Daablad voor Schiedam en omstreken Sporttoto met een maximum prijs van 125.000,- Opbrengst niet bij voorbaat alleen voor de sport p BELASTING VAN 20 PCT OP ALLE LOTERIJPRIJZEN Ook van toepassing op toto en staatsloterij prijzen In de Verenigde Naties Scherpe schermutseling kissen Amerikaan en Rus Abako eist „onmiddellijke onaf hankelij kheid" Twaalf jaar geëist tegen verdachte KIKVORSMANNEN op zoek naar BRITTENBURG Romeinse nederzetting voor kust van Katwijk Gevluchte Poolse spion zoekt asyl in de Verenigde Staten U Koopt op tijd uw zekerheid ONTWERP WIJZIGING LOTERIJWET 'rijzen in geld betaalbaar Nieuw debat over Hongarije door de agendacommissie aanbevolen verdag tandarts, s nachts boef Twee grootste partijen zullen de verkiezingen boycotten Gala-uniform voor de K.M.A. IN ZAAK-..MAGERE IOSJF/ Ufjicier concludeert: bedachte rade achtte hii de aanwijzin- doodslag Het weer Kolonel Pawel Monat vertoeft nu met zijn gezin in Amerika NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK REGERING STELT VOOR: belasting vervalt NIEUWE PROBLEMEN IN DE CONGO Twaalf man Vermiste Nederlander in de Soedan gevonden Stijging van temperatuur Iets hogere temperaturen "ISDAG 24 NOVEMBER 1959 .W2T YORK,. 24 V K- ^k- hieuwe schiedamsche courant 'Van onze Haagse redactie) HAAG, 23 nov. De rege- St<n -'s bereid aan cén instelling ver lig ['"'ft te verlenen tot liet aanleggen h,,of,)u<len van sportprijsvragen. Zij v«n -daartoe een ontwerp tot wijziging ine "e Loterjjwet aan de Tweede Ka de v°orgelegd. In het ontwerp wor- s^yerder de volgende regels voorge- maximum bedrag aan prijzen stei, 1,1 geld bestaan, wordt vastge- 2. op 25.000 gulden, is ie maximale inzet per deelnemer O P'lllrliSM moeten minstens ondertekend, hebben zich vrijwel ge heel aangesloten bij het advies van de commissie-Wiarda, die over het gehele loterijvraagstuk in september 1958 rap port heeft uitgebracht. De voornaamste afwijking van het advies betreft de maximumprijs voor sportprijsvragen waarvoor de commissie-Wiarda 50.000 gulden had voorgesteld. In de toelichting wijst de regering er 3, jt gulden. deelnemers 4. j;llen jaar zijn. in« deelnemers betalen een door de fcij te bepalen jaarlijks bedrag, 'ifte- ten bij de organiserende instel- va,, Keregistreerd staan. De opbrengst l>tUji5e jaarlijkse bijdrage wordt ge- p voor tle bestrijding van onkos- VpfT" voor de vorming van een reser- °nds. ligt voor de hand, zo wordt in memorie van toelichting gezegd, jj-" Prioriteit wordt toegekend aan de on v,ngen van instellingen, werkzaam ]j-, net gebied van sport en lichame- v?e opvoeding. Het toekennen van (T'orUeit houdt echter niet in, dat 'Sluitend die instellingen aanspraak Ann11011 maken °.P de opbrengsten. Vn~L®re instellingen moeten niet bij aet de ?at maken op de opbrengsten. 0°?rhaat uitgesloten worden. Hoe de Pbrengst zal worden verdeeld en to' e instellingen daarvan behoren u Profiteren, zal in afwachting van in t over'e8 tussen de verschillende stellingen, nog niet worden aange- frwen. De ministers willen aan de j. Jtd van het resultaat van dat over men zijner tijd hun houding bepa- bjj het verlenen van de vergun- Zou blijken, dat bepaalde be- ka en onvol<3°énde gediend zijn, dan van het verlenen van een ver banning afgezien worden. If, 6 ministers van justitie en van O., et1 W., die het wetsontwerp hebben nog op, dat de sportprjjsvraag niet be hoeft te worden beperkt tot het voor spellen van de uitslagen van voetbal wedstrijden. Het ontwerp houdt er reke ning mee. dat in het zomerseizoen niet wordt gevoetbald. Alle andere loterijen en prijsvragen worden in beginsel verboden, met uit zondering van prijsvragen waarvoor een wetenschappelijke óf kunstzinnige prestatie van de deelnemers wordt verlangd, en loterijen en prijsvragen waarvan het bedrag aan prijzen niet hoger is dan 200 gulden. De minister van Justitie of B. en W. van een ge meente kunnen toestemming geven voor het houden van een loterij of prijsvraag. De bevoegdheid van B. en W. voor het geven van toestemming is echter beperkt tot die gevallen, waarbij aan prijzen niet meer wordt uitgeloofd dan 500 gulden in de kleine gemeenten of 1000 gulden in gemeen- ten boven 50.000 inwoners. Deelneming i aan buitenlandse loterijen is verboden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiit l Töf i'* ,-. ,r I v»lrrvmct*vn luil Prijsvragen, waarvoor in zodanige AJ.CI JLIIIli lIJLJvUIIlBlCXl- mate arbeid moet worden verricht, dat deze op het verkrijgen van de prijs van DEN HAAG, 24 nov. Bij de Twee de Kamer is een wetsontwerp inge diend, dat herziening beoogt van de fis cale bepalingen op loterijgebied. In het wetsontwerp, dat aansluit op het wets ontwerp tot wijziging van de loterijwet, wordt onder meer voorgesteld een be lasting van 20 procent te heffen op al le gewonnen prijzen uit loterijen en an dere kansspelen. Van de belasting zul len zijn vrijgesteld prezen van minder dan 100 gulden en de zogenaamde „eigen geldjes", evenals alle prijzen van de veelal locaal gehouden, kleine re loterijen en andere kansspelen, waar van de hoogste prijs niet meer dan 100 gulden bedraagt. Volgens de bestaande belastingwetge ving worden in het algemeen voordelen nov. (UPI) De ti?.s",'a<'0mmissie van de Verenigde Na- 'lfje "eeft gisteren met vijftien tegen Ve j. stemmen besloten