed, toch zo langzamerhand gaan j'®h als een periode in een razend snelle «dustriële ontwikkeling. van welker na- v 'Se gevolgen iedereen last gehad heeft. p... heeft aan alle kanten slachtoffers eist doch ten slotte de welvaart ge- cht die wij thans kennen. '«middels, als we de argumenten na- ®aan van de voorstanders van het ver- J.aatsen van de naam Spoelingbrug om- j dP nieuwe Spoelingbrug zulk een be- ahgrijke functie gaat vervullen en niet j rec'es zal liggen, waar de oude zo lang dan dringt zich vanzelf weer op. wat yh; 'n ons raadsverslag opmerkten: waar- m noemt men de nieuwe, moderne, zo |®,heel andere brug dan niet Nieuwiand- £rüg? (Dat zou een juiste omschrijving van a,?r taak zijn. h houden wij het persoonlijk op Poelingbrug, We hebben zo het idee, tnen enigszins lichtvaardig met de h'ftWe benaming is omgesprongen, geen «ekening houdend met bepaalde, ken- h®lijk nog sterk levende sentimenten. v,H'j de huidige stand van zaken B en moesten hun voorstel terugtrekken, h het aangezicht van een stellige neder igs lijkt een prijsvraag enigszins pre cair. rode woordvoerder slingerde tijdens p jh heftige argumentatie de veronderstel- w 3 „politiek spel" de raadzaal in. Hij erd er een Don Quichotte door. maar j e®erde het vooruitzicht, dat er om de ooeling hard gevochten zal worden, wan eer B. en "W. er niet in slagen, een allen "vvredigende oplossing te vinden, v *-n hierin zit juist de moeilijkheid. Voor ®n is de spoeling dun.... f. 4 <■-.'$ '<<i< Met het vertrek van de extra trein van 10.15 uur hedenmorgen vanuit het cen traal station te Rotterdam in de richting Roosendaal, nam ook voor zestien Schie damse pelgrims de grote reis naar het genadeoord Lourdes een aanvang. Om kwart voor negen begon de heer H M. van Geloven met een autocar de tocht door Schiedam om allereêrst de zie ken die de reis mee zouden maken van huis op te halen. Dit waren er vier in ge tal. Een vijfde zieke geheel verlamd maakte de tocht naar Rotterdam per zie kenauto. Ook de overige pelgrims reisden met de autobus naar het Centr. Station. De heer van Geloven doet dit werk van barmhartigheid als lij van de Broeder schap van O. L. Vrouw van Zeven Smar ten, waarvan het centrale comité zetelt in den Bosch. In Rotterdam sloot hij zich met zijn ziekengroep aan bij de St.-Elisa- bethgroep van de parochie, Mathenesser- laan. aangesloten bij het Verbond van Nederlandse Bedevaartgangers. Hier in Schiedam is sinds enkele jaren 'n spaar fonds waarin men door twee iaar achter een wekelijks twee gulden vijftig te spa ren de bedevaart naar Lourdes kan mee maken. Van de pelgrims die vandaag vertrokken zijn. maakten de meesten van deze spaarregeling gebruik. Volgende week woensdag tussen 3 en 4 uur worden de pelgrims wederom in Rotterdam terug verwacht. 1 Advertentie) De bessenfeeën in de distilleerderij van de firma Rijnbende \T Zonen Maandagmorgen vertrokken de welpen van de St.