Damesatleten aan superieur Zweden: 76-41 a Corrie Schimmel niet te stuiten BELG BRICHANT WINNAAR IN HILVERSUMS TENNISTOERNOOI wmmm WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ/ÊÊÊÊÊÊÊM^wm Jean Be lira slipt en verongelukt Corrie van record den Bosch breekt het discuswerpen Nieuw Europees record met tussentijd van 800 meter Baldini in de contramine Mevrouw Peters in de finale vermoeide tegenstandster Engelse coureur Ivor Bueb overlijdt in ziekenhuis winnaar van de van Duitsland Tony Brooks Grote Prijs en van de elf nummers voor Nederland Hans Smit grijpt zege in Glasgow sjlijlp Op 1500 meter kampioenschappen Europees record voor Westduitse sprintploeg - - - ''WHêêL ma Op natte baan in Berlijn Hanneke v. d. Wal jeugdkampioene 220 yards in 21.7 Dudok van Heel 2e golfer in Breda HERENTITEL VOOR LEO VÉRBURGT Niet naar Zandvoort? J Wmmmmm Jfe Si'W- tÉk Parry O'Brien stoot kogel steeds verder Ook ongeval in Noord-Engel and FERRARI'S OPPERMACHTIG IN BERLUN Broer Dirks negende ondé op een in Grote' Prijs van Grote verslagenheid Vier Nederlanders in ronde van Polen Ellen Ort in Malmö eerste op 200 meter CORRIE SCHIMMEL: EERSTE OP 8 KM Tennistitels Rotterdammer Hajer wint bij junioren MAANDAG 3 AUGUSTUS 1959 taiiiiii «fill i li "tSss i CORRIE v. d. BOSCH Nieuw record De Nederlandse damcs-atletiekploeg heeft er zondag op de sintelbaan van het sportpark „De Vijf Sluizen" te Vlaardingen tegen Zweden geen twijfel over laten bestaan welk land het sterk ste is. Met een ruime overwinning (76 tegen 41 punten) behaalden onze meis jes zonder Hannie Bloemhof en Willy Cysouw-Bakker eenzelfde resultaat als een jaar geleden te Trelleborg (75 tegen 42). Corrie van de Bosch zorgde voor een hoogtepunt door het nationaal record discuswerpen met 38 cm. te ver beteren. Ook nu weer kwamen de Zweedse dames niet verder dan twee overwinningen, namelijk bij het hoog springen door Inga-Britt Lorentzon en op de 100 meter door Ulla-Britt Maar- tensson. Onze landgenoten wonnen der halve negen van de elf nummers, waar- bjj zelfs zes onderdelen in een dubbele zege eindigden. Dit bewijst wel over- duideiyk de kracht van de damesatle- tiek in Nederland, gezien ook de recen te zege op Italië. De prestaties waren mede doordat de atletes te kampen hadden met een sterke wind niet altijd van bijzonder gehalte. Toch hebben de ruim 3.000 toe schouwers kunnen genieten van goede atletiek en dikwijls sterke tegenstand van de Zweedse meisjes. Als beste verrichting van deze inter land mag wel de discusworp van de Brabantse atlete Corrie van den Bosch uit Oisterwijk worden beschouwd. Zij kwam na een uitstekende serie tot een prachtige worp van 47.92 meter, hetgeen 38 centimeter verder was dan het oude, reeds op haar naam staande Nederland se record. Het lijkt wel of Corrie van den Bosch bij iedere belangrijke wed strijd een record wil verbeteren, want tijdens de Nederlandse kampioenschap pen enkele weken geleden verpulverde zij het record kogelstoten en na haar succes bij het discuswerpen kijkt zij al uit naar een worp boven de 48 meter. Ook de Amsterdamse juniore Loes Boh- ling kwam met 44.22 meter tot een goede afstand. Jammer was het ongetwijfeld dat Hannie Bloemhof en Willy Cysouw- Bakker niet uitkwamen. De eerste heeft zich dit seizoen teruggetrokken, aange zien zij de gevolgen van een ziekte nog lang niet te boven is, en de Zeeuwse hordenloopster, die reeds twee weken bij mevrouw Blankers logeert en spe ciaal onder haar -leiding traint, moest op het laatste moment afzeggen, omdat een oude blessure haar weer parten speelde. Nog meer blessures waren er de oor zaak van dat verschillende Nederlandse atletes beneden hun kunnen bleven. Joke