Schiedamse Schooltuinen gesloten Ze hadden een prachtig seizoen sws ov S.V.V. kwam tegen K.F.C. heel zwak voor de das; Her mes DVS was Scheveningen in alles ruim de baas: 0—3 Schiedams Lager Voetbal leverde veel gelijke spelen op Excelsior 20 klopte LFC met 2-1 Geheugen-hulp EERST ETEN! Pool's keurslagerijen S.O. en O.Y. gemengd koor voerde revue op Begroting voor 1960 0.65 Katholiek Vrouwen Gilde Eerste klap was de overwinning waard Tafeltennis Burgerlijke stand Tochn. Tekenartikelen Bijna op de Maas boulevard Hondje gevonden EHBO wedstrijden in gebouw Irene Kath. Bond van Bejaar den en Gepensioneerden RKSV Excelsior Wijzerplaten van Singeltoren zijn nu verlicht lil Zwartwitte aanval draaide op volle toeren (Vervolg Stadsnieuw elders in dit blad) N S C MAANDAG 26 OKTOBER 1959 PAGINA 3 balletfcleding 2.95 TER BRAAK RENAULT- agent 11 ril*uwe schiedamsch® courant '...A':" .J CJ Derde klasser DHS deelde met R7estlandia de punten Bij de vierde klassers wonnen alleen DRZ en Ursus Naaldtvijk-Schiedam 00 SFC—EDS 1—1 Gelukvogels- Ursus 12 Volledig herstel bij DRZ In de afdeling Rotterdam ook kentering voor WF Zaterdagmiddagvoetbal met derbij GTB—PPSC v koherdam Het is nu eenmaal een feit, det zomer n winter, althans in deze streken, el- aar afwisselen met de regelmaat van e klok. Een van de eerste symptomen an de naderende herfst is, na het slui- van liet zwembad, sinds eenendertig inü slu"'nff van t'e schooltuin, waar deze uitzonderlijke zomer een zeshon- erdtal kinderen van alle Schiedamse cholen hebben genoten van zon en licht n lucht alsook van een fijne bezigheid, net werken in en met de levende natuur. Zaterdagmiddag is het hek dichtgegaan chter de laatste tuinders, zwaar sjou- .^end met het behaalde diploma en de aatste boerekool. Het enthousiame van jeugdige agrariërs wettigt de overtui ging, dat de tuin velen van hen zal terug gen als de nieuwe lente zal komen! fn een overzicht, dat de hoofdleider, de heer Fr. Klapwijk ons gaf, vernamen wij het volgende: niettegenstaande de aan houdende droogte het ergste deed vre- Zeh, is de opbrengst niet tegengevallen. Sommige gewassen deden het zelfs zeer goed, bijv. sla, spinazie, uien, peen en kroten. Minder goed deden het de aardap- p.e's. zij bleven klein, de oogst was ge- Jhhg maar de kwaliteit was uitstekend, "an de kool, de boerekool uitgezonderd, is over het algemeen weinig terecht ge komen. Van de bloemen werd dit jaar, eveneens door de droogte, een totale mis lukking verwacht. Zij waren zeer laat, blaar ze hebben het wachten vergoed! vooral de late herfstbloemen: asters, leeuwenbekken en strobloemen, hebben Nu de operette meer en meer de kant van een revue opgaat, heeft de Schie damse Ontspannings- en Operettever- ehiging „Gemengd Koor" dit seizoen ge ldeend een oeuvre te moeten brengen, die zaterdagavond in de grote zaal van gebouw Arcade onder de titel „Het is iveer zo!", met succes werd opgevoerd. Het spreekt bijna van zelf, dat de zang van deze revue het best verzorgde deel Uitmaakte en zodoende werd weer een haoderne operette door het gezelschap diet veel flair opgevoerd. De romantiek van het oude verleden vierde hoogtij, hetgeen door het ge bruikmaken van de overbekende Strauss melodieën nog geaccentueerd Jverd. Met Joop Schroder, tevens met de leiding belast, aan de vleugel, was men verzekerd van een zeer goede muzikale begeleiding, waardoor tevens de ver schillende taferelen tot een sluitend ge heel samenvloeiden. Zang, solisten en tevens het gehele ensemble kregen hun kansen zich ten volle uit te leven, ter wijl de verschillende schetsen alsmede "et optreden van een accordeonnist een aardige afwisseling vormden. Muzikale hoogtepunten waren de demi-finale met fragmenten uit de Zigeunerbaron en de grote slotfinale „Die Blumen van Hawai", waarbij aan kostumering en enscenering de nodige zorg was besteed. De belangstelling was maar matig waar mee is vast te stellen, dat ook S. O. en O; V. „Gemengd Koor" een moeilijke tijd doormaakt maar desondanks het klassieke genre nog steeds niet geheel heeft prijsgegeven (Advertentie) Turn- en Ritmische schoentjes Spitzen Sporthuis GROTE MARKT 3 Heeft