Dagblad voor Schiedam en omstreken Bezitsvorming spaarregeling verder opvoeren door voor het gehele volk Werknemers moeten naast bedrijfssparen ook kunnen delen in de winst Mogelijkheid voor effecten bezit voor de kleine man Snellere treinen in de zomer van 60 op lange afstanden Binnenkort beraad over organisatie-structuur ARKA-voorzitter zinspeelt op bijdrage tot oplossing w™1104 f*™ Op weg naar bezitsvorming mm Politiek proces te Madrid Bonn protesteert bij Parijs INGRIJPENDE WIJZIGING BIJ DE N.S. Koppeling van treinstellen met verschillende bestemmingen BELANGRIJKE TIJDWINSTEN Bakkersknecht heeft kans Japanse expeditie in veiligheid De Paus schenkt 100.000 dollar Het weer op f 146.025 PLAN DE CAMPAGNE VAN STAATSSECRETARIS SCHMELZER Hoevelen profiteren van bezitsvorming Begin van Monf Blanc-funnel ^cgen aanhouden van de Bilbaor' Al drie weken vermist Wisselend bewolkt Het weer in Europa Af NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK BIKSDAS 10 NOVEMBER 1959 Winstdeling voor werknemers Kleine coupures Kosten voor de schatkist Amslerdam-Maastricht REISDUUR EN TIJDWINST VOOR AMSTERDAM 'S-HERTOGENBOSCH^ 1.06 12V TILBURG m BREDA AMJt OSS 1.24 EINDHOVEN 1.31 SV VENLO 18 2.21 MAASTRICHT 20 2.50 19 2.56 LUIK 3.32 Belangrijke tijdwinsten K.N.V.B.-TOTO Voor nieuwe Chinese r.-k. universiteit op Formosa nieuwe schiedamsche courant (Van onze parlementaire redacteur) 's-GRAVENHAGE, 10 nov. De regering is van plan ook voor meerderjarigen door een premieregeling het sparen aantrekkelijk te gaan maken. Na hetgeen het vorig jaar met een ?eugdspaarregeling voor dat doel met succes is tot stand gebracht (in een •laar tijds werd f 36 miljoen gespaard door een kwart miljoen jeugdige deel nemers) krijgen nu ook de ouderen een stimulans in die richting. Het plan 's om een premie van 20 pet. te geven voor iedere meerderjarige die ge durende vijf jaar een bedrag weet te sparen dat hoogstens f400 per jaar lr!ag belopen. Het sparen kan geschieden ofwel op een bijzondere spaar- regeling, ofwel in effecten, of wellicht ook als het wordt besteed voor de bankoop of schuldaflossing van een eigen huis. De premie zal belastingvrij z'Jn. Van gehuwden kan slechts een van beide echtgenoten op deze wijze sParen. Het plan moet nog in een wetsontwerp nader worden uitgewerkt. Er is nog meer concreet en goed nieuws, waaruit blijkt dat de regering bard werkt aan het op gang brengen van de bezitsvorming, die zich nu niet bieer zal beperken tot groepen als de jeugd, de ambtenaren of de werk nemers, maar waarvan het gehele volk gaat profiteren. In een. nota, onder tekend door de minister-president, prof. J. de Quay, de staatssecretaris van Algemene Zaken (P.B.O. en Bezitsvorming), drs. W. Schmelzer en de staats ecretaris van Financiën mr. dr. W. van den Berge, aan de Tweede Kamer borden deze plannen onthuld. Verwacht wordt dat over een aan tal jaren, wanneer de thans voor gestelde maatregelen alle in wer king zijn, de volgende aantallen van deze faciliteiten zullen profiteren: deelnemers: Jeugdspaarwet 400.000 Ambtenaren-spaarregeling: Rijk 200.000 Provinc. en gemeenten 60.000 Faciliteiten voor bedrijfs sparen en winstdeling 300.000 Algemene spaarregeling voor meerderjarigen 750.000 Totaal 1.710.000 komen, wanneer besloten zou worden over te gaan tot vrijstelling van inkom stenbelasting voor inkomsten uit bezit tot een bedrag van f 300 per jaar. Dit laatste een gedachtdie o.a. ook door prof. Romme op het Overijssels