-Hubertusgroep naar hun zo merkamp in Langeboom, gelegen ten zui den van Grave. Zij zullen zich niet bij de verkenners aansluiten die nl. zaterdag reeds zijn vertrokken. Deze maakten de tocht per rijwiel waarbij zij de nacht in Tiel doorbrachten. Vrijdagavond vonden dn het troephuis nog enkele installaties plaats. A. D. C. A. Pluym installeerde mej. T. van Dijde als Raksha bij de welpen terwijl C. Schaeffer door A. D. C. L. Mientjes tot vaandrig werd geïnstalleerd. Districts commissaris P. Schamie reikte aan Groeps leider P. van Beurden de ,,Gilwell-das uit terwijl er tevens aan de verkenners nog de nodige insignes werden uitgereikt. Op maandag 10 augustus vertrekt een groep verkennners naar Engeland, waar ze vier dagen in Londen te gast gaan bij „The Six Batham Tootinggroep" die twee jaar geleden in Schiedam op bezoek is geweest. De verkenners gaan hierna met hun gastheren gezamenlijk kamperen en komen op 24 augustus weer naar Neder land terug. De verkenners die deze trip meemaken verdienen met verschillende vak a n t i ebe z igh eden zelf de reiskosten, aan deze reis verbonden. Bij het bestuur van de volkstuinver eniging „Klein Babberspolder" komen de laatste dagen veel klachten binnen over diefstal van fruit uit. de tuintjes van de leden. Appel en pereboompjes alsmede aalbessen-struiken worden hier en daar door de lieve jeugd totaal geplunderd. Vooral de fruil-proeftuin kreeg het zwaar te verduren. Behalve dat zij de volkstuin- houders hiermede ernstig duperen, lopen de fruitdiefjes (of dieven) nog risico ook Het. rijpende fruit is namelijk kort gele den bespoten ™et een luiswerend prepa raat waarin zwaar vergif is verwerkt. Het bestuur 'acht zich verplicht niet alleen de jeugd maar ook de ouders langs deze weg op te wijzen. De zomertentoonstelling onder aus piciën van de Schiedamse Gemeenschap in het Schiedams Museum, heet ..Stoute kinderen, zoete kinderen". Ze omvat het kinderboek, kinderspel, kinderprent, kin derportret, filmkeldertje „Rintintin poppentheater „Columbine", kinderen le zen en kinderen schilderen. De opening in de museumaula vindt plaats op vrijdagavond 7 augustus om 8 uur. Ze zal worden verricht door loco- burgemeester H. Sabel. Toen gisteravond om half acht een gro te vrachtauto, volgeladen met balen tar- westro, via de Oranjebrug de Nieuwe Ha ven in de richting B. K.-laan wilde op draaien, kwam er beweging in de stro massa, waardoor een 20-tal balen op het wegdek terecht kwam. Ineens was er een ware strobarricade, die zowel het ver keer in de richting Vlaardingen als in de richting Schoolstraat volkomen blokkeer de. De op deze wijze gestrande automo bilisten kozen de verstandigste weg en ruimden met behulp van enkele voetgan gers de stroberg gauw op de rotonde voor de Frankenlandsekerk. De chauffeur van de vrachtwagen bleef met de moeilijkheid zitten, zijn geurig vrachtje weer op zijn wagen te krijgen. St.-Antonius-ulo: voor Mulo B: Gabri van der Bosch, Aad de Haan, Rudi Hoogt- wegt, Henk Houcke, Rinus Kloos, Ton Lansbergen, Peter Ooms en Antoon Wief- kers; voor Mulo A: Peter Dankers. Frans Goorbergh, Peter Over de Vest, Arnold Fontijn, Rob de Bruin, Nico Kramer-Fre- her, Jos van Tienen, Aad van der Lee, Hans Delmee en Wim Ruts. Afgewezen vier kandidaten. St.