Bijleveld b.v. moest op de 100 meter genoegen nemen met een derde plaats achter Ulla-Britt Maartensson en Nannie Haase, ofschoon naar veler mening Joke Byieveld als tweecjf finish te, en Dini Hobers eindigde bij het f hoogspringen op de vierde plaats met 1.61 meter. Het nummer hoogspringen was ongetwijfeld het spannendste door dat Inda-Britt Lorentzon (1.64), Nel Zwier (1.61), Mai-Lena Lundstroem (1.61) en Dini Hobers (1.61) elkaar niets toegaven. Nannie Haase niet te kloppen Wemmy Spierenburg-Scholtmeyer kwam bij het verspringen met een fraaie serie sprongen, namelijk 5.86, 5.99, 5.96, 5.93, 5.94 en 5.92 meter weer tot een knap resultaat, terwijl Nel Zwier, die Joke Bijleveld verving, met 5.68 meter slechts twee centimeter vóór bleef op de Zweedse Gunilla Cederstroem. De Haagse atlete Nannie Haase Was op de 200 meter niet te kloppen en kwam, geholpen door wind in de rug, tot 24.2 sec. Ine Terlaak-Spijk, die reeds eerder op de middag een uitstekende 400 meter liep in 58 sec., redde op het nippertje de tweede plaats in 24.5 sec. voor de Zweedse Ulla Britt Wieslander, die met 24.6 sec. 0,2 sec. onder het record in haar land bleef. De leider van het Zweedse team was zo enthousiast over deze prestatie dat hij de microfoon'greep om zijn landge noten op de tribune enkele tientallen matrozen verslag te doen van deze recordverbetering. Ook zege op 800 meter De 800 meter werd zoals verwacht een dubbele Nederlandse zege. De adspirant politieagente Gerda Kraan en Jo Knaap noteerden de overigens matige tijden van 2 min. 17.3 sec. en 2 min. 18.5 sec. Evenals in Maastricht nam Jo Knaap de leiding en behield deze gedurende de eerste ronde. Toen kwam even een aanval van Gunnel Sjoedin, die Gerda Kraan voorbij ging, maar direct daarop sloeg de Nederlandse atlete terug. Met nog 300 meter te lopen nam zij resoluut de kop, gevolgd door Jo Knaap. Tegen de lange spurt van onze landgenoten hadden de Zweedse meisjes niets in te Brengen. Toos Mutter verraste met een zege op de 80 meter horden in 11.9 sec., terwijl Corrie van den Bosch, Willy Cysouw- Bakker verving, niet geconcentreerd aan de start kwam en met een derde plaats genoegen moest nemen. Corrie van den Bosch betrad daarna voor de tweede maal het ere-podium na met 12.80 meter het kogelstoten te hebben gewonnen. j Ook Wil van Montfoort zegevierde. Bij het speerwerpen kwam zij als enige boven de 40 meter. Greet Versterre-van Zelm stelde teleur met een worp van 39.26 meter. De Nederlandse ploeg op de 4 x 100 meter estafette, bestaande uit de loop sters Wemmy Spierenburg-Scholtmeyer, Ine Terlaak-Spijk, Nannie Haase en Joke Bijleveld, kwam ondanks slechte wis sels tot een draagiyk 47.6 sec. Uitslagen De uitslagen luiden: 100 meter: 1. Ulla-Biitt Maartensson 12.7 sec.; 2. Nannie Haase (N.) 12.7 sec.; 3. Joke Bijleveld (N.) 12.8 sec.t 4. Ulla-Britt Wieslander (Z.) 24.6 sec. 200 meter: 1. Nannie Haase (N.) 24.2 sec.; 2. Ine Terlaak-Spijk 24.5 sec.; 3. Ulla Britt Wieslander (Z.) 24.6 sec. (nieuw Zweeds record); 4. Sulgun Bovail (Z.) 25.6 sec. 400 meter: 1. Ine Terlaak-Spijk (N.) 58 sec.; 2. Els Nieuwpoort (N.) 58.2 sec.; 3. Elisabeth Oestberg (Z.) 59.8 sec.; 4. Irne Jacobssón (Z.) 61.6 sec. 800 meter: 1. Gerda Kraan (N.) 2.17.3; 2. Jo Knaap (N.) 2.18.5; 3. Gunnel Sjoe din (Z.) 2.21.1; 4. Gunvor Andersson (Z.) 2.24.9. 80 meter horden: 1. Toos Mutter (N.) 11.9 sec.; 2. Gunilla Cederstroem (Z.) 12 sec.; 3. Corrie v. d. Bosch (N.) 12.3 sec.; 4. Mai-Leua Lundstroem 12.7 sec. Verspringen: 1. Wemmy Spierenburg- Scholtmeyer (N.) 5.99 m.; 2. Nel Zwier (N.) 5.68 m.; 3. Gunilla Cederstroem (Z.) 5.66 m. Hoogspringen: 1. Inga-Britt Lorentzon (Z.) 1.64 m.; 2. Nel Zwier (N.) 1.61 m.; 3. Mai-Lena Lundstroem (Z.) 1.61 m.; 4. Dini Hobers (N.) 1.61 m. Kogelstoten: 1. Corrie van den Bosch (N.) 12.80 m.; 2. Corrie van Wijk (N.