Daqblad voor Schiedam en omstreken Parijs roept maarschalk Juin ter verantwoording Militaire chefs mogen met aan politiek doen m H Ingrijpen van overheid verdwijnt op den duur VjRON vraagt regering zendtijd en golflengte 1111 Minister: Deel van ruimte benutten voor prijsverlaging VON BRAUN verlangt meer geld voor projectSaturnus Reclamezender werpt zich op het Nederlandse lied Mysteries tot op Schiphol N.a.v. kritiek-op plan voor Algerije Het hoofd van Montgomery Koning van Laos overleden mm VRIJERE LOONVORMING „Amerika moet naar het uiterste streven in de wedloop naar de ruimte met de Sovjet-Unie" Geen verbod voor C.P. in Marokko Drie doden op bouwwerk Kring van luistervrienden Ulbricht nodigt Adenauer uit Von Papen Het weer VRIJDAG 30 OKTOBER 1959 Sf Eisenhower voor medisch onderzoek opgenomen De rakettenbouw in de V.S. Rechterlijke uitspraak Soldaat overleden tijdens veldloop In Spijkenisse Giek van kraan slaat neer „Propaganda", ant woordt de bonds kanselier K.L.M -„vraagteken- vlucht" Noordwestelijke wind Het weer in Europa - nieuwe amsche courant (Van onze Farjjse correspondent) j PARIJS, hedenmorgen. Wh*e '°°p van gistervoormiddag heeft kenri Ureau van de Franse premier be- dp jKemaakt dat „enige dagen geleden striirf?er Guillauinat, de minister der chten, maarschalk Juin heeft gangen en bij deze gelegenheid de r<C *schalk heeft meegedeeld dat de 'ieh wil zien dat de militaire chefs polit- ^°^°men afzijdig houden van de \vj| !eae discussie". „Heeft ontvangen" bü ln. "leze conteskt natuurlijk zeggen •ast heeft ontboden" en wel op gpp Vaa president De Gaulle en het- tna" frankrijks enige in leven zijnde V'io SClla!k, na op het matje te zijn ge kat en' horen heeft gekregen er ka» nu van de daken is verkondigd, (lp .een gevolg van zijn geruchtmaken- •h- ,n van 'n»a 'lct dagblad „f'Aurore politf ,aK gepubliceerde aanval op de t-.. Vfln (Ia nrPbirlpnt tfii •mn/ipil \;i van de president ipini Y'Serijp. Juins „audié fp -.1 r ',iu' plaats op maandagmiddag, gra. ent De Gaulle heeft dus geen ,s °ver de zaak laten groeien. ten aanzien audiëntie" bij de \Vaaeri ^ag of tien geleden had welis- §e IC eveneens de stokoude 92-jari- ex-generalissimus van de Franse stP ,ac'htén in de rampspoedige laat- - Weken van het Duitse offensief van voo: «ooi^ar 1940, generaal Weygand, een (J Mijk oppositioneel geluid doen ho- re„ maar generaal Weygand staat Qs lang buiten alle actieve militaire dienst en heeft derhalve dezelfde vrij heid van spreken als iedere Franse niet-militaire „citoyen". Niet aldus de maarschalk en oud-NATO-bevelheb- ber; hij maakt nog steeds deel uit van verscheidene Franse hoge militaire comité's. Reden te meer om hem „te rug te roepen tot de discipline" zou bo vendien geweest zijn dat hij zowel van wege zijn positie en rang als vanwege zijn Algerijnse origine in e Algerijnse aangelegenheid ongetwijfeld over een zeker „moreel gezag" beschikt bij in Algerije gestationeerde officieren en bij de Europese bevolking aldaar. Overi gens laten de Parjjse bladen het zich niet ontgaan in het licht te stellen dat het de zesde keer is dat Juin sinds zijn verheffing tot het „maréchalat" in openlijke botsing is gekomen met de regering. De vijf voorgaande malen deden zich voor onder de vierde republiek; men herinnert in het bijzonder aan de episode toen de maarschalk bot weg weigerde gehoor te geven aan een oproeping door minister-presi dent Laniel (affaire van de Europe se defensiegemeenschap, waarin Juin in het openbaar stelling „tegen" had genomen) en aan die andere episode, waarbij het president Auriol was die bekendmaakte voortaan te zullen wei geren de maarschalk te zullen ont vangen (Juin had in september 1953 in kwetsende termen de hem toege- ee Franse maarschalk Juin heeft in het begin