Elke vrijdag in Veemarkthal: van automobielen parade mm Vondsthet zoeklicht Lutusca valt ten offer aan de stadsentree tijdens FJ or iade VEILINGEN GRATIS ATTRACTIE VOOR GROEIEND PUBLIEK TUSCHINSKI DOET BEROEP OP DE RAAD ?Daar heb je nog geen kinderwagen voor wam en 't wvrMiamste, is op ^rnium Rotterdam ontgaat cinerama Bpbbq Brommer binnen zonder kloppen 'imm mm m MmiimiM mm® mjmui Zit er wel een motor onder de kap OPENT VRIJDAG 11 SEPT. 12 UUR Mr G. VAN DER FLIER BESPREKING VAN HET LOONBELEID Emigratie naar Canada Koningin Elizabeth als kokkin Nog geen stabilisatie van de koffieprijzen Scooter tegen boom TUC-CONGRES IN BLACKPOOL Onveranderd dividend Kon. Ver. Tapijt- fabrieken Oud-minister v. d. Berdi -veer bestuurslid van Unilever Koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst APERITIF 544ste STAATSLOTERIJ 4e w«s 10e lijst ■DUBON Aanrijding tussen agent op motor en wielrijder Nationale kampioen schappen machine- schrijven V DINSDAG 8 SEPTEMBER 1959 PAGINA 4 „En daar komt de volgende wagen weer aan rijden. Juist, u hebt het al geraden, een Ford Consul 1957. Dit is weer een wagen, die we graag verkopen, een rijdende reclame voor de ENAVO. De heren experts zeggen van deze wagen motor prima, olieverbruik normaal, starter, dy. namo, Iuchtfilter, leidingen, koelinstallatie man keert niets aan, stuurinrichting goed, elektrische installatie: alles brandt, alles werkt. Algemene indruk: goed bruikbare wagen. Wat mag ik hier voor horen Iedere vrijdagmiddag en -avond klinkt in de Rotterdamse veemarkthallen het zware stemgeluid van Dirk Nijs in dergelijke li tanieën, niet in zijn functie als hoofdbestuurslid van de KNVB, maar als vendumeester van de Eerste Nederlandse Auto Veiling Organisatie. Hij troont hoog achter een podium, houdt in zijn hand een lange stok en taxeert zijn publiek. Zou er belangstelling zijn voor deze auto „Chauf feur, doe de kap eens open, de mensen geloven niet dat er een motor onder zit", zegt hij tot de in een witte jas geklede man, die de wagen tot voor het podium rijdt. Kijkers en kopers Rode lamp Witte jassen Nach Hause Nog geen kinderwagen Secretaris-generaal volkshuis, vesting en bouwnijverheid De werkgelegenheid is aanzienlijk gestegen Afrikaanse landen niet akkoord met voorstellen van Latijns. Amerika Hervorming van Britse vak beweging bepleit imm Per fles f 5.40 VRAAGT UW LEVERANCIER! in 0k "V v - <v- >>v v A De biedingen beginnen. Dat er inderdaad geboden wordt, is niet te zien aan het publiek, alleen aan de veilingmeester, die iedere beweging van hoofd of arm in de gaten houdt en deze feilloos weet uit te leggen. Als hij je aankijkt en je knikt, ben je erbij. Dan springt de prijs weer met tien of vijfentwintig gulden omhoog. De Consul bracht het tenslotte tot 4000,—. Alle pogingen van de vendumeester om dit bedrag nog wat op te voeren, strandden op de onwrikbaarheid van het auditorium. „Volgende week wordt deze wagen her- veild in het Olympisch Stadion te Amsterdam" was tenslotte zijn beslissing De minimum vraagprijs van de eigenaar was kennelijk niet bereikt. de tuin werden geleid en tot de aankoop van een wagen werden overgehaald, ter wijl deze auto in het geheel niet tot het wagenpark van de ENAVO behoorde. Daartegen zfln nu maatregelen getroffen. Het veilingpersoneel draagt witte jassen, zodat het publiek weet tot wie zich te wenden. Sinds de heer B. A. J. Wittkampf tien jaar geleden in Zutphen de ENAVO op touw zette naar het voorbeeld van het Engelse „Maesham"-systeem, is deze or ganisatie uitgegroeid tot een der grootste veilingbedrijven van het land. In totaal zijn nu al 108.000 wagens via de ENAVO ter veiling aangeboden, waarvan ongeveer één kwart gedeelte kon worden verkocht. Het vorig jaar zette het bedrijf voor 2% miljoen gul den om. en in 1959 wordt zelfs de 3 mil joen tegemoet gezien. Plannen om de ENAVO tot een néamloze vennootschap om te zetten en een permanent veiling gebouw te stichten liggen, zo vermeldt het jaarverslag, al klaar. Thans komen per