Bouw kan worden tot 15 a 20.000 Meer subsidie goedkope ve riioogd per jaar voor zeer ui zen 4 int Chinezen zullen gevangen genomen Indiërs vrijlaten WF Sunil wast stralend wit.. In maart proef met de telefoonzuil 's Lands Kroniek- PARTICULIERE VOLKSWONINGEN Chefarine.,4 Pekings militairen ook al in de omgeving van Tsjoesjoel gezien WITTER DAN DE WITSTE KIP en spaart uw linnenkast Station en tien posten bij Delft en Overschie Rijksarchief is lelijk achter n Haagse ex-hoofdagent vindt ontslag onrechtmatig Nachtarbeid van bakkerspatroons Droogteschade in Overijssel f 150 miljoen MEER SERVICE VAN WEGENWACHT V.A.R. koopt duizend koeien in Nederland Revisieproces voor Centrale Raad Dank zij hondje uit brandend huis gered V B WOENSDAG 28 OKTOBER 1959 PAGINA om ngwet woningen niet voor iedereen Nasleep van drama in Wamel T" eg en autobestuurder geldboete geëist Militair na ongeval overleden 4 beroemde geneesmiddelen In f tabiet doen wonderen! Bij pijn, griep of „landerig" ge voel zorgt een enkei tablet dat U met plezier Uw werk kunt doen! Feestelijk licht... GOUDA kaarsen! Een héél lekkere likeur WYNAND FOCKINK per luxe fles 8.40 Hier is met Sunil gewassen,dat hemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs ver geten, met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet,blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij Neem meteen het voordelige reuzenpak 2. Zestien- Dertig km documentatie wacht nog op opneming waar» warmte helpt, helpt PHILIPS Infraphil beter denk daaraan ook bij rheumatiek en verkoudheid Prijzen: 29.75 en 37.SO Middenstand steunt verzet tegen S.E.R.-advies (Van onze Haagse redactie) h<uU -er '"middels reeds vijftien jaar na Win e van de laatste wereldoorlog onic4Verj-tre'<en cn nien de economische Ku ""digheden in ons land alleszins j.e A 'S mag noemen, kan redelijkerwij- lan^et,van de overheid worden ver- hele '"in dat zij voortgaat praktisch de ge- woningbouw te subsidiëren. Even- de h ii*n men verlangen dat ongeveer nin~ V!<n de nieuwbouw voor reke- Wni-jPn r's'co van de overheid tot stand rdt gebracht. De overheid dient zich t^P beschuldiging van grove onoplet- "aneid heeft voor de rechtbank te 45 ■rn dinsdag terecht gestaan een Zcma ige werktuigkundige uit Oss, die fiid-re 19 aPril met zijn auto een aan- ■iQing te Wam 1 veroorzaakte. Een door e heer van den Berg uit Tiel bestuur- en auto §eraalite hierdoor in het water zes van de acht inzittenden onder yjf kinderen, verdronken. Met deze j,=efjes kinderen van zijn broer te afdmel. had de heer van den Berg een utoritje gemaakt. Zijn vrouw en het "Sje van de neefjes brachten er het le- A" ai doordat zij uit de auto werden j,p®®''ngerd, voor deze in het water te- t» u ^wam- Ook de auto van verdach- beJar>dde in de rivier, doch hij zowel vh vrouw' 'tin dochtertje en een A'endinnetje van dit dochtertje konden tilings toegesnelde buurtbewoners w°rden gered. De officier van justitie eiste een geld- Oete van f 1000.- of twee mnanrlpn -te van f 1000, "echtenis. De raadsman meende, dat hier sprake fa Yan een samenloop van noodlottige hebb°ren' 11 et onSeval veroorzaakt Uitspraak 10 november. .tn het r.-k. ziekenhuis te Hengelo ls Sisteravond de 19-iarige dienstplichtig soldaat G. B. H. Ensink uit Ambt Del- ~e" (O) overleden. Ensink, die behoor- tot de 647-ste werktroepencompag- le van het regiment Intendance-troe- uit Velsen, was zaterdagmorgen ydens zijn verlof onder Ambt Delden net een personenauto in een sloot te- ta gekomen. Ogenschijnlijk "niet al ernstig gewond werd hij naar ge- "oenuj ziekenhuis in Hengelo overge wicht. Maandagavond is hij aan de sevoigen van het ongeval overleden. Advertentie geleidelijk te gaan beperken tot de jjeun voor die bevolkingsgroepen, die men nog niet of nimmer kan overlaten aan de vrjje