appel voor de verkiezingen werd ge lanceerd is echter nog geheel een toekomstplan. De regering wjjst er in haar nota op, dat de maatregelen die de bezitsvor ming aanmoedigen, zullen leiden tot het toenemen van de particuliere be sparingen. Deze zullen zelfs de budget taire kosten gaan overtreffen. Wan neer deze extra-besparingen kunnen worden aangetrokken voor de financie ring van de uitgaven van het Rijk, be tekent dat een belangrijke steun bij de gebruikelijke moeilijkheden die de ka- pitaalvoorzienmg oplevert. (Vervolg zie elders in dit blad)' De eerste kilometer van de Mont Blanc-tunnel aan de Italiaanse zijde is gereed gekomen. De foto toont de ingangdie waarschijnlijk binnen enkele jaren druk door auto's uit vele landen zal worden gebruikt. De regering denkt ook aan tegemoet komingen, waardoor inkomsten uit be- tot zekere grens zouden worden ÏDigesteld van inkomstenbelasting. V°k dat zou voor het gehele volk gel ben. Maar zij wil de premieregeling .'bi sociale redenen laten voorgaan. Be- 'astingfaciliteiten zouden inkomsten uit bezit kunnen bevoordelen boven inkom sten uit arbeid. Dat moet dus nog wach- ;?n zolang er nog velen zijn, die prak- f'sch nog niet tot enige vorming van bezit zijn gekomen en dus van die vrij- tellingen nog niet zouden profiteren, al dus, de nota. Uitdrukkelijk zegt de re- Sering echter, dat zij langs de fiscale Ï/Cg het klimaat voor het sparen wil egunstigen. Wat wel nu reeds past in deze socia- opzet van de bezitsvorming is het P.lan om de werknemers te laten pro- hteren van bijzondere spaarregelingen b de bedrijven. Reeds eerder is aan gekondigd dat bedragen die de werk luier in' een spaarfonds bijdraagt J1 aast dat wat de werknemer uit zijn bon betaalt, zullen worden vrijgesteld ,an belastingen en sociale lasten. De e.?ering wil de mogelijkheden om ,ahgs deze weg voor een bepaald doel 6 sparen verruimen. Het bedoelde wets ontwerp dat destijds nog door minis- ï®r de Bruin is ingediend, was slechts bedoeld voor bouwsparen. Binnenkort kan niet alleen een uit beelding tegemoet worden gezien van 5e mogelijkheden om met deze be drijfsfondsen verder te gaan (sparen Por huwelijksuitzet, studie, bouw van b'gen woning, lijfrenteverzekering pb-). Men wil nog verder gaan h ook afzien van de eis, dat de werk- nerners zelf in zo'n spaarfonds moeten Madrid, 10 nov. De openbare ,at>klager bij een krijgsraad te Madrid tepft gisteren tien jaar gevangenisstraf racist tegen een 31-jarige Spaanse di ermaat, die zou hebben deelgenomen a« de voorbereiding van een dag van reedzaam protest in juni jl. De betrok- dei>e, Julio Ceron Ayuso, was verbon- j aan het directoraat-generaal voor j^ernationale organisaties van het mi- ,'Merie van buitenlandse zaken te Ma- d 'd. Tegen de overige vijftien beklaag- eiste de openbare aanklager straffen -"Derend van drie tot zes jaar, aldus "e'den Reuter en AFP. Ceron en nog enige beklaagden wa- „V,11 lid van een katholieke oppositie- w°eP, genaamd „Front tot bevrijding ha2 het volk". De andere beklaagden Vb u e i in 1958 eniSe nummers van het rb°den socialistische blad „Libertad" gegeven. d.t-eron zei dat hij niet tegen het hui- j, Se bewind is gekant, maar geïnspi- eed wordt door „christelijke idealen" ikele beschuldigden beklaagden zich j„. over, dat zij door de politie waren d 'Shandeld. De uitspraak wordt van- ag verwacht. t)u?P^N, 10 nov. (Reuter) West- gen d heeft gisteren bij Frankrijk hpjOtesteerd tegen het aanhouden van