Abraham Lincoln n C. Klasser Veldhuizen liet prominenten ver achter zich Uitstekend rijdende Sijthoff eerste in ronde van Pijnacker Valpartij speelde beslissende rol bij Strijense wielerronde Gerrit Voorting greep in Made zege in eindsprint verstopping 1 „SUS 6 GROOT WINKELPAND VERTEL DE WAARHEID 250.- 350.- Martelaar voor de vrijheid Kampioenschap van Nederland (25 km.) „Bronzen Spurt" van Piet Bleekcr Wielerclubs actief Seliulte gaf cachet aan laatste fasen zjz&mü)zzfezz Kampioenen centrum GELEEN prima winkelstand in Uw reclame, MAAR DOE HET GOED! Kopgroep van tien man lapte gehele peloton Van Est zegevierde, Werk aan Busstation vandaag begonnen Klif ^aambeien! LIKDOORNS TE HUUR HYPERMODERNE ELEKTRISCHE NAAIMACHINE HYPERMODERNE ELEKTR. ZIG-ZAG MACHINE VAN DAM'S NAAIMACHINEHANDEL N.V. NSC MAANDAG 3 AUGUSTUS 1959 "FAGTNA 8 mmmm Veldhuizen „demarreerde' Uitslag Dernywedstrijd Rotterdamse wielerbaan tlocli Van Bastelaar won meeste .premies U kunt nu zonder moeite afkomen van 99 Trekkingslijsten verwijderd met WONDEROLIE 8 I cent per week 8 AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD - HAARLEM 17. Een land" dat angstig dicht langs de afgrond raasde, te leiden was iets nieuws voor Lincoln. Volslagen onverwacht werd hij nu in de strijd geworpen. De oude hoop, dat een oorlog onmogelijk zou zijn, werd hard gelogenstraft. In het Witte Huis, dat een symbool moest zijn van de democratie, vocht de presi- dent om zijn land te redden. Maar het bleef vechten tegen de bierkaai. Tot op het laatste moment werd hij door enkelen niet helemaal au serieux genomen. Spottend wezen zijn vijanden op'„dat karkas, dat skelet van zes voet hoogte met een grove, vuile huid". Zelfs zijn vrienden versleten hem voor een eer zuchtige self-made boer, dié, eerlijk is eerlijk, wèl talent had, maar hiertegen toch niet opgewassen zou zijn. Kritiek over stelpte de „houthakkerszoon uit het westen". Maar Lincoln ontpopte zich als een groot president. 18. Toen hij zijn regering samenstelde, koos hij zijn ministers uit alle lagen van het volk. Véél aristocraten, beschaafd en ont wikkeld, geraffinoerde en intrigerende bestuurders, die aanvan kelijk zelfs nog geloofden hun president aan een zacht lijntje te kunnen houden. Maar Lincoln bracht hun gauw aan het ver stand, dat hij zijn boontjes uitstekend zelf kon doppen en zich niet liet overbluffen. i 19. Toen richtte hij een leger op en bracht duizenden op de been. Aan het hoofd plaatste hij een generaal van 35 jaar, bril jant maar veel te driftig en onbekookt uitgevallen. Mec-Ciellan bracht alleen teleurstellingen en bleek een misgreep. Later koos Lincoln een andere bevelhebber: een kleine man. Ulysses Grant zou het noorden de zege brengen. Als zoon van een leerlooier uit Ohio had hij zich onderscheiden in de oorlog tegen Mexico. Aan het begin van de burgeroorlog werd hij tot kolonel van een regiment vrijwilligers uit Illinois benoemd. Zijn doortas tendheid, zijn koude moed en zijn overwinningen brachten hem tot de hoogste rang. De C-klasser Alfons Veldhuizen van Gen. Michaëlis uit Best heeft na een prachtig gelopen race kans gezien alle favorieten ver achter zich te laten en onbedreigd kampioen van Nederland 