> 12.76 m.; 3. Ingrid Engstroem (Z.) 11.40 m.; 4. Vivianne Berrgh (Z.) 10.19 m. Discuswerpen: 1. Corrie van der Bosch (N.) 47.92 m. (nieuw Nederlands record); 2. Loes Bohling (N.) 44.22 m.; 3. Vivianne Bergh (Z.) 44.09 m.; 4. In- grid Engstoem (Z.) 35.15 m. Speerwerpen: 1. Wil van Montfoort (N.) 41.97 m.; 2. Britt Johansson (Z.) 39.88 m.: 3. Greet Versterre-Van Zelm (N.) 39.26 m.; 4. Ulla Ekdahl (Z.) 38.39 m. 4 x 100 meter estafette: 1. Nederland (Wemmy Spierenburg-Scholtmeyer, Ine Terlaak-Spijk, Nannie Haase, Joke Bij leveld) 47.6 sec.; 2. Zweden (Ulla-Britt Maartensson, Ulla-Britt Wieslander, Solgun Bovall en Elisabeth Oestberg) 48.3 sec. Tijdens atletiekwedstrijden in Glasgow heeft de Nederlandse sprinter Hans Smit de 220 yards gewonnen in 21.7 sec. De Tsjech Kynos werd tweede in 22.1 sec. en* de Engelsman Brightwell derde. Pet-ar Nederhand finishte in 14.6 sec. als derde oi> de 120 yards horden. Razik (Pa kistan) zegevierde op dit nummer. Op de 880 yards werd Henk Heida derde met een-tijd van 1 min. 52 sec. De eerste plaats was hier voor de Engelsman Blagrove -in 1.51.03. Joep Delnoye eindigde eveneens als derde, namelijk op de twee mijl, met een tijd van 8 min. 52.2 s>ac. Winnaar op dit nummer werd de Engelsman Derek Ib- botson in 8.48.06. De Engelsman Frame heeft voor de derde maal het internationaal amateurgolfkam- pioenschap van Nederland gewonnen. Op de golflink van Toxandria te Breda ver sloeg hij in de finale Dudok van Heel uit Hilversum met 3 en 1. De resultaten waren: Halve finales: D. W. Frame (Worples- don) wint met 3 en 2 van Schuchard (Royal Antwerp); J. F. Dudok van Heel (Hil versum) wint op de 20ste hole van A. F. Knappers (Eindhoven). Finale: Frame wint met 3 en 1 van Du dok van Heel. Op de eerste dag van de tweedaagse ontmoetingtussen de atletiekploegen van West-Duitsland en Engeland heeft de Duitse estafetteploeg, bestaande uit de lopers Naujiks, Lauer, Mahlendorf en Gamper, het Europese record op de 4x110 yards estafette verbeterd. De Duitsers maakten een tijd (tan 40,4 sec. en bleven daarmee 0,5 sec. onder het oude record dat met 40,9 sec. sinds 2 oktober 1957 op naam stond, van de A.S.V. Köin. Na de eerste dag hebben de Duitse heren een voorsprong van 62-44 pnt. Bij de dames leidt Engeland met 30-25 punten. Vandaag wordt de wedstrijd voortgezet. Maandag zullen besthur en selectie- bestuur van de Italiaanse wielerbond in een speciale vergadering bijeenkomen teneinde een beslissing te nemen inzake de deelneming van wereldkampioen op de weg Ercole Baldini aan de titelstrijd op 16 augustus te Zandvoort. Er is na melijk een felle controverse ontstaan tussen Baldini en ploegleider Alfredo Binda. Baldini heeft te kenn. gegeven, dat hij het voorbereidingsschema, dat Binda voor het vertrek naar Nederland heeft opgesteld, voor hem niet nodig acht. Hij heeft geweigerd .aan dit trai ningsprogramma mee te werken en medegedeeld de komende dagen in Frankrijk en België zijn contractuele verplichtingen te zullen nakomen. (Van onze tennismedewerker) W: de belangstelling reeds op zater dag groot voor het internationa'c tennis toernooi te Hilversum, zondag kwam men plaats te kort. Het schilderachtige centreeourt bood met zijn honderden toe schouwers te midden van de bomen een zij zijn zéér gevarieerd spel. De eind strijd werd bereikt door Brichant en door Legenstcin, beiden zonder een set te verliezen. Brichant werd winnaar. De Belg, die tevoren een zeer matige halve eindstrijd herendubbelspel had gè- scuuuwers ie iiiiuuen an ue uoiucn een