Kwaliteit van ons drinkwater schept een urgent probleem Gemis van smakelijk kopje thee deed de maat overlopen ERRES "N" A. De laatste verbinding tot stand gebracht BONA VENTURA BRACHT DORP IN ONRUST" Excelsior 20 kon het tegen V.U.C. ondanks goed spel niet bolwerken DHS handhaaft nog steeds ongeslagen record Reclame Geheugen-hulp „Goed" zei vader, wij nemen ook televisie! Maar één dinghet wordt een In de lijn Rotterdam-Hoek v. Holland Nieuwe buslijn 60 Schiedam-H'berg In een goede voorstelling Militair kamp van De Beer naar Vondelin gen we g Schiedams lager voetbal Maakt voor Uw zaak arenhuisdief gesnapt Hinderlijke vliegers Wees voorzichtig Geen voorrang verleend Bromfiets-ongevallen Schommel tegen hoofd vr Belangrijke verande ringen bij Musis Sacrum en Monopole Theater Katholieke Kring (Vervolg Stadsnieuw? elders in dit blad) Esso Nederland 105 tewater Schiedamse postduiven vlogen Bioscopen Rotterdam MAANDAG 28 SEPTEMBER 1959 PAGIN A 3 Bewoners van de Rotter, damsedijk gaan tot actie over Ook de Horeca-bedrijven klagen De bloemetjes en plantjes lijden er ook onder PIEKFIJNE SERVICE RENAULT" agent j j Lijn 40 alleen SchiedamKethel Naar aanleiding van de aanpassing Van lijn 40 van de gemeentelijke auto. busdienst van het Rotterdamse RET- Uet aan de Schiedamse verkeersbe- h oef ten, zal deze lijn worden gesplitst 'tl een zuiver plaatselijke lijn tussen Schiedam-statkm en Kethel en een I 'ijn tussen Sohiedam-Broersvest en If i 11 e ger she r g - St a t io n Noord. FOTO ALB U MS 1i«uw» sdiiedamselie courant De heren De Groot en Daniels gaan heen Brengt Nachtdienst Zaterdagmiddagvoetbal Eerste zege voor W. F. Het kan bijna niet anders dat ook hier ter stede een steeds grotere ontevreden heid merkbaar wordt over de kwaliteit van het drinkwater. Het is niet voor de eerste keer, dat uit onze waterkranen een mengsel van slecht smakend water en chloor uit de diverse kranen stroomt. De oorzaak hiervan is bekend genoeg, maar dat het na deze voortreffelijke en ongekend mooie zomer zo erg zou wor den, moet toch werkelijk niemand voor mogelijk gehouden hebben. Het is echter de bittere realiteit. Wanneer wij de smaak moeten definiëren van het kopje thee dat ons dagelijks de moed moet geven het leven onder ogen te zien, dan kunnen wij het woord „onaangenaam" als het enig juiste gebruiken. Dit vaststellen van feiten houdt natuur, lijk geen beschuldiging in aan het adres Van het Rotterdamse drinkwaterleiding- bedrijf, dat zich waarschijnlijk en zeer terecht op „force majeure" zou beroe pen. Zelfs al zouden wij momenteel onze oude watertoren nog bezitten die na Schiedam van 1886 tot 1923 van water Voorzien te hebben na een grondruil met de gemeente Rotterdam moest verdwij nen (expansiegebied voor onze „Gorzen") dan zouden wij beslist het hetzelfde euvel te kampen hebben gehad. Hoe het ook zij, de gebruikers in alle steden waar Rotterdams water door de leidingen stroomt, beginnen te klagen en te pro testeren. De Delftse studenten bonden Vorige week de kat de bel aan. Ze lie ten water aanrukken uit Rijswijk en boden eenieder die het maar hebben wil de een glas fris en goedsmakend duin- Water aan. Ook de burgemeester werd een dergelijke versnapering aangeboden De deur van zijn woning bleef echter ge sloten en het glas werd toen maar op de stoep gedeponeerd. Ook de bewoners van de Rotterdamse- dijk hebben klachten. Voor hen'die wonen tn de huizen gelegen tussen de v. Marum- straat en Hogebanweg is er nog een om standigheid bijgekomen, die de maat nu Werkelijk deed overlopen. Ten behoeve Van de hier gebouwde woningen moest 'n nieuwe aanvoerbuis gelegd worden. Door het