nadelig saldo van f 302.194 Naar wij in de geleidebrief voor de ge meentebegroting voor 1960 lezen, was het nadelig saldo voor 1959 geraamd op f 357.088,28 en thans aanvankelijk op f 388.145,34. Het kan, dank zij de verho ging van de belastinguitkcring, worden teruggebracht tot f 302.194,—. De vermindering van het tekort lijkt bevredigend en zou aanleiding kunnen g§ven tot de misvatting, dat in de stij ging van inkomsten en uitgaven blijvend evenwicht is verkregen. Dit is echter geenszins het geval. Want na de opstelling van de begroting 1959 is de kasgeldrente verder gedaald en is minder vlottende schuld geconso lideerd dan bij de raming is aangeno men. Uiteraard is met deze factoren bij de opstelling van de begroting 1960 reke- hing gehouden. Voorts zijn de afschrijvin gen herzien en is een bijdrage van ééndertigste deel van de batige saldi van vorige dienstjaren aan de gewone dienst gegeven. Hieruit volgt, dat in werkelijkheid de hitgaven sterker stijgen dan de inkom- sten. Dit zou reden zijn tot ernstige bezorgd heid, ware het niet, dat de bestaande re geling van de financiële verhouding tus sen Rijk en gemeente op een einde loopt en weldra door een andere zal worden vervangen. Zonder overdreven optimistisch te zijn, Verwachten B. en W. dat de nieuwe rege ling verbetering van de inkomsten zal brengen, ook al is niet te zeggen, in wel ke mate deze zal optreden. Ar»v»»rtpntn» QooMrw* «onSchiedam amêUVkm 81ste Jaargang No. 24120 AM 19 SCHIEDAM TELEFOON 6 6 1 '5 2 POSTREKENING NR. S 9 0 9 4 S ADVERTENTIES f 0J5 per mm-hoogte. Bij con-traet speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 1 0.30 per mm-boogte. Bij contract apecftaJ)# tarieven. kampioenen tot 20 woorden f 0.90 bij voomMfce- taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Aïle atSvertenstde-oarders warden artge- sloten en uütgewoexü overe«dMenEtóg de Regelen voor bet Adveroenrae- abonnementen t 7.49 per kwartaal, 1 2.54 tnaond en t 0.59 pet weeOc. per een overvloed en kleurenweelde geleverd als nooit te voren. Eveneens door de droogte had de tuin nogal wat te lijden van ongedierte: woelmuizen en bladluis. Daarentegen waren er weinig mollen. Hun jachtterrein lag aanmerkelijk dieper, omdat hun prooi, regenwormen, diepere, dus vochtiger regionen had op gezocht. Het verloop in de groepen leer lingen was zeer gering, het verzuim eveneens, ook in de vakanties. De be langstelling van de ouders was groter dan andere jaren. Dit bleek vooral bij de „instuif" op 11 juli, toen er veel bezoek was. Een en ander hield misschien ver band met de hoge groenteprijzen in de winkel. Bij een geregelde controle van een zeer middelmatige tuin (20 m2) kwam men tot een seizoenopbrengst van 18.10. Dit zegt wel iets. Veel dank is verschul digd aan het gemeentebestuur, dat geld en arbeid disponibel stelde. Zonder dat. zou de schooltuin niet kunnen bestaan. Dank werd ook gebracht aan de heren J. Schippér en D. Keurhorst, resp. chef en opzichter van de gemeentelijke plant soendienst, de deskundige leiders achter de schermen. Binnenkort gaat de ploeg weer in' de grond en wordt door de ge meente een aanvang gemaakt met het „bouwrijp" maken van de bodem voor het nieuwe seizoen. In 1960 hoopt de Schiedamse schooltuin zijn poorten weer te openen. De volgende leerlingen werden wegens trouwe opkomst en buitengewone ijver namens het gemeentebestuur met een prijsje onderscheiden eerste prijs Kees Alblas, Marja v. d. Bos, Marian Brugman, Gerda Cijs, Kees 't Hart, Arie Hoek, Hans Holleman, Henk van Klink, Jan Koudijzer, Jacob Putters, Loes Snel- leman, Dirk Westland. Tweede prijs: Jacob Boer; Bennie Breedijk, Loes v. d. Giesen; Ilone van Heel; Thys Jur- gens; Jan Kalisvaart; Hans van Kersen, Marleen Mulder, Hans van Pelt, Dorus van Rijswijk, Ronnie Schotte, Tineke Advertentie EXTRA VLETO RECLAME Haché complet van i n f 1.28 voor I I O met zakje kruiden 250 gram Lunchworst Broersveld 159 - Mgr. Nolenslaan 846 Voerman. Derde prijs: Joke de Bood, Maaike Breedijk; Harry Grashof; Mar- gareth den Hoed, Ina v. d. Hoek, Reyer Heesemans, Roseriet Koogje, Koos v. d. Laan, Kees van Mil, Sep de Vlieger. Hans v. d. Wateren, Kees Zeelenberg. 