25 kilometer hardlopen te worden. Diep moesten de prominente atleten zoals Joop Fredcriks, J. van Ginkel, G. Kluiver en P. van Hoorn buigen voor het enorme geweld, dat Veldhuizen ontketende. Enkel de kampioen van vorig jaar, Piet Bleeker van Lycurgus uit Krommenie kon met enigszins opgeheven hoofd het parcours verlaten, want tijdens de laatste ronde werkte hij zich in hoog. tempo van de zevende naar de derde plaats. De Goudse favoriet Thom Stolk werd na een fraai gelopen wedstrijd elfde. Éérst na drié valse starts konden de 51 atleten verdeeld in A, B, C én D klas- ser.s vertrekken. vReeds direct werd het tempo flink opgevoerd err toen de lopers na de eerste ronde dóórkwamen had zich een kopgroep gevormd van. vijf man t w. Alfons Veldhuizen;-Joop Frederiks, Piet Bleeker. Van Hoort) ,en de Gouwenaar Thom Stoik. Achter deze groep liepen eveneens in voorste positie de beide Goud se cracks Jan Vergeer en Cor Peterse. Hoe hard er tijdens de eerste omloop aan getrokken wérd blijkt wel uit de tijd, want leider Veldhuizen legde de 3578 m af in 11 min; 15 sec. Het valt dan ook te begrijpen; dat het peloton, in langgerekte vorm doorkwam. -In de voorste gelederen werd nog'steeds snel gelopen en het was Thom Stolk, die zich als eerste moest la ten terugvallen. Ditin tegenstelling tot Peterse en Vergeer, die in gezelschap van Spaan en Van de Made zeer goed liepen en niet zo bijster, veel .terrein behoefden prijs te geven op de leiders. Achter de kop deden Van Ginkel, Boelens en Klui vers zeer dappere pogingen om aanslui ting te krijgen bij de eersten, hetgeen in derdaad gelukte. Dit kon evenwel toch' niet verhinderen, dat Veldhuizen het tem po van de wedstrijd bleef bepalen en de andere atleten alles moesten geven om in zijn voetspoor te blijven. In de vierde ronde zag Veldhuizen zjjn kans schoon en „demarreerde" zo heftig, dat zijn mededingers in de kop groep hem moesten laten gaan en toen de vijfde ronde inging had de man uit Best ongeveer 100 meter voorsprong ge nomen. Met verende tred en soepele armbeweging bleef Veldhuizen stug doorgaan en vergrootte met bijna elke stap zijn voorsprong. Achter hem werd een verwoede strijd geleverd om de andere ereplaatsen. De meute was namelijk uiteen gevallen en ieder moest op eigen krachten zijn posi tie verdedigen. Ondertussen waren reeds verschillende lopers uitgevallen en in -de vijfde ronae gaf ook de Gouwenaar Ver geer, voor wie deze afstand waarschijn lijk te groot was, geplaagd door bloedbla- ren en pijn in de kuiten er eveneens de brui van. Thom Stolk handhaafde zich als eerste Gouwenaar, terwijl Cor Peter se meer en meer achterkwam, maar voor lopig nog in de 12e positie bleef. Vooraan ging Veldhuizen onversaagd door en dat hij een constant loper was bleek wel uit zijn ronde-tijden, die steeds om en 'nabij de 12 min. en 8 sec. lagen. Bij de laatste omloop twijfelde niemand meer aan de overwinning van Veldhuizen en was het talrijke publiek er alleen be langstellend naar welke atleten de overi ge plaatsen zouden opeisen. Vooral van de kampioen van vorig jaar Piet Bleeker verwachtte men iets bijzonders te zien. Die verwachting is niet de bodem inge slagen want Bleeker, die de laatste