NIEUWS UIT KETHEL KAMPIOENEN wm DE GOUDEN LOTUS M Dit is de grammofoon voor jonge mensen! M Zwaluw reist per schip ERWIG HEEFT EEN GROTE SORTERING PHILIPS I Reclame Maakt De oorsprong van cle R.kMuziek vereniging „St.-Radboud" Vrachtenmarkt is flink verbeterd Scheepswerf Holland geeft wederom 14 pet. r' GRAMMOFOONS met micron-precisie Het levensverzekeringbedrijf ver wacht voor 1959 recordcijfers Agent aan dood ontsnapt Overzicht graanmarkt Rotterdam NIEUWS pagina Weer condensmelk naar België „Gesneuvelde" keert na 19 jaar weer citroen ■verhuur zonder chauffeur v.! .ei 64650 0*. a 0* Rijkspersoneel belegde vergadering NSC DINSDAG 17 NOVEMBER 1959 2 CV ■nj gebrs- P» en QYQH ei O T p schiedam ,waldo" fe-Sföfev-'x.N SANDOR KIS Het boeiende verhaal van Trudy het ontvoerde meisje. Voor jongens en meisjes van 10 tot 15 jaar. Tweede druk Gebonden N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM teken voor een - één duizendste millimeter! Dat is de maat die de bouw van alle Philips grammofoons re geert micron Ja, dit is de Philips elektro-grammofoon voor jonge mensen. Voor f 148.- een platenspeler kompleet met versterker en luidspreker in een moderne koffer, die licht genoeg is om overal mee te dra gen naar uw vrienden, uw feestjes of naar uw eigen kamer. Is er een stopcontact? Dan is er muziek! i VISSERIJ KLOPJACHT IN UTRECHT TEL. 63144 DAM 12-32-14 TEL. 66231 Gewonde vogel te laat voor de trek lil grijs, mosgroenlever, marine; maten 40 t,m 52 In een gedicht, geschreven door de nu I del 78.80. Daarnaast, bij de inkomsten, reeds overleden J. G. Lansbergen, zijn we i staat: schaalcollecte 24.01 iets meer te weten gekomen over de wer kers van het eerste uur in deze vereni ging. Een van de voornaamste redenen, waarom pastoor C. Koevoets de vereni ging zo waardeerde is, dat St.-Radboud met de baten van de vereniging de kath. lagere school, de parochieschool steunde Dat was in die tijd nog hard nodig, daar de bijzondere lagere scholen in Nederland het nog zonder de Rijkssubsidie moesten doen. De eerste werkende leden zijn geweest J. Verspeek (dirigent), Silvester Doeve, Frans Olssthoorn, Joop en Willem Verbra ken, M. Weber. J. Peters, L. Overgaag. M. en C. Ham. P. en N. Kuipers, H. Vo- ges, S. Verbakei en J. van Kooyen. Eerst werd gerepeteerd op de werf van Jan Overgaag, toen in een, daarvoor door de leden gebouwd, schuurtje van Van Hout, ergens ,in het dorp, daarna waar schijnlijk in de tegenwoordige vereni gingszaal. Elk jaar gaven de leden van St.-Rad boud twee toneeluitvoeringen, waar nu nog door de alleroudsten uit het dorp met veel waardering over gesproken wordt. Een van de nu ncjg bekendste regisseurs uit die tijd was J. Peters. Die vroegste uitvoeringen werden gege ven in de r.-k. school aan de Joppelaan. Deze school was waarschijnlijk voor dit tweeledig doel gebouwd. De afscheidin gen tussen de lokalen bestonden uit groote glazen deuren, die verwijderd konden v/orden. Zo ontstond één groot feestlokaal Voor dit doel aardig verzonnen, maar de wanhoop van de onderwijzers in latere ja ren, vanwege het burengerucht tussen diverse klassen. Naderhand gaf Radboud de uitvoeringen in het verenigingsgebouw. De glazen af scheidingen in het schoolgebouw werden niet meer gebruikt, ze stoften vast en zak ten uit het lood. De opbrengst van de uitvoeringen ging gedeeltelijk naar Radboud, gedeeltelijk naar de school. Uit het oude kasboek van de vereniging, aanvangend in 1894 lezen we: januari '94, aan de school 40.