-Jozef-ulo: voor Mulo B: Nico Alberts, Jan Bolkenbaas, Robert Bos. Hans van Deijk, Theo Janse, Hans Kievits, Jaap de Kok, Cor Meulemans, Peter Mulder, Char- ly v.d. Zant; voor Mulo A: Leo Leenders. Paul v.d. Berg, Peter v.d. Klink, Ton Col. lignon, Koos Gouka, Eddy v.d. Graaf. Peter v. d. Laar, John van Leeuwen, Fer- die Vlug, Bert Vredenbregt, Ludo de Reuver, Jan Vlek en Joop Wink. Afgewe zen één kandidaat. Te bevragen aan het. hoofdbureau van politie tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur. Ring met sleutels; gestreepte zelfbinder. Te bevragen bij de vinders: rood kin- dermanteltje Weijsbroek. Hoogstraat 22; plastic regenkapje, De Bruin, Mgr. Nol- lenslaan 167; zijden hoofddoek. N. Jonge- rius. Strijenses'traat 46) handdoek en zwembroek. Lourens. Snelliusslngel 26; laadklep, j. Keijzer", van 's-Gravesan- destraai 43b; koperen afsluiter. Dijkhui zen, Nwe. Haven 279b; kinderbeertje, Krabbendam, Steenstraat 23; bedrag aan geld. Kouwen, Hogenbanweg 100c, Rot terdam; zilveren ringetje, v. Hoek. Gr. Florisstraat 73; sleutel in etui. P. Rijke. Sneiiliussingel 48a; bos sleutels, Overveld, Troelstralaan 31; zonnebril. Scheffers, Dam 35; tafelmes Uittenboogaard. Dr. Kui,iperlaan 61; pocketboek, B. Costense, Rotterdamsedijk 445. Ooobtorf «on» SehuKlV mr> amitr«ka» 81ste Jaargang No. 24044 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 68152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 —O— ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven.. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij voornitee- taliirhg. Elk woord meer 3 CL Maxi- ittum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge stoten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertemtae- weaen. O ABONNEMENTEN f "fc*> per kwartaal, f 2-54 P** mwanrd en f 0.59 per week. De goede regisseurs, die de filmwereld kent, schijnen ten onder te, gaan aan pano ramisch beeld en kleuren. Verschillenden van hen, die vijf jaar geleden, ondanks het commerciële keurslijf, nog kans zagen be hoorlijke films te maken, welke door haar vormgeving blijk gaven, dat er talent in was gestoken en niet slechts routine, zijn het slachtoffer geworden van de heden daagse wens van filmstudio's om elk ver haal, of het nodig is of niet, breed uit te meten. Sucksdorff's film „Djungelsaga", is er door mislukt, ©n dit is slechts één film uit vele. In het geval van Joshua Lo gan was het weer anders: zijn bewonde ring voor de Japanse cultuur maakte „Say- onara" tot een lange reisfilm, waarin Ka- buki, No en landschap belangrijker wer den dan het verhaal, dat de regisseur had te ver-tellen. René Clement echter is het gelukt, het panoramische beeld en de kleuren onder geschikt te maken aan zijn verhaal en het landschap van Thailand als -achtergrond te laten dienen voor „This Angry Age". „This Angry Age", welke film eerst werd 'aangekondigd-onder de titel „The Sea Wall", hetgeen juister is, m-aar zeker niet de gehele inhoud va-n de film dekt, heet in Nederland „Het lokkende moeras" en ook dit geeft slechts één thema er van weer. Clément houdt zich op de eerste plaats bezig met mensen. Een grootse storm» die een houten dijk verwoest, is voor Clément het beginpunt van zijn -drama. Met -de ver nietiging van de dijk is het levenswerk van de wed. Dufresne onder water gelopen; het moeras, dat zij had ontgonnen om la ter als erfenis aan ha-ar zoon en dochter na te laten. De kinderen echter willen niet de slaaf zijn van een stuk