REVALIDA TIE-CENTRUM HOOGSTRAAT' Steeds geva behandeling naar Leersum Strijd om levensgeluk voor gehandicapten Ned erlands Danstheater Redt eerst' I de anderen B DAF 600 lp ssarsLï js Geniet dubbel gjpf „Roadtest" in een notedop «s^"sj",«bmsi,"is3sj! aftSsfssüs ar» s Schoolhoofd in rolstoel Eerste optreden in Utrecht Maria Callas gaat scheiden Douwe Egberts B ankdirecteur aangehouden V B Ober 'annnergau Christusrol weer voor Anton Preisinger van elk vrij ogenblik 4 Benoemingen WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1959 Beethovenconcertzaal in Bonn geopend Rustig, onbezorgd in gezelschap van een' fijne pijp tabak. in handige plastic tabakszak door MARGUERITE BOURCET Waf biedt de DAF 600 Examens Pater Robert Dyson meer zware II en ter op" dan r (Van onze Utrechtse redacteur) In de korte tijd van zijn bestaan heeft het revalidatie-centrum „De Hoogstraat" te Leersum het werd in 1953 geopend aan vele lichame lijk gehandicapten weer wat levens geluk kunnen schenken. Deze winst is vooral bereikt doordat de belang stelling voor de revalidatie is ge groeid en in de verschillende provin cies stichtingen in het leven geroe pen. die bier en daar een polikli niek hebben. Door deze verspreiding van de hulpverlening heeft ..De Hoogstraat" steeds meer betekenis gekregen voor d^> behandeling van speciaal moei lijke gevallen, waardoor de gemid delde verpleegduur van 150 dagen in 1955 werd verlengt tot 214 dagen in 1958. De financiële lasten zijn daardoor zwaarder geworden en ook al heeft men hier te doen met een door het riik gefinancierde instelling, er blij ven nog tal van voorzieningen over, waarvoor de middelen bij particu lieren gevonden moeten worden. Zo gaarne zou men de ongeveer 50 kin deren een eigen verblijf geven, de afdeling nrbeidstherapie moet nood zakelijk uitgebreid worden en tenslot te zou een overdekt zwembad geen luxe zijn. Treffend is hoe patiënten, die in Leersum werden geholpen, daarvoor soms hun dankbaarheid tonen. Een genezen machinist wist de buurtvereni gingen van zijn wijk voor „De Hoog straat" te interesseren, die gelden bij een brachten voor de aanschaffing van sportartikelen. Toevallig woonde er bovendien in zijn omgeving een jongen, die jaren in eon ijzeren long had gelegen. Het ke reltje was bij de aanbieding van het geschenk van de partij en ging van pure vreugde aan het dansen tot ver bazing van de patiënten, die hem ver lamd gekend hadden. Het versterkte bij hen de hoop op genezing van het eigen ziektegeval Een chauffeur, die hier van prothesen werd voorzien, komt geregeld met zijn auto om patiënten die met verlof gaan, naar huis te bren gen. Vooral de ernstig gehandicapten als de z.g. dwars-laesies, mensen, wier ruggemerg ernstig is bescha digd (totaal 45) vragen een speciale benadering. Het percentage dat weer normaal aan de arbeid kan, is zeer gering en er moet dus ander passend werk gevonden worden, waarvoor dej Sociale dienst zich inspant. Zodra een patiënt is opgenomen, neemt de ze dienst contact met het „thuis front" op om na te gaan welke voor zieningen er in de woning getroffen moeten worden, waardoor de pa tiënt in zijn rolstoel zoveel mogelijk «Hees gg§g te!!» Met eindeloos geduld helpen de verpleegsters gehandicapte kinderen bij het leren lopen. Als zij gestaag doorzetten, zullen de kleinen eens zichzelf kunnen redden. zich zelf kan redden. Met het plaat selijk arbeidsbureau wordt nage gaan of er misschien een geschikte functie voor zo iemand is. Vaak komt