Textielhandel heeft slechte maanden achter de ru£ boutique rokken SPECIALE DEKEN VERKOOP DUS NU Morgen komt u overal huis! De jongeren uit de middengrbepen gaan ook missie in Afrika helpen Middenstand breekt met A.Z.R. DOD geen dag! actieve medewerkers in o Laatste stoomtreinen uit Zeeland verdwenen 'PUISTJES* De krant kunt U niet missen Kampioenen H. W. DAMES PROBEER EENS WOLLEN en GESTIKTE DEKENS Q_ FLANELLEN LAKENS MOLTON DEKENS NSC DINSDAG 6 OKTOBER 1959 PAGTNA 8 Tientallen keren per week zegt U: nu wat Vim! U wrijft of boent even en clan verdwijnt het moeilijkste vuil. Alles helder schoon! En... dubbelvlug. Dat doet Super Vim. Dubbelkrachtige Super Vim, in de nieuwe, fonkelgroene, vochtwerende bus. VIM schuimt en kan niet krassen! Meer consumptie-uitgaven verwacht Hulp aan anderen Concentratie in detailhandel handweefstofr 4 kleurencombinaties, 36-44 - ROTTERDAM-Z B E Ij E R LA N DSE LA A N - SCHIEDAM - DELFT geneest uw huid Juwelier BLOM Jt OTTERDAM-C BULGERSTEYN (BIJ ERASMUS Natuurlijk vloeiende contouren nergens vervaagd door overtollig vet. Dat doet J'Vex. Pantalons zuiver wollen jersey ROTTERDAM l Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- BBB3B WIJ BRENGEN, AL» ENIGE HIER TER STEDE. DE GROOTSTE SORTERING tegen ongelooflijk lage prijafen. Alleen wij beginnen reeds vanafO jr bij ons kunt U een keus maken uit 12 soorten zoals, SWAN, Rheumanella, DREAMLAND, V.S.W., Jaspé, ruit, streep en effen flanellen lakens, 3.98 wij beginnen reeds vanaf 150 breed Koopt, NU het kouder gaat worden, een extra moltondeken, het spaart Uw bed en is bovendien warmer.Deze week starten wij met de molton deken-verkoop en beginnen reeds vanaf I Will—— De Nederlanden van 1870 Hercules Amstsrdam-C.. Leidseatr. 82-84. Tel. 62112 vragen v. spoedige indiensttreding voor acquisitie- en incasso-werk zaamheden. Vast salaris, provisie, eventuele onkostenvergoeding. Na proeftijd van 1 jaar recht op premievrij pensioen. Waarborgsom f 500.-. Niet ouder dan 40 jaar. Sollicitaties te richten aan: De Nederlanden van 1870 Buitendienstkantoor Beeklaan 387 - 's-Gravenhage Het grootste probleem van ieder, die raken doet ts: ..Hoe breng ik mlJD artikel onder de aandacht van het publiek?" Overal aanbellen eD uw waar tonen? Ne© eet dat maar ü't uw hoofd U kunt echt met overal tegelijk 'Un biet zelf tenminste Doch uw aaarn uw aanbie ding - die kunnen er wél *ljn Overat tegelijker- tijd. In een pakkende vorrnl in advertentievorm! Met uw advertentie tn de dagbladen komt O overal tn huis - en in heel wat huizes neeft men uw advertentie nodig ..Die uaam moeten we onthouden", „dat gaan we kopen", «oortgeltjke reacties krijgt uw adver tentie in tien honderd, misschien we] duizend huizen tegelijk Adverteren in de dagbladen - dat ls overal tn huls 7ljn aandacht trekken klanten winnen Que er uw voordeel meel Broersveld 124 - Broersvest 117 - Groenelaan 42 - Aleidastraat 64 De laatste maanden, augustus en september, schijnen In het algemeen voor de textieldetaillisten niet zo goed te zyn geweest. De voornaamste reden van de rust In deze middenstandssector is het zomerse weer. Ook uit Duitsland en Zweden zjjn berichten ontvangen dat het „euvel van het zomerse weer" zich heeft voorgedaan met dezelfde gevolgen. Aldus deelde drs. H. H. M. Grootjans, directeur van het Bureau van de Kath. Vakbond voor de Textieldetailhandel St.-Willibrordus, tijdens de jaarvergade ring van de bond in de Delftse Stads Doelen, mede. In zijn jaarverslag sprak drs. Groot jans tevens de verwachting uit dat ten gevolge van de consumptieverruiming die voor de deur staat voor diverse financieel- economische maatregelen als huur (over)- compensatie en gedifferentieerde loons verhogingen, een verruiming van de tex- tielomzet zal optreden. Met betrekking tot het cadeaustelsel kon worden mee gedeeld dat in de levensmiddelenbranche steeds minder in textiel wordt omgezet. Er is goede hoop dat de laatste resten van het cadeaustelsel in de textielbranche op korte termijn zullen zijn verdwenen. De houding van de zeepindustrie is zo danig dat een zeepactie op dit moment niet gerechtvaardigd is. aldus drs. Groot jans. De wet op de oneerlijke concur rentie, zoals Duitsland deze kent, zou in het kader van het cadeaustelsel zeer wel passen. Hieronder zouden tevens kunnen vallen de deloyale prijsaanduidingen, en onjuiste kwaliteitsaanduidingen zoals de 100 pet. wollen deken St.