„Je kunt niet elk jaar een andere willen.. In Rotterdam, waar alles kan, behalve spelen voor de jeugd „Jeugd en Haven"-week met tentoonstelling besloten Teleurstelling over niet dempen van haveninham Reclame tte*ooS OMO - DAT WAST PAS SMETTELOOS WIT! Bittere erkenning bij feestelijke gebeurtenis Antie-Reuma-actie op Boulevard-Zuid Maakt voor Uw zaak NSC- WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1959 PAGINA 6 „In Rotterdam kan alles, alleen de jeugd blijkt er niet te kunnen spelen. Ik erinner me uit mijn jeugd, dat we zomaar aan de Maas. haven gingen spelen onder de pakhuizen. Dat kan nu niet meer. Als we de jeugd in de havens willen laten spelen, dan moet dat op een bepaalde zaterdag, goed-georganiseerd door de ouderen Geef ze de ruimte! Wc lopen rectop Moeder van de Rijn Prijzenregen DE RUYTER EN POPEYUS SPEELDEN KNAP Zorgen over wognwagenkamp in Pern its „O, ik heb daarvoor méér dan één goede reden... Vroeger had ik voor mijn grote was een paar pakken nodig. Nu is één voldoende. En dan heb ik ook nog genoeg voor allerlei wasjes en werkjes in de keuken en bij de wastafel. Ik loop veel minder kans dat OMO net op is als ik het 't meest nodig heb. Alleen OMO heeft zo'n handig, gemakkelijk superpak..." koLen Het was een bittere klacht, zij het in een luidruchtige speech gevat, van prof. W. H. Lambers. hoogleraar aan de Ned. Eco nomische Hoogeschool, die gisteravond in het Ahoy-restaurant zijn indrukken gaf van de pas-geopende en tot zaterdag durende tentoonstelling „Jonge Ogen zien de Haven" onderdeel van de Jeugd- en Havenweek te Botterdam. De tentoonstelling zelf vond hij bij zonder fleurig en kleurrijk, in scherp contrast met de grauwheid van de haven, zoals die eertijds placht te worden ge karakteriseerd. „Maar tegenwoordig moet een kraan geel en zwart zijn, anders wordt hij niet wild genoeg bevonden". Prof. Lambers hield een warm pleidooi voor het egaliseren van stukjes grond, hier en daar in de stad, die jarenlang braak liggen. „Misschien kont dat een paar duizend gulden, maar die schijnen we beslist niet te kunnen missen voor het opbreken en weer dichtgooien van straten. Waarom krijgen onze kinderen niet de kans, zelf standig te spelen? Zijn eerste typering van „Rotterdam, waar alles kan" had prof. Lambers ge haald uit het aardige gedicht van de 15-jarige M. H. Hohé uit de Tapuitstraat 70b, die aldus begonnen was: „Raad eens wat ik zag in Rotterdam, de stad waar alles kan ..Het is een flagrante uiting van chau vinisme". zei prof. Lambers die het Rot terdamse chauvinisme aldus typeerde: „We lopen met een zekere rechtopheid door de wereld, maar we beginnen er een beet je last van te krijgen. Bij uitstedigheid van consul-generaal Tauber van Zwitserland was het vice-con sul E. Prodolliet, die in uitstekend Ne derlands begon met de verklaring dat deze Jeugd- en Havenweek een nieuwe en originele wijze was om de onderlinge verbondenheid van de volkeren langs de Rijn tot uitdrukking te brengen. Hij sprak Frans tot de gasten uit Straats burg, Duits tot de gasten uit Duisburg en Noord-Zwitsers tot de gasten uit Bazel. Tenslotte las hij een hartelijke brief van de heer Tauber voor, waarin deze tot uit- i drukking bracht, dat hij het deelnemen aan de wedstrijden van veel groter belang achtte dan het behalen van de prijzen. „Bij een Vader Rijn behoort ook een moe der", schreef hij „Laat Rotterdam die moeder zijn". Hierna werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Dr. C. Reedijk deed dit namens de commissie voor de opstellen, waarvan er 30 waren binnengekomen. Een zelfs in de vorm van een geluidsbandje. Oe eerste prijs ging naar de 14-jarige Els Pollé, de tweede naar de 10-jarige M. H. Hohé en de derde naar de 12-ja- rige Gerard van Seters. De heer C. Molkenboer gaf de uitslag van de wedstrijd in fotografie, waarvoor 80 foto's waren binnengekomen. In de groep 1315 jaar werd eerste Piet van Leeuwen, tweede Henk Fulde- rink en derde W. C. M. Piersen. In de groep 1619 jarigen werd eerste Robert Duber (die een speciaal compliment kreeg) tweede E. Kuit en derde G. B. A. Wil- lemsen. In de groep 2025 jaar werd eer ste de heer Basput uit Slikkerveer en tweede de heer R. O. B. Janse uit Schie dam. Tenslotte maakte de heer Frans Brak- kee een serie prijswinnaars bekend uit de wedstrijd vrije expressie, waarvoor een kleine 600 inzendingen waren binnengeko men. Allereerst kwamen