dëëptëlïng™ Fa. A. J. v. d. VEN nieuwe aalbessenjenever ƒ6.55 per literfles J 3.35 per Vz literfles Slijterij en Wijnhandel 't „VINKJE" m www m n Heerlijke zomeravond! Aangehouden Belg schuldig aan moord op pastoor Notebaert Hart van Heel het jaar nieuwe „Hollandse nieuwe Vliegverbod helikopters opgeheven Niet herkend van oude foto Tandarts J. Albrecht ASSISTENTE- NET MEISJE Ongewenste immigrant in Australië Wereldkampioenschap hengelen Grote boerderij uit gebrand Gerstehmaier bezorgde bezoekers een schok „Hart van Brabant" 100.000ste bezoeker Kappersbediende op Schiphol gearresteerd Vergiftiging in de Oude IJssel PIJPFITTERS, CONSTRUCTIE- BANK WERKERS en ELECTR. L ASSERS BEVOEGDE LERAREN SECRETARESSE-CORRESPONDENTE m Nachtelijk verhoor 36.000 WONINGEN NSC WOENSDAG 5 AUGUSTUS l'*59 PAGINA B AFWEZIG en natuurlijk weer eens gauw naar Nog 10 dagen (t/m 16 aug.) Nederlander voor tweede maal uitgewezen Te Schiedam verkrijgbaar: HOOGSTRAAT 51 TELEFOON 66821 i De aalbessenjenever met de ZUIVERE bessensmaak BEIJERLANDSELAAN 1 - TEL. 67885 SINGEL 103 - TEL. 67641 MARIASTRAAT 54 - TEL. 66200 Machinefabriek H. EVERS N.V. R.K. MIDDELBARE H.A.S. - SASSENHE1M Zo trouw als Uw beste vriend mr Open balcondeuren... de avondster aan de hemel en de stille majesteit van de naderende zomernacht... er zijn ogenblikken, waarop de mens tevreden met de wereld is. En in die stemming smaakt een kop Douwe Egberts Kóffie dubbel goed, dan geniet men eerst recht van de krachtige geur en de pittige smaak, die zo kenmerkend zijn voor Douwe Egberts Koffie! Fijne Dessert Voor de fijnproevers Werkelijk iets heel bijzonders. Pak van 250 g 2.04 Rood Merk De kwaliteits-koffia bij uitstek. Pak van 250 g 1«74. Schieten op auto lste halfjaar '59 2% J De Heer en Mevrouw W. BRENNINKMEIJER— PESSERS geven met grote vreugde ken nis van de geboorte van hun toon JEROEN Amsterdam, Richard Wagnerstraat 36. i augustus 1939. TOT 25 AUGUSTUS DE NEDÉRLANDSCHE STAALINDUSTRIE N.V. Keileweg 40 Rotterdam-West vraagt voor haar afcl. „Boekhouding": «i tt met eni-ge kan-taorervaring en in het bezit van MULO-diploma. Sollicitaties, mondeling of schriftelijk, te richten aan de afd. ..Personeelszaken". .J TENTOONjTELLING Het grootste toeristische evenement /van deze zomer. 25 paviljoens, gewijd aan leven en werken in Brabant Internationaal uitgaanscentrum Elke dag echt-zuidelijke festiviteiten, optreden van orkesten en bekende artisten. Keuze uit het programma van 7 augustus t/m 13 augustus: 7 aug. 20.00 - 24.00 uur ,De Windmolens' - Tobi Rix 8 en 9 aug Internationaal Folkloristisch Festival, depu taties uit 12 landen. 's Avonds dansorkesten. 10 aug. 20.00 - 24.00 uur .Bal des Nations" - dansorkest .Annie de Reuver* - .de Selvera's" 11 aug. 20.00 - 24.00 uur dansorkest .The Constellations*. 21.00 - 03.00 uur .Bal Bonaparte* nachttuinfeest. 12 aug. 20.00 - 24.00 uur .The Down Town Jazz-Band* 13 aug. 20100 - 24.00 uur Orkest .Tom Erich* - Eddy Christian! - Johnny Meyer - Balletgroep .Pirouette" Dagelijks geopend van 10.00 uur 's morgens tot 2.00 uur 's nachts. 99 Een Scheveningse firma meent na ja renlange experimenten een manier te heb ben gevonden waardoor de Ned. consu ment 't gehele jaar door Hollandse nieuwe kan eten, die tot nu toe alleen in het be gin van de haringteelt is te krijgen. De methode van de firma berust voorname lijk op het diepvriezen van de gefileerde jonge haring in een luchtdichte verpak king. waarbij de vis goed geconserveerd blijft en de smaak er niet op achteruit gaat. De firma heeft aan het ministerie van Economische Zaken medegedeeld, dat zij bereid is in de toekomst aanvoer- overschotten uit de markt te nemen te gen een lagere prijs en deze een zodanige bewerking te doen ondergaan, dat ze voor de consument behouden blijven en voor grote afnemers zoals b.v. de strijdkrach ten kunnen worden opgeslagen. Hoewel een geheel nieuwe en grote fabrieksinstal- latie nodig is, zal de prijs niet hoger lig gen dan 22 cent per diep gevroren jon ge