-Willibrordus is er verheugd over dat uit het concept-vcstigingsbesluit voor deze branche is gebleken dat de suggestie voor een diploma voor het gehele tex- Melvak is overgenomen Anders ligt het bij het voorstel om de ambachtelijke werkzaamheden in de woningtextielsec- tor te beperken tot het aanbrengen en maken van glasgordijnen. Gevreesd wordt dat men hierdoor publiek zal gaan verliezen. Uit het jaarverslag bleek verder dat men gaat pogen door cursussen een dy namisch winterprogramma samen te stellen. Voor de jongeren is er op 18 en 19 oktober a.s. een tweede junioren- congres in Nijmegen. Tijdens de vergadering die geleid werd door de heer W. H. J. Mansum, werden de vele aanwezigen welkom geheten door de voorzitter van de Delftse afdeling, de heer P. Couwenbergh jr. Bij de be stuursverkiezing werd als nieuw hoofd bestuurslid gekozen de heer P. Fischer uit Maastricht. Op de ochtendzitting werd ook nog het woord gevoerd door de heer Th. S. Hooy, vice-voorzitters van de N.R.K.M en lid van de Eerste Kamer. Deze gaf een korte schets van de situa tie in de loon- en prijssector waaraan hij overigens voor de textielbranche geen bepaalde prognoses vast wenste te kno pen. In de namiddagzitting heeft de aal moezenier B. P. M. Schoonebeek een zeer ernstig en brandend probleemd aange sneden. In zijn inleiding wees hij op het voorbeeld van de bouworde van de K.A.J. en de boerenjongeren, die twee jaren gaan werken voor slechts wat zakgeld in de missie. Hij haalde dit aan om ook wat los te slaan bij de ouderen, nu de jonge ren van de middengroepen hebben beslo ten voor een zwarte bisschop in de Kongo gelden bijeen te zamelen voor de bouw van kerken etc. Door de moderne com municatiemiddelen worden we telkens opnieuw met de neus gedrukt op de no den welke er heersen in de minder ont wikkelde gebieden. Spr. noemde daarbij ontstellende cijfers, o.a. dat elk jaar nog 10.000 negers als slaaf worden weg gevoerd, dat er in Amerika procentsge- wijs meer bioscopen zijn, dan bedden voor t.b.c.-patiënten in Hongkong. Uit een natuurlijke rechtvaardigheid zou het rijke Europa al moeten helpen. De we reld, aldus spreker, zal in onze daden Christus moeten ontmoeten. De ge kleurde bevolking wordt anti-christelijk door het voorbeeld, dat ze van de blanken zien. De jongeren hebben begrepen, dat het hier niet alleen meer een probleem van de missionaris is, maar van ons allen. De bouworde, waartoe vele jonge ren zijn toegetreden, doet prachtig werk. Het brengt bij de negers een reactie te weeg, omdat ze niet begrijpen hoe een blanke, zonder verdienste te ontvangen, daar toch wil komen werken. Van c i missionaris begrijpt hij het, omdat dit een roeping is, maar van leken niet. Spr. vroeg ook van de volwassenen een edel en christelijk antwoord op deze op roep. Dit antwoord kwam vanuit de verga dering van een der leden, die de eerw. spreker verzocht deze oproep ook via radio en televisie te doen uitgaan. Een der jongeren kwam daarna nog vertellen, dat in de middengroepen deze zaak uit voerig in weekenden was besproken. Een Afrika-nood tentoonstelling begint vol gende week te circuleren. Als tweede spreker op deze middag voerde drs. K. A. J. M. Samson, algemeen secretaris van de N.R.K.M. het woord, waarbij hij de nieuwe concentratievor- men in de detailhandel besprak. In dertig branches aldus drs. Sam son, worden de detailhandelaars reeds gebundeld door de inkoopcombinaties. Bij de kruideniers is het zelfs zo, dat 16.000 van de 20.000 zaken een belan gengemeenschap met de grossiers heb ben. Spr. vroeg zich af. waarom de samenwerking met warenhuizen zoveel reacties heeft opgeroepen. De warenhui