c™-, uitermate schilderachtige aanbiik. Het was slechts jammer dat er in de laatste fasen van het herenenkelspel geen en kele Nederlander was doorgedrongen. Karamoy is de enige Nederlandse spe ler geweest die in de laatste acht is ge komen. Maar dit lag ook aan de loting en-plaatsing. Intussen was zijn kwart- eindstrijd tegen de Oostenrijkse Davis Cup speler Böck levendig en gjoed. Hij verloor in drie sets 79 46 26, dank Tijdens liet internationale tennistoernooi in Hilversum versloeg de Belg Brichant in de finale heren-enkelspel Legenstein met 6-2, 2-6 en 6-2. nog juist op tjjd uit Brussel gekomen, trof het dat Legenstein in de eerste set zijn gevreesde drive-beheersing niet kon vinden. Dank zy vooral zijn snelle top- spin-backhand won Brichant de eerst» set met 62. Doch te veel liet hij het op de drive-rallies aankomen. Hy speel de als het ware Legenstein in de kaart. En dit kostte de Belg de set met 26. In de derde, waarin Legenstein in de eerste games magnifieke schuine drop volleys speelde, werd het 22. Toen ging Brichant meer tempo en spreiding aan zijn spel geven. Legenstein weer stond dit niet en verloor de set met 26. Mevr. Peters heeft in dit toernooi ver rast met een terugkeer tot vroegere vorm. De Australische mej. Nettlëton mocht pittig en aanvallend spelen, mevr. Peters had 'heel wat slagen op haar repertoire, waaronder de korte cross-drive en de lob wel het meest ef fectief bleken. Zij won met 6—4 97 een zeer goed gespeelde partij. In de eind strijd bleek mej. Marsh (Austr.) dit spel te kunnen weerstaan. Met 64 61 won zij tegen een tenslotte wat ver moeid schijnende mevr. Peters, die haar derde partij speelde. In het hérendubhclspel was er de teleur stelling dat Van Eqsden niet in de filiale kwam door het zwakke spel vaif de Belgische partner Brichant. Ook hierin verraste Legenstein meer dan eens met zijn onhaalhare schuine volleys. In de eindstrijd werden hij en Baeo echter overspeeld door het sterk aanvallende spel van de Rhodesiaan Bey en de Australiër Nette 6I 62. En nauwe lijks was de eindstrijd damesdubbelspel begonnen tussen mevr. Thung-mevr. Pe ters en mej. Marsh-mej. Thomas (Austr.) of de regen stroomde neer. En dit was het einde van een zeer ge slaagd toernooi. De uitslagen waren: rlalve eind strijden: Brichant versl. Böck 6—2 61; Legenstein versl. Baco 64 64. Eind- Tijdens atletiekwedstrijden te Albu querque in Nieuw Mexico heeft Parry O'Brien het wereldrecord kogelstoten verbeterd. Hij kwam tot een afstand van 19,30 meter. Het oude record stond sedert 20 juli van dit jaar op zijn naam met 19,26 m. strijd: Brichant versl. Legenstein 62 2—6 6—2. Damesenkelspei Halve eindstrijden: mevr. Peters versl. mej. Nettleton 64 97; mej. Marsh versl. mevr. Thung 6l 60. Eind strijd: mej. Marsh versl. mevr. Peters 64 61 Herendubbelspel. Halve eindstrijden: Bey-Nette versl. Woolf-Reiily 64 64; Bavo-Legenstein versl. Brichant-van Eijsden 64 64. Eindstrijd: Bey-Nette versl. Baco-Legenstein 6—1 62. Damesdubbelspel, eindstrüd tussen mevr. Thung-mevr. Peters en mej. Marsh-mej. Thomas verregend na 12, eerste set. Corrie Schimmel, het frcle, blonde zwemstertje van de zwemclub 't Gooi, is niet meer te stuiten. Voor de zevende maai binnen vijf weken verbeterde zij zaterdag tijdens de nationale 1500 meter, kampioenschappen in het bosbad in Er- melo een Europees record. In haar race tegen Judith de Nijs, Ma ry Kok, Marianne Heemskerk, Tineke Lagerberg en Cockie Gastelaars keerde Corrie na 800 meter met een tussentijd van 10 min. 22,3 sec. en verbeterde daar mee haar op 15 juli in Utrecht gezwom men Europese en Nederlandse recordtijd De honger van Corrie Schimmel is niet met Prccies llr'e