Hans Günther Winkler de beste ruiter op „Jumping Amsterdam" Franse militairen laatste dag excelleren op del SANA- TOGEN Nejg'ÓÏMPO KERES loopt een half punt in op Tal Schakers voor Engeland te sterk: 7V2-11 Ijverig US bezorgt de grootste moeite: 75-83 Laren geeft tegen Be Fair ruime voorsprong prijs Sfeervol hippisch festijn in RAI-gebouw mm Concordia blijft opzien baren Derde plaats van Smyslov onzeker m JA<aO shawls Landlust klopt Blue Stars Nu ook in het zuiden hockeycompetitie Maasstad stelt hevig teleur Jamin verslaat weer alle concurrenten In hoofdklasse drie clubs ongeslagen Hi KANDIDATENSCHAAKTOERNOQI Basketballcompetitie WEST ZUID OOST NOORD MAANDAG 26 OKTOBER 1959 chocolade in topvorm product in Melk en Puur neem Grote race in Amerika Volleybalcompetitie T afeltenniscompetitie Advertentie De Franse militaire ruiters zijn zondag beslist niet met de „Franse slag" aan het werk gegaan. Want alle drie de internationale concoursen op de laatste dag van het zo geslaagde „Jumping Amsterdam" leverden een Franse zege op. Kapitein de Fombelle zorgde met Bucephale voor overwinningen in de aanloopnummers tot het sluitstuk van de dag, de Grote Prijs van de stad Amsterdam. En luitenant-kolonel Fresson, de commandant van de Franse militaire rijschool, slaagde er in deze grote prijs na barrage in de wacht te slepen, zodat tegen middernacht voor de derde maal achtereen de Marseillaise weerklonk. Ondanks dit Franse overwicht op de slotdag bleef Hans Winkler niet alleen met Halla de beste combinatie van dit concours, hetgeen hem de door H. M. de Koningin beschikbaar gestelde medaille voor de Prix des Yainqueurs opleverde, maar tevens de beste ruiter over het geheel genomen. De sterkste Nederlandse ruiter was ontegenzeglijk Harrie Wouters van den Oudenweijer, die het zondagavond met Irene Jansen tot de laatste vijf in de grote prijs bracht. De beste amazone van het concours werd natuurlijk Pat Smythc, die, hoewel ze niet tot opzienbarende prestaties kwam, toch in de Belgische en Nederlandse dames geen ware concurrenten had. Bij de Nederlandse amazones domineerde Mady Koster. =iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Een opvallende figuur in het interna- tionale concours-hippique in het RA1- gebouw te Amsterdam is geweest de befaamde springruiter Hans Günther Winkler. Hier ziet men hem in actie met - een van zijn nieuwste troeven, Romanus. Het hoogtepunt vati de wedstrijden van zaterdag, di edoor prinses Beatrix werden bijgewoond, was de puis sance, die in een enigszins verrassende zege van de Ierse burgerruiter Seamus Hayes eindigde. Het gezelschap, dat na de tweede barrage, waarin de muur tot 1.80 meter wqg verhoogd, overbleef, tel de immers zoveel imposante namen dat de nog vrij onbekende Ter echt niet als favoriet startte. Hans Winkler met Hal- la en niet te vergeten de Zuidafrikaan Bob Grayston, die met Captain Bligh de vorige zondag in Brussel de puissance had gewonnen, waren het hoogst geno teerd van het zestal, dat aan de 1.90 meter hoge muur begon. De schijnbaar nonchalant rijdende Franse kapit.ein de Fombelle. de Engelse Pat Smvthe en Harrie Wouters met Hubertus vielen op deze hoogte af. Winkler als eerste Toen Winkler als eerste in de ring verscheen om zijn aanval op de nu 2.00 meter hoge muur in te zetten, viel er een doodse stilte over de voor bet eerst goed bezette tribunes. Een kreet van te leurstelling doorbrak de spanning, waar in allen hadden verkeerd toen Winkler beheerst on de muur afging. Halla had gefaald. En precies zo verging het de Zuidafrikaan. Ook hij slaagde er niet in feilloos over het obstakel te