van deze week deelgenomen aan n Jachtpartij te Chevetogne, ongeveer dertig kilometer van Dinant, in België. Resident Eisenhower van de Ver- zj f^e Staten is gisteravond in 't leger- - "henhuis Walter Reed te Washington omgekomen voor zijn jaarlijks medisch afzoek, aldus berichten AFP en Reu- het 0lgens het Witte Huis zal. er over tl resultaat een korte verklaring wor- fcat uitgegeven. De president blijfttot erdag of zondag in het ziekenhuis. -De socialist Lord Pakenham heeft teren in het Britse Hogerhuis een Mr''oal verteld over veldmaarschalk „°htgomery, die zoals bekend kort- JJ. eden heeft verklaard dat mensen, op Labour stemmen, krankzinnig *lJ n. "nt stond eens met Montgomery te teuten toen Churchill aan kwam lo- en»" aldus verklaarde volgens Reu- ,fr Lord Pakenham. „Montgomery Gs naar mijn hoofd. Op mijn hoofd weliswaar maar een beetje haar. adr rondom mijn oren is de haar- f °ei weelderiger. Montgomery zei Churchill: „Bent u ook me: van lening dat zijn haar nodig geknipt do et worden, mijnheer de minister- V'.'esident?" Churchill antwoordde uier op: ,xiw hoofd, mijn waarde ®'dmaarschalk, eist samengedrukt te !l0rden onder een militaire baret. :„.ar hij heeft zijn hoofd nodig om net Hogerhuis te kunnen spreken." De koning van Laos, Sisavang Vong, is gisteren overleden in Loeang Pra- bang, de residentie van Laos. De ko ning is 74 jaar geworden. Sinds 1904 heeft hij zijn land geregeerd. Hü was a! verscheidene jaren bedlegerig. Deze zo mer werd hij ziek en in augustus is kroonprins Savangrattana tot regent be noemd. Koning Sisavang Vong heeft naar een schatting van Reuter twintig vrouwen gehad. Hij noemde zich een recht streekse afstammeling van de Khoun- dynastie, die duizenden jaren geleden uit Zuid-China naar Laos kwam. schreven bedoeling tegengesproken, dat hij kandidaat zou willen zijn voor de opvolging van Auriol). De „vierde republiek", zp heette het algemeen, was ertoe gekomen bitter te berou wen dat zjj Juin tot de waardigheid van maarschalk had verheven en het besluit stond vast om de rang en waardigheid voortaan, zo al, dan nog slechts postuum te verlenen. B(j het zoeken naar de motieven die president De Gauile bewogen kunnen hebben tot de plechtige en nadrukke lijke „boodschap", die hij, zoals eerder bericht, eergisteravond heeft gericht „tot de functionarissen van de staat en de strijdkrachten in Algerije", denken de Parjjse commentators uiteraard ook aan de steliingname van maarschalk Juin, die wel geëigend was om de on getwijfeld nog altijd door het leger in Algerije gevoerde „malaise" te ver meerderen. De maarschalk heeft onder meer verkondigd dat de autodetermi natie weer voedsel had gegeven aan de hoop in het rebellenkamp; dat Algerijn se autonomie spoedig onvermijdelijk zou uitlopen op Algerijnse afscheiding; en dat De Gaulle met zichzelf in te genspraak zou komen zo hij met de re- bellenleiding onderhandelingen voerde over de voorwaarden van een bestand. Het meest aannemelijk lijkt dat presi dent De Gaulle reeds onafhankelijk van Juins publikatie tot het inzicht der wen selijkheid van een dergelijke boodschap was gekomen, maar dat deze publika tie het uitvaardigen van de boodschap heeft bespoedigd. In ieder geval behelst de boodschap in wezen een duidelijke bevestiging dat De Gaulle bij de eenmaal vastgelegde politiek blijft. Als kernpassage mag zelfs zeer waarschijnlijk worden aan gemerkt, dat, wanneer eenmaal de volksraadpleging zal plaats hebben waarbij de Algerijnen zelf over hun lotsbestemming zullen beslissen, ,,het alsdan essentieel zal zijn dat deze keu ze volkomen vrij zal zijn, bij gebreke waarvan het vraagstuk niet werkelijk opgelost zou zijn en Frankrijks wil dat het zulks zal zijn" (dat wil zeggen wer kelijk opgelost). De Gaulle brengt hier in naar