personeel van de technische bedrijven werd de mensen aangeraden tot nader order het drinkwater alleen gekookt te gebruiken. De leiding moest eerst schoonspoelen, zo luidde het en dat duurt wel enkele weken, vooral nu het Maas water op deze tijd van het jaar toch al niet zo schoon is, zo vertelde men ter waarschuwing de bewoners. Deze durven het water ni helemaal niet meer te gebruiken en voorzien zich bij een levensmiddelen bedrijf in de buurt niet aangesloten op hetzelfde buizennet van water. Een der bewoners bracht aan het ein de van de vorige week uit Rijswijk een paar flessen lekker duinwater mee naar huis. Er werd genoten van een nu weer smakelijk kopje thee en men liet de naaste buren van dit wonder mee profiteren. Het bekwam zo goed, dat men zaterdagmiddag besloot collectief op water uit te trekken. Bij de kruidenier werden tegen afgifte van statiegelden flessen, voorzien van sluitingen gehaald. Verder werden mand flessen en bussen in een auto geladen en zo uitgerust vertrok men in de richting Den Haag. Particulieren wilde men, nu het om grotere hoeveelheden ging, niet lastig vallen en zodoende kwam men uiteindelijk terecht bij een benzine-tank- station gelegen in de Lekstraat nabij het Staatsspoor-station. Hier mocht de expe ditie het nodige water inslaan en in bal last ging het weer op- Schiedam aan Wij moeten onmiddellijk zeggen, dat het ons bij thuiskomst aangeboden kopje thee vorstelijk smaakte en voelden ons met een volop medegedupeerde in deze chloor- wateraffaire. Het afgelopen weekeinde heeft dus een aantal families in Schie dam van normaal drinkwater kunnen ge nieten en men is vastbesloten, zolang dit nodig is, in Den Haag water te halen. Advertentie en we gaan naar een vertrouwd adres, naar. Bij- nader informatie blijkt dat ook in de Horeca-bedrijven het slechte water ge volgen heeft. Dat iets dergelijks van in vloed op de smaak van de borrels is zou slechts grove laster betekenen. Neen! Het is hier eveneens het kopje thee. Bestelt men in verschillende zaken in Rotterdam of Schiedam een kopje thee, dan zal de ober waarschuwen dat de smaak van deze thee zonder meer slecht is. Wij ken nen in onze stad een bedrijf dat plannen heeft tot aanschaffen van een „Norit-fil- treeropparaat". Talrijke particulieren schaften zich een dergelijk apparaatje aan. Nu wij toch in deze wateraffaire aan het wroeten waren werd ons verteld dat dergelijke apparaten nergens meer te krij gen zijn. Wij willen echter voor de waar heid van deze bewering niet instaan. Wat wij echter wel voor waar kunnen aannemen is het feit, dat de aanplanting ten behoeve van de op komst zijnde grote tentoonstelling „Floriade" na besproeiing met Rotterdams drinkwater niet wil en zelfs kan gedijen. De jonge plantjes worden nu gedrenkt met in tankwa gens aangevoerd Haags, ofwel duinwater. Nu is een echte Hollandse jongen wel geen kastplantjemaar ja e.e.a. geeft toch wel te denken. Wij voor ons nemen aan, dat alleen regen, veel regen zelfs, hier een oplossing moet brengen. Met onze burgervader een glaasje duinwater aan te bieden zijn wij er ook niet. Hiervoor is de gemiddelde Schiedammer te nuchter en heeft hij te veel werkelijkheidszin. Dat er momenteel ook hier ter stede van een urgent drinkwaterprobleem ge sproken moet worden is een feit, dat al het Haagse duinwater niet kan weg wassen. Aan het tankstation in de Lekstraat te s-Gravenhage verzekerden zaterdag middag de heren H. Dijkhuizen en WDekker, beiden bewoners van de Rot ter damsedijk te Schiedam, zich van een goed kopje thee, gezet van Haags duinwater In de nacht van zaterdag op zondag is wederom hard gewerkt om een be langrijk