DARRIGADE'S MOED BELOOND MET DE REGENBOOGTRUI en Niesten hebben werkzaam aandeel slagen van vlucht Geldermans in 170.000 bezoekers Rik I en Rik II gunnen elkaar de triomf niet Gustaf Schur blijft wereldkampioen Jeugdige Maliepaard wordt in laatste 15 meter naar tweede plaats verwezen Hugens en Snijder komen telkens niet ver genoeg Junior Van Uden onttroont rivaal Chris Konings Zandvoort badplaats a f f.Y cijfers Amateurs geven elkaar weinig ruimte RIVALITEIT VERLAMT HET PELOTON HULDIGING ZANDVOORT liep in de war MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 PAGINA (Van onze sportredacteur) André Darrigade, Frankrijks dertigjarige super-sprinter op de weg, is wereldkampioen. Op het parcours van Zandvoort, dat op een zonnige, maar ook winderige zomermiddag omzoomd werd door meer dan 170.000 toeschouwers, heeft hij de triomf gevonden, waarnaar hij talloze jaren gejaagd heeft. Nu, na een seizoen dat volgeladen was met inspannende wedstrijden als een Ronde van Italië en een Tour de France, verzamelde hij zijn laatste moed en laatste krach ten. De bekroning kwam in een glansrijk gewonnen eindsprint. Een sprint, niet van een compact peloton zoals door de pessimisten voorspeld was maar van een selecte groep dapperen; een groep van acht man, van wie de allerdappersten daar behoorde óók Darrigade bij een vlucht van 210 kilometer achter de rug hadden. Een groep, waarin ook twee mannen van Oranje, twee plaatsgenoten nog wel, zich genesteld hadden: Geldermans en Niesten. In de aller laatste, de wedstrijd beslissende fase van de strijd, stonden zij echter machteloos tegen de snelheid die rappe mannen als een Darri gade, de Italiaan Gismondi en de Belg Foré in de laatste meters van een gevecht over meer dan 290 kilometer nog konden ontwikke len. Maar, al stonden de twee Beverwijkse strijders dan niet op het ere-podium, in het klassement van de kampioensrit worden ze met ere vermeld. Dat was hun beloning voor de soli, waarmee ze zich vanuit het door afgunst verteerde peloton naar het voorste gelid gewerkt hebben. Amateurs Professionals Record op 1500 meter Tijdens atletiekwedstrijden te Schaes- berg heeft Jan van Uden Schaesberg zondagmiddag het Nederlands juniorre cord op de 1500 meter verbeterd. Hij maakte een tijd van 3 min. 59 sec. en bleef daarmee ruim onder het oude record dat met 4 min. 1.4 sec. sinds 31 mei van dit jaar op naam stond Van Chris Konings uit Zaandam. Van Uden vestigde zijn record tijdens internationale wedstrijden ter gelegen heid van de opening van de nieuwe sintelbaan in de Limburgse plaats. Er was een grote publieke belangstelling. Tweede op de 1500 meter werd de oude recordhouder Chris Konings in 4 min. 3.2 sec. en derde Gidi Fleuren van Union uit Nijmegen. Henk Visser nam de gelegenheid te baat om vóór zijn vertrek naar Amerika nog een keer aan de springbak te komen. Hij sprong 7.25 m. en daarmee was de AAC-er uiteraard ruimschoots eerste. Zijn clubgenoot Wim Thissen kwam met 6.46 m. op de tweede plaats. Wim Essajas won de 800 meter in 1.56.9 voor de Duitser Hamacher, dié een seconde na de Amsterdammer over de streep ging. Andere uitslagen waren: Speerwerpen heren: 1. Van der Heyden (AAC) 60.56 m; 200 meter dames: 1. Els Nieuwpoort (ADA) 26.1 sec. koi wa I eer 1 kw Wi Darrigade, al zo dikwijls gehuldigd als winnaar omdat hu de moed had uit te breken uit een rusteloos, maar ook besluiteloos peloton, had het goed gezien toen hjj in de beginfase van het gevecht reeds meesprong met de voor overmoe dig en dwaas uitgekreten Deen Retvig. In zijn wiel kreeg hij de Italiaan Gis mondi mee. Goed, Retvig mocht nader hand een dwaas genoemd worden. Hij had inderdaad zijn