"Dagblad voor Schiedam en omstreken Op de dag van feestelijk groot gala Parijs bereidt Eisenhower illustere ontvangst De Gaulle huldigt „goede, dierbareroyalestrijd makker van weleer ia» Inkomens in Nederland stegen met 52 procent 1 1: .1 Teleurstelling in W.-Duitsland Khro esjtsjev in „Foreign schrijft Affairs" In gematigde toon gesteld pleidooi voor coëxistentie Ir. S. H. Visser Grootse intocht in Parijs JR - i 30 patiënten in Zeeuws Vlaanderen Hoogste gemiddelde in '55 in het Gooi, laagste in Brabantse Peel Honorarium: 150 dollar Khroesjtsjev toch naar Parijs? Wat zegt dat? Nieuwe minister van Defensie Het weer Zonnig Par atyf us-explosie 25 in Eindhoven OPGANG TUSSEN 1950 EN 1955 V I) Over Poolse reactie Dalai Lama in Nieuw Delhi bij Nehroe DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1959 Na geslaagde operatie Toestand van kardinaal Tedeschini nog ernstig mm f T& 'T V De toestand in Laos Vijf legerposten in rode handen In New York „Dracula", moordenaar van 17 jaar, in arrest Hetzelfde weertype Aan zee Het weer in Europa nieuwe amsche courant PAKIJS, hedenmorgen (Van onze Parijse correspondent) Het publieke hoogtepunt van presi dent Eisenhowers staatsverbljjf in Pa rijs is zonder enige twijfel het traditio nele bezoek geweest aan het Parijse »Hotel de Ville", dat ditmaal echter een in het geheei niet traditioneel ka rakter droeg. Het speelde zich voorna melijk buiten af op een voor de hoofdin gang opgericht feestelijk versierd po dium, nadat tijdens een korte ceremo nie „binnenshuis" burgemeester De- vraigne de Amerikaanse president een gouden sleutel had overhandigd als symbool van de hem door het volk t'an Parijs toegedragen bewondering en dankbaarheid. En na die symbo lische plechtigheid dan namen de beide Presidenten, Eisenhower en De Gaulle, sij aan zij in fauteuils plaats op het po dium, gekeerd naar een van geestdrif tig publiek tot ver in alle omliggende straten uitpuilende Place de I'Hotel de Ville, overgoten door het late na- 'niddagzonlicht. dat ook de bonte vro lijke architectuur van dc brede stad huisgevel in een genoeglijke gloed zet je. De „ambiance" was oprecht feeste lijk; tevredenheid zat allerwegen in de lucht en van tevredenheid straalden de gezichten van de beide protagonisten, Eisenhower en De Gaulle, voor wat 'leze laatste betreft: voor zover hij sijn gezicht ooit toestaat te stralen. Er was gespannen verwachting naar hetgeen ...en van hen zou gaan verne- In de gemeente Graauw en Langen- dam in Zeeuwsch-Vlaanderen, die een inwonertal heeft van ruim 1.600, zijn ivoensdag dertig paratyfuspatiënten ge registreerd. Er is een bacteriologisch onderzoek gaande. Verwacht wordt dat het aantal patiënten nog zal stijgen. Tot dusver heeft de ziekte een goed aardig verloop. De ernstigste patiën ten werden overgebracht naar het zie kenhuis te Hulst. Een onderzoek wordt ingesteld naar de besmettingsbron. In het binnenziekenhuis te Eindho ven worden sinds ongeveer een week 25 mannelijke en vrouwelijke paraty- tuspatiënten, onder wie zes verplegen- den, geïsoleerd verpleegd. Kwaadaardi ge gevallen zjjn er niet bij en men heeft de indruk dat men de situatie thans volkomen meester is. men, toen president De Gaulle onder luid gejuich naar het spreekgestoelte schreed; hoewel reeds algemeen als nieuws verbreid was, dat het van de eerste momenten af C"> het vliegveld Le Bourget tussen de beide staatslie den, oude bekenden en strijdmakkers, zeer geboterd had, althans op hat vlak