week in de drie grote steden van ons land ongeveer 200 wagens in de vei ling, die telkens twee weken mogen meedraaien in het mechanisme. Is een wagen na veertien dagen nog niet aan een gegadigde toegewezen, dan moet de eigenaar-verkoper hem terugnemen. In Rotterdam heeft de gemeente aan de ENAVO de veemarkthallen verhuurd, waar iedere vrijdag parade wordt gehou den van gebruikte wagens, 's Middags is de belangstelling vrij matig, maar in de avonduren groeit het publiek snel aan, al is de kooplust meestal niet evenredig aan het aantal bezoekers. De veilingmeester verklaart vooraf, dat alle wagens gekeurd zijn door officiële deskundigen, leden van het NIAME, en dat de keuringsrapporten in hun geheel worden voorgelezen. Hij vergeet voorts niet te vermelden, dat de in Rotterdam geveilde wagens binnen drie dagen mogen werden teruggebracht, Indien een niet vermeld gebrek aan het licht mocht treden. En dan is het nog mo gelijk de wagens te laten financieren, van welke mogelijkheid ongeveer één derde van het publiek gebruik maakt. Zo kan men, wanneer de credietwaardigheid vol doende wordt aangetoond, met bijvoor beeld 800,contant geld al wegrijden in een wagen ter waarde van 3000,—. Waar komen al die wagens zoal van daan? Ongeveer de helft der ingebrachte auto's wordt aangevoerd door handelaren. Maar, zo zegt de heer Wittkampf, wat kan het ons schelen wie ze wil veilen? Het gaat ons alleen om de kwaliteit van het materiaal, en wanneer de wagens ondeug delijk zijn, staan de gebreken onverbloemd op de officiële keuringsrapporten. En zijn de auto's dermate slecht, dat er vrijwel niet mee te rijden valt, dan weigeren wij ze aan te nemen, ofwel wij steken de rode lamp aan op het podium, ter waarschu wing van het publiek. Men weet dan, dat men de betreffende wagen niet moet ko pen, tenzij men het risico wil aanvaarden. De andere helft der te veilen automobie len is afkomstig van particulieren. Naar de heer Wittkampf ons verklaarde, moet de verkoper, of deze nu handelaar is of niet, de beoordeling van zijn auto over laten aan experts, en hij kan dus nooit overvragen. De koper van zijn kant is al dus tegen kwalijke praktijken beschermd en heeft bovendien nog de mogelijkheid om de gekeochte wagen terug te brengen, wanneer hij binnen drie dagen daaraan 'n niet vermeld defect ontdekt. Wie kopen de wagens op een ENAVO- veiling? Uiteraard is er een categorie han delaren, die voordeel ziet in een transactie op de veiling, een wagen koopt en met winst opnieuw van de hand doet. Daar naast zjjn het momenteel vooral zaken lieden die van de veilingen gebruik ma ken. De groep personen, die boven haai krachten koopt, is thans vrijwel tot nu gereduceerd, dank ook zij de besteding* beperking. Vroeger gebeurde het wel, da kooplustigen door listige handelaren, dh niets met de veiling te maken hadden, om Illustere automobielen zijn in de loop der jaren door dit veilinginstituut verkocht, zoals de 12-cylinder Horch van generaal Blaskovitch, voorzien van kogel vrije ruiten en een zwaargepantserde car rosserie, en de Mercedes-Benz van ex- keizer Wilhelm II. Het interieur van deze laatste wagen bestond uit kostelijk palis sanderhout, versierd met schaars geklede engeltjes. In het houtwerk was een grote koperen klok ingebouwd, op de wijzer plaat waarvan de volgende aanwijzingen stonden: „Langsam, schneller, halt, links ab, rechts ab, nach Hause". Met een fraai- bewerkte handle kon de vorstelijke pas sagier zijn orders naar de chauffeur tele graferen. Op een veiling in Rotterdam werd deze drie ton wegende kolos ver kocht voor 1551,De nieuwe eigenaar schrok echter zo van het benzine-verbruik dat hij de wagen ijlings op de eerstvolgen de veiling terugbracht. En weer waren er gegadigden. Een Amsterdammer kocht de kar voor bijna 3000,—. Ook deze man rezen de haren te berge, toen hij zijn be- lastingkaart moest betalen. In een hel der ogenblik bracht hij zijn wagen naar het museum van de Mercedes-Benz fa brieken, dat hem er grif dertien