komen en dus kon Haves onmiddellijk winnaar worden als hij de muur foutloos kon ne men. Hayes zette alles op alles. In volledige concentratie bracht hij Kilbrack over de eerste hindernis, die nauwelijks meetel de. Daarna keerde de Ier voor de beslis sende laatste aanval. Hayes hield Kil brack tot enkele meters voor de muur strak aan de teugel en liet de vos toen vrij. Er volgde een explosie. Hoog ging de combinatie over de muur, waarbij een krampachtige beweging van de achterbenen het kunststukie voltooiden. Een daverende ovatie rolde van de tri bunes om Hayes en Kilbrack te huldi gen en in ben alle deelnemers aan deze puissance, het eerste volwaardige inter nationale nummer van dit concours hip- pique. Want hoewel het prettig was in Wilüe Scheeren met Berenice zaterdagmiddag ook een Nederlandse winnaar te kunnen begroeten, was de naam van het spring concours, waarin de Vughtenaar zege vierde, „speel uw spel" een duidelijke aanwijzing vóór de aard van dit num mer. Inderdaad was dit een speels spel, waarin cracks als Winkler, .Fresson, Williams, Lefrant en Grayston nu eens niet de hoogste ogen gooiden. De op dracht van iedere deelnemer was: gedu rende 60 seconden in vrije keuze een aantal hindernissen te springen in een door de rijder zelf gekozen volgorde, Slechts de eerste hindernis was ver plicht. De klassering geschiedde aan de hand van het aantal vergaarde punten, waarbij uiteraard de combinatie die het meeste punten vergaard had de eerste plaats in de rangschikking kreeg. Het slotnummer van het internationa le indoor concours hippique op zondag was het springconcours om de Grote Prijs van de stad Amsterdam. Het par cours dat een lengte had van 340 meter en 10 hindernissen T13 sprongen, tot maximaal 1.50 meter hoog) telde, moest door de deelnemers tweemaal met het zelfde paard worden afgelegd. De tijd was 59 sec. De klassering werd verkre gen door het optellen van de fouten en de tijd in beide parcoursen gemaakt. Vijf deelnemers kwamen in de barrage. Deze ging over zes hindernissen van maximaal 1.55 meter. Het parcours was toen teruggebracht tot 300 meter. De tijd tot 52 sec. Ditmaal werd er slechts één ronde gereden. Onaangenaam incident Een onaangenaam incidentje in de Grote Prijs was het enige schaduwvlekje op dit concours, dat sportief gezien een bijzonder groot succes werd. Al tijdens de eerste ronde kwamen Hans Günther Winkler en de ZuidafriRaan Grayston bij de jury protesteren tegen de leng te van het parcours. Officieel was opge geven 340 meter, waarvoor de deelne mers een rijtijd kregen van 59 sec. Zo wel Grayston als Winkler met Halla notabene hadden deze rijtijd over schreden en daardoor strafpunten op gelopen, hetgeen hen in dit zeer sterke gezelschap vrijwel zeker uitschakelde voor de barrage en de Grote Prijs. Vol gens de beide herer zou het parcours niet goed opgemeten zijn en zij vroegen niet meer en minder dan het even op- Advertentie 0 De bekende Franse draver Jamin heeft zaterdagmiddag op de baan in Hollywood park de eerste manche van de „American trotting classic", die ge doteerd is met 75.000 dollar, gewonnen met een voorsprong van driekwart leng te. Outsider Silver Song werd tweede. De grote favoriet Senator Frost maak te fouten en eindigde als zevende. De race werd bijgewoond door 21.101 toe schouwers, een record voor de draverij en aan de westkust van Amerika. Jamin liep de mijl in 1 min 59,8 sec. nieuw te meten. Dc intfrnationale jury wees dit verzoek af na de bouwer van de parcoursen. de heer Jurgens, die op dit gebied internationale faam bezit, te hebben gehoord. Winkler en Grayston hadden zich