woningvoorziening. Ministti Aartsen zegt dit in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting van volkshuisvesting. De bewindsman acht het van belang, dat in de particuliere sector meer volks woningen worden gebouwd. Thans kan men ruim een derde van de woning bouw in de particuliere sector (eigen woningen en huurwoningen) aanmerken als bouw voor arbeiders en kleine mid denstanders. Mede ais gevolg van de nieuwe premieregeling zal men dit aan deel kunnen vergroten tot 15.000 a 20.000 per jaar. Met deze particuliere „volks woningbouw" zullen gezinnen met lage re inkomens meer dan voorheen uitslui tend de woningwetwoningen moeten be wonen. Voor wat betreft nog te bouwen wo ningwetwoningen wil mr. Van Aartsen zich nog nader beraden of er reden is voor groepen met zeer lage inkomens bijzonder goedkope woningen te bouwen met een subsidie die hoger is dan voor normale woningwetwoningen. Sterke daling bouwkosten Over de bouwkosten zegt de bewinds man, dat de daling in 1-958 zich het sterkst heeft voorgedaan in de middel grote en grote gemeenten en vooral in het westen van het land, waar men in de voorgaande periode ook de sterkste stijging kon constateren. De toenemende spanning op de arbeidsmarkt in de ja ren 1957-1958 heeft tot die stijging in be langrijke mate opgedragen. De minis ter meent dat hij met de thans beschik bare gegevens in staat zal zijn de bouw markt redelijk in de hand te houden. Het zal echter nodig zijn een straf goed- keuringsbcleid te voeren voor alle min der noodzakelijke bouwwerken. Men zal immers rekening moeten houden met een aanmerkelijke stijging in de sector industrie en met het opgevoerde scho lenbouwprogramma. Voor de probleemgebieden zal in IFjO een aantal woningwetwoningen uit het landelijk totaal worden afgezonderd. De ze woningen zal men kunnen gebruiken voor de bevordering en uitbreiding van de industrie in de aangewezen kernge meenten. (Mr. Van Aartsen had dit laatste, zoals wij ook berichtten, al me degedeeld tijdens zijn werkbezoek aan Friesland). Premieregeling goedkope woningen In een brief aan de Tweede Kamer heeft de minister nadere mededelin gen gedaan over de nieuwe premiere geling voor goedkope woningbouw. In aanvulling op ons bericht over deze kwestie in ons blad van vrijdag kun nen wij noj* meedelen, dat de gemid delde premie van 2.000,- zal worden gegeven voor eigen woningen, waar van de stichtingskosten liggen tussen f 26.000.- en f 30.000,. in de grote ge meenten; 24.000 en 27.500 in de middelgrote gemeenten en f 22.000,- en 25.000,- in de kleinere gemeenten. Is het bedrag van de stichtingskosten minder dan resp. 26.000.-, f 24.000,- en 22.000,- dan wordt een gemiddel de premie van f 3.000,- verleend. De toeslag ingevolge het Besluit Eigen-Woningbezit wordt losgekoppeld van de premie en zal gemiddeld f 1.100,- bedragen. De gemeentelijke garantie, die thans slechts betrekking heeft op de zgn „top" van de hypotheek (boven zes tig pet.) zal worden verruimd tot een volledige garantie voor negentig pet van de netto-stichtingskosten. Het ligt in de bedoeling van mr. Van Aartsen de jaarlijkse bijdrage voor nog te bouwen woningwetwoningen met 2/7 te verminderen. De jaarlijkse bijdrage zal daardoor van gemiddeld 350,- per woning worden verlaagd tot gemiddeld 250,- per woning. In de overige facili teiten van de woningwetbouw komt geen wijziging. Aan de subsidietoekenning zal het mi nisterie de voorwaarde verbinden, dat de woningen moeten worden verhuurd aart personen met een inkomen tot een bepaald bedrag. Voorlopig wordt daar bij gedacht aan de loongrens van de so ciale verzekering. Advertentie *0 f0.80.Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f 3.S0 (Van onze correspondent) De schade die de Overijsselse boeren ''"gevolge van de droogte hebben ge- ®''en raamt de Overijsselse Landbouw "ii- niet beneden de 150 miljoen gulden. Als gevolg van het recente bezoek ;an de minister van Landbouw aan de pWaar getroffen gebieden van Drenthe l, Overijssel wordt nu voorlopig op /«scheiden schaal overheidshulp ge iden in de vorm van een subsidie op Suikerbieten. In Twente is reeds vijf- J'hizend ton aan het vee opgevoerd. In A'aal zal dertigduizend ton ter beschik- £•"8 komen, waarvan drievijfde voor ^nte is bestemd. Een groep van de Indische grenspo litie is te Hot Springs, in oost-Ladhak, aangekomen om de tien door de Chi nezen gevangen genomen Indiërs cn de zeven stoffelijke overschotten van de gesneuvelde leden der Indische grens wacht over te nemen, aldus bericht Reuter. Aanvankelijk werd gemeld dat vorige week bij het incident in Ladhak zeventien Indische grenswachten om het leven waren gekomen. Later be richtte het persbureau Nieuw China dat het dodental van Indische zijde zeven bedroeg, en dat de tien grenswachten die waren opgegeven ais zijnde gesneu veld in Chinese gevangenschap verble ven. De reeds begraven stoffelijke over schotten zullen kort voor de overhandi ging worden opgegraven. 7,ij zullen worden overgebracht naar de op een dagmars van Hot Springs gelegen In dische voorpost te Tsogetsaloe, in het dal van Tsjang Tsjen Mo, waar ze met militaire eer zullen worden verbrand. Een woordvoerder van het Indische ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren meegedeeld dat Chinese mili tairen zijn waargenomen in de omge ving van het vliegveld van Tsjoesjoel. het voornaamste vliegterrein in het zuidoosten van Ladhak. De woordvoer der bevestigde een bericht van de „Hindustan Times" waarin werd mee gedeeld dat Chinese militairen zich niet slechts in de omgeving vin de pas van Ka Kong, waar de jongste botsing met leden der Indische grenswacht plaats vond, hadden ingegraven, doch dat zij zich ook ophielden op gezichtsaf- stand van het 65 kilometer zuidelijker gelegen vliegveld van Tsjoesjoel. Het blad had hieraan toegevoegd dat de Chinezen reeds twee weken geleden in de omgeving van dit vliegveld, dat van groot belang wordt genoemd voor de verdediging van zuid-Lakhak, zijn waar genomen. Tsjoesjoel ligt enkele kilome ters van de Indisch-Chinese grens, zo- ais die hier min of meer is vastgesteld. President Prasad heeft gisteren op een conferentie van gouverneur^ van staten in Nieuw-Deihi gezegd dat de re gering stellig gehoor zal geven aan de openbare mening over de Chinees-In dische moeilijkheden aan de grens. Bij een actie dient voorzichtigheid in acht te worden genomen en rekening te wor- Advenentie Half en Half van den gehouden met het nationale zelf respect en de nationale veiligheid, al dus president Prasad. Minister-presi dent Nehroe zal de conferentie vandaag toespreken. Volgende week zal Indië waarschijnlijk een witboek over de jong ste Indisch-Chinese briefwisseling uit geven. Het secretariaat van de Indische communistische partij heeft gisteren een bijeenkomst tot morgen uitgesteld om te trachten de kloof te overbruggen, die in de partijgelederen is ontstaan over de grensmoeilijkheden met com munistisch China. De communistische fractieleider in de Indische Tweede Ka mer, Enge, en diens plaatsvervanger Gopaian, beiden hebben vorige week het Chinese optreden aan de grens ver- oordeeld waren maandag niet aanwe zig op een bijeenkomst van het partij secretariaat. Adverientie SUN «.683 (Van onze verslaggever) streeft ernaar om 1 maart 1960 het nieuwe huipverleningssysteem 'Hi pech of ongevallen op rijksweg 13, (Den Haag-Rotterdam) dat minister Korthals dinsdag zoals wij reeds in een deel onzer edities berichtten aankondigde, in bedrijf te stellen. Over dit voor Europa bijzondere stelsel zijn nu nadere bijzonderheden verstrekt. Het is de bedoeling om