karwei in de lijn Rotterdam- Hoek van Holland voor elkaar te krij gen. Met dit karwei werd de vierde en laatste fase besloten van het verhogen der spoorbanen der lijnen Rotterdam- Den Haag en Rotterdam Hoek van Holland, die nu alle vier over een verhoogde spoor baan rijden en tevens langs de nieuwe perrons van het station Schiedam. Hier mede is het oude station buiten bedrijf gesteld, ofschoon de kaartjeshal, zolang het nieuwe stationsgebouw er nog niet is, in gebruik blijft. Evenals in de vorige fasen is alles volgens het plan verlopen en zondag ochtend om 6.39 kwam de eerste trein Advertentie De plaatselijke lijn zal het nummer 40 houden, de tweede lijn zal num. 'her 60 worden. j Aanvankelijk was het vervoersaanbod I j>P beide delen van de oorspronkelijke 'ijn evengroot. Door de nieuwbouw in j 'jieuwland en Kethel is er een aanmer- i lelijk verschil ontstaan. B. en W. van Rotterdam stellen aan raad voor, de route van autobuslijn 40 1 Vast te stellen van Station Schiedam, cen- hum, Nieuwland, Kethel (tuindorp), Ke- thel (r.-k. kerk) vice versa, tegen het Normale stadstarief. En de lijn 60 te I w°cn rijden volgens de route Schiedam- ?roersvest, Overschie-Schielaan, Kleiweg, hiliegersberg-Station Noord (waarvoor i bewoners van de Zestienhovensekade het Kleiwegkwartier een verbinding Vijgen met het Station Noord) vice versa. ®Uslijn 60 zou een speciaal tarief krij- I en wel het volgende: Schiedam- ^roersvest Overschie-Schielaan en om gekeerd 20 cents. Overschie-Schielaan— fïillegerSberg-Station Noord en omge- 1 ^eerd eveneens 20 cents en voor Schie- J^m-Broersvest Hillegersberg-Station 'mord en omgekeerd 25 cents. Advertenre m SCHIEDAM Z U ID- HOLLA ND SCHE KANTOORBOEKHANDEL Qooh'/vt wxv hiKJom 81ste Jaargang No. 24096 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 88152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 advertenties t OAS per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. ingezonden mededelingen f OJO per mm-hoogte. Bij eowtnaict speoaée tarieven. KAMPIOENEN tot 30 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. EHc woord meer 3 cL Maxi- mm £0 woorden. Afte adM lendfre-arders worden afge sloten en uütgetvoerd overeenkometag cte Begeten voor het Advertewtie- weeen. abonnementen f 7.40 per kwartaal, I 3-54 en 1 0.59 per weck. peir De 39-jarige inpakker G. C. W. is zaterdag in een warenhuis in Schiedam aangehouden, verdacht van diefstal van een wekkerklokje, een zakmes en een ring. viiegtuig is zaterdag boven Kethel (m de buurt van Bad Groenoord) gehinderd door een vlieger, die op ruim vijfhonderd meter hoogte stond. De politie ontving hierover een klacht van het hoofd van de Luchthaven Rotter dam. Zondag werden drie jongelui in de nabijheid van het Prinses Beatrixpark door 'de politie gewaarschuwd, dat hun vliegers te dicht in de buurt kwam van de bovenleiding van de spoorlijn. De zevenjarige Jacobus Koning, Cort v. d. Lindenlaan 101, brak zaterdag zijn rechterbeen, toen hij in de Mgr. Nolens- laan werd aangereden door de brom fietser C. Z. De jongen was plotseling overgestoken. De G.G. en G.D. heeft hem naar het Gemeentezizkenhuis ge bracht, waar hij werd opgenomen. Zondagmiddag omstreeks vier uur is in de Oranjestraat de bromfietser L. S. uit Rotterdam aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer M. M. S. uit Vlaardingen. De auto sloeg rechtsaf de Lange Nieuwstraat in en verleende daarbij de rechtdoor gaande bromfietser geen voorrang. De brom fietser remde zo krachtig, dat de rem- kabel brak. Hierop werd hij boos en sloeg tegen de richtingaanwijzer van de auto, die beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de