bij deze beslissing neer te leggen. De cij fers wezen trouwens uit, dat die toege stane tijd van 59 sec. behoorlijk aan de ruime kant was. Want al in de eer ste ronde had Irene Jansen met Icare F II iedereen verbaasd doen staan met 'n foutloos parcours in veruit de snelste tijd van 52 sec. Die tijd werd in de vol gende omloop door de felle Ier Tom Wade verbeterd tot 51.4 sec. Lang kon hij zich hierop niet beroemen, want op nieuw was het Irene Jansen, die nog sneller ging. Wederom reed zij een fout loos parcours maar nu in precies 50 see.... Met Wade en Irene Jansen kwamen de Engelse kampioen Ted Williams, de Franse luitenant-kolonel Fresson en Harrie Wouters van den Oudenweijer in de barrage. Ted Williams, het type van de vergrijsde ruiter, die zich waar schijnlijk beter op de rug van zijn paard dan in een gemakkelijke leunstoel thuis voelt, ging het eerst rond. Foutloos in 38.4 sec. over de afstand van 300 me ier! Na hem was de onstuimige Wade de eerste die strafpunten opliep. Zekerheid voor alles Hij reed zo 'snel, dat hjj na een drie sprong te vlug moest wenden en np een dubbele oxer strandde. Harrie Wouters van den Oudenweijer koos eieren voor zijn geld. Of liever hjj koos de zeker heid van de vierde prijs door foutloos het parcours af te leggen in 40 sec Dat hij daarna nog naar de derde plaats steeg dankte Wouters aan Irene Jan sen, die na haar twee voortreffelijke parcoursen in de voorgaande ronden nu over dubbele spoorbomen struikelde en ook vier strafpunten opliep. De laatste man werd ook de winnaar. Lui tenant-kolonel Fresson ging met Grand Advertentie (Van onze volleybalmedewerker) In de hoofdklasse van de volleybal- competitie zijn nog drie teams zonder de pijnlijke ervaring van de nederlaag. Dat is dus een team minder dan de vo rige week. Ongeschonden zijn nog DES, Concordia en REVA. OVC struikelde echter over stadgenoot RVC (3-2). Dat Concordia nog zonder nederlaag is wekt ongetwijfeld de meeste verbazing. Dit maal werd van AMVJ, dat Degenkamp en Jansen miste, gewonnen. Deze zege was in 36 minuten opgebouwd. Een suc ces waarin vooral coach Mosterd een belangrjjk aandeel had. DES had met SOS veel meer moeite dan de setstanden (15-10, 15-10, 10-15 en 15-12) zouden doen veronderstellen. Ook Libanon technisch veel sterker dan HVS stuitte door het enthousiasme, waarmede HVS het technische tekort trachtte te camoufleren, op veel meer tegenstand dan men had verwacht. In de vjjfde set reduceerde HVS zelfs een 10-2 achterstand nog in 10-8 maar deze waarschuwing werd door Libanon niet misverstaan. Sportcentrum had weer de beschikking over international Din- ko van der Stoep. Het mocht echter te gen REVA toch niet baten. De kracht die er van Van der Stoep uitging ging waer verloren door het stuntelige sa menspel van de Hilversummers, die een zeer ongetrainde indruk maken en na vier wedstrijden nog zonder winst punt zijn. Bij RVC-OVC waren de routine van RVC en de smashkracht van Tuin man en Kaptein beslissend in het voor deel van RVC. Ook de dames van RVC zorgden voor een voortreffelijk resul taat. Boemerang incasseerde een 3-1 nederlaag en dat was vooral het werk van Gerda van Zweeden en Miep van Zweeden-De Vries. Een opvallend ster ke prestatie leverde ook Concordia door zonder international Ina Hof toch van AMVJ, en nog wel in Amsterdam te winnen. Uitslagen Hoofdklasse Heren; AMVJ- Concordia 6-15, 6-15, 7-15 (0-3), Sport- centrum-Reva 6-15, 12-15, 15-13, 14-16 (1-3), DES-SOS 15-10, 15-10, 10-15, 15-12 (3-1), RVC-OVC 11-15. 15-7, 15-6, 5-15, 15-11 (3-2), Libanon-HVS 14-16, 15-11, 15-13, 13-15, 15-8 (3-2). Dames: Die Raeckse-VC Veenendaal 15-10, 13-15, 15-8, 15-10 (3-1), AMVJ- Concordia 12-15, 15-4. 