DRAADLOOS CONTACT Geld verzoet de scha(n)de DAGPUZZLE Iedere tijd bouwt zijn eigen kerken in de toekomst beter verdwijnen A rersonalia Eis van ruim een miljoen dollar in quiz-schandaal Songfestival 1960 2 bij Castella Wolwas en 3 bij Castella voor Nylon Vraag uw winkelier! Gestage TV-groei CHEFAROX Uit de pers 1 luisteren naar Radio-V aticana Alfredo Maagklachten? Vanavond Motorrijder door trein gegrepen ONTMOETINGSMAAND „VOORHOF" Het katholieke complexkan Imposante gebouwen niet nodig ABDIJSIROOP Vier debutanten in het Engelse elftal Nina Kleyweg tweede in Saarbriicken Benoemingen Fietsende jongen doof tankwagen gedood Courses Hilversum Wij kijken naar V B DINSDAG 10 NOVEMBER 1959 TV BLIJF EDERLAND GROEIEN INN 1958 Hoest kornt onverwachts en meestal 's nachts. De 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Siroop) zorgen dat er niemands slaap wordt verstoord. Visuele belediging Mevrouw de voorzitter Omvang kleuteronderwijs De avonturen van Kuif/e en Bobbie door HERGÉ Is m'n nieuwe adjudant nog niet hier? Tot Uw dienst Hem'.. PAGINA 2 NEW YORK, 6 nov. (UPI-Reuter) Eén van de vroegere deelnemers aan de tv-quiz „Twenty One", de vrouwe lijke rechtsgeleerde en voormalige of ficier van justitie, Hiss Ethel David son, heeft een eis tot schadevergoeding tot een bedrag van 1.200.000 dollau 4.620.000,-) ingediend tegen de Natio nal Broadcasting Company (NBC), de producenten, de „sponsor" en haar te genstander bij het vraag- en antwoord spel. De eiseres stelt, dat de neder laag tegenover haar tegenstander, Her- bert Stempel, op 29 oktober 1956 is te wijten geweest aan bedrog, Miss David son werd naar huis gezonden met een troostprijs van honderd dollar, omdat zij niet in staat bleek, de naam te noemen van een meer met duizend eilanden. In de motivering van haar eis be toogt zij, dat zij door het geschetste verloop van het spel een „ongerecht vaardigde ongunstige publiciteit" heeft gekregen, dat zij belachelijk is ge maakt en tot „een mikpunt van de spot van het publiek" is geworden. Daardoor is „haar persoonlijke en be roepsreputatie op onherstelbare wijze geschaad" en dit heeft er toe geleid, dat haar inkomsten, die in sterke mate afhankelijk zijn van haar goede naam als juriste, sterk zijn gedaald. Een New Yorkse taxichauffeur, Tom Kane, die in twee quiz-programma's 100.000 dollar heeft gewonnen, voelt zich eveneens in zijn goede naam en reputatie aangetast. In plaats van schadevergoeding te eisen, heeft hij echter een prijs van duizend dollar uit geloofd voor degene, die kan bewijzen, dat het ook bij hem doorgestoken kaart is geweest. Hij heeft dit gedaan, om dat hij het bijzonder onaangenaam vindt, als de mensen hem eveneens van bedrog zouden gaan verdenken, hetgeen volgens hem beslist niet het geval is. Volgens hem zouden de tv- maatschappijen, die de quiz-program- ma's hebben georganiseerd, nu een lijst moeten uitgeven van echte en van valse winnaars. Advertentie <5ratfs ^sknïjpens X1000 600 AAttTAL TV-ONTVAHGERS V.PELT 59156 AMSTERDAM, 9 nov. Het aantal kijkvergunningen, dat in Nederland wordt uitgereikt, blijft nu al drie jaar lang voortdurend in vrijwel hetzelfde tempo stijgen. Sedert de feestelijke re gistratie van de half miljoenste tv-kij- ker zijn er intussen weer bijna 50.000 bijgekomen. Bijgaande grafiek laat zien, hoe deze sterke groei zich de laatste drie jaren elke maand opnieuw heeft afgetekend. Advertentie voor blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de maagwand 100 t«hj«tlen fL 1.43. Kuur 500 tabl«tt«n II. 5.70 KRUISWOORDRAADSEL 1 23456789 10 M (O in o r* oo o» o HORIZONTAAL: 1. vorm van zuur stof, ieder; 