Laatste week vakantiefeest op groteske wijze ingezet Expositie „Werk onzer Handen ongekend hoogtepunt S.G. Hengeltoernooi voor senioren Uitstekend klankbeeld van onze piccolo-afdeling fi PER LUXE SALONBOOT „ERASMUS NAAR DE DELTAWERKEN Geheugen- hulp DUIVEN VLOGEN WEER UIT Puzzelrit door het druivenland Reclame asent J Mooi viswèertje.... en de wilde wel bijten vis voor Uw zaak ï)e honden- en kostuum- show aan de Vlaardingerdijk Grote drukte in het centrum der stad Marie van Dijk door de KNVB onderscheiden Jaarvergadering RKSV Excelsior Burgerlijke stand Toppers naar zomer kamp vertrokken Tweede dag instrumen taal solistenconcours Wie was het jongetje Een goed adres Fiets gevonden Op vreemde wegen Belangstelling waard Café-gevecht Gaat steeds door Goede vangst Stieren op pad Sluwe dievegge NIEUWS TREKT ALTIJD IEDERE DAG Wat Schiedam verloor en vond Maakt NSC MAANDAG 10 AUGUSTUS 1959 PAGINA 3 - -A- "Ai Al '"•uw# scliiedamsclie courant RENAULT" Uitslag fotowedstrijd „Europoort" Paris d Schiedam In liet Stedelijk Museum film en Marionet tent heat et- f Interview met oud-zakken, drager Van Noort ZONDAG 16 AUGUSTUS rr i Deze excursie kunnen wij u ten zeerste aanbevelen. U wordt nu in de gelegenheid gesteld, dit machtige werk, de afdamming van het Haringvliet meer van nabij te bekijken. Wij vertrekken om 10.00 uur precies vanaf de ponton van de Havendienst „Spido" aan het Wil lemsplein (eindpunt lijn 5) en zijn weer terug om ongeveer 18.30 uur. De prijs voor deze aantrekkelijke boottocht bedraagt slechts f 5.50 p.p. Deelnemerskaarten zijn van heden af verkrijgbaar aan de volgende adressen: Bureau De TijdDe Maasbode, Kortenaerstraat 1, Rot terdam; Rotterdam Zuid, Manpad 24; Schiedam, Nieuwe Schied. Courant, Dam 18. DE AFD. PROPAGANDA Een hoekje van de stand van de r.-k. Jeugdvereniging „T.O.P." op de tentoonstelling „IVerk onzer handen". d, c°- 9 104 130 140 us; h! Met een héle reeks activiteiten en eve- hdnenten is zaterdag bij stralend zomer seer de laatste week van het tiende, door Schiedamse Gemeenschap, georgani- ®?erde vakantiefeest ingeluid. Allereerst SJng de belangstelling onzer stadgenoten üit nusr de grote tentoonstelling „Werk onzer handn" onder auspiciën van Sec tie Culturele Ontwikkeling en Vrije Tijds besteding van de S. G. tot stand gekomen. Het door deze sectie, onder voorzitter schap van de heer N. J. J. van Baarle, Senomen intitiatief om eens af te peilen "Oe het staat met de vrije tijdsbesteding Van de Schiedammers en voornamelijk °P het gebied van knutselen en het vrije exPressie werk, heeft tot verbluffende ^sultaten geleid. Alle klachten ten spijt, Seuit in dure en uitgebreide rapporten die opreken over een gebrek aan actieve vrije tijdsbesteding bij onze jeugdige stadgeno ten, zal deze jeugd de komende dagen in de Korenbeurs laten zien, idat elke medail. •e ook in dit geval een goede keerzijde heeft. Wat hier bijeengebracht is op het Sebied van het z. g. prutsen en knutselen Jhaar tevens als resultaten van een drang '°t scheppen en creëren, grenst aan het Ongelofelijke. Werkstukken van volwasse- ?en en jongeren vragen hier om ieders "ewondering en het zou ondoenlijk zijn de ®a,rd en verscheidenheid in deze kolom- tnen te schrijven. Er zijn stands bij daarin wetenschappelijke hobby's ieders aandacht vragen en verdienen, om niet le spreken over ailes wat er te zien is het geen er gemaakt werd door de scholieren en leden van de diverse jeugdverenigin gen. Aankomende kunstenaars, amateurschil ders, boetseerders en jongelingen die met hamer en beitel hun expressies in steen wisten, vast te leggen, strijden hier om voorrang met werkstukken die stuk voor stuk waard zijn om bekeken te wor den Voegen wij tot slot hier de modelbou wers aan toe dan krijgt men misschien een kleine indruk hoe imposant deze ex positie geworden is. Een door de culturele sectie uitgeschre ven wedstrijd in het maken van maskers