dit neer op administratief werk, waarvoor een man, die vroe ger handenarbeid verricht, de nodige kennis bijgebracht moet worden. In het revalidatie-centrum worden, hier voor de nodige curussen gegeven. Om de geestelijke prestaties, die een lichamelijk gehandicapte levert, kan men hem eigenlijk niet meer als min der valide beschouwen. Hij wil dan ook Het eerste optreden van het Neder lands Danstheater, dinsdag in de Utrechtse Schouwburg, houdt beloften in voor de toekomst. Juist door zo'n klein ensemble komt de expressie van de pure dans, zoals die nu werd ge bracht in „Giovinezza" op de muziek van Antonio Vivaldi, bijzonder tot haar recht. Het is een verrukkelijk ballet, waarvan de choreografie verzorgd werd door Rudi van Dantzig, geïnspireerd op de klassieke dans, waarbij een per fecte techniek tot de uitdrukking van een idee noodzakelijk is. Wanneer men zoals hier beschikt over excellente krachten als Marianne Hilarides en Jaap Flier, bij wie de verrichtingen van anderen niet ver ten achter bleven, be hoeft het niet te verwonderen dat aan De zangeres Maria Callas heeft dins dagavond in Milaan tegenover een groepje journalisten verklaard, dat zij officieel zal gaan scheiden van haar echtgenoot, de ex-industrieel Battista Meneghini. Zij zou aan een film-carrière willen beginnen. Meneghini, die sinds hij de zangeres twaalf jaar geleden ontmoette, zijn za ken aan de kant heeft gezet en als haar manager is opgetreden, zou zich met deze film-plannen niet kunnen vereni gen. Het echtpaar is tien jaar geleden getrouwd. De Griekse reder Aristoteles Onassis. op wiens jacht het echtpaar Meneghini onlangs een tocht heeft gemaakt, heeft Maria Callas uitgenodigd een serie voor stellingen in Monte Carlo te komen ge ven. Naar alle waarschijnlijkheid is hij ook degene, die de zangeres financieel zal steunen bij het opbouwen van haar film-carrière. De verdeling van de rollen voor de Passiespelen i960 in Oberammergau is voltooid. De Christusrol gaat naar An ton Breisinger, 47 jaar oud, die dezelf de rol in 1950 speelde. Hij won met een kleine meerderheid van de 20-jarige Helmut Fischer. De voornaamste vrou wenrollen zullen worden gespeeld door twee 21-jarige typistes. Irmgard Dengg krijgt de rol van Maria en Anneliese Mayr zal Maria Magdalena spelen. In totaal werden 125 spelers uitgeko zen. (U.P.I.) Bondspresident Heuss van West-Duits- land heeft dinsdag te Bonn de nieuwe Beethovenconcertzaal geopend, die in de plaats is gekomen van het gebouw dat in 1943 werd verwoest. Het was prof. Heuss' laatste officiële optreden voor hij volgende week zijn ambt over draagt aan dr. Luebke. deze voorwaarde werd voldaan. Van een meer moderne stijl was „De maan in de trapeze" van Hans van Manen op muziek van Benjamin Britten, die vele geestige elementen bevatte. Zowel in „Four times six" van de bal- letmeester zelf, maar vooral in „Feest- gericht" van Hans van Manen zijn Amerikaanse invloeden sterk merk baar, hetgeen gezien de afkomst van Benjamin Harkarvy uit New York, waar hij jaren een balletschool leidde, wel vanzelfsprekend is. In het laatste ballet trad Willy de la Bye op de voor grond zonder de kwaliteiten van de an: dere medewerkenden in dc schaduw te stellen. Want het is inderdaad verwon derlijk hoe Harkarvy in teamverband de individuele talenten van de dansers weet uit te buiten. Wij menen dat voor het Nederlands Danstheater een eigen taak is wegge legd met het brengen van kleinere bal letten, waarmee men zich basseert op oude