Sou-2250 ton metende Duitse vracht- vJhp .Bilbao". De „Bilbao" verd flQn'Se week ter hoogte van Cherbourg Ofhi" de Franse marine aangehouden \v„,?at men vermoedde, dat het schip liniens voor de Algerijnse opstande- aan boord had. rj e rederij van de „Bilbao" heeft vo- aUtr, .Week verklaard, dat de Franse kist en 73 kisten lantarens en 100 ge-®0 jachtpatronen in beslag hebben Cn„ en. De lading was bestemd voor £a.Manca. cWen Westduitse regeringswoord voer- dat gisteren op een persconferentie bn,,et voorlopige onderzoek schijnt te Van j gen dat - n de „Bilbao1 bijdragen. Het komt er dan op neer, dat de regering stelsels van winstde ling ten behoeve van werknemers gaat bevorderen. De nota zegt hierover dat dit geschiedt in het kader van de vrijere loonvorming. Wel zal de voorwaarde gesteld worden dat de regeling uitslui tend gericht is op de vorming van duur zaam bezit. De regering zal de maat staven waarnaar de winstdeling geschiedt nader vaststellen. Een ander nieuw plan om de bezits vorming te stimuleren is de- bevorde ring van het effectenbezit. De regering beoogt ter vergemak kelijking van risicospreiding voor de belegging door de kleinere spaarders een algehele vrijstelling van vennoot schapsbelasting aan speciale, nog op te richten beleggingsmaatschappijen, die zich in het bijzonder ten doel stellen het sparen ingevolge de algemene spaarregeling of via bedrijfsspaarrege- lingen te bevorderen. Voorts wil de regering een wettelij ke vrijstelling van registratierecht scheppen voor het plaatsen en volstor ten van aandelen in deze bijzondere be leggingsmaatschappijen en van het eventueel verschuldigde zegelrecht. Tenslotte heeft zij het voornemen een wettelijke voorziening voor te stellen tot vrijstelling van zegelrecht voor bin nenlandse obligaties, met een nomina le waarde van f 100.- of minder. (Dit zegelrecht, verschuldigd bij de uitgifte van binnenlandse obligaties, bedraagt pet. van de nominale waarde), om zodoende het uitgeven van kleine cou pures te bevorderen. De „beleggingsmaatschappijen" die hiermede in aanmerking komen zul len aan bepaalde voorwaarden moeten voldoen, die nog nader zullen worden vastgesteld. Dit om zekerheid te schep pen, dat inderdaad het doel be zitsvorming voor brede lagen der be volking bereikt wordt. Enige vakverenigingen men noemt de K.A.B. en het C.N.V. heb ben hierover reeds met de rege ring contact gehad. Men kan aanne men dat zij belangstelling hebben voor het in het leven roepen van der gelijke instituten, die voor het ver delen van hun beleggingen over aan delen, obligaties en onroerend goed, zullen zorg dragen. Het is echter ze ker niet zo dat de vakverenigingen een monopolie of zelfs maar voor rang zouden hebben. De ontwikkeling op dit punt wordt afgewacht. Ook bankiersconsortia of andere groepen kunnen hierop inhaken. De budgettaire gevolgen van de nieuwe maatregelen zullen zich eerst later voor doen. De nota komt tot een globale raming van circa f 70 miljoen nadat de belangrijkste maatregel de gepre mieerde spaarregeling vijf jaar in werking is geweest. Berekend wordt dat dan de jeugd spaarwet 8,5 miljoen per jaar zal kos ten, de ambtenarenspaarregeling 7,5 miljoen, de faciliteiten voor de werkne mers 7,5 a 10 miljoen en de gepremi eerde spaarregeling voor meerderjari gen 20 a 40 miljoen. Vrijstelling van ze gelrecht voor obligaties wordt geschat op 2 miljoen. Bovenop dit bedrag van 70 miljoen zou dan nog 20 a 25 miljoen (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 9 nov. De zomerdienstregeling voor het reizigersverkeer van de N.S. in I960 zal gekenmerkt worden door een ingrijpende wijziging. Er zullen meer treinen gaan lopen in kortere tijd, wat o.a. mogelijk wordt gemaakt door de koppeling van treinstellen met verschillende bestemmingen. Hiervan zullen ook nevenverbindingen profiteren. De dienstregeling in haar huidige vorm, zoals die ongeveer 25 jaar bestaat, vertoont een stand-ardpatroon met een starre uurdienst. Het nadeel daar van is, dat slechts éen type treindienst mogelijk was, die veelal een stop- dienst moest zijn. Op betrekkelijk weinig baanvakken ontmoet men een sneltreindienst voor de lange afstanden en een stoptreindienst voor de kor tere afstanden. Werd in het algemeen de reiziger op korte afstand behoorlijk bediend, voor de reiziger over lange afstanden bleven wensen over. Het was nu de moeilijke opgave, zo deelde mr. W. de Graaf, chef van de dienstregeling, ons op de hedenmiddag gehouden persconferentie mee, om versnellingen in de interprovinciale verbindingen aan te brengen, zodanig, dat deze passen in het systeem van de gestandaardiseerde aansluitingen. •(Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 10 nov. Indien de voortekenen niet bedriegen, zullen bin nen zeer korte tijd de voorwaarden kunnen worden geschapen, welke een nieuw gemeenschappelijk beraad over de structuur van het katholieke organi satieleven vruchtbaar zullen kunnen doen zijn. Dit verklaarde mr. G. A. A. M. Boot in zijn openingsrede op het vandaag alhier begonnen congres van de ARKA. De voorzitter herinnerde aan zijn verleden jaar gedane suggestie van een rondetafelconferentie van alle be trokken katholieke organisaties en aan de reactie hierop van de heer J. A. Middelhuis, verbondsvoorzitter van de KAB, die zich bereid verklaarde op deze suggestie ir te gaan. „Teneinde nieuwe complicaties te vermijden, moge ik op dit moment volstaan met het uitspreken van de stellige verwachting, dat wij binnen kort nadere mededelingen kunnen doen omtrent de positieve bijdragen, welke wij, ter oplossing van het brandende structuurprobleem, den ken te kunnen geven", aldus mr. Boot. Met voldoening kon de voorzitter mededelen, dat het ledental van de ARKA sinds verleden jaar met ruim 400 is gestegen en thans de 21.000 na dert. (Zie ook elders in dit blad). beVB voorlopige onderzoek schijnt te Van'stigen dat de munitie aan boord Mond "Bilbao" uit jachtpatronen be- West-Duitsland Een man die sinds zeven jaar te Flensburg bij de Deense grens als zenuwarts was gevestigd, is ontmaskerd als een van de Duitse artsen, die onder het bewind van Hitier betrokken waren bij het doden van geestelijk gestoorden. De man, die onder een valse naam leefde, is voort vluchtig. Voor de zomer van 1960 is nu een herziening voorbereid van de volgende Hjnen: Amsterdam - Rotterdam - Zee land Brussel: Amsterdam - Eindho ven - Venlo; Amsterdam Utrecht Eindhoven - Maastricht; Arnhem 's-Hertogenbosch - Roosendaal: de Be tuwelijn: Zuid-Limburg; Enschede Zutphen, zomede een aantal aanpas singen op aansluitende trajecten. De Beneluxdienst wordt een half uur ver schoven, waardoor de overstaptijd van de treinen uit het noorden en het oos ten met 33 minuten wordt bekort. Te vens loopt daardoor op de drukke uren de Benelux tussen Rotterdam en Roo sendaal gecombineerd met het juist op die uren lopende sneldeel naar en van Vlissingen. De overbezetting door bin nenlands