grond, zo als hun moeder. De stad lokt he-n en de zeedijk is voor hen een gevangenismuur. Noodgedwongen gaat de familie naar de stad, om te trachten het land voordelig te verkopen óf om een lening t.e krijgen ten einde een n-ieuwe dijk te ku-n-nen bouwen. Het scenario, geschreven door Clément en Irwin Shaw naar een roman van Mar- guérite Duras, is een vloeiende lijn, waar in de conflicten op de juiste plaatsen zijn gezet. Iedere scène heeft haar functie in het geheel en de karakters hebben kans gekregen levensgroot te worden. De moe der. bezeten door haar waanidee, dat het land behouden moet blijven voor haar kin deren: de dochter en zoon, die op het af gelegen land geen andere liefde hebben le ren kennen dan -de fanatieke, zelfzuchtige moederliefde en de tedere lie.fd-e voor el kaar; de Thai, d-ie het land voor de firma van zijn vader wil kopen en verliefd wordt op Susanme (hier is een kleine schets gegeven van een „Marty"), worden scherp getekend in de vertolkingen van Jo v-an Fleet, Silvana Mangano, Anthony Per kins en Nehem-iah Persoff. Er zij-n aan de ze mensen vele facetten en onder Cléments leiding komen deze-lot. KEC-keuring vol wassenen. Zoals bekend, hebben velen in Amers foort in verband met -de eeuwfeesten daar hun baard laten staan. Uiteraard vooral de medewerkenden aan de feestelijkhe den. Deze medewerkenden zullen na af loop daarvan een tournee door ons land maken en daarbij ook Schiedam bezoe ken. waar ze o.a. in Europoort de inwen dige mens zullen versterken en ook een bezoek aan de distilleerderij van Rijn- bende zullen brengen. De komst der Amersfoortse baardmannen is op 19 au gustus vastgesteld. Op de Maasdijk bij de Werf Gusto Is gisteren een hond doodgereden door een vrachtauto. Het is een grijze herder, reu, ongeveer 11» jaar oud en 40 cm hoog. De Gemeentereiniging heeft het dier meege-i nomen. GEBOREN: Robert, zoon van P. Ros- man en P. Haak; Petronella C. N., doch ter van H. Berkhout en C. de Waal; An ton, zoon van A. Koene en C. Roos; Cor nelia, dochter van A. Koogje en M. F. van Unen; Petronella, dochter va-n E. Bravenboer en N. Smit. OVERLEDEN: Q. Rietstap, 70 jaar. Dp honkbal-interland Nederland-Duits land wordt niet zoals wij gisteren abu sievelijk vermelden a.s. zondag in Am sterdam gespeeld, maar op het RFC-ter- rein in Rotterdam. De wedstrijd begint om 2.30 uur. Hel is vandaag :n de Van Cleeffstraat een bijzondere drukke bedoening geweest. Er wapperden o-vera-1 vlaggen en naar de hoofdingang van de distilleerderij van de firma Coeber-gih waren zelfs touwen ge spannen o-m, d© gasten in goede banen te leiden. Aanleiding van het feestelijk aanzien was de grote uitbreiding, die vandaag aan clientèle en belangstellenden geïntrodu ceerd werd. Het bedrijf van de firma is aanzienlijk uitgebreid en op be wonde- rensw-aardigp wijze ge-medemiseerd Met de nieu-wste apparatuur die in Nederland h-aar gelijke niet heeft, en daardoor het complex pot een waar bessenpa-le;s maakt, ofsdheon zoals bekend, de firma ook an dere produkten levert en zich o.a. in de wijnh-andel specialiseert. Velen, ook Uit het buitenland, hebben de nieuwe apparatu-ur met grote bewonde ring bekeken. Ook de rationele inrichting Van de erkende middenstandsopleiding „De Pater, Meyers, Maas, Onverwagt" be haalden de volgende personen het offi ciële middenstandsdiploma „Algemene Handelskennis": L. j. Anceaux, C. v. d. Berg, P. Binn^veld, L. A. Bijl, J. v. d. Bos; W. Broeren, M. Broeren, J. v. d. Boogert, Th. Dammers, J. Eysberg. H. Eikmans, J. v. d. Eyk.'I,. Filius, A. Folst, •T. Groeneveld, I. Hage. C. 