Dagblad voor Schiedam en omstreken Macmillan haal in de verkiesingsstriji Goklustige Britten sluiten nu al weddenschappen af Mr. dr. C. N. M. Kortmann commissaris N .-Brabant Mr. A. A. M. be noemd tot lid Raad van State V.N.-commissie nog deze week naar Laos Koningin Juliana bezoekt de A damse eonfectie-industiïe f WIE ZAL ENGELAND VERTEGENWOORDIGEN? 8 oktober naar de stembus Lanceerpoging van ruimtecapsule in VS. mislukt Paus Joannes op wandeling COMMUNISTEN DRINGEN OP Hoge Britse functionaris brengt spoedbezoek aan Vientiane Nieuw laboratorium van bloedtrans fusiedienst officieel geopend Prik in vinger en arm Villa voor prof. De Quay? Eisenhower ook naar Indië? .Het weer WOERSDAG 9 SEPTEMBER 1959 IURK1E VOOR PRINSES MARIJKE TEN GESCHENKE - i 'mËmmm Landbouwer valt onder eigen wagen Door schrikkend paard .'loans is r /Wang XIENG VIENTIANE^ANe.y-^ ^g) SAVANNAKHET Belgische officieren in Algerije opgeleid? Staatsloterij-prijs Roofovervallen in Parijs Vrij warm Aan zee a I nieuwe schiedamscne courant (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen Gistermiddag werd vanuit Dow- lingstreet nr. 10 het verwachte com muniqué van de eerste minister gepu bliceerd. Hy deelde mede dat hij tij dens zijn haastig bezoek aan Balmor al van de Koningin toestemming had ontvangen voor ontbinding van het La gerhuis, en dat de algemene verkie zingen plaats zullen vinden op 8 ok tober. Het communiqué bevatte een Persoonlijke boodschap van de pre mier. Hierin heette het dat er van bin nenlandse standpunt gezien geen re den was om de algemene verkiezingen biet deze herfst te houden. ,,Maar", zo heette het verder, „de datum van de verkiezing dient ook bezien te wor den tegen de achtergrond van de we reldsituatie. Er zijn belangrijke inter nationale onderhandelingen in het Verschiet. Het is niet minder dan bil lijk dat het volk gelegenheid krijgt zo spoedig mogelijk te beslissen door wie het vertegenwoordigd moet wor den bij deze onderhandelingen". Dit is derhalve de kwestie rond welke Mac millan de verkiezingscampagne gaar ne uitgevochten zou zien: wie zal spre ken namens Groot-Brittannic in de ver wachte onderhandelingen op topniveau, Macmillan of Gaitskell? Maar ofschoon een Engelse eerste minister het voorrecht heeft zelf de datum te mogen bepalen voor de alge mene verkiezingen, ligt het niet in zijn macht voor te schrijven op welk terrein de verkiezingsstrijd zal worden gevoerd. En er zal nog moeten blij ken wat de gemoederen van de kiezers zal bewegen in deze campagne. Inter ne overwegingen, zoals in dit geval het binnenlands prijspeil, het gevaar voor inflatie en de binnenlandse wei- Vaart, zullen minstens een even grote rol spelen. En het is hier dat de con servatieven zonder twijfel de wind mee hebben. In politieke kringen verwacht men dat de strijd bitter zal zijn. Dit is bijna onvermijdelijk. De Laboür- kansen zijn niet al te gunstig, en het vooruitzicht op een derde overwin ning van de conservatieven kan slechts leiden tot wrok en boze- woor den. Het socialistisch dagblad Daily Mirror begon reeds hedenmorgen in een hoofdartikel de eerste minister te bestempelen al.s Macblunder. Het meende dat Macmillan, na alle blun ders van de conservatieven op het terrein van de buitenlandse politiek, de minst aangewezen man was om Engeland te vertegenwoordigen in onderhandelingen op topniveau. Het definitie! program voor de ko mende weken luidt nu als volgt: De sluiting van de laatste zitting van het. huidige parlement en de ontbinding van het Lagerhuis zullen niet op afzonderlij ke dagen geschieden. Beide vinden plaats op 18 september, hetgeen derhal ve de dag is waarop de officiële verkie zingscampagne begint, de dag van Waaraf alle kandidaten