van het menselijke contact. President De Gaulle sprak niet „om iets te zeg gen" en al stak hij wat hjj zei in be dekte termen, de zinspelingen op wat er al sinds maanden publiekelijk te doen is, rondom zekere Frans-Ameri kaanse controversen, waren duidelijk genoeg. En een luide ovatie liet het publiek dan ook los, toen hjj aan het slot van zijn toespraak gekomen, met bij zonder ferme nadruk verzekerde: „Eh bien, ik kan zeggen, dat het allemaal zeer goed is gegaan tussen ons bei den". Hetgeen, daar de spreke, pas enkele uren van gesprek deels onder vier ogen met zjjn "bezoeker achter de rug had, als een door De Gaulle persoonlijk verstrekt eerste „communi qué" kon worden opgevat, waarbij het gisteren overigens is gebleven. Voorafgaand aan deze conclusie had president De Gaulle onder ande re gesproken over de Frans-Ameri kaanse vriendschap, die een „constan te" is der geschiedenis en die in het belang is van de gehele wereld; over de noodzaak, die zich aan de Ver enigde Staten en Frankrijk had voel baar gemaakt om hun inzichten te ..accorderen" en dat het daarbij een bijzonder goed ding was, dat Frank rijk te maken had met een president der Vereni le Staten, die generaal Eisenhower is, de goede, de dierba re, de royale Eisenhower, aan wiens zijde hjj reeds was gegaan gedurende een bijzonder zware periode der his torie. En, zinspelend op Eisenhowers initiatief voor de ontmoeting met de Russische premier, Khroesjtsjev, verklaarde hij daarvan dat dit, nu het Westen zich saamhorig betoont, wel licht de wereld „enige schreden zal kunnen doen zetten op de weg naar ontspanning, in afwachting van het moment, waarop wij tot een werke lijke vréde zullen kunnen geraken." Groot appjaus klonk uit de enorme volksmassa wederom op, toen op zijn beurt president Eisenhower zich ach ter de microfoon opstelde. Hjj sprak in het Amerikaans, maar welhaast ieder een herkende voortdurend terugkeren de woorden als „Liberty", „Peace" en natuurlijk „France"; zij waren alle maal het sein voor luide en geestdrif tige bijval. De werkelijkheid is, dat de Amerikaanse president zich politiek van iedere concrete zinspeling ont hield en zich voornamelijk vastklamp te aan uiterst goedgemeende gemeen plaatsen. Hij verklaarde zich aange grepen en blij over de hem door het dierbare Parijs bereide ontvangst en „wanneer het hart zo boordevol is," al dus Eisenhower, „heeft de stem moei te om te spreken." Hjj gewaagde van „de vrede die wij willen bereiken voor Het centraal bureau voor de statis tiek heeft in de zojuist verschenen publikatie „Inkomensverdeling 1955" gegevens gepubliceerd over de verde ling van de inkomens van natuurlijke personen naar grootte-klassen van inkomens. De publikatie bevat behal ve een overzicht voor geheel Neder land tevens gegevens per gemeente, per economisch-geografisch gebied en per provincie. Uit de opgenomen statistieken, die zjjn samengesteld aan de hand van materiaal van de loon- en inkomstenbelasting, blijkt volgens het ministerie van Econo mische Zaken dat het totale inkomen in Nederland in 1955 18,4 miljard gul den bedroeg, hetgeen neerkomt op een stijging met 52 procent t.o.v. 1950. In deze periode van vijf jaar steeg "et aantal belastingplichtigen met ze- Ven procent tot ruim 4.280.000. Het ge middelde inkomen per belastingplich tige en per inwoner beliep in 1955 resp. *4.287 en f 1.707 of wel resp. 41 en 43 hrocent méér dan in 1950, Men dient 'herbij in het oog te houden, dat het hier geldinkomens