voorlopig een jaar lang proefnemingen te doen op het traject tussen de Brasserskade en de Zweth bij Overschie, een afstand van zeven km., waarop men om de lj£ km, aan weerszijden van de weg helgele te- .snelle pech of ongeluk. lefoonzuilen plaatst. In totaal komen er dus tien telefoons langs deze route. Dicht bij de Pauwmolen onder Delft zal de wegenwacht zijn station krijgen op een oppervlakte van veertig vierkan te meter. Tot de uitrusting van het sta tion zal een uitrukwagen behoren, voor zien van een brancard. Automobilisten met pech behoeven dus niet anders te doen dan naar de dichtsbijzijnde tele fooncel te lopen nooit verder dan 750 meter verwijderd de bescher- mingskiep van de microfoon op te lichten en te spreken. Zij hebben dan direct verbinding rifiet de wegenwacht post, die op zijn beurt in contact staat met de rijkspolitie van Delft en de we genwachters, allen uitgerust met mobi lofoon. De PTT, die alle medewerking heeft verleend, evenals trouwens de diverse ministeries die bij het experiment zijn betrokken, heeft een speciale kabel moe ten ontwerpen om te bewerkstelligen, dat de langs de weg gevoerde gesprek ken duidelijk bij het station zullen bin nenkomen. Immers, het geluid moet der tig tot veertig maal sterker zijn dan bij de normale telefoons wegens het ver- keersrumoer, dat 30.000 voertuigen da- lijks voortbrengen. Thans onderzoekt men nog, hoelang deze bijzondere kabels maximaal kunnen worden met het oog p andere wegen, die men bij welslagen van de proef met dit beveiligingssysteem zal uitrusten. De ANWB draagt de kosten van het ex periment op de weg Rotterdam-Den Haag, maar het rijk heeft al medewer king toegezegd bij eventuele uitbreiding van deze service over het gehele land. In Duitsland bestaat langs enkele auto banen ook reeds een stelsel om bij on gevallen hiervan per telefoon melding te maken, maar een geperfectioneerd ap paraat als de ANWB thans gaat uitvoe ren, is elders nog onbekend. 8EVE1LIGINGS-SYSTEEM OP RIJKSWEG 13 FOCOmttir «t)$k r Ypenburg TCLCFMN IUILCH mittr meur WW. SfATI ON PAUW MOLEN" 7000 meter 2000 meter FIJN AC KEU OVERSCH! Ligging van Wegenwachtstation DE PAUWMOLEN" Op deze route van rijksweg 13 tussen Ypenburg en Zestienhoven wordt het experiment uitgevoerd. (Van onze correspondent) Tijdens het congres van de studie kring voor documentatie en administra tieve organisatie der overheid van hei instituut voor bestuurswetenschappen heeft mr. N. H. Muller,' griffier van de provinciale staten van Gelderland, ge pleit voor zoveel mogelijk uniformiteit bp de overheidsdocumentatie. Hij vroeg zich af of er niet een gelijkluidend sche ma is te formeren. Het bedrijfsleven zou daarbij in zekere opzichten ais voorbeeld kunnen dienen. Ten aanzien van het ruimtegebrek zei mr. Muller dat bij bet rijksarchief momenteel een hoeveelheid materiaal op opname wacht met een totale lengte van dertig km. De oplossing zal men vooral in mechanisatie en het maken van microfoto's moeten zeekes». De Verenigde Arabische Republiek heeft bü een in Zutphen gevestigde Cel- der-Overijselse coöperatieve voor slacht vee. fokvee en gebruiksvee eep order geplaatst voor duizend stuks rundvee uaaronder achthonderd tot negenhon derd dragende koeien. Dit Nederlandse stamboekvee zal het materiaal zijn voor de vorming van een eigen veestapel in de ontwikkelingsgebieden van de .A.R. Een gedeelte zal men raszuiver houden, een ander gedeelte zal men krui e:i mot inlands vee. In november wordt het vèe verscheept. Vorig jaar leverde d co- operatie 1500 stuks vee aan de V.A.R. Advertentie „Le Club des Nouvelles Images" krijgt Nederlandse vertakking Religieuze kunstvoorwerpen ^redelijke prijs - Wat wil „het publiek" voor Toen een jaar of anderhalf geleden in kunnen vertolken. Het werk komt voor ons blad eens werd