vond ook goede weerklank bij de jeugd en de resultaten hiervan zijn tevens te be wonderen. De fotokring „Schiedam" neemt deel met alles wat er met de fotowedstrijd „Europoort" is binnengekomen. Het persbureau Breur stond een drietal 40 x 50 afdrukken kleurenfotografie af ver vaardigd van het olie-gebied aan de Bot lek, om aan te tonen hoever men in Schie dam met de kleurentechniek op dit ge bied is gevorderd. Alles bij elkaar g«nomen, kan het ook niet anders of de voorzitter van de S. G., de heer F. A, de Wolff, moest als eerste spreker tijdens de officiële opening zater dagmiddag zijn grote bewondering uit spreken voor hetgeen hier tot stand werd gebracht. Met alle anderen die hun mede werking verleenden aan het bijeenbren gen van de werkstukken en de opbouw der wedstrijdleider C. J. Aben geeft aan het einde van het S. G. Hengel- toernooi het teken dat de lijnen voor de laatste maal deze middag moeten worden binnengehaald. De door de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, afd. Schiedam georganiseerde honden- en kostuumshow, gehouden op de speelweide aan de Vlaar dingerdijk, trok ook nu weer grote belang stelling. Honden van standing en ras pa radeerden hier naast de bastaards, die Rich van het standsverschil maar weinig ®antrokken. De jury, bestaande uit de he- ïeh dierenartsen J. E. T. Langeler, J. ®°om en D. v. d. Akker, kregen 62 hon den te beoordelen. Ze werden voorgeleid ?°or hun al of niet gekostumeerde baas- of bazinnen, welke laatsten, wat kos- ■hum betreft, werden gecommentariseerd ®°or de overigens jeugdige „Tante Han dle" Lips. Er waren leuke typeringen te bewonde- waaronder ook „Dorus" niet ontbrak. ,yij zagen o.a. Roodkapje met de wolf; r°tn Poes; 'n leuke clown en^een char mant ballet-danseresje om maar niet te 'Breken van de zeer krijgshaftige india- Benhoofdman en de koene jager met zijn st>aniel. Het heeft de jury moeite genoeg gekost, Bib uiteindelijk de beste hond uit te kie- en en dit werd zowaar ,weer de bastaard ah Fr.ed.Smit. Terry is een langharige Jvartwitte hond wiens voorouders ver moedelijk met een fox-terrier waren ge parenteerd. Hij is echter kerngezond en J?niet blijkbaar een uitstekende verzor- ?'bg. „Tante Hannie" hoogst persoonlijk Bevestigde de grote geelzwarte roset aan v'lb halsband als teken van de hoogste be- roning. De overige prijswinnaars waren: 2. de -Baniel Petra van Frans Willemse; 3. Bel- Leh, een zevenjarige witte keeshond, met eigenares Ineke Koenen; 4. Tonny, de jBvierige tweekleurige bastaard van Ma- ,'lke den Hollander en als vijfde „Whis- u?y", het leuke straathondje van Dora osterholt. Voor de leukste en origineelste kos- Burns koos een speciale jury de volgende ,'lf deelnemers(sters): 1. Ineke Koenen, j1 haar creatie van gebloemd crêpepapier; Henny Tromp, voor haar wijde rok be- f'akt met uitgeknipte hondjes; 3. het bloe denmeisje, Petra Speek; 4. Jonny Balm, ,ls Tom Poes en 5 het kaboutertje, Wilma Ahdorffer. De prijzen bestonden uit luxe dozen cho- oiade en bovendien kregen de kinderen ]®h „Tante Hanny" een versnapering plus >j,aar foto, voorzien van handtekening. -Bh overvloede verlootte zijn nog drie °te plastic-ballen terwijl de hondeh het gp°esten doeri met een bakje water, het- ze hard nodig hadden, want hét was aoorlijk warm daar op de speelweide. Voor re eerste maal is zaterdagavond de feestverlichting op en rond de Koe marktrotonde ontstoken en heeft het vér- maakcentrum haar poorten geopend. Het is het begin van een feest hoogtepunt dat ook van buiten de stad de kermisgangers naar Schiedam zal trekken. Er is weder om een gokje te maken op de Broersvest en de poffertjesgeur hangt weer rond de kramen; afgewisseld met de lucht van gerookte paling en patates frites. Je verle den wordt voor een kwartje verzwegen en de toekomst ontsluierd. Cleopatra, een achttienjarige zeemeermin, (half bakvis en half gewone vis) ligt in echt zeewater op