haring. Voigens functionarissen van de Immi gratiedienst in Perth is de Nederlander A. S., 34 jaar oud, gedeporteerd. S.. die dr.e maanden geleden in Australië arri veerde, vertrok vrijdag met de „Oontes". nadat hij door functionarissen van de im migratie-dienst was ondervraagd Deze wilden echter niet zeggen waarom hij werd gedeporteerd. Zijn deportatie heeft echter enige be roering gewekt in vooraanstaande burger lijke, en zakenkringen omdat S. bezig was kapitaal p- zoeken voor de bouw van een luxueus hotel aan zee ter waarde van een miljoen Australische ponden. Volgens de bladen is het de tweede maal dat S werd gedeporteerd als onge wenste immigrant. De eerste maal was dat achttien maanden geleden. De algemene hengelaarsbond zal, voor de eerste maal in zijn 53-jarig bestaan, officieel deelnemen aan het wereldkam pioenschap hengelen. Het wordt 21 sep tember te Neuchatel gehouden. Aan dit kampioenschap zal vermoede lijk door 25 landen worden deelgenomen, te weten: Argentinië. België, Bulgarije, Duitsland (west en oost), Engeland, Span je, Finland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Joegoslavië. Luxemburg, Hongarije, Mal ta, Monaco, Nederland, Oostenrijk, Polen, Portugal, Jloemenië, Zwitserland, San Ma rino, Verenigde Staten van Amerika en Uruguay. Aangezien geen nationale ploeg of kam pioenen in Nederland bekend waren, heeft de hengelaarsbond in het begin van dit jaar een oproep geplaaatst voor deel nemers aan dit wereldkampioenschap. De deelnemers verplichtten zich mede te vis sen aan tenminste één van een zestal door de bond aangewezen concoursen. De uit slag hiervan zou bepalen, welke de beste vijf vissers van ieder concours zijn. Deze zes maal vijf winnaars zullen nu onder ling 15 augustus kampen en de beste vijf van deze wedstrijd zullen worden uitge zonden naar Zwitserland, waar zij de Ne derlandse hengelsport-eer hoog zullen moeten houden. Gisteren is een felle brand uitgebroken in de kapitale boerderij van de landbou wer R Konterman aan de Nieuwedijk te Nieuw Leusen Hoewel beide brandspuiten van Nieuw Leusen en Den Hulst zeer spoedig ter plaatse waren kon men Riet voorkomen dat het hele boerenbedrijf, be staande ui* huis hooiberg en stookhok een prooi der vlammen werd. Ook de ge hele "oogst rogge en hoo. ging verloren Eer. stierkalf kwam in de vlammen om Het bedrijf was verzekerd. Voor de helikopters van de Konink lijke Marine werd, zoals bekend, in af wachting van het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk met de heli kopter H-4 op 7 juli jl. een vliegverbod uitgevaardigd. Thans is komen vast te staan, dat het ongeluk te wijten was aan een lek in de hydraulische leiding, waardoor de besturing uitviel. De overige helikopters zijn hierop geïnspecteerd. Na enige controle- vluchten zullen zij weer normaal in bedrijf worden gesteld. Cj Bezoekers van de voorzitter van de Westduitse bondsdag, dr. Eugen Gersten- maier, die deze vooraanstaande Westduit se politicus hadden bezocht, vertrokken de laatste tijd enigszins onthutst. Wanneer zij Gerstenmaier namelijk de hand drukten kregen zij een gevoel, alsof zij een elek trische schok kregen Zelfs degenen onder hen, die in dé eer zame Westduitse politicus een „geladen figuur" zagen, werd dit toch te machtig. Resultaat: omzichtig gevoerde telefoon gesprekken met Gerstenmaiers secretares se. Schudde zij hem wel eens de hand en zo ja. had zij dan ook dat eigenaardige „schokgevoel?" De secretaresse waarschuwde een func tionaris en die stelde een onderzoek in, Het resultaat was schokkend: er was een nieuwe vloer van plastic in Garstcnmaiers werkvertrek aangelegd en dit had ertoe geleid dat de voorzitter van de Westduitse bondsdag letterlijk was geladen met sta tische elektriciteit Wanneer hij nu een be zoeker de hand schudde, ontlaadde hij zich weef enigszins, tot pijnlijke verbazing van laatstgenoemde. Flet euvel is thans verholpen. Gisteren heeft de expositie Hart van Brabant in Tilburg haar 100.000ste bezoe ker ontvangen. Het bleek de 25-jarige me vrouw C. Verboeven-KIeijn te zijn, die met haar echtgenoot per bromfiets van Klundert (N.