dagblad voor Schiedam en omstreken Geen Westers top- overleg in Parijs Reist Khroesjtsjev aan de KS. naar China 1 Jeugdfestival in Wenen als een nachtkaars uitgebrand Organisatoren hebben reden enthousiast te zijn geen Overeenstemming over de verdere financiering Akkoord in Cenève over het slotcommuniqué Couve de Murville verzoent de tegengestelde meningen Nader onderzoek gewenst Onderzoek-commissie hoog op niveau NIXON VERTREKT UIT JUICHEND WARSCHAU DE GAUT.T F, IS ER TEGEN Als een grote grammofoonplaat Werkloosheid in juli verder toegenomen 5000 werklozen slaags met politie en leger Vice-president keert naar V.Sterug met brief van Pools primaat Drie prinsessen naar Griekenland Het weer NIEUW-GUINEA-EXPEDITIE Duits echtpaar in Venlo mishandeld In Caracas CENSUURKWESTIE NIEUW-GUINEA Inlichtingen van minister Korthals Weinig verandering WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1959 Aan zee Het weer in Europa nieuwe lea amscne co rant President De Gaulte van Frank rijk is bereid president Eisenhower van de Verenigde Staten in Parijs te ontmoeten, maar volgens de Franse pers staat hij koel ten opzichte van de idee van een „Westerse topconfe- en de salon met meubels in oud-Ameri kaanse stijl en donkore lambrizering. Molotov koos de laatste vertrekken tij dens zijn officieel bezoek aan Washing ton in 1942. Op zgn reis doo dc V.S. zal Khroesj tsjev waarschijnlijk zowel delen te zien rentie" in Parijs omstreeks dezelfde krijgen van het noorden en zuiden als tijd van hemzelf, Eisenhower, dc £an het oosten ,en pesten, ald.us meldt i> ,j Keuter. In Russische kringen in Wash- Bntse premier Harold Macmillan en ington verkiaarde men dat het reis- ue Westduitse kanselier Kon rad program behalve bezoeken aan New Adenauer. Het onafhankelijke avond- Vork, Cleveland, Detroit, Chicago, San blad „Le Monde" kwam bijvoorbeeld Francisco en L°s Angeles, °°k bezoe- i 1 ken aan Texas, Florida en de „mais- met een kop over een hele bladzijde gordel" van Iowa en Kansas zal om- «it, luidende: „Voor het bezoek van vatten. Khroesjtsjev, die de man is ge- Khroesjtsjev aan de Verenigde Sta- «eest achter dc campagne voor het ver ten Het plan om een Westerse Eou"cn val? "!ee.r d® ®°vjet.; 4 1 Unie, zou in het bijzonder graag uit topconferentie te houden is zo goeJ dc eerste hand ingelicht willen worden als in de steek gelaten wegens Fran- over de landbouwmethoden in de V.£. se bezwaren", „Le Monde" schrijft Texas zou hij een bezoek willen bren- dat een van <le redenen is dat De K*'n aan fien RrotR veefokkerij. De Rus- een van ae reocnen is, aai ue sisi,hc pl.emier zou voorts een uitnodi- Gaulle het niet de schijn wil geven, ging ontvangen hebben van gouverneur als zou Eisenhower carte blanche Leroy Collins van Florida, die kort- krijgen om uit naam van het Westen g.°'ede" is .p,w,eest en die te spreken Khroesjtsjev Florida wil laten zien. Eisenhower heeft vermoedelijk met deze Franse opinie rekening gehouden en heeft De Gaulle de keuze gelaten tussen twee mogelijkheden: de vier Westelijke leiders plegen overleg in Pa- ïijs of Eisenhower komt alleen parti culier met De Gaullo praten. In het laatste geval zal de Westelijke topcon ferentie misschien in Londen worden ge houden. Premier Debré zal De Gaulle dan vermoedelijk in de Britse hoofdstad vertegenwoordigen. De Amerikaanse ambassadeur in Parijs, Amory Hough ton, is gisteren naar het landgoed van de Franse president in Colombey-les- deux-églises gereden. De Amerikaan bleef er een half uur, lang genoeg voor een