8-15, 15-13, 12-15 (2-3), Celebes-ZVC/K &V 15-12, 15-4, 3-15, 15-7 (3-1), RVC-Boemerang 15-8, 15-10, *5-15, 15-6 (3-1), St. Paul-SOS 15-6, 8-15, 8-15, 10-15 (1-3). De standen zijn Hoofdklasse Heren: DES 4-8, Concordia 3-6, Reva 3-6, RVC 4-6, OVC 4-6, Libanon 3-4, AMVJ 3-2, HVS 4-2, SOS 2-0, SVV 3-0, US 3-0, Sportcentrum 4-0. Dames: Celebes 4-8, Concordia 4-6, RVC 4-6, Die Raeckse 4-4, St. Paul 4-4, Boemerang 2-2, SOS 2-2, SVV 2-2, ZVC/K V 4-2, AMVJ 3-0, VC Veenendaal 3-0. "V-^v v In het kandiduteuschaaktoernnoi, waarvan de iaatse wedstrijden te Bel grado worden gespeeld, is de spanning aan de top nog niet geweken. Met nog twee ronden te spelen staat Tal een punt voor op zijn landgenoot Keres, die een half punt inliep door zijn vierde partij tegen Benkoe, evenals de drie voorgaande tot winst to brengen. Tal speelde remise tegen Petrosjan. Smys lov verloor van Petrosjaii en loopt nu de kans zijn derde plaats nog te ver spelen. Het zou betekenen dat hij de vol gende keer via zone-Wedstrijden het kan didatentoernooi moet bereiken, aange zien alleen de eerste drie van de rang lijst van deze wedstrijden vrijgesteld zijn. Tal en Pelrosjan hebben in hun partij en een vaste lijn aangehouden. Eindig den de eerste drie in remise, ook de vierde had een puntverdeling als resul taat. Reeds na twee uur spelen moest Smyslov, die in de opening een aantal fouten op elkaar stapelde, zich gewonnen geven tegen Gligoric. Be Russische ex- wereldkampioen kwam tegen de Ko- nings-Indische verdediging van Gligoric met hetzelfde tegenspel, dat Benkoe succes bracht tegen de Joegoslaviër in de eerste ronde. Bij de 13e zet leidde Smyslov echter zijn nederlaag in, toen hij zlin tegenstander toestond de paarden af te ruilen. Hiermee kwam hij in eon i vrijwel verloren positie. Na'achttien zet- i ten zag de Rus er geen heil meer in. j Keres en Benkoe speelden een scher pe variant van een Siciliaan, die reeds meermalen in dit toernooi op het bord is gebracht. Benkoe maakte een ernsti ge fout, toen hij met zijn zwarte raads heer in de linies \an zijn tegenstander doordrong, waardoor zijn koning op de zwarte lijnen zonder verdediging kwam. Keres trok hiervan profijt en greep de kans aan om zijn torens naar de h-lijn te brengen. Terwijl een schaakmat drei gend boven zijn hoofd hing, gaf Benkoe bij de 23e zet de partij gewonnen. De uitslagen van de 26e ronde waren: Tal-Petrosjan Smyslov-Gligoric 0—1, Keres-Benkoe 10, Fischer-Olafs- son afg. met winstkansen voor Fischer. De stand na de 26e ronde: 1. Tal 18M; pnt., 2. Keres 17% pnt., 3. Smys lov en Petrosjan beiden 14 pnt., 5. Gli goric 12% pnt., 6. Fischer 10% pnt. en 1 afg., 7. Olafsson 9 pnt. en 1 afg., 8. Benkoe 7 pnt. Advertentie Veneur foutloos over de hindernissen in 36.4 sec. De Grote Prijs van Amster dam was voor Frankrijk. Nog enkele uitslagen: Nationaal springconcours (lengte parcours 385 m, toegestane rijtijd 66 sec. Hoogte der 10 hindernissen van 1.20 tot 1.40 m). 1. H. Wouters van den Oudenweijer (Eist) met Pourquoi, 0 strfp., 61 sec; 2. H. Wouters van de Oudenweijer (Eist), met Wervelwind, strafpunt, 66.1 sec.; 3. mej. M. Koster (Bussum) met Axel, 1 strfpnt, 70 sec.; 4. A. Timmer (Heel- sum) met Tuscarora, 4 strfpnt., 57.1 sec. Parijs springconcours nationaal (vijf hindern. max. hoogte 1.60 m. Lengte parcours 340 m. Toegestane rijtijd 59 sec): 1. 