mille voor betaalde. De eigenaar van een tweekleurig Tau- nusje bood zijn wagen eens per adverten tie te koop aan. De bovenbuurman had er wel zin in, maar beschikte niet over voldoende contanten, en de transactie ging dus niet door. Ook de onderhande lingen van andere gegadigden sprongen af, zodat op een dag het tweekleurige Taunusje ter veiling verscheen. Er was belangstelling genoeg, en de nieuwe eige naar kreeg een gemakkelijkebetallngs- regeling. Twee dagen later dacht de ver koper van het wagentje dat hij droomde, toen hij daar zijn vroegere Taunus weer voor de deur zag staan. Buurman-van- één-hoog had hem gekocht. En zo zouden de heren van de ENAVO nog wel meer anecdoten kunnen vertel len. Zij leggen er de nadruk op, dat hun Advertentie BEURS VOOR MODE j EN HUISHOUDING veiling ook ten doel heeft om de louche scharrelaars in gebruikte auto's uit te schakelen. De kopers, zo zeggen zij, zijn bij ons door vele garanties beschermd te gen zwendel. In elk geval blijken er tal lozen te zijn, die van de ENAVO gebruik maken. En de veilingen leveren voor een nog veel groter publiek telkenmale een boeiend schouwspel op. „Daar hebben we een Fiat 1948, loopt nog redelijk, maar er moet wel het een en ander aan nagekeken worden." Volgt voorlezing van het keuringsrapport. Ty pisch „jongensgoed", iets voor jongelui die er zelf aan willen prutsen. „Komen we niet hoger dan 295?" vraagt Dirk Nijs met zware stem, „kom mensen, daar heb je nog geen kinderwagen voor Bij K.B. is benoemd tot secretaris' generaal van het ministerie van Volks huisvesting en bouwnijverheid mr. G. van der Flier, thans plaatsvervangend directeur-generaal. De heer Van der Flier is in 1911 te Rui nen geboren, waar zijn vader hervormd predikant was. Hij bezocht het lyceum te Harderwijk en te Zeist (gymnasium a) en stuurde daarna rechten en ge schiedenis aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Hij legde het doctoraal examen rechten af in 1936 en het doctoraal examen geschiedenis in 1938. De heer Van der Flier begon zijn ambtelijke loopbaan bij het hoogheem raadschap Noordhollands noorderkwar tier. Van 1942 tot 1945 was hij adjunct- secretaris van de directie Wieringermeer (noordoostpolderwerken) en van 1945 tot 1948 secretaris van het bureau we deropbouw boerderijen. In 1948 werd mr. Van der Flier hoofd van de afdeling algemene zaken der centrale directie van de wederopbouw en de volkshuis vesting. Sinds 1954 bekleedt hij de func tie van plaatsvervangend directeur-ge neraal. De minister van Economische Zaken heeft op donderdagmiddag 10 september een bespreking belegd met de centrale organisaties van werkgevers en werkne mers, alsmede met de middenstandsbon den en de verbruikscoöperaties, over de consequenties, die het gedifferentieerde loonbeleid voor het te voeren prijsbeleid met zich brengt. De Canadese regering heeft de voor waarden bekend gemaakt voor immigra tie uit Nederland in het komende jaar. Deze vroege publikatie en de soepele voorwaarden zijn symptomatisch voor het economisch optimisme in Canada. De Nederlandse emigratie-autoriteiten zijn van mening, dat de tijdelijke inzin king in de emigratie naar Canada in het vorige jaar in de komende maan den en volgend jaar zal worden over wonnen. Gezien de cijfers uit het Canadese bedrijfsleven achten zjj een nieuwe emigratiepiek volkomen verantwoord en waarschijnlijk. Het cijfermateriaal uit het Canadese bedrijfsleven wijst op een voortdurende verbetering in de conjunc tuur. Over het algemeen verwacht men dat het herstel, langzaam ingezet, zich in de tweede helft van 1959 in versneld tempo zal voortzetten. In juli bereikte het aantal arbeids plaatsen een voor Canada zeer grote hoog te, namelijk 6.206.000, een stijging van 183.000 vergeleken bij juli 1958. Moeilijk heden met plaatsen van Nederlandse emi granten hebben zich in de afgelopen maanden dan ook niet voorgedaan. De Katholieke Centrale Emigratie Stichting wijst erop, dat het aanbeveling verdient zo vroeg mogelijk in het