krachten overschat en moest ver voor de strijd zijn climax kreeg, afhaken om beschaamd van het parcours te verdwijnen. Maar'Darrigade en ook Gismondi waren sterke zonen van even sterke wielernaties. Zij durf den een gevecht van meer dan 200 kilo meter tegen de verzamelde kracht van een peloton wel aan. Zij voelden zich zelfs sterker worden naarmate de groep werd uitgebreid en aan kwaliteit won. De eerste versterking kwam reeds na twintig kilometer. De Engelsman Simp son wilde zich op de weg revancheren voor het trieste einde, dat hij beleefd had bij de strijd om het achtervolgings- kampioeftschap op de baan. Samen met de Deen Jonsson sprong, hij achter de drie vluchtelingen aan. Een achterstand van ongeveer één minuut was immers best te overbruggen. Simpson kreeg zelfs onverwachte steun. Retvig vond het wel prettig een landgenoot naast zich te hebben en liet zich daarom uit de kopgroep zakken. Toen had men snel vijf man in het voorste gelid. Oranje naar voren Het peloton liet dus mannen gaan? Nog meer strjjdlustigen ontwaakten uit hun sluimer. Ab Geldermans was de eerste. Met de allure van een tempo rijder-van-formaat sprong hij weg. Alléén ging hfj achter de vluchtelingen aan. Twintig kilometer moest hij jagen. Toen streek hij voldaan neer in de kop groep, die intussen een voorsprong van ruim een minuut had, een voorsprong die snel verdubbeld werd. Op dat mo ment was de eerste Deen, Jonsson, reeds uit het voorste gelid verdwenen. Nog geloofde niemand in het welslagen van het waagstuk, zeker niet toen precies op dè helft van de strijd wat jonge Belgen uit het peloton sprongen en daarmee de nodige felle jachten ontketenden. De voorsprong van de eerstelingen slonk prompt. Zij hoefden zich voorlopig ech ter geen zorgen te maken. Nauwelijks Was de orde in het peloton hersteld of ook het tempo verslapte. Met vier man in het voorste gelid bleef de vlucht echter een hachelijke onderneming. Meer dan 100 kilometer had men immers nog voor de boeg. Toen kwam de versterking, die van de kopgroep een hechte formatie maakte; een groep met voldoende inhoud" om het peloton te tarten. Het eerst sprong andermaal zag men een solo van een moedige Neder lander Niesten. Snel meldde hij zich bij de vluchtelingen. Even er na streek een Sterk vijftal Frankrijks kam pioen Anglade, de Duitser Fischer- keller, de Belg Foré, de Italiaan Ron- chini en de Canadees Murphy op de kopgroep neer. Met tien man voor aan zou het waarachtig wel gaan. Rik II jaagt op Rik I Merkwaardig hoe de strijd zich daar na ontwikkeld heeft. Iedereen ver wachtte dat het peloton zich niet zonder meer bfj de vlucht van de tien mannen zou neerleggen. Er moest immers nog liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiimniHiiiiiii ongeveer 90 km. gereden worden. Spoe- die leek die theorie bevestigd te worden. De Belg Baens effende het pad voor zijn illustere ploeg- en stalbaas Rik van Steenbergen. De twee Belgen kregen ge zelschap van de Fransman Cazala. Een deel van de Belgische kolonie stond in rep en roer. Eeij ander deel echter keek wat beteuterd rond. Gingen daar de illusies van hün favoriet Rik (II) van Looy? Het had er veel van weg, want het drietal achtervolgers kreeg verster king. Frankrjjks derde temporijder, de lange Gerard Saint en de Italiaan Bruni, die overigens niets deed om de achter volging te doen slagen, voegden zich bij Van Steenbergen c.s. Rik van Looy be lastte zich hoogst persoonlijk met de tegenaanval op zijn landgenoot. Zün prestige verdroeg nu eenmaal geen suc ces voor Van Steenbergen. Heel het pelo ton trok met de jongste Rik mee. Het einde van de vlucht van de groep-Van Steenbergen was daarna snel