Woonhuis op valreep Vondst Zeilt „Vliegende Hollander" nog steeds? Meubelmakerswedstrijd als propaganda vakopleiding J bij Fokkelman „maatkleding" voor uw woning Zullen grote gezinnen met kleine kinderen gaan emigreren? FOKKELMAN 1 Voorgevoel van mevrouw Loclema op stormmorgen bedroog haar niet in het Zoeklicht Lucifers in het w hooi Trailer reed op stoppende auto Probleem met vele tegenstellingen Terug naar de middel eeuwen Soldaat tijdens gymnas tiekoefening overleden DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG! Auto moet op slot worden gedaan Ruitentikken per auto Gezinstragedies door gokautomaten Nationale vakschool in Rotterdam VERLICHTINGS-ORNAM ENTEN NSC- WOENSDAG 28 OKTOBER 1959 Procureur-generaal concludeert tot verwerping van beroep PAGINA Officieren van Ned. vrachtschip zien spook schip in Tafelbaai Neveda Sirene - 'n klasse apart! De ideale wol voor kinderkleding (groot of klein) en volwassenen. Nu in 136 kleuren, w.o. de hyper moderne mélanges. Motecht, kleur en wasecht. 6 nieuwe series SPR00KJES-B0RDUURKAARTJES Brei mooier met Spaar aiie Neveda wikkels. Zij hebben waarde! 'n klasse apart! O Propageren vakopleiding De kleine kinderen in het grote gezin De volwassen kinderen U.T.S. Rotterdam1 Kwaliteitsproduktei1 IN MODERNE EN KLASSIEKE STIJL Henk Lodema, de 48-jarige musicus en conferencier, welbekend in het Rotterdamse uitgaansleven en vooral in trek bü de militairen waar hij met het orkest van Johnny Holshuizen optreedt, is gisteren voor eerst in zijn carrière sprakeloos geweest en hy wist nu eens niet spits van repliek te dienen. Totaal onverwacht viel hem één dag voor de vervaldatum van de Appèl-Iotery een van de vyf hoofd prijzen (een woonhuis ter waarde van 25.000.in de schoot. WE GAAN MET ONZE atoomwapen nen terug naar de middeleeuwen. Al thans volgens een schrijver van een boek over de atoombommen-oorlog ofwel de strijd met nucleaire wapenen, zoals het nog dreigender heet, hetwelk kortelings verschenen is. De auteur betoogt, dat verwoesting van vijandelijk gebied voortaan nutteloos worcfiPNog in de afgelopen oorlog waren de geallieerden er op uit. het Roergebied, Hittere arsenaal, te vernietigen. Wan neer Hitier geen wapens meer kon laten aanmaken, zou hij de oorlog verloren heb ben, zo redeneerde men. Deze opzet is vrijwel gelukt. Maar zulke enorme krachtsinspannin gen zijn niet meer nodig. De Sovjet- Russen kunnen New-York van de aarde wegvagen, zoals de Verenigde Staten Hirosjima „ausradierten". Echter, de Verenigde Staten kunnen dan met hun nucleaire wapenen Moskou uitstuffen. Beide partijen zouden er verder niet veel mee opschieten. Want hun eigen lijke doel moet zijn, de nucleaire atoom wapenen van de vijand te vernietigen. Dat dient in een toekomstige oorlog het eerste principe te zijn. Daarom echter zal die, mocht hij onverhoopt uitbreken, ïk_-0i wait minder bloedig zijn en veel minder vernietigend dan de oorlogen, die we in de laatste eeuwen gevoerd hebben. HIROSJIMA WAS SLECHTS een pri mitief geval, een kinderachtig hanteren van een pas ontdekt wapen. Het bracht Japan definitief op de knieën, inderdaad, doch het zou zich thans niet meer een dergelijke schrik laten aanjagen, vooral wanneer het zelf over nucleaire wapenen beschikt. De strijd zal gaan tussen bases van nucleaire wapenen, die zeer geïsoleerd liggen. Dat er rond die bases spaanders zullen vliegen, spreekt wel vanzelf. Te genover de ellende, die over heel de we reld van 1939 tot 1945 geiled-en is, zou dit evenwel toch niet zo heel veel bete kenen. Praktisch zullen we naar de middel eeuwen teruggaan toen ridders elkander uitdaagden of slechts kleine legertjes tegenover elkander stonden, die het al of niet snel met elkaar uitvochten, zonder al te veel schade aan te richten. Toen begreep men. dat men niet veel had aan een verwoest land. Alleen de Barbaren als de Hunnen en zo plunderden een land totaal uit, alles verbrandend en de men sen uitmoordend, om