2. machthebber; 3. ontvlek- kingsvloeistof, Russisch nieuwsbureau; 4. erg lelijk; 5. hetovertreft de vraag; 6. visnet, papegaai; 7. honderd duizend gulden, inspecteren; 8. turn- toestel, een hoofdstad; 9. deel van bij bel, edel gas, een ziekte (afk.); 10. ver slaafdheid, plan; 11. gewaand. VERTICAAL: 1. stoet, familielid; 2. kus, grote slagader; 3. divan, vennoot schapsvorm; 4. Romeins keizei ge wricht; 5. brilslang, voordat; 6. t-n-e, wasbekken, 7. taal in het oude Rome, legeralueling; 8. berispelijk, lidwo rd; 9. olaat, biddende staande vrouwenfi guren; 10. Franse stad aan de Maas, le gerstede. Oplossing 9 november; HORIZONTAAL: 1. val; 4. nodig; 6. dodaars; 8. A.T.; 9. o.a.; 10 dek; 11. ent; 12. er; 14. Da; 15. regelen; 18. nagel; 19. tak. VERTICAAL: 1. vod; 2. adat; 3. Lia; 4. noteren; 5. grondel; 6. dader; 7. Satan; 13. eega; 16. gat; 17. lek. BUSSUM, 9 nov. René Sleeswijk, Simon Carmiggelt en Pi Scneffer heb ben zich bereid verklaard, deel te ne men aan de beoordeling van de lied jes, die doipr Nederlandse tekstdichters en componisten voor mededinging in het Eurovisie Song Festival 1960 wor den ingezonden. Samen zullen zq een jury vormen, die alle inzendingen be oordeelt, onafhankelijk van de gebrui kelijke beoordeling door het produktie- team voor het Festival, waarin Dolf van der Linden een belangrijke plaats inneemt. Welke liedjes tenslotte op de nationa le finale in het NTS-programma van 9 februari 1960 zullen worden gezongen, wordt door beide jury's gezamenlijk be paald. Het winnende liedje op deze fi nale, dat, evenals dit jaar, zal worden gekozen door een aantal jury-groepen uit het kijkerspubliek, wordt ten slotte de Nederlandse inzending op het Eurovisie Song Festival, dat 29 maart 1960 in de Royal Festival Hall te Londen wordt gehouden. Om te kunnen deel nemen aan het Song Festival, moeten de liedjes voor 1 december zijn inge zonden aan: Eurovisie Song Festival, NTS, Postbus 80, Bussum. Inzending dient te geschieden onder motto. Daar toe moet een gesloten enveloppe met dit motto en tevens de namen (naam) van componist en tekstdichter bij de inzending worden gevoegd. Ter vereenvoudiging van het werk der jury moet als voorwaarde worden gesteld, dat van elk liedje een piano zangpartij in tweevoud, met de tekst apart in tweevoud uitgetikt, wordt in gezonden. Iedere componist of tekst dichter kan meer liedjes inzenden. HILVERSUM, 10 nov. In haar filmprogramma vertoont de NTS van avond „Canaris", een gedramatiseerde filmbiografie van Canaris, de chef van de Duitse contraspionage tijdens de laatste wereldoorlog. Vooraf worden gedraaid een BBC-filmpje over het be reiden van plumpudding, een nieuwe aflevering in de serie avonturen van de Amerikaanse „Familie Doorsnee", getiteld „Riley, de dierenvriend" en een documentair filmpje over de moeilijk heden, waarmee de Canadese spoorwe gen tijdens de winter hebben te kam pen. In het radioprogramma van de KRO spelen vanavond Johan van Helden, viola d'amore en altviool, Henri Wes- seling. viola d'amore, Jenny van We ring, cembalo, Will Stric er, cello en Cor Coppens, hobo, de Sonate voor ho bo, cello en cembalo van Ph. Erlebach en de Partita voor 2 viola's d'amore en continuo van H. von Biber. De serie theologische voordrachten over de schepping onder de titel „In het begin schiep God hemel en aarde", wordt onderbroken door het optreden van het pianoduo Geza Frid en Luctor Ponse, waarna het Collegium Musicum uit Parijs onder leiding van R. Douat- te werken van Michel Corrette uit voert. Later op de avond speelt het Radiokamerorkest onder leiding van Massimo Bruni werken van Vivaldi (in een bewerking