Daqblad voor Schiedam en omstreken EISENHOWER wil staking breken President past de Taft- Hartley-wet 1 Lunik III is om de maan heen Raket beweegt zich weer in richting van de aarde m* %m: Britten steken de draak met opinieonderzoeken Groot aantal kiezers houdt zijn voorkeur no g geheim Koeznetsov licht Khroesjtsjevs ontwapeningsplan toe WM0 Koeien op zandgrond krijgen bijvoeding De Amerikaanse havenstaking Arbeidstijd op de kantoren Vliegtuig vermist in Suriname Dr. Banki terug in Roermond Hoofddirecteur Rijksmuseum Prins Bertil bezoekt Philips WiR! E. G. Stijkel benoemd Kard. Wyszynski ongerust over de toekomst Jan Hein Donner grootmeester Het weer. WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 Staatssecretaris wil onafgebroken rusttijd van 36 uur „In overspannen toestand handelde hij overijld" Dr. A. van Schendel Staatssecretaris V. en W. Atoomduikboot botst tegen walvis Daily Express komt tot inkeer In de Verenigde Naties Moskou absoluut niet voornemens zich te binden aan het beginsel alles of niets ~d" Rustig weer Mgr. Beltrami bij de Paus nieuwe leaamscne courant President Eisenhower van de, Ver enigde Staten heeft gisteren de Tatt- Hartley-wet van toepassing verklaard op de stakingen in de havens van de Amerikaanse oostkust. Hjj heeft een commissie van onderzoek ingesteld die hem uiterlijk zaterdag rapport moet uitbrengen, aldus bericht United Press International. De instelling van de com missie is de eerste stap in de proce dure van het in werking stellen van de Taft-Hnrtley-wet, op grond waarvan de regering-Ei senhower de stakers kan verplichten voor een periode van tach tig dagen het werk te hervatten. Het tijdvak van tachtig dagen is een z.g. afkoelingsperiode. President Eisenho wer gaf tegelijkertijd te kennen dat hij wellicht dezelfde wet in werking zal stellen ten aanzien van de staking in de staalindustrie. In het presidentiële decreet merkte Eisenhower op dat niet kan worden toegestaan dat door de havenstaking ,,de nationale gezondheid en veiligheid in gevaar worden gebracht en de voor ziening en het gebruik van noodzake lijke aan bederf onderhevige produkten, zoals voedsel, voor dichtbevolkte kust gebieden nadelig worden beïnvloed. In de haven van New Orleans zijn gisteren ongeveer vijftig arbeiders ver schenen ingevolge de order van een federale rechter die de stakers in de haven van New Orleans beval weer aan het werk te gaan. De bond van ladingklerken en schoonmakers had echter posten uitgezet, en de vijftig dokwerkers weigerden deze posten te passeren. Daarom is ondanks het ge rechtelijk bevel het werk in de haven van New Orleans niet hervat. Het aantal vrachtschepen dat in de havens van de Atlantische Oceaan en de Golf van Mexico is gestrand, is in middels tot boven de tweehonderd ge stegen. De onderhandelingen tussen de lei ders der stakende staalarbeiders en de werkgevers, die maandagavond op een mislukking zijn uitgelopen, zullen wor den hervat. De leiders van vijf der voornaamste Amerikaanse staalbedrjj- (Van onze Haagse redactie) In een nieuw ontwerp tot wijziging Van de Arbeidswet 1919 heeft staatsse cretaris Roolvink een sluïtendeur rege ling voorgesteld voor de arbeidstijden op kantoren. In vele gevallen zijn de bepalingen uit de huidige Arbeidswet hierop niet van toepassing. De staats secretaris wil nu o.a. liet toekennen van een wekelijkse onafgebroken rust tijd van minstens 36 uren waarborgen. Sedert dinsdagmiddag wordt in Suri name een tweemotorig vliegtuig, een ..Aurocommander" 8 van de Surinaamse luchtvaartmaatschappij vermist. Het toe stel, dat twee man aan boord had, is niet teruggekeerd van een vlucht naar de omgeving van Tafelberg. Het wierp in het kader van de „operatie grasshop. per" goederen af. De „operatie grasshopper" (sprink haan) bestaat uit het aanleggen van kleine vliegveldjes in het binnenland van Suriname. Aan boord bevonden zich