vriendschappelijk praatje bij de thee. Inmiddels zijn de voorbereidingen voor het bezoek van de Russische pre mier, Khroesjtsjev, aan de Verenigde Staten reeds begonnen. Naar alle waar schijnlijkheid zai do Rus in „Blair Hou se" logeren. In dit huis worden de of ficiële gasten van de Amerikaanse re gering volgens traditie ondergebracht. Ér blijft een grote kans bestaan, dat Khroesjtsjev er echter de voorkeur aan zal geven in de Russische ambassade te logeren. Als hij Blair Hduse" uit verkiest, zal hij de keus hebben tussen bet zogenaamde lichtblauwe apparte ment, dat een gebloemd /behang heeft en licht is gemeubileerd, of de kamer De stad New York, die koning Sa- ocd van Saocdi-Arabië niet heeft wil len ontvangen, en Detroit, dat de eer ste plaatsvervangende minister-pre sident Kozlov van de Sovjet-Unie heeft genegeerd, hebben gisteren meegedeeld dat zij Khroesjtsjev zul len ontvangen in het belang van de vrede. Ryr':•>;- De uit 1620 daterende molen „Het Pink" te Koog aan de Zaan is tot 31 augustus in de avonduren verlicht. De wentelende wieken lijken op een urote grammo foonplaat. DE GAULLE .niet zonder mij. (Van een 'bijzondere correspondente) WENEN, hedenmorgen „Het zevende wereldjeugdfestival is gesloten. Tot weerziens op het achtste festival". Met deze woorden eindigde Bruno Bernini, lid van het internatio nale voorbereidingscomité en tussen haakjes Italiaans communist zijn toespraak tot de menigte die gister avond op de Rathausplatz verzameld was tussen het prachtig verlichte stad huis en het monumentale Burgtheater. Twintigduizend mensen, volgens een schatting van de politie, luisterden daar met meer of minder instemming naar zijn woorden en naar die van de beide andere sprekers: prof. Hollitscher na mens de Oostenrijkse organisatoren en de Venezolaan Capricio Ochcda namens alle buitenlandse delegaties. Het was moeite waard om te luisteren, al weet men na enige ervaring met dit soort evenementen wel wat er komt: „Wil willen dat de mensheid gelukkig is, vrjj van onderdrukking, oorlog en ellende"„Wij willen de samenwer king bevorderen van alle mensen van goede wil".... „Wy hebben elkaar ge vonden in vriendschap en in de wil tot vrede die de gehele wereld zullen om vatten". Bij dergelijke uitingen kan men zich nog afvragen in hoeverre hier een wer kelijk geloof achter zit. Maar wanneer men dan de heer Bernini hoort beweren dat het festival een ontmoeting is ge weest tussen jonge mensen van ver schillende politieke richting en gods dienstige overtuiging, die vrij van ge dachten konden wisselen, dat de deel- ..Het bestuur van de stichting „Expc- 'e Nederlands Nieuw-Guinea" be richtte het ANP, dat met de scheeps- °u«'er C. Verolme, na net door deze gedane aanbod, volledige overeenstem- .?'Ug is bereikt over de verdere finan cing van de expeditie. De door hem sestelde zakelijke voorwaarden zijn ■oor het stichtingsbestuur volledig en "et dankbaarheid aanvaard. Wat het verdere verloop van de ex- editie betreft, kan o.a. het volgende porden vermeld: 4 en 5 juli hebben ehkele leden der geologische groep, de .