verkeer wordt daarmede op gevangen. Het systeem van treindelen, die van een bepaald station af sneltrein wor den, zal ook toegepast worden voor de richting Eindhoven door te Rotterdam een sneltreindeel richting Eindhoven- Venlo af te splitsen resp. te combine ren met de trein Amsterdam-Vlissin- gen; dit brengt voor b.v. Den Haag 32 minuten tijdwinst tot Eindhoven, 35 minuten tot Venlo. Tijdens de spitsuren zal op de oude lijn Amsterdam - Roosendaal een trein rijden met bestemming zowel Zeeland als Brabant en Limburg. Een nieuwe regelmatige en snelle uurdienst Amsterdam - Maastricht 20 minuten sneller dan thans zal te k De gearceerde lijn geejt de nieuwe uursneldienst AmsterdamMaastricht aan. De zwarte pijlen wijzen op de overige aansluitende treinverbindingen. De vette cijfers wijzen naar de desbetreffende pagina in het spoorboekje. De lichte cijfers geven de reisduur aan vanaf Amsterdam. Eindhoven aankomen terstond na de genoemde treinen uit Rotterdam, waardoor aldaar voor de richting Bre da goede aansluitingen in de richting Maastricht ontstaan. Deze nieuwe snel- dienst vormt tezamen met de bestaan de tak van de middennetdienst een half-uurdienst Amsterdam - Utrecht - Den Bosch - Eindhoven. De thans lo pende „exprestreinen" worden in de snelle uurdienst opgenomen. Teneinde te 's-Hertogenbosch aanslui ting te behouden tussen de richtingen Maastricht - Amsterdam v.v. en Arn hem Nijmegen - Roosendaal v.v. is laatstgenoemde dienst een half uur verschoven, wat tevens noodzakelijk was terwille van de aansluitingen te Roosendaal naar/van Zeeland en Ant werpen. Door de nieuwe dienst Amsterdam - Maastricht ontstaan te Geldermalsen andere aansluitingen van/naar richting Tiel en Gorinchem. De veel becriti- seerde aansluitingen te Geldermalsen tussen beide gedeelten van de Betuwe lijn konden daardoor zeer veel verbe terd worden. Nijmegen - Dordrecht wordt nu 24 minuten sneller. Om op dit enkelsporige baanvak de aanslui ting te Dordrecht richting Rotterdam te behouden en de veel gevraagde ver binding met Zeeland 34 minuten te ver snellen, zullen voorzieningen worden getroffen die de in- en uitrijsnelheden te Beesd, Gorinchem en Giessendam zullen verhogen. Teneinde het gehele noorden des lands een goede en snelle verbinding te geven met de IJsselste- den, met Arnhem, Nijmegen en van daar door goede aansluitingen naar Noord- en Zuid-Limburg, is een nieu we regelmatige snelle uurdienst Zwolle- Nijmegen v.v. ontworpen, welke te Wij- he en Olst stopt en in Zwolle aansluit op alle daar samenkomende richtin gen. Tezelfdertijd is een aantal andere, met de nieuwe dienst samenvallende treinen der bestaande dienstregeling weggenomen. Zwolle Nümegen v.v. wordt 23 minuten sneller, van/naar de zjjrichtingen 45 minuten sneller. Deze nieuwe dienst sluit te Arnhem uitste kend aan op de 2-uurdienst van/naar Keulen, zodat het gehele noorden en oosten daarmede goede verbindingen geboden worden. De verbetering voor Leeuwarden - Ruhr/Rhein is 1 uur, voor Groningen en Twente een half uur. Enkele van de belangrijkste reistijd winsten zjjn: Van Groningen, Leeuwarden, Enschede naar Antwerpen, Brussel 30 minuten (ieder uur); Van Leerdam, Gorinchem etc. naar Roosendaal, Zeeland 40 minuten; van Gorinchem, Leerdam naar Eindhoven 25 minuten. Van Den Haag HS, Rotterdam naar Breda, Tilburg 16 minuten, van Den Haag HS, Rotterdam naar Eindhoven 30 minuten; van Den Haag HS, Rotter dam naar Maastricht 35 minuten: van Den