betreft, die, aange zien het prijspeil intussen ook is ge stegen. als zodanig niet een juiste maat staf zjjn voor de gestegen welvaart in deze periode Het aantal belastingplichtigen met een inkomen beneden f 3.000 is sterk teruggelopen. In 1950 viel iets meer 'tan 65 procent in deze inkomensklas sen tegen bijna 40 procent in 1955. Het "antal personen met een inkomen tus sen f 3.000 en 1' 6.000 steeg in deze perio den van ruim 27 proeent tot meer dan 44 procent. De aantallen in de klassen Van f 6.000 tot f 10.000 en van f 10.000 en meer namen toe van bijna 5 pro- Cent in 1950 tot bijna 11 procent in 1955 Pesp. van bijna 3 procent tot ruim 5 Procent. Het hoogste gemiddelde^ (f 2.458) %>rdt gevonden in Het Gooi en het laagste gemiddelde (f 1.158) in de Bra bantse Peel. Van de provincies ver toont Noord-Holland met f2.013 het hoogste, Drente met f 1.295 het laagste gemiddelde. De vijf gemeenten met de hoogste gemiddelde inkomens zijn alle typi sche forensengemeenten nl. Bloe- mendaal (f 4.433), Wassenaar (f 4.052), Laren N.H. (1'3.356), Blaricum (f3.321) en Naarden (f3.012). De laagste gemiddelden blijken alle ge vonden te worden in gemeenten in de provincie Noord-Brabant nl. Heel en Panheel (f 648), Zeeland f 708), Megen (f 857), Nistelrode (f922), en Heeswijk Cf 926). Uit de groepering naar bedrijfs klas sen blijkt dat het aandeel van de in de industrie verdiende inkomens is toege nomen van 36,2 pet in 1950 tot 37,6 pet in 1955. Daarbij waren vooral van belang de toenemingen in de metaalnijverheid (van 9,5 procent tpt 11,2 procent) en in de bouwnijverheid (van 6,9 procent tot 7,6 procent). Opmerkelijk is de da ling van in de landbouw verdiende in komens n.l. van 13,4 procent in 1950 tot 10,7 procent in 1955. De toestand van Federico kaïdinaal Tedeschini, de aartspriester van de St. Pieter en bisschop van Frascati, die gistermiddag een geslaagde operatie onderging, is nog steeds ernstig. De 85-jarige prelaat is opgenomen in het ziekenhuis van de kleine zusters van het H.Hart. Over de aard van de ziek te en de operatie is niets meegedeeld. Wei is bekend dat de kardinaal buik klachten had. u, uw kinderen en uw kleinkinderen." En tot slot, zo zeide hjj, breed de ar men uitstrekkend naar de enorme mas sa, wilde hij het enige zinnetje Frans spreken, dat hem momenteel ter be schikking stond en dat zinnetje was: „Je vous aime, tous!" Een orkaan van applaus verzekerde Ike nogmaals van de welgemeende wederliefde. Onmiddellijk voorafgegaan aan deze episode op het stadhuisplein was de kranslegging op het graf van dc Onbe kende Soldaat. hetgeen verklaarde waarom van dc beide presidenten die van Frankrijk in de welbekende gene raalsuniform was gestoken, klein te nue. Van de Quai d'Orsay, waar pre sident Eisenhower te Parijs logeert in het daar voor staatshoofdelijke gasten gereserveerde zogenaamd „koninklijk appartement" het Elysée biedt sinds De Gaulle er met zijn staf van medewerkers is ingetrokken geen ruimte meer over de Champs Ely- Sées naar de Are de Triomphe en van daar wederom over de Champs Elysées en verder over de Place de Ia Con corde en door de Rue de Rivoli naar het stadhuis, was het voor Eisenhower en De Gaulle één ononderbroken ware triomftocht geweest. En het was zicht baar, dat beiden, naast elkaar staan de in de open auto, er intens van ge noten. Maar generaal De Gaulle liet Eisen hower alle eer en het was deze die met zijn bekende blijde mimiek en op gewekte manualen onvermoeibaar