1 Het bestuur van het Kath. Vrouwen gilde maakt de leden erop attent, dat er nog enige plaatsen vrij zijn voor de ver diepingsdag op 27 oktober a.s. op Bou- vigne. De kosten zijn inclusief koffie, diner, thee, avondboterham en reiskos ten, f 10,— per persoon. Opgeven bij de bekende adressen tot en met zondag. Zondag jl. heeft de W.S.V. „S.W.S. en O.V." met een seniorgroep een wandel tocht langs het strand gemaakt van Hoek van Holland naar Loosduinen. Men vertrok vanaf café-restaurant De Sein post te Hoek van Holland. Na in Mon ster een ogenblik gerust te hebbén is men naar Loosduinen gewandeld en dank zij de nog zeer gunstige weersom standigheden, nl. wat zon en een flink briesje, kwamen allen fit weer in Schie dam terug met het vaste voornemen deze tocht als traditie te blijven hand haven. Allen ontvingen uit handen van de voorzitter een diploma van de ver eniging. Burgemeester mr. J. W. Peek toonde zijn belangstelling bjj de EHBO-wedstrjjd en liet zich door dr. B. A. te Velde voorlichten. Op dit moment was de commandant van groep 1 van de r.-k. EHBO, de heer W. Elgers, druk in de weer met een der denk beeldige slachtoffers de nodige hulp te verlenen. Een heel zwak spelend SVV heeft het KFC, dat door het ontbreken van spil Crok en de haifspeler Keereweer lang niet op volle oorlogssterkte was, in de ontmoeting, die slechts door 1800 toe schouwers werd bijgewoond, wel heel gemakkelijk gemaakt. Zonder enige in spanning van betekenis namen de Ho gers in de eerste helft tegen de wind 'n 2-0 voorsprong en brachten 't daar naast nog tot twee afgekeurde treffers. Na de hervatting liep K.F.C. tot 3-0 uit, waarna de Schiedammers de eer wisten te redden, terwijl in de reste rende tijd de gastheren de stand tot 5-1 wisten op te voeren. Vooral in de eerste helft maakte het spel van SVV maar een povere indruk. Het veel te lage tempo werd door de ijver lang niet goedgemaakt en hierdoor kreeg De tactiek van SHS is; meteen toe slaan na het beginsignaal. Dat ging tegen Hermes DVS nu eens niet op want het waren juist de Schiedammers die al na 2 minuten de leiding namen. Een fout in de wel zeer wankele de fensie van SHS werd door Ten Braak doeltreffend uitgebuit. En van dat mo ment af had HDVS beide punten al in handen. Doelman Van Diest behoefde zich vrij wel niet in te spannen. Daarvoor was de aanval van SHS te zwak en werd er te onsamenhangend gespeeld. Trouwens, de gehele Haagse ploeg was technisch de mindere dan de Schiedammers. Alleen doelman Eype en spil Beekhuizen kon den zich in de SHS-verdediging meten met de vijandelijke aanval. Maar het be zit van 2 redelijke verdedigers bleek niet voldoende. Ruim een kwartier na de ope ningstreffer van Ten Braak combineerde HDVS keurig naar het Haagse doel en Van den Burg legde de laatste hand aan de aanval, waardoor de rust met een zeer verdiende voorsprong van 2-0 inging. Maar SHS is een ploeg die niet gewon nen geeft voor het laatste signaal. De Ha genaars begonnen na de rust dan ook aan een offensief, waarin vooral de halves Zuidgeest en De Wit. een actief aandeel hadden. Zodra de bal echter in de voorhoede was beiand, was alle gevaar verdwenen Ook middenvoor Spierings, die de laatste tijd nogal op schot was, wachtte ver geefs op een kans. Het feit dat hij slechts twee maal de talenten van Van Diest op de proef kon stellen, zegt voldoende. Een half uur was er in de tweede helft gespeeld toen Van den Burg met een ju weel van een doelpunt de zege voor HDVS volkomen veilig stelde. Dat derde RAP en TSF goed van start De eerste wedstrijden in de lagere klas sen zijn verspeeld en van de Schiedamse verenigingen hebben RAP uit Kethel en TSF de volle winst weten te veroveren. Service leed een kleine nederlaag en ln de overgangsklasse had Noad tegen het sterke DOS niet veel in te brengen. Noad met H. Aben, N. Allmendinger en in valler J. Meuldijk had in DOS 1 een zeer sterke tegenstander getroffen en daar door was het pleit al gauw beslecht. Het enige Noad-punt werd gescoord door H. Aben. Volgende week gaat Noad dc verre reis naar Vlissingen maken om daar Sorry te bestrijden. Winst op deze tegenstander zou