bezoek te wachten. Tegen de stijlwand daveren de motoren en het variété theater annonceert dingen die een mens nog nooit gezien en beleefd heeft. Voor een dubbeltje kan je of een grote boks bal in elkaar slaan of jezelf voor een maand in de ongevallen wet; kortom het is de komende dagen feest in Schiedam en niet zo zuinig. Zuinig worden de Schie dammers weer als zaterdagavond de laat ste vuurpijl van het machtige vuurwerk waarmee dit feest besloten wordt, in de lucht is uiteengespat. Zij zullen het dan naar alle waarschijnlijkheid wel moeten worden, maarhet is vborlopig nog geen zaterdag!! Advertentie Qoobtad woor Schi»dom «n omttraka» 81ste Jaargang No. 24955 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADV E R T E K (T M>S I aag per mm—hoogte. Bij contract specrate tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0J0 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN int 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe- jjyj. woord meer 3 ct. Maxi- tem 60 -woorden. ■Mte advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Adwertentie- ■®eaen. A B O N 'N E M E T-B N IfSMi per kwartaal, t 2M per leml en 1 0.50 per week. expositie dankte de voorzitter, de onver moeibare heer, C. M Stouthamer, als dé grote man van deze tentoonstelling. In zijn openingstoespraak merkte de loco burgemeester, wethouder H. Sabel o. m. op. dat passiviteit bij een vrijetijds besteding toch werkelijk niet nodig is, hiervan getuigt deze expositie.. De wet houder sprak de wens uit dat 't voor hen die hier een kijkje komen nemen een sti mulans mag zijn om ook zelf iets ter hand te remen Met het inwerkingstellen van een der tentoongestelde miniatuur-draai orgels verklaarde spreker tenslotte de tentoonstelling voor geopend. Was de toeloop^ zaterdag reeds groot. gisteren was het"" de gehele middag zo druk, dat besloten werd 4e expositie ook in dg avonduren open te stellen. Van de totaal 56 binnengekomen inzen dingen werden de volgenden bekroond: beginnenden: 1. A. Grootvelt, 2. F. J. A. Slieker, 3. W. Davidson en B. A. Nulli; gevorderden: M. J Sterk, 2. W. P. van Leeuwarden, 3. A. C. van Oudenaarden Bij de dia's gingen de prijzen naar 1. A. Schot, 2. J. van Buuren, 3. A. Witsel. Via de tot Are de Triomphe omgebouw de Korte Havenbrug kunpen de bezoekers van de Korenbeurs tevens een kijkje gaan nemen op de nu Schiedamse:' Champs d'Elysée om dan door de Rué de Napoleon te komen in zoals de C. J. V. jongeren hun uitspanning en ontspanning noe men— „Chez Guillaume". Het gaat hier allemaal erg „Frans" aan toe. Men ver koopt wijn en Hollandse kaas, gereser veerd door charmante Franse diensters. Een Duitse schilder, Johannes Lura, houdt op de bovenverdieping een „Exposition" van zijn kijappe werken, nog vrijwel vrij non-figuratieve smetten. Deze gebaar de kunstenaar decoreerde met zwier en veel smaak het gehele gebouw en staat zelf op de Champs 'd Elysée achter ziin schildersezel zijn indrukken vast te leg gen. Hiervoor krijgt hij genoeg impres sies want er wordt- tevens een ..Brasse rie geëxploiteerd waar onder meer Fran se parfums worden verhandeld en men causisse kan eten vervaardigd van echte Hollandse varkens en waar de internatio nale patat-frites staat, te sudderen. Alvo rens met het hijsen van de Franse vlag' dit feest werd geopend.' kwam staande op een ponton het tamboers en pijpers- korps „Harmonie" als Oen moderne Rat tenvanger van Hameln" de Lange Haven afzak'Kcn. drommen mensen al spelende met zich meelokkend j-n Parijse ..flic" hielci er met wit'» wapristok in de hand een beetje de orde in. hetgeen we gens de grote drukte toen wel nodi» was De tentoonstelling „Stoute kinderen, zoe te kinderen" trok intussen ook al de eer ste belangstellenden. Nog wat aarzelend maakte hier de jeugd gebruik van de ge legenheid om in de nieuwste kinderboe ken te neuzen. Met de filmvoorstellingen trok ook het Poppentheater „Colombine" waarin