daarna naar hun steppen terug te keren. NAPOLEON KOOS MET zijn conscrip tie en „Grande Armée" een tussenweg en daarna is het tamelijk bergaf gegaan. Maar met de nucleaire wapenen gaat het weder de goede weg op. Het zal ook zo ongeveer worden als indertijd met de zee-oorlogen. Twee vloten ontmoetten elkaar in open zee, vochten het uit en de verliezer wachtte zich over het algemeen wel, een inval te riskeren en zond zijn vredesonderhandelaars naar de hoofd stad van het land van de gewonnen heb bende vloot. Al dat gedoe van IJzeren en Bamboe- Gordijnen en zo is volkomen overbodig geworden. We behoeven geen Maginot- en Siegfriedlinies meer aan te leggen. Ten opzichte van de nucleaire wapenen zijn ze zoiets als iemand, die met een mes gewapend, een tegenstander met een stengun tegemoet gaat. Nu Sovjet-Rusland ook een atoommo- gendheid is, in tegenstelling tot een tiental jaren geleden, aldus de schrijver van het hoopvolle boek, heeft het uiter aard iets in de melk te brokkelen. Het hele, massale Rode Leger is echter be trekkelijk waardeloos en het is niet voor niets, dat het Kremlin zijn oorlogsvloot als oud roest beschouwt. De situatie in de wereld is door de nucleaire wapenen een totaal andere ge worden, waarmede we eigenlijk nog niet goed raad weten, ons er echter toch re kenschap van gevend, dat het begrip „territoriale" oorlogen ten enen male ver ouderd is. Hoopvol boeksmaalt u, waar de lezer? Wel, ondanks alles is het een hoopvol boek. Want de schrijver ervan heeft, na de opzienbarende prestaties van de „Loenik III" als zijn overtuiging te kennen gegeven, dat de belangrijkste bases voor nucleaire wapenen op de maan en zelfs op Mars zullen worden aangelegd en daardoor de strijd wellicht naar een dier planeten verschoven zal worden. Daar zal men, naar hij ver trouwt, de nucleaire wapenen van weers kanten eerst uitproberen, om dan de no dige conclusies te trekken, zonder terri toriale oorlog De familie Lodema heeft geluk gehad. Uiteraard door het winnen van deze prijs, maar ook doordat de „showman" geheel toevallig één dag voordat zijn lot waardeloos zou zijn, door weer en wind kwam informeren of er misschien nog iets op gevallen was. Dit bleek het geval. De heer Bergers, de leider en geestelijke vader van de Appèl-actie was de eerste, die de heer Lodema kon feliciteren. Het lot werd in februari gekocht door de heer Lodema, toen hij als entertainer in „La Roulette" werkte, „meer om de verkoop onder de klanten te stimuleren dan uit interesse", zegt zijn gelukkige vrouw. „Ik heb het al die tijd in mijn kasboek bewaard, totdat een maand of twee geleden ik eens op ging ruimen en net lot tussen een aantal oude rekenin- gen vond. Ik maande hem een paar keer om een trekkingslijst aan te vragen, maar daar kwam niets van, want ik moest met ischias het bed houden terwijl hij zijn arm brak. Dinsdag heb ik hem er eindelijk toe gekregen door de storm naar de Heemraadssingel te gaan en bij het wachten op de bus bemerkte hij zijn geluk. Hij belde mij op, maar het duurde enige tijd voor ik hem geloofde, want hij steekt overal de draak mee". Het is niet waarschijnlijk, dat de Lodema's een nieuwe woning zullen be trekken, want zij wonen aan de Groene Hilledijk best naar hun zin en daarom zullen de 25 mille aan goederen worden besteed. Hoe dat zal gebeuren weet men nog niet, maar dé negenjarige dochter heeft een niéuwe kooi voor de kanarie besteld en voorts zal er wel een piano komen. Vader Lodema was niet thuis, hij was op toernee met de Wama's. mr. Doodle en „De Windmolens" van Johnny Hols huizen naar Ameland, waar zijn aan geboren humor nu wel een extra climax zal bereiken. De boerderij van de landbouwer B. G. Kogelman te Linderte (gemeente Raalte) is gisteren geheel afgebrand. Van de in boedel kon zo goed als niets worden gered en een groot aantal kippen en een twaalftal biggen kwamen in de vlammen om. De boerderij was slechts laag ver zekerd. Het gezin