®ren Escher en Verstappen, de An- 3 £?stop'pen, respectievelijk 3.380 en ■o50 meter hoog bereikt. Uitvoerige eKchten over deze zware tocht zijn ri1-vangen, maar van bijzondere vond- n.is geen melding gemaakt. Dit kan dl stadium overigens van geen van e exploratiegroepen worden verwacht. ?e biologen, de zoölogen Vervoort, faats en van Heijmngen en de bota- rici Kalkman en van Zanten en de .fdbouwgeoloog Reynders kwamen let verder dan ongeveer 2.300 meter «uidhelling van de Antares, om dat het onmogelijk was met de ene helikopter die over was, hoger te ko men. De anthropologen, de heren dc Wilde en Nijenhuis en de taalkundige An- ceaux bleven uiteraard in de bevolkte streken. Wegens het uitvallen van een helikopter, die om verschillende rede nen niet zal worden vervangen, moet het Antaresonderzoek thans worden afgesloten. Er zal nu naar worden ge streefd in het ten noordwesten van het basiskamp gelegen terrein, dat even eens geheel onbekend is, door te drin gen, voor zover dit met één helikopter en met dragers mogelijk is. Men zal dan werken in de richting van de Ju- iianatop. waarvan men meent dat hij 4.700 meter hoog is. Als dit cijfer juist blpkt te zpn, zou dit de derde top in hoogte zijn van Niemv-Guinea. na de Carstensztoppen van 5.030 en de Wil- helminatop van 4.750 meter. Wellicht zuilen de geologen in staat zijn ook de ze top te bereiken, maar ook de ande re groepen zullen pogen hem zo dicht mogelijk te benaderen, waarbij vooral op botanisch eri zoölogisch gebied veel interessants kan worden verwacht. nemers door duizenden en duizenden jonge Weners hartelijk ontvangen zpn, en dat één miljoen Oostenrijkers aan de evenementen deelgenomen hebben, dan gaat die twijfel gauw over. Die hooggestemde slotwoorden konden de indruk niet uitwissen dat het hoogte punt van dit festival de grootse opening in het stadion geweest is zondag voor een week. De sluiting was dat heel be slist niet. De laatste dagen was er al een zekert afbrokkeling aan de gang. Toen ik gisteren een aantal tentoon stellingen wilde bezoeken waaronder een van kindertekeningen, van volks kunst, van fotografie en van beeldende kunst bleek alles al opgeruimd en ingepakt. Herhaaldelijk vielen de laat ste dagen ook voorstellingen uit. En dat niet alleen. Een aantal Engelse en Amerikaanse deelnemers hebben giste ren hun delegatie verlaten met de open lijke verklaring dat de praktijken van het festival herhaaldelijk in strijd wa ren met vrede en vriendschap. Men na me wezen zij op de onderdrukking van het democratische recht om vrij te spreken en gedrukt materiaal te ver spreiden. Neon, de organisatoren van het festival hebben geen reden om ent housiast te zijn, al putte de Volksstim- me (de Oostenrijkse „Waarheid") zich ook gisteren weer uit in jubelkreten. Zelfs de heer Bruno Bernini schijnt binnenskamers toe te geven dat het verschil met vorige festivals wei erg groot is. Een Marokkaanse student, die twee jaar geleden aan het festival in Moskou deelnam, vertelde me hoe daar de verschillende delegaties aan het vliegveld door tienduizenden waren opgewacht met bloemen en muziek en hoe ze overal in dc stad waren toege juicht en gehuldigd; dat is hier in Wenen wel tegengevallen. En dit ont breken van een klankbord is moordend gebleken. Wat de organisatoren bijzon der dwars gezeten heeft, is het feit dat de hele Weense niet-communis- tische pers zich strikt gehouden heeft aan de onderlinge afspraak het festi val dood te zwijgen. Geen woord er over was in de lagbladente lezen. Met uitzondering van de „Wiener Nach- richten", een fenomeen op zich, waar van morgen de twaalfde en laatste af levering verschijnt. Deze speciale festi valkrant, uitgegeven door een anti communistische uitgeverij, werd elke dag in zeven talen gratis verspreid. Zij bevatte naast het officiële festival programma ook stced.