jaar in Canada te arriveren. De Canadese auto riteiten zullen hieraan hun medewerking verlenen door snelle afhandeling der aan vragen om zodoende vertrek in het voor jaar van 1960 mogelijk te maken. De Katholieke Centrale Emigratie Stichting wijst degenen, die belangstel ling hebben voor emigratie, erop dat het verstandig is thans reeds nadere inlich tingen bij de kantoren van haar stich ting aan te vragen,' teneinde eventueel de komende wintermaanden aan te grijpen voor een intensieve voorbereiding. AHOY' GEBOUW t/m 23 Sept. Ze kan, nu ze een kind verwacht en van 'n groot gedeelte harer officiële ver plichtingen ontslagen is, zich echt aan haar hobby overgeven. Wat de hobby van de koningin van Engeland is? Wel, een voudig koken. Zegt u dat wel, eenvoudig koken, zal menige huismoeder pruttelen, die werk van haar kokerij pleegt te ma ken. Menig echtgenoot, die al of niet met zijn volledige instemming bij de afwas van de vaat helpt, zal eveneens op dat (dood)eenvoudig smalen. Toch, koningin Elizabeth kookt eenvou dig. En doodeenvoudig. En ze doet zulks al sinds ze een meisje van een jaar of acht was en bij haar grootouders van moederszijde, de graaf en de gravin van Strathmore, stilletjes naar de keuken glipte. Daar had ze vriendschap gesloten met Kathy Pallett, de kokkin. Onder lei ding van deze in het koken doorknede matrone begon ze kleinere schotels te repareren. Maar hatuurlijk moest ze eerst leren aardappelen te koken en goed, zonder dat de bloem er aan ging. Toen Elizabeth tien jaar was, kon ze volgens jKathy beter koken dan menige getrouw de vrouw. Elizabeth zou geen echte keukenprinses zijn geweest, indien ze zich niet op bijzon dere schotels zou hebben toegelegd. Maar nu, als koningin bepaalt ze zich regoureus tot heel eenvoudige gerechten. Wel ech ter heel bijzondere. Er zijn recepten bij van haar man prins Philip, die als vrijge zel en zeeman indertijd zelf vaak zijn potje heeft gekookt en eveneens reeds als jongen belangstelling voor de edele kook kunst had. Zowel in het kasteel Balmoral in Schot land, hun zomerresidentie, als in Bucking ham Palace bevindt zich een keurig, uiterst modern ingericht privékeukentje, waarin koningin Elizabeth de gerechten klaar maakt, die zowel voor haar als voor Philip een welkome afwisseling vormen met de menu's van de vele officiële maaltijden, waaraan ze moeten deelne men. Er wordt daarbij natuurlijk altijd wel min of meer rekening gehouden met wat ze prefereren en vooral met hetgeen ze niet mogen hebben, maar in de vele landen, waar ze officieel dineren, wil men hun toch graag de eigen specialiteiten voorzetten. Toen koningin Elizabeth in ons land was, waren ook onze vakmen sen er natuurlijk op uit, het beste van het beste in Nederland voor te zetten. En ten slotte, er zijn dan ook nog andere, be langrijke gasten. Men wil daarom graag allen tevreden stellen. Zo gebeurde het b.v. ook bij het diner tën stadhuize te Rotterdam. Van te vo ren had men natuurlijk wel hier en daar geïnformeerd wat welkom zou zijn Toch bleef het een verrassing, dat konin gin Elizabeth van de meeste gerechten slechts heel weinig nuttigde, maar zich bijzonder aan het dessert te goed deed. Ja, thuis eten Elizabeth en Philip en hun kinderen liefst een goede burger lijke pot. Hoogstens met een glas rode of witte wijn besproeid, meestal met nog een glas orangejus voor of na. Dan ko men hun magen wnt op hun verhaal. Daarbij laten ze het echter niet, ten minste voor zover het de koningin aan gaat. Die legt zich eens per jaar een maand lang een streng diëet op, teneinde het overtollige te verliezen, al dinerend en toostend opgedaan. Een maand lang is het dan een gekookt eitje met een stukje ongeboterde toost en 'n kop kof fie of thee zonder suiker als ontbijt. Des middags twee ons vis (absoluut geen ha ring) of twee ons mager lamsvlees, met gekookte groenten zonder enige toevoe ging. Rauwe tomaten als garnituur. In geen geval radijs en worteltjes of erw ten, hoe dan ook. En een kopje