de eerste piloot der onderneming, de heer Fajks en als tweede bestuurder de heer Rudy Keppel. Laatstgenoemde is in dienst van de Surinaamse Aluminium Cy. Dr. O. Banki, zenuwarts te Roermond en zijn secretaresse mejuffrouw Heinen, zijn gisteravond in Roermond leruggekeerd. Zij zijn teruggekomen op hun aanvankelijke besluit om in de Oostzone van Berlijn te blijven. Na een bezoek, dat mevrouw Banki in gezel schap van de Maastrichtse zenuwarts dr. i'. Masker in Furs ten walde hebben afgelegd, is dr. Banki dinsdagmiddag mee teruggegaan naar West-Berlijn, vanwaar het gezelschap is doorgereisd per vliegtuig naar Dusseldorp en later naar Roermond. 'v Mei. Heinen vertrok enige tijd later ook naar Nederland. Toen dr. Mesker en mevrouw Banki in West-Berljjn aan kwamen zochten zij allereerst contact met de Nederlandse vertegenwoordi ging aldaar, waarna zij zich in verbin ding stelden met de Oost-Berlijnse poli- tie-autoriteiten. Nadat mevrouw Ban ki haar geschiedenis had verteld wer den onmiddellijk de nodige papieren in orde gemaakt. Na niet meer dan een uur kon de reis naar Fürstenwalde worden voortge zet Daar troffen zij dr. Banki en me juffrouw Heinen, die zeer verheugd wa ren hen te zien. Dr. Banki die m enigs zins overspannen toestand naa*'. Oosi- Berlijn was gereisd, zeide dat hij over ijld had gehandeld en ftp was dan ook bijzonder verheugd, dat hjj op deze ma nier de gelegenheid kreeg zich met zijn vrouw te verzoenen. De uitreispapieren werden door de Oostberijjnse autoritei ten vlot verstrekt, zodat het gezelschap zonder moeilijkheden de reis naar Ne derland kon beginnen. ven hebben gisteravond ingestemd met nieuwe onderhandelingen met MacDonald, de voorzitter van de bond van metaalarbeiders. Woordvoerders van de staalindustrie hebben echter ge zegd dat hun eerder gedaan aanbod dat de vakbond als ..miserabel en armzalig" afwees het hoogste is dat zjj konden doen zonder de staalprijzen te verhogen. Het zou een loonsverho ging van vijftien dollarcent per uur cn het verlenen van andere toelagen, ver deeld over twee jaar, betekenen. De vakbond is van mening dat het aanbod omkleed is door zoveel beperkingen, dat het zou neerkomen op een vermin dering van het uit te betalen loon. Dr. A. F. E. van Schendel, de opvolger van jhr. D. C. Röell als hoofddirecteur van het Rijksmuseum. Met ingang van 1 december 1959 is benoemd tot hoofddirecteur van het Rijksmuseum: dr. A. F. E. van Schen del, thans directeur bij dit museum. De heer Van Schendel, zoon en naamge noot van de schrijver Arthur van Schen del is in 1910 in Ede geboren. Hij heeft in Florence het gymnasium doorlopen en studeerde kunstgeschiedenis aan do I'arijse Sorboiine, waar hij in 1938 pro moveerde. De heer Van Schendel, die. op 1 janu ari 1956 directeur werd van de atdehng Schilderijen van het Rijksmuseum,volgt ais hoofddirecteur jhr. dr. D. C. Roeil op, akn wie met ingang van 1 decem ber op zijn verzoek eervol ontslag is verieend, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, die luj m deze functie het land bewezen heeft. Vooral op de zandgronden heeft het grasland veel geleden van de zomerdroogte. Het vee vindt er daarom niet voldoende voedsel. Om in deze noodtoestand te voorzien, is het leger ingeschakeld, dat met zware vrachtwagens grote hoeveel heden ruw voeder aanbrengt. Op de foto ziet men hoe een partij bietenkoppen met loof door pon tonniers naar de hongerige koeien in Stamprooy (bij Weert) gebracht wordt. De Russische raket Lunik III, die zon dagochtend in de richting van de maan is gestuurd, heeft geheel volgens de plannen van de Sovjet-gelecrden zijn be weging om de maan voltooid en beweegt zich weer in de richting van de aarde, aldus heeft liet Russische persbureau Tass gisteravond gemeld. Het feit dat de Russische raket in de omgeving van de maan was gekomen, was eerder op de dag door de Britse radio-telescoop van Jodrell