Dop en Li Vermeire als eerste voorstelling voor de jeugd i het alleraar digste sprookje van Andersen, „Duime- lientje", brachten. Voor de ouderen geeft dit theater a. s. vrijdagavond een voor stelling van de opera „Die Kluge" waar voor Carl Orff Don Vermeire persoonlijk toestemming gegeven heeft deze in het repertcir op te nemen. Terry van Tred Smit is winnaar geworden van de hondenshow en laat zich gewillig door Tante Hannie" de ore-rozet aan de halsband bevestigen. In de Delftse Schie werd zaterdagmid dag het hengeltoernooi voor senioren ge houden waaraan door alle Schiedamse in woners (sters) béven de 16 jaar kon wor den deelgenomen. Het toernooi stond voor de eerste maal onder leiding van een in overleg met de S. G. samengestelde com missie, waarin zitting hadden leden van de verschillende plaatselijke hengelaars verenigingen In afwijking van bestaan de gewoonte de gevangen ma&tvis na afloop te wegen te'Ide nu dê lengte van de maatvis. zodat deze direct na meting weer teruggezet kon worden. Hiervoor waren neutrale controleurs aangezocht. Het team bestond uit tien vakmensen, ond'er wie twee uit Delft en twee üit Vlaardip^fn. Onder deze tien bevond zich een controleuse en 00k deze had een se cuur nog Daar een aantal hengelaars zich nog niet met de verschillende meer sportieve hengelmethodes kunnen vereni gen. was het aanta; inschrijvingen lager dan het vorig jaar. Probeerden toen on geveer 120 hengelaars hun geluk, nu be droeg hun aantal 84 hetgeen aan liet. wel slagen van het toernooi geen afbreuk heeft gedaan. De weersomstandigheden waren ideaal te noemen zodat er menig visje werd verschalkt. Totaal werden 79 maatvissen ter meting aangeboden, waar onder een baars l5at betekende, dat er in lengte 13 meter en 34 Cm vis werd ge vangen en hierbij komen dan de vele ondermaatse visjes. Een der deelnemers ving zelfs aan een deegje een paling, het geen tot een zeldzaamheid gerekend moet worden. Het prijzen-schema was gesteld 1 op 3, zodat er achtentwintig hengelaars voor pnijs in aanmerking komen. Drieëenveer- tig deelnemers vingen geen maatvis. maar met de hengelaars die wel gevangen heb ben en toch niet geklaseerd werden zul len zij tijdens de prijsuitreiking a.s. dins dagavond in Musis-Sacrum te houden, een aandenken aan dit toernooi ontvan- Tijdens de zaterdagmiddag gehouden bondsvergadering van de KNVB, afd. Rot terdam, is onze stadgenoot, Marie van Dijk, onderscheiden. De heer Van Dijk heeft zich jarenlang voor de jeugdsport bijzonder verdienstelijk gemaakt en ge noot alleen reeds door zijn organisatorisch werk bij het jaarlijkse schoolvoetbal- en -handbaltoernooi, grote bekendheid. Nog maar kort geleden heeft hij zijn activitei ten helaas wat moeten- beperken. De heer A. Bijloo die namens de afd. Rotterdam van de KNVB de onderscheiding aan de heer Van Dijk uitreikte, zei o.m. het te betreuren, dat Marie van Dijk zijn taak grotendeels heeft moeten beëindigen. Hij sprak echter het vertrouwen uit, dat hij zo nodig, weer een beroep tot medewer king zou mogen doen. Namens de KNVB getuigde de voorzitter hem dank voor alles wat hij in een reeks van jaren voor de Schiedamse jeugd heeft gedaan. De leden van Excelsior worden er aan herinnerd, dat hedenavond in hotel Bey- ersbergen do algemene jaarvergadering wordt gehouden. In verband met te ne men beslissingen is hun tegenwoordigheid van het allergrootste belang. GEBOREN: Mireille W. A., d.v. B. J. J. van Vught e" A- A- van Tellingen; Adria- nus W. H. J., z.v. C. A. M. van Leeuwen en Q, J. J. de Vette, Op 22 februari van het vorig jaar richt te Toos van Seters zich via onze krant met een oproep tot de jongeren van onge veer 18 jaar, een eigen r.