Parallelweg kwamen zondag middag twee bromfietsers met elkaar in, botsing. De heer L. W. L. S. was bij het nemen van een bocht op het linker weggedeelte gekomen en raakte toen de bromfietser J. H. K., die viel. Hij moest met een hersenschudding in het Ge meentezizkenhuis worden opgenomen. Op de Rotterdamsedijk ter hoogte van het Pompstation is zondagavond om streeks half negen de bromfietser P. S. uit Vlaardingen gevallen, toen hij tegen een stoeprand botste. Met een bloedende hoofdwond is hij naar het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardingen" vervoerd. Het rijwielpad is ter plaatste opgebro ken, waardoor de bromfietser werd misleid. fn bet Prinses Beatrixpark liep de zesjarige Johnnie Nagelhout gisteren een hoofdwond op, toen hij in de speeltuin een schommel tegen zijn hoofd kreeg. JSen politieman heeft hem verbonden.. Ter opluistering van de parochieavond van de H. Hartkerlc te oud-Mathenesse, zaterdagavond in „Musis Sacrum" ge houden, kwam de r.-k. toneelgrop „Bo- naventura" voor het voetlicht met het to neelspel „Dorp in Onrust" van Kees Spie-- rings. Er vindt tijdens het jaarlijkse schuttersfeest in een zuidelijk dorpje van ons land een ongeval plaats waarbij een jong meisje het leven laat. „Moord" denkt in eerste instantie het gerecht, dat echter geen termen kan vinden de ver loofde van het slachtoffer van schuld te betichten. „Moord" zeggen de dorpelin gen want er was niemand anders in de buurt dan Govert Verwijmeren, toen de dodelijke kogel zijn verloofde Clazientje. Verzijlen trof. Dit is het hoofdthema van het drama waarin de schuldvraag het zwakste punt is en in strijd met elke lo gica. Hoe kon maar een mens aan Go- verts onschuld twijfelen, wanneer toch duidelijk was dat hij geen enkel wapen in zijn bezit had op het moment dat hij met zijn geliefde een wandeling maak te. Lag de fout bij de auteur of was het de bedoeling dat de schutters in zijn stuk met een geweer waren uitgerust. Hoe het ook zij „Bonaventura" heeft van dit spel een aanvaardbare vertolking gegeven en boven alles een verzorgde. Een aardig to neel, terwijl de geluidseffecten de rea liteit op bepaalde momenten deden be naderen. Opvallend echter was de dood se stilte welke er in de herberg „De Drie Linden" steeds heerste. Waar een gilde feestviert is toch gerucht om niet te zeggen af en toe een feest-lawijt. Van de dames moeten wij op de eerste plaats noemen Miep Hoelman-Driehuis voor haar levensechte spel als de dochter van Toontje. Met Thea Jansen was zij heb pu re boerenmeiske. Rina Wennekes maak te van de zure Mechel een aparte crea tie. Alleen een gebrekje moet te al len tijde worden volgehouden. Dit geldt vooral ook voor het gebezigde zuidelijke dialect, dat door enkele spelers nogal eens werd vergeten. Riet Reijnart Jas pers als de verbitterde moeder Geertrui had van de dames wel de moeilijkste taak. Het uitbeelden van de verschillen de gemoedstoestanden vraagt een diepe innerlijke beleving en deze wist zij niet altijd op te brengen. Deze beleving lag wel in het spel van Piet Jorre maar het was geen boer Govert die hij op de planken zette. In het laatste bedrijf hadden wij hem liever in boerenfrak gezien dan in een moderne combinatie. Piet van Luyk bracht een uitstekend Toontje met een innerlijk diep doorleefd spel. Zijn filoso fische levensbeschouwingen en vooral de wijze waarop hij bij pastoor De Wijs zijn hart eens luchtte waren kleine hoogte puntjes in het stuk. In Henk Reijnart Sr. werd de dorpspastoor aardig getekend. Gebrek aan rolkennis maakte juist op het kritieke moment zijn spel iets te traag en minder