Bank bevestigd. Tass meld de nog dat de apparatuur voor weten schappelijke opmetingen, de solaire bat terijen, cn de chemische batterijen in de raket „normaa! werken". Het pers bureau repte met geen woord over mo gelijke foto's die een eventuele came ra in de Lunik III van de achterkant van de maan zou hebben gemaakt. De. Russen doen hier erg geheimzinnig mee. Len woordvoerder van Tass heeft aan een verslaggever van United Press In ternational te Moskou gezegd dat de erklarmg dat de andere zijde van de maan zou worden gefotografeerd „be rustte op de persoonlijke veronderstel lingen van een van onze corresponden ten Een woordvoerder van het plane tarium in Moskou zei evenwel dat ,het in principe mogelijk is dat er in de Lunik III een camera is." Als positie van de raket, kort na het passeren om de maan heen heeft Tass het volgende gegeven: boven de Atlan- tische Oceaan, ten noordoosten van het eiland Martin-Vaz. met coördinaten van 17 graden 30 min zuiderbreedte en 22 graden 48 min. westerlengte, met een afstand van 371.700 kilometer van de aarde. De Russische pers leeft zich intussen uit in artikelen over ruimtevaart en fan tastische verhalen over leven op andere planeten. Maandag was slechts een krant verschenen, zodat het gisteren de eerste dag van een algemene reactie van de pers was op het lanceren van de maanraket. Het blad „Literaturna- ja Gazeta" had een kleurvol verhaal van de hand van ingenieur Alexander Kazantsev, die in Rusland de bekendste schrijver is van „science fiction" ver halen. Ter ondersteuning van zijn the orie van bevolkte planeten wees Kazan tsev op de reusachtige krater die bij Tungus, in Siberië, in 1908 werd ont dekt en destijds werd verklaard als te zijn ontstaan door het inslaan van een reusachtige meteoriet. Maar volgens Kazantsev was het gat ontstaan als gevolg „van de ontploifing van een in terplanetair ruimteschip dat naar de aarde kwam". Hij wees erop dat de geleerden nimmer een spoor van een meteoriet hebben gevonden. Onderzoekingen door de Academie van Wetenschappen, aldus de ingenieur, heb ben aangetoond dat ,,de aarde in het midden van de krater een meer dan normale radioactiviteit heeft en dat de bomen verbranding door straling had den ondervonden, die karakteristiek is voor nucleaire explosies." Kazantsev onderschreef de theorie van prof. Sji- klovski dat de satellieten van Mars van kunstmatige oorsprong zijn. Zij moeten een half miljoen jaren geleden zijn geschapen door een hoge Marsiaan- se beschaving, aldus Kazantsev. Ook andere Russische geleerden lie ten zich niet onbetuigd in het voorspel len van fantastische gebeurtenissen. Volgens Tass verklaarde N. I. Boedy ko: „Het is te verwachten dat in de niet te verre toekomst onze geleerden niet alleen de maan zuilen observeren van terrestrialc observatoria (ruimte stations) maar ook in staat zullen zijn de aarde te observeren vanuit obser vatoria die op het oppervlak van de maan zijn gelegen." „Dergelijke obser vaties zullen waardevolle gegevens op leveren voor de oplossing van vele nar tuurkundige problemen van de atmos feer, zoals het probleem van weers voorspellingen op lange termijn," aldus de Russische geleerde. Naar wij gisteren reeds in een deel van onze edities berichtten, is benoemd tot staatssecretaris van Verkeer cn Water- staat de heer E. G. Stjjkel, directeur- i generaal voor de industrie en economie bij de Euratom-commissie te Brussel. Deze benoeming gaat op 15 oktober in. Eildert G. Stijkel is geboren 17 no- j vpmber 1918 te Arnhem. Van 1944 tot 1946 was hij aan het Ned. Economisch Instituut te Rotterdam werkzaam. Daar na werd hij wetenschappelijk mede werker van het centraal planbureau in Den Haag. In 1948 ging hij naar het bureau van de regeringsc. mmissaris voor het Economisch hulp-program. Twee jaar later trad hij op als chef van het kabinet van de voorzitter van de O.E.E.S, belast