thee. Des avonds thee met een biscuitje en als het laat geworden is, een omeletje of twee ons lever. Een maand achtereen raakt de koningin geen fruit en geen chocolade aan, evenmin zoetigheden, kaas, jam en alcoholische dranken, vier maal per dag een glas ongesuikerde kwast drinkend. Aldus geeft ze haar maag rust en nieu we krachten en kunnen de officiële di ners weer beginnen, waaraan ze echter, naar we gezien hebben, de matigheid zelve is. Hier te lande heeft men haar geen oesters kunnen voorzetten, ons na tionale produkt, omdat ze die absoluut niet kan verdragen. Als koningin Elizabeth in haar eigen keukentje bezig is, in Londen of in Schot land, prefereert ze roastbeef of biefstuk en als dessert de een of andere soufflé. Dc Afrikaanse koffieproducerende lan den hebben besloten niet in te stemmen met de Latijns-Amerikaanse poging om door beperking van de export de wereld koffieprijzen te stabiliseren. Vertegen woordigers van vijf landen, die bij de Afrikaanse koffie-export geinteresseerd zijn, hebben daarentegen op een twee daagse conferentie in Londen besloten de Koffie-studiegroep in Washington te verzoeken maatregelen te nemen om het koffieverbruik te verhogen. Zoals bekend hadden 15 Latijns-Ameri kaanse landen voorgenomen hun export quota te beperken tot 90 pet. van het bes te exportjaar der afgelopen 10 jaar. Voor de Zuid-Amerikaanse landen zou dit ex port quotum neerkomen op 30,5 miljoen balen, voor Afrika was het berekend op 2,6 min. en voor Azië op 1,2 miljoen ba len. De Afrikaanse koffieproduktie is ech ter met sprongen gestegen en wordt voor het nu ten einde lopende seizoen geschat op 9,6 miljoen balen. In Latijns-Ameri- ka zouden 45,9 miljoen balen geprodu ceerd zijn en in Azië 2,6 miljoen. Zondagmorgen geraakte de 20-jarige P. v. d. V. uit Rotterdam de macht over haar stuur kwijt en reed in de berm van de Groenekruisweg te Geervliet, v. d. V. kwam daardoor tegen een boom terecht en liep een sleutelbeenfractuur op met in wendige kneuzingen. De duo-passagiere werd eveneens naar het ziekenhuis ver voerd met een hersenschudding. Meer dan duizend afgevaardigden, die 186 Britse vakverenigingen vertegen woordigen met een totaal aantal van meer dan 8.100.000 leden, wonen het 91e jaarlijkse congres bij van de Britse vak beweging T.U.C., dat gisteren in Black pool is geopend en vjjf dagen duurt. De voorzitter van de conferentie, Robert Wil lis, heeft gepleit voor een drastische her vorming van de gehele Britse vakbewe ging om het hoofd te bieden aan de uit daging, die het nieuwe tijdperk van de automatisering vormt. Zijn plan voor het bewaren van de vre de in de industrie bestaat uit de volgende hoofdpunten: Nieuwe methoden ter ver vanging van het wapen der staking op dat de industriële betrekkingen niet door stakingen worden verstoord; het beslech ten van geschillen over competentie kwesties tussen de vakverenigingen on derling; 'n groter aandeel voor de arbei ders in de voordelen van moderne werk wijzen in fabrieken; gezamenlijke actie van de regering, de werknemers en de var verenigingen ter bestrijding van werk loosheid, die het gevolg is van automa tisering in de industrie. Willis is van oordeel, dat de industrie in de eerste plaats zich moet bekommeren om het welzijn en de „geborgenheid" van de arbeiders en niet om de winsten of dividenden van de aandeelhouders. Volgens Willis kan niet ontkend worden, dat de grotë vooruitgang die door de mo derne wetenschap is gemaakt een hoger levenspeil, een kortere werktijd en in elk opzicht betere arbeidsomstandigheden voor de arbeider moet meebrengen. Directie en commissarissen der N.V. Koninklijke Vereenigde Tapijtlabrieken te Moordrecht berichten, dat zij in de a.s. jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders zullen voorstellen over het afgelopen boekjaar een dividend uit te keren op gewone aandelen van 15 pro cent (onv.) en op preferente aandelen van 7,8 procent (onv.). O In een tegen 17 september bijeen te roepen buitengewone algemene