de tekenaars en schilders aan de beurt. In de groep 69 jarigen werd eerste Dirk Reijnen (..Daar zit een kunstenaar in", zei de heer Brak- kee), tweede Rob van Soest, derde Lenie Bokkel, vierde Joke Franke, vijfde Henk Berkhout. In de groep 10—12-jarigen werd eerste de inzending Gerrie v. d. Berg en Georgette Heymans, tweede Joke Jansen, derde Harm Spier, vierde het duo Rob van Dam en Bertie Doornkamp en vijfde de klas 6b van de school Jon Pendrecht. In de groep 13—15-jarigen werd eerste Henk Kevenaar, tweede Ineke van der Hoeve, derde Carina Ciolina, vierde Piet Heykoop en vijfde IVIabel Gilissen. In de groep 1620-jarigen werd eerste B. M. v. Roosendaal, tweede Albert Westhof en derde Ed van Doorn. Van de BLO-groep werd eerste Hennie v. d. Milde efl tweede Jan Stuifmeel. Vervolgens kwam de wedstrijd in han denarbeid. Van de groep individueel werk kreeg Gidia Buitenberg de prijs. In de groep maquettes ging de eerste prijs naar Jan van Es en de tweede naar Men- no Wagenaar. Van de groepsprijzen ging de eerste naar Clubhuis Het Anker, Havenstraat, de tweede naar Clubhuis De Arend-De Zeemeeuw. Stampioenstraat, de derde naar de groep De Goede, Leopoldstraat en de vierde naar de St. Louissschool. De prijswinnaars, hun ouders en de overige genodigden maakten hierop een wandeltocht door de in de Glazen Zaal van het Ahoy-complex prachtig door de heer J. J. de Keijzer opgestelde werkstuk ken. Men zag er in het algemeen arbeid, waar bijzonder veel zorg aan was be steed en wij kunnen een bezoek bijzonder warm aanbevelen. De prestaties in het toernooi om tie Ivoren Bal worden elke wedstrijdavond beter en gisteravond hebben De Ruyter en Fopeyus spel van hoge klasse laten zien. De Ruyter speelde twee sterke partijen tegen Kamp en Larist, die hij op zijn gemak won. In de eerste kwam hij tot een fraaie serie van 14 en maatke in de 62ste beurt zijn zestigste en winnende carambole. Kamp stond toen nog op 31. Larist deed het iets beter en had er 44 bijeen toen De Ruyter in de 65ste beurt de partij uit maakte. In dit duel kwam hij tot een hoogste serie van 9. Popeyus kwam niet verder dan een se rie van zes, maar niettemin noteerde hij het fraaie gemiddelde van 1.170, daar hij slechts 51 beurten nodig had voor zijn zestig punten. Sweering, die lang niet onverdienstelijk speelde, kon het niet verder brengen dan 33. Tot een redelijke prestatie kwamen ook Vai. Bommel en Van der Linden, die een spannend duel leverden, dat na 79 beur ten in een overwinning van 6056 voor Van Bommel eindigde. Zwak daarentegen wae het spel van Van Gils, die in 116 lAurten nier verder kon komen dan 39 caramboles en daardoor de zege aan Tour nier moest laten. Tegelaar won tenslotte met 60—48 van Goos. ,_.i_ Onder de ingekomen stukken voor de wijkraad voor Pernis welke gisteravond in openbare vergadering bijeen kwam, bevond zich toezegging van B. en W. dat bij het inrichten van het na de ha vendemping beschikbaar komende ter rein goede nota zal worden genomen van de door de wijkraad gedane sug gestie. Het gemeentebestuur berichtte voorts in verband met het verzoek van de wijkraad om over te gaan tot do bouw van een aula op de Algemene Be graafplaats bij zijn afwijzende beschik king te moeten persisteren, op grond van het te gering aantal begrafenissen per jaar. Nader zal nog worden bezien of de bouw van een ontvanggelcgcnheid voor verwezenlijking vatbaar is. Ver wacht wordt echter, dat ook de hieraan verbonden kosten te hoog zullen zijn. Bij bespreking van het voorstel om bij de werkzaamheden tot demping van d® Permis.se Haven in volle gang zijn, ook de inham onmiddellijk te westen van de ra darpost te doen dempen, bleek duide lijk, dat de wijkraad teleurgesteld was over de gang van zaken. Ofschoon de destijds voorgelegde te kening eveneens de demping van be doelde inham inhield, blijkt nu uit de reeds aangebrachte glooiing, dat voor lopig zeker niet tot demping zal worden overgegaan. Besloten werd daarom het gemeentebestuur met deze afwijking van de bestaande plannen in kennis te stellen. t Een onderwerp van discussie vormde wederom het slechte wegdek van de Groenedijk en een gedeelte van de Rijsdijk. Bepaald verwarrend werd het inzicht van het stadium, waarin de on derhandelingen tussen gemeentebestuur en polderbestuur verkeren, toen tegen over de mededeling van de voorzitter, dat de gemeente reeds enkele maanden wachtte op