vertrouwde vormen zonder zich buiten deze tijd, die om eigen uitdruk kingsmiddelen vraagt, te plaatsen. Voor wat dit laatste betreft zal men zich wel moeten hoeden te vee! de kant van het theater uit te gaan. een euvel waaraan „Feestgericht" zeker mank ging- I.A. jo, schiet eens een beetje ,,doe maar kalm aan, hoor". In Amsterdam voelt de man in de rolstoel zich het beste thuis, omdat het publiek hem daar met humor bejegent. In „De Hoogstraat" verblijven als regel 15 tot 20 geamputeerden, die aan prothesen geholpen worden, waar voor de inrichting over een eigen werk plaats beschikt. Voor een goed ge bruik van deze kunstledematen is de afdeling arbeidstherapie van bijzon der groot belang en men staat ver steld van de vindingrijkheid der leid ster, zuster W. J. Luitse, die de pro thesen met allerlei kleine hulpmidde len wist aan te vullen, waardoor prac- tisch alles onder het bereik van deze mensen is komen te liggen. Physische therapie ls een belangrijk onderdeel van de behandeling bij tal van patiënten, tot wie ook lijders aan rheuma, polio-patiënten en een groot aantal neurologische gevallep gerekend moeten worden. Voortreffelijk werk wordt gedaan door een blinde masseur, die door zijn eigen gebrek de patiënten psy chisch zeer na staat. Het hoofd van de school voor de 46 leerplichtige kinderen, de heer H. van der Horst, behoort door zijn lichamelijk defect helemaal tot hun wereld en beweegt zich ook in een rolstoel. Ook al is het onderwijs klassikaal, er wordt toch rekening gehouden met de individuele aanleg van de leerling. Daardoor was het mogelijk, dat een jongen een jaar eerder Ulo examen kon doen dan op een normale school. Thans werkt hij als corrector op een provinciaal dagblad. Veel vreugde vinden de patiënten in de sportoefeningen, waarbij zij dikwijls door uiterste concentratie enorme vaardigheid en kracht weten te ontwikkelen. Met boog schieten, speerwerpen of kogelstoten. Men staat versteld van de watervlug heid en de reactie-snelheid van rol stoelpatiënten bij het basketball, een sport, die de teamgeest sterk bevor dert. Het is goed, dat de stichting „De Hoogstraat" donderdag 10 september een revalidatiedag, met voornamelijk sportoefeningen, organiseert, waartoe autoriteiten en vertegenwoordigers van gezondheidsorganisaties worden uitge- j Miedema belangstelling en kennismaking met de- SonH" GiafiiiAtf ij-- 'iL0!! -.neerbui- ze geheel eigen gemeenschap zal de t b°ort liever ie- Helde en het begrip voor de lichame- acht„r zijn rolstoel zeggen: „toe jyjj gehandicapte mens versterken. Advertentie coopvaett het liefst als normaal mens be- Dinsdag is in zijn woning te Driesum bij Dokkum gearresteerd de directeur van een bank aldaar. De gearresteerde wordt ervan ver dacht de bank te hebben opgelicht voor een bedrag van ongeveer 250.000 gulden. De onregelmatighe den in de boeken werden ontdekt tij dens een onderzoek door controleurs van de Nederlandse Bank. Bij een later ingesteld accountantsonderzoek bleek er een tekort te zijn .van onge veer f 250.000. De directeur was reeds jarenlang bij de bank werkzaam. In het huidige stadium kon nog niet wor den meegedeeld of er spaarders en be leggers ernstig gedupeerd zijn. Bij beschikking van de staatssecreta ris van O., en W., mr. Y. Scholten, is in verband met verblijf buitenslands van de regeringscommissaris voor het radiowezen, de heer M. van Veen, voor de periode van dit verblijf benoemd tot waarnemend regeringscommissaris van het radiowezen, mr. H. J. Schölvinck, raadadviseur in algemene dienst van het ministerie van O.. K. en W. Egypte Radio-Caïro meldt, dat in de woestijn van westelijk Egypte en in het bijzonder in het gebied van Quat- tara uraniumlagen zijn ontdekt. (Rtr.) Bij het boogschieten worden door goede concentratie en een sterke krachtsontwikkeling opmerkelijke resultaten bereikt. 