-k. jeugdomroep te stichten. Er kwamen wat reacties op, men stak de muzikale hoofden bjj elkaar, verwisselde nogal eens van'bestuursfunc ties, maar dank zij de bandrfecorder van Gerard Schaeffer, lukte het gezamenlijk een klankbeeld samen te stellen, waar naar het zaterdagmiddag prettig luisteren was. Christel Adelaar noemde deze uitzen ding „Picco" bello Enkele maanden geleden waren wij in de gelegenheid dit klankbeeld te beluiste ren en vonden wij de woorden van ons eigen stedelied, iedere week door stads- beiaardier Cor Don hoog over huizen en fabrieken gestrooid in machtige klanken, een alleraardigste inzet. Ria Berbé fungeerde als. aankondigster van het programma, maar Toos van Seters voerde de luisteraars in het gehe le land mee op haar zwerftocht door onze stad,, haar voorkeur voor de binnenstad uitsprekend. Heel gewaagd een vergelij king met Parijs makend en en passant het museum noemend, waar in de aula vaak een Schiedams vrouwenkoor zingt en oplangs werken van Van Gogh te zien waren. Voor Pierre Jansen, de conserva tor van het museum, gold dan ook het: „Dank je wel, Pierre, je helpt Schiedam beroemd maken". Het bezit van 3 molens, die Schiedam een apart cachet geven; de stad ook, waar St.-Liduina geboren werd, evenals Jan van Riebeeck. Als muzikaal intermezzo was er het optreden van „The Nightraffles"; verder de weergave van een vakantiedag per auto of bromfiets (wat kwarp er allemaal niet voor kijken om dat geluid tot stand te brengen!); op de achtergrond de stem van Louis Davids in een van zijn aloude, kostelijke liedjes. Heel raak getroffen was de opnoeming van onze oude straten en stegen, namen, waar volgens Toos, de historie van af druipt. 1 Het kostte .uiteindelijk nog even moeite ^oor „De Piccolo-groep", het adres van de heer Van Noort. destijds lid van het zakkendragersgilde. waaraan het aloude zakkendragershuisje ons dagelijks nog hennnert, te vinden. Maar toen Peter Schellekens hem volop de kans gaf. iets van dat typische bestaan vroeger te ver tellen, was zijn woordenstroom bijna niet te stuiten Maar het was interessant naar dit eenvoudig verhaal van een eenvoudig man te luisteren, zich verliezend in het verleden, het verleden, dat nu voor hem afgesloten is met de modernisering van onze stad. Tot besluit de triomfmars uit „Carmen" 1 waarmede de medewerkenden, o.a. Ge rard Schaeffer, Jan Bronneman Peter Schellekens, Ria Berbé, „The Night raffles" met bandleidster Jopie Meeder en vooral Toos van Seters in haar brui send enthousiasme, hun vreugde wilden uiten in het tot stand komen van dit klankbeeld, waarmede zij goede propagan disten van onze stad geweest zijn Zaterdagmiddag vertrokken vanaf het schoolplein van de St.-Thomasschool zes tig ledeh van de r.-k. jeugdvereniging „T.O.P." naar hun zomerkamp in Loon op Zand. Zeven leiders zullen de jongens voorgaan in het beleven van een goed en plezierig kamp. De opvolger van de heer W. v. d. Steen, baljuw van Belkom heeft hierbij de totale leiding en is zaterdagavond aan het eer ste kampvuur dat daar in Loon op Zand gehouden werd, als zodanig geïnstalleerd. De aalmoezenier der „Toppers, kape laan A. Wiemers, is zondag eveneens naar het kamp vertrokken waar hij de week temidden van de jongens -verder zal doorbrengen gen. De prijzen zij dit jaar bijzonder kostbaar en bestaan uit huishoudelijke ar tikelen, waaronder ook textiel. Deze prij zen werden bekostigd uit de inleggelden en een bijdrage van de S. G. en de twee plaatselijke hengelaareorganisaties. De tien best geplaatste winnaars zijn: 1. H. Harte. 8 vissen, totaal 132 cm. 2. Wolt huis jr. 582;, 3. J. Meerburg 482; 4 w. van Dijk 4—76; 5. C. Klein, 3—52; 6 C. Nijg, 3—49: 7. B. Lupker 3—47; 8. A. Heystek 2—43; 9. N. Schaick. 239; 10 N. van Leeuwen. 238. Zij het dan een bescheiden aantal mu ziekliefhebbers hebben zaterdagavond ten volle kunnen genieten van een op hoog peil staand programma hun geboden dooi de deelnemers van het door de sectie muziek van de S.G. georganiseerde in strumentaal solistenconcours. Vooral nu op deze tweede en tevens slotavond de inschrijvers in de super- en ere-afdeling aan bod kwamen bleek des- temeer op welk een hoog niveau het mu siceren van de amateurs momenteel ligt. In de superafdeling kwam de jury zelfs tot de hoogste waardering welke er te geven viel. Dit viel ten deel aan de Rot terdamse trompettist. Marius Jansen, die een sublieme vertolking gaf van het „Carnaval de Venise" van Ardan. Dit zelfde gold tevens voor de fluitist van St.