rea geerde. Ook de hoog tussen de schoor stenen voor de veiligheid wakende brandweerlieden ontgingen hem daar bij niet. Dc schatting van minstens een miljoen langs de route, rondom de Etoile en op het stadhuisplein op de been zijnde mensen werd niet overdre ven. En de Eisenhower gebrachte fer vente volkshulde te interpreteren als niet slechts geldend de „organisator van de geallieerde Europese bevrjj- dingsslag", zoals De Gaulle hem noem de, maar minstens evenzeer de Ame rikaanse president die niets vuriger verlangt dan met ere de vredespresi- dent te zijn, is zeer waarschijnlijk een juiste interpretatie. En behalve dit al les: het is, mede dank zij het stralen de laatzomerweer, een buitengewoon geslaagde dag geweest van feestelijk groot gala, zoals Pdrjjs er zich maar weinig herinnert. Altljans zeker in luis ter zal de ontvangst, die de Franse hoofdstad zijn illustere gast heeft be reid, die te Bonn en te Londen de loef afsteken. Een in het Elyséé door De Gaulle aangeboden staatsbanket heeft gister avond deze eerste dag beëindigd. Tweehonderd voornaxhelijk Franse en Amerikaanse persoonlijkheden zaten daarbij aan en tot de genodigden be hoorden alle nog in leven zijnde Fran se oud-premiers. Dat zijn er achttien, maar vijf hunner, onder wie Daladier, hebben er de voorkeur aan gegeven zich te doen verontschuldigen. 4 fit. - Indrukwekkend was de intocht die president Eisenhower werd bereid bij zijn aankomst te Parijs. Deze fraaie foto is genomen op de Place de la Concorde met op de achter grond de Madeleine. Zij geeft een goed overzicht van het escorte. In de eerste auto hebben de beide presidenten plaatsgenomen. Eisenhower en De Gaulledirect na aanko^nst van de Amerikaanse president op Le Bourget. In regeringskringen in Bonn is men zeer teleurgesteld over de koele reactie die uit Polen is gekomen op de volgens Westduitse opvattingen verzoenende rede die bondskanselier Adenauer deze week heeft uitgesproken aan de voora vond van fle herdenking van de inval in Polen in 1939, aldus bericht A.F.P. Pre mier Cyrankiewicz van Polen heeft dinsdag verklaard, dat Adenauer „kro- kodilleifranen" plengt. In Bonn is giste ren verklaard, dat men wel geen Pools enthousiasme had verwacht, doch dat men wel had gedacht dat Adenauers verklaringen beschouwd zouden worden als een eerste poging om een beter po litiek klimaat tussen de bondsrepubliek en Polen te scheppen. Men bestreed krachtig de Poolse beschuldiging dat Adenauer een wig tussen de Sovjet unie en Polen heeft willen drijven. Overigens voegt men in de regerings kringen hier aan toe, dat 'le bondsre publiek toch op de ingeslagen weg zal voortgaan, ook al kon men nog niet zeggen wat voor initiatieven Bonn zou nemen. De socialistische (oppositie-) partjj heeft ais haar mening te kennen gege ven, dat de Poolse reactie te verwach ten was. „Een nieuw hoofdstuk in de Duits-Poolse betrekkingen kan niet worden begonnen door een radiobood schap alleen, ook al zou. deze geen aan leiding tot kritische opmerkingen heb ben gegeven", aldus een verklaring van de persdienst van de socialisten. Hieraan wordt toegevoegd, dat men om te komen tot een verzoening met de re geringen en volkeren in Oost-Europa met veel overleg te werk moet gaan. Men moest daarbjj niet trachten de be trekkingen tussen de Oosteuropese sta ten onderling te verstoren. De bevelhebber van het Laotiaanse leger, generaal Ouan Rattikone, heeft gisteren volgens Reuter in een vraag gesprek gezegd, dat