3 llllllllllllllllllllllllllllll^ .ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 20 Terwijl de hoven van Europa de Residentie begon nen te bedelven onder een stortvloed van goudsmeed werk en met hun wapens beschilderd kristal, zond ook Wagner uit Zwitserland zijn huwelijksgeschenk naar München. Een vorstelijker geschenk dan alle andere: de partituur van zijn „Meistersinger". Opde avond van de bruiloft zelf zou het werk in premiere gaan. En niet zo maar bij wijze van attractie! In het fluwelen brein van de oude tovenaar waren de- drie centrale helden van zijn muziekdrama in het heden herboren. De goedmoedige Hans Sachs was Wagner zelf, genezen van alle koortsen die Mathil- de Wesendonck in hem wakker had geroepen, en slechts dromend van de vrede van een echtelijke herfst, De jeugdige, vurige en kunstzinnige riddei Walter von Stolzing, dat was Lodewijk II. Een fijnge voelige vleierij, de koning te vereenzelvigen met du amoureuze zanger! En de charmante Eva was zijn verloofde. Het Leitmotiv van Eva, die voor het eerst optreedt in de vierde scène van de tweede akte, kan men beschouwen als een muzikaal portret van Sofii Charlotte op deze leeftijd. Het onnavolgbare ritmr roept haar voorkomen, haar tred, de soepelheid var haar gebaren, haar hele houding op. Maar helaas, Eva was een overgelukkige bruid, zeker van haar liefde, zekerder nog van wederliefde Men kan zich voorstellen, dat ridder Walter voor de avond van zijn bruiloft andere plannen koesterde dan het plechtig beluisteren van een muziekdrama van Wagner. Ondanks het miljoen dat hij in de trouwkoets gestoken had, miste de ridder van Soil? Charlotte de geestdrift van Von Stolzing. Eind januari 1867 schreef hij aan Cosima von Bülow; „Ik ben er zeker van, dat u blij zult zijn weldra kennis te kunnen maken met mijn lieve verloofde. Ik hou van haar met hart en ziel, maar altijd zal de grote Vriend mij boven alles dierbaar blijven." „Mijn lieve verloofde," dat klinkt heel aardig, maar de slotverklaring past maar matig in de mond van iemand die sinds nauwelijks acht dagen zijn „harte- wens" vervuld weet. Hij ging zelfs zo ver zich in te beelden, dat deze vreemde ontboezemingen, die hij eerst aan derden had gericht, ook bij zijn verloof de in goede aarde zouden vallen: „Wij moeten elkaar oprecht liefhebben. Van alle levende vrouwen ben jij me het dierbaarst, maar, zoals je weet, de God van mijn leven is Richard Wagner." Welke toekomstige echtgenote zou een dergelijke uitlating onberoerd naast zich neergelegd hebben? Niets kan voor een jong meisje zo onheus zijn, als zich onophoudelijk ten achter gesteld te weten bij een oude kapelmeester. Sofie Charlotte, die zich al zo vaak had kwaad gemaakt, slechts toen zij nog een bevriend nichtje was, had zeker het recht zich hierte gen te verzetten. Had de koning met de op zijn minst genomen zonderlinge eis, dat zij de naam van een figuur uit een van Wagners werken, uit do „Lohengrin", zou aannemen, de "maat reeds niet doen overlopen? Op de dag van haar huwelijk zou zij haar eigen voornaam moeten afzweren en voortaan tekenen met Elsa, koningin Elsa. En haar bereids