voren dat zijn plan voor Alge rije, zoals inderdaad afdoende is ge bleken, de hartelijke .instemming heeft van een grote meerderheid van het Franse volk en impliciter geeft hij zeer waarschijnlijk te verstaan dat het in deze politiek van autodeterminatie niet past, dat het leger propaganda voert, laat staan druk uitoefent, om de ver kiezing te verkrijgen van „de verfran sing". Maar de boodschap behelst ook een herhaling van de reeds eerder gedane opwekking om door een algehele en hu mane pacificatie, en door een bevorde ring van de sociaal-economische eman cipatie, aan de verscheidene commu niteiten van Algerije morele en mate riële redenen te verschaffen om voor „de vereniging met Frankrijk" te kie zen. En de boodschap besluit met te vermanen tot het blijven betrachten evenzeer als ooit „voor het welslagen van de weidse onderneming" van toe wijding en tucht „zonder u door enige overweging te laten uiteenrukken". Vol gens een zeker aantal waarnemers be oogt president De Gaulle met zijn bood schap niet op de laatste plaats het le ger in Algerije psychologisch voor te bereiden op hetgeen aan verdere ont wikkeling te voorschijn zou kunnen ko men ter gelegenheid van de door hem te geven persconferentie, aangekondigd voor 10 november in het Elysée. Het zou anders een schok kunnen geven. Dit wrak is het overschot van de auto, waarmee mr. H. Wilton, directeur van het City-concern, donderdag meld op de weg AmsterdamDen Haag dodelijk is verongelukt. zoals ge- (Van onze Haagse redactie) Vrijheid kent regels en bfj de overgang van een zekere sociaal economische bin ding in het loonbeleid naar een grotere mate van vrijheid moet de praktische toepassing van de regels geleidelijk worden gevonden. Dat men in deze over gangsfase van overheidswege veelvul dig moet optreden bij de loonvorming betekent niet dat dit ra \.en duur de nor male situatie zal zijn. Verwacht mag worden dat er aan die overgangsfase een einde komt, aldus de minister van Economische Zaken op vragen over de overheidsbemoeiingen met de loonvor ming. In zijn memorie van antwoord erkent de bewindsman dat er aan de geleide loonpolitiek het aantrekkelijke aspect van 'n zekere eenvoud is verbonden. Een nadeel is echter dat niet voldoende re kening wordt gehouden met de bijzon dere omstandigheden in elke bedrijfstak. Dit betekent dat in sommige branches de werknemers niet ten voile delen in gunstige economische resultaten, terwijl in andere loonsverhogingen alleen moge lijk zijn met doorberekening in de prij zen. Vooral in een aantrekkende con junctuur zoals thans wordt hier door het proces van kruipende geldont waarding versterkt. Verantwoorde loon- en prijsvorming kan volgens de minister nooit betekenen dat de gevolgen van loonsverhogingen op de consument wor- De Amerikaanse raketdeskundige van Duitse afkomst, dr. Wernher von Braun heeft volgens ÜPI verklaard, dat hij voor het project Saturnus, een zeer grote raket met een zelfs door Rus sische raketten nog niet bereikte stuw kracht, het volgend .jaar 240 miljoen dollar nodig heeft, dat wil zeggen 100 miljoen dollar (380 miljoen gulden) meer dan het ministerie van defensie heeft gerecommandeerd, en drie en een half maal zoveel als het congres tot nu toe voor dit project heeft beschik baar gesteld. Het Congres heeft toe stemming verleend 70 miljoen dollar voor het project uit te trekken, het mi nisterie van defensie heeft gevraagd er 140 miljoen van te maken. De kosten van het project in zijn ge heel zijn begroot op ruim 800 miljoen dollar. Als het volgend jaar meer ge voteerd wordt dan zich thans laat voor zien zullen de kosten in later jaren min der zijn, aldus Von Braun, die zijn ver- Een rechtbank in Casablanca heeft gisteren een regeringsverzoek om ont binding van de Marokkaanse