hun onkosten moeten noteren, aangezien zy voor hun Persoonlijke verkiezingscampagne in hun kiesdistricten gebonden zijn aan een maximum aan onkosten, welke zij moeten kunnen verantwoorden. De al gemene verkiezingen vinden plaats op 8 oktober. Op 20 oktober komt het nieu we Lagerhuis bijeen voor de verkiezing Van een nieuwe Speaker (de huidige Speaker, Morrison, trekt zich uit de po litiek terug) en voor het beëdigen van de Lagerhuisleder,. De officiële opening van het parlement en de troonrede vol gen op 77 oktober. Gisterenmiddag om drie uur heeft het kabinet vergaderd in Downingstreet. Tegelijkertijd werd de heer Gaitskell, leider van de oppositie, die zich in Mos kou bevindt, vanuit nr. 10 op de hoog te gesteld van het besluit van de pre mier ten aanzien van de verkiezingsda tum. Het communiqué werd vervolgens gepubliceerd om vier uur. Gaitskell Wordt heden in Londen verwacht. De keuze van 8 oktober betekent dat de jaarlijkse conferenties van de conser vatieven, socialisten, en liberalen niet door zullen kunnen gaan. En er wordt dan ook verwacht dat Gaitskell gebruik zal maken van het jaarlijks congres van de vakverenigingsleiders, dat op het ogenblik plaa4- vindt in Blackpool, om Op de Amerikaanse raketbasis Cape Canaveral heeft men vandaag tevergeefs een poging gedaan een airconditioned capsule, bijgenaamd „Big Joe", de ruim te in te schieten. De capsule woog circa 900 kilo en diende om vast te stellen of een mens levend van een baan om de aarde kan terugkeren. De capsule bevatte instrumenten, geen levende wezens. Het was een proto type van het ruimtevaartuig waarmee men over ongeveer twee jaar wil pro heren een der ruimtevaarders van liet project-Mercury in een baan te bren gen. De poging mislukte doordat de raket, waarmee de capsule werd ge lanceerd, na enige'tijd niet goed func tioneerde. „Big Joe" was 2.85 m lang en had aan het dikste einde een doorsnede van 1.80 m, toelopend tot 50 cm. De lance ring geschiedde in de neus van een 23 m lange Atlas-raket. Het is niet bekend wanneer Amerika een nieuwe poging zal doen een prototype van „Big Joe" te lanceren. de redevoering te houden waarmee hij namens de oppositie de verkiezings campagne onofficieel zal openen. De bekendmaking van de verkiezings datum leidde in dit goklustige land on middellijk tot weddenschappen. Het gok ken vindt plaats in drie onderscheiden vormen, n.l. via de bookmakers, die vier tegen één bieden voor een conser vatieve overwinning: via de „nteerder- heids"-gokkers op de Condense beurs, en via de effectenbeurs. De twee de vorm van gokken staat niet open voor het public'.. Deze weddenschappen zijn gebaseerd op een verwachte meer derheid van de conservatieven, welke op het ogenblik uitgaat van een schat ting van tussen 60 en 70. Degenen die wedden op 70, krijgen uitbetaald voor elke zetel meer. Degenen die wedden op 60 worden uitbetaald voor elke ze tel minder dan dit aantal. De animo is groot. De derde vorm van gokken is specul-ren op de beurs. Uit de transac ties van gisteren blijkt dat men op de Londense effectenbeurs een conservatie ve overwinning verwacht. O.m. stegen de aandelen in de staalindustrie, welke laatste bedreigd wordt met hernationa lisatie door de socialisten als zij zouden winnen. De aandelenindex van The Fi nancial Times schoot gisteren met 4 pnt. omhoog. De komende algemene verkiezingen zjjn de vyfd" sedert de oorlog. Labour won de verkiezingen van 1945 met een meerderheid van 186. Zij wonnen op nieuw in 1950 met een meerderheid van slechts 8 zetels. In 1951 wonnen de con servatieven met een meerderheid van 16. Zij wonnen opnieuw in 1955, met een meerderheid van 59. Tenzij de conser vatieven ernstig' blunders maken tij dens de