-Br.) was gekomen. Voorzitter Han Janssen ontving het echtpaar met en kele vriendelijke - woorden, waarop me vrouw Verhoeven bloemen werden aange boden. De gehele dag is het echtpaar de gast geweest van het tentoonstellingsbe- stuur. Bovendien krijgt de fortuinlijke be zoekster een aantal geschenken, waar onder een radio. Een bediende van de op de Amster damse Luchthaven gevestigde kapsalons de 41-jarige P- F is door de rijkspolitie gearresteerd wegens verduistering van ontvangen bedragen Sedert augustus van het vorige jaar heeft de bediende, die in 1555 in dienst trad. bij voort during slechts een gedeelte van de van cliënten ontvangen bedragen op de kassa aangeslagen. Na verhoord te zijn door de dienst luchtvaart van de rijkspolitie, is F., die bekend heeft, voorgeleid bij de officier van justitie te Haarlem Naar de grootte van de achtergehouden be dragen wordt een nader onderzoek ingesteld Twee andere bedienden uit dezelfde zaak zullen wegens heling worden vervolgd Bij Doetinehem in de Oude IJssel heeft zich ten massale visvergiftiging voorge daan vermoedelijk door verontreiniging van het water Naar schatting vijftien duizend dede vissen drijven er rond en verspreiden een ondnmellike s'ank Het publiek is gewaarschuwd dat de vie ver- g'ftigd is. VISSER CO's GEVRAAGD voor karweiwerk Aanmelden dagelijks van 95 uur. Buitenhavenweg 140 Schiedam tel. 64530 Gevraagd: Handelswetenschappen, Ncd. taal, Duits en Engels. Vereisten: Bezit van akte Q en niet verder dan plm. 20 km van Sassenheim verwijderd. Br. aan de Dir.: W Heusten. Teylingerlaan 17. Sassenheim DAME, R.K., 50 j., met langdurige buitenlandse ervaring ZOEKT WERKKRING als ventue&l op klein kantoor of bij part., onver schillig waar; le referenties; is onmiddellijk be schikbaar. Brieven Nr. C 455 Boekhandel Hijman, c.s. Postbus 21, Arnhem. Hij laat U nooit in de steek. Zelfs niet in moeilijke omstandigheden. Hij heeft U veel te geven en vraagt toch zo weinig terug. Wie hij is? Uw dagblad! d U zou beslist niet buiten hem kunnen. Zijn trouwe komst betekent elke dag opnieuw: berichten uit alle hoeken der aarde, over allerlei onderwerpen, ~*mw van politiek tot radio en broodbeleg toe. umpm I zij tfv o o r O e o ali cis c.ik I woord one«*r 8 ets extra I tot een maximum van 50 I woorden btj vooruitbetaling Iedere dag gezond ontwaken is de grootste levenswaarde. Keizer, bedelaar keren terug in de schoot van Moeder Aarde. Rijkdom, al le aards bezit is garnering op de taart. Met gezondheid vergeleken van nul en gener waard. Koos de Kapper, Gelegenheidsdichter, tel. 68587. Te koop aangeboden Opel Olym- pia 1950 in goede staat, tegen redelijke prijs na zeven. Velle- vcstsingel 17 nabij Hermesveld. Te koop een Ford Custom line, in prima staat, Lekstraat 139. Moffelen van rijwielen, gedemon teerd, gemonteerd met bij levering van nieuwe kettingkast, spa ken. spatborden en jasbeescher- mer ƒ40,-. Frans Waltman, Rot- Jerdamsedijk 240, telef. 68948. Bruidsfoto reportage in kerk en stadhuis en thuis 's Morgens gemaakt 's avonds gereed. Foto K. van Vuuren Hoogstraat 106, Schiedam. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw oliehaard of kachel vak kundig schoonmaken. Oliespecia listen N.V Rola, afd Rolista. Noordvestsingel 89 tel. 68788. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nü uw schoorsteen elektrisch ve gen, geen roet of stof mearJElektr. schoorsteen veegbedrijf .Rolista", Noordvestsingel 89 tel. 88788. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw haard vakkyndig schoon maken! Prijzen vanaf 6.50. Spe cialisten op dit gebied N.V. „Ro la" haardenfabriek afd Rolista Noordvestsingel 89 tel. 68788. Welk beschaafd r.-k. meisjes bo ven 25 jaar wil mij vervangen wegens vakantie in mijn gezin met 5 kleine kindeven (leeftijd 8 jaar tot Vz jaar) in de week van 13 tot 19 september. Meer dere hulp aanwezig. Mevr. Har- brs, Peppelweg 123, Schiebroek tel. 189150. 