ronde in zevende positie ging nemen verhoogde zyn tempo en keek al gauw. de voor hem lopende, Van Hoorn, Boefens in de rug. In snelle vaart liep de man uit Kromme nie beiden voorbij om enkele honderden meters verder een aanval te wagen op Kluivers en Van Ginkel. Ook deze atleten konden geen antwoord vinden op de lan ge pas van Piet Bleeker en moesten hem laten gaan. Joop Frederiks liet zich even wel niet verrassen en zag kans zijn twee de plaats te houden. In dé achterhoede poogde Thom Stolk zijn positie te handhaven, doch moest de Amsterdammer Muurlink tijdens de laat ste ronde toch langs zich laten gaan. Be paald jammer was het dat Cor Peterse in de iaatste kilometers een diepe inzin king kreeg; waardoor hij zich met een be scheiden plaats moest tevreden stellen. Toen Alfons Veldhuizen na een flink spurtje met een voorsprong van 45,8 sec. De uitslagen van de zondag in en rond Rotterdam gereden wieler-wedstrijden lui den als volgt: Clubontmoeting Schiedam-Rotterdam-de Pedaalridders-Apollo-Feijenoord-de Spar taan: A-klasse, 65 km in 1.43.25: 1. Spoorma ker, Feijenoord; 2. De Jong, Schiedam; 3. Leijnen, Apollo; 4. Van Pelt, Feijenoord; 5. Van Rhijn, Spartaan; 6. Van de Berg, Spartaan; 7. Van Hamburg, Apollo; 8. Meeldijk, Schiedam. B.-klasse, 55 km in 1.26.40: 1. Hoek, Pe daalridders; 2. Geerlof, Spartaan; 3. Mie- chielsen. Pedaalridders; 4. Rademaker, Feijenoord; 5. Van Geest, Schiedam; 6. Kuiper, Feijenoord; 7. Peters, Apollo; 8. De Roos, Apollo; 9. Terschegget, Pedaal ridders. A-junioren, 27 km in 36.10 min.: 1. Nitschmann, Spartaan; 2. Den Drijver, Spartaan; 3. Klip, Feijenoord; 4. Stolk, Pe daalridders; 5. Castelein, Feijenoord; 6. Van Leeuwen, Spartaan; 7. Nijhuis, Rotter dam; 10. Van der Sluijs, Spartaan. B-junioren, 18 km in 33.12 min.: 1. Van de Starren; 2. Bertoe, beiden van Spar taan; 3. Van Deursen, Rotterdam; 4. Goos- sens, Pedaalridders; 5. Peijnenburg, Apol lo; 6. Van der Wal, Pedaalridders; 7. Hol, 8. Alders, beiden van Feijenoord. De Rottcrdamsche Leeuw reed een wed strijd in de Krimpenerwaard, waarvan de uitslag was: 1 en winnaar van de Con- cordia-wisselprijs F. Ouwerkerk, 120 km in 3.13 uur; 2. Geelhoed, 3. J. Ouwerkerk, 4. Blokzeijl. 5. Monté, 6. Zwildens, 7. de Jager, 8. Groeneveld, 9. Donker, 10 van Ooijen, 11 Valkenburg, 12 Kooij, 13 van Leenen, 14 Dries. 15 van Blooijs, 16 Hoog vliet, 17, Nederveen. Sportief hield het bij een pelotonrit in de Alexanderpolder: 1. Van Krimpen met een tijd van 1.38 uur over de 54 km; 2. Visser,, 3. Van. de Ende. 4. Tonder. 5. Schouten. 6. Schermer. onbedreigd als wirinaar van de 25 kilome ter-loop over de streep kwam waren er verschillende atleten, die nog één of twee ronden moesten afleggen. Veertien deel nemers hebben het einde van de ra ce niet gehaa"ld; zij gavérr voortijdig op. Beslist moet nog vermeld worden het lo pen- van de 57-jarige Pleun van Leenen. Deze atleet, die reeds in 1928 tijdens de Olympische Spelen te Amsterdam voor Nederland uitkwam op de marathon leg de beslag op de 33e plaats. De uitslag van de 25 kilometer wed strijd luidt: 1. en kampioen van Nederland Alfons Veldhuizen van Gen. Michaëlis uit Best In de tijd van 1 uur 24 min. 3 sec.; 2. J. Frederiks van Daventria uit Deven ter 1.24.48.8; 3. P. Bleeker van Lycurgus uit Krommenie 1.25.51.