verkiezingscampagne, maken zij een goede kans opnieuw te winnen iri de verkiezingen van 8 oktober. (Van onze Haagse redactie) De Koningin heeft het K. B. gete kend, waarbij mr. dr. C. N. M. Kort mann, burgemeester van Breda, is be noemd tot commissaris der koningin in de provincie Noord-Brabant. Naar voorts vernomen wordt zal de Koningin vandaag het besluit tekenen waarbij oud-minister, mr. A. A. M. Struycken wordt benoemd tot lid van de Rdad van State. Er is aanvanke lijk sprake van geweest, dat mr. Struycken tot commissaris der konin gin in'Den Bosch zou worden be noemd. Mr. dr. C. N, M. Kortmann werd 12 juli 1908 geboren in Weert. Gymnasiaal onderwijs genoot hij aan het St.-Willi- brord-gymnasium. te Katwijk en aan het St.-Canisiuscollege in Nijmegen. In Nijmegen studeerde hij ook rechten, waarna nij in 1935 doctoraal examen deed... In 1942 promoveerde hij op een dissertatie „Het rgchtsfilosofisch begrip van het algemeen welzijn." In 1936 werd de heer Kortmann benoemd tot burgemeestér van, Neeritter en Itter- voort in Limburg. In 1941 weid hij door de bezetter ontslagen, omdat hij alle me dewerking weigerde. In 1944 keerde hij terug ais" burgemeester van Heer in Limburg en na in 1945 waarnemend burgemeester van Weert te zijn gewor den. werd hij in 1946 burgemeester van deze gemeente. i juli 1952 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Bre da. Hij was toen ook voorzitter van de Mijn Industrie Raad en bij zijn benoe ming in Breda legde hij deze functie neer. Mr. Kortmann is in 1943 gehuwd met mr. H. Fleskens en het gezin heeft zes kinderen. Mr. A. A. M. Struycken werd 27 de cember 1906 te Breda geboren. Hij stu deerde rechten te Nijmegen en deed op 29 januari 1932 zijn doctoraal examen. Hij vestigde zich als advocaat en pro cureur in Breda en werd in 1935 lid van de gemeenteraad voor de Kath. Staats partij. In 1938 werd hij benoemd tot wethouder der gemeentebedrijven en in hetzelfde jaar werd hij lid van de Pro vinciale Staten van Noord-Brabant. In 1941 bedankte hij als zodanig uit pro test tegen door de bezetter genomen maatregelen. Van 4 mei 1942 tot de- cerpber 1942. zat mr. Struycken als gij zelaar te Sint Michielsgestel. In novem ber 1944 keerde hij' in Breda terug als wethouder van financiën en bedrijven. 10 juli 1950 werd hij benoemd tot mi nister van justitie. Na de val van het kabinet Drees-Van Schaik op 15 maart 1951 werd mr. Struycken benoemd tot gouverneur van de Nederlandse Antil len. In het laatste ministerie-Drees ver vulde mr. Struycken de functie van vice-premier. De Paus maakte dezer dagen een wandeling in Castelgandolfo van zijn zomer residentie naar de parochiekerk van het plaatsje, waar hij een H. Mis zou opdragen. Een grote menigte volgde de H. Vader, die vergezeld was van enige prelaten. Naast de Paus (links): Giuseppe kardinaal Pizzardo. (Van onze verslaggever) De belangrijkste gebeurtenis tijdens het koninklijk bezoek aan Amsterdam is ongetwijfeld het officieel in gebruik nemen van het nieuwe centraal labora torium van de bloedtransfusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis in de tuinstad-Slotervaart geweest. Konin gin Juliana verrichtte de plechtigheid in tegenwoordigheid van acht vooraan staande buitenlandse medische deskun digen, de secretaris-generaal van de Raad van Europa, een gelegeerde van de World Health organisation en vijf tien gedelegeerden van Roode Kruis verenigingen. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, mr. dr. Chr. J. M. A. van Rooy, wees op de vruchtbare sa menwerking met het Binnengasthuis te Amsterdam en hoopte dat spoedig tot de bouw van een nieuw ziekenhuis in de nabijheid van het laboratorium zal worden overgegaan. Hij roemde de di recteur van liet laboratorium, prof. dr. J. J. van Loghem en deelde mede dat deze laatste is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De voorzitter van het Ned. Roode Kruis, mr. F. H. A. de Graeff, schet ste de snelle ontwikkeling van de bloed transfusiedienst, die in 1930 door dr. Van Dijk, de bekwame internist van het St.-Franciscusgasthuis te Rotter dam, werd gesticht. Hij bood namens het bestuur een bij de vijver in de tuin van het laboratorium geplaatst vrou wenbeeld aan, symboliserende de barm hartige hulpverlening en vervaardigd door de beeldhouwer Jan Wolkers. Prof. dr. A. von Albertini, voorzitter van het Zwitserse Rode Kruis, wees op de pioniersarbeid, die in Nederland op het gebied van de bloedtransfusie is verricht. Prof. Van Loghem heeft tenslotte een dankwoord gesproken tot de koningin en alle andere aanwezigen in den lan de dank gebracht, waarna de koningin bij de vyver in de tuin de deur weg schoof van een hek, waaruit twee Westafrikaanse pelikanen kwamen en snel de vijver inplonsden. Dit was de symbolische handeling voor de inge bruikneming van het laboratorium. de Bij rondgang door het gebouw ■L.,v.«UU i r A'S*. 'v" Koningin Juliana heeft dinsdagmiddag in Amsterdam het nieuwe centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis officieel geopend door het openen van een hok, waarin zich twee Westafrikaanse peli kanen bevonden. De pelikaan is het symbool van de bloedtransfusiedienst. hebben zowel de koningin als prins Bernard zich bloed laten afnemen ter bepaling van hun bloedgroep. Bij de prins gebeurde dit op zijn arm, bij de koningin uit een vinger van haar lin kerhand omdat de koningin des avonds, toen 550 personen uit het gehele land ter paleize werden ontvangen, niet met een pleister op haar arm wilde lopen. Des morgens was de koningin op be zoek geweest bij de Amsterdamse con- fectieindustrie. De 22-jarige Annie Meerholtz, „Modinette Amsterdam 1959" bood haar bloemen aan toen zij arriveerde aan de Hogere Technische School voor de confectieindustrie aan de Keizersgracht. De heer H. J. Mans- feld, voorzitter van de NEVEC, vertel de de vorstin dat de Nederlandse con fectieindustrie jaarlijks o.a. ruim een miljoen herenkostuums aflevert, twee en een half miljoen regenjassen, evenveel mantels, vier miljoen japonnen en ze ven en een half miljoen overhemden. De totale produktiewaarde beloopt jaar lijks een miljard gld. Er zijn in Am sterdam 359 bedrijven gevestigd, der tig procent van het landelijk totaal. De personeelssterkte loopt terug, zo deelde de heer F. M. L. Ie Cavalier, voorzit ter van de kring der Amsterdamse con- fectiefabrikanten mede, en omvatte vo- rig jaar 13.700 arbeidskrachten. Het bezoek van de koningin aan de confectieindustrie werd opgeluisterd door een aardige modeshow van vijf tien mannequins. De koningin uitte haar bewondering voor de getoonde kle ding en kreeg tot slot een jurkje voor prinses Marijke ten geschenke. De kleu ren en het patroon hiervan zijn geïn spireerd op dc stof, waarvan de Stap horster kinderkleding wordt vervaar digd. Prins Bernard had des morgens een excursie gemaakt naar de Amsterdam se havens in West, waar de hoofdstad zijn nieuwste en mooiste bedrijven bouwt. Hij bracht een bezoek aan het Overslagbedrijf „Amsterdam", waar tienduizend ton erts uit een zeeschip in drie Rijnschepen tegelijk werd overge slagen. De directeur vertelde dat het be> drijf weer wordt uitgebreid en midden 1960 het modernste, grootste en meest efficiënte van geheel Europa zal zijn. De prins heeft daarna een rondwande ling gemaakt door het nieuwe, reusach tige bedrijf van de n.v. Machinefabriek Du Croo en Brauns. Hy brandde hier bijna zfin vingers toen hij een gloeienri- hete, pas