'A. -Timmer (Heelsum) met Mohawk 15 p.: 2. H. J. M. Wouters van den Oudenweijer (Eist) met Pourquoi, 13"i pnt.; 3. H. Heener (Amsterdam) met Teresa, 13 pnt.; 4 en 5 mej. M. Koster (Bussum) met Axel en R. Kou- wenberg (Woensdrecht) met Quodian, elk 12 punten. Jachtspringconcours: 18 ruiters en amazones, die het parcours met 'n lengte van 460 m. met 13 hindernissen (16 spron gen) af moesten leggen. De toegestane rijtijd was 79 sec. 1. capt. B. de Fom- Belle (Fr.), Buoephale, 59.2 sec. tijd 54.2 sec. strafsec. 15 sec.; 2 en 3 Sea- mes Hayes (Ier!.), Kilrush, en R. Gray ston (Zuid-AfrikatSeahawk 62.8 sec. (57.8 en 5); 4. H. G. Winkler (Did), Sonnenglanz, 63.- sec. (58 en 5): 5. capt. B. dc Fombelle (Fra.), Emilius. 66.- sec. (56 en 10); 6. W. Scheeren (Ned), De Duitse ruiter Günther ging uit het zadel bij het nemen van de voorlaatste Baltimore 68.4 sec. (58.4 en 10). hindernis van het jachtspringconcours. Alles liep gelukkig goed af. Nederland heeft de tweedaagse schaak wedstrijd tegen Engeland, die zaterdag en zondag te Cheltenham werd gespeeld, ge wonnen. Op de eerste dag nam het Neder landse tiental reeds een voorsprong met 6'/23J4. Op de tweede dag was de score, toen de reglementaire speeltijd was ver streken, 54 in het voordeel van Neder land. Slechts de partij tussen Littlewood en Roessel werd afgebroken. Ons land, dat met 11tegen 7Jó punt in de meerderheid bleef, is dus reeds zeker van de eindover winning. Het staat vrijwel vast, dat ook Roessel het winstpunt in de wacht zal slepen, zodat de score dan 12TVz zal worden. Werd de eerste dag de indruk gewekt dat onze schakers het tot een gemakke lijke overwinning zouden brengen, op de tweede dag boden de Engelsen heel wat meer tegenstand. Alle partijen eindigden in remise, behalve die van Spahjaard, die er in slaagde na een fraaie koningsaari val het eerste winstpunt te boeken en daarmede de totale overwinning veilig te stellen. Aan het eerste bord wist Euwe zijn te genstander Penrose evenals zaterdag on der stevige druk te zetten, maar de En gelsman gaf geen krimp en wist door nauwgezet verdedigen stand te houden. Euwe speelde derhalve tweemaal remise. In de partij ClctTk—Donner had de Ne derlander aanvankelijk de beste vooruit zichten. Toen er echter steeds meer mate riaal van het bord verdween, verdween ook zijn voordeel en was remise het resul taat. Donner was zaterdag de eerste die voor Nederland een winstpunt liet noteren, in de hoofdvariant van het Nimzo-Indisch wist Donner met wit zijn tegenstander spoedig iif het nauw te drijven. Na eerst een pion te zijn voorgekomen wist hij kort daarop met een combinatie zijn tegen stander tot capitulatie te dwingen. Hierna zorgde Van Scheltinga voor het tweede winstpunt. In een siciliaan wist hij met zwart zijn tegenstander een zwakke d-pion te bezorgen en deze na een bombardement van alle stukken te veroveren. De vrijpion, die daaruit voortvloeide, bracht spoedig de overwinning. In een fraai uitgevoerde ko- ningsaanval scoorde Barendregt tegen Caf- ferty het derde Nederlandse punt. (Van onze basketballmedewerker) Het was zaterdagavond in de Apollo- hal niet moeilijk om in US-DED de bes te wedstrijd van de drie hoofdklasse duels voor de landelijke basketball-com petitie te herkennen. Dit duel was met aanmerkelijk meer tempo, raffinement en spanning gela den dan Landlust-Blue Stars en The Wolves-Agon. DED hield aan deze wedstrijd een 75-83 (rust 35-31)-triomf over. Een zege die tot tien minuten voor het ein de in gevaar was. Op dat moment ver overde US een 52-51 voorsprong en maakten de studenten de indruk naar een nog grotere voorsprong onder weg te zijn. DED-coach Aldenberg zag dat goed in en haalde Kees Smit voor de rust in topvorm (16-0) uit het veld daar deze grillige speler na de rust met een enorme inzinking