commu nistische partij te gelasten, verworpen, aldus bericht Reuter. De regering is veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. De rechtbank meent dat de statuten van de partij bepalen dat de partij de tradities van het land en de nationale instellingen onder de constitutionele monarchie eerbiedigt en dat zij voorstandster is van alge meen kiesrecht en uitoefening der de mocratische vrijheden. Volgens de rechter zouden de be voegde instanties moeten vaststellen dat de partij haar verklaring dat zp de tradities en instellingen eerbiedigt, als dekmantel gebruikt voor het ver krijgen van een wettige status. Nu dit bewijs ontbreekt moet de rechtbank het verzoek als ongegrond van de hand wijzen. Het regeringsverzoek was ge baseerd op het betoog dat het bestaan van de communistische partij onver- ennigbaar is met de Islamietische gods dienst en de constitutionele monarchie. De rechtbank verklaarde zich niet be voegd te beslissen over het godsdien stig aspect van de zaak, maar de rech ter zei dat er geen enkele wet een poli tieke partij verplicht een geloof te be lijden. klaring aflegde tijdens het overhandi gen van een schaalmodel van de „Sa turnus" aan de directeur van de afde ling onderzoekingsprojecten van het Pentagon, Loy Johnson. „Als het programma vertraagd wordt zal het duurder worden, en bovendien ontstaat dan de kans dat uiteindelijk een verouderde raket beschikbaar komt", aldus Von Braun. Amerika moet naar het uiterste streven in de wedloop naar de ruimte niet de Sovjet unie. De Saturnus-raket, die 56 meter hoog is, zal te zijner tijd een ruimtevaartuig kunnen voortstuwen waarin plaats is voor enkele mensen, en dat naar be lieven op andere hemellichamen kan landen. Von Braun deelde mee. dat de Satur nus een eerste trap van acht raketmo toren krijgt, die een totale stuwkracht ontwikkelen van 1.500.000 pounds, en een tweede van vier raketmotoren. Bij de constructie is rekening gehouden met de langcering van van vleugels voorzie ne ruimtevaartuig», door deze „Satur nus". De eerste statische proef zal in de lente van volgend jaar plaatshebben, de eerste vrije vlucht van de „Satur nus" heeft Von Braun voorlopig op me dio 1961 gesteld. Afhankelijk van de be schikbare fondsen zal do eerste nuttige ruimtevlucht van de „Saturnus" op zijn vroegst in 1963, en op zijn laatst in 1965 worden gemaakt, aldus Von Braun. Tijdens een veldloop die gistermiddag in Breda werd gehouden is de 19-jarige dienstplichtige soldaat J- A. Gras plot seling onwel geworden en overleden. Het stoffelijk overschot van de militair is overgebracht naar het Ignatiuszieken- huis te Breda. Er zal een onderzoek naar de doodsoorzaak worden ingesteld. Soldaat Gras behoorde tot het regiment veldartillerie van Essen. den afgewenteld in de vorm van prijs verhogingen. Drs. De Pous legt er nogmaals de na druk op dat in bijzonder goed renderen de bedrijfstakken een deel van de ruim te moet worden gebruikt voor prijsver lagingen. Uiteraard zal dit echter pas geleidelijk zijn beslag krijgen zodat spec taculaire ontwikkelingen niet te ver wachten zijn, aldus de bewindsman. De werkzaamheden op de in aanbouw zijnde Essoraffinaderij te Spijkenisse hebben donderdag drie levens gekost. Woensdag werden er al zoals bekend twee schoorsteenbouwers gedood bij een ongeluk. Nu zijn twee arbeiders van de firma Van Rietschoten en Houwens omgekomen toen de giek van een kraan, door nog onbekende oorzaak, naar beneden sloeg. Het zijn de 26-ja- rige A. van W. uit Roosendaal en de 22-jarige Th. P. uit Oude Tonge. Twee andere arbeiders liepen ernstige ver wondingen op en werden in een zieken huis te Rotterdam opgenomen. Een van hen, de 56-jarige G. Ophof uit Rotter dam, is daar inmiddels overleden. Een derde arbeider, eveneens bii Werkspoor