vergade ring van aandeelhouders in Unilever N.V., zal de herbenoeming van de heer S. J- van den Bergh tot lid van de raad van bestuur aan de orde worden gesteld. Het ligt in de bedoeling, dat hij op 18 septem ber eveneens zal worden herbenoemd tot lid van de raad van bestuur van de N.V. Unilever Limited. De jury voor de koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst deelt mede dat zij midden oktober de werken, die ter mededinging zullen worden ingezonden, zal jureren. Jonge kunstschilders en -schilderessen, die 1 september de leeftijd van dertig jaar nog niet hebben bereikt en die wen sen mee te dingen, kunnen de voorwaar den daartoe per briefkaart aanvragen bij de secretaris der jury, de heer M. Kolt- hoff, Oranje Nassaulaan 6b, Amsterdam- De bioscoopmaatschappij Tuschinski heeft een laatste poging ondernomen om haar Rotterdamse bioscoop aan het Kruis plein, Lutusca, van de sloop te redden. In een uitvoerig rekest aan de leden van de gemeenteraad vraagt zij zodanige maat regelen te nemen, dat de afbraak van het theater wordt uitgesteld. Lutusca, het witte vierkante bouwsel, gelegen tegenover het Centraal Station, is de eerste bioscoop welke na de oorlog in Rotterdam werd gebouwd. Het theater (1050 plaatsen), staat er nu al bijna dertien jaar, maar had in opzet een tijdelijk ka rakter. In die eerste dagen na de oorlog heeft men in de huurovereenkomst voor de grond echter verzuimd de aard van dit tijdelijk karakter nauwgezet te omschrij ven en daar zit men nu mee. De n.v. Tuschinski voet aan, dat In de overeenkomst opgesloten lag, dat Lutusca eerst dan zou verdwijnen, wanneer het terrein opgeleverd zou moeten worden voor zijn definitieve bebouwing. B. en W. reppen echter niet over een definitieve bebouwing en geven de bios coopexploitanten te kennen, dat zij de grond nodig hebben voor de aanleg van een bloemengazon, ter verfraaiing van Rotterdams entree tjjdcns de tuinbouw tentoonstelling Floriade in 1960. Hiertegen richt zich het bezwaar van de n.v. Tuschinski. Haar woordvoerder, de directeur W. F. Dubbeldema, formuleerde het maandag aldus: Is het verantwoord een dergelijk goed functionerend bedrijf op te heffen voor een zo tijdelijk iets (half jaar) als de Floriade? Tuschinski n.v. heeft haar zaak uitvoe rig bepleit bij het college van B. en W., maar zonder resultaat. Zij heeft alle me dewerking toegezegd om tot de verfraaiing van het pand en directe omgeving te ko men en zelfs heeft zij aangeboden Rot terdam tijdens de Floriade een extra at tractie te bezorgen in de vorm van cine- rama-voorstellingen waarvoor Lutusca bijzonder geschikt is. Vergeefs. B. en W. bleven bij hun eis het pand te slopen, te beginnen 1 oktober. Het lot van Lutusca ligt nu bij de raadsleden. In het rekest staat te lezen, dat het pand bouwkosten 1.3 miljoen gulden zich nog in goede staat bevindt; dat de bouw van eenzelfde theater thans ongeveer het dubbele bedrag zou vergen en dat de gemeente Rotterdam in de voor. bije twaalf jaar aan grondhuur en ver- makelijkheidsbelastlng ruim twee miljoen gulden door Lutusca rijker is geworden. De heer Dubbeldema voegde er nog aan toe, dat Lutusca juist dit jaar afge schreven is en er eindelijk aan winst maken gedacht kan worden.... Op de dag dat het rekest bij hem de deur uit ging, tekende hij ook het sloperscon tract. Er staat echter een kleine clausule in voor het geval de Rotterdamse ge meenteraad het niet met het besluit van B. en W. eens is. HOGE PRIJZEN 25000 6146 1 5000 15100 1000 11686 13473 17276 21865 f 400 5761 8251 10932 11377 14034 15063 18194 18416 13728 19087 19635 21030 200 2083 3185 3249 5691 583S 6436 6442 6791 7989 8150 8756 9237 11976 12343 12900 13137 15711 15899 16298 16505 16511 17516 17758 17781 17845 18242 19055 19598 19905 20262 20495 20811 PRIJS VAN ƒ80 1019 126 234 253 394 428 493 517 612 636 678 731 787 809 907 m 2023 065 128 317 360 373 511 688 693 3010 028 054 148 254 379 502 568 750 909 952 988 4066 197 240 261 271 291 315 354 554 672 826 