- het program ma van de activiteiten door de Oosten rijkse jeugd georganiseerd en boyen dien telkens een zeer gedegen artikel door een belangrijk auteur, zoals de atoomgeleerde Von Weizsacker, de Duitse minister Erhart, Milovan Dji- las, en anderen. Er was enorm veel vraag naar deze krant evenals trou wens naar andere literatuur die bij de informatiecentra t krijgen was. „De nieuwe klasse" en „Dokter Zjivago" bijvoorbeeld vlogen weg. Het is natuurlijk moeilijk precies uit te maken in hoeverre de activiteiten van de Oostenrijkse jeugd succes heb ben gehad. Maar één hee' duidelijk winstpunt zou ik hier willen vermelden. Dat is de heilzame invloec" die ervan is uitgegaan op de jeugd van Oosten rijk zelf en die vande andere landen die deze tien dagen hier samengewerkt hebben, tn de inspanning voor de geza menlijke zaak werden zelfs de tegen stellingen tussen de Oostenrtjkse katho lieken en socialisten overwonnen, die anders als zwart en rood elkaar voort durend in de haren zitten. Duitsers, Ne derlanders en Zwitsers, die in het begin wel oen beetje hun eigen organisatieta lent superieur achtten aan dat van de Oostenrijkers, hebben zich willig ge schikt en op een soms weinig spectacu laire plaats hun taak vervuld. Ook de leden van de Russische, Oe kraïense, Poolse, Hongaarse en Balti- sche emigraiiteuorganisaties, die vaak onverzoenlijk en al te radicaal optreden, zijn uiterst waardevolle medewerkers geweest. Tjjdens de nachtelijke aanbid ding en in de plechtige H.H. Missen, die alle zeer druk bezocht waren, is er samen gebeden. En gepraat is er, en gedacht. Voor ons roept Wenen voort aan nog andere herinneringen op dan aan Strauss, Heuriger en barok. Wij hebben hier met eigen ogen gezien wat voor een gevaar het communisme be tekent door de ontstellende manier waarop het goede als dekmantel van het kwade gebruikt wordt. Wij hebben begrepen dat het niet bestreden kan worden met lapmiddeltjes maar dat een antwoord alleen gegeven kan wor den vanuit een bezinning op de wezen lijke waarde van de mens als Gods schepsel en evenbeeld. In de afgelopen nacht is er in de Jodenstraat in Venlo een vechtpartij geweest tussen een echtpaar uit Kre- feld dat op huwelijksreis was, en drie Venlonaren. De ruzie is ontstaan toen het echtpaar per auto door deze straat reed en daar werd aangehouden door het drietal, dat beweerde dat men niet door deze straat mocht rijden. Het niets vermoedende bruidspaar stapte uit, waarna de drie jongemannen het zoda nig toetakelde^ dat man cn vrouw in het ziekenhuis moésten worden opgenomen. Dc drie jongelieden zullen voor de officier van justitie worden geleid. De ministers van buitenlandse zaken van de vier grote mogendheden, die in Genève vergaderen, zijn het eens gewor den over een gemeenschappelijk commu niqué van zes punten, dat vanavond aan het einde van de conferentie zal worden uitgegeven. Verder besloten Herter van de Verenigde Staten, Gro- myko van de Sovjet-Unie, Lloyd van Groot-Brittannië en Couve de Murville Blijkens opgave van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid is het aantal werkloze mannen in juli t.o.v. eind juni iets gestegen n.I. van 41.836 tot 44.73". Hiervan waren er 13.912 (14.039) werkzaam op sociale werkvoorzieningsobjecten. Op aanvul lende werken waren 31 juli werkzaam 9.803 (11.114) mannen. De totale gere gistreerde arbeidsreserve omvatte derhalve aan het eind van de afgelo pen maand 54.540 manneiyke arbeids krachten tegen 52.950 per ultimo juni j.l. en 77.305 per ultimo juli 1958. Het aantal openstaande aanvragen beliep voor mannen 45.270 (39.660) en voor vrouwen 33.200 (33.111). Bij gevechten in Caracas tussen de politie en ongeveer 5.000 