geschreven over -- de aanzienlijke hoeveelheid kitsch, die nog altijd bij communiefeesten e.d. in circulatie komt, kregen we van enkele handelaren in devotie-artikelen de reac tie, dat „het publiek" nu eenmaal de ze rommel wil. Het goede werk zou vrij wel onverkoopbaar zijn. Het is altijd moeilijk uit te maken of „het publiek" iets wil en wat het dan wil. Dat de wansmaak echter geen wet behoeft te zijn, waaraan niet te tornen valt, is in middels bewezen door Ton Berends, de jonge eigenaar van een religieuze kunst handel in Den Haag, die zich van de santenkraam der devotie-artikelen wel bewust gedistancieerd heeft. In een pe riode van ongeveer tien jaar heeft hij langzaam, maar zeker de zoetelijke plaatjes, de foeilelijke crucifixen en de heiiigènbeelden met gezichten zonder enige uitdrukking naar de verre achter grond van zijn winkél laten verhuizen, zo hij ze al niet definitief liet verdwij nen. Desondanks houdt hü er zakelijk goed het leven bij en dat zij hem dan ook van harte gegund. Ton Berends heeft deze week in ons land geïntroduceerd de Club des Nou velles Images", een in 1958 door de jour. nalist Jacques Blanc te Parijs opgericht gezelschap, dat zich ten doel stelt de beste religieuze kunst van onze tijd voor een betaalbare prijs onder een zo groot mogelijk publiek te brengen. In Frankrijk werkt de club aldus: zij laai religieuze voorwerpen vervaardigen door kunstenaars van naam, die bewe zen hebben de geest van- onze tijd te een commissie van twee geestelijken en vier leken, die er unaniem hun goed keuring aan moeten geven. Het gaat er niet om unica te verkrijgen, doch men kan door het grote aantal stuks van de opdracht voor een redelijke prijs een goed kunstvoorwerp op de markt bren gen. Zo heeft men bijvooroeeld kerst- kaarten uitgegeven van Manessier, Ge orges Braque, Jacques Villon en Jean Elvire. Van de kaart, die Manessier voor de club maakte, werden 15.000 exemplaren verkocht. Léon Zack ver zorgde fraaie communieplaatjes, Pierre Szekely vier bronzen kruisjes (het pries- terkruis, het kruis van de gehuwden, het kruis van St. Franciscus en het kruis van de zieken), Abbé Morel kwam met een „Vierge Noire", Véronique Fi- lozof maakte een boeiende voorstelling van de pastoor van Ars en Hans Din- nendahl een zeer mooi kruisje. De club is gesteld onder bescherming van de Heilige Veronica, „die in haar handen ontving de beeltenis van de Heer". De Haagse kunstenaar heeft deze week vijfduizend personen, van wie h\j interesse verwacht voor dit werk, aan geschreven om een Nederlandse vertak king van „Le Club des Nouvelles Ima ges" te vormen. Voor vijf gulden per jaar kan men lid worden. De leden ont vangen gratis een exemplaar van alle kerstkaarten en prentjes die uitkomen en ze krijgen twintig procent reductie op alle andere religieuze voorwerpen, die onder auspiciën van de club ver schijnen. Voorts wordt er een bulletin uitgegeven, waarin de aandacht wordt gevestigd op nieuwe religieuze kunst werken. Het Franse gezelschap staat er in beginsel niet afwijzend tegenover om ook Nederlandse kunstenaars voor de club te laten werken. Het is alles bijeen geen opzienbarend grote onderneming, maar de doorstro ming van dit initiatief naar Nederland mag toch wel als een verheugend ver schijnsel vermeld worden. De kunstwer ken, die in opdracht van de club ver vaardigd worden, behoeven niet bij voor baat als het begin en einde van alle wijsheid aangemerkt te worden, doch het lijdt geen twijfel, dat ze een aan zienlijke vooruitgang betekenen ten op zichte van de al te uitgebreide collec tie van zielloze ..artikelen", die nog al tijd de devotie heet te dienen en te be vorderen. Zijn cliënt is enige jaren bezig geweest die verklaringen door persoonlijke con frontaties met de bewuste getuigen op hun juistheid te toetsen, en