Noad wat uit de gevaar lijke zone halen, want door de tot nu toe behaalde resultaten is het daar lelijk in beland. Service kreeg Eendracht 2 op bezoek, maar moest na een spannend duel met soms goede momenten de winst aan de gasten laten. Het dubbelspel bracht pas de beslissing. Uitslag dus 4-6. Deze week GerminalService. De lagere teams van Service begonnen heel goed door beide te zegevieren. Het pas gepromoveerde TSF maakte in de derde klasse een goede entrée door met liefst 9-1 Een dracht 6 te verslaan. J. Zuidgeest was evenals J. Lindeman uitstekend op dreef. Alleen A. Bouwen moest een keer capituleren. Deze week bekampt men W.T.W. uit Maassluis. Onderschat men deze tegenstander niet, dan ligt winst in het verschiet. RAP debuteerde in de vierde klasse ook heel goed door met 9-1 van TAV A 3 te winnen. Deze week komt Hollandiaan 4 op bezoek, a.s. vrijdagavond in het r.-k. Verenigingsgebouw. Uitslagen van de lagere teams: Roteb 1Noad 2, 4-6; Service 2Sozaro 1, 7-3; Coop WRService 3, 3-7; Elan 8 RAP 2, 1-9; Emba 3RAP 3, 9-1. GEBOREN: Anne M„ dochter van M. Winkelman en K. M. Johansson Vaara; Petrus H. A„ zoon van E. C. A. van Tie nen en A. Zwanenburg. OVERLEDEN: N. Stoppelenburg, 42 j„ echtg. van C. van Meijeren; J. M. van Dijk, 81 jaar. doelpunt betekende tevens de genadeklap voor SHS dat zelf wel inzag dat er met een zo steriele voorhoede geen eer meer was te behalen. Toen HDVS het derde doelpunt scoor de, speelde de ploeg in feite met tien man omdat rechtsbuiten Groenewegen gebles seerd was geraakt. Hij hinkte nog slechts wat mee. Wat geen bezwaar was om de dertienduizend toeschouwers te tonen dat Hermes inderdaad de sterkste was. Advertentie PASSAGE SCHIEDAM z U ID - HOLLANDSCHE KANTOORBOEKHANDEL KFC het beste van het spel. Vijftien se conden na de aftrap lag de bal reeds achter doelman Tap, die door de beste Koogse aanval gepasseerd werd. Via Blok kreeg Van Vlierden, de kandidaat voor het Nederlandse militaire elftal, een uitstekende kans, die hij prompt benutte vooral ook omdat de Schiedamse achter hoede voor vermeend buitenspel afrem de (1-0). Door het grote windvoordeel waren de gasten hierna sterker, waarbij zij door treuzelen verzuimden te schieten. Veel gevaar was er voor doelman Schouten dan ook Biet. Hoewel minder in aantal waren de Koogse stormlopen veel gevaar lijker en dit kwam na vierentwintig mi nuten tot uitdrukking toen Bosschier eerst tegen de sw-lat knalde en de Schiedamse haifspeler Klein op de doellijn redding moest brengen. Dit alles was toch uitstel, want drie minuten la ter dook Blok alleen voor keeper TJap op, hetgeen de 2-0 op het scoringsbord las gevolg had. Kort hierop raakte bij SVV Van Elderen geblesseerd en kwam Van Kampen zijn plaats innemen. Het initia tief bleef ook hierna bij de thuisclub, die over het algemeen ook vinniger optrad. Toch kreeg Van Pelt nog een uitstekende kans om de achterstand te verkleinen, maar door treuzelen kon ook deze niet benut worden. Nog voor de rust werden 'Koogse treffers van Derks en Van Vlier den wegens buitenspel geannuleerd. Na de hervatting kwam SVV met beter veldspel voor de dag en het werd er voor de thuisclub niet beter op toen Koemans geblesseerd raakte en vanaf dat moment op de linksbuitenplaats meehinkte. De Schiedammers kwamen meer in de aan val, maar tot enig gevaar kwamen zij niet ondanks de ijver, die veteraan Köne- man aan de dag legde. Na 18 minuten flitste Van Vlieden langs de SVV-spil Hekman, waarna ook keeper Tap moest capituleren, 3-0. Moedig hielden de be zoekers vol en tenslotte kon na 28 minu ten de Schiedamse eer gered worden. Een voorzet van De Groot werkte Wink met 'n kopbal volgens de regels van de kunst af (3-1), maar twee minuten later had Bosschieter aan de andere zijde het ant woord op dit Schiedamse succesje klaar (4-1). In de resterende tijd bracht Derks de eindstand nog op 5-1 en toen zes minuten hierna het eindsignaal weer klonk, had niemand hier spijt van. Hiervoor was het spel te matig en was er van spanning in dit treffen totaal geen sprake. Gisteren is het 992 ton metende Engel se stoomschip „The President", dat van Boston naar Rotterdam kwam, met een lading piekijzer en naar de Waalhaven opstoomde, te dicht de oever van de Maasboulevard genaderd en niet ver van „Europoort" bijna op het talud gelopen. De sleepboot „Atjeh" wist dit echter nog op het laatste ogenblik te voorkomen. In het Dieren-asiel in de St.