van de dirigent), Haydn, Elgar en Rossini. Het amusementsprogramma van de AVRO „Uit ben je" wordt gevolgd door liederen en pianowerken van E. Chaus- son, uitgevoerd door Jeannette van Djjck, sopraan, Rosemary le Gras- Pierson, mezzo-sopraan, Hans Wil brink, bariton en Hans Schouwman en George van Renesse, piano. Later op de avond geeft Andrès Ségovia een gitaarrecital. TEUGE, 9 nov. Op de onbewaakte overweg aan de Stationsstraat is van middag de 56-jarige J. Nijman, die op zijn motorfiets op weg was naar Apel doorn, door een personentrein gegrepen. Hij werd van zijn voertuig geslingerd en kwam in de Wetering terecht, die langs de spoorbaan loopt Hij moet op slag gedood zijn. De heer Nijman was vader van acht kinderen. Van de mo torfiets werd slechts het glas van de koplamp vernield. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 9 nov. In het huidi ge maatschappelijk bestel neemt de kerk een andere plaats in dan in vroe gere maatschappijen. In het kader van die veranderde structuur kan de kerk veel van haar sociale representatie la ten verdwijnen. De openbaring dwingt ons nergens tot imposante gebouwen en wij kunnen het machtsvertoon, het afweer- en defensieve karakter en bij katholieken ook het emancipatie streven best missen. Het zou zelfs een aanzienlijk winstpunt zijn wanneer onze kerken er vriendelijker en meer uitnodigend uitzagen. Vanuit deze gedachtengang is het ook beslist niet noodzakelijk, dat voor kerken in een stedebouwkundig plan een eerste plaats wordt ingeruimd, noch is een situering noodzakelijk, die afstand oproept. Dat geldt met name voor uitbreidingsplannen en nieuwe stadswijken, waarin de kerk niet per se in het middelpunt behoeft te staan. Deze zienswijze bracht drs. W. M. I. van den Ende pr., secretaris van het bisdom Rotterdam, naar voren in een inleiding tijdens het eerste symposion, dat vandaag werd gehouden in het ka der van de ontmoetingsmaand „Voor hof". Een ontmoeting tussen katholie ken en protestanten op het brede ter rein van kerk en kunst. Zoals de ge spreksleider van deze dag, prof. mr. dr. J. J. Loeff, opmerkte: „Het is niet de bedoeling, dat wij het eens worden, maar wel dat we elkander leren be grijpen." Voor dat beter begrijpen was een groot aantal deskundigen, speciaal daarvoor uitgenodigd, naar Berg en Dal gekomen om te luisteren naar een tweetal inleidingen een van katholie ke zijde en een van protestantse zijde met als onderwerp de kerkbouw. Beide inleiders drs. W. M. I. van den En- de en ds. W. G. Overbosch ontwik kelden enkele verrassende en progres sieve ideëen. Het was daarbij voor de toehoorders bijzonder interessant op te merken hoe beide sprekers op sommi ge punten tot vrijwel gelijkluidende conclusies kwamen vanuit verschillen de uitgangspunten. Drs. van den Ende begon met te stellen, dat iedere tijd zijn eigen ker ken bouwt. Geloof en kerkelijk leven zijn daarbij veelal bepalend en wie een geschiedenis van de kerkbouw zou moeten schrijven, zou daarbij tot de conclusie komen, dat dit niet in de eerste plaats een geschiedenis van ar chitectuur is, maar veel meer de ont wikkelingsgeschiedenis van kerkvolk en geloofsbelevenis. Het Oude Testa ment kent een monopolistische tempel, waarin de vormgeving en situatie nauwkeurig omschreven zijn, in tegen stelling tot het Nieuwe Testament, dat veel meer vrijheid laat aan het kerk gebouw. Sinds het Nieuwe Testament is de kerk met de tijden veranderd. In vroegere tijden werd het stads- silhouet oeheerst door de kerktoren. Men zag eerst de kerk, dan pas de stad. Nu zijn het schoorstenen, die het beeld beheersen. Dat typeert te vens de veranderde plaats