Kogelman telt veertien personen. Gistermorgen is in de Koning Willem II- kazerne te 's-Hertogenbosch bij het be gin van een gymnastiekoefening de 19- jarige ongehuwde dienstplichtige soldaat A. F. Swets uit Hardinxveld-Giessendam onwel geworden en ter plaatse overleden. S. was ingedeeld bij het depot genietroe pen te 's-Hertogenbosch. Gistermorgen omstreeks half zeven is op de rijksweg Rotterdam-Meteren onder de gemeente Deil (Gld.) een verkeersonge luk gebeurd, waarbij de 30-jarige heer G. Heilkoop uit Hardinxveld-Giessendam het leven heeft verloren. De heer H. reed in een personenauto, bestuurd door de heer Kroon, eveneens uit Hardinxveld-Giessendam. De heer Kroon stopte plotseling voor een waar schuwingsbord van rijkswaterstaat met het opschrift „langzaam rijden". Een achter hem rijdende trailer vloog toen op de stoppende auto, die circa tien meter werd meegesleurd. De heer H. werd daarbij op slag gedood. (Van onze Haagse redactie) De procureur-generaal bij de Hoge Raad heeft gisteren in „de zaak van de autoportieren" geconcludeerd tot verwen ping van het beroep van een 19-jarige student uit Roosendaal, die door de recht bank te Breda in hoger beroep is veroor deeld tot een boete van f 11, omdat hij zijn sportwagen niet had afgesloten. De rechtbank had haar vonnis gebaseerd op een algemene politieverordening in de stad Roosendaal, die zulks verplicht. De student meent, dat hij niet strafbaar is, omdat door het Wegenverkeersreglement het afsluiten van auto's niet vereist wordt. Een lagere wetgever in dit geval de gemeente kan volgens hem niemand daartoe verplichten. Bovendien kon de student zijn wagen niet op slot doen, omdat deze van boven geheel open is. —eg kluwenhouder bij NEVEDA wol! De brand ontstond in een hooiberg vermoedelijk doordat kinderen met lu cifers speelden. Aangewakkerd door de sterke wind greep het vuur zeer snel om zich heen en sloeg weldra over naar een tweede hooiberg, de boerderij en een schuur, welke alle in vlammen opgingen. De Raalter brandweer stond machteloos tegen de laaiende vuurzee. De gezagvoerder van het Nederlandse vrachtschip „Straat Magelhaens" heeft, blijkens een vraaggesprek dat een redac teur van „Die Transvaler" met hem heeft gehad, in de nacht van 7 op 8 oktober in de Tafelbaai de „Vliegende Hollander" zien passeren, aldus meldt U.P.I. Kapitein P. Algra vertelde in het inter view dat de tweede stuurman hem in de nacht gewekt had. „Er was een vreemd sissend geluid en hij wilde dat ik op de brug kwam". Daar vandaan zagen de gezagvoerder en de tweede stuurman een groot zeilschip, dat met volle zeilen de „Straat Magelhaens" naderde. Onge veer twee minuten lang hebben de beide officieren de legendarische „Vliegende Hollander" gezien. Op het achterdek stond een man aan het roer van het le gendarische spookschip Kapitein Algra en de tweede stuurman van de „Straat Magelhaens" staan niet alleen in hun waarneming van het spook schip in de Tafelbaai. In mei 1955 heeft men van een ander schip af eveneens de „Vliegende Hollander" gezien, zoals be kend het schip van Hendrick de Dek ker, die in de zeventiende eeuw op Paas- zondag uitvoer en zwoer rond de Kaap te zullen gaan, „al zou hij tot in der eeuwigheid moeten zeilen" Dat doet hij In Venray en enkele omliggende plaat sen zijn meer dan twintig gezinnen de dupe geworden van een tot dusver onbe kende methode van ruitentikkerij. De ruiten werden daarbij niet helemaal ver brijzeld, maar vertoonden een gat ter grootte van 'n ei of een flinke kiezelsteen. Uit het door de politie ingestelde onder zoek is gebleken, dat men hier te maken heeft met een kwajongensstreek van een nog niet opgespoorde automobilist. Deze heeft, misschien terzijde gestaan door enige kornuiten, met een katapult de ruiten onder vuur genomen, terwijl bij over de weg reed. De huizen, waarvan de ruiten vernield zijn, staan in Venray, Oostrum, Oirlo, Wanssum en Blitterswijk Dat is praktisch... een handige