zen zien door de groei van de steden dit afzetgebied naar de buitenwijken ver huizen. Deze zwevende koopkracht wil len ze ook aantrekken en opvangen. De consument spreekt een winkel waar men alles onder één dak kan krijgen, vaak sterk aan. De warenhuizen, o.a. de Hema, proberen een duurzame samenwerking met mid denstandszaken te krijgen en een belan gengemeenschap vast te leggen. Daar bij wordt de inkoopcentrale exclusief als leverancier; ergens anders kopen is er niet meer bij; in samenwerking wordt het assortiment vastgesteld. Van de cen trale uit worden de verkoopsprijs en de marge vastgesteld, de financiering drukt op de winkelier zelf. Er zijn wensen OD het gebied van de administratie, welke men moet nakomen etc. Van winkeliers zijde staat daar tegenover, dat men ge makkelijker een goed assortiment krijgt, minder beurzen moet aflopen, een snel lere kapitaalsomzet krijgt en in de meeste gevallen ook een grotere omzet bekomt. Als- de bedrijfseconomische voordelen groot zijn, neemt de winkelier de ethische bezwaren wel op de koop toe. Samen vattend noemde spreker dat de winke lier bij toetreding voor eigen rekening zaken blijft doen maar in vrij gro-te mate afhankelijk wordt van het warenhuis. Wel heeft hij en grotere kans op betere bedrijfsresultaten. Velen zijn er die graag ja zouden willen zeggen, als het hun gevraagd werd, maar die vooral aarzelen, omdat ze zich dan de vraag moe ten stellen: „Blijf ik nog baas in eigen huis?" Maar spreker was er van overtuigd, dat dit in geen geval het einde zou bete kenen van de detailzaken. De structuur van het zakendoen is anders dan vroeger. Vakkennis wordt minder belangrijk dan het weten welke verkooppolitiek toege past moet worden. Van katholiek standpunt beschouwd, mag het economisch doel slechts een on derdeel in ons leven zijn. Dieper op de kwestie doorgaand, welke hij had aangesneden, wees spreker erop, dat als de kracht van de warenhuizen ligt in het brengen van een bepaald assorti ment, men niet moet trachten te vechten met het zelfde wapen, maar eigen moge lijkheden moet uitbuiten. Het is een be kend feit, dat hoe groter de zaken zijn, hoe groter hun inkopen bij de inkoop combinaties, soms voor meer dan 80 pet van hun inkopen. Kleinere zaken kopen vaak her en der en verminderen daardoor zelf hun mogelijkheid op grotere winst. Spreker was er voorts van overtuigd, dat de inkoopcombinaties veel verder gaan de service kunnen leveren,aan hun leden, die zelf een grotere discipline zullen moe ten weten op te brengen in deze combi naties. Deze inleiding lokte verschillende dis cussies uit, waarbij voor- en tegenstanders van het opgeven van eigen zelfstandig heid naar voren kwamen, al hoopte de in leider zelf, dat men die zelfstandigheid zal blijven behouden, omdat de grote waarde van detailzaken wel bewezen is. De bondsvergadering werd hierna ge sloten, met een beantwoording van de in gediende voorstellen. Inmiddels waren ook de dames van hun bezoek aan de Porceleyne Fles teruggekeerd en werden inmiddels in de aangrenzende zaal de ta fels voor het diner gereed gemaakt, dat gevolgd werd door een gezellig samenzijn en een dansje. Tjjdcns de gisteren in Delft gehouden jaarvergadering van de Nederlandse Ka tholieke Vakbond voor de Textieldetail handel St.-Willibrordus heeft drs. K. Sam son. algemeen-secretaris van de Neder landse r.-k. Middenstandsbond, gesproken over de moeilijkheden bij Ahoy A.Z.R. en meegedeeld, dat zowel de N.R.K.M. als de Kon. Middenstandsbond pogingen aanwenden hun bij Ahoy afgesloten col lectieven ziekte verzekeringscontracten elders onder te brengen. Er zijn met Ahoy nog onderhandelin gen gaande. „Wij veronderstellen, dat zij "jet tot een goed einde zullen komen", aldus drs Samson. Waarschijnlijk zullen de ieden der beide bonden tegen novem ber een bericht krijgen over hetgeen hen In de toekomst te doen staat. Ahoy zal in elk geval in 1959 nog aan zijn be talingsverplichtingen kunnen voldoen De contract opzeggingstermijn, zal van J tot 2 maanden worden teruggebracht. Drs. Samson merkte tenslotte op, dat ook al zouden de contracten bij andere maatschappijen kunnen worden onder gebracht, er toch een aanmerkelijke ver hoging der premies zal moeten worden vastgesteld. Tegelijk met het ingaan van de nieu we dienstregeling der Nederlandse Spoor wegen, zijn de twee laatste stroomtrei- nen die in Nederland reden, verdwenen. Tot en met zaterdag zorgden deze nog voor de verbinding op de trajecten Ter- neuzen-Hulst St.