van het kerkelijk leven in de sociale struc tuur van onze huidige maatschappij- vorm. De kerk in de vroegere maat schappij was een exponent en domi nant van de stad. In de huidige maat schappij, met haar autonomie der or derscheidene levensgebieden, is die plaats een geheel andere gewor den. Drs. van den Ende ziet geen aanlei ding deze ontwikkeling te betreuren. Hij wees er voorts op, dat de sociale accommodaties op levensbeschouwelij ke grondslag niet meer zo evident als in vroeger tijden tot de kaders van het kerkelijk leven behoren. Het lijkt daar om goed ze bouwkundig niet te sterk te laten aansluiten bij het kerkgebouw. Beter is het om het „katholieke com plex" of ghetto van gebouwen rond de kerk in de toekomst te vermijden. Drs van den Ende vroeg voorts aandacht voor het niet meer incidentele ver schijnsel dat het voor vele groepen aantrekkelijk blijkt te zijn om de ere dienst in profane ruimten te vieren. Hij drukte de architecten op het hart de oorzaken daarvan nader te bestude ren en deze bevindingen te incorpore ren in de kerkbouw. Uit het weldoorwrochte betoog van drs. van den Ende willen wij voorts nog lichten de waarschuwing, dat de grootte van de kerk niet bepaald dient te worden door de wens een aantal mensen onderdak te brengen, maar door het gemeenschapskarakter van de liturgie-viering. Met andere woorden de gemeenschap moet zich kunnen her kennen als gemeenschap. Zoals reeds werd opgemerkt, kwam de tweede inleider, ds. Over bosch, langs vaak gans andere we gen tot bijna gelijkluidende conclu sies. Ook bij betoogde, dat een kerk gebouw meer moet zijn dan een functionele overhuiving van de litur gie. Zeer zeker mag de kerk de li turgie niet in de weg staan. Er mag niet verwacht worden, dat iedereen er zal binnen gaan, welke veronder stelling door ds. Overbosch werd aan geduid als de essentiële vergissing van de keuze vóór de cathedrale si tuatie. Ook ds. Overbosch ging nader in op de veranderde plaats van de kerk door de gewijzigde maatschappij-vorm. Hij concludeerde eveneens, dat buurthui zen. jeugdhonken, wijkverplegingsin- stellingen enz. (het „katholieke com plex" bij drs. van den Ende) zo min mogelijk direct met het kerkgebouw Advertentie verbonden dienen te zijn. Waar de Ne derlandse verzuilingspolitiek de samen werking reeds definitief onmogelijk mocht hebben gemaakt, late men (ook architectonisch) de ruimte voor de eredienst zo min mogelijk tegen de so ciale gestalten-van-het-ogenblik aan leunen, anders zal zij binnen één of twee generaties overbodig blijken te zijn geweest, aldus ds. Overbosch. Hij merkte voorts nog op, dat er geen typisch katholieke, protestantse, luther se of gereformeerde kerken zijn. Daar om behoeft een katholieke kerk niet be paaldelijk door een katholiek architect gebouwd te worden of een protestantse kerk door een reformatorisch bouw meester. Een architect behoeft bepaald niet de betreffende godsdienst te zijn toegedaan om toch z'n opdracht serieus te nemen. Wil men per se in eigen kring slagen, dan vervalt men veelal tot po verheid en moet men op teleurstellin gen voorbereid zijn. Na de beide inleidingen ontspon zich tussen de aanwezigen een zeer geani meerde en vaak diepgaande gedachten- wisseling. Morgen, dinsdag, zal het zelfde gezelschap zich bezig houden met de plaats van de beeldende kunst binnen of rond het kerkgebouw. LONDEN, 9 nov. Het Engelse elf tal is na de nederlaag van 2-3 tegen Zweden op niet minder dan vijf plaat sen gewijzigd. Voor de wedstrijd tegen Noord Ierland op woensdag 18 novem ber in Wembley zijn vier debutanten op gesteld en is Johnny Haynes weer in de ploeg teruggekeerd. De