op grond van het resultaat daarvan meende plei ter „tot herziening van de zaak te moe ten concluderen. De gewezen hoofdagent lichtte zijn er varingen nog nader toe en merkte op, dat het onderhavig proces-verbaal sowel gebrek aan objectiviteit als aan be trouwbaarheid vertoonde. Voorts zou het geen enkel concreet feit va» door slaggevende betekenis bevatten om het hem destijds gegeven ontslag te recht vaardigen. De Centrale Raad zal 16 november over Ne revisie-aanvrage beslissen. De commissie van overleg van de christelijke. Katholieke en koninklijke Ned. middenstandsbond heeft thans for meel besloten zich geheel te scharen achfer de bakkerspatroonsbonden in het midden- en kleinbedrijf in hun verzet tegen het advies van de Sociaal-Econo mische Raad aan de, staatssecretaris van Sociale Zaken betreffende de werk tijden in het bakkersbedrijf. De drie centrale middenstandsbonden hebben, aldus een gezamenlijk uitgege ven communiqué, besloten een weten schappelijke commissie in te stellen, die dit speciale probleem nader zal moeten onderzoeken. Daarbij zal men bezien wat de maat schappelijke ontwikkeling is en wat de consequenties zijn voor de middenstand ais geheel. Tevens zullen de drie bon den de vaste commissie voor de mid denstand in de Tweede Kamer en de staatssecretaris van Sociale Zaken van hun zienswijze op de hoogte stellen. De commissie van overleg is van mening, dat het doorvoeren van de nachtarbeid in de bakkerij door middel van een ploe- genstelsel de positie van de midden- en kleinbedrijven, die 99 procent van het aantal bakkersbedrijven omvatten en 87.4 procent van de totale broodproduk- tie verzorgen, sterk zou ondermijnen. Met name zou doorvoering van het ploe- genstelsel betekenen, dat men de bsv- kerspatroon weer volledig de nacht in drijft. Een voormalig hoofdagent van poli tie uit Den Haag heeft dinsdag op nieuw een verzoek tot revisie van de uitspraak van de centrale raad van beroep te Utrecht ingediend, betref fende zijn ontslagkwestie uit de poli tiedienst in Den Haag. Een dergelijk verzoek werd reeds eerder aan de Centrale Raad gericht, doch in 1958 afgewezen. De voormalige agent werd in 1954 door B. en W. van Den Haag ontslagen uit de politiedienst, en hij ging hiervan in beroep bij het ambtenarengerecht in Den Haag. De motieven voor het ont slag waren tweeledi; Allereerst onte vredenheid over de wjjze waarop 'de man zijn ambtelijke taak verrichtte aan het bureau voor gevonden voorwerpen, waar hjj laatstelijk verkzaam was. Te vens waren hem nog ten laste gelegd ongepaste verhoudingen met gehuwde vrouwen uit Leiden er Schiedam. Hii zou zelfs een vrouw uit Schiedam, die door de politie werd gezocht, in zijn woning onderdak hebben verleend, en haar aldus onttrokken hebben aan de nasporingen van de politie. Als pleitbezorger voor de ex-hoofd- agent trad op mr. J. A. Schuering, ad vocaat te 's-Gravenhage, en als gevol machtigde voor het Haagse college van b. en w. de hoofdinspecteur van politie, W. M. van Andel. Mr. Schuering be toogde, r'at in het proces-verbaal, in deze zaak opgemaa' door een Haagse politie-inspecteur en een adjudant getui genverklaringen zouden zijn opgeno men, die achteraf onjuist zijn gebleken. (Van onze correspondent) Een huls aan de Rostocklaan in Apel doorn, bewoond door de fam. W„ be staande uit man, vrouw en drie kleine kinderen is des nachts door brand ver woest. Mevr. W. werd gewekt door het aan houdend blaffen van het hondje. Toen zü op onderzoek uitging, nam zij een sterke brandlucht waar. Z{] wekte daar op onmiddellijk haar man. waarna zij sa men de kinderen in veiligheid brachten. De brand, die begonnen was in de keu ken, greep snel om zich heen. De oor zaak is waarschijnlijk een lek in de schoorsteen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 7