in gereedheid gebrachte appartementen vormden een getrouwe nabootsing van het decor uit de derde akte van „Lohengrin" Niet ten onrechte voelde Sofic Charlotte zich door de keuze van deze naam gekrenkt. Het is immers verre van kies een jong meisje dat mei tot vrouw wil nemen, de naam op te dringen van eer ongelukkige geliefde, wier echtverbintenis op d( drempel van het bruidsvertrek verbroken wordt. De datum van de plechtigheid was al vastgelegd net bruidstoilet kant en klaar en alle voorbereidin gen waren getroffen en de namen van de duizend arme paartjes die tegelijk met de koning en Sofie Charlotte in het huwelijk zouden treden, genoteerd, toen een ongelofelijk nieuws München als een donderslag bij heldere hemel trof. Het huwelijk was uitgesteld.Enkele maanden! Een aannemelijke reden, werd niet opgegeven. Zelfs niet een van die gezondheidsredenen waarmee men de publieke nieuwsgierigheid zo gemakkelijk om de tuin leidt. Nee. de koning was zijn vastberadenheid kwijt. Heel de zomer van 1867 stelde men data vast. Telkens eiste Lodewijk II een paar weken vóór de plechtigheid opnieuw uitstel. Men kreeg de indruk, dat hij zijn trouwdag als een fataal tijdstip beschouwde. Beieren verwonderde zich en dreef er vervolgens de spot mee. Tenslotte volgde de ene woedende uitval tegen het paleis op de andere. Een al te schielijke bevoorrechting verdragen de mensen ternauwernood. Ze dulden haar zolang dege ne die erdoor begunstigd wordt, hemelhoog verheven blijft. Komt deze ten val, dan wedijveren ze om de bevoorrechte een trap te geven. Sofie Charlotte, die men in de salons van het Paleis zo onderdanig had begroet, werd nu door de hovelingen openlijk bespot. Niemand die zich liet ontwapenen door haar zwak heid, haar zachtzinnig en onberispelijk optreden, door haar vertederende jeugd. Afschuwelijk was leze ervaring waarvan zij leerde, om het nooit meer te vergeten, hoever de boosaardigheid van de men sen kan gaan. De geschiedenis van Elisabeth, over geleverd aan de wreedheid van het Weense hof, bleek zich reeds "tien jaar later te herhalen. Bovendien was de man die haar had moeten verdedigen, de eerste die haar zou verraden. Om alle boze tongen het zwijgen op te leggen had sofie Charlotte de koning er op een avond toe weten te brengen haar te vergezellen bij een staatsie- bezoek aan de prins van Lohenlöhe. Op precies hetzelfde uur had er in het theater een opvoering van „Tannhauser plaats. Arm in arm wandelde bet vorstelijk paar door de salons. Toen de prinses terugkwam, nadat zij zich even verwijderd had, was de koning vertrekken zonder zelfs afscheid geno men te hebben. Hij had de verleiding niet kunnen weerstaan om naar het theater te gaan. De muziek werkte als opium op hemDe genodigden glim lachten ironisch. Hulpeloos verlaten en vernederd voelde zij zich. Zij wist zich die avond nog goed te houden maar enkele dagen later liet zij de moed zakken. Een andere pijnlijke scène had haar aan het eind van haar krachten gebracht en aan de schou der van haar moeder barstte zij in tranen uit: „Maar ziet u dan niet, dat de koning niets om me geeft, dat hij alleen met me speelt?" (Wordt vervolgd). (Van onze ver- keersmedewerker) ij de DAF 600, de eer ste Neder landse personen auto na de roem ruchte Spijker, doet zich het merkwaardige verschijnsel voor dat de wagen voor zijn ver schijnen het on derwerp is ge weest van een uitbundige stroom van pu- blikaties en be schouwingen, terwijl er, nu de produktie een maal op gang ge