overtuigend. Een zeer goed stukje karakterspel leverde Jacq. KLei- nekoort als de oude jonkheer v. d. Bo- gerde en ook zijn zoon Frans, uitgebeeld door Reynart jr.. getuigde mede van een juiste spelopvatting. Van de vier schut- tersvrienden was Henk Deuling wel het meest de man van het platteland, maar ook zijn vrienden pasten goed in de sfeer van het geheel. Regisseur Peter Martens kan met zijn groep op een goede voorstelling terug zien welke door het talrijke publiek dan ook naar waarde werd beloond. uit de richting Hoek van Holland over de nieuwe, verhoogde spoorbaan en langs het eerste perron van het nieuwe emplacement, het station Schiedam bin nenrijden. Nadien is de z.g. toestem- mingspost aan het begin van het oude perron buiten gebruik gesteld, aangezien het hele beveiligingsysteem voortaan van Rotterdam uit vdh de in het Cen traal Station ingerichte, nieuwe centra le, in het z.g. beveiligingsstelsel be diend wordt. Vandaar is het nu moge lijk het gehele systeem van wissels en seinen tussen de Maasbruggen en het uiterste punten van het Schiedamse em placement te bedienen. De normale treindienst zal nu geen moeilijkheden voor het wegverkeer meer opleveren. Zoals bekend werd het aan tal malen dat de spoorwegbomen van minderd. Thans is het tot nu gereduceerd hoewel de baan, die nog over de over gang loopt, nog wel voor diensttreinen zal worden gebruikt doch in heel beperk- mate. Het is mede hierom, dat op 30 september a.s. de spoorwegovergang van de Overschieseweg, zolang een doorn in het oog van het wegverkeer, offici eel zal worden opgeheven, op de Spoor wegdag, welke naar we reeds meldden door de president van de Nederlandse Spoorwegen ir. Lohman zal worden bij gewoond. Naar wij vernemen, zullen er met ingang van 1 januari a.s. zowel in Musis Sacrum als in het Monopole Theater belangrijke veranderingen plaatsvinden. Wat Musis Sacrum betreft, daar zal de directeur, de heer J. de Groot, de onmiddellijke leiding van het bedrijf neerleggen en overdragen aan een gerant. Hijzelf gaat zich in Kethel ves tigen en zich aan andere bezigheden wijden. De directeur van het Monopole Theater, de heer Daniels, zal met ingang van de genoemde datum zijn functie neerleggen, in verband met het hereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De plannen voor de verbouwing van het Monopole Theater zullen zoals de be doeling was, in januari ten uitvoer worden gebracht. Op donderdag 29 oktober as brengt het „Toneelgezelschap Johan Kaart' in het Passage-Theater, aanvang 8 uur, voor de leden van de Katholieke Kring „Nacht dienst" (Der müde Theodore) Klucht in drie bedrijven van Max Neal en Max Ferner. De rolverdeling is als volgt: Theodore Hagemann, een man die van z'n geld leeft, Joh Boskamp; Rosa, z'n vrouw, Tilly Perin-Bouwmeester; Jenny, hun dochter, Wilma van Klaveren; Felix Rie- ger, haar neef, Rudi West; Eusebius Findeisen, leraar M.O. wiskunde, Johan Kaart; Albin Kaiser, een fabrikant met vrije tijd, Willem Faassen; Wolfgang Amadeus, z'n muzikale zoon, Ton van Otterloo; Von Garies, wethouder van on derwijs en volksgezondheid, Jac Wolf; Helma le Lièvre, een „zangeres", Marjo de Vries; Noll, directeur van hotel „De Groene Krokodil", Nol Stanowsky; Frie da, dienstmeisje bij Hagemann, Rita Vreeling en Flip, een piccolo, Charly Nal- bach. Het eerste en derde bedrijf spelen in Wenen ten huize van Theodore Hage mann. Het tweede bedrijf in hotel „De Groene Krokodil". Regie: Johan Kaart. In verband met de Europoortwerken bleek het nodig, het op „De Beer" ge vestigde militaire kamp naar elders over te brengen. Rijk en gemeente zijn nu overeengekomen er een gemeente-ter