-; 4. J. van Gin kel van G.A.C. uit Hilversum 1.26.01.8; 5 G. Kluivers van, A.S.V. uit Eibergen 1.26.36.-; 6. P. van Hoorn van A.V.S. uil Sehaesberg 1.27.22.8; 7. J. Boelens van G-.A.C. uit Hilversum 1.29.31; 8. P. van der Sande van Gen. Michaëls uit Best 1.30.07; 9. J. Maaskant van DOS uit Rotterdam 1.30.15.8; 10: F. Muurlink van A.A.C. uit Amsterdam 1.31.24.-; 11. Th Stolk van Gouda 1.31.58.-; 19. C. Peterse van Gou da 1.38.08.-. Eerste A-klasser J. Frederiks van Da ventria uit Deventer 1.24.48.8. Eerste B.- klasser A. Marsman pers. lid uit Gorssel 1.34.47.-. Eerste C.-klasser A. Veldhuizen van Gen. Michaëlis uit Best 1.24.03.-. Eer ste D-klasser J. Spaan van Minerva uit Rotterdam 1.32.13.-. Na afloop van de" wedstrijd reikte de voorzitter van de Goudse atletiek afde ling. de heer W. Jaspers de prijzen uit. Niet de Hagenaar Ab van Egmond, die weliswaar met de lcidersprüs is gaan schuiven in de op prima wijze georgani seerde ronde van Pünacker, maar de Rot terdammer Theo sythoff heeft jn deze ronde het zoet der overwinning mogen smaken. Theo reed een sterke koers en gaf hier van al vrij kort na de start overduidelijk blijk. Evenals zijn stadgenoot Maar-en Breure overigens» die er al vroeg tussen uit trok, maar door Van Egmond tot de orde werd geroepen. Dat deze Van Eg mond zelf niet op een ereplaats beslag kon leggen, was deels te wijten aan het feit, dat hij bij herhaling door pech van de fiets moest, terwijl anderzijds door hem de slag werd gemist, zoals deze 'zich na circa 45 kra ontwikkelde. Sijthoff, Mesters en de Waalwijkcr An- dré de Vries vormden toen een sterk lei dersgroepje, dat met rasse schreden van de overigen wegsnelde. Toch waren zij niet de. enigen, die aan de greep vap het peloton wisten te ont snappen, want na Breure. Piet' de Vries, ten Dam en de nog weinig bekende Utrechtenaar Oudeweetering waren het daarna ook Hamelink en Van Straten, die kans zagen weg te komen. In de eindspurt bleef Sijthoff tenslotte iedereen de baas, terwijl Van Egmond te laat aan zijn ont- snauuing uit het peloton bleek te zijn be gonnen en nu met een bescheiden tiende plaats genoegen moest nemen. Schouten uit Badhoevedorp won de pieu- welingenwedstrijd. Nadat hij met Droog en Schuling, welke laatste moest lossen, aan een geslaagde vluchtpoging was begonnen, klopte hij Droog in de eindspurt gedeci deerd De leidersprijs in deze categorie kwam terecht bij de Rotterdammer Hoek. De volledige uitslagen: amateurs en on- afhankelijken: 100 km in 2.22.34: 1. Sijt- hoof, Rotterdam; 2. De Vries, Waalwijk; 3 Mesters, Den Haag; 4. Breure, Rotter dam; 5. De Vries, Rotterdam; 6. Ten Dam. Rijswijk; 7. Van de Oudeweetering, Utrecht; 8. Hamelink, Den Haag; 9. Van De ronde van Strjjen, die eens voor kwam op de wieierkalender voor de be roepsrenners, heeft het dit keer met nieu welingen en amateurs moeten doen. Noor- lander, de Man en inspirator De Jongste De ronde van Made ls zondag in de spurt gewonnen door Gerrit Voorting, die behoorde tot een groep van 10 man, welke betrekkelijk kort voor het einde tot stand was gekomen. In eerste instantie waren het