- Jan '95. aan de school 65.-: dec. 51.- enz. Zo gaat dat al die jaren voor de finan ciële gelijkstelling door. Nu lijken het fooien. In die tijd waren deze enkele tien tallen guldens hele bedragen. De veld wachter krijgt in jan '94 1.- fooi. Waar om staat niet aangegeven. Een x ambte naar in functie had toen meer achterdeur tjes. Pastoor W. C. Koevoets doet geregeld giften in de kas. Hier staat 10.-, daar op hetzelfde blad van het kasboek 25.-. Elk jaar op het patroonsfeest van St.-Radboud (29 november) nodigt hij de leden van de vereniging op de pastorie. Het kasboek spreekt van een heerlijk feest. Het ge dicht vermeldt: gebak en cognac, het kasboek 3.- fooi aan de meid van de pas toor. Het nu bestaande vaandel van de vereniging heeft waarschijnlijk een voor ganger gehad. Het kasboek zegt in dec. '95: Aan Lindeman voor een nieuw vaan- LONDEN, 16 nov. Het door de Engelse Chamber of Shipping bereken de indexcijfer voor trampvrachtcn (ba sis 1952 is 100) is in oktober gestegen van 71 tot 80,4. Hiermee is een niveau bereikt, dat in de laatste twee jaar niet meer is voorgekomen. Toen werd (in november 1957) een cijfer van 82,3 be haald. De september-cijfers waren t.o.v. augustus reeds iets gestegen. Zowel in de sectoren kolen als graan werd een forse stijging van het index cijfer genoteerd. Voor kolen werd 77,8 tegen 63,5 becijferd en voor graan 80,1 tegen 65,9. Ook de overige sub-index cijfers waren hoger. Het algemene cijfer voor tijdcharters gaf eveneens een stijging te zien, t.w. van 55,4 voor september tot 58,4 voor oktober. Van augustus op september was het cijfer vrijwel onveranderd ge bleven. Voor oliegestookte schepen gaf het indexcijfer een stijging van 50,6 tot 57,1, terwijl het cijfer voor motor schepen iets terugliep van 60,2 tot 59,6. DEN HAAG, 16 nov. Naar uit be voegde Belgische bron is vernomen, heeft het Belgische ministerieel comité van economische coördinatie besloten om tot 15 december de invoer van Nederlandse condensmelk opnieuw toe te laten binnen het kader van het contingent van 5100 ton. Op die manier wil men aan de be langhebbende Belgische en Nederlandse condensproducenten de gelegenheid ge ven om in onderling overleg tot een Be vredigend akkoord te komen over de ef fectieve prijs van de condensmelk in do betrekkingen tussen Nederland en Bei- gië. Mocht dit overleg niet tot resultaat leiden, dan zal de kwestie van de in voer van de Nederlandse condensmelk in de BLEU opnieuw in de Belgische mi nisterraad worden onderzocht. Volgens welingelichte kringen in Den Haag betekent dit een begin van uitvoe ring van op de Hoge Veluwe -gemaakte afspraken. CARRARA, 16 nov. (Reuter). Een Italiaanse korporaal, die naar werd aan genomen, negentien jaar geleden in Abes- sinië was gesneuveld, is zaterdag bij zijn vrouw en drie zoons teruggekeerd. Ono- rio Rasera vertrok in 1936 met het leger naar Abessinië. In 1940 werd hij opgege ven als „vermist, vermoedelijk gesneu veld". Hij sneuvelde echter niet, maar verloor door een bomontploffing het ge heugen. Hij bleef in Oost-Afrika. na als krijgsgevangene in Egypte en Kenya te hebben vertoefd. Onlangs kreeg hij zijn geheugen terug en zaterdag kwam hij thuis. Zijn jongste zoon van 23 had hij nog nooit gezien. en een collec te bij de Jonge Dochters 35.50. Beide collectes voor het nieuwe vaandel. Weer een ander gedicht hebben we op