rein tussen de Vondelingenweg en de Groenedijk voor in te richten. Onder handelingen zijn nog gaande over de overdracht van de grond op „De Beer" waarbij ook in het geding is de ver koop van rijksgrond op Rozenburg aan de gemeente. Èr dient nu een krediet van 3.124.000, op de begroting te worden geregeld voor de bouwkosten van het nieuwe kamp, voor zover die voor Rotterdamse rekening komen. Bij de N.V. Scheepsbouw Mij. „De Hoop" is met goed gevolg te water ge laten het m.t.s. Esso Nederland 105. De doop werd verricht door mevrouw M. H. M. Holtappel-Ratté. De hoofdafmetingen van het schip zijn: lengte 25 m, breedte 4,60 m, holte 1,65 m, voor de voortstu wing zal een 120 pk Mercedes Benz scheepsdieselmotor worden geplaatst, welke tevens een Houttuin pomp met een capaciteit van 70 m3/uur aandrijft. Het schip zal na gereed komen worden inge zet voor de verkoop van olieprodukten op de Nederlandse rivieren. Na de tewaterlating werd de aan deze werf gebouwde tanker „Gulf Oil 89" aan de opdrachtgever N.V. Gulf Oil Neder land overgedragen. Ook de proefvaart van deze tanker had een voorspoedig verloop. Het Algemene Nederlandse Postdui- venbond besloot gisteren het vliegseizoen met een concours vanuit St.-Ghislain- Hornu voor de Schiedamse duiven een afstand groot 172 km. De vereniging „de Vrijheid" nam met 101 vogels aan deze vlucht mee die om 8 uur bij noordenwind en bewolkte hemel gelost werden. De wind op kop was oorzaak dat de duiven een half uur te laat op hun resp. hokken terugkeerden. De eerste arriveerde om 11.24 uur bij Joh. Christen. Tweede prijsduif W. Ver meer en derde werd A. Pronk. Het con cours heeft tweeëndertig minuten open gestaan. Met uitzondering van „Schiedam" zijn alle plaatselijke voetbalelftallen, uitkomend in de lagere afdelingen der K.N.V.B., met verschillende resulta ten in het strijdperk geweest. Tweede-klasser Excelsior '20 verloor in Den Haag met 10 van VUC terwijl derde klasser DHS een wel heel moei lijke klip met goed gevolg omzeilde door „Flakkee" met een 10 nederlaag naar de eilanden terug te sturen. Bij de vierde-klasser struikelde SVDPW bij Delfia; Martinit zag kans in Wateringen VELO aan de zegekar te binden en SFC moest bij „Rockanje" met een puntenverdeling genoegen nemen. De derde nederlaag in successie is voor RDZ een feit geworden en ook XJrsus leed op eigen veld tegen Merwede het eerste verliest in deze competitie. Excelsior toog naar Den Haag zon der Gudde en Van Oers. De zwart- witten startten tegen zon en wind in, met Zuiderwijk op de midvoorplaats ter wijl Vermaas ditmaal rechtsbinnen was. Lakwijk kreeg als taak Gudde te ver vangen, hetgeen hem wel bijzonder goed is afgegaan. Er ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd, waarin beide ploe gen zich kansen wisten te scheppen. Doelpunten bleven uit tot drie minuten voor rust toen de Excelsior-verdediging een lange pass van de linksback verkeerd beoordeelde. Deze bereikte niet Van Veen zoals verwacht werd doch werd opge vangen door de snel naar binnen gelo pen rechtsbinnen der Hagenaars die de bal over de alsnog uit z'n doel snellen de Van Veen in de touwen wipte, 1-0. In de tweede helft namen de gast heren in eerste instantie wederom het initiatief in handen, maar geleidelijk aan wisten de zwartwitten het spel te verplaatsen. Een door v. d. Ven ingeschoten bal werd van de doellijn weggekopt maar onmiddellijk daarop Ipioest spil De Groot aan de overzijde hetzelfde doen om on heil te voorkomen. Een kwartier voor tijd kreeg de goed doorzettende Janse de kans van de dag, maar, vrij voor de doelman gekomen, schoot hij rakelings over de lat. Een