5037 182 313 353 509 641 733 812 971 986 6034 083 207 253 327 445 493 642 648 697 735 954 7025 099 151 283 444 477 534 656 843 896 8043 051 106 132 146 281 391 420 560 576 757 807 947 8018 068 114 420 534 668 700 722 753 10261 402 533 610 650 696 746 786 11187 326 355 455 536 604 609 625 750 804 836 933 12460 466 547 611 640 654 774 789 804 823 940 943 13013 016 112 304 459 460 521 647 893 917 949 959 993 14133 318 356 469 503 526 561 600 699 724 772 911 15114 179 234 348 409 498 728 740 791 815 956 16052 092 137 165 210 263 351 374 492 497 592 603 693 698 719 725 786 816 S73 17138 140 145 164 197 214 215 243 286 389 394 4U 683 756 803 883 18082 185 269 292 349 352 394 401 661 683 779 824 879 899 19003 140 242 283 442 514 545 628 631 896 982 20013 058 252 339 408 409 457 494 535 594 625 709 871 21048 142 191 489 809 861 976 NIETEN 1028 053 075 086 095 117 131 137 187 201 209 285 288 298 309 319 396 402 419 431 m. 435 441 474 510 551 §75 607 664 676 759 |F 762 768 794 799 825 854 861 920 931 956 P 959 965 974 977 978 2014 015 019 036 062 090 095 119 129 148 169 174 221 224 254 295 319 325 377 378 399 427 477 479 513 520 530 532 535 583 663 675 705 712 713 784 813 951 R 3003 023 049 062 076 115 156 192 204 210 212 232 236 276 324 355 389 398 439 440 442 487 494 498 509 510 523 547 548 580 626 725 730 768 772 790 825 835 846 893 917 928 953 976 977 978 4006 017 068 149 214 236 242 281 295 310 345 358 366 391 495 510 565 578 606 652 696 727 740 744 762 776 779 791 868 931 975 989 991 5039 062 067 073 U81 092 130 149 172 188 265 302 340 346 398 415 441 461 485 487 495 500 511 674 720 753 782 795 851 854 860 898 900 901 909 913 932 952 997 6052 072 151 187 202 214 227 230 241 326 582 629 675 689 695 702 733 776 777 811 822 832 869 912 913 7019 081 109 117 136 159 170 188 222 227 228 253 300 375 407 436 482 491 522 524 552 558 566 569 594 716 727 763 842 867 901 909 949 950 965 976 8060 110 128 133 136 163 229 292 302 306 310 319 336 342 348 363 382 557 588 593 602 607 632 637 639 695 734 742 745 793 831 839 899 902 910 911 967 9023 042 080 106 110 139 195 225 253 262 357 381 391 406 420 469 515 540 556 266 284 292 361 404 416 423 455 478 504 546 548 621 627 691 693 750 758 769 813 836 898 947 967 10014 016 029 049 059 106 123 124 141 162 173 174 190 272 289 330 497 599 603 608 618 681 720 739 751 790 798 810 923 950 953 978 11006 019 035 038 050 069 114 125 163 174 179 183 196 310 334 243 344 376 386 376 387 393 409 424 431 451 453 476 478 496 507 541 565 613 631 688 699 729 767 807 835 838 842 861 SS3 888 909 915 920 969 992 998 12016 028 074 079 132 184 225 246 276 291 303 363 365 428 478 550 562 598 618 694 716 773 808 821 822 850 866 886 919 947 956 958 973 13037 066 094 103 166 209 240 243 270 285 302 306 336 337 369 405 420 462 478 481 483 509 532 564 574 578 666 677 777 821 834 854 871 907 915 921 931 932 14011 018 036 050 057 111 113 159 187 197 219 241 243 245 315 350 354 368 392 412 440 496 516 587 617 678 712 715 728 739 810 833 863 878 961 967 15019 061 070 141 154 199 218 222 266 297 350 359 485 531 543 557 583 628 705 764 775 786 836 878 883 910 912 921 960 981 16013 034 038 041 051 067 073 111 153 160 168 177 190 302 304 310 334 346 355 414 442 476 501 520 616 627 633 691 710 721 740 774 797 809 863 866 884 922 923 17000 17023 028 076 097 121 146 161 173 223 233 242 272 273 293 299 345 374 390 459 465 490 520 574 591 604 658 664 675 709 802 818 820 822 850 891 897 941 968 18057 088 132 202 204 227 240 243 254 260 290 294 295 305 307 344 380 383 403 412 419 454 481 538 550 583 602 628 654 703 733 820 823 832 834 363 857 894 900 988 19042 049 075 078 080 109 166 169 192 251 254 255 305 306 318 335 346 349 436 452 459 480 502 544 551 611 648 698 699 712 720 751 780 797 824 892 900 920 929 942 956 984 20026 042 099 106 183 184 192 225 234 245 277 298 326 351 387 397 402 404 440 506 527 570 654 687 739 756 798 799 S27 848 868 897 917 965 994 21010 032 039 077 139 148 157 161 178 249 277 295 308 