-Anazus- terstraat is een kleine bruine hond (teef) opgenomen, waarvan de eigenaar onbe kend is. De hond draagt een plaatje met het nummer 23383. Ter gelegenheid van het 45-jarig be staan van de vereniging „Helpers en Help sters van de Roode Kruis-colonne Schie dam" werd zaterdagmiddag in de grote zaal van gebouw „Irene" een wedstrijd gehouden in het verlenen van eerste hulp bij ongevallen. Behalve door ploegen van de Roode Kruis-colonne werd deelgeno men door ploegen van de plaatselijke EHBO-verenigingen alsmede door een tweetal van de B. B. Verondersteld werd, dat hulp verleend moest worden aan twee slachtoffers van een scheeps-explosie die er beide vre selijk naar aan toe waren. De deelnemen de groepen kregen als opdracht deze men sen eerste hulp te verlenen en te vervoe ren naar een huis. in afwachting van de komst van de ziekenauto. Men had de situatie zo bedrieglijk na gebootst, dat een der jongeren onder het groot aantal toeschouwers bij het zien van al deze ellende het vaantje streek. Onder de toeschouwers bevond zich bur gemeester mr. J. W. Peek, die zich door een der aanwezige artsen over de gang van zaken liet voorlichten. Met de hoofd inspecteur Kloezeman was de politie eveneens vertegenwoordigd. Van de zij de van het Roode Kruis woonde overste E. E. O. Meuleman uit Den Haag de wed strijd bij. Van de negen deelnemende ploe gen bereikte die van de B. B. de beste resultaten. De totaaluitslag luidde als volgt: 1. groep 2 B.B. met 238% pnt.; 2. groep 1 B. B. 233y2 pnt.; 3 groep 2 Kon. EHBO, afd. Schiedam. 122V2 pnt.; 4. groep 2 Roode Kruis, 220% pnt.; 5. groep 1 r.-k. EHBO, 203% pnt.; 6 groep 2 Kon. EHBO, 195 punten; 7 groep 2 r.-k. EHBO. 187% pnt.; 8 groep r.-k. EHBO uit Ke thel, 184 pnt.; 9 groep 1 Roode Kruis met 171 pnt. De drie best geplaatsten voor de com- mandantenprijzen waren: 1. mevr. E. Rimmer-Smiek van de B. B. groep 2 met 100 pnt.; 2 en 3 de heren A. van Dalen en Verlinden met resp. 90 en 80 punten. In de jury hadden zitting de artsen M. H. Borger en B. A. te Velde uit Rotterdam en G. B. C Meyer uit Overschie. De voor zitter van het plaatselijke afdelingsbe stuur van het Nederlandse Roode Kruis, dr. J. A. H. v. d. Berg reikte na afloop de prijzen uit. Wij maken de leden er op attent, dat dinsdag a.s. om 2 uur de film aanvangt van „Zijn Grote Dag". De vertoning heeft plaats in het gebouw Arcade, Lange Haven. Naar vanzelf spreekt zal de viering van het 40-jarig bestaan van de R.K. S.V. „Excelsior" in juni 1960 op bijzonder luisterrijke wijze gevierd worden. Er is een commissie samengesteld, die zich met de organisatie van de verschillende evenementen zal belasten. Hierin hebben zitting de heren J. Kloos, B. Janse, J. van Harmeien, H. Troost en G. Kerk- laan. Deze commissie heeft een concept programma vastgesteld dat er als volgt uitziet. In mei zal een jubileum-clubblad of gedenkboek verschijnen. Een feestavond tevens jubileumwedstrijden worden de viering voor jongeren. Ook voor de senio ren krijgen jubileumwedstrijden een plaats in het programma. Natuurlijk zal een reünie voor leden en oud-leden beven 35 jaar, te houden op 4 juni, een gebeur tenis worden, waarbij het verleden van de zwartwitte gemeenschap weer eens naar voren wordt gehaald. De cricketafdeling zal vervolgens op 5 juni een ere-wedstrijd spelen. Zaterdag 11 juni vindt dan de grote receptie plaats. De kerkelijke viering zal bestaan uit het gemeenschappelijk bijwonen van een H. Mis, met na afloop een feestelijk ontbijt. Samen met de grote feestdag werd hiervoor de zondag van de 12e juni vastgesteld; één dag dus voor de eigen lijke oprichtingsdatum. Elk verenigingsonderdeel zal een bij drage leveren aan het realiseren van dit uitgebreide programma, dat het feest van de zwartwitten tot een gebeurtenis van grote betekenis moet maken. De wijzerplaten van de Singeltoren hebben nu verlichte wijzers en cijfers