't Hart. W. v. d. Horst, J. Huigen, H. Hamerslag, L. den Held, J. de Jong, N. Jongérius, W. de Ja ger, A. v. d. Kamp-'t Hart. M. Korsten- Hatenboer. C. H. Kuyl, J. v. d. Laan, J. Lansbergen. J. Löbker. B. Messemaker, G. v. d. Meer. N. v. d. Mil. A. v. d. Mil. P. J. Niestadt. M. de Nijs. E. Overdelinde, W. den Ou-den, T. Ouwerli-ng, H. C. Olst- hoorn. C. Strak v. Schijndel, J. Poot, J. Poppeliers, C. Rost. P. Rademacher, W. v. Ruttem, L. A. Seelen. J. v. Schie, A. v. d. Spek, H. v. d. Schalk. H. de Vos. J. Ver steeg, N. Varekamp. J- Verspeek, N. Ver meer, M. v. Waalwijk v. Doorn; G. Wil- lemse en J. Zijlstra. Ook een zwemploeg van S.Z.C. zal deel nemen aan de nationale zwemwedstrijden van de K.N.Z.B., welke op 7, 8 en 9 au gustus a.s. te Appelscha in Friesland zui len worden gehouden. De ploeg zal be staan uit: Cocky Gastelaars, 100 meter vrije slag dames; Pauline v.d. Wildt, Marianne Trompper en Janny Adriaanse, 100 meter vrije slag meisjes adspiranten; Ben Voerman, idem jongens; Willy van de Lee, 100 meter schoolslag meisjes as piranten; Peter Koning, 100 meter rug- s-lag heren; Adr. Sonneveld, 100 meter schoolslag jongens aspiranten; Toosje Rotteveel, 100 meter vlinderslag dames. Aan de 100 meter wisselslag estafette ne men deel Nico' Lepolder (schoolslag). Peter Koning (rugslag). Adr. Sonneveld (vlinderslag) en Ben Voerman (vrije slag). De S.Z.C.„leden Pau-line v.d. Wildt, Wil ly v.d. Lee, Peter Koning en Adr. Sonne veld zijn door de K.N.Z.B. uitgenodigd tot deelneming aan de a.s. woensdag in Wageningen te houden selectiewedstrij den. Voor de deelnemers aan deze wed strijden, die tot goede prestaties komen, bestaat de kans opgenomen ie worden in de tra-iningsploeg van de K.N.Z.B. Men mag aannemen dat men met deze wed strijden reeds het oog gericht heeft op Rome, waar het volgend jaar de wereld kampioenschappen gehouden zullen wor den. Voor Effa de Marchi staat het nu de finitief vast. dat zij tijdens deze kampioen schappen Italië zal vertegenwoordigen. Andries Sonneveld en Kees Garnaat die beide deelnemen aan de centrale wa- terpolo-training in het aspirantenteam van de K.N.Z.B., zijn gekozen om een week naar Ommen te gaan, waar op za terdag 15 augustus het grote K.N.Z.B.- trainingskamp voor waterpolo geopend wordt. Brokling 1 9 42 45; mevr. v. d. Steen 2; Morra 3 13 38 46 47; C. Lems 4 6 18 26 27 31 39 50 (diploma); Ilmer en Co. 5 44; Broeders 7 25; Kazenbroot 8 12 17 20 53; B. v. Gogh 10 30 32; Wenteler 11 29 35 42; Ouwedijk 14 41; Vrauwdeunt en zn. 15 22 48 55; v. Gogh en Co. 16 24 37 49; Dik 19; Paardekoper 21 28; v. d. Hoeven 23 33; Kamp en Co. 34; Bakker 36 51 54 57; Wyo- ties en zn. 40 52; Scholte 55. Eerste duif: 9.34.37; laatste 10.10.59. Gisteravond werd s-Gravenzande de V.V.V.week geopend. In de daar aan verbonden feeslelijkheden vormde de 20-jarige Jettie Jageman uit