werklozen zijn gisteren twee politiemannen om het le ven gekomen en meer dan tweehonderd burgers gewond, aldus bericht Reuter. De relletjes braken uit nadat bekend was geworden dat de regering haar plannen om de werklozen op korte ter mijn te helpen, had opgegeven. Soldaten hielpen de politie bij het her stellen van de orde. Later riep de po litie de noodtoestand uit, tanks trokken eer. kordon rondom het paleis van de president nadat er uit de menigte een „Molotov-cocktail" naar het parle mentsgebouw was geworpen. President Bétancourt riep het kabinet in speciale zitting bijeen. Ook de leiders van de po litieke partijen werden naar het paleis ontboden. De rebellen behoren tot twee groepe ringen, namelijk de Republikeinse de mocratische bond en de Democratische actie van president Bétancourt. Zij wa ren bijeengekomen om een betoging te houden tegen het ontslag van de alge mene secretaris voor het plan tot een snelle inschakeling van de werklozen, Fortoul. Toen de betogers bijeen wa ren werd bekend, dat het plan van de baan was. In plaats van een vreedza me betoging te houden, gingen de ver zamelde betogers over tot relletjes. van Frankrijk, dat de voltallige slot bijeenkomst vanmiddag om half drie zou beginnen. De vier ministers zijn gisteravond in de villa van Gromyko bijeengekomen voor een gedachtenwis- seling die drie uur heeft geduurd, 's Nachts om half een kwam er een einde aan de bijeenkomst. De tekst van het communiqué beslaat ongeveer één bladzijde, i/olgens dit communiqué wordt de conferentie op geschort tot een nader tijdstip, dat zal worden vastgesteld langs diplomatieke weg. Van welingelichte zijde heeft A.F.P. te Genève vernomen dat in het commu niqué wordt gezegd dat de ministers er niet in zijn geslaagd overeenstemming te bereiken over de vraagstukken die aan de topconferentie zijn voorgelegd. In eonferentickringeii werd vernomen dat Couve de Murville een grote rol heeft gespeeld bij het verzoenen van de tegengestelde meningen tussen Oost en West over het communiqué. Naar verluidde, wilden de Russen een lan gere tekst met meer bijzonderheden dan het Westen. Volgens Reuter kan het wel eens zjjn dat de conferentie te Genève, die op niets is uitgelopen wat de kwestie-Ber- Ijjn betreft, succesvol is geweest met be trekking tot het ontwapeningsvraag- stuk. De ontwapeningsbesprekingen zijn nog steeds niet. op gang gekomen nadat de onderhandelingen van de uit ver tegenwoordigers van vijf landen be staande subcommissie van de V.N. in 1957 werden afgebroken. De besprekin gen zijn nu toevertrouwd aan een com missie, bestaande uit vertegenwoordi gers van alle 82 leden van de V.N. De ze commissie heeft echter nog nimmer spijkers met koppen kunnen slaan. Men heeft in Genève verklaard, dat de Wes telijke ministers en Gromyko gespro ken hebben over de vorming van een kleinere V.N.-commissie. Minister Korthals heeft enige dagen geleden verklaard, dat het ongevraagd verlof aan de advocaat-generaal te Hollandia, mr. W. C. van Beek, niet was verleend op grond van de klacht, j die deze had ingediend over onwet tige postcensuur, maar op grond van „andere gedragingen". Als men tegen over zulk een uitdrukking („andere gedragingen") wordt gesteld, durft men bijna niet verder te vragen. De uitdrukking komt de „niet nader te noemen handelingen" in geheimzin nigheid nabij. Maar nu melden berich ten uit Hollandia, dat het Hof van Justitie aldaar in een advies aan de gouverneur als zijn mening te ken nen heeft gegeven, dat de aan de ad vocaat-generaal mr. W. C. van