gesnord. Maker onbekend. Hierin wordt gesproken over een uitvoering in de oude paardenstal. Dat is het gebouw waar nu de parochiale jeugdbeweging is onderge bracht. Na het schuurtje van Van Houten, voor dat de school en het tegenwoordige ver enigingsgebouw gebouwd zijn, heeft Radboud nl. gebruik gemaakt van de paardenstal op de Kerkwerf. Diverse malen ging de vereniging op concours of naar een festival. Dordrecht, Warmond, naar de Nenijto enz. Toen in augustus '95 de vereniging een plezierreis je per boot ging maken langs Schie en Rijn, d. i. de Oude Rijn, want ook in Al phen werd aangelegd, gingen ook de jon- gedochters mee. Dat was een gevaarlijk experiment! Radboud kreeg dan ook op die tocht vier voogden met hun vrouwen mee! Men leest in dit oude kasboek van per soonlijke voorschotten aan de vereniging, die iets verder zorgvuldig, als terugbe taald genoteerd staan. Op een andere plaats leest men van aandeeltjes van 10.- die uitgegeven zijn. Dan komt het tijdperk der donateurs 2.50 per jaar enz. enz. En zo al lezend en bestuderend krijgt men steeds meer bewondering voor deze veréniging, voor de altijd durende strijd tegen tekorten, en een taai volhouden daartegenover, orh de vereniging in stand te houden. Ook nu nog kan men Radboud geldelijk beke ken geen rijke vereniging noemen. Het is intern een bloeiend gezelschap, maar de taak die het op zich heeft genomen om, straks in fleurige uniformen, een repre sentatieve vertegenwoordiger van ons verenigingsleven te willen blijven, zal niet alleen een grote zorg voor Radboud maar voor heel de parochie moeten zijn. ROTTERDAM, 17 nov. De expioita- tiewinst over het per 30 junmafgesloten boekjaar van de N.V- „Holland" Scheeps werf en Machinehandel te Hendrik-Ido- Ambacht heeft f 572.834 (v.j. f 408.300) bedragen. Aan interest werd ontvangen f 33.574 (f 39.438), terwijl de koerswinst op effecten f 14.103 (f 46.613) beliep. De algemene onkosten vermeerderden tot f 246.173 (f 225.565). Na aftrek van werf- kosten ad f 74.241 (f 69.172) en een toe voeging aan de reserve voor diverse be langen ad f 195.000 (f 175.000) resteert een saldo winst van f 102.060 (onv.). Deze toevoeging acht de directie voldoende voor het betalen van verschuldigde be lastingen en ter verdere reservering voor te verwachten noodzakelijke investe ringen. Voorgesteld wordt een onveranderd di vidend van 14-procent, waarvan wederom 3 procent uit de dividendreserve. De schrootprijzen bereikten in het na jaar van 1958 een dieptepunt, waarna Ja panse aankopen de schrootmarkt in West-Europa steun verleenden. Hoewel er tijdelijk weinig vraag naar schroot bestond in de EGKS. stagneerde de afzet van de vennootschap niet. Bij het einde van de verslagperiode was een stijgende tendentie in de schrootprijs waar te ne men. Het aanbod van sloopschepen bleef ruim. Het grote aantal opgelegde schepen over de gehele wereld, die vermoedelijk nooit meer winstgevend te exploiteren zullen zijn, mag doen verwachten, dat het bedrijf in de komende jaren vol doende werk zal vinden, indien de con currentiepositie op de wereldmarkt niet door maatregelen van de overheid wordt verzwakt. Voor de drijvende bokken was weinig werk te vinden. Gevraagd in onze fabriek twee Voor schoorsteenvegen en opzet- meisjes voor het pellen van pit-1 ten van alle soorten kappen, ook ten en amandelen. Leeftijd 1618 voor oliestook, Alleen fa. V. L. jaar. Voor seizoenwerk tot 30 j