Rotterdam het middelpunt. I ele badgasten eisten met spandoeken de sleutel van de stad, die daarop door burgemeester Mumsen overhandigd iverd aan de Rotterdamse zeemeermin. Een en ander gebeurde in een door de.middenstand aan de vrijwillige reddingsbrigade geschonken motor- vlet, ivelke dienst -sal doen bij de beveiliging van de badgasten tijdens de zeer drukke zomermaanden. Met fraai cricketweer kwamen zondag de Houtrustbewoners uit Den Haag om te spelen tegen de mannen van Jac. Oos- terholt. De laatste vier wedstrijden wer den evenzovele nederlagen voor de Schie dammers. alhoewel er twee van de vier op het nippertje verloren gingen, resp. tegen Haarlem en Sparta. H.B.S. bleek zondag een te zware op gave voor de Excelsioranen. De Schie damse aanvoerder won de toss en ver koos te gaan fielden op het nogal harde en snel lopende terrein. De eerste twee Hagenaars hadden over geluk geen klagen op de aanval van Bruining en Dries. Eerst op 29 viel het eerste wicket met de beide in Holland wonende Engelsen op de mat werd er een heel mooie stand op gezet. vooral Risworth liet fraaie slagen zien, waaronder zijn off-drives trough the covers waren van klasse. In de laatste over voor de lunch viel het tweede wicket op de stand 94. Met de jonge Mulder en v. d. Vegt ging de score vrij snel omhoog: bovendien werd het de H.B.S.-ers verge makkelijkt door het zwakke fielden van de gastheren. De eenvoudigste ballen be reikten dikwijls de boundary, zodat HBS er lustig op los scoorde. Risworth had een goede 45 runs achter zijn naam gebracht. Mulder en v. d. Vegt kwamen ook ruim in de dubbele cijfers. J. Dries en J. Oos- terholt veroverden acht wickets met de cijfers resp. 5 voor 55 en 3 voor 35. Het totaal was tenslotte gekomen op 194. Excelsior had bijna 3 uur om deze runs te maken. Jac. Oosterholt ging met z'n broer A. Oosterholt openen. Op 30 werd de Schiedamse captain op een nogal vreemde manier out gegeven: 29 voor 1. Direct daarop vertrok Antoon naar het paviljoen op een full pitch, evenals J. v.d. Water. Met W. Bruining en Gé Oosterholt aan het wicket ging het de goede kant op. Doch toen de HBS-captain Risworth de bal zelf ter hand nam, kwamen pas de moeilijkheden. Bruning wist geen raad met de leg-breaks en werd dan ook op .76 op Ritworth z'n eigen bowlen gevangen. Jan Dries liet hierna enige goede klappen zien. waaronder eenmaal zes, doch werd op 110 fraai in het verre veld gevangen. Toen ook Ge Oosterholt daarna verdween was het kruit verschoten en zat er geen winst meer in. De staart kwispelde deze keer niet best. Op 140 waren all out. Mul der en Risworth waren de beste bowlers. Bij Excelsior scoorden J. Oosterholt 18, G. Oosterholt 28, J. Dries 26 en W. Bru ning 23. Volgende week is de Excelsiorploeg vrij. De resultaten van de laatste wedstrijden zijn niet best. Van de acht gespeelde wed strijden werden er drie gewonnen en vijf verloren. VVV uit Amsterdam staat onder aan met één punt, terwijl dan volgen HBS en Exselsior met negen punten. Donder dagavond is er training op het grote veld. De S.C.V. de Postduif vloog met 900 duiven broed '59 een leer-wedvlucht uit Hannut. Hier zijn de eerste 60 prijswin naars: 1 D. Ram; 2 J. Brand; 3 A. v. d. Tuyn: 