liep te worstelen en verving Smit door Braun. DED had ogenblikkelijk zijn ritme te rug. de combinaties kregen weer een (Van onze hockeymedewerker) Eindelijk heeft de herfst haar ware karakter getoond in de vorm van regen, waardoor de velden van de Zuidelijke hockeyclubs voor de eerste keer in dit seizoen bespeelbaar waren. Daardoor kon de competitie in de Zuidelijke pro vincies een aanvang nemen. Venlo, de afdelingskampioen 1958/1959 bleek de lange rustperiode goed doorstaan te heb ben. Met maar liefst 70 werd van Push gewonnen. Union heep in Nijmegen ook met terreinmoeilijkheden te kampen gehad, doch kon het goede voorbeeld van Venlo na de lange zomerrust niet volgen. De Nijmegenaren leden tegen het beslist niet sterke Arnhem een verrassende nederlaag van 30. De povere resulta ten die ons Neder lands elftal in Mün- chen heeft geboekt zal niemand be vreemden die zondag j.l. aanwezig is geweest bij een der wedstrijden die de Westelijke eerste klassers speelden en waaruit de meeste spelers voor ons oranjeteam worden gekozen. Spelers als Zwier, Hooghiemstra en v. Gooswilhgen, die door het hockey- conflict niet meer tot de nationale kern ploeg behoren, waren met midvoor Mat- taar en linkshalf R. Meyer de enige spelers die hockey lieten zien. Het spel dat in de wedstrijd TOGOSCHC werd vertoond, was dan ook van geen groot allure. De landskampioenen lieten in de eerste helft duidelijk blijken dat men geen Togoon duchtte. Dat SCHC de rust slechts met een voorsprong van 10 inging is" niet toe te schrijven aan de goede verdediging van TOGO doch aan het te korte spel waaraan SCHC zich schuldig maakte. Het zelfverzeker de spel was de Stichtse toch nog bijna noodlottig geworden toen 2 min. na rust linksbinnen Kist met een hard schot doelman Dorhout Mees passeer de 11. Ongetwijfeld was dit het direc te resultaat van de geestelijke injectie die de heer Anjema zijn discipelen tijdens de rust in de kleedkamers had gegeven. Doch tegelijk met dit doelpunt was TOGO de les weer vergeten. Het plaatsen was slordig en men was steeds een tempo bij SCHC ten achter. Toen E. Zwier 15 min. na rust alleen door brak en drie verdedigers van TOGO reeds gepasseerd was, kon linksback T. Kruythof hem alleen door een un faire tackle het scoren beletten. De strafbully die hiervan het logische ge volg was werd door v. Gooswilligen benut 12. Tien minuten voor het ein de stelde SCHC de zege volkomen vei lig toen uit een van de vele aanvallen een strafcorner ontstond, waarmee de cornerroutiniers Hooghiemstra, Zwier en R. Meyer wel raad wisten 13. Laren dat beschouwd wordt als een der favorieten voor de Westelijke kam pioenstitel moest ondanks de voorsprong van 31, waarmee de ploeg van Log gere het laatste kwartier de strijd tegen Be Fair inging, genoegen nemen met een gelijk spel: 33. Het wispelturige Be Fair waarin Th. Terlingen zondag j.l. na zijn opgelopen blessure in een der oefenwedstrijden, weer de midvoorplaats bezette, heeft gretig gebruik gemaakt van de extra dekking die Laren de nog niet geheel in vorm zijnde midvoor had toegedacht. 15 min voor het einde profiteerde Th. Terlingen van zijn vrijheid en 5 min. voor het einde was het H. Thole die de juiste richting vond, zodat de punten uiteindelijk broederlijk verdeeld moes ten worden. Blekemolen had de grote veldmeerderheid van Laren in de eerste helft met een doelpunt tot uitdrukking gebracht, doch Th. Terlingen kon voor rust de stand in evenwicht brengen. 