in dienst, werd licht gewond. „De aandeelhouders van de N.V. „Vrije Radio Omroep Nederland" i.o. hebben de reeds door de initiatiefne mers verrichte werkzaamheden volle dig gesanctioneerd. Speciale aandacht zal de VRON in zijn programma's be steden aan het Nederlandse lied, tekst, dichter en componist. Het voorlopig be stuur. bestaande uit de heren L. M. Ph. M. Slootmans. H. Oswald en M. Lewin, is gehandhaafd. Met de BUMA (het bu reau voor muziek-auteursrecht) zijn onderhandelingen gaande en men zal trachten tot overeenstemming te komen. De VRON zal zich geheel onthouden van elke vorm van politiek, en zich uitsluitend bezig houden met commerci ële uitzendingen. Voor de reelamezen- der zal beginnen, zal het bestuur aan de Nederlandse regering om zendtijd en toewijzing van een golflengte vragen. Men 'verwacht voor 1 december een be slissing van de regering." Dit heeft de heer Kees Manders, liedjeszanger en eigenaar van een caba ret in Amsterdam, als woordvoerder namens de VRON donderdag medege deeld na afloop van een besloten aan deelhoudersvergadering der N.V. in Amsterdam. Er is in West-Duitsland een vijf KW- kortegolfzender gekocht, die zich ech ter nog niet in Nederland bevindt. Het ligt in de bedoeling op de 30-31 meter band te gaan uitzenden, maar tevens ook op de frequentie modulatie-golf. Met betrekking tot het schip (dat bui ten de Nederlandse territoriale wateren voor anker zal gaan) deelde de heer Walter Ulbricht, de Oostduitse com munistische leider, heeft gisteren vol gens Reuter bondskanselier Adenauer van West-Duitsland uitgenodigd voor een bezoek aan Oost-Duitsland. Op een congr6S vfln hflt Oostduitse verbond van vakverenigingen zei Ulbricht. dat het bezoek van Adenauer gemakkelij ker zou zijn dan dat van Khroesjtsjev aan de V.S. of van Eisenhower aan de Sovjet-Unie. Tijdens het bezoek van Adenauer aan Oost-Duitsland zou de Oostduitse premier Grotewohl West- Duitsland kunnen bezoeken, aldus Ul bricht. Een regeringswoordvoerder te Bonn heeft naderhand gezegd, dat Aden auer hoegenaamd geen reden heeft om de invitatie van Ulbricht aan te nemen. Hij bestempelde haar als propaganda. Manders mede. dat er helemaal nog niet is besloten of men een schip zal kopen of charteren. Er zijn alleen nog maar voorlopige verbintenissen. Na drukkelijk stelden bestuursleden vast, dat de VRON niets te maken heeft met de pas gestichte „Bond van vrije radio handelaren." Op de vergadering waren twintig aan deelhouders aanwezig, die maar ten de le afkomstig zijn uit de radiohandel. Voorlopig wil men dit aantal niet uit breiden. Het aanvangskapitaal vap één ton is aanwezig, zo zei men. En indien meer nodig is zullen de aandeelhouders dit fourneren. Naast het met de alge hele leiding belaste bestuur komen er een commerciële, artistieke en program ma-afdeling. Voorts ligt het in het voornemen om een los van de VRON staande vereni ging op te richten, een soort vrienden kring, met afgevaardigden in de ver schillende plaatsen. Deze zullen de luis terdichtheid peilen en aldus de woordvoerders na gaan waar en hoe de VRON is te beluisteren. Hun bevin dingen worden aan de commerciële af deling doorgegeven. De juridische adviseur vertelde, dat de aanvraag voor oprichting van de n.v. aan het ministerie van Justitie zal worden gezonden. Een Amsterdamse notaris heeft de statuten opgemaakt. Volgens de juridisch adviseur is de overschrijving van een Nederlands schip om onder Panamese vlag te gaan varen „zeer eenvoudig". Hjj verwachtte overigens niet dat van Panamese zjjde bezwaar zou worden gemaakt want het Deense reclame-radiostation „Radio Merkur" zendt ook van een onder Pa namese vlag varend schip, dat in de Sont ligt, al een jaar lang uit. JL De herbenoeming van Franz von Papen tot geheim kamerheer van