en de Singelkerk kreeg hiermede een pri meur voor Schiedam. De verlichting werd aangelegd door het technisch bu reau J. M, Elderhorst &Zn. te Zoeter- woude. Op iedere wijzerplaat, met een middellijn van ongeveer twee meter, werden van binnenuit 32 lampjes ge monteerd, met een lengte van twintig cm. De lampjes zijn met plexiglas om geven, om ze tegen weersinvloeden te beschermen. Mocht door blikseminslag of storm een dezer lampjes breken, dan ^kan dit op eenvoudige wijze verholpen Worden. In elke wijzerplaat is voor dit* doel een klein luikje aangebracht. Het gereedkomen van deze verlichting valt juist samen met de gezinsweek, die gisteravond begonnen is. Alle Singelparo chianen weten nu ook in de late avond en vroege morgen hoe laat het is, terwijl ook de reizigers, die op weg zijn naar het station, veel gemak van deze ver lichting zullen ondervinden. J, "V<- 4 y•A -ii 5 frifrfr' ÏK Over het algemeen heeft het achter ons liggend weekeinde het lager voetbal geen overdadige winst opgeleverd. Dit geldt niet voor dc twccde-klasser Excelsior '20, die met een 21 overwinning op LFC de tweede thuisoverwinning boekte. Het overwicht van de zwartwitten is met deze uitslag echter maar matig uitgedrukt, want met wat meer geluk zou deze min stens 51 geweest moeten zijn, waarmede de Leidenaars dan stellig genoegen had den kunnen nemen. Van het begin af aan demonstreerde de thuisclub een tech nisch op hoop peil staand spelletje voet bal, waarbij het teamverband niets te wensen overliet. Open en snel waren de aanvallen waarmee keer op keer de Lcidse verdediging voor grote problemen werd geplaatst. In deze aanval roerde Ooms zich geducht en ook linksbuiten Me taal bleek, althans wat veldspel betreft, een verbetering, al had hij zjjn schot dit maal in de kleedkamers gelaten. Ook de bezoekers lieten zich niet onbe tuigd, maar gebrek aan schotvaardigheid stond hier succes in de weg, al bood de goed op dreef zijnde verdediging der gast heren hun hiertoe maar weinig kansen. Van het begin af nam Excelsior bezit van het middenveld en als eerste loste A. Bierhuizen een schot op het Leidse doel, dat echter langs de verkeerde kant van de paal ging. In de 10e minuut drong V. d. Ven ver door, zette vanaf de abhter- lijn de bal scherp voor, waarna Ooms met een harde schuiver in de rechter benedenhoek scoorde, 10. Leidse tegen aanvallen brachten v. Veen in actie die ook een te zacht geplaatste terugspeel bal kreeg te verwerken. In de 18e mi nuut moest hij echter zwichten voor een harde kopbal van de Leidse rechtsbinnen op aangeven van diens linksbuiten die Th. Bierhuizen te snel af was: 11. Ex celsior antwoordde met een zwaar offen sief waardoor de verdediging der gasten onder zeer zware druk werd geplaatst. Janse zag hierbij zijn inzet uit een voor zet van v. d. Ven op het door de doelman verlaten doel, door een der backs van de doellijn getrapt. Even later wierp deze doelman zich in uiterste nood op zijn schietgrage schoen maar hield daarna beide benen van de linksbinnen stevig omstrengeld. Dit kwam hem op een straf schop te staan waaruit Van Oers de stand op 2—1 bracht. Legio kansen kreeg hier na de Excelsior-voorhoede. Metaal kreeg uit een goede combinatie met Zuiderwijk een opgelegde kans, maar faalde volko men. Even later schoot de aanvalsleider in vrije positie over de lat en zo verliep de eerste helft. Ook de tweede helft was voor de thuisclub en enkele malen moest de paal voor de Leidenaars redding bren gen. Zuiderwijk schoot nog eenmaal in doelmans handen terwijl Janse de door hem na een hoekschop ingekopte bal door de doelman zag gestopt. Het laatste kwartier kwam LFC wat meer in de aanval in een vertwijfelde poging alsnog een draw te forceren. Onder grote span ning kwam het einde, met onveranderde stand, van deze aantrekkelijke strijd die door een groot aantal toeschouwers werd bijgewoond. In een aantrekkelijke en pittige wed strijd heeft DHS in eigen huis tegen Westlandia met een 22 gelijkspel genoe gen moeten nemen. In de eerste helft pro fiteerden de bezoekers van het windvoor deel maar werden door de geelzwarte verdediging goed opgevangen. In de 20e minuut