Daan de Groot en Gerrit Schulte geweest, die een belangrijke voorsprong hadden, kunnen ne men, welke variëerde van 27 tot 33 secon den Tot de renners, dié serieus pogingen deden de voorsprong te niet te doen. be hoorde Wim van Est, Jaap Kersten, Geurt Pos, Frans Braat, Huissoon. Piet de Jongh en de Nationale kampioen Pietje Damen Nadat deze actie tot stilstand was geko men en beide vluchters na het behalen van een aantal premies weer hun rustiger plaats in de groep hadden opgezocht, gin gen van der Zande, de Zwitser Favere, Moolenijzer en Pos op avontuur uit. Ver kwamen zij niet. Met nog 50 van de oorspronkelijk 109 ronden lange koers, waarvoor 'n enorme belangstelling bestond en die onder pri ma weersomstandigheden werd verredep. voor de boeg maakte het peloton onder aanvoering van de Jongh. van der Pluijm en van de Borst aan alle illussies van de vluchters een einde. Het duurde daarna pas tot het moment, dat het rondebord hel cijfer 23 aangaf, dat 'n uitlooppoging wend ondernomen, welke inderdaad de beste kansen op succes leek te bieden. De Hagenaar Joop van de Putten ging de na een gewonnen premiespurt meteen weggesnelde Bram van der Sluis na en toen deze beide renners zes ronden later bij elkaar waren gekomen, lag het peloton, waaruit Piet Maas en van Bastelaar door pech verdwenen, reeds op 27 a 30 sec. Pogingen hen terug te halen van Voorting, v. d Pluijm, Coone en Kersten en eerder van Piet de Jongh, liepen aanvankelijk op niets uit, maar toen tenslotte acht man gingen samenspannen was de kans voor beide vluchters definitief verkeken. Nog 8 ronden restten van het einde, toen zij het hdofd moesten buigen om nog genoeg re serve voor de eindstrijd over te houden. Cachet kreeg de eindfase van de bijzon der aardige koers door een solo va» Schulte, toen deze trachtte de sprong uit het peloton naar de kop tot een goed ein de te brengen. Schulte slaagde niet en kwam in het verdere stuk niet meer voor, Gerrit Voorting won dus de spurt der tien koplopers, terwijl als eerste van een tweede, eveneens tien man tellende groep Braat de snelste bleek. De u.lslag werd aldus: 1 Voorting 125 km. in 3.10. 2. van de Borst 3. Coonen. 4. van de Putten 5. Wesdorp 6. Kersten 7. van der Pluijm 8. Damen 9. Pos 10. van der Sluis 11. Braat 12. van der Zande; 13. W. van Est 14. de Jongh 15. P. van Est. De nieuwelingefiwedstrijd over 60 km. was voor de Hagenaar Althuizen met. een tijd van 1.32.15 2. Barten 3. Motké 4. Muntz 5. van Dongen 6. Willink. hebben er beslist eer mee ingelegd en zij hebben hierbij de steun gekregen van het weer. Al in de tweede ronde ging de Zwijn- drechtse „Mol"-renner Jan Beijer aan de haal, maar eerste gewin is kattegespin, moet Jan hebben gedacht. Hij zag tijdig het vermetele van zo'n vroege actie in en liet zich vlot weer inlopen. Ook met de Waard samen kwam hij niet ver. In de negende ronde deed zich een val partij voor, die voor verscheidene renners vervelende gevolgen had, maar meteen eigenliik de inleiding vormde tot de be slissende wending in de strijd. Tien man formeerden zich tot een groep, waaruit later Verweij uit Utrecht en Krum uit het Zwitserse Zürich door pech verdwenen en De Waard afzakte, toen hem de