de Paus heeft enige bevreemding ge wekt. Dit is niet geheel onbegrijpe lijk. Men moet echter wel bedenken, dat over deze geste, zolang de rede nen ervan niet bekend zijn, geen ge grond commentaar te leveren valt, tenzij men de onwaarschijnlijke ver onderstelling zou omhelzen, dat men in het Vaticaan ogenblikken van ver blindheid zou kennen. Men is daar niet gek, en daarom doen wij goed ook in een zaak, die er een beetje vreemd uitziet, ons oordeel op te schorten. Komt er in het geheel geen nadere verklaring, dan zou dat voor ons nog geen reden zijn aan te nemen, dat een goede reden ontbreekt. Al blijft dan wel de verbazing. (Van onze verslaggever) Tot het allerlaatste moment is de „Vraagteken-Vlucht" van de KLM een mysterieuze reis gebleven. Toen de 64 Nederlandse en buitenlandse journalis ten donderdagmiddag op de terugweg van Istanbul naar Amsterdam waren, deelde de gezagvoerder via de geluids installatie van de „Electra" mee, dat één van de passagiers bij de aankomst op Schiphol een zeer bijzondere verras sing wachtte. Enkele uren later over handigde een KLM-vertegenwoordiger op de Amsterdamse luchthaven aan een van de buitenlandse verslaggevers, de 38-jarige H. Kopp. correspondent in Ne derland van het Westduitse persbureau DPA, een grote foto van zijn zoon, die om vier uur 's middags was geboren. De baby, waarvan de naam nog een groot vraagteken was, werd onmiddel lijk opgenomen in de vereniging van de Vliegende Vlieger, een organisatie waar van het lidmaatschap gewoonlijk slechts openstaat voor zeer jeugdige luchtreizi gers en voor babies die in een vlieg tuig ter wereld komen. De verheugde vader kreeg plechtig het bij het lidmaat schap behorende KLM-slabbetje omge hangen. De passagiers in de aankomsthal, die een en ander onder de nodige hila riteit hadden gadegeslagen, werden ge- tracteerd op de traditionele beschuit met muisjes. Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Wisselende bewolking met enkele buien. Matige, af en toe vrij krach tige wind tussen west en noord. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 7.31-17.16. Maan: 6.35-17.18. Tussen een lagedrukgebied en een hogedrukgebied ten westen van Spanje is boven West-Europa in de hogere lucht lagen een noordelijke stroming aanwe zig. In deze stroming bewoog over de Britse eilanden een storingsgebied naar het zuiden, waardoor de wind in ons land tijdelijk zuidwest werd. Na het voorbij trekken van deze storing zal de wind weer naar noordwest ruimen, zodat aan voer van onstabiele lucht zal voortduren. Hierin kunnen naast opklaringen ook enkele buien voorkomen. De komende nacht is plaatselijk weer nachtvorst mo gelijk. max. min. neersl. Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Helder half bew. 11 7 6 Ypenburg zwaar bew. 12 8 4 Vlissingen geheel bew. 12 8 3 Eelde zwaar bew. 12 8 4 De Bilt regenbui 12 4 2 Twente zwaar bew. 11 3 2 Eindhoven zwaar bew. 12 1 0 Zd.-Limburg zwaar bew. 10 3 2 Stockholm geheel bew. 9 8 12 Oslo regen 7 4 8 Kopenhagen regen 11 5 2 Londen regen 9 1 0.3 Amsterdam geheel bew. 12 4 2 Brussel zwaar bew. 12 2 0.7 Luxemburg half bew. 6 1 0.3 Parijs onbewolkt 10 1 0.7 Nice half bew. 15 9 0 Berlijn geheel bew. 10 5 25 Frankfort zwaar bew. 8 6 5 München sneeuw 4 1 19 Zürich regen 3 2 22 Genève zwaar bew. 6 4 3 Wenen zwaar bew. 18 7 1 Innsbrück regen 6 2 1 Athene licht bew. 19 Rome zwaar bew. 16 9 14 Madrid licht bew. 6 Mallorca licht bew. 15 10 0 Lissabon onbewolkt 17 De vergadering van de Nederlandse aandeelhouders van de Vrije Radio Omroen V.l.n.r. H. Oswald (technisch en artistiek directeur), L. M. PH M Sloomans (financieel directeur) en M. L. Lewin (manager). Zij bekijken hier de foto'i van coasters, die in aanmerking komen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1