Borrani. Lange Achterweg 33, november 1959. Directe indienst- tel 68421. treding. Aanm. J. M. van Vel-' --- zen Bakkerijgrondstoffen N.V., Overgangsleeftijd? Migraine? On- Warande 44. Schiedam. .gezonde teint? Jeugdpuistjes? - - - Verstopping? Vetzucht? Nattcr- Gevraagd naaisters cn leerlin-i mann's bloedzuiverende thee 110. gen en lecrling-knipster. Aan- 8 helpt! Groot pak 1,85 bij elke melden: Wortelboers Confectie- drogist. bedrijf. Nieuwe Binnenweg 310, ,,T Rotterdam Welke alleenstaande vrouw of, [jongedame wil een zakenvrouw.j 14 dagen gratis op proef alle 1 die alleen nog licht werk mag' merken televisies, compleet gg- doen. assisteren in huishouding? plaatst. Min. 1ste betaling; ver- Zij. die graag in huiselijk ver der 7.- p.w. Eigen tec^n>sche keer wensen opgenomen te wor- dienst. Tel K 1800—123153 tot den, schrijven onder no. 1004 6 uur. Ook radio's en bandrecor- aan het bureau van dit blad. ders. 1 uititiitfniiii'' irvu- Lt'-x-M*'. «lil. w .;:r Verkrijgbaar in de boekhandel en bij AG 9146 - f 148.- Elektro-grammofoon met eenvoudige bediening, 2-watt versterker, uitstekende weergave. Vier draaisnelheden. Fraaie moderne koffer. Licht gewicht. Handig om mee te nemen. Afmetin gen: 375X250X 150 mm. AG 9147 - f 198.- Dezelfde elektro-grammofoon met transistors. Gering batterij-verbruik. Geeft overal muziek, waar u maar wilt. AMSTERDAM, 16 nov. In elk van de drie verstreken kwartalen van dit jaar is voor meer dan één miljard gulden aan nieuwe levensverzekerin gen tot stand gekomen. Dit bljjkt uit de kwartaalgegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In het le kwartaal van 1959 was de toevoer aan nieuwe verzekeringen f 1.019,8 miljoen, in het 2e kwartaal bedroeg zjj f 1.037,9 miljoen, terwijl het 3e kwartaal, on danks de vakantiemaanden, met f 1.046,9 miljoen opnieuw een hoger cijfer aanwijst. De voorlichtingscom missie uit het levensverzekeringsbe- bedrijf tekent hierbij aan, dat de pro- duktieresultaten in de eerste drie kwartalen van het vorige jaar met resp. f931,4 miljoefi. f 924,9 miljoen en f 959,3 miljoen, onder de grens van één miljoen gulden bleven. Over de eerste 9 maanden van 1959 bedraagt de totale produktie aan nieu we posten f3.104,6 miljoen, waarmede het m dezelfde periode van 1958 bereik te resultaat met rond f 289 miljoen werd overtroffen, hetgeen neerkomt op een toeneming van 10,3 pet. Van de totale produktie ad f 3.104,6 miljoen heeft de kapitaalverzekering f 1.420.1 miljoen of 45.7 pet. (1958 f 1.265,8 miljoen of 44,9 pet.), de rente verzekering f 1.495.4 miljoen of 48.2 pet (f 1.356 miljoen of 48,2 pet.) en de volksverzekering f 189,1 miljoen of 6,1 pet. (f 193,8 miljoen of 6,9 pet.) voor haar rekening genomen. Ofschoon in vergelijking tot vorig jaar het aandeel van de kapitaalver zekering in relatieve zin iets is terug gelopen. laten de absolute bedragen een duidelijke stijging zien, waarin zich het streven naar bezitsvorming door middel van kapitaalvorming met behulp van de levensverzekering weer spiegelt. Ook de renteverzekering (ou-, dedags- weduwen- en wezenpensioen alsmede dadelijk ingaande lijfrenten) was hoger dan in 1958. Het procentuele aandeel onderging geen verandering. Dat de produktie aan renteverzekerin gen zoveel hoger is geweest dan vorig jaar moet in hoofdzaak toegeschreven worden aan de uitbreiding van de col lectieve personeels verzekeringen. In de groep volksverzekering, die verzekeringen tot