kluwenhouder cadeau bij 500 gram Neveda wol. U breit hy giënisch, de wol rolt niet meer over de vloer... de draad loopt feilloos af. Lees de gebruiks aanwijzing op de doos! dan ook, als men de legende mag gelo ven, die ook onder de moderne zeelui nog ontelbare aanhangers heeft In Nieuw-Zuid-Wales gaan steeds meer stemmen op voor afschaffing van gok automaten, meldt Reuter. In het laatste belastingjaar hebben 700.000 mensen een bedrag van in totaal 64 miljoen pond sterling of te wel 650 miljoen gulden uit gegeven om hun geluk te beproeven. De automaten zijn in 1956 in Nieuw-Zuid- Wales in gebruik genomen. Zij zouden velen in het verderf hebben gestort en vele gezinstragedies hebben veroorzaakt. Ook in Amerika komt men tegen het gokken in het geweer. Bij een uitgebreide operatie van de politie van de staat New York zijn vrijdag in 27 steden en dorpen in het noorden van de staat 136 mensen wegens gokken gearresteerd. Er werd meer dan 50.000 dollar in beslag genomen. Volgens de politie is met deze operatie de ruggegraat gebroken van een syndi caat, dat in verscheidene oostelijke Ame rikaanse staten werkte. Een paar uur na de politie-actie is in New York een bookmaker op straat door onbekenden doodgeschoten. Voor de kinderen bovendien G: Klein Duimpje; H: Sneeuwwitje; K: Assepoester; L: Tafeltje-dek-j'e; M: Hansen Grietje; N: De Gelaarsde Kat. Schrijf welke seric(s) u wilt hebben. Sluit per serie 2 Neveda wikkels bij en stuur het geheel als brief naar Neveda Afd. BK, Postbus 92, Leiden. Gisteren zyn in de Ahoy'-IIal te Rotterdam de Nationale Vakwedstrijden V?ïr Mc«belmakers 1959 begonnen. De vijfentwintig deelnemers zijn onderge bracht in twee groepen, waarvan één met twintig deelnemers, die behoren tot de best geslaagden voor het diploma leer lingenstelsel, een examen dat door de Stichting Hout over het gehele land wordt afgenomen. In de andere groep bevinden zich de drie best geslaagden van het di ploma Vestigingswet en de twee voor het diploma van de Meubelmakersvakschool te Amsterdam, tot nu toe de enige spe ciale vakschool voor meubelmakers in ons land. In beide groepen wordt een hoofdprijs toegekend, de zgn. Zilveren Schaaf. Dit is de eerste landelijke vak- wedstrüd die in de meubelmakerssector wordt gehouden. Deze wedstrijd, waarvan men hoopt dat hij een traditie zal gaan worden, is georganiseerd op initiatief van de orga nisatie van de meubelmakerspatroons St.-Reinoldus. Dit initiatief heeft weer klank gevonden in een brede kring van organisaties van patroons en werkne mers in de meubelmakersector. Het doel van de wedstrijden is het propageren Kies uit de uitgebreide collectie die poly-Z elementen, die beantwoorden aan üw speciale behoeften. Voeg ze samen tot exclusieve stijlvolle wandmeübelen. Zo bouwt u individuele kamers op... kamers met karakter! Bezoek onzepermanente expositie van poly-Z om een goede indruk te krijgen van de ongekend vele mogelijkheden. Nieuwe Binnenweg 288 Rotterdam (Van onze correspondent in Australië) Eén van de grootste controversen, zo lang de emigratie bestaat, wordt ver oorzaakt door de vraag, of de grote ge zinnen met veel kleine kinderen zullen gaan emigreren. In de praktijk ziet het antwoord op deze vraag er vaak heel anders uit dan bij een beredeneerd ant woord, waarbij in beide gevallen soms scherpe tegenstellingen niet uitblijven. Wanneer men spreekt met onze ge- emigreerde landgenoten, zal men zeer dikwijls kunnen horen: „Waarschuw vooral, dat er geen gezinnen met klei ne kinderen emigreren; wanneer zij vol wassen zijn, gaat het best". Merkwaardig genoeg, deze „waarschu wing" kan men bijna altijd vernemen uit de mond van degenen, die min of meer nog aan het begin van hun loopbaan als immigranten staan. Zij, die tot de „voortrekkers" behoren, hebben daar meestal een andere mening over. Een immigrant hoorde ik dezer dagen met grote nadruk betogen, dat gezinnen met kleine kinderen niet toegestaan moest worden te