11. De gevaarlijke J. W. van Erven hervatting voor een voorsprong van 3-1, Dorens zorgde echter spoedig na de die Laren, zoals reeds vermeld, door tactische verdedigingsfouten weer ge heel prijsgaf. Amsterdam speelde ook zijn vierde wedstrijd gelijk; nu was het de jonge ploeg van HHYC die met één punt uit een overigens slecht gespeelde wedstrijd genoegen moest nemen. De Hagenaars zijn slechts even zeer dicht bij aen doel punt geweest, toen v. Urselen een straf bully kreeg toegewezen. De Amster dammer Tolhoek won echter de straf bully en redde zijn club van een onder gang, zodat de wedstrijd eindigde met de stand waarmee ze begonnen was. BMHC, dat dit seizoen van zich doet spreken, heeft in Delft een verdiende overwinning van 2—0 op de Studenten weten te behalen. Vóór rust scoorde K. Dekker uit een strafbully en na rust was het midvoor Schouw die de zege der Bloemendalers veilig stelde 2—0. Na de wedstrijden van afgelopen zondag luidt de stand: SCHC 4 6 Amsterdam 4 4 BMHC 4 6 HHYC 4 3 Laren 4 5 Delftse Stud. 4 2 Be Fair 4 4 TOGO 4 2 Venlo heeft in een zeer eenzijdige wed strijd een monster zege op Push be haald (7—0). Mid voor Houben was topscorer en bracht maar liefst 5 doelpunten op zijn naam. Voor rust scoorde hij twee keer, terwijl Bartels voor de 30 ruststand zorg droeg. Na riist zorgde Reintjes voor het vierde doelpunt. Vermeldenswaard is dat keeper Janssen slechts 1 keer in actie behoefde te komen, waarbij Push een lange corner kreeg toegewezen. Het pas gepromoveerde Keep Fit startte de competitie in de eerste klasse goed door met 32 van MOP te win nen. Hoewel nog weinig bekend is over de sterkte van de Zuidelijke clubs, valt ons toch de nederlaag van 3—1, die HTCC thuis tegen Tilburg leed. enigs zins op. EMHC maakte geen uitzonde ring op de regel, want ook bij deze wedstrijd werd een beslissende uitslag verkregen: Breda werd n.l. met een 31 nederlaag huiswaarts gezonden. Peilloos ontgoocheld moet het Nijmeeg se Union na de ne derlaag tegen Arn hem zijn geweest. Het enige excuus dat de Nijmegenaren voor de nederlaag kunnen aanvoeren was het ontbreken van hun vertrouwde spil Ton Vergoossen, waardoor het juiste verband in de verdediging ont brak. Vóór de rust werd in een gelijk- opgaande strijd aan beide zijden niet gescoord. Na rust was het rechtsbinnen K. Westdijk die na 10 min. uit een voorzet van linksbinnen J. Wijnands scoorde 10. Daarna was het W. de Koe die na een hard schot de armen juichend kon opheffen 20. K. West- dijk deed 10 min. voor het einde de thuisclub geheel in veilige haven be landen 30. Een zeer matige hockeyvertoning was de strijd tussen Nijmegen en Bully. Nijmegen nam na 5 minuten de leiding, doch Bully wist de achterstand nog voor rust in een voorsprong van 21 om te zetten. Na rust bracht Nijmegen de stand weer op gelijke voet 2—2. waarmee tevens het einde van de wed strijd kwam. Ook Wageningen kon hét zondag j.l. in de strijd tegen Zwollle niet verder dan een gelijk spel brengen, 11, waardoor de stand er nu als volgt uitziet: Arnhem 4 5 Zwolle 3 3 DKS 2 4 Union 2 2 PW 3 4 Bully 4 2 Wageningen 3 3 Nijmegen 3 1 LHC blijft favoriet nu ook in de uit wedstrijd tegen H MC met 20 werd gewonnen. Alleen de Gron. Studenten, die met 50 van HVA wonnen, kunnen de huidige kop loper eventueel bedreigen. Daring kan zich nog niet aanpassen aan het spel peil der eerste klassers. Na de 31 nederlaag die op eigen veld tegen het vrij zwakke GHBS werd geleden, begint het er nu reeds somber voor de debu tant uit te zien. De kleine 10 over winning van Groningen op GCHC toont we] het bijzonder geringe krachtsver schil tusssen beide clubs aan, die noch een belangrijke rol voor de bovenste noch een rol van betekenis voor de on derste plaats van de ranglijst zullen spelen. De