scoorde de Naaldwijkse rechtsbin nen uit een fraaie solorush 01. Nog voor de thee benutte linksbuiten Roozen ech ter een trough-pass door de bal over de uitlopende doelman in het net te plaatsen. Ondanks dat DHS in de tweede helft sterker was, werd het in de 39e minuut 1—2, toen na een foutje van Struik de bal door Soudijn wel gestopt werd, maar vol gens de arbiter achter de doellijn. Eerst drie minuten voor tijd slaagde opnieuw Roozen erin wederom met een boogbal de Westlandia-doelman te verrassen: 2-2. De strijd bij de vierde klassers leverde ditmaal alleen voor DRZ en URSUS de volle winst op SVDPW verloor wat on fortuinlijk bij 's-Gravenzande en ver speelde hiermede de kans om met deze afdelingsleider gelijk te komen. Nadat de gastheren in de 10e minuut de leiding ge nomen hadden zorgde midvoor v. d. Vlist voor de gelijkmaker: 11. Onze stadge noten hadden gedurende de gehele eerste helft het beste deel van het spel. Na de thee ging het gelijk op en vijf minuten voor tijd viel de beslissing toen eerst stopper Bonefaas werd gevloerd en ook doelman Kooyman ondersteboven werd gelopen: 12. Bonefaas moest door v. Unen worden vervangen maar in de stand kwam geen verandering meer. Op een moeilijk bespeelbaar terrein heeft een technisch goed Schiedam bij Naaldwijk met een draw genoegen moe ten nemen. Ondanks het windnadeel to gen de zwartwitten keer op keer ten aan val waarbij de bal steeds goed laag werd gehouden. Verder dan een hard schot van v. Huet dat rakelings naast ging, kwamen de Schiedammers echter niet. Ook in de tweede helft namen onze stadgenoten, na een kort overwicht van Naaldwijk het ini tiatief in handen maar wisten tegen de stug verdedigende Westlanders niet tot scoren te komen. Ook tegen hekkensluiter EDS slaagde SFC er niet in een einde te maken aan de reeks gelijke spelen die tot nu toe in deze competitie de resultaten der blauw zwarten zijn geweest. Nu werd het op nieuw 11 nadat Schell in een goede eerste helft voor een 1-0 voorsprong had gezorgd. Bijna had Bosman zelfs voor 2-0 gezorgd maar hij zag zijn harde inzet door de paal gekeerd. De tweede helft bracht slecht voetbal waarbij de links binnen der gasten gelijk kon maken: 1-1. Ursus heeft zich door de naam Geluk- vogels weinig laten intimideren en de beide punten mee naar Schiedam ge bracht. Midvoor Huygen strafte in de 5e minuut een verdedigmgsfout af en bracht een kwartier voor rust na een fraaie solo-actie zelfs de stand op 0—2. Deze voorsprong moest in de tweede helft zwaar verdedigd worden tegen elf vogels die nu het geluk niet aan hun zijde hadden. In de 38e minuut trgf bij een hoekschop een inswinger doel en hierna werd het in het doelgebied van Ursus vaak een benauwde situatie waar aan met succes het hoofd werd geboden: 1—2. Het bewijs dat bij DRZ de bakens met succes verzet werden is de 32 overwin ning op leider Unio in afdeling 4F. In de eerste helft wogen de partijen goed te gen elkaar op en slaagde Collé er in de dertigste minuut in een goede pass van Wigmans fraai te benutten 0—1. Ondanks dat Unio in de tweede helft een fel offen sief ontketende werd het in de 24e mi nuut 0—2 doordat een der verdedigers de bal in eigen doel plaatste. Uit een verre pass van v. Ouweren kopte Wig mans zes minuten later nummer drie ach ter de Unio-doelman waarna de roodwit- ten zich gingen toeleggen op het consoli deren van deze fraaie 30 voorsprong. Uit een strafschop werd het één minuut later 13 maar verder dan een tweede treffer, gescoord door hun midvoor wis ten de gastheren het niet te brengen: 2-3. Het danig in de knel geraakte WF heeft bij Steeds Hooger een 11 gelijk spel uit het vuur gesleept ten teken dat ook hier de tijd voor herstel is aangebro ken. Eerst in de tweede helft wist van Zouwen te scoren maar twee minuten la ter was het weer gelijk. Ondanks een zwaar offensief door de gastheren ontke tend, bleef het bij deze puntenverdeling. Voor Demos is het bij Swift Boys op nieuw op een zege uitgelopen waarmee de opmars werd voortgezet. Binnen een kwartier keken de gastheren reeds tegen een 20 achterstand aan maar deze ging verloren doordat in eerste instantie in de verdediging