een leger van naar schatting 3500 man Noordvietna- mese troepen en opstandelingen van de (communistische) Pathet Lao, die naar het zuiden oprukten in de noordooste lijke provincie Sam Neua, waarschijn lijk naar het westen zal zwenken om de plaats Sam Neua te verover Volgens de generaal hebben de com munisten vijf legerposten langs de ri vier de Ma, bjj de Noordvietnamese grens, bezet. Het totaal aantal commu nisten dat in verscheidene delen van Laos vecht schat de generaal op grond van zij gegevens op 6500 man. Bp hun aanval op de Laotiaanse sterk te te Muong Hat werden de commu nistische troepen gedekt door artille rievuur vanuit Ban Dan bij Xieng Khouang in Noord-Vietnam. Howitzers met een dracht van twaalf kilometer werden gebruikt om bet bolwerk, dat slechts neger, kilometer van de grens ligt, te beschieten, aldus de bevelheb ber van het Laotiaanse leger. Premier Khroesjtsjev van de Sovjet unie heeft een artikel geschreven voor „Foreign Affairs", een driemaandelijks Amerikaans tijdschrift waarin reeds vele staatslieden hun denkbeelden heb ben geopperd. De redactie had om een bijdrage van de Russische leider ge vraagd via vice-premier Mikeyan, die de afgelopen winter een bezoek bracht aan Amerika. Khroesjtsjev ontvangt er het gebruikelijke honorarium van 150 dollar voor. Het artikel is een in gematigde toon gesteld pleidooi voor vreedzame wed- tfver en een coëxistentie gebaseerd op volkomen gelijkheid tussen Oost en West. Als definitie van de na-stalinis tische Russische politiek geeft Khroesj tsjev: „Op zijn eenvoudigst uitgedrukt betekent zij (die politiek) een afwijzen van oorlog als middel voor het oplos sen van geschilpunten". Voorwaarde voor vreedzame coëxistentie is, dat al le landen zich verplichten de territoria le onschendbaarheid van anderen en hun souvereiniteit op alle gebied strikt te eerbiedigen. Als strijdig met de ge dachte van vreedzame coixistentie noemt hij pogingen om wijzigingen te brengen in de bestaande regeringen en acties als de in Amerika gehouden „Week voor de in slavernij levende vol keren", Hij ontkent, dat het denkbeeld van vreedzame coëxistentie een tak- tische manoeuvre van de zijde der com munistische landen zou zijn. De Rus, sische vredeswil wordt niet ingegeven door overwegingen van tijd-winnen of taktiek. „Zulke beschuldigingen bevat ten geen greintje waarheid", aldus Khroesjtsjev. Het communisme zal uiteindelijk in de gehele wereld zegevieren, schrijft hij, maar dat betekent natuurlijk niet dat die overwinning zal worden be haald door inmenging in de binnenland se zaken der kapitalistische landen. Hij ziet de opkomst van het communisme als een logische ontwikkeling. Over Duitsland zegt hij: „Wij beschouwen de liquidatie van de gevolgen van de tweede wereldoorlog en het sluiten van een vredesverdrag met de twee Duitse staten als het belangrijkste van alle vraagstukken. Het feit dat het Duitse volk al veertien jaar zonder vredesver drag is, schrijft Khroesjtsjev, heeft de militaristen en revanchisten in West-Duitsland een ruime mogelijk heid geboden tot hernieuwde activiteit. Zij eisen bijvoorbeeld al land in Polen en Tsjechoslowakije op. „Het is geble ken dat de NATO langzamerhand wordt tot een werktuig van de Duitse mili taristen. Het is helemaal niet onmoge lijk dat West-Duitsland, gebruik ma kend van zijn positie in de NATO. vij andelijkheden zal veroorzaken die kun nen leiden tot een nieuwe wereldoorlog. Het voorste] van de Sovjet-Unie om een