zaak wat te machtig werd. De zeven overgeblevenen lapten dc ove rigen behalve Piet van As, die tijdig uit het peloton was ontsnapt, de koplopers weliswaar niet haalde, maar daarnaast niet onderging in de massaspurt, welke de volgende plaatsen in de eindklassering zou moeten bepalen. De tweede Zwitserse deelnemer. Freij kwam in deze klassering niet voor, daar hij eveneens met pech had af te rekenen. Hij trapte namelijk een tandwiel dol. Bij de nieuwelingen draaide het uit op een massale sprint, waaraan enkele tien tallen renners deelnamen, van wie de Ha genaar Henny van de Dussen de snelste bleek te zijn. De complete uitslagen: amateurs 95 km in 2.43.46: 1. Beijer; 2. Stolk; 3. Idema, allen uit Zwijndrecht en lid van de wieler club de Mol uit Dordrecht; 4. Den Outer, Nieuwerkerk; 5. v. Steenselen, die de, lei dersprijs veroverde; 6. Broekman, ZeVen- Jpergschenhoek; 7. Stolker, Utrecht; 8. Van As, Roosendaal, beide laatsten zijn onaf- hankelijken: 9. op 1 ronde Aanraad. Oud- Gastel; 10 Reekers; M. Veen; 11. De Wit, Dubbeldam; 12. Van der Horst. Klun- dert; 13. Heiden, beiden onafhankelijken; 14. Van Velthoven. Poeldijk; 15. Groene- weg, Numansdorp; 16. Goudswaard. Oud- Beijerland. Nieuwelingen: 57 km in 1.26.30: 1. Van de Dussen, Den Haag; 2. Hairwasser, Dun. gen; 3. Van Boxsel. Hank; 4. Hendriks, Utrecht; 5. Van Haaren, Puttershoek; 6. Van Minnen, Beverwijk; 7. Buitendijk. Rotterdam; 8. Van Zundert, Etten; 9. Bar ten, Zevenbergschenhoek; 10. Pietersen, Oude Tonge; 11. Kettenis, Den Haag; 12. W. van Dorst, Rotterdam. Hier was de leidersprijs voor de renner M. van Wijk. Straten, Schiedam; 10. Van Egmond, Den Haag; 11. Swaneveld; 12. Everts; 13. Hei- nig; 14. Van de Berg; 15. J. Hermes; 16- P. Hermes; 17. Callegari; 18. Spoorma' ker; 19. Ribbelink; 20. Vollebregt. Nieuwelingen: 60 km in 1.23.39: 1* Schouten, Badhoevedorp; 2. Droog, Bleis' wijk; 3. Schuling, Den Haag; 4. Althuizen. Den Haag; 5. De Jager, Den Haag; 6. Pe ters, Heemstede; 7. Motké. Roermond; 8. Stolk, Rotterdam; 9. Van der Vaart, Vlaar- dingent 10. Somers, Halfweg. De organisatie was in goede handen bij de vereniging De Rotterdamsche Leeuv' e'n de vereniging „Steunt ons Streven'', een combinatie welke het ook in Berkel bijzonder goed doet, Het moge dan waar zijn, dat Wim van met de bloemen is gaan strijken na drlc ritten achter dernies, welkc zaterdag op de Rotterdamse wielérbaan werden gere den het feit blijft er altUd n"g. dat het de Rotterdammer Henk van Bastelaar bi) herhaling is gelukt de Sterke Brabander té kloppen. In de sprintjes om Vele premies name lijk premies waren op de baan al go- ruime ti.id uit. den boze w»s het de kwie ke Rotterdammer, die op een enkele uit zondering na toen bijvoorbeeld Brink man de buit kwam opeisen, allen te snej af was en alle energie, welke Van Es' eigen is. bleek hierbij dus steeds niet toe reikend. Het was een bijzonder gezellige avond, daar op de wielerbaan in Zuid. Er was veel publiek muziek en renners, die echt hun best hebben gedaan een zo best moge lijke wedstrijd te rijden. Dat. zulks werd gewaardeerd bleek duidelijk, toen ver schillende malen luid applaus Weerklonk aan het adres der renner?. Dit gebeurde enkele malen