nieuwelingen zijn: doelman Springett, die Hopkinson vervangt, spil Ken Brown die de plaats bezet van Trevor Smith, middenvoor Joe Baker en linksbinnen Ray Parry. Het gehele binnentrio van de wedstrijd tegen Zweden Greaves, Clough en Charl ton is dus vervangen. De nieuwe mid denvoor Joe Baker speelt voor de Schot se ploeg Hibernian en trok de aandacht bij interlandwedstrijden voor spelers on der de 23 jaar. De opstelling tegen Noord Ierland luidt: doel: Ron Springett (Sheffield Wednesday), achter: Don Howe (West Bromwich Albion) en Tony Allen (Sto ke City), midden: Ronnie Clayton (Blackburn Rovers) (aanvoerder), Ken Brown (West Ham United) en Ron Flo wers (Wolverhampton Wanderers), voor: John Connelly (Burnley), Johnny Haynes (Fulham), Joe Baker (Hiber nian), Ray Parry (Bolton Wanderers) en Edwin Holliday (Middlesbrough). SAARBRÜCKEN, 9 nov. (ANP) Tijdens internationale schermwedstrq- den te Saarbriicken is Nina Kleyweg tweede geworden achter de sterke Duitse schermster Helga Mees. De uit slag was: 1. Helga Mees (Did.) 6 ge- wonnen-1 verloren part. 2. Nina Kley weg (Ned) 5—2, 3. Mej. Rossini (Lux) 5—2, 4. Elly Botbijl (Ned) 4—3, 5. Mej. Weiss (Did) 34. Opneming in deze rubriek ie niet noodzakelijk een bewijs van in stemming. In de Memorie van Antwoord op de begroting van Justitie wordt opnieuw ter sprake gebracht het gratiebeleid ten opzichte van de vier Duitse oorlogsmis dadigers die een levenslange gevangenis straf ondergaan. Het Handelsblad meent uit de verklaring van minister Beerman, dat men uiteindelijk de op ja ren stelling van betrokkenen in ogen schouw zal dienen te nemen, een om buiging van het beleid of een accent verschuiving te beluisteren. Het blad schrijft: LLES tezamen menen wij, dat men met verdere voorrechten aan de vier allerzwaarste oorlogsmisdadi gers uiterst voorzichtig te werk moet gaan. Men spreekt over een „gelijke" behandeling van hen ten opzichte van de „commune" misdadigers. Maar wie voor één moord moet boeten, is moeilijk gelijk te stellen met hem, die duizend moorden op zijn geweten heeft. Begrip voor verjaring is hier veel moeilijker acceptabel dan in het geval van gewone „fatso.nlijke" misdadigers. De minister zal dan ook wél doen zich te houden aan de destijds duidelijk uit gesproken wil van de Tweede Kamer. Inderdaad zal het zoals hij trouwens zelf in uitzicht stelt zaak zijn, dat hier in ieder geval individueel wordt beoordeeld. En dat het advies van ons hoogste rechtscollege mede gewicht in de schaal legt. Mocht het tegen de wens van de Ka mer ooit tot een op jaren stelling komen, dan zal men stellig moeten zoeken naar een mogelijkheid, dat de aldus dubbel gegrat'eerde linea recta over de grens kan worden gezet. Want de feitelijke aanwezigheid-in-vrijheid van deze al lerzwaarste misdadigers binnen het ko ninkrijk zou reeds een visuele belediging zijn voor het Nederlandse rechtsgevoel. Wy lezen in het maandblad van het genootschap Onze T aal: Nu het geen ongewone zaak meer is dat een vrouw vergaderingen voorzit die vroeger uitsluitend door mannen werden voorgezeten, vraagt men zich af hoe men deze vrouw dient aan te spre ken. In de Kamer is al gepleit voor „me vrouw de voorzitter". Wij sluiten ons gaarne bij die opvatting aan. Het betreft hier een „neutrale" functie die zowel mannen als vrouwen kunnen bekleden. Vergelijkbaar ermee is het woord arts of dokter. Het woord zou zich dan kun nen voegen bij de zg. gemeenkunnige woorden, ondanks het mannelijke -er. Het vrouwelijke -ster maakt een woord als voorzitster of wethoudster er niet mooier op. Geldt het een officiële maat regel waarbij iemand een officieel