aangebro ken. Op hetzelfde ogenblik werd het einde van de strjjd aangekondigd. Want, Geen schijn van kans gaf Darrigade de Italiaan Gismondi, zijn enige ri vaal van betekei is in de eindsprint van de groep van acht man. De 30-jarige boerenzoon uit Dax, vele jaren reeds een der allersnelsten op de weg, werd wereldkampioen. Ach ter de twee spu- ten drie man ver woed om de derde plaats. De Belg Foré ligt voorop. Daarachter komen de Engelsman Simpson (links) en Geldermans, die uiteindelijk zesde werd. Bij de amateurs een schril contrast. Gustaf Schur, rechts, is een oude man vergeleken bij de jonge, dappere Nederlander Bas Maliepaard. Schur prolongeerde zijn titel dank zij een geringe voor sprong bij de eindstreep. Maliepaard ging echter mee op het ere-podium. Hij kreeg van de voorzitter van de K.N.W.U., dr. P. van Dijk (rechts onder) een welverdiende bloemen hulde. De jeugd kent Piet Damen. Hij had dan ook geen rustig ogenblik toen hij zaterdag de verrichtingen van de amateurs volgde. iiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiHiiiuiiiiiiiiiiiiiiimiiimiii al moest er nog 60 km gereden worden het was duidelijk dat het peloton te veel elementen met geheel verschillende be langen telde om een hecht bolwerk te kunnen zijn. „Ik nief, maar jij ook niet". Slechts bij de Belgen leefde nog een stille hoop. Hoop tegen beier weten'in overigens. Want al hadden onze zui derburen, uitgezonderd dan de korte tegenaanval van Rik van Steenbergen, geschitterd door afwezigheid, zij moesten nog steeds hun faam waar maken en al zei iedereen: „Wanneer komt nu de Belgische aanval?", het was al lang duidelijk geworden dat de Belgische formatie verteerd werd door rivaliteit. Rik I en Rik II gunden elkaar de triomf niet. Uit vrees het pad te effenen voor de grootste rivaal offerden zij hun eigen kansen. „Liever geen wereldkampioen dan de kans lopen dat de ander het wordt", rede neerden zy. De overigen keken met welgevallen toe.. De Fransen hielden zich rustig. Zij hadden immers Darrigade als een poten tiële kampioenskandidaat in het voorste gelid. De Nederlanders en Italianen be perkten zich tot het afremmen van het peloton. Zij waren in de kopgroep numeriek het sterkst vertegenwoordigd. Van de Fransen was namelijk Anglade uit het voorste gelid weggezakt, terwijl de Canadees Murphy eveneens onder vond, dat hij te veel hooi op zijn vork genomen had. Darrigade waakzaam Een kopgroep van acht man snelde dus naar de eindstreep. Vooral Gelder mans begreep dat zijn kans verkeken was als hij het laatste rechte stuk zou ingaan in gezelschap van Darrigade. Tal van keren demarreerde daarom de man in' de oranje trui. Telkens echter be lastte Darrigade zich persoonlijk met het tot de orde roepen van de Nederlan der. Toen dan ook de eindstreep in zicht was, twijfelde niemand meer. Even nog zag het er naar uit dat de Italiaan Gis mondi voor een daverende verrassing zou zorgen. Tot vijftien meter voor de eindstreep leidde hü nog. Hij dwong Darrigade zelfs om vah richting te ver anderen. Dat alles belette de sterke, blonde Fransman niet om zo scherp te sprinten, dat hij vele meters voor de streep reeds het bekende gebaar van de winnaar kon maken. Rechtop zittend, één arm de lucht in en het hoofd ge keerd naar zün belagers: zo legde Darri gade beslag op het wereldkampioen schap. Voor de moegestreden mannen van Oranje was in de laatste seconden geen rol van betekenis weggelegd. Dat heeft de zwakste van het Nederlandse acht tal, Michel Stolker, het duidelijkst ge zien. Hij zat al hoog en breed in de ca bine toen Geldermans en Niesten hun laatste kansen verdedigden. Stolker was de «enige Nederlander, die de strijd