voor Henk van Bastelaar. dit gebeurde enkele malen voor Wim van Est en Jan van Vliet, die een prima debuut achter de derny maakte en dit geschied de evenzo voor Manus Brinkman, die zich volledig gaf en in de eindspurtjes. welke elke manche rijk was, trachtte Van Est te kloppen, hetgeen hem overigens niet mocht gelukken. De vijfde deelnemers was Hijzelendoorn Deze bracht er weinig van terecht en ein digden steeds met ronden achterstand Dez esde deelnemer zou Wout Wagtmans geweest zijn Deze bleef echter zonder enig bericht van verhindering 's mid dags was-'hi.i nog in het Olympisch sta dion weg en bezorgde het publie ken organisatoren een zekere teleurstelling. Hoe verder echter het programma vorder- te en hop gezelliger het op en rond de baan echter werd des te minder dacht med aan Wagtmans en men vond het rij den van de overigen reeds dik de gang naar de baan waard. De uitslagen waren: Demywedstrijden. resp 15. 20 en 25 km.: 1. Van Est. 3 pun ten: 2. Brinkman, 6 punten; 3. Van Vliet. 10 punten: 4. Van Bastelaar 11 punten: 5 Ifijzelendoorn. 15 punten. Nieuwelingen: Klassementwedstrijd oh afvalrit, elk over 8 km.: 1. Muntz; 2. Den Braber: 3. Notenboom; 4. Blokker; 5. Hen driks; 6. Rademaker. Zaterdag is men begonnen met d» grondwerkzaamheden voor het grote autobusstation nabij het Centraal Station te Rotterdam. Maandag 10 augustus hoopt men zover te zijn, dat de eerste paal kan worden geslagen van een dam, die het busstation zal schragen. Men kan niet overgaan tot het maken van een normale paalfundering, wijl re kening dient te worden gehouden met de toekomstige werken Voor de metro. He' is waarschijnlijk, dat. dan grondwerking zou optreden, waardoor zijdelingse druk op een paalfundering zou worden uitge oefend, ofwel door het wegvallen van druk zou het evenwicht der krachten verbroken worden. Door een dam worden dergelijke euvelen voorkomen. 20 Het noorden begon slecht. Zwart nederlagen werden ge leden bij Bull Run en Ball's Bluff. En een angstig Washington zag zelfs op een stormachtige nacht de vuren der zuidelijken branden, aan de andere kant van de Potomac. Ook het zuiden had zijn generaal: een man met een grijze baard en heldere, open ogen, Robert Lee, een patriciër. Zijn vader was eeq vriend van Washington geweest. „Als ik 400.000 slaven bezat, gaf Lee eens eenvoudig toe, „en ik kon de Unie redden, door ze allemaal de vrijheid te geven, dan aarzelde ik geen seconde. Ik had er 4000 en ze zijn vrij. En ik wilde nooit het zwaard trekken tegen mede-Am^ikanen. Maar nu valt men mijn Vir- ginia, mijn eigen natie, aan. Kan ik anders? uw Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille tjes zorgen voor de galtoe- voer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de In gewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen CARTERS Leverpihetjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten. overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan ziln een paar CARTERSpilletjesvoldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. i SCHROMPELEN WEG 5 Pijn en jeuk wèg Bloeden houdt op v: De wetenschap heeft thans V een helende substantie ont- jdekt met de verbazingwek- p 1 kende eigenschap de