emigreren. De man zelf is echter een levende tegenspraak van zijn betoog; hij kwam in Australië met vier jonge kinderen, is enthousiast over zijn nieuwe vaderland en blij, dat hij emi greerde en hijie in goede „doen". Het meest merkwaardige: de waar schuwing jegens die grote gezinnen met kleine kinderen gaat vaker uit van im migranten met kleine gezinnen dan die met het talrijke kroost. Een mens kritiseert nu eenmaal graag, al is het dan ook „ten behoeve" van een ander. In een van de kampen trof ik een ge zin aan met zes kleine kinderen, zo ge lukkig als het maar zijn kon. „Ik heb hier mijn televisietoestel, we hebben on ze meubeltjes en betaald ook. Daar zag ik in Nederland geen kans voor", zei de man. „En nu sparen we maar, totdat we genoeg geld hebben om uit het kamp te gaan", voegde de moeder er opti mistisch aan toe. En toch „zat" dit gezin al bijna twee jaar in het kamp. „Weet U, we zijn geëmigreerd voor onze kinderen; we weten, dat zij deze. moeilijkheden niet krijgen; waarom zou den wij nu klagen", betoogde de man. „paar laten ze mij ook geen tijd voor" lachte de moeder, die met deze op merking zeer waarschijnlijk het geheim van de minder klagende moeder van het grote gezin openbaarde. Ze hebben het te druk om allerlei nadelen vanwege dat emigreren te zien en te „ondergaan". Want, een kamp valt heus niet altijd mee en voor het gezin met de kleine kin deren duurt het meestal heel wat lan ger alvorens het in een eigen huis zit dan de jonggetrouwde stelletjes of echt paren met 1 of 2 kinderen. Of, met die volwassen kinderen! Dat dacht UI Degenen, die zulke optimistische verha len geven omtrent de gezinnen met vol wassen kinderen, bezien dat „geval" al even eenzijdig als de buitenstaanders in zake die kleine kinderen doen. O ja, het gaat best, zolang het best gaat; dat wil zeggen: die volwassen kinderen hun hou ding en verplichtingen jegens de ouders blijven gevoelen. Wanneer onder die om standigheden de verdiensten iedere week trouw worden afgestaan, dan is het eer ste benodigde geld voor die eigen woning spoedig bijeen. Waarmee men er echter nog niet is Want dat huis moet afbetaald en voor het grote gezin met grote kinderen is een groot, dus vrij kostbaar huis nodig. Maar, die grote kinderen gaan trouwen krijgen soms thuis ruzie en verlaten die ouderlijke woning. Zoiets is op 18-jarige en zelfs jongere leeftijd reeds mogelijk omdat een jongen of een meisje dan vol doende kan verdienen om zelfstandig te zijn. Over dit alles zou men menig ou derpaar met het volprezen gezin met de „volwassen kinderen" soms moeten ho ren. Door omstandigheden heb ik gelegen heid gehad om achter de schermen te kij ken bij talrijke immigranten, die een aanvrage om een geldlening ten behoeve van hun huisvesting middels de bijna iy2 miljoen gulden lening door Amerika voor onze immigranten in Australië beschik baar gesteld, hadden ingediend. Telkens weer verwonderde het mij, hoe juist de gezinnen met talrijke kleine kinderen de voor hen extra zware moeilijkheden weer staan en doorworstelen. Vaak zijn het de gezinnen met 1 of 2 kinderen, waar de klaagtonen luider te horen zijn; de pro blemen in die met de volwassen kinde ren zijn het grootst. Juist vanuit die kleine gezinnen ko men de welgemeende waarschu wingen, gericht tot de grote gezinnen met kleine kinderen het meest voort. Slechts zeer zelden .verneemt men die waar schuwing uit een dergelijk groot gezin. Gewoonlijk wordt er voor hen geklaagd. Men vergeet hierbij evenwel, dat door het zogenaamd „onbaatzuchtig" geklaag mogelijk aan de grote gezinnen met klei ne kinderen de kans wordt ontnomen, deze kinderen een betere toekomst te bezorgen; de bezwaren tegen gezinnen met volwassen kinderen worden zo ge makkelijk voorbij gezien. Men berekent slechts het aantal „ponden" dat kan wor den ingebracht. Kan worden ingebracht Meen nu niet, dat ik hier zonder meer emigratie van gezinnen met veel kleine kinderen bepleit: dat