staakte. Twee ronden voor het einde vond hij het welletjes. Daardoor was hij één van de slechts vijf en dertig man, die de eindstreep niet haalden. De ..gevreesde", zestiende augustus is voorbjj- Op het moment, dat de nieuwe wereldkampioen, de super sprinter Darrigade, de eindstreep in Zandvoort passeerde, slaakten velen een zucht. De wielerenthousiasten, omdat eindelijk na ruim zeven uren wachten de naam bekend was; de genen, die uit dit spektakel een voor deeltje wilden halen, omdat dit laatste gelukt was of niet. Het is nu de tijd om eens rustig te overdenken of men zich terecht veel zorgen gemaakt heeft en of de hoog gespannen verwachtingen van de zakenmensen zijn uitgekomen. Over één conclusie zal iedereen het wel eens zijn: Zandvoort was badplaats af. De pachters op het strand konden het er eens lekker van nemen en proefondervindelijk vaststellen, wat nu eigenlijk een dag-op-het-strand-in- de-zon preciès is. Hun collega's in Bloemendaal hebben dat wel niet kunnen doen, maar zij had- den het toch ook niet zo druk als nor maal. In deze plaats zijn dan ook wat teleurstellingen te verwerken geweest. De neringdoenden hadden grote voor raden eet- en drinkwaren ingeslagen en., zijn ermee blijven zitten. De uitge breide verkeersmaatregelen, die geno men waren, zijn er de schuld van, zegt men in Bloemendaal. Diezelfde verkeersmaatregelen zorg den er ook voor dat de verkeerspolitie van Zandvoort niets te doen had. Over de enige honderden auto's van officials en persvertegenwoordigers behoefden de agenten niet met de handen in het haar te zitten. Zij hadden Zandvoort binnen een half uur verlaten. Bij andere evene menten op het circuit is dat wel eens anders. De politie echter die was inge zet op de parkeerplaatsen in de om liggende gemeenten heeft het niet zo ge makkelijk gehad. Het was natuurlijk wel een goed idee, die parkeerplaatsen met-pendeldiensten, maar het had ook zijn keerzijden. De automobilisten keken bepaald onaangenaam verrast op, toen zij bemerkten, dat het „recht tot parkeren1.— en de pendelbus hun nog eens 1.50 kostte. En dan moest men meestal van het eindpunt van de bus nog enkele kilometers lopen naar het circuit. Verschillende Belgen, die na de strijd per N.Z.H.V.M. hun auto's wil den bereiken, vonden dat ze niet snel genoeg opschoten. Ze maakten hun frieven nogal onvriendelijk aan het uspersoneel duidelijk. De directie dreigde toen het vervoer te zullen taken, maar politieversterking deed de rust weerkeren. Evenals de zondag was ook de zater dagavond gevreesd. Een invasie is het toen echter niet geworden. Alle winkel ruiten zitten nog in hun voegen en van de café-inventarissen ontbreekt weinig. Het was wel bijzonder druk in het cen trum van Zandvoort. Barricades voor winkelpanden en het vroegtijdig sluiten van de zaak getuigden van de zorg die de drukte de winkeliers baarde. Om één uur keerde de rust in de badplaats terug, politiepatrouilles verdwenen en ieder dacht aan de volgende dag. 1. Schur (Oost-Duitsl. 4.39.02 (gem. 40,690 km.); 2. Maliepaard (Ned.) z. t.; 3. Goossens (Belg.) 4.39.08; 4. Troonbeeckx (Belg.); 5. Snijder (Ned.); 6. Zorri (It.); 7. Cornells (Belg.); 8. Claes (Belg.); 9. Jaisli (Zwits.); 10. Enemark (Den.), 11. Schleuniger (Zwits.); 12. Ekblom (Zwed.); 13. Pifferi Clt.)14. Postl (Oostenr.); 15. Troche (W.-DuitsL); 16. Thull (Lux.); 17. Torok (Hong.); 18. Baunsoe (Den.); 19. Hagen (Oost- Duitsl.); 20. Horvath (Hong.); 21. Limbach (West-Duitsl.); 22. El Gourch (Marokko); 23. Van Egmond (Ned.); 24. Viot (Fr.); 25. Karlsson (Zwed.); 26. Heckemuller (West- Duitsl.); 27. Lorke (Oost-Duitsl.); 28. Zilverberg (Ned.)29. Reisenauer (West-Duitsl.); 30. Schweiger (Oost.); 31. Podobas (Pol.); 32. Tulier (West- Duitsl.); 33. Hammei (Den.); 34. Bangsborg (Den.); 35. Fornalczyk (Pol.); 36. Lacheb (Mar.); 37. Grisius (Lux.); 38. Wirth (Lux.); 39. Schober (Qost-Duitsl.); 40. Scally iEng.); 41. Verlinden (Belg.); 42. Andersson (Zwed.); 43. Hugens (Ned.)