seconden. te1 stillen. Zaterdag in Ermelo verbeterde Corrie Schimmel startte als favoriete het Gooise zwemstertje het Europees voor de nationale titel. Het was haar record op de 800 meter. kennelijk in de eerste plaats te doen om (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag is op de Avus-ring in .West-Berlijn de Franse renner Behra verongelukt. In de door de aanhouden de regen zeer glad geworden en ook zonder deze handicap al bijzonder steile en gevaarlijke noordelijke bocht van de beroemde Berlijnse racering vloog Behra met een snelheid van 150 km per uur uit de baan. Zijn Porsche een particuliere wagen, waarmede hij had gehoopt de race om de Grote Prijs van Duitsland te kunnen winnen en daar door een kans te maken om bij Porsche in dienst te kunen komen raakte een vlaggemast. Air een raket werd Behra uit zijn wagen geschoten. Hq brak zijn nek. Enige uren later overleed in een zie kenhuis te Clermont-Ferrand de cou reur Ivor Bueb. De 35-jarige was op zondag 26 juli zwaar gewond uit de wrakstukken van zqn Cooper-Borgward gehaald. Het was half vijf en dc race was in de vierde rondt). Behra streed vooral tegen de beide fabrieksrijders van Por sche. de Duitser Graf Berghe von Trips en de Zweed Joakim Bonnier. Béhra's vrouw Farioli was getuige van het ver ongelukken van haar man. Behra's noodlot was in feite de vlaggemast, waarmede zijn wagen in botsing kwam. Deze mast sneed zijn wagen midden door. Bovendien verloor Behra. toen hij met een boog van 10 meter hoogte uit zijn Porsche werd geslingerd, ook nog zijn valhelm, Misschien had deze hem nog het leven kunnen redden. 15.000 toeschouwers volgden de autorace, die het vorige jaar door Behra werd ge wonnen. Behra was de lieveling van het' Berlijnse ren-publiek. In dezelfde bocht „de dodenmuur" door de renners genoemd ontkwam de ronde daarvoor de Nederlander Carel Godin de Beaufort, die eveneens met een Porsche reed, ternauwernood aan de dood, toen zijn wagen tweemaal om zijn as draaide en vervolgens in het rennerskwartier schoof. Na enige mi nuten zette De Beaufort de strijd voort om nogmaals in een slip te geraken, waarna hij uit de strijd werd genomen. Met De Beaufort raakten cok de Ar gentijn Von Doery, de Italiaan Mu- naron en de Engelsman Campbell Jones uit de baan, maar ook zij kwamen er goed nf. Jean Behra. wiens overlijden eerst pa de race aan het publiek bekend werd gemaakt, is de negende in de rij van autocoureurs van topklasse, die in de laatste vier jaar dodelijk zijn veronge lukt. De trieste lijst ziet er als volgt uit: mei 1955: Alberto Ascari: januari 1957: Ken Wharton: mei 1957: Markies de Portago: mei 1958: Archie Scott-Brown; juli 1958: Luigi Musso; augustus 1958: Peter Collins: september 1958: Peter Whitehead; januari 1959: Mike Haw thorn; augustus 1959: Jean Behra. Na de race nam het publiek twee minuten stilte in acht. Alle festiviteiten, die in verband met de races waren vastgesteld, zijn afgelast. De race werd gewonnen door Graf von Trips, die met Porsche de 25 ronden (207.5 km) af legde in 1 uur 3 min. 32,5 sec., hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van 195,9 km per uur. Met Mike Hawthorn De Engelse coureur Ivor Bueb had zondag 26 juli in een Cooper Borgward deelgenomen aan races op het circuit van Auvergne.' Tijdens deze wedstrijd vloog zijn wagen uit de bocht. Buéfc liep bij dit ongeluk gebroken ribben én zware kneuzingen op. In het ziekenhuis werd onmiddellijk operatief ingegre pen. Ondanks een herstel heeft Bueb een week lang in levensgevaar verkeerd. Bueb heeft sedert 1954 hij won in dat jaar 15 races deel uitgemaakt van het Cooper-team. In 1955 won hij sa men met Mike Hawthorn de 24 uurs race