beperkte bedragen omvat, is ten opzichte van 1958 een kleine „eruggang te bespeuren, wat in verband met de toenemende welstand verklaarbaar is. Gelet op de tot dusverre behaalde resultaten is volgens de genoemde commissie de verwachting gewettigd, dat bij aanhoudend gunstig conjunc tuurverloop het levensverzekeringsbe drijf straks het jaar 1959 met record cijfers zal kunnen beëindigen. De afdeling Rotterdam van de Centra le van Rijkspersoneel heeft gisteravond in de zaal van het Doofstommeninstituut aan de Ammanstraaf een openbare leden vergadering belegd. Het bestuur van de ze afdeling achtte het wenselijk haar le den in te lichten over het standpunt van de Centrale en het ambtenarencentrum t. a. v. de loonontwikkeling. De heer J. J. Landman, voorzitter van de Centrale, sprak over het werk van de ze instelling en de heer Kenemans. pen ningmeester, zette uiteen welk advies de regering heeft gekregen inzake de pen sioenpositie. De secretaris van de Cen trale, de heer J. A, Bouquet, sprak ten slotte over de salarispositie van het rijjs- personeel SCHEVENINGEN. 17 november Besommingen loggers: SCH 2 met f 28.000, SCH 99 met 1 035. Voorts waren aan de markt drie kustvaarders met tezamen f 430 aan verse vis. Noteringen per 40 kilogram: schaf 18.5024, wijting 1 20—27.50. bot 12.50—14. Notering per 50 kilogram: verse haring 2326.20, pilchards f 11—13.40. UTRECHT 16 NOV. De Utrechtse poiitie-agent P. van Z. is gistermiddag, dank zij zijn koelbloedigheid, slechts ter nauweroood aan de dood ontsnapt. Bij zijn ronde door de stad sommeerde hij de 34-jarige Utrechtse loodgieter J. van E, die midden op het Oud-Kerkhof uit zijn auto een babbeltje hield met een dame, het gesprek op het trottoir voort te zetten. De loodgieter weigerde echter aan dit verzoek te voldoen en hij liet zijn ontstemming blijken door woorden als „hufter" en dergelijke. De agent sprong toen op de treeplank van de wagen, om Van E te beletten, weg te rijden. Hij greep hem om de hals. De moeder van de loodgieter, die eveneens op de voorbank zat, pakte haar zoon aan de andere kant stevfg vast, om te voorkomen, dat hij uit de auto werd getrokken. Op dat ogenblik zette de wa gen zich in beweging. De loodgieter, die in zijn bewegingen belemmerd werd door zijn moeder en de agent, reed eerst te gen de vijf meter voor hem staande poli- tiesurvellancewagen aan en draaide daarna met grote snelheid de stadhuis- brug op, terwijl hij al rijdende de agent van zich af probeerde te schudden. De agent zag toen tot zijn grote schrik, dat hij kans liep, door een tegenligger verpletterd te worden. Hij liet zich op de weg vallen en dank zij zijn parachu- tistenoplciding slaagde hjj erin, zijn val zo deskundig te breken, dat hij geen letsel opliep. De tegenligger kon nog net op tijd stoppen. Intussen had de surveillance-auto de achtervolging ingezet. Tot grote verba zing van de inzittenden parkeerde Van E. zijn wagen op het terrein van het hoofd bureau van politie, alwaar hij een aan klacht wegens mishandeling wilde indie nen. Van E is inmiddels verhoord. Hem wordt een poging tot zware mishandeling ten laste gelegd en zijn moeder belem mering van een ambtenaar in functie. ROTTERDAM, 13 no vember Twee jon gens van 13 jaar van de August van Grocningen- school in Rotterdam zuid hebben vanmorgen een boerenzwaltiw aan boord gebracht van de „Schelde Lloyd", een schip dat vanmiddag zee heeft gekozen. De vogel heeft