-> 44. Trape (It.); 45. Tonucci (It.); 46. Enthoven (Ned.); 47. Schappi (Zwits.), 43 Venturelli (It.); 49 Eck stein (Oost-Duitsl.); 50. Pedersen (Den.); 51. Vandenberghen (Belg.); 52. Sauvage (Fr.); 53. Chiodini (It.); 54. Chtiej (Pol.); 55. Bergkvist (Zwed.); 56. Kroeier (Den.); 57. Paradowski (Pol.); 58. Tippeck (W.- Duitsl.); 59. Johansson (Zwed.). Op ééfi ronde; 60. Weissleder (O.-Duitsl.). Met uitzondering van Weissleder hebben alle renners dezelfde tijd als Goossens. 1. en wereldkampioen André Darri gade (Fr.), tijd; 7.30.43 gemidd. 38,250 km.; 2. Gismondi (It.); 3. Foré (Belg.); 4. Simpson (Gr.-Br.); 5. Ronchini (It.); 6. Geldcrmans (Ned.); 7. Fischerkeller (W.-Dld.); 8. Niesten (Ned.) op 2 sec.; 9. Anquetil (Fr.) op 22 sec.; 10. Conterno (It.); 11. Schoubben (Belg.); 12. Junckermann (W.-Dld.); 13. Wierucki (Polen); 14. Hassenforder (Fr.); 15. Murray (Austr.); 16. Dejouhannet (Fr.); 17. De Haan (Ned.); 18. Desmet (Belg.); 19. Benedetti (It.); 20. Damen (Ned.); 21. Pellegrini (It.); 22. Elliott (Ierl.) 23. Defilippis (It.); 24. Suarez (Sp.); 25. Baldini (It.); 26. De Roo (Ned.); 27. Oelibrandt (Belg.); 28. Van Steen bergen (Belg.); 29. Captein (Ned.); 30. Van Daele (Belg.); 31. Bruni (It.); 32. Christian (Oostenr.); 33. Botella (Sp.); 34. Baens (Belg.); 35. Reitz (W.-Dld.); 36. Cazala (Fr.); 37. Mo- resi (Zwits.); 38. Van Looy (Belg.); 39. Van den Brekel (Ned.); 40. Saint (Fr.); 41. Thaler (Oostenr.); 42. Friedrich 7.32.30; 43. Debussmann 7.33.40; 44. Galatti (Zwits.) 7.38.24. Bas Maliepaard was best tevreden met zijn tweede pl ats in het wereld kampioenschap. Dat bleek bijvoor beeld toen hij de Oostduitser Schur tijdens de cérémonie protocolaire om helsde. Die ceremonie is overigens door allerlei foutjes helemaal misge lopen. Niet de Duitse maar de Belgi sche vlag wérd aan de hoogste mast gehesen en pas toe., de drie prijs winnaars in een open auto hadden plaatsgenomen om een ereronde over het parcours te rijden, weerklonk het Oostduitse volkslied. Geldermans (links) en Darrigade. Twee van de opvallendste iguren van hei wereldkampioenschap op de weg 1959. Bedankt voor het vele zwoegen," schijnt de nieuwe titelhouder te zeggen. (Van onze sportredacteur) Gustaf Adolf Schur, de Oostduitse staatsamateur uit Leipzig, blijft de hagelwitte trui met de kleuren van de regenboog, het ere-kleed van de wereldkampioen wielrennen, dragen. Een sprong van ruim vier kilometer reikte ver genoeg om de titel, die hij het vorig jaar in Reims voor het eerst veroverde, te prolongeren. Maar Gustaf Adolf Schur heeft op het par cours van Zandvoort zijn winnende sprong niet alleen gemaakt. In de beslissende demarrage, de korte sprint, die na 185 kilometer het vonnis velde over de nog uit negenenveertig strij denden bestaande hoofdmacht, kreeg de door zijn teamgenoten gelanceer de Schur 'n Nederlander mee. Sebas- tiaan Maliepaard, eerst sinds kort één der meest in het oog lopende amateurs van Oranje, had het spel van de Oost- fluitsers gezien en doorzien. Hij kleef de aan het wiel van Schur. Daarna, toen het „gat" eenmaal gevallen was, heeft hij gezwoegd als een paard om het jagende peloton op een afstand te houden gedurende de vier kilo meter naar de eindstreep. Dat pelo ton was niet de finishlijn in zicht weer angstig dicht bijgekomen. Daar om en uit vrees voor zijn geduchte directe tegenstander Schur zette Ma