komen is, een. stilte rondom de wagen heerst die haast een veront rustende indruk maakt. Zowel het één als het ander is echter verklaar baar. In de tijd toen de DAF achter de schermen vandaan kwam, leverde het wagentje voor alle kranten en tijdschriften nieuws op dat door de lezers gretig werd gelezen. Deze grote belangstelling, waarin een dosis na tionale trots was verdisconteerd, be leefde evenwel in zekere zin het eind van de voorstelling, want op de in troductie volgde een periode, waarin er hoegenaamd niets gebeurde. Er kwamen geen aantallen op de weg en men kon niet verder van gedachten wisselen met vrienden en kennissen die er één gekocht en ontvangen hadden minder in het oog omdat intussen de aflevering van andere modellen nor maal voortgang vindt. originele opzet. Wat dit betekent voor een autootje van minder dan gorie. Gemakkelijk in hef verkeer Algehele indruk gunstig ,Variomatic" werkt onberispelijk Deze bezwaren nemen de gunstige indruk van het geheel niet weg. De DAF 600 is een uitermate praktische en aantrekkelijke kleine auto die De automatische gangwissel van door zijn automatische gangwissel de DAF is geen noodvoorziening oen unieke plaats inneemt in zijn doch een perfect werkend mecha- klasse. nisme. Constructief is deze uitvoe- A.W.G. ring een trouvaille. Hoewel het prin cipe niet nieuw is, heeft Van Doorne als eerste een toepassingsmogelijk heid voor de kleine auto gezien. De ze mogelijkheid is er ook alleen voor de KLEINE AUTO, de aandrijving met V-riemen zou door een zware motor stukgetrokken worden. De „Variomatic" past de overbrenging voortdurend aan bij de snelheid en de belastinestoestand van de motor. De aandrijfriemen lopen n.l. over pulleys die gevormd worden door een plaat en een trommel, beide met schuin oplopende zijkanten. In de voorste trommels is er een centri- fugaal-mechanisme, in de achterste een veer. Bij toenemende snelheid Het is begrijpelijk dat de fabriek wordt de riem omhoog gewerkt op te Eindhoven, die voor de personen- de voorste pulley en gelijktijdig die- autoproduktie sterk vergroot en uit- per weggetrokken op de achterste, gebreid werd en waarin talrijke Moet de motor trekken 'tijdens acce- nieuwe machines werden gemon- leratie dan trekt de riem zich die- teerd, slechts langzaam op gang per in de voorste pulley en loopt komt. En toch schaadt dit trage omhoog op de achterste. Tussen de tempo de meer dan welwillende uiterste standen doorloopt de trans stemming bij het publiek. Er ont- missie alle overbrengingsverhoudin- staat ook een zekere neiging om het gen tussen 20 1 en 4,4 1. oor te lenen aan verhalen over moeilijkheden en constructiefouten Goede rijkwallfeiten waar het bedrijf mee te kampen zou hebben. Men bedenke echter dat het Rij-ervaringen met de DAF 600 beeld weinig anders is dan bij ver- leren dat het wagentje zich uitste- schillende buitenlandse fabrieken, kend gedraagt onder alle omstandig- Een vertraging loopt daar alleen heden. De wegligging is overtuigend m in/lor* in Itof nnrr r\ m rl n f iyitnccnn i t - i1 goed, het stuur is zuiver en rustig ook op slechte bestrating en de ve ring houdt op de juiste wijze het midden tussen stug en soepel. Door dat de beschikbare ruimte zeer knap is benut, heeft de bestuurder een prettige zithouding. Binnen de gren zen van een auto in de kleinste ca- De DAF 600 voegt zich in een klasse waarin al een zeer sterke groep buitenlandse merken is ver- tegorie wordt zodoende een vervoer- tegenwoordigd. Uitsluitend