vredesverdrag met Duitsland te sluiten en de toestand in West-Berlijn tot het normale terug te brengen, is daarom geenszins overbodig", aldus de Russische premier in „Foreign Affairs". Khroesjtsjevs artikel bevestigt voor een groot deel de verzoenende hou ding die de Russen in de afgelopen we ken hebben aangenomen, zo menen di plomatieke waarnemers in Washing ton. De enige dissonant in het artikel wordt gevormd door de krachtige aan val van de Russische premier op de „Westduitse Militaristen" en zijn stel ling dat bondskanselier Adenauer de NATO gebruikt als springplank voor mogelijke vijandelijkheden tegen de Sovjet-Unie, zo meent men. Deze woorden van Khroesjtsjev vor men een scherpe tegenstelling tot zijn brief aan Adenauer, waarin hij voor stelt pogingen in het werk te stellen om de betrekkingen tussen West-Duits land en de Sovjet-Unie te verbeteren en de hierop volgende verklaring van de Russische premier dat hij gelooft dat Adenauer inderdaad tot een beter wederzijds begrip wil komen. Van Rus'- sische zijde in Washington is echter ver klaard dat Khroesjtsjev zijn artikel voor „Foreign Affairs" al had verzon den voor hij zijn brief aan Adenauer schreef. De Russische premier legt in het ar tikel grote nadruk op onbeperkte han del als sleutel tot een vreedzame co- existentie. Dit maakt het wel duidelijk dat het strategische embargo van de V-S. een belangrijke plaats zal inne men bij de besprekingen tussen Khroesj tsjev en Eisenhower, zo merkten diplo matieke waarnemers op. Het avondblad „Paris-Presse" beeft gisteren melding gemaakt van onbeves tigde geruchten dat premier Khroesj tsjev van de Sovjet-Unie deze maand OP weg naar of op de terugreis van de tV ,:..een bezoek aan Parijs zal brengen. Politiefunctionarissen die gewoonlijk be last worden met de bewaking van be langrijke personen, zouden het verzoek hebben gekregen, deze maand niet met vakantie te gaan. Hoewel van Franse en van Russische zijde geen bevestiging of tegenspraak kon worden verkregen, verklaarden leiders van de Franse communistische partij, dat Khroesjtsjev komt. Bij zijn bezoek aan New York op 17 september zal premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie de gast van de stad zijn, zo is bekendgemaakt. Men zal de Russische premier een officiële lunch aanbieden in het Waldorf-Astoriahotel. Op deze lunch zal Khroesjtsjev formeel welkom worden geheten door burge meester Robert Wagner. Het weekblad TV, een even onaf hankelijk als dissident weekblad, dat zijn lezers vindt onder degenen, die over het bestaande radio- en televisie- bestel om een of andere reden ontevre den zijn, heeft in de kring van deze lezers uiteraard een volmondig ja ge kregen op de vraag of reclame in de televisie gewenst werd. Wij hebben in hoofdartikelen nog onlangs uitvoerig betoogd, hoe wij over dit vraagstuk denken (zie het hoofdartikel van 28 augustus). Op het ogenblik willen wij daar niet nog eens op ingaan, doch ons beperken tot de opmerking, dat een enquête onder de lezers van het week blad T.V. uiteraard niet beschouwd kan worden als een representatieve steekproef. Er zijn 50.000 enquête-for mulieren verzonden, waarvan er 4.000 ingevuld zijn geretourneerd. Waarom 82 procent van deze vierduizend be schouwd zouden moeten worden als „de overgrote meerderheid van de kij kers", zoals in een bericht van het A.N.P. werd medegedeeld, is verre van duidelijk. Men kan tot niet méér con cluderen, dan dat er in Nederland een kleine vierduizend