geslagen maquette met zijn beeltenis in ontvangst wilde nemen. In de hoge hal sprak de prins met vier leden van de ondernemingsraad. „Over twintig jaar zullen de onderne mingsraden veel belangrijker zyn dan dq vakverenigingen", zo zei hy. De landbouwer B. Oiephuis te Een rum, Groningen, is dinsdag op zijn erl door een paardewagen overreden en onmiddellijk gedood. De man verliet juist het erf, toen door een zwenking een bus water op de grond viel. Het paard schrok van het geluid van de vallende jjus en deed een onverwachte ruk. tengevolge waarvan de landbou wer van de wagen viel. Hij kwam ,d bijzonder ongelukkig terecht. Het secretariaat van de Verenigde Naties heeft de regeringen van Japan, Italië, Tunesië en Argentinië verzocht hun vertegenwoordigers in de V.N.-com missie voor Laos binnen 24 uur te be noemen, opdat de commissie nog voor het komende weekeinde naar Laos kan vertrekken. Argentinië is het eerste land, dat een vertegenwoordiger heeft aangewezen. Het is brigade-generaal Heriberto Ahrens. De voorzitter van de Veiligheidsraad, de Italiaan Ortona, heeft medegedeeld dat de Laotische re gering de commissie officieel heelt uit genodigd het land te bezoeken. Ortona verklaarde voorts, dat aan de commis sie hoge ambtenaren, die een bijzonder goede gezondheid genieten, zullen wor den toegevoegd. Hij hoopt de commis sie en haar medewerkers morgen vol ledig te New York bijeen te hebben, om haar zoveel mogelijk in te lichten over de haar in Laos wachtende taak. De Laotische onderminister van bui tenlandse zaken, Sisoek Na Tjampas- sak, heeft gisteren vërklaard dat de Laotische regering gaarne zou zien dat de waarnemers der Verenigde Naties zich zo spoedig mogelijk naar het gè- veebtsgebied langs de grens met Noord- Vietnam begeven „voordat de Viet- minh daar weer uit is getrokken". Hij meent namelijk, dat de Noordvietname- zen niet het risico willen lopen, dat hun aanwezigheid door waarnemers van de V.N. wordt vastgesteld. De Laotische troepen hebben opdracht gekregen het fort Sam Teu, 50 km ten zuid-oosten van Sam Neua, te verlaten met het oog op het naderen van rebel len. De onder-minister van buitenland se zaken, heeft meegedeeld, dat het garnizoen van Sam Teu zich moet voor bereiden op guerrilla-actie in het berg achtige gebied rond 't fort. Hij zei, dat berichten zyn ontvangen over de aanwe zigheid van 700 rebellen uit Noord-Viet- nam en ongeveer 80 rebellen van de Pathet Lao in dit gebied. Op een persconferentie deelde hy me de, dat dezelfde opstandelingen vijf ver sterkingen langs de rivier de Ma in het noorden van de provicie Sam Neua bij de grens met Noord-Vietnam hebben veroverd. De Britse minister van stas van het ministerie van buitenlandse zaken, Da vid Ormsby-Gore, heeft maandag in Londen een onderhoud over de toestand in Laos gehad met de Russische am bassadeur Jakob Malik. Dit bezoek kan worden opgevat als een voortzetting van het gesprek dat zaterdag in Mos kou gevoerd is tussen de Britse ambas sadeur aldaar, Sir Patrick Reilly, en de Russische vice-minister van buitenland se zaken Zorin. De woordvoerder van het Foreign Office deelde gisteren mee, dat de Britse commissaris-generaal in Zui- Oost-Azië, Sir Robert Scott, die thans een spoedbezoek aan Laos brengt, de „persoonlijke vertegenwoordiger" is van de Britse minister van buiten landse zaken in diens hoedanigheid van mede-voorzitter op de conferen tie over Indo-China die in 1954 in Ge- nève is gehouden. i\ CHINA HU NOORD PHONG SALY DIEN BIEN PHU HANOI VIET-NAM MEKONG.. BHOuEï/' LUANG PR ABA N G v sam neua -1 A XI ENG KHO 2 KHOUANG y HOUA GOLF VAN TONKIN IENTIANE::x THAILAND KHAMMOUANE thakhek 5AVANNAKHET CHINA - SARAVANE SARAVANEv BIRMA r, .'flTIDPEU 