-Ambrosius. A. J. Overgaag die met de sonate van J. S. Bach een ^volmaakte partij blies. Beide solisten verwierven met hun 200 punten dan ook de dagprijs en werden tevens, met lof van de jury. win naars in deze superafdeling. Het duo Joke en Marius Jansen plaatsten zich tweede door met het „Dialoque" van Eugene Bozzo voor trompet 198 punten te verwer ven. Derde werd L. Lucardie. van „Kunst na Arbeid" uit Maassluis met 192 punten voor de vertolking van „La Belle" op een B-bas. In de 2e afdeling behaalde J. v.d. Velde uit Schiedam en D van Herwijnen uit Almkerk een eerste prijs. In de le afde ling waren dit L. de Vogel, Schiedam; A. Schouten. Almkerk; Toos v.d. Bosch, Schiedam; A. de Winter. Vlaardingen en het duo M van Haaften en L. de Vogel uit Schiedam. Afdeling uitmuntend: J C. Zwaan, Schiedam; Lou Boer Maassluis; G. W. Simiouw, Breda en W. H. M. v. d. Berg ut Naaldwijk In de ere-afdeling verwier- Y,en J- c. M v.d Berg uit Naaldwijk en c. P. van Beurden eveneens een eerste prijs Deze werden uitgereikt door de voorzitter van de S.G., de heer F. A. de Woljif en bestonden uit waardebonnen. Het zesjarig jongetje dat op zaterdag 1 augustus 's avonds omstreeks half zeven in de Nieuwe Haven is gevallen en daaruit is gered door de pompbediende C. Schenk is tot nog toe opbekend gebleven. Om administratieve redenen zou de politie graag vernemen wie dit jongetje is ge weest. De verpleegster F. H. J. Verhage# is zaterdagavond op een oversteekplaats in de Oranjestraat aangereden door 'n brom fietser, toen zij onoplettend overstak. Zij liep een wond op aan het hoofd en is naar de Dr. Noletstichting vervoerd, waar zij werkt. De heer L. Bijl, Schiekade 4, heeft een herenfiets merk Union onbeheerd aange troffen. De eigenaar kan hem komen op halen. Op de Vlaardingerdijk bij de Vijfsluizen- brug botste zaterdagmiddag omstreeks 3 uur de Franse automobilist J. P. C. B. bij het rechtsaf slaan tegen de 29-jarige bromfietser F. Rombeek uit Rotterdam. Deze kreeg een wond aan zijn rechterliesen zondag. HEDEN: Passage Theater: De vierkante rekruut (alle leeftijden), alleen vrijdag, zaterdag en is in de Dr. Noletstichting behandeld. De Fransman zei, dat hij niet gewend was aan rijwielpaden aan de rechterzijde van de rijbaan. De tentoonstelling „Werk onzer handen" in de Beurs heeft in het afgelopen week end 1150 bezoekers getrokken, al. 856 volwassenen en 294 kinderen. Voor een café in het Broersveld kwam het zaterdagavond tegen twaalf uur tot vechten tussen de 26-jarige F.M.M.D. en de 27-jarige J.W. v. D. Eerstgenoemde wilde zijn tegenstander in de neus bijten, waarop v. D. hem een flinke duw gaf, zo dat hij dopr de ruit van het café schoot. D. liep geen verwondingen op. Een ob stinate v D. i» enkele uren op het hoofd bureau van politie opgesloten om af te koelen van het verhitte gevecht. De heer A. den T. vermist zijn fiets, die niet op slot op de Dam stond. Ook de fiets van de 12-jarige W. v. D. is gestolen. Deze stond in de kelder van zijn woning aan het Dr. Wibautplein. Van de zestienjarige J. v. D. is op de Marconiweg een bromfiets gestolen. I Zondagmorgen omstreeks halfdrie heeft een surveillerende agent een inbreker aan gehouden op de Westerkade. De agent zag hem in de B. K. Laan bij de Warande. De man deed zo verdacht, dat de politie agent wilde informeren naar zijn vreemde manier van doen. Dit werd blijkbaar niet op prijs gesteld, want zodra de agent na derde ging de man er vandoor. Op de Nwe we Haven trof de agent hem weer aan en na een achtervolging greep hij hem in de kraag op