bepleit ik even min als voor de gezinnen met volwas sen kinderen, kleine gezinnen of de jong gehuwden. Emigreren is een zware onderneming brengt méé- en tégenvallers. Het kind kan telkens weer worden herhaald, dat 't welslagen afhankelijk is van ouders en kinderen. In de loop der jaren heb ik reeds veel van die kleine kinderen uit het grote gezin tot gelukkige immigranten in het nieuwe land zien opgroeien. Die ou ders waren inderdaad „voor de toekomst van hun kinderen" geëmigreerd. Deze week ontmoette ik een. Nederland se immigrant, wiens gezin uit zeven, nog jonge kinderen, bestaat en op eigen land de beschikking heeft over twee slaapkamers en een gesloten waranda. En toch is men er gelukkig. „Binnenkort laat ik mijn huis afbouwen", zei de man. Hij zal extra hard moeten werken; har der dan de vader met de volwassen kin deren. Maar de vader van het grote ge zin krijgt het in Nederland óók niet ca deau. En in Australië evenmin! van goede vakopleidingen in de meu belindustrie. Daarvoor werd gistermor gen in enige lezingen uitgebreid ge' sproken. Mr. A. W. M. Niemeijer, secretari' van de Centrale Bond van Meubelfa brikanten, noemde de vakopleidingen van grote waarde voor deze industrie- In de meubelindustrie treedt naast de machinale vervaardiging van onderde len het ambacht, het handwerk dus. zeer op de voorgrond. Eén van de voor naamste ambachtelijke functies in deze is die van meubelmaker. Zijn werk be paalt voor een groot deel de kwaliteit van het eindprodukt. In dit licht bezien wordt een goede vakopleiding een le vensbehoefte voor de meubelindustrie! temeer daar de import van meubelen steeds afneemt en onze export daaren tegen toeneemt. Dit jaar zullen de be dragen, gemoeid met import en export ongeveer even groot zijn. Een vakopleiding is niet alleen van be lang voor het produkt van de arbeid et doch evenzeer voor zijn persoonlijke ont wikkeling. Eén der sprekers noemde het dan ook een verheugend feit, dat in het complex van technische scholen dat aan de Zomerhofstraat te Rotterdam naar een ontwerp van de architect H. A. Maaskant zal worden gebouwd, ook een national® vakschool voor de meubelmaker zal wor den gevestigd, die uit een lagere techni sche school en een uitgebreid technisch» school zal bestaan. Vooral van het u.t.s.' gedeelte hebben de betrokkenen grot» verwachtingen. Met dit gedeelte van d» opleiding wordt per 1 september in een uoodgebouw een aanvang gemaakt. Toch waren er ten aanzien van de op" leidingen niet alleen opwekkende gelui den. De moderne vormgeving van ó9 meubelen, gericht op doelmatigheid en moderne esthetica, vraagt groot vakman' schap. De toenemende export vraagt meer vaklui. Dat alles terwijl de belangstelling onder de jeugd voor het meubelambacb' afneemt. De lagere technische scholen hebben in sommige gevallen hun afdeling meubelmaken moeten sluiten wegens ge brek aan leerlingen. Dit dalen in aan zien en niet alleen bij de jongeren heeft bij het vervaardigen van seriemeU' beien sterk in de hand gewerkt dat vorm' geving en kwaliteit op de achtergrond raakten en er slechts werd gelet op dQ produktie als zodanig. Terwijl Nederland, dat te kampen heeft met een groot ge' breit aan grondstoffen, ia aangewezen op het vervaardigen van kwaliteitsprodukten wil het op de markt kunnen concurreren. Het is daarom van belang door middel van deze wedstrijd onde-r andere de ani" mo voor het vak te stimuleren. Donderdagmiddag zal de Jury de pres taties hebben beoordeeld. Een iedeT heet1 de opdracht gekregen een bijzetmeubd in mahoniehout te vervaardigen waarbi) de moeilijkheidsgraad in onderdelen slechts bij beide groepen verschilt. Ve groep van vijf heeft voor wat betreft de ze onderdelen een zwaardere taak. De prijsuitreiking zal geschieden door mr. ir- M. Goote, inspecteur-generaal van he' onderwijs. GROOTSTE KEUZE HIER TER STEDE Ie MIDDELl ANDSTRA AT 72 - TELEF. 30340 37414

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6