gelijk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven. Onze stadgenoten hielden tegen de langere tegenstanders de bal veel te hoog terwijl de beide vleugel spelers vaak te traag waren bij het af geven van hun passes. Derde klasser DHS heeft zich gedu rende de gehele wedstrijd moeten verwe ren tegen een bijzonder agressief spelend Flakkee". Toch nam de thuisclub in de achttiende minuut een voorsprong, toen Unen een voorzet van linksbuiten Roo- zen goed wist te benutten, 1-0. Nog feller werd het spel van de be zoekers maar DHS wist dank zij het goede verdedigen, met aan het hoofd Gudde en Struik, de druk te weerstaan. Ook de tweede helft gaf een zelfde spel- beeld te zien. DHS moest zich bepalen tot enkele uitvallen en bij een hiervan be- machtigde Roozen de te zacht op de doel man teruggespeelde bal maar zag zijn schot secuur gestopt. Onder spanning kwam het einde van een enerverende maar wel wat harde wedstrijd. Ondanks het feit dat SVDPW bij Del fia beter voetbal speelde, bleef de winst in Delft. In de tiende minuut verzuim de een der verdedigers de bal tijdig weg te werken en het was 1-0. De SVDPW-aanval wist tegen de stug verdedigende Delftenaren niet tot volle ontplooiing te komen. Ook in de tweede helft mocht dit de roodwitten niet gelukken. Een minuut voor tijd werd volgens de scheidsrech ter een scherpe voorzet door de Schie- damese doelman achter de lijn gestopt en zo werd het 2-0. In Wateringen verging het Martinit heel wat beter door hier met 3-1 van Venlo te winnen. Al vrij spoedig open de Koppenhagen de score door een goede pass van midvoor Bosch fraai te benut ten, 0-1. Spoedig maakte de thuisclub door Van Dijk gelijk en hierna kreeg de Marti- nitverdediging enkele benauwde ogen blikken te doorstaan. In de tweede helft vergrootten de rood witten hun voorsprong en toen Bosch uit twee flitsende rushes evenveel doel punten had gescoord was de strijd in feite reeds beslist. 1-3. Ondanks een groot veldoverwicht is SFC bij „Rockanje" niet verder dan een gelijk spel gekomen. Nadat Bosman een goede kans onbenut had gelaten, deed Schell het beter en gaf zijn club met een hard schot een voorsprong. Een wegens hands toegekende straf schop leverde de gastheren in de dertig ste minuut de gelijkmaker op. Het is weer Schell die kort na de hervatting met een lage schuiver de Rockanje- doelman voor de tweede maal passeert. 1-2. Uit een der gevaarlijke aanvallen der thuisclub komt tenslotte de gelijkmaker, gescoord door de geheel vrijstaande rechtbuiten, 22. „Bloemhof" opende de score, maar v. Unen maakte al spoedig gelijk, 1-1. Het werd 1-4 door treffers van Van Zouwen en Van Unen en hierna wisten de gastheren met kunst en vliegwerk méér doelpunten te voorkomen. Demos behaalde op eigen veld tegen WRW het eerste puntje in de competitie. Twee sterke verdedigingen beheersten het spel en de aanval van de thuisclub hield dit spel te kort om enig effect te heb ben. Bovendien waren de gastheren on fortuinlijk in het schieten en hierdoor gingen vooral voor de rust verschillende goede kansen verloren. Zoals te verwachten was hebben de Schiedamse Boys weer geen fout ge maakt en ..Crooswijk" op eigen veld een verdienstelijke 5-1 nederlaag toegebracht. De nieuwe shirts hebben blijkbaar de nodige inspiratie meegebracht. In de afd. K.N.V.B.