4 N in 't Hol en Co.: 5 M. v. Tricht; 6 20 45 Harry Eykenbroek; 7 A. Brokling; 8 34 Harmeien en Co.; 9 33 47 C. Verboom; 10 15 21 27 H. v. d. Kant en. Breur; 11 28 L. Crama; 12 J. Doejaaren; 13 17 25 J. de Waard; 14 32 J. Lips; 16 J. v. Leeuwen en Co.; 18 E. v. Smirren; 19 W. Kerkhof; 22 H. Blondé; 23 31 C. Grijp en Co.; 24 A. Wagtendonk; 26 C. Koogje; 29 J. Koogje; 30 49 A. Smits; 35 W. v. Beuren en Bruin- sel; 36 A. Vis; 37 46 A. v. Gogh; 38 J. Twee boom; 39 50 C. Verlinde; 40 A. Heeren; 41 J. Nieumeijer; 42 F. Koppenhage; 43 O. Bolkenbaas; 44 A. Hersbach; 48 C. du Chartenier; 51 57 A. Houtsma; 52 P. v. Os; 54 J. v. d. Meij: 58 A. Brouns; 60 W. v. Deurzen. Gelost 7.30. eerste duif 9.33.00; laatste 10.15.00, afstand 140 km. Woensdagavond spelen de Schiedamse eerste divisie-clubs SVV en Hermes DVS aan de Bosrand een interessante oefen wedstrijd ter voorbereiding van de a.s. competitie. Het elftal van de rood-groenen dat 1.1. woensdag tegen Xerxes in het veld is geweest is op diverse plaatsen gewijzigd en komt in de volgende samenstelling uit: Tap. Romijn en v. d. Oever; Clarijs. v. Kampen en J. v. Schijndel; Lupker, Kö- nemann. Corbeau, v. d. Marei en De Groot (ex. DFC). Het elftal van de blauw-witten zal zeer waarschijnlijk in de navolgende opstelling uitkomen: v. Diest, de Groot en v. d. Sloot; Burger. Rijke, Zuijlenkom; v. d. j Burg, C. v. d. Tuyn, v. Vuuren, Groene- wegen en Ter Braak. De wedstrijd vangt aan om 7 uur n.m. De nieuwe tweede klasse r Excelsior '20 is voor de komende competitie ingedeeld in de 2de klasse A.. ofwel de Haagse af deling. Hierin zal het opgenomen moeten worden tegen verenigingen met een groot voetbalverleden wier bezoek aan Schiedam ongetwijfeld heei wat publiek naar het sportpark „Thurlede" zal trekken. Met; Excelsior '20 zijn in deze afdeling mede ondergebracht de navolgende clubs: Blauw-Zwart, Wassenaar; CVV. Rotterdam; HBS en HVV, Den Haag; LFC, Leiden; de Musschen, Rotterdam: Neptunus, Rotterdam. R.K. AVV, Leid- schendam; Rodenburg, Leiden; .VCS en VUC, Den Haag, - van het bedrijf dwong de bezoekers res pect af. Een en ander is een grote aan winst voor Schiedam in het bijzonder en tevens voor het distililat)4unsbedrijf in Nederland in het algemeen. Zoais bekend :s thans de oogst van lvt nieuwe rood gereed. De firma Coebergh !s daarvan verreweg de grootste proau- cente. Het nieuwe complex omvat oox eer modern kantoor met een bijzonder fraaie toegang, waarin een modern uitgevoerd' ha! met open trap het Rièce de resistance vormt. Het totale complex js thans 3502 vier kante meter groot en de bouw kwam to stond onder architectonische leiding van de heer J. A. Lelieveldt. Het door de rayon-commissie van de KNHB genomen initiatief tot het houden van een straat-honkbaltoernooi voor jon gens uit Rotterdam en Schiedam is fcu de jeugd goed ontvangen. Het regent ne wel geen aanmeldingen, maar honkbal nu eenmaal geen voetbal waarvoor binnen een Paar uur een dergelijk toernooi ui de grond te stampen valt. De jongens di zich gemeld hebben voelen iets voor dez. j tak van sport en daar is het uitelndel: j om begonnen Tot, dusver gaven zich Rotterdam tien teams op. Hieronder 'i j de bedoelde straatteams doch ook schon - ploegen die zich onder de meest uiteen lopende namen hebben aangemeld. Zo zullen °-a- „The Pitchers"; „The BaK Ruth Boys" en zelfs „The Nrtv-York Yankees" het slaghout hanteren. Zo als uit deze naamkeuze blijkt, zitten deze jongens er in gedachten 01 geheel in. 31 Schiedamse melden zich twee teams n'. van de St.