kijkers de reclame in de televisie wel zouden willen in voeren. Over de mening van de 496.000 andere toestelbezitters is daarmede niets gezegd. Over de waarde van te levisiereclame nog minder. De rijksvoorlichtingsdienst deelt, mede, dat ter benoeming tot minister van de fensie vandaag aan de koningin zal wor den voorgedragen ir. S. II. Visser te Wassenaar. De heer Visser bekleedt thans de functie van algemeen secre taris; van het Verbond van Nederlandse Werkgevers. Simon Hendrik Visser is 3 januari 1908 geboren op Texel. In 1927 deed hij eindexamen aan de HBS te Utrecht, waarna hij ging studeren aan de Land bouwhogeschool te Wageningen. Daar be.iaalde hij in 1933 het ingenieursdi ploma. Behalve secretaris van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers is de heer Visser plaatsvervangend lid van de Sociaal Economische Raad. ""3 heer Visser is lid van de VVD. De New Yorkse politie heeft gisteren de 17-jarige Portoricaan Salvatore Agron gearresteerd, bijgenaamd „Dra cula die heeft bekend in de nacht van zaterdag op zondag de 16-jarige kinderen Robert Young en Anthony Krzesmski met een mes te hebben ver moord. Hij zei volgens A.F.P. het niet erg te vinden naar de elektrische stoel te gaan. Hij stelde voor zijn moeder daarbij uit te nodigen. Hjj weigerde zijn moeder te ontmoeten die naar de gevan genis was gekomen. De Dalai Lama, de naar Indië uitge weken geestelijke, leider van Tibet, is gisteren naar Nieuw Delhi gereisd waar hjj besprekingen heeft gevoerd met president Prasad, premier Nehroe en de Indische minister van defensie Menon. Deze laatste zal de Indische dele gatie naar de Algemene Vergadering der Verenigde Naties leiden. Volgens A.F.P. heeft de Dalai Lama aan Neh roe en Menon inlichtingen gevraagd over de procedure die gevolgd moet worden bjj het indienen van de Tibe taanse kwestie bjj de Verenigde Naties. Verwachting tot vrjjdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog en zonnig weer met dezelfde of iets hogere temperaturen. Zwakke tot matige, overdag af en toe vrij krachtige oostelijke wind. Zon: 5.54-19.23. Maan: 7.32-19.52. In Zuid-Europa staat het weer onder invloed van èen uitgestrekt lagedruk gebied. Tengevolge daarvan is er in Italië, langs de Rivièra en nabij de Pyreneeën vrij veel regen gevallen. Geen van de lagedrukgebieden kan het hoge- drukgebied in onze omgeving aantasten, zodat het waarschijnlijk is, dat het droge en zonnige weer nog verscheidene dagen zal aanhouden. Ook morgen nog fraai zonnig strandt weer met een matige oostenwind. Tem peratuur in de middag 20-22 gr., zee water 19 gr. Vooruitzichten: het hoge- drukgebied blijft vrij sterk, zodat het zonnige weer voortduurt. max. min. neersJL Station Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uur Den Helder onbewolkt 19 14 0 Ypenburg onbewolkt 20 10 0 Vlissingen onbewolkt 21 12 0 Eelde onbewolkt 2.2 10 0 De Bilt onbewolkt onbewolkt 21 10 0 Twente 22 9 0 Eindhoven onbewolkt 22 9 0 Zd.-Limburg onbewolkt 20 8 0 Oslo onbewolkt 24 10 0 Kopenhagen onbewolkt 19 13 0 Londen licht bew. 23 11 0 Amsterdam onbewolkt 20 12 0 Brussel onbewolkt 21 9 0 Luxemburg onbewolkt 21 8 0 Parijs onbewolkt 24 10 0 Nice zwaar bew. 21 16 5 Berlijn zwaar bew. 21 11 0 Frankfort onbewolkt 22 9 0 München onbewolkt 19 5 0 Zürich licht bew. 20 8 0 Genève zwaar bew. 20 12 0 Wenen onbewolkt 21 6 0 Innsbruck mist 22 5 0 Rome zwaar bew. 22 17 18 Madrid onbewolkt 25 13 0.4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1