-zaterdagmiddag- voetbal verloor HBSS voor de tweede maal en nu van Excelsior Maassluis. Het korte spel van HBSS was een kolfje naar de hand van de stugge „Sluizers", die voor en na de rust tot tweemaal toe de oranje-verdediging wisten te passe ren, 0-2. In de afd. Rotterdam is PPSC, alhoe wel het bij „Melissant" één puntje ver speelde, aan de kop van de ranglijst ge komen. Dit danken de blauw-zwarten tevens aan de nederlaag van DVO. Boertje gaf zijn ploeg reeds in de Vijfde minuut een voorsprong, maar deze ging in de tweede helft verloren, toen een hard ingeschoten bal via het hoofd van spil Van Zijl in het Schiedamse doel ver dween. GSS heeft weinig moeite gehad met de Energie-Boys, die met een 4-0 neder laag naar huis werden gezonden. Putters (2x), Smids en Van Dijk waren de ma kers van de doelpunten in deze voor de thuisclub wel wat gemakkelijke wedstrijd. Piet van Luijk ais Loontje de Pater stort bij pastoor De Wijs zijn hart eens uit. Een van de meest geslaagde momenten uit het toneelstuk „Dorp in onrust" door Benaventttrasaterdag met succes opgevoerd. In een zeer onbevredigende wedstrijd is DRZ tegen het veel zwakkere „Steeds Volharden" roemloos ten onder gegaan. In de derde minuut beoordeelde doel man Zonneveld een bal verkeerd en hét was 0-1. Het vonnis werd voltrokken toen twin tig minuten in de tweede helft de bal via de voet van stopper Van 't Hof in de uiterste hoek verdween. DRZ is hard aan een verjonging toe, welke dan ook niet lang meer op zich mag laten wachten. Ursus heeft zich op eigen terrein door Merwede laten overrompelen. De bezoe kers waren iets sterker en drukten dit in de 30e minuut uit met een treffer, 0-1. Een kwartier later was het 0-2 maar toen kwam de -Ursus-aanval eerst op volle toeren. De thuisclub had echter het geluk niet aan z'n zijde want scho ten van Weeda, Huygen en v. Strien mis ten alle hun doel. In de tweede helft weer een sterker Merwede dat na 5 minuten succes had, 0-3. Weeda moest zich in de 28e minuut wegens een blessure door Land- zaad laten vervangen en het was tenslotte Van Strien die met een boogballetje doel man De Goey wist te passeren, 1-3. Verder dan een buitenspeldoelpunt van Huygen wist Ursus het niet meer te brengen. Bij „Bloemhof" kwam in de le klas afd. Rotterdam voor W.F. de zo nodige kentering. Met drie invallers, -onder wie doelman De Jong, hebben de scheepsbou wers het gepresteerd een 4-1 overwinning I (volw.) za. woe. 2 zo. 2 en 4.30 uur." Op te behalen, j de ranch (a.l.). Passage-theater: „Spaanse driften" (str. volw.) Dagelijks 2 en 8.15 uur, z. en zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. do één voorstelling om 2 uur. Monopole-theater: „Liane, de Weisze Skl-avin" (volw.). za. en zo. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur; werkdagen 2, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: Dagelijks van 105 tondags van 125 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDTJINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: dL, do., za. Uitleenpost Kerkweg 46, Kethel: zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di 48 tiur NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week Apotheek Gouka, Hoog straat 29. Arena: Dodende liefde (strikt volw.) Capitol: Joe Dakota (14 j) Centraal: De bloem uit de achterbuurt (volw.) Cineac AD: Madeleine, telefoon 136211 (ontoelaatbaar). Cineac NRC: Actualiteiten (al.) Colosseum: Complot met de duivel (18 j.) za. en zo. 2 uur: Waaghalzen (al), do: Aanranding (18 j.) Harmonie: Het meisje in de tijgerkooi (volw) Lumière: Paradis des hommes (strikt volw). Lutusca: Opstanding (18 j) Luxor: Onvergetelijke melodie (a.l.). Metro: Het dagboek van Anne Frank (a.l.) Prinses: Safari (14 j.) Rex: Smokkelaars van Santiago (14 j.) Thalia: Room at the top (strikt volw.) 't Venster: Slippertje naar de maan (a.l.) Victoria: Danseres van de duivel (ont raden); do. De dood van een wielrijder

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3