ambt wordt opgelegd, dan is er zelfs geen ont komen aan: professor, hoogleraar, lec tor, dus niet: hooglerares, lectrice. Eni ge soepelheid moet men intussen wel kunnen betrachten. Wordt een vrouw benoemd in de functie van geneesheer directeur van een ziekenhuis, dan wordt haar titel.... Scholen kennen naast de Af rol' UTRECHT, 9 nov. Mgr. dr. B frink heeft namens het Episcopaat P1'®, dr. A. Ariëns, Philosophicum „DijnS®^ burg" te Huis ter Heide benoemd assessor van de Kath. Standsorganis3, tie voor de Werknemende Middensta® ter assistentie van de geestelijk advise® J. Colsen C.M. DEN HAAG, 9 nov. Bij K.B. is ingang van 1 december benoemd burgemeester van Nieuwolda (Gron.) heer W. Krikken, wonende te Beetst?' zwaag, gem. Opsterland. De heer Kfif ken is hoofdcommies b., chef van afdeling algemene zaken, ter secret'1, rie van Opsterland. Hq is 38 jaar e lid van de P.v.d.A. DEN HAAG, 9 nov. Volgens een blikatie van het Centraal Bureau v'O® de Statistiek telde 1 januari 1959 "j kleuteronderwijs 4.080 scholen 372.794 leerlingen en 10.758 leidster3; hetgeen een toeneming betekent ten °jc zichte van 1 januari 1958. Het peTCe' tage onbevoegde leidsters daalde va 6.3 tot 5. Het aantal leerlingen in de (jij leiding voor leidster daalde van - tot 3.235. Driekwart der vertrokk® leidsters is bq het verlaten van kleuteronderwijs jonger dan dertig het merendeel vertrekt wegens hu* lijk. (Van onze correspondent) ZWOLLE, 10 nov. GistermiddagA op de Hoogstraat te Zwolle nabij (G viaduct van de Rondweg de 13-jar1». J. v. P. uit Dalfsen met zijn rijwiel ®'g der een tankwagen geraakt en op sla gedood. De chauffeur heeft het °nL, val schijnbaar niet gemerkt en reed do® (Van onze paardesportmedewerker) Woensdagavond worden te HilversU®! Courses gehouden. Onze prognoses zl Fokdagprijs I (2040 m): X Ologie Xally, Xenocraat. Prijs Jaarlingenshow V (series) (2®, m): Wanita van Barbe, Vrolijke Fra® Wilster S. Stamboekprijs (leerlingen - 2380 SJl Sagne d'Or, Farzau Hollandia G, cent Hollandia. 1; Prijs Gooi en Ommeland I (2000 t®;' Veratonka, Valeucia, Vita Kinley. v Prijs Gooi en Ommeland II (2000 Theo Messidor, Quartus Spencer, Sandi Prijs Gooi en Ommeland III (2000 111 Uranium H, Sonja Zora, Peterhof. Fokdagprijs II (2040 m): Xerad, A pnqn Hollandia, Xanthos Spencer. directeur een directrice, naast de t'eC een rectrix of rectrice. Een vrouw redacteur is een redactrice, een vr® als acteur is een actrice, maar de vr®J als auteur? Goede smaak en gevoel stijl moeten ons leiden. ito® ,u* ill* WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw 10.15 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 1.10 Hoorsp. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Canadese volksliederen 12.50 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Praatje. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.40 Kamer- in uz. 17.20 Interscholair jeugdtoernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Lezingen. 18.00 Le ger des Heilskwartier.. 18 30 R.V.U.: Elektronica. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radio krant. 19.50 Lichte muz 20.15 Omr. orkest en solist. 21.10 Lezing, 21.30 Orgelspel en tenor. 21.55 Klankb. 22.10 Meisjeskoor en instrum. ens. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsport- uits. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Pla- tennieuws. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram 8.00 Nws 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gymn. v. d. vrouw 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoon stellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Radioprotret. 