van Le Mans en in 1956 zegevierde hij in de 12 uurs-race van Reims samen met Duncan Hamilton. Ook in 1957 werd Bueb winnaar van de 24 uurs-race van Le Mans. Zijn co-equipier was toen Ron Fiockhart. In Noord-Engelarid verongelukten de 29-jarige Duitse motorrenner Karl Heinz Scheifel en de 38-jarige Else Kessler, toen zij op weg waren naar motorwedstrijden in Oulton Park. Hun auto kwam in botsing met een vracht auto. Beide wagens vlogen in brand. Verder raakte de 40-jarige Deense coureur Kurt Nielsen tijdens een trai- ningsrit op het circuit van Brands Hatch ernstig gewond. Hij verloor de macht over zijn stuur en vloog uit de bocht. Nielsen werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht. De training had hét al aangetoond: de zuivere snelheid zou de 21e grote prijs van Duitsland beheersen. Geen wonder dus dat zondag op cle bijzonder snelle Avus-baan te Berlijn een circuit dat bestaat uit twee rechte stuk ken van 4 km verbonden door „gebank te" bochten de Ferrari's ongenaakbaar, waren. Zowel in de eerste manche als' in de tweede waren de eerste drie plaat sen voor het Italiaanse merk en uiter aard was het Tony Brooks het*hoogst geklasseerd in de competitie om het wereldkampioenschap der coureurs die in beide manches de overwinning behaalde. Dc topsnelheid van de cirie voorsten was te hoog voor de rest van het veld. Alleen in de eerste manche leek het erop alsof er werkelijk strijd zou moeten worden geleverd. Eerst was het de Brit Stirling Mos die met zijn Cooper-climax het veld aanvoerde. Na drie ronden bleek echter al, dat de Londenaar te veel van zijn wagen had gevergd. We gens motorpech moest hij de strijd Staken. Dit lot trof even daarna ook de Australiër Jack Brabham en de Ame rikaan Masten Gregory. Het gevecht was daarmee eigenlijk al beslist. Tot de 22e ronde wachtten de drie Ferral-i's. voordat de grote aanval werd ingezet. Toen verhoogden Brooks. Gur- ney en Hill het tempo, wat tot gevolg had dat alle overige coureurs nog gelapt werden. Gemakkelijker nog had Ferrari het in de tweede manche, die evenals d eerste over 30 ronden van 8.3 km ging. Alleen de Zweedse BRM-rijder Joakim Bonnier en de Nieuwzeelander Bruce Maclaren (Cooper) konden zich in de strijd in het voorste gelid mengen. Ook zij stelden aan hun wagens te hoge eisen, zodat die manche voor hen slechts acht ronden duurde. Brooks, die in de eerste manche het ronderecord met maar liefst 16 km/u verbeterde en het bracht op 240 km/u, deed 't daarna wat kalmer. Overeenkomstig de eisen van de stal-discipline was de. overwinning voor de 27-jarige tandarts uit Manchester gereserveerd. Enkele meters na de Brit ging de wagen van Hill over de streep en ook Gurney volgde op slechts een paar meter. De race, die door meer dan 50.000 toe schouwers werd bijgewoond, had eigen lijk maar één positief punt: door de zege van Brooks en het uitvallen van Jack Brabham gedoodverfd als de zekere wereldkampioen 1959 is de strijd om dc hoogste titel der coureurs weer ge heel open. Brabham heeft 27 pnt.. Brooks 23, Hill 13 en Bonnier 10 pnt. De motorcross om dc grote prijs van België, die zondag te Luik werd ver reden, is gewonnen door de Zweed Bill Niisson. Hij legde de afstand van 44 kilometer over 22 -ronden af in een uur, twee minuten en 26 seconden. Zijn landgenoot Sten Lundin werd tweede in 1.02,57. de Brit Davg Cortis derde in 1.03,39. De Nederlander Broer Dirks, die on langs de motorcross te Norg won, finishte nu met een ronde achterstand als negende. In het algemeen klasse ment om dc wereldtitel heeft de Zweed Sten Lundin nu de leiding .met 40 pun ten. Tweede is zijn landgenoot Bill Nils- son met 28 en derde de Brit Dave Cur tis met 27 