een kuur van drie weken ondergaan, is nu hersteld, maarde zwaluvventrek is voorbij. Daarom heeft eerste stuurman N. W. C. Destrce op zich geno men het beestje in een kooitje te verzorgen en ergens langs de Afri kaanse kust zijn vrij heid te hergeven, in de hoop dat het zijn rasge noten vinden zal. Een lokaal in de ge noemde Aug. v. Groe- ningenschool is sinds jaren een waar herstel lingsoord voor allerlei vogels. Een der onder- wijzers, de heer Schot, werkt daar met zijn jongens officieel voor de dierenbescherming. Vogels van diverse pluimage uit alle delen van het land worden er heengezonden als zij hulpeloos waren door een lamme vleugel, een gewond pootje of door uitputting. Men schat, dat er per jaar wel een 1300 vogels daar in Rotterdam-zuid ter ver pleging worden opgeno men, d.w.z. vrij in het lokaal mogen rondvlie gen, tot zij, meestal na drie of vier weken, her steld zijn en aan de natuur kunnen worden teruggegeven. Onze boerenzwaluw werd midden oktober in Oostburg in Zeeuwsch- Vlaanderen gevonden met 'n gekneusde vleu gel en dermate uitgeput, dat hij telkens uit de boom viel zodra men hem op een tak had ge zet. De heer Schot met zijn jongens hebben zich over het diertje ont fermd en het genezen. Maaf een zwaluw trekt voorzover bekend niet in zijn eentje en daarom is hij nu per schip onderweg naar warmer streken. Stuur man Destree van de Kon. Rotterd. Lloyd heeft een bakje met meelwormen meegekre gen om onderweg voor voedsel te kunnen zor gen. Bij het vrijlaten langs de kust van Zuid- Afrika zal hij zich ongetwijfeld afvragen zwaluw, waarheen is uw vlucht? Het ant woord zal hij wel nooit te weten komen. Ook de heer Schot met zijn jongens niet. (Bericht van A. Bosman N.V., Graanmakelaars) v,.1°dTTERDA!W' M nov' De consumptie- viaag beweegt zich momenteel op een zeer Me,? ,?.„i,en,aang,eZien 00k het buitenland v. ?e'nja ]g als afnemer optreedt, be- hoett het: niet te verbazen, dat trots de zeer grote aankomsten in onze haven (momen- i er £rote zeeboten) er weinig aanbod bestaat van aangekomen granen. MAÏS. Lossende Platamaïs moeilijk te koop, stomende aantrekkend en op aflading vragen, shippers eveneens hogere prijzen. Yellow-maïs aankomend en stomend goede vraag ook van Duitse zijde. Op aflading hield Noord-Amerifca de prijzen goed op peil en er werd een en ander gekocht. Ook Joegoslavische maïs op af lading kon betere prijzen bedingen,v GERST. Ofschoon stomende gerst in het algemeen' nog Steeds onder de afladings- prijzen te koop blijft, is de belangstelling wel beter geworden, zodat men van gro- •tere omzetten spreken kan. Op aflading hield Amerika vast aan de hoge vraag- prijzen van verleden week. HAVER. Verschillende zaken In aan gekomen en stomende Noord-Amerikaanse haver, terwijl ook in november-aflading diverse zaken gebeuijden. De verdere afla dingen zijn uit Noord-Amerika slechts tegen zeer grote premies te koop. waarvan Australië kon profiteren. Uit laatstgenoemd land werden verschillende posten Victoria Feed oats en New South Wales feed oats ladend, dec/jan en jan/febr. tegen stijgen de prijzen naar hier verkocht. Platahaver jan. en febr. werd even onge veer in lijn geoffreerd en ook verkocht, doch is nu weer geheel buiten ons bereik gekomen. MILO, MILLET en GRANIFERO. Goede vraag zowel voor het binnenland als voor buiten naar aankomende en stomende milo deden de premie verder uitlopen. Ook enige omzetten in nov., dec. en jan.