-Bernardus en van de St.-Mar- tinusschool uit „Oud Mathenesse" die bei den in schoolsporttenue op de grasmat zullen verschijnen. Onder leiding van Tor- ny Ebben wordt er op de speelweide aan de Vlaardingerdijk al druk geoefend. Do eerste wedstrijden van dit toernooi wor den a.s. maandag op het Sparta-comple:; .Vreelust" gespeeld. Deze vangen aan om halftien en zullen uiteraard van de zijc'c der jeugd wel veel belangstelling trek ken. Tal van prijzen mocht de rayon- commissie reeds ontvangen. Een Rotter dams sporthuis heeft zelfs spelmateriaal in bruikleen aangeboden. Voor de deelneming van wagens e auto's, van verenigingen en bedrijven aan de optocht op donderdag a.s. zijn tv, mooie huishoudelijke prijzen beschik baar gesteld, voor tilbury's eveneens. voor het ringsteken met tilbury's en ver het ringsteken met losse paarden prijs. Er kunnen ook versierde fietsen de optocht deelnemen. Voor ringstek met tractoren is óók een prijs besch. - baar gesteld. De deelnemers Wordt v zocht, zich omstreeks 'haifnegen op of bi; het feestterrein te bevinden, opdat de - ry gelegenheid heeft, de versieringen beoordelen. Aanmelding tot hedenavond bij de heer Vlugman aan de Schiedamse- weg. Advertentie Niets gaat boven 'n centrale verwarming met oliestook. Comfortabel, hygiënisch en efficiënt! Juist in ons grillige klimaat moet de verwarming snel geregeld kunnen wor den, naar de buitentempera tuur. Met 'n centrale verwar ming met oliestook regelt u in een handomdraai de bin- nentemperatuur.Geen verlies van brandstof bij het aanma ken en uit laten gaan. Iedere druppel huisbrandolie komt ten volle tot zijn recht: Amersfoort, Soesterweg 9, Tel. 74 Nijmegen, Rembrandtstr. 31, Tel. 309) VOOR OLIESTOOK Broeklaan 38 - Tegelen - Tel. 04706-1273 HEDEN: Passage Theater: Pepote (al.) en De Rode ballon (a.l.) dagelijks 2 en 8.15, zat. en 7.one. 1,30. 4,00. 6 45 en 9.15 uur; donder dagavond Ned. Ballet, 8 uur. Monopole Theater: Het lokkende moe ras (strikt volwassenen) 7 en. 9 uur, zat. en zondag 3. 5. 7 en 9 uur. Dinsdag, woens dag en donderdag. Matinees met „Texas" (18 jaar). Stedelijk Museum: Dagelijks van 105. zondags van 125 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDUINA Openingsaren: Hoofdgebouw Dam 8: üitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: di., do., za. van 1012 uur: dl. t/m za. van 2—5 uur. ma., di., wo., vr. van 7—8.30 uur. Uitleenpost Kerkweg 46, Kethel: zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 4—8 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: dl. 6.30S uur; vr. 7—8 uur; jeugd: wo. 2—5 uur. Filiaal Nieuwland. Wijkgebouvv Dr. Wi- bautplein (zijingang): jeugd: wo. 1.30—5 uur: volw.: wo. en vr. 7—8.30 uur, Uitleenpost Emmastraat 3 ma. 78 uur. wo. en vr. 78.30 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week; Apotheek Evers, Lange Haven 81,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3