op de middel geboden waarin men het ge- prijs gelet treffen wij hier o.a. reeds voel heeft een volwaardige wagen Citroen, Renault en Fiat aan met in handen te hebben. Niet alleen de modellen welke een grote populari- bestuurder heeft echter voldoende teit genieten. Het is niet eenvoudig ruimte, ook de achterpassagiers zit- daar iets tegenover te stellen dat ten royaal en hebben voldoende een redelijke kans voor de toekomst hoogte en breedte ter beschikking, heeft. Het is evenwel de verdienste Op dit punt is de DAF beter dan van Van Doorne dat men kans ge- menige andere wagen in een duur- zien heeft in het technisch ontwerp dere klasse, van de wagen voor een verrassing te zorgen die in de gehele wereld Enkele bezwaren de aandacht getrokken heeft. Wij dit bestek een soort kleine Rolls r non on pen mntm van finn Royce te bouwen, worden uiteraard kan het beste geïllustreerd wordTn "vooT een de /pfkenmerkPUprkqfeh Vil" aXvan deze^afmetiSgen en prlJs Hillman, welk merk er zich met In de eerste plaats is de motor van recht op beroemt een automatische bescheiden vermogen. Deze vlakke gangwissel te brengen m de 1/2 liter- twee-cylinder van 590 cm3 levert 22 klasse, wat tot nu toe ook nog niet „h. en in het bijzonder wanneer men vertoond was. De eenvoudige bedie- met vier personen reist, bemerkt mng van de DAI 600 met gas- en rrlen zyn beperkingen. De maxi- rempedaal en een handletje voor mumsneiheid is 80 a 90 km per uur vooruit of achteiuit is zijn belang- en bet inhalen van andere wegge- rijke attractie en geeft hern een ge- bruikers vraagt meer dan soms ge heel eigen plaats in de lichte cate- wenst is. Er is thans sprake dat deze motor op de duur vergroot zal worden tot 700 cm3, waardoor de wagen zonder twijfel aanzienlijk le vendiger wordt. Een tweede eigenschap van vrij wel alle lichte modellen is het vrij sterke geluidsvolume bij hogere Na het starten van de motor kan men volstaan met gas geven, rem men en sturen. Dat is, vooral in het stadsverkeer, een voordeel dat pas snelhedenï De luchtgekoelde motor volledig beseft wordt wanneer men maakt toch van huis uit wat meer het in de praktijk heeft leren ken- lawaai dan de watergekoelde en dit nen. Zelfs de meest verstokte „spor- geluid is moeilijker weg te werken tieve" rijder die er een genoegen in dan bij een groter koetswerk, schept goed en veel te schakelen. Tenslotte moesten voor de voor- moet toegeven dat de DAF in de wielen tamelijk grote wielbakken in stad gemakkelijker doet wat er van het interieur worden opgenomen, hem gevraagd wordt en dat het uit- Deze nemen een deel van de ruimte eindelijk veiliger is wanneer er geen in beslag welke de bestuurder en versnellingshandle is die onze aan- de passagier naast hem liever voor dacht eist. Voor beginnende autorij- hun voeten hadden willen behouden, tiers is de DAF eenvoudig een uit komst, het moeilijkste gedeelte van hun opleiding komt eenvoudigweg te vervallen UTRECHT, 8 sept. Examen M.O. Staat huishoudkunde en statistiek: S. de Boer (Rotterdam), E. Keijer (Joure), F. van Oosten (Amsterdam), G. Boersma (Am sterdam), J. Keijzer ('e-Gravenhage), L. Bongers (Eindhoven). Examen M.O. Staatsinrichting: A. Vente (Middelharnis). Pater Robert Dyson, een vooraan staande bijbelgelecrde, is maandag in Newton (VS) op 64-jarige leeftijd over leden. Hij was hoogleraar in de theo logie en de egyptologie. Sinds 1959 was hij verbonden aan de universiteit van Boston.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6