liepaard ver voor de streep de eind sprint in. Schur liet zich echter niet verrassen, wachtte tot de laatste vijf tien meter en sloeg toen zijn slag. Een halve fiets lag hij voor op het beslissende ogenblik. Zes seconden later meldde zich de hoofdmacht. De Belg Goossens won er de sprint van en veroverde zo de laatste ere-plaats die te vergeven was. Toen Gustaf Schur, de 28-jarige stu dent aan de hogeschool voor de licha melijke opvoeding, aan de start ver scheen voor de strijd van de amateurs, waren er uiteraard de nodige lieden die hem vroegen naar de te volgen strategie. Steeds weer kwam hetzelf de antwoord: ,.Goni opletten". Welnu, Schur heeft bijzonder goed uitgeke ken. Hij heeft zich nimmer gewaagd aan een van de vele, bij voorbaat tot mislukking gedoemde uitlooppogingen die in het eerste deel van de strijd ondernomen werden. Hij stuurde bij voorbeeld slechts een vazal mee toen in de vierde ronde van de achttien die op het programma stonden twee ster ke Nederlanders, Hugens en Entho ven, aan de haai gingen met de Fin Nyman. Intussen dirigeerde hij de rest van zijn ploeg naar de kop van het peloton, waardoor in eendrachtige samenwerking met de Italianen en de Belgen gewaakt kon worden over de belangen van de uitgebreide grorp. Vruchteloze ontsnappingen Zo ging het telkens weer. Er mochten dan iedere keer de nodige jonge lieden zijn. die fel belust waren op de eer die men een wereldkampioen betoont, er waren er nog veel meer, die vonden dat Zij ook aanspraak konden maken op die onderscheiding. Daarom onderhield het peloton vrijwel voortdurend een hoog tempo. Het gevolg was, dat de sprong van de dappere vluchters nim mer ver reikte. Dat ondervond Hugens andermaal toen hij in de zesde ronde nu in gezelschap van de Belg Claes ontsnapte. Dat ondervond de Belg Goos sens in de tiende ronde en dat ontdek ten tot hun verdriet ook de tien man, die in de elfde ronde aan de haal gin gen. Bij die tien waren toen niet min der dan drie Belgen en twee Italianen, terwijl Nederland slechts vertegenwoor- waaronder zich de Nederlanders Kj- gens en Maliepaard, de Oostduitsers Hagen en Schur, twee Belgen en twee Italianen bevonden. De tien hielden echter geen stand. Op de boulevard kwam het peloton andermaal bijeen. Toen eerst probeerde Schur zijn slag te slaan. Hij liet de nodige vazallen de eerste posities in de hoofdmacht in nemen en in hun kielzog zwenkte hij de dorpsstraten in. De Oostduitser wilde alleen aan de haal gaan. HU had echter buiten de at tente Maliepaard gerekend. Die trok hfj met zfjn demarrage mee. Schur had er echter geen spüt van zo'n sterke com pagnon te hebben gekregen bü de laat ste, beslissende ontsnapping. Eendrach- digd werd door een van de moedigste amateurs van Oranje: Mik Snijder. Snij der en Hugens zag men ook bij de vol gende ontsnapping. Zelfs toen twee ronden voor het einde Hugens in een groepje van vier man zijn slag probeer de te slaan, geloofde niemand ih het succes van deze ontsnapping. Beslissende fase Belangrijk werden de aaken pas bij hel ingaan van de laatste ronde. Het peloton was in tweeën gebroken tij dens een jacht op tien koplopers, tig samenwerkend, waarbfj Maliepaard echter het zwaarste werk verzette, sto ven de twee voor het peloton uit. ZU voerden hun voorsprong zelfs nog op tot ruim vijftien seconden. Wel werkte het fel reagerénde peloton In het laatste deel nog een aanzien Ifjk deel van het verschil weg maar de laatste zestig meter waren niet meer te overbruggen. Uitgerekend op dat stuk moest Malie paard tenslotte zfjn meerdere erkennen in de thans tweevoudige wereldkam pioen bfj de amateurs.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 7