antwoord van het polder bestuur. Vanuit de vergadering werd verklaard, dat juist het polderbestuur aandringt op overneming door de ge meente van het onderhoud van deze we gen. Met het oog op de hoge urgentie van een beter wegdek besloot de wijk raad een persoonlijk onderhoud aan te vragen met de wethouder van Open bare Werken. Vervolgens schonk de wijkraad aan dacht aan het vaak hinderlijk gedrag van de jeugd tijdens de zaterdag- en zondagavonden op de Nieuwedijk en ge deelten van de Pastoriedijk en de Burg. Van Esstraat. Hoewel in Pernis gelukkig nog niet bepaald van een nozemplaag kan wor den gesproken, zou toch door de bewo ners van deze straten een rustiger ge drag van de jeugd zeer op prijs worden gesteld. Het is van overheidswege moeilijk direct in te grijpen, maar toch gaf de wijkraads-voorzitter uiting aan de hoop, dat voornamelijk ook de ouders ter beteugeling van dit euvel positief zullen meewerken. N.a.v. de binnengekomen klacht van diverse bewoners van de Polluxstraat en het Castorpad omtrent het parkeren van werknemersbussen aan de Pollux straat werd medegedeeld, dat deze bus sen tijdens de weekends elders zullen worden geparkeerd. Het voornaamste punt bij de rond vraag vormde ongetwijfeld het woon wagenkamp aan de Uiterdijk. Hoewel reeds op 8 juni 1958 een schcrijven om trent dit kamp aan het gemeentebestuur was verzonden en ook onmiddellijk hierin vanwege verschillende gemeen telijke instanties een onderzoek werd ingesteld, viel nog steeds geen veran dering t.a.v. dit kamp te constateren. Inmiddels zijn wederom ernstige klachten omtrent de gedragingen van de kampbewoners bij de Wijkraad bin nengekomen. Besloten werd daarom deze zaak opnieuw aanhangig te maken bij het Gemeentebestuur. De winkeliersvereniging „Boulevard Zuid" zal van 3 tot en met 17 oktober a.s. een feest organiseren, waaraan een actie zal zyn verbonden voor de Daniël den Hoedstichting voor de Rheuma-bestrü- ding. De winkeliers zullen aan de klanten loten verstrekken en 1 pet. van hun om zet aan de stichting afstaan. Deze zal het ter beschikking gestelde bedrag aanwen den voor de inrichting van de Reumakli niek. die aan de Groene Hilledijk naast het Zuiderziekenhuis wordt gebouwd. Men is van mening dar er een anderhalf miljoen loten zullen worden verkocht op deze manier. Bovendien zijn er vier ver koopadressen, waar men de loten a. raison van 1 cent per stuk zal kunnen krijgen. Er zijn een viertal prijzen en honderd troostprijzen. In vele etalages op de boulevard Zuid zullen gedurende deze feestdagen kinder tekeningen uit Brazilië worden geëxpo seerd. Ook hieraan is een wedstrijd ver bonden. Bezoekers van het winkelcen trum kunnen namelijk op formulieren te kennen geven, welke naar hun mening de beste is. Onder de „stemmers" op de beste tekening zullen enige prijzen worden ver loot. De expositie wordt gehouden in sa menwerking met de Unesco. Ook in Am sterdam is een dergelijke expositie ge weest. De boulevard zal worden versierd met honderd vlaggemasten. Op de zaterdag middagen gedurende de actie zullen drie muziekkorpsen een rondgang maken over de boulevard. waarom ik blij ben met het SUPERPAK „Nee, je kunt niet elk jaar een andere willen..." „Ja, vóór mijn trouwen heb ik daar weI eens over gepiekerd. Maar wat wist ik er eigenlijk van... ik heb toen eerst maar eens links en rechts ge ïnformeerd. 't is tenslotte een hele aankoop, waar je later geen spijt van mag hebben..." „Enfin, kolen kwam toen met zóveel voordelen uit de bus, dat wij ons maar niet aan experimenten hebben gewaagd. Nu ben ik er echt we! blij om." „Het is hier ook intèns behaaglijk. Dat heb je nu met koienstook vind ik: Je krijgt veel meer dan warmte alleen... hoe zal ik 't zeggen gezellig heid... sfeer..." „Zeg, die fabrikanten van kolenhaarden zitten ook niet stil. A/s je ziet met hoeveel moderne modellen ze voor de dag komen..." „Dat was voor ons natuurlijk óók nog een punt, dat we een haard moesten hebben dis past bij ds rest. Nou, keus genoeg..." „Waf zie ik, heb je óók een kolenhaard genomen? ik heb altijd gedacht dat je iets anders wilde... Je vond koienstook toch zo ouderwets „Dat vindt ik nu ook. En al dat gepraat over kolen sjouwen en asboel... zwaar overdreven. Een kitje kolen per dag en één keer de asia legen. Wat is het nu helemaal... Ik draai erm'n hand niet voor om..

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6