Beek venveten feiten (dat zijn dus de „an dere gedragingen" in kwestie) geen grond opleveren voor ontslag. En het vermoeden wordt geuit, dat de ver klaring van minister Korthals zo moet worden gelezen, dat weliswaar niet de klacht, di~ mr. Van Beek heeft inge diend over onwettige postcensuur, de reden is geweest van de tegen hem getroffen maatregel, maar wel het feit, dat hij over die klacht, en dus ook over de onwettige postcensuur, buiten ambtelijke kring heeft gepraat. Alen herinnert zich wellicht, dat de eerste berichten over deze affaire reeds spraken van een schending van een ambtsgeheim. Het is een interes sante theorie, die tevens een aardige gebruiksaanwijzing oplevert voor het lezen van ministeriële verklaringen. Wie niet liegt, is daarmee nog niet op recht. Hoe het zij, de publieke opinie zal er prijs op stellen niet alleen alles te weten over die kwestie van de post censuur, maar ook over het onge vraagd verlof van de advocaat-gene raal. Mi',aster Korthals kan, door ook deze kwestie onpartijdig te laten on derzoeken. alsnog tonen, dat hij ten slotte meer de chef is van de gouver neur dan dat hij diens perschef is. De ministeriële verklaring omtrent die „andere gedragingen" zullen wij dus maar als een voorlopige be schouwen. (Van onze Haagse redacteur) De vaste commissie voor zaken over zee uit de Tweede Kamer heeft gisteren van minister Korthals inlichtingen ont vangen over de censuurkwestie in Nieuw-Guinea. De bewindsman heeft aan de procu reur-generaal bij het Haagse gerechts hof, mr. D. J. van Gilse, gevraagd hem suggesties te doen aangaande de samen stelling van de commissie van onder zoek, die zoals onlangs in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid, mr. De Graaf, werd medegedeeld, een on- De Amerikaanse vice-president Ri chard Nixon, die bezoeken heeft ge bracht aan de Sovjet-Unie en Polen, heef vanmorgen, vergezeld door zijn echt genote en de andere leden van de Ame rikaanse delegatie, vanuit Warschau de terugreis per vliegtuig aanvaard. Zo dra het „Boeing 707"-straalverkeers- toestel in Washington zal zijn aangeko men, brengt Nixon verslag uit aan pre sident Eisenhower. Langs dc he]e weg tussen de woning, waar Nixon in War schau verblijf heeft gehouden, en het vliegveld stonden vanmorgen duizen- Drie blijde Zweedse prinsessen, gefotografeerd kort voor zij vaar Griekenland zullen gaan, om daar op uitnodiging van het Griekse vorstenpaar een vakantie door te brengen. den en duizenden Polen, die juichten en wuifden, toen de Amerikaanse vice- president voorbij kwam. Volgens Uni ted Press International scheen de be volking ditmaal nog geestdriftiger dan bij de aankomst van Nixon in Warschau. Er werden boeketten van meest rode en witte bloemen Polens nationale kleuren in de auto geworpen. Vele soldaten en officieren verlieten langs Nixons route gelegen kazernes om de Amerikaanse vice-president vaarwel toe te wuiven, waarbij ook zij herhaal delijk applaudisseerden. Ook de Poolse autoriteiten waren bij zijn afscheid sterker vertegenwoordigd dan bij zjjn aankomst. Behalve prof. Os kar Lange, de Poolse vice-president, waren nu ook premier Cyrankiewicz en minister Rapacki komen opdagen. Nixon is elf dagen in de Sovjet-Unie geweest en drie dagen in Polen Hij keert terug met zeer veel inlichtingen, die hjj in persoonlijke gesprekken met Russische en Poolse leiders heeft opge daan. Zijn indrukken en standpunten zullen waardevol kunnen zijn voor presi dent Eisenhouwer, die volgende maand Khroesjtsjev zal ontvangen en later