14.00 Jeugdconc. 14.50 Gram. 17.00 Koorzang. 17.15 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nws. en comm. Daarna: Act. 18.30 Promen. ork. 19.00 V d kind. 19.10 ^oespr. VPRO 19.30 V d jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Dansmuz. 20.35 Hoorsp. 22.00 Jazzmuz 22.20 Pol praatje. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Lezing. 23.15 Muz. praatje. 23.55-24.C0 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 13.00 Gram. 14.10 Bas en piano. 14 40 Gram. 19.35 Volksdansen. 20.00 Gram 21.00 Ork. conc. 0.06-0.36 Pianotrio. ENGELAND BBC Light progr.. 1500 en 247 m: 12.30 Nws. en gevar. muz 14.00 Lichte muz. 15.00 V. d. vrouw 16.00 Ork. conc. 16.45 Lichte muz 17.45 Gram 18.30 Nws. en gevar. progr 20.30 Nws. en ge var. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. en verz. progr. 23.40 Lichte muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Operettemuz. 16.Or Kamermuz. 17.35 Gram. 19.20 Operafragm. 22.10 Persépho- né, opera. 23.30 Lichte muz. 0.10 Lichte muz. FRANKRIJK, progr. Ill (Nat. progr.) 280 en 235 m: 12.05 Ork conc 13.25 Gram 14.20 Kamermuz 15.10 Gevai muz. 17.00 Ork. conc.: Festival te Bonn 23.10 Gram BRUSSEL, 324 m: 12.00 Lichte muziek 12.34 Gram. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantoconc. 16,17 Volksliederen. 17.10 Golflengten: 31ml0, 41m21, 48m47; 96m. Woensdag 11 november 22.15 uur: Vatikaanse wetenswaardig- digheden. Golflengten: 25m67, 31ml0. 41m21. 48ml7, 196m. Donderdag 12 november 17.00 uur: Concert van kamermuziek, uitgevoerd door Simone Pierrat, celliste, m.m.v. Fr. Pierrat. piano. Vrijdag 13 november 22.15 uur: Wat denkt de H. Stoel over Dagelijks: 21.00 uur: 196m mid dengolf: Gezinsrozenkrans in het Latijn. (N.B.: Programma wijziging voor behouden, vanwege actualiteiten). Pianospel. 18.40 Fllmmuz. 19.40 Zang en piano. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Ork. conc. 22.15 Volksdansen er. -liederen. 23.05 Dansmuz. 484 m: 12.00 Gram. 13.15 Gram. 14.01 Pianorecital. 14.10 Ork. conc. 15.15 Koor zang. 15.30 Pianorecital. 15.40 Operette muz. 16.00 Amus. muz. 17.30 Gram. 18.20 Gram. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Marsmuz 22.10 Dansmuz. 23.00 Gevar, muz. VPRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjoutn. '20.00 Journ. en weeroverz. KRÖ: 20.20 Toneel en filmnws. 20.50 Rep. Paardensport, 21,15 Gevar. progr. 21.50 Epiloog. DUITSE TELEVISIEPKOGR 17.00 V. d. kind. 17.20-18.00 V d. vrouw Regionaal progr.: NDR: 18.45 Die Nord schau. VVDR: 18.4 Hier und Heute. NDR 19.25 Sehpferdchen zeigt. WDR: 19.25 In termezzo). 20.00 Nws. 20.25 Lezing 20.5? Gevar. progr. 21.30 Poi gesprek. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00 Rep. hockeywedstr. België-Frank rijk. 16.20-17.20 V. d. jeugd. 19.00 Onbe kend. 19.30 Sportoverz. v. d. Jeugd. 20.01 Journ. 20.30 Film. 22.00 Lectuur voot al len. 22.50 Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00-16.00 Rep. hockeywedstr. België- trankrijk 19.00 Gastprogr. 19.30 V d kleuters. 20.00 V. d. jeugd, 20.30 Speel film. 22.00 V. d. vrouw. 22.30 Nws. en journ. by Uitgeverij Casterman JTTe troTgam.cLe Als ie er is hat in dan direct bij me komen;we heb ben veel werk! kolonel'.. ..Hoe ben ik in is hemelsnaam kolonel geworden?. Ik weet 't niet Trouwens, ik ben hier vooran- dere zaken, en zal onmiddellijk m'n ontslag indienen gezien, jrnjn gene raal Ha!bent Udaarko/oneH. Er is vee/ werk. Wat U betreft, heren, ik kan hedenmorgen geen be zoek ontvangen Homt U, k'o/one/ 1 Die twee kón geen bezoek onfvdncfen. MOCO Copyright P. I. B. Box 6Cop»nh ogen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2