met de onderhandelin gen, die hebben geleid tot de totstand koming van de Europese Betalings Unie. In 1951 werd hij adjunct-directeur van het bureau van de regeringscom missaris voor het E.H.P. Van 1953 tot 1958 was de heer Stijkel chef van het kabinet van de vice-president der hoge autoriteit te Luxemburg, waarna hij in j laatstgenoemd jaar in zijn huidige Prins Bertil van Zweden heeft dinsdag een bezoek gebracht aan enige fabrieken functie trad. in Eindhoven waar hij o.a. kon genieten van de nieuwste apparaten die bij Philips j De nieuwbenoemde staatssecretaris is ontwikkeld zijn. Voor het verslag zie elders in dit blad. liberaal. De Amerikaanse atooinomlerzeeër „Sea Dragon" is tijdens zijn technische proefvaart tegen een walvis gevaren, aldus bericht U.P.I. Een schroef en de schroefas raakten beschadigd, maar de onderzeeër kon op eigen kracht koers zetten naar de marinehaven van Portsmouth, New Hampshire. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen Morgen is het de dag. Er zijn tijdens de huidige verkiezingscampagne in Groot- Brittannië meer publieke opinieonder zoeken gehouden dan ooit tevoren. De uitslagen van deze onderzoeken ver schilden opvallend van elkaar, vooral met betrekking tot het aantal kiezers, die verklaarden nog niet te weten op welke partij zij zouden stemmen. Nu is het uw correspondent tijdens alle Brit se verkiezingen opgevallen hoe groot de bezorgdheid is van de kiezers over de geheime aard van de stemming. Ook tijdens deze campagne maakten velen zich ongerust over de mogelijk heid dat zou kunnen worden nagegaan op welke partij een kiezer zijn stem had uitgebracht. Deze bezorgdheid kwam vooral tot uiting onder lezers van de Daily Telegraph. Het lijkt geheel ge rechtvaardigd om de vraag te stellen: hoe is het mogelijk dat een normaal gereserveerd en onmededeelzaam volk, dat groot belang hecht aan de geheime aard van de verkiezingen, zo vlot be reid is om aan volkomen vreemdelin gen op straat of op de drempel van zijn eigen voordeur mee te delen hoe men van plan is te stemmen. Uw correspondent besloot derhalve op eigen houtje en in alle ernst aan al le bereikbare Engelse vrienden en ken nissen een vraag te stellen. De vraag luidde als volgt: indien zich een vreem deling zou vervoegen aan je voordeur of je staande zou houden op straat eh je zou vragen op welke partij je je stem zult uitbrengen op donderdag, wat zou je antwoorden?" Hier volgen enige van de antwoor den. Een Schots vriend, effectenmake laar, overtuigd conservatief en voorma lig lid van de conservatieve fractie van de gemeenteraad van Londens Kensing ton, antwoordde: „Ik zou de ongema nierde aap aanraden, zich zo vlug mo gelijk uit de voeten te maken, als hij niet wilde dat ik mij tot de politie wend de". Een andere vriend, eigenaar van een garage, overtuigd conservatief: „Als ik een goede bui had, zou ik tegen de man zeggen dat ik nog flïet wist hoe ik zou-stemmen. Als ik geen goede bui had, zou ik zeggen dat ik liberaal of socialist zou stemmen, alleen maar In het kader van de algemene be schouwingen heeft de Russische vice- minister van buitenlandse zaken Koez netsov gisteren in de Algemene Verga dering der Verenigde Naties het ontwa peningsvoorstel van Khroesjtsjev toege licht. Hij kwam daarbij volgens U.P.I. tot de uitspraak dat de Sovjet-Unie niet vasthoudt aan de voorgestelde vier jaar, maar ook bereid is in te stemmen met gedeeltelijke regelingen voor het geval dat de Westerse regeringen niet ak koord bunnen gaan met het totaal van Khroesjtsjevs plannen. Want, zo ver klaarde Koeznetsov, de Russische rege ring is absoluut niet voornemens zich te binden aan het beginsel „alles of niets". In dit verband verklaarde de Russi sche vice-minister dat de tijd thans rpp is voor een verbod op kernwapens. De langdurige onderhandelingen hierover hebben Engeland, Amerika en Rusland ietwat dichter