14 dagen gratis op proef all« merken televisies compleet ge plaatst. Min. 1ste betaling. Ver der 7.- p. w. eigen technisch ditnst Tel. K. 1800—123153 tot 6 uur. Ook radio's en bandrecorders. Bruidstoiletten geh. compleet v.a. 40,_ moderne zwarte herenkle ding, grijze hoeden, nieuw ge vestigd: kledingverhuur „Broad way" Rotterdam Hoogstraat 53. —128731 Schiedam, L. Kerkstr. 8664131. Vlaardingen, Kuiper straat 110—6227. Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstoelen en tafels, glas werk, kop en schotels, koffieke tels, 10 liter enz. Bij de le Schiè- damse Verhuurinrichting Simon Rosman, Frans Halsplein 4345. tel. 65800. Hoewel <le 29-jarige le Rotterdam aangehouden grondwerker P L B. uit Antwerpen hardnekkig ontkent ook maar iels te weten van de moord op pastoor Notebaerl uit Ledeberg, meen! de Belgische politie evenwel sterke aanwijzingen te hebben, dat B. aan deze misdaad debet is, aldus vertelde ons gisteren de commis saris van de gerechtelijke politie te Antwerpen, de beer J. de Tobel, die naar Rotterdam is gekomen om de Belg te verhoren. De commissaris is in gezelschap van de inspecteur van de gerechtelijke po litie te Antwerpen, de heer R. Somers, de gerechtelijke officier de heet F. Peeters en de inspecteur van de gerech telijke politie, de heer A. Thienpont. De beide laatsten komen van Gent. Toen de man in de Maasstad werd aangehouden was hjj in het bezit van een 9 mm revolver, eenzelfde als waar mee op de Belgische pastoor geschoten is, zo is gebleken uit de hulzen, die de onverlaat in Ledeberg had achterge laten en de Belgische politiemannen menen hierin een sterke aanwijzing te hebben. Dat de huishoudster van de pastoor Je gearresteerde niet van foto's heeft herkend noemt de commisaris zeer wel mogelijk, omdat men over een oude foto beschikte. Die foto was namelijk maandag ge toond aan de dienstbode van de ver moorde pastoor. De huishoudster had B. van de foto niet herkend als de moordenaar en ook een koopvrouw, die aan de moordenaar een tas had verkocht, die later bij de plaats van de misdaad werd teruggevonden, her kende hem niet. Tot dusver heeft B zeventien mis drijven bekend. Hierbij zijn een aantal overvallen, die hij tezamen heeft ge pleegd met de inmiddels gearresteerde Belg K. de B. Een ervan is bij een poging gebleven. Het tweetal achter volgde nl. op de nieuwe weg van Ant werpen naar Duitsland een personen auto. B. schoot op de banden om de wagen te doen stoppen. Zijn maat wilde van schietpartijen evenwel niets weten en draaide het stuur om. Verder hebben zij volgens de com missaris nog vijf zes autodiefstallen op hun geweten, op een na waren alle wagens ..Citroen", een merk, waarin De B. „gespecialiseerd" was. Op het ogenblik acht men alleen de moord op de pastoor van belang en het verhoor zal zich daarop dan ook voornamelijk richten. De Belgische autoriteiten denken morgen weer naar huis te gaan. De uitlevering van B. is aangevraagd, doch men neemt aan, dat het nog wel enkele weken zal duren voordat de Antwerpenaar in de Schel- destad achter de tralies zal zitten. De man, die volgens de commissaris een onrustige indruk maakt, is al eens eerder voor een overval veroordeeld. De andere verdachte heeft nog een blanco strafregrister. In vroeger jaren is B. artiest geweest. Hij werkte op kermissen als steile-wandrijder. In het eerste halfjaar van 1959 kwamen 35.996 nieuwe woningen gereed, tegen 43.259 in het eerste halfjaar van 1958. Van de in juni voltooide woningen wer den er 580 als systeem-woning gebouwd. In de eerste helft van 1959 kwamen 3.866 systeem-woningen gereed. Gerekend tot en met juni 1959 zijn se dert de bevrijding 721.591 nieuwe wonin gen gebouwd. Het aantal woningen waarvan de bouw m juni 1959 werd aangevangen bedroeg 8.777. In het eerste halfjaar van 1959 werd met de bouw van 44.180 woningen eem aanvang gemaakt, tegen 38.625 in de over eenkomstige periode van 1958. f> os 4: Ai> a Ai

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6