de West'erkade. De zakken van de man puilden uit van de pakjes 6igaret ten. Hij had er 28 bij zich. Deze waren gestolen uit een kiosk van de heer W. v.d. Vlies in de B. K. Laan. De inbreker had een ruit ingedrukt. Twee stieren die waren losgebroken uit de stal van de veehouder Klaas Bos in Ke. thel. werden zondagnacht aangetroffen op de Schiedamseweg. Een agent waar schuwde de heer Bos, die toen met zijn zoons de uitbrekers heeft aangehouden en teruggeleid. Een dertienjarig meisje heeft in Bad Groenoord verschillende kleine dief stallen gepleegd. Zij werd op heterdaad betrapt toen zij iets uit een colbertjasje wilde halen. Kleine geldbedragen had zij al vaker gestolen uit portemonnees die 'in badtassen zaten. De lege protemonnees legde zij braaf terug. 1 Van de in het afgelopen weekeinde I en werden de 187 prijzen nas na 2 uur gehouden duivenvluchten troffen de dut- verdiend. Zondagavond was ongeveer Hp ven van de zaterdagvliegers het ditmaal helft van de d-uiven nog niet tbuk De wederom het beste. D€ vereniging „de 755 duiven werden om 6 05.00 uür gelost Uitslagen: A Smits 1 14 48; C. Verboom 2 33 44 49 55 75 79 98 100 106 110 117133 148 167 173 186; A. Heeren 3 45 60 85 126 169 176 189; A. Vis 4 5 138; J. Triel 6' L v. d Mey 7 26 32 34 86; A. Houtsma 8 118; C Blonde 10; A. v. d. Grijp 11 78 11; M. v. ï3 96J- v. Leeuwen Co. 13 91 10/ 174; W. v. Deurzen 15 31 53 95 162 177- w fiSmTw6 163; J' v- d' Beek Co. na ia/ d' Kant Breur 18 72 101 119 144 161 172; H. J. Eijkenbroek 19; J. Tweeboom 20 25 42 63 70; D. Ram 21; V,flVhr0lt 22 47 183A- v- Wagtendonk 135; J- Ltps 24 88; C. v. Trieht 27 147; J. Doejaaren 28 143; A. Brokling 29 71 76 145 146 158 171; Th. Jansen 30; M. de Rui ter 35 84 134 155 159 178 181; G Vermeer Zn 37 53 97 102 105; J. v. d. Waard 38 57 66 92 113 129 151; A. v. Gogh 39 115; W. Kerkhoff 40; J. Verhaal 41 112 124; J. Koogje 43 50 83 137; P. Gouweleeuw 46 58; P. Kouwenberg 51; C. de Graaf 52 125; L. Lems 54 86 120; C. Verlinde 59 <4 69 108 116 141 180: A. Delmotte 61 114; J. Koffyberg 62; J. Kazenbroot 67 122 139; L Crama 60, 74 154; I. v. d. Tuyn 73 132; L. Verheugen, 77; F. Koppenhagen 80 81 164; J. v. Opijnen 82; J v. d. Mey 87; J, v. Harmeien fo. 89 149 153 179; J. I^i€_ meyer 90 142; F. Eijkenbroek 93 107 136; W. Poort 94 165 166; A. Hersbach 103; H. Veltman 109; W. Verhaeren 121 188; W. Jansen 123; W. v. Harmeien 127 131 156; M. Broekhuizen 128; K. v. Loopik Zn 150; L. Borrani Co 152; P. v. Os 166, 168. 185; Joh. Brand 170; E. v. Smirren 182; O. Bolkenbaas .187; D. Sehipper diploma. Snelvliegers" zond 67 duiven naar Preus- dorf (Duitsland) een afstand van 228 km. Om 11.15 uur werden ze hier bij zonnig weer en een zwakke oostenwind gelost Aankomst eerste duif 13.45 uur. 1. G. Rietveld, 2. J. Scheepmaker. 3. P. Sprong, Prijzen waren binnen vijftien minuten verdiend. De Rotterdamse Bond vloog vanuit Lu xemburg een liefdadigheidsviycht, waar voor totaal ongeveer 15000 duiven wer den ingeschreven. Om 6.05 uur werden de duiven gelost; boven Nederland zat het echter wegens de ochtendmist „potdicht" zodat de duiven met grote tussenpozen binnenkwamen. Tot laat in de middag kwamen de vogels nog thuis. De vereniging „de Postduif" had in concours 755 duiven, waarvan de eerste om 9.55 uur op zijn hok arriveerde. Drie winnaars waren 1 A Smits; 2 C. Verboom (17 prijzen yan de 28 duiven) 3 A Tetren. De prijzen waren eerst in 1 uur en 45 minuten verdiend. De Nederlandse Algemene Bond vloog vanuit St.