tot elkaar gebracht, en er kan, zo meent de Russische regering, in ieder geval in de nabije toekomst overeenstemming worden bereikt. Koeznetsov ontkende dat de Russi sche voorstellen niet voldoende garan ties voor toezicht en controle inhielden. Maar wel, aldus de Russische vice-pre- mier is de Sovjet-Unie altpd tegenstan der geweest van toezichtsorganen die los van de ontwapeningsmaatregelen staan en feitelijk inlichtingendiensten worden zonder dat er van een ontwa pening sprake is. Hij herhaalde de woor den van Khroesjtsjev: „Wij zpn voor standers van werkelijke ontwapening onder toezicht, maar we zijn tegen toe zicht zonder ontwapening". De Russische delegatieleider ver klaarde voorts dat de Sovjet-Unie voor nemens is een internationale conferen tie voor te stellen van wetenschapsmen- „Voor de Kerk in Polen zijn de tijden weer donker geworden," aldus heeft kardinaal Wyszynski, de aartsbisschop van Warschau, volgens het K.N.P. in een predikatie verklaard. Hü sprak de hoop uit, dat het gezonde verstand in de regeringspoütiek zou zegevieren. Kardinaal Wyszynski legde de verkla ring af in de H. Joannes-kerk in War schau, waar enkele weken geleden een kistje met relikwieën van de H. La- dislas, patroon van de Poolse hoofd stad, is gestolen. Deze diefstal, aldus de kardinaal, moet gezien worden als een gevolg van de vele hetze-artikelen tegen het geloof en de relikwie-ver ering. Ook in andere Poolse kerken is herhaaldelijk ingebroken. Bijzonder wees de Poolse primaat op de moei lijkheden met het godsdienstonderwijs op de scholen. Alles wordt geprobeerd om het te verhinderen of af te schaf ten, aldus de kardinaal. sen, die onder elkaar gegevens uitwis selen over hun ervaringen bij het onder zoekingswerk in de wereldruimte. „De Sovjet-Unie was en is voorstander van zo groot mogelijke samenwerking bij het ontdekkingswerk in de ruimte," al dus verklaarde Koeznetsov. •."S5C:->W:TN om de vlegels, die publieke opinieon derzoeken houden, op een dwaalspoor te brengen." Een ingenieur, overtuigd socialist en lid van de partijafdeling van zijn kiesdistrict, verklaarde dat hij de on dervrager zou aansporen zich niet te bemoeien met zaken die hem niet aangingen. En zo ging het voort. Zonder enige verbazing vond uw correspondent niemand van de door hem ondervraagden bereid om vreemdelingen op de hoogte te stel len van hun plannen voor de belang rijke dag van morgen. Het aantal ondervraagd bedroeg 32. Twijfels omtrent de betrouwbaarheid van opinieonderzoeken beginnen ook elders aan de dag te treden. De Daily Express heeft er zich lang op beroemd dat zijn publieke opinieonderzoeken in het verleden een meer betrouwbaar beeld gaven van het politiek klimaat in het land dan enig andere vorm van publiek opinieonderzoek. En nog tij dens de huidige verkiezingscampagne verklaarde het blad luidruchtig, dat alle andere opinieonderzoeken slechts één pot nat waren en geen vertrouwen verdienden. Deze week evenwel, en vooral giste ren cn eergisteren, deed het blad zijn uiterste best om aan de lezers duide lijk te maken dat zij publieke opinie onderzoeken niet ernstig behoren op te vatten. En hedenochtend verklaar de het blad op de voorpagina, dat men deze onderzoeken, met inbegrip van die van de Express zelf, slechts dien de te beschouwen als een element dat een beetje vrolijkheid brengt „in de laatste uren van de verbeten partij- strijd". Het blad belooft morgen, op de dag van de stemming, de uitslagen te_ pu bliceren van zijn laatste publieke opinie onderzoek. Het belooft zulks te doen „met goede trouw en in een geest van voorzichtigheid". „Derhalve kunnen zich", aldus het blad, „de kiezers van Brittannië, onderweg naar de ^em bus, vermaken met een laatste vluch tige blik op de voorspelling hoe zij hun stemmen zullen uitbrengen". Het is duidelijk dat de Express zich wenst te* dekken tegen de mogelijkheid dat alle publieke