stand luidt: LHC 5 10 HVA 5 4 Gron. Stud. 5 7 GCHC 5 4 Groningen 5 5 GHBS 5 4 HMC 5 5 Daring 5 1 wervelend tempo en via Braun, Boot, Fellinga en De Jonge werd de achter stand snel in een 62-73 voorsprong om gebouwd om tenslotte met een zege van 75-83 te finishen. Bij DED waren Smit (16-0), Boot (6-24), Fellinga (O-iO) en De Jonge (4-9) het schotvaardigst. BÜ US Brandon (4-12), Schagen (10-10), Sibeyn ((1-4) en lyïellenbergh (4-6) de topscorers. Agon hield Wolves lang bij: 5-5, 19- 15, 30-29, rust 44-37, 64-50 maar na tien minuten in de tweede helft namen de Wolves toch zo duidelijk afstand, voor al door Frans de Haan (5-13), Rudi Welter (15-11) en Van Dijk (14-7) dat zij met een 81-70 score het eindsignaal haalden. Bij Agon maakten vooral Van Ormondt (4-6), Freeze (6-11) en de veel belovende pivot, de lange Van Teninglo het de Wolves zeer lastig. Blue Stars-Landlust was èen slechte wedstrijd, wat ook door de score (43- 50) wordt weergegeven. Behalve een overwinning hield de Blue-Star-spe- ler Posthumus ook nog een stevig bloe dende oogwond aan deze wedstrijd over. Driehuis was veruit de beste speler in deze tempoloze wedstrijd. Hij werd dan ook voor de centrale training ge kozen. Bij de rust was het verschil 20- 30. Topscorers waren bij Blue Stars Hagers (5-7) en Driehuis (12-8). BÜ Landlust waren Gootjes (8-6) en Ster ker (8-11) het schotvaardigst. De uitslagen waren: Hoofdklasse he ren: The Wolves-Agon 81-70, US-DED 75-83 en Landlust-The Blue Stars 43-50. Heren eerste klasse: DVT-Azima 25- 61, Fortuna-Slotermeer 54-31, tweede klasse: Mosquitos-Shell 53-14, reserve tweede klasse: Bleu Stars 4-DTV 2 53- 27, Mosq.itos 2-Fortuna 2 30-26 Dra vers RC 2-AMVJ 18-32, DED 4-Agon 3 40-32, Herly 3-DTV 3 19-36, reserve derde klasse: Azima 2-Landljjst 4 34-20- Herly 2-AMVJ 4 45-23, Agon 4-Sloter- meer 2 12-21. (Van onze tafeltennismedewerker) Het wordt wellicht tijd in de tafeltennis- competitie een paar flinke vraagtekens ach ter de naam van Maasstad te zetten. Vo rige week versloegen de Rotterdammers landskampioen Sparta. Deze week verliest hetzelfde team van het onderaan staande Punch. De Delftenaren namen in deze wedstrijd geen halve maatregelen. Zij gevierden met de cijfers 8—2. Ook de an dere uitslagen waren ditmaal aan de forse kant, al bleven verdere verrassingen uit* Voor Wibo en Smash was het een goede dag. De Willibrordus Boys klopten Sparta - met 91 en de ploeg van Kenter ..kraaktö' Scylla met 8—2. Sparta had met Wibo 2 geen moeite: 8—2. Dezelfde uitslag be reikte Batswingers tegen Povac. Nedlloyo tenslotte had niet veel moeite met PSV» getuige de uitslag: 7—3. Punch heeft Maasstad op eigen terrein royaal verslagen. Van de Boogaard slaag de er in van Schuller en Kim te winnen, maar meer punten wisten de koplopers van de vorige week niet te veroveren. Een dij seizoen zeer zwak Scylla moest toezien, dat het door Smash van de tafel werd geslagen- Wil van Zoelen boekte een overwinning op Wim Schoonmeijer en ook het dubbel was voor de gastheren. Wibo deed het tegen de reserves van Sparta nog forser- Brongeest verloor van Claessens en daarbij bleef het. In de wedstrijd Sparta IWIBO moest Colthoff Hendriks een punt in het enkelspel toestaan en voor het overige wis ten de reserves alleen nog het dubbel te winnen. Batswingers kende geen genade voor Povac. Stoop had in Kramer zijn meer dere te erkennen en Leurs verloor van Gompelman, Nedlloyd tenslotte liet. er tegen PSV geen gras over groeien. George Oudt verloor opnieuw al zijn partijen, maar Schoofs en Scheffer bleven ongeslagen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8