-Quentiin (Fr.) een afstand, groot 246 km De vereniging ,.De Vrij heid" nam deel met 370 duiven. Gelost om 8.30 uur bij Z.W wind arriveerde de eerste duif om 12.07 uur. 1. A. v. d. Schalk, 2. G .Barzilay; 3. C. Zandboer Ook deze duiven kregen het zwaar te verduren. Zij kwamen boven Schiedam aan tijdens een zware regenbui. Eerst na anderhalf uur waren de prijzen verdiend Afgelopen zondag hield de S.C.V. de Postduif een vUieN ianuit Luxemburg, 290 km. Door de slechte weeromstandig heden kwamen de duiven traag binnen Monopole Theater: De danseres van de duivel (ontoelaatbaar) 7 en 9 uur, zater dag eri zondag 3, 5, 7 en 9 uur. Zaterdag en zondag in de matinees: Sjors van de rebellenclub (alle leeftijden). Stedelijk Museum: Dagelijks van 105. zondags van 125 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: dl., do., za. Uitleenpost Kerkweg 46. Kethel: zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: dl. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: dl. 6.308 uur; vr. 7—8 uur; jeugd: wo. 25 uur. FiliaallNieuwland. Wijkgebouw Dr. Wi bautplein (zijingang): jeugd: wo. 1.305 uur: volw.: wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma. 78 uur, wo. en vr. 78.30 uur. DE NACHTDIENST Deze week apotheek Van Westendorp, Singel 81. BIOSCOPEN ROTTERDAM Arena: De hond van de Baskerville® (14 j.); Capitol: Fanfare (a.l.); Cen traal: De levensroman van Joseph Schmidt -(a.l.); Cineac-AD: Rio Bravo (14 j.); Cineac-NRC: Actualiteiten (doorl. voorst.) (a.l.); Colosseum: De lachende vagebond (a.l.), donderdag: Gitaren der liefde (a.l.); Harmonie: Zwarte baretten (14 j.); Lumière: Kluchtig en luchtig (a.l.) Lutusca: Die glücklichste Frau der Welt (a.l.); Luxor: Orfeu negro (18 j.); Me tro: Een huis vol heksen (14 j.); Passa ge (Schiedam): De vierkante rekruut (a.l.); Prinses: Hey boy, hey girl (a.l.); Rex: Laurel en Hardy bij de luchtbescher ming (a.l.); Thalia: Geen cent voor de belasting (a.l.); 't Venster: De glimlach van een zomernacht (volw.); Victoria: De man, die te veel wist (14 j.); Mati nees: Heidi en Peter (a.l.), donderdag; Engelen zonder vleugels (14 j.). Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 6 uur: aktentas met inhoud, da mesportemonnee met inhoud, autostep, capuchon, dameshandschoen (R), jon gensjack, wieldop, houder met sleutels, stuurtasje met inhoud, ring met sleutels; armbandje, kindervestje. Te bevragen bij de vinders: zilveren haarstrik. E. Heilker, Hoofdstraat 2, wan delwagentje, M. Helderkamp, Lange Kerk straat 14. ring met steutel. H. den Hartog, Boerhavelaan 30; bril, E. Vermeulen, Nassaulaan 21b; zadelhoes, babyschoentje (1.), ,B Schets, Anth. Muijsstraat 39b; gla cé zomerhandschoen, J. Koning, Westvest 62c; een paar babyschoentjes. E„ de Bras, Stationsstraat 67; plastic boot. A. Zeelen- berg, Tuinlaan 66; portemonnee met in houd. v. d. Meer, Den Bommelsestraat 25; aktentas, Catshoek, Albrechtskade 32, Rotterdam; portefeuille met inhoud, E. de Keijzer. Lavendelstraat 20 a, Vlaardin gen; portemonnee met inhoud. H. Dors man, J. A. Alb. Thijmstraat 10b; etui met inhoud, P Tuis, Pr. Fredr. Hendr. straat 34; kindertasje met inhoud. M. Berends, Nieuwe Buurt 17 a; bruin hondje, Ver- weijen, Dr. Wibautplein 54. Door de M. A. C. „Westland" te Naald wijk is ook dit jaar weer een druiven- puzzelrit georganiseerd voor auto's en motoren. Deze rit wordt op 5 september a.s gehouden en valt samen met de drui- venfeesten in Naaldwijk. Het WeStlandse stadje is dan feestelijk versierd en ver licht. Het inschrijfgeld voor deze rit be draagt f 5.- per motorvoertuig, ongeacht het aantal personen. De prijzen bestaan uit twee draagbare radiotoestellen, twee fototoestellen, vele bekers, tinnen sier voorwerpen enz. Tevens ontvangt iedere deelnemer een blijvende herinnering aan deze rit en verrassingen aan de contole- posten. De start en finish vinden plaats op de Bloemenveiling C.C.W.S. Brug. El- senweg te Naaldwijk. Aanvang 13 uur. De prijzen worden uitgereikt door de Drui- venprinses en haar gevolg. Deelnemers kunnen zich laten inschrij ven bij de heer L. Hemmes, Burg. El- sénweg 27 te Honselersdijk, Telefonisch te bereiken na 18.00 uur onder nummer 01740 4670. Het inschrijfgeld moet wor den overgemaakt op girorekening 335588 t.n.v M.A.C ..Westland" t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3