-afla ding tegen vrijwel onveranderde prijzen. Millet spoedige levering zeer schaars en slechts tegen fancyprijs te koop. Hiervan konden enige postjes in ladende posities profiteren, terwijl ook nov. en dec. duur der werden betaald. De afladingen jan. en febr. zijn intussen ook vrij wat duurder geworden. In granifero op aflading vonden eveneens enige omzetten plaats. ROGGE. Gestimuleerd door het ver laagde invoerrecht vonden er deze week meer zaken plaats ^owel in Amerikaanse als in Oost-Duitse rogge, waarbij stomend goed een premie maakt. Op aflading zijn de prijzen uiteindelijk weinig veranderd. Ook Russische rogge op aflading is er aan de markt, doch de gevraagde prijzen zijn voor ons nog iets te hoog. In Platarogge vonden deze week. vooral op jan. en febr.- aflading, verschillende zaken plaats. VOERTARWE. Men betaalde deze week betere prijzen voor Belgische tarwe en het tweede hands-aanbod is ten zeerste ge- slonken. Franse tarwe wordt niet drukkch^ aangeboden en maakt in Duitsland beter® prijzen. INLANDSE GRANEN. Het aanb°^ blijft bij voortduring niet groot, toch gerst en ook rogge iets kalmer gestem0' In haver vinden er zaken plaats op vefij levering, waarbij premies betaald worden tegenover loco goed. DE KOEKENMARKT. Lijnschip gaven voor de marktontwikkeling de toofl aan. Ruime aandieningen op de lopendr oktober- en november-eontracten, hetgc-ef enige dringend tweedehands aanbod Tegelijkertijd drukkend aangeboden janha, ri-aflading werkte het prijsniveau n oëa sterk naar beneden. Sinds enkele dagen lijkt deze prijsval tot stilstand te zijn %e' komen en in de vraagprijzen zou men een zeker herstel kunnen ontdekken. De andef® koeksoorten moesten het vrijwel zonde belangstelling doen en afdoeningen Z'j hierin dan ook niet te melden. Spoed'» leverbaar zonnepitschroot bleef zeer schaafj en gezocht. Molenafvallen gaven wein1® verandering te zien en tegen weinig varie' rende prijzen kwamen hierin te hooi er. te gras afdoeningen tot stand. Veel anim0 bestaat er evenwel niet. WILLEMSTAD De naam van l Curacaosehe Bank De Circulatieba? op de Ned Antillen is gewijzigd .e Bank van de Nederlandse Antillen- wijziging ging gepaard met een kif1' structuurwijziging in die zin, dat niet l*1 ger de administrateur van financiën ltPht saurier-generaal) het algmene toez'e'. op de bank zal uitoefenen, doch dat de N rectie van de bank rechtstreeks vera' f woording zal afleggen aan dc van Financiën. AMSTERDA De vereniging van P.j den van Arbeid houdt op 28 en 29 jarU'/G a.s. in Krasnapolski te Amsterdam vierde congres voor sociale verzeker'11?. De minister van Sociale Zaken en Volk' gezondheid, mr dr. J. M. A, van K°"'. heeft het crevoorzitterschap van dit CF gres aanvaard. De agenda bevat inle'dl'rt gen door de heer J. J. Berger, jr. lid vaj, de Tweede Kamer, over „Mens en a gen bij de uitvoering der sociale verZ kering), door dr. W Dobberna.c?'' plaatsvervangend hoofd van de afdel"1? sociale verzekering van het internationa le arbeidsbureau, over ,.De organist1?, van de uitvoering der sociale verzeker''1" in een aantal nanden" door prof- W. F. de Gaay Fortmann, hoogler" aan de vrije universiteit, over „De beidsverhouding als toetssteen voor verzekeringsplicht" door dr. G. M. J. Velte kamp, staatsecretaris van economise' zaken, over „Spanning tussen risico, e zekerheid in het economische en soc'a leven.".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6