opinie-onderzoeken van deze campagne er volkomen naast zijn geweest. Het is verder waarschijn lijk dat de twijfels van de Express mede het gevolg zijn van het grote percentage kiezers, meer dan twintig procent volgens sommige onderzoeken, dat heeft verklaard nog niet te weten hoe zij morgen zullen stemmen. Waarschijnlijk is het merendeel van deze kiezers de mening toegedaan dat het anderen niet aangaat hoe zu zullen stemmen, en zijn zij beleefd genoeg geweest om hun ondervragers niet voor „lelijke apen" uit te schel den en zich slechts te beperken tot het antwoord dat zij het nog niet wisten. Macmillan besloot gisteren zijn per soonlijke verkiezingscampagne met een redevoering van een kwartier voor de televisie. De rede was zorgvuldig voor bereid, maar het optreden van de pre mier was weinig indrukwekkend. Men kreeg aan het eind van de opvoering de indruk da', de premier met iets meer oefening op vrij overtuigende wijze de rol zou kunnen leren spelen van het spook in de Hamlet. De onzekerheid over de uitslag weer spiegelde zich opnieuw gisteren op de Londense beurs. De opvallende stijging in industriële aandelen getuigde van groot optimisme over een verwachte overwinning van de conservatieven. Maar een daling van de sterüngkoers en een stijging van de premie voor de aankoop van dollaraandelen getuigden van pessimisme. De Londense book makers gaven in gisteren afgesloten weddenschappen de conservatieven een kans van drie tegen een. In de traditio nele meerderheidsweddenschappen op- de Londense effectenbeurs gingen de makelaars gisteren nog steeds uit van het standpunt dat de conservatieven de verkiezingen zullen winnen met een meerderheid van tussen twintig en veertig zetels. JAN HEIN DONNER Grootmeester De veelvoudige Nederlandse schaak kampioen, J. H. Donner, reeds vele ja ren onze schaakmedewerker, heeft de titel van internationaal grootmeester verworven. Donner is de tweede Neder lander, die de grootmeester-titel ten deel gevallen is. Op het jaarlijkse congres van de we reldschaakbond (Fide) zijn drie spe lers tot internationaal grootmeester be noemd, nameljjk onze landgenoot Jan Hein Donner, de Westduitser Lothar Schmid en de Oostduitser W. Uhlmann. tvu Tot internationaal meester werden be-1 Londen"" onbewolkt noemd de Argentijn Wexler, de Span-1 Amsterdam onbewolkt - - - - - Brussel onbewolkt Luxemburg onbewolkt Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Voornamelijk in liet noordoosten van het land plaatselijk nachtvorst. Droog weer met in het zuidwesten tijdelijk bewolking. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Zwakke wind. Zon: 6.51-18.04. Maan: 13.40-22.43. De invloed van een depressie-activiteit op het weer in ons land zal zich ver moedelijk beperken tot een tijdelijke toeneming van de bewolking m het zuid westen. De komende nacht zal er voor namelijk in het noordoosten van het land opnieuw nachtvorst voorkomen. D wind zal over bet algemeen zwak zijn uit zuidelijke richtingen. max min. neersl Weer Station Den Helder onbewolkt Ypenburg onbewolkt Vlissingen onbewolkt F.elde onbewolkt De Bilt onbewolkt Twente onbewolkt Eindhoven onbewolkt Zd.-Limburg onbewolkt Stockholm mist Oslo geh. bew. Kopenhagen onbewolkt jaarden F. J. Perez en Farre en de Tsjech Fichtel. De wereldjeugdkam- pioen 1959, de Argentijn Bieiicki, ver kreeg deze titel automatisch. De H. Vader heeft dinsdag mgr. G. Beltrami, internuntius in ons land, in audiëntie ontvangen. Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Wenen Innsbrück Rome Madrid Lissabon licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist geh. bew. onbewolkt mist onbewolkt zw. bew. half bew. temp temp afgel. gisteren 24 uur 16 18 18 18 19 19 20 19 13 9 14 21 ia 19 17 24 21 15 18 14 14 17 11 18 2A 19 22 8 2 13 0 6 5 6 4 5 7 8 4 5 5 8 12 3 4 11 3 4 2 1 10 15 14 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1