Haag HS, Rotterdam naar Venlo 32 minuten. Deze winst van de laatste vier verbindingen heeft men op de drukke uren. Van Amsterdam naar Maastricht 20 minuten (ieder uur); van Amsterdam naar Heerlen 19 minuten; van Leeu warden en zijrich tingen, Emmen en zijrichtingen rond Groningen naar Nij megen 44 minuten. Van Groningen naar Arnhem, Nijme gen 17 minuten: van Leeuwarden naar Keulen 57 minuten (iedere 2 uur); van Groningen en Enschede naar Keulen 30 minuten; van Goor, Lochem naar Amsterdam 30 minuten; van Boxmeer, Cuyk naar Utrecht e.v. 27 minuten; van Nijmegen, Tiel naar Gorinchem, Dordrecht 24 minuten. Voor deze ver snelde dienstregeling Is meer materi eel nodig, hetgeen neerkomt op elf nieuwe viertreinstellen, die in bestel ling zün. De president-directeur der N.S., ir. J. Lohmann deelde nog mee, dat ge dacht wordt aan een doorgaande ver binding Hoek van Holland Moskou. Rusland heeft hiervoor reeds iigrjjtui- gen aangeboden, dooh de vraag is nog of deze op de lijnen van de Ned. Spoor wegen gebruikt kunnen worden. (Van onze sportcorrespondent) EMMEN, 9 nov. De volle winst van de voetbaltoto zal deze week waar schijnlijk naar Klazienaveen gaan. De heer G. Zwiggelaar uit de Kortestraat 14 was tot maandagavond de enige, die veertien van de vijftien wedstrijduitsla gen juist invulde. Dat wil dus zeggen, dat zijn gezin, bestaande uit vrouw en drie kinderen, kans maakt ƒ146.025 uitge keerd te krijgen. Een welkome aanvulling van de beurs van deze bakkersbediende. Zondagmid dag luisterde zijn vrouw voor hem naai de uitslagen voor de radio. Het bleek dat haar man alleen de wedstrijd KFC tegen Wageningen onjuist had ingezon den. Voor de rest klopte het allemaal in het zesde kolommetje. De heer Zwiggelaar gelooft het niet dat hij win naar van de toto zal worden. „Een vori ge keer raadde ik er dertien goed, maar alles ging mijn neus voorbij," zei hij. „Maar misschien heb ik deze keer meer geluk." NIEUW DELHI, 10 nov. (Reuter) De op de Hinialaya-reus Gaurisjankar vermiste Japanse expeditie van 32 man is in veiligheid, aldus een radio-bood schap die gisteren in de hoofdstad Kat- ni a ml oe van Nepal werd opgevangen. De boodschap was afkomstig van een controlepost die eraan toevoegde dat al le expeditieleden reeds op weg naar Katniandoe zijn. Men had in drie weken taal noch teken van de mensen ge hoord. De expeditie bestaat uit drie Japan ners, een verbindingsman van de N'epa- lese regering, twee Sjerpa's en 26 dra gers. Een boodschapper meldde op 6 no vember te Katmandoe, dat de expeditie vermist werd. De expeditie is de voorlo per van een grotere, die de universiteit van Foekoeoka in Zuid-Japan volgend jaar denkt uit te zenden. Zij vertrok 17 september uit Katmandoe. De twee sjerpa's, die inmiddels al te Katmandoe zijn teruggekeerd, hebben verklaard, dat de expeditie om de Gauri Sjankar was getrokken om de noorde lijke hellingen te onderzoeken, daar de zuidelijke toegang was geblokkeerd. De terugtocht naar het eerste kamp heeft langer geduurd, doordat de gewone weg door sneeuw en ijs was geblokkeerd. De blauwdruk voor het bezitsvor- mingsbeleid heeft weinig grote ver rassingen te bieden. Het is bovenal een prudent stuk geworden, opgesteld in de schaduw van de brede basis. Na de speciale belangstelling van staatssecretaris Schmelzer voor de jeugdigen en de ambtenaren zijn nu de overige werknemers en zelfstan digen aan de beurt. De nota beoogt een stimulering van winstdelingsre- gelingen, waarmee