-Niklaas (België) en Ter- neuzen-Sas van Gent-Selzate (België). De laatste jaren werd de dienst uitge voerd door locomotieven der Belgische spoorwegen Met ingang van 5 oktober zijn op genoemde trajecten dieseltreinen van de N.S. ingezet, bemand met Ne derlands personeel. Voorlopig blijven deze gestationneerd in St.-Niklaas, doch met ingang van 1 december worden zij over geplaatst naar Terneuzen. De nieuwe diesels die op beide grens- trajecten rijden, zijn klein van model en zullen een maximum snelheid van der tig kilometer bereiken De lijnen dienen uitsluitend voor goederenvervoer. 2 Zniver en ontsmet uw huid met de helder vloei bare D.D.D. De jeuk be daart in enkele secon den, de ziektekiemen worden gedood, de huid geneest, f 1.20 p. flacon- VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP 'n- en verkoop occasion.' goud. zilver eD briljant Lijnbaan ♦O (naast Thahfi Theater) Tel 13fiK73 Rd.arr De snelheid waarmede het nieuws de lezers bereikt ls belangrijk Immers nieuws moet nieuw ztjn. Een be richt heet van de naald wordt gelezen. Kers vers van de pers ont vangt iedere dagblad- abonné zijn krant in de bus, vol nieuws. Elke dag wordt de krant met een zekere spanning tegemoet ge zien. Dagbladreclame ls bij zonder effectief door de aandacht, die iedere lezer iedere dag voor „zlJn', krant heeft. Ver over en verdedig Uw debiet met dagblad reclame. Nieuws trekt altijd, Iedere dag. Ook het advertentie- nieuws. houdt Uw gewicht in evenwicht. voor jongens en meisjes, prachtige, sterke kwaliteit Leuk, vlot, sportief, sterk, praktisch en warm. Tot 4 jaar, als Coster Koopje In 12 moderne streep- en ruitdessins. L 5 tot 8 jaar, olie maten 7.90 singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg - West-Kruiskade 35 LElDEN Haarlemmerstraat 25 Voor schoorsteenvegen en reini gen van oliest.ookhaarden, cen trale verwarming enz en aJJe met selwerken. Alleen fa. V L. Bor- rani, Lange Achterweg 33, tel 68421. JUWELEN, GOUD St ZILVER INKOOP Kruisstraat 19 Haarlem (b.d. ttidderstr.), Tel 169JU Gevraagd naaisters en leerlin gen en leerling-knipster. Aan melden: Wortelboer's Confectie bedrijf, Nieuwe Binnenweg 310. Te koop gevraagd; z.g.a.n. kin derwagen. Brieven met omschrij ving en prijs onder no S 2945, N.S.C., Dam 18. Tafel- en broodmessen golfslijpen klaar, terwijl u wacht Scharen, messen, handzagen, vijlen cirkel zagen, papiersnijmessen, gereed- schapslijpen. Slijperij Solingen, Nieuwstraat 43. 14 da'gen gratis op proef alle merken televisies, compleet ge plaatst. Min le betaling; ver der 7.- p.w. Eigen technische dienst. Tel. K 1800—123153. tot 6 uur. Ook radio's en bandrecor ders. andere zenuwmiddelen, zelfs de duurste, dan komt U tóch terug op MIJNHARDT'S ZEN UWTA B BETTEN, omdatdezeUwzenuwen sneller en bestendig kalmeren en volledig meester doen blijven. NACHTVORST! grote flacon voldoende voor 2 weken 1.65 dubbele flacon 2.65 Dat alles komt, omdat ge met Wex niet gedoemd zijt tot overwicht aan over tollig vet maar evenwicht, gevuld en gewelfd waar 't hoort. En daardoor zo innemend - veroverend Dat ruisend, bruisend glas Wex - dadelijk na het opstaan- een blij begin als van 'n prille lentedag. Uw gewicht weer in even- wicht, in betrekkelijk kor te tijd. En blijvend, als U de Wex kuur maar tot een vaste gewoonte maakt. Een weelde, U de draag ster te weten van een uit gebalanceerd figuurtje - als voorbeeld te worden gesteld van hoe charmant en elegant alleen Uw „lijn" U al maakt. Om nog niet te spreken van dat innerlijk welbehagen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6