aam- I 'u beien eenvoudig te doen weg- 6 1 ,s drogen - pijn verdwijnt, bloe- S é- den houdt op. Toegepast I jpj in SPERTI, doet dit veefsel- vernieuwende Bio-Dyne zelfs g de meest hardnekkige aam- g beien ineenschrompelen, zó.v 5 afdoend dat ze thans geen s n probleem meer zijn. 5 Sperti Zalf en Zetpillen SPERTI is zacht en desinfec- J ji terend - bevat géén verdo- 5 vende middelen. Voor veili- b ge. rechtstreekse behande- g ling van aambeien, SPERTI s J Zalf f 3.30, Zetpillen f 4.90. gratis ter inzage vanaf 5 augus tus op alle verkoopadressen, kenbaar aan de raamstroken. Ook verkrijgbaar a f 0.25 p. st. Giro: 4028, „SUS", Rotterdam Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoommlddel van f. 1.60 bespaart Uveel ellende. en Uw nieuwe vulpen is verzekerd tegen verlies! HET VULPENHUIS Meent 11 2 THE PEN SHOP Korte Lijnbaan 22 Alles op het gebied van muziek instrumenten, van Krogten heeft het! Rotterdamsedijk 148, telef 67026. Voorkom prikkelbaarheid die vaak de oorzaak van slecht en onrus tig slapen is met Calma Dragées 1 2,_ bij elke drogist. Bruidstoiletten geh. compleet v.a. 40— moderne zwarte herenkle ding, grijze hoeden, nieuw ge vestigd: kledingverhuur „Broad way" Rotterdam, Hoógstraat 53 —128731. Schiedam. L. Kerkstr. 3664131 Vlaardingen, Kuiper_ straat 110—6227. 14 dagen gratis op proef alle merken televisies compleet ge plaatst. Min 1ste betaling. Ver der 7._ p. w. eigen technisch dienst Tel. K. 1800—123153 tot 6 uur. Ook radio's en bandre corders. Voor pasfoto's naar K. «van Vuu- ren Hoogstraat 106, in 1 dag ge- Oppervl. winkel plm. 100 m2; oppervl. kelder plm. 70 m2. Huur f 87.50 per week. Tevens beschikbaar, alleen voor huurder van de winkel, een luxe 4-KAMER FLAT op le etage f 95 per maand; autobox t 20.— per maand. Inlichtingen: J. Wouters, Selpgensstraat 36. Telefoon 04494—2121. Geleen. a<3 - .„..Au Pn\*e° Hf VAN NIEUWENBUYZE'S STELLEN NOOIT TELEUR Zoals steeds ons materiaal recommandeert z'.chzel 1 Grote Amerikaanse auto's en OPELS REKOFtD 1958. v. Nletiwenhuyze's Autobedrijf: Aelbrechtskade 154, Rotterdam Telefoon 5.8.9.9.8. (2 lijnen) fRUUS VAN ARNHEM Roman *oor oudere meisjes ifiy, i Een prachtig boek van een bekende jeugdauteur om in éél adem uit te lezen. hl de boekhandel verkrijgbaar van zeer bekend fabrikaat, in moderne kleur, ingebouwd naailicht, geheel compleet in luxe koffer, tijdelijk van f 325— voor U kunt stoppen, borduren, rimpelen, enz. Zigzag naaien en knoopsgaten maken event, ook mogelijk. int. ook mogelijk. in moderne kleur. Ingeb. verlichting, geh. compl. in luxe koffer tijdelijk van f 475— voor Met deze machine kunt U naden afwerken, knoopsgaten maken, knopen aanzetten, cordonneren, monogrammen maken, appliqueren, stoppen, borduren en alle rekbare materialen verwerken. Levering door geheel Nederland. Demonstraties zonder enige verplichting, ook aan huis. Elke machine met volledige, langdurige fabrieksgarantie. Gratis les aan huis. U kunt ook gebruik maken van onze krediet-service. Schrijf ons zo spoedig mogelijk welke machine U verlangt! Hoofdkantoor: HOOGSTRAAT 165-167 R O T T.E R D A M VIERAMBACHTSSTRAAT 67 BEIjERLANDSELAAN 184

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8