enkele foutjes werden ge maakt en de Schiedamse doelman zijn zonneklep had thuisgelaten. Dit laatste euvel werd oorzaak dat onze stadgeno ten zelfs met een 32 achterstand thee gingen drinken. Uit een strafschop maak te C. Tettero in de negende minuut van de tweede helft gelijk cn kort voor tijd benutte deze zelfde speler een goede pass van zijn broer Chris 34. Dit hield niet alleen de overwinning in maar hij bracht tevens hiermede het vierde doelpunt op zijn naam. Het 1—1 gelijk spel, bij SC Delta, was voor Schiedamse Boys, zonder midvoor Bonte, die wegens een opgelopen knie blessure niet van de partij kon zijn, een bevredigend resultaat. Doordat nu het verband in de voorhoede zoek was sloten de gastheren de eerste helft met een 10 voorsprong af. Jongeneel zorgde drie mi nuten voor tijd dat alsnog één puntje mee naar huis genomen kon worden. Met een 0—0 draw is voor HBSS een einde gekomen aan de reeks nederlagen. De oranjehemden verschenen bij Groote Lindt met een totaal gewijzigde ploeg Aan beide kanten deden zich scorings kansen voor welke echter onbenut bleven Walkenbach bleek een versterking voor de verdediging terwijl het opstellen van Droge en Mulder in de voorhoede meer vaart in de aanval bracht. Dè wedstrijd bij hetzaterdagvoetbal was de derby GTB—PPSC welke in een 1—0 overwinning voor de thuisclub is ge ëindigd. Voor de Boshoekers betekende dit de eerste nederlaag in het seizoen De lichte PPSC-aanval kon zich niet vol doende ontplooien tegen het vaak harde verdedigingsblok van de thuisclub. Het enige doelpunt viel tien minuten in de tweede helft toen de PPSC-doelman zich op een ver schot verkeek. In een zeer matige wedstrijd heeft GSS in Vlaardmgen met 1—0 over Sunlight weten te zegevieren. De gewijzigde op stelling bleek geen succes en toen in de tweede helft alles weer bij het oude was, scoorde Schop uit een voorzet van Putters het enige doelpunt van de wedstrijd. Mevrouw Hilde, verpleegde in het St.- Jacobs-gasthuis, wordt de volgende maand 100 jaar. Kinderen van een zondagsschool brachten haar gisteren oogstgaven. Passage Theater: Duinkerken (18 jaar) weekdagen 2 en 8.15 uur, zaterdag en zon dag 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Donderdagavond geen filmvoorstelling. Monopole-Theater: Eiland der ver schrikking (14 jaar) werkdagen 2, 7 en 9, zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9 uur. stedelijk Museum: Dagelijks van III--.' zondags van 12—5 uur. Tentoonstelling werken van Lucebert en werken van mo derne Nederlandse schilders uit Museum Boymans- v. Beuningen. Grote kerk: Handelconcert, Schie damse koren, 8 uur. VLETO-EXPOSITIE Dinsdag 27 oktober 1522 uur; woens dag 28 oktober 1022 uur Vleestentoon stelling „VLETO", abattoir Stadhuislaan toegang gratis. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: Apotheek Rembrandt. Rembrandtlaan 5. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-L1DU1NA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau er Leeszaal voor volwassenen: dl., do. za Uitleenpost Kerkweg 46 Kethel: zo 11 ;u —1230 uur Uitleenpost Molenstnge) Noodkerk Kr tbel: di 48 uur Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: dt. 8 30—f uur: vr 78 uur: jeugd: wo 25 uur Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wi- bautplein (zijingang): jeugd: wo 1.305 uur: volw.: wo en vr 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma 78 uur Arena: Some like it hot (volw.); Capi tol: Tien seconden van de hel (volw. i. Central: Serenade (14 jaar); Cineac A.D.: Het rijkste meisje ter wereld (aj.i. Cineac N.R.C.: Actualiteiten Ca.l.)Co losseum: Mysterie der 2 vrouwen (18 jaar). Als de kraanvogels overvliegen (14 jaar), Rob. Crusoe cn Co (a.1.); Har monie: Het dagboek van Anne Frank (a.l.); Lumière: Sonansee (a.l.); Luxor: Drempel der oneindigheid (14 jaar); Me tro: Foei, Nicole (ontoelaatbaar); Prin ses: Een vrouw van de wijde vlakte (14 jaar); Rex: Hebzucht (14 jaar); Thalia De neven (18 jaar); 't Venster: Mijn bes te vijand (a.l.); Victoria: Tiger Bay (14 jaai) Kind hearts and coronets (18 jaar). Sport staalt spieren (a.l.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3