315 361 375 394 397 422 425 440 445 471 574 587 654 662 806 867 871 881 889 899 913 927 936 962 9S3 999 Voor de handel: ANDRé KERSTENS N.V. TILBURG Gisteravond ie °P de kruising van Blaak ZZ en Schiedamsedijk te Rotterdam een botsing ontstaan tussen een motor agent en een wielrijder. Beide betrokke nen kwamen ten val. De motoragent, de 34-jarige heer W. van de,r Nioll van de Van Aidrichemweg, liep vermoedelijk een gebroken neusbeen en een gekneusde bo venkaak op. Dte wielrijder, de 34-jarige procuratiehouder A. M. Boetens van de Vlielanidseweg te Pijnackier, kreeg een hoofdwond, vermoedelijk een hersen schudding en Inwendige kneuzingen. Bei den werden in het CoCoIsinigeteiekenbuis behandeld. Op zaterdag 26 september a.s. zullen in de Rotonde van de Houtrusthallen ta 'sGravenhage de wedstrijden worden gehouden om het nationale kampioen schap machineschrijven. Het zal de ne gende keer zijn, dat deze wedstrijden wor den gehouden. Verleden jaar werd mej. Trix Weevers, een P.T.T.-telexiste uit Rotterdam, die 482 netto-aanslagen per minuut haalde, kampioene. Mej. Wee vers heeft in augustus ook meegedaan aan de internationale kampioenschappen in Wenen, maar daar behaalde ze een slech te plaats, omdat ze pech had. Buiten me dedinging zal misschien de wereldkampi oene meedoen aan de nationale wedstrij den, nl. mej. Lore Alt uit Stuttgart, die 546 aanslagen per minuut haalde. Om mee te kunnen doen aan de nationale wedstrijden moeten de typistes en typis ten tenminste driehonderd aanslagen per minuut halen. De winnaar krijgt de Ba- bylonwisselbeker en een schrijfmachine. De inschrijving voor de wedstrijd staat open tot 19 september a.s. De prijsuit reiking gebeurt zaterdagmiddag 3 oktober in het restaurant van de Houtrusthallen. De heer D. G. Poppinga, 62 jaar oud en metaalarbeider van beroep, deed gisteravond nietsvermoedend de buitendeur van zijn woning in cle Wandeloordstraat in Rotter dam open. Even later moest de G.G. en G.D. schaafwonden aan zijn rechterarm verbinden. Op hetzelfde moment, dat de heer Poppinga de buitendeur open de, kwani namelijijk een bromfiets met berijder overigens onge wild vanaf de andere kant bin nen. De heer des huizes kreeg de deur met kracht tegen zich aan. De bromfietser, een 19-jarige bijrijder, had in de bocht van de Tweede Reserve Boezemstraat naar de Wandeloordstraat de macht over het stuur verloren en was bij de heer P. binnen komen rijijden. Hij liep geen letsel op. De voorvork van de bromfiets 'brak. LONDEN Drie Britten zijn terug gekeerd van een bezoek aan de Sovjet- Unie, Tsjechoslowakije en Polen, waar zij fabrieken en aboratoria hebben be zocht. Eén hunner, dr. Galloway, heeft op een persconferentie meegedeeld, dat in de Sovjet-Unie de produktiviteit veer tig maal zo groot is geworden door de in voering van automatische produktieban- den. De produktie neemt volgens hem elk jaar met tien procent toe, vergeleken met twee procent of minder in Amerika en Engeland. DUISBURG De scheepvaart op de Rijn is in de laatste dagen aanzienlijk toe genomen. aldus scheepvaartfunctiona rissen. Een woordvoerder verklaarde, dat de reden hiervan is, dat door het la ge waterpeil de schepen slechts 50 pro cent van hun gewone laadruimte kunnen vullen. Daardoor hebben de vrachtver voermaatschappijen al hun reservesche pen en -barken nodig om de aangeboden vrachten te vervoeren. Verhoging van het waterpeil is voorlopig nog niet te ver wachten. LOEANDA De koffieproducenten van Angola hebben in verband met de koffiecrisis, die in de wereld heerst, de uitbreiding van hun plantages gestaakt en zijn in sommige gevallen overgegaan tot het ontslag van personeel. De plan ters zijn van mening, dat als de prijzen nog verder dalen, zij belastingverlaging in een of andere vorm moeten hebben om de produktiekosten te kunnen dek ken. Algemeen wordt gehoopt dat via in ternationale samenwerking een oplossing voor de bestaande crisis kan worden ge vonden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 4