punten. Voor het wereld- Onder de collega's van Behra heers te grote verslagenheid. Trintignant: „Jean Behra hield van snelheid en racen en hij leefde er voor. Toen hij h t besluit nam ren ner te worden, aanvaardde hij de grote risico's, die de snelheidssport met zich brengt. Als slachtoffer hier van is hij nu gevallen, zij het door een dom ongeluk, dat nooit zou zijn gebeurd als de baan droog was ge weest. Tony Brooks: „Naar mijn mening was Behra de moedigste onder ons. Het is ontzettend, wat is gebeurd. Maar, eerlijk, wanneer deze baan nat is, is hij ongeschikt voor races. Door de structuur eist het circuit banden voor hoge snelheden en deze zijn door hun profiel levensgevaar lijk op een nat wegdek. Vandaar die slippartijen. In de zuidelijke bocht kwam ik bijna :lke keer tijdens mijn trainingsronden in moeilijkheden. Vier Nederlandse amteurs zullen enkele dagen na de strijd om de wereldtitel in Zandvoort naar Warschau vertrekken om op 21 augustus te starten voor de ronde van Polen voor amateurs, welke in 12 etappes over een totale afstand van 4435 km. wordt verreden. Aangewezen zijn Dicl. Enthoven (Amster dam), Miek Snijder (Halfweg), Ras Malie paard (Willemstad) en voorlopig Ab van Eg- ment (Den Haag), Ploegleider is Bram Koop- mans. De Haarlemse atlete Ellen Ort heeft tijdens internationale atletiekwedstrii- veld- den te Malmö de 200 meter gewonnen kampioenschap moeten nog twee wed-1 in 26.2 sec. Ook bij het verspringen stnjden verreden worden. werd het Atmodes-meisje eerste. Zij kwam tot 5.58 m. Een andere Neder landse atlete. Gerrie Huitema, haalde bij het kogelstoten een afstand van 11,66 m. Het Russische amateurvoetbalelftal heelt zondag in Boekarest met 0-0 ge lijk gespeeld tegen Roemenië. een zo scherp mogelijke 800 meter-tijd. Haar tempo was van meet af aan zo hoog, dat het vrijwel niet mogelijk leek, dat de zwemster een serieuze aanval op het lp00 meter-record van plan was. De 1C0 meter ging in 1.09.3, de 200 meter in 2.25.7, waarmee Corrie al bijna een se conde sneller was dan destijds in Utrecht. Op enige afstand goed gevolgd a'oor Judith de Nijs, maar met de rest van het veld al op vele lengten ging de JOooise zwemster door. Eet. streling voor het oog was haar zwemnie i weer niet. Her lichaam kronkelde als het wa re door het water "..et een a"esbehalve vloeie' de armstijl. De gehele slag zi-.-t er on-eccnomisch er vermoeiend uit, maar ha; ging weer enorm hard en daar is het in de wadstrijdzwtmmerij nu eenmaal om te doen. De 400 meter werd afgelegd in 5.03.6 een tijd, waarvan vele specialisten op die afstand alléén nog maat kunnen dromen en na 50C meter was Corrie al bijna 2,5 sec. onder haar record. Met een pittig tussenspur.'je werd de zes tiende baan op weg naar de records af gelegd, maar toen oleek het gemiddeicie van 1.19.0-1.20.0 pet 100 meter, na de snelle start toch iets te veel aan brand stof te hebben gekost Judith üe Nijs be gon iets in te lopen ei. .iet verschil met ue Utrechtse tijq ward van de drie se conden na 800 meter steeds Kleinei. Met nog 100 meter te zwemmen was dat ver schil precies opgeheven en t.u ging bet ei üus cm o: Gute Schimmel haai" laatste twee banen sneller zou zwemmen dan tijdens de kringkampioenschappen van 15 juli. Het lukte me' en zodoende werd Corrie Schimmel Nederlands x:nn- pioene in 19.46.8, een tijd die 0.6 seconde ooven haar ree. rei liet. Mary Kok verrast Jujlith dé Nijs werd met 20.02.0 niet alleen tweede van Nederland, maar plaatste zich tevens als tweede achter Corrie Schimmel op de wereldranglijst van de 1500-metertijden, die ooit in zoel water zijn gemaakt. Een verassing was dat niet Mary Kok (20.43 0) de derde plaats veroverde, doch