dan in één klap de zo gewenste synthese tussen vrije re loonvorming en bezitsvorming aan een goed begin geholpen wil zijn. Der gelijke regelingen hebben vooral be tekenis voor werknemers in grotere bedrijven, voor welker spaarregelin gen, zoals wellicht bekend, ook nog andere faciliteiten bestaan en in de maak zijn. Ter wille van de evenwich tigheid zijn nu echter tevens plannen beraamd die ook zelfstandigen en werknemers van kleinere bedrijven ten nutte kunnen zijn, namelijk de algemene overheidspremiëring met twintig procent van besparingen tot maximaal f 400 per jaar. Bovendien worden dan nog plannen gekoesterd voor de popularisering van het effec tenbezit, terwijl als sluitstuk - uiterst behoedzaam - enige fiscale vrijstelling voor inkomsten uit bezit wordt geop perd. Het leggen van een vermogens- of inkomensgrens voor de deelname, een ander teer punt, wordt overwo gen. De nota stelt dus bepaald geen drastische ingrepen in het vooruit zicht, hetgeen slechts valt toe te jui chen, aangezien dit de kans op ver wezenlijking van de plannen vergroot. Hoelang deze verwezenlijking op zich laat wachten is overigens de grote vraag, daar de nota tijd- noch prio- teitenschema bevat. Het schijnt zelfs in de bedoeling te liggen de SER, nc de parlementaire behandeling van de nota, om een advies te vragen. Ge zien recente ervaringen met SER-ad- viezen zou het dus nog wel enige tijd kunnen duren. Niettemin zouden wij een oordeel van de SER over deze sociaal-economische aangelegenheid zeer toejuichen. Het bezitsvormingsbe- leid speelt zich reeds veel te lang op een zijtoneel af. Wil de bezitsvorming een levende realiteit worden, dan moet zij ook in het toporgaan van het bedrijfsleven als een volwaardig ele ment meespelen. iDaar ontbreekt nu nog alles aan. ROME, 9 nov. (KNP) Paus Jo annes heeft 100.000 dollar (ongeveer 380.000 gulden) geschonken voor de op bouw van de Chinese katholieke univer siteit te Taipeh op Formosa. De univer siteit zal 10 faculteiten omvatten. De Chinese katholieke universiteit werd in 1925 te Peking opgericht, maar enkele jaren geleden door de communisten ge sloten. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) In de nacht en ochtend hier en daar mist, overigens wisselend bewolkt, met enkele buien. Overwegend ma tige westelijke wind. Plaatselijke nachtvorst. Morgen overdag dezelfde of iets lagere temperaturen dan van- daag. Zon: 7.51-16.56. Maan: 15.33-3.24. Onstabiele polaire lucht dringt met overwegend matige westelijke wind ons land binnen. Het weer zal daarom mor gen onbestendig zijn. Opklaringen zui len plaatselijk worden afgewisseld door buien. De nachten worden weer iets kouder. max. min. neersi temp temp afgel. gisteren 24 uur 7 7 5 Station Weer Den Helder zwaar bew Ypenburg half bew. 6 Vlissingen licht bew. 7 Eelde regen 6 De Bilt regen 6 Twente regen 7 Eindhoven regen 6 Zd.-Limburg regen 6 Stockholm geheel bew. 5 Oslo regenbui 8 Kopenhagen geheel bew. 8 Londen onbewolkt 12 Amsterdam regen 6 Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Wenen Innsbrück Rome Madrid Lissabon geheel bew. 6 regen 3 zwaar bew. 8 zwaar bew. 15 half bew. 7 regen 1 zwaar bew. 6 geheel bew. 4 zwaar bew. geheel bew. 9 half bew. 7 zwaar bew. 15 licht bew. 15 licht bew. 17 5 5 5 5 5 5 5 6 2 6 5 1 7 7 0 3 -1 2 1 4 -6 1 0 10 21 20 13 11 13 5 7 5 1 15 0 8 16 10 1 12 0 0 0.1 O 0 0 17 0 0 0 0 Advertentie x Zon op Zon onder

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1