naar de Sovjet-Unie zal reizen. Ni^on heeft ook een persoonlijke brief bjj zichvan Stefan kardinaal Wyszynski, de primaat van Polen. Tot een ontmoeting tussen de kar dinaal en de Amerikaanse vice-presi dent is het niet gekomen, omdat dit wellicht de positie van de primaat ten opzichte van de communistische rege ring, waarmee hij dagelijks te maken heeft, had kunnen verzwakken. Wel heeft Nixon gisteren een bezoek gebracht aan de kathedraal van kar dinaal Wyszynski; maar de kerkvorst zelf was al op de dag van Nixons aan komst in Warschau uit de hoofdstad vertrokken voor een „diplomatieke va kantie". Gisteravond liet hjj op een receptie in de Amerikaanse ambassa de door een van zjjn secretarissen een brief aan de vice-president der Verenig de Staten overhandigen. Over de in houd van die brief zijn nog geen mede delingen gedaan. i partijdig onderzoek zal instellen naar de vraag, of al dan niet met medeweten van gouverneur Platteel in Nieuw-Gui nea onwettige postcensuur is uitgeoe fend. Uit het verzoek aan mr. Van Gilse mag men opmaken, dat in de commissie zitting zullen krijgen leden of oud leden van de Nederlandse rechterlijke macht. Het blijft echter mogelijk, dat daarnaast ook figuren uit andere krin gen voor het onderzoek zullen worden aangewezen. De hoofdopzet is, dat het een commissie op hoog niveau wordt, die objectief staande ten opzichte van de verhoudingen in Nieuw-Guinea, tot een gezaghebbende uitspraak kan komen. Maatregel die de wel niet kent Volgens berichten uit Nieuw-Guinea heeft het hof van justitie aldaar in een advies aan de gouverneur op diens eigen verzoek uitgebracht te verstaan gegeven, dat het ongevraagd verlof, het welk verleend werd aan de advocaat- generaal, mr. W. C. van Beek, een maat regel is, die de wet niet kent. De feiten, die aan mr. Van Beek verweten worden, zouden een ontslag niet rechtvaardigen. Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met hier en daar «'at motregen, maar ook enkele opklarin gen. Overwegend matige «'ind tussen west en noordwest. Weinig verande ring .a temperatuur. Zon: 5.08—20.23. Maan: 7.22—20.56 De matige wind handhaaft zich in de westhoek en de temperaturen in de van de Noordzee aangevoerde lucht bereiken waarden, die vrijwel normaal zijn voor de tijd van het jaar. Regen van enige be tekenis is niet te verwachten. Meer naar het zuiden, in Frankrijk en Duitsland, is het weer zonniger en iets warmer. Morgen wat meer opklaringen en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot matige wind tussen west en noordwest. Temperatuur morgenmiddag 18 tot 20 graden C Vooruitzichten: over het alge meen goed strandweer met wat meer zon dan vandaag. max. min. neersL Station Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uur Den Helder geheel bew. 21 16 0 Ypenburg geheel bew. 21 10 0 Viissmgen geheel bew. 21 16 0 Eelde geheel bew. 20 11 0 De Bilt zwaar bew. 20 12 0 Twen tv zwaar bew. 21 12 1 Eindhoven half bew. 21 13 0.2 Zd.-Limburg geheel bew. 20 12 0 Stockholm zwaar bew. 23 15 18 Oslo zwaar bew. 25 17 0 Kopennafr zwaar bew. 19 13 0 Londen geheel bew. 24 15 0 Amsterdam geheel bew. 22 14 0 Brussel zwaar bew. 22 12 0 Luxemburg zwaar bew. 18 8 0 Parijs zwaar bew. 24 13 0 Nice onbewolkt 25 18 0 Berlijn zwaar bew. 21 12 6 München mist 20 10 0 Zurich zwaar bew. 20 12 5 Genève onbewolkt 22 10 0 Wenen onbewolkt 24 10 0 lnnsbrück regen 22 15 0 Athene zwaar Dew. 22 11 1 Rome licht bew. 31 19 0 Madrid onweer 32 17 13 Mallorca zwaar bew. 31 18 C

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1