het clubgenootje van Corrie Schimmel Astrid Ording, yie met 20.32.7 de snelste van de eerste serie was geweest. Het waren de piachtige re sultaten van een strijd, waarin helaas Jans Koster wegens ziekte ontbrak. Er waren slechts twee herenzwem- mers, die een betere tijd maakten dan Corrie Schimmel. Leo Verburgt werd winnaar van een aantrekkelijk duel met Andic Hermsen, dat overigens pas in de laatste 100 meter ten gunste van de F.ind- hovenaar werd beslist. Herman Willem- se, de adspirant Kanaalzwemmer, die in Ermelo vermoedelijk voor de laatste maal ais amateur zwom, voelde zich zo ineens uit de trainingscampagne in de woelige zoute Schelde naar het rus tige flauwe Veluwe-water verplaatst kennelijk niet in zijn element. Hij ging tot 800 meter goed met de steeds lei dende Hermsen en V'erburgt mee, doch viel toen zienderogen terug. Zijn 19.55.1- was teleurstellend. Trou wens ook de tijd van Verburgt (19.24.3) viel tegen. De PSV-zwemmer verdeelde zijn krachten slecht. Hij begon le lang zaam, hield alleen Hermsen (19.32.2 sec.) in de gaten zonder zijn eigen race te zwemmen en zette veel te laat zijn eind spurt in. Waar Corrie Schimmel de laatste tijd in wedstrijden uitkomt behaalt zij succes sen. Het was zondag al niet anders in Zutfen, waar voor de 27e keer in de IJs- sel dfe 8 km zwemwedstrijd werd gehou den. Bij Halfvasten onder Brummen gin gen ongeveer 250 zwemsters en zwem mers van start. De zon scheen en het water had een behaaglijke temperatuur- Reeds op de helft van de afstand had Corrie Schimmel een voorsprong, die zi.l nog geleidelijk vergrootte. Als eerste tikte zij aan, nog voor de winnaar bij de heren, die drie minuten later waren ge start. De uitslagen luiden: Dames: 1. Cc rie Schimmel ('t Gooi). 1 uur 13 min. 10 sec.; 2. Astrid Ording ('t Gooi), 1.1,4.03; 3. Tineke Lagerberg (Naarden), 1.14.04; 4. Diny Koopman (Naarden), 1.14.48; 5. Ria Vonk (IJ). 1.16.40. Heren: 1. J. M. de Witte (AZC. Apel doorn). 1.11.34; 2. W. Bergman (De ZijlL 1.11.37; 3. J. Bontekoe (HPC), 1.13.10; 4. J. Bultman ('t Gooi), 1.13.38; 5. N. GeerS i Boskoop), 1.14.27. Was er in de vorige dagen reeds de verrassing dat de favoriet voor de titel van de jongens, de Overijsselse speler N. Menko werd uitgeschakeld, ook in het meisjeskampioensehap speelde zich een soortgelijke verrassing af. Immers, de jeugdkampioene van vorig jaar, Maria" Moritz. die het met moeite tot de eind strijd had gebracht, die in die eindstrijd de eerste set won van haar Amsterdam se stadgenote Hanneke van de ".Val, "•■ril in de volgende sets veel te voor zichtig in haar spel en verloor die, plus de titel, met 1-6, 1-6. Hanneke van de Wal, die onlangs ook beslag legde op de „grote" districts- kamcioenschappen van Amsterdam, speelde een ze.er snelle eerste service- sloeg (ondanks het foutieve in haar spelv een harde lage forehand en verdedigde zich góed in de backhandhoek met half hoge slagen. .Bij de jongens heeft Hajer (R'dain) zieh duidelijk de sterkste speler getoond- Hij verloor in de vier ronden peen 1 enkele set. Hij versloeg in de halve eind strijd ziin stadgenoot Van de Broek met 6-1 6-0 en in de eindstrijd de Am sterdammer Leistikov met 6-4 6-3. Zijn service is voor een zo jong sneler hard en behoorlijk geplaatst. Bovendien is zijn tweede service geen prikbal, doch even eens met vaart. eindstriid: P. Leistikov (A'dam) versl. H ter Meulen (Utr.) 6-2 6-4. Eindstrijd: J. Haier (R'darn) versl. P. Leistikov 6-4 6-3. Meisjes-enkelspel, halve eindstrijd:' H. van de Wal (A'dam) versl R van der Linden (A'dam) 6-4 6-4 Eindstrijd;- H. van de Wal versl. M. Moritz (AiT sterdam) 4-6 6-1 6-1.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6