'i. y. a PAKSE VATTOPEU GOLF VAN BENGALEN-} km—1000 km—0 CAMBODJA (Van onze Haagse redactie) Een villa, waarvoor minister-presi dent De Quay belangstelling zou heb ben, haalde dinsdag op een Haagse vei ling een hoogste bod van 60.400. De villa wordt omschrèven als „een huis met garage, ondergrond, voor. en ach tertuin, gelegen aan de Waalsdorper- weg 161, groot 3 Are, 62 cAre". Het hoogste bod kwam van de zyde van een makelaar en werd spoedig be reikt na een eerste inzet van f 50.000. Van enige bijzondere activiteit van de Rijks gebouwendienst, die het huis in op dracht van de minister-president zou moeten kopen, was niets merkbaar. De verkoping was echter nog niet de finitief. Volgende week wordt opnieuw geveild, maar dein by afslag van bv. 75.000. Zakt de inzet dan tot 60.400 zonder dat iemand erop in gaat, dan valt het huis toe aan de hoogste bieder van vandaag. Die kan het dan altijd nog aan prof. De Quay verhuren. James Reston van de New York Times te Washington schrijft, dat presi dent Eisenhower ernstig overweegt een bezoek aan Indië te brengen na zijn reis naar de Sovjet-Unie aan het eind van het jaar. De president heeft een uitno diging van de Indische premier Nehroe ontvangen. Er is nog geen beslissing genomen, maar volgens Reston hebben medewerkers van Eisenhower er bij de president op aangedrongen de uitnodi ging te aanvaarden en zijn „vredeszen- ding" voort te zetten door bezoeken aan Japan en de Philippynen. Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek" hebben Belgische officie ren een opleiding gevolgd bij de Franse strijdkrachten in Algerije. „Dit bericht zal worden ontkend," aldus het blad, „maar verscheidene Belgische officie ren hebben in het geheim een training gehad by de Franse strijdkrachten, die de rebellen in Algerije bestrijden. De reden daarvan: de Belgen vrezen de mogelijkheid, dat er in Belgisch Kongo loor nationalisten een opstand naar Al gerijns voorbeeld zal worden verwekt. Tn 544ste staatsloterij, 4e klasse, is c is var 10.000 gevallen op het .14737, Bij twee afzonderlijke roofovervallen in Paryse voorsteden zyn gisteren in minder dan een uur tyds bijna elf mil joen francs gestolen. In Aubervilliers, in het noorden van Parijs, overvielen bandieten een auto waarmee tien mil joen francs van een fabriek naar een bank werd gebracht. Te Courbevoie, een voorstad in het zuid-westen, maak ten twee mannen en een vrouw bij een overval op een postkantoor 900.000 francs buit. By deze laatste overval werd een P.T.T.-beambte licht gewond door een revolverschot, aldus meldt Reuter. Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanhoudend droog, zonnig en vry warm weer. Zwakke, in de namid dag nu en dan matige wind in hoofdzaak tussen oost en zuidoost. Zon: 6.04-19.09. Maan: 14.48-23.48. Aangezien het hogedrukgebied nog niet bedreigd wordt kan nog steeds op aanhouden van het zonnige en droge nazomerweer worden gerekend. Ook morgen nog mooi zonnig strand weer. Zwakke tot matige wind tussen oost en zuid. Temperatuur in de middag 23 tot 25 graden. Zeewater 19 graden. Vooruitzichten: fraai strandweer duurt voort met tegen het weekend mogelijk iets meer bewolking. Station Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nicê Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Wenen Innsbruck Rome Madrid Mallorca Weer onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt regenbui onbewolkt max. min temp temp gisteren 23 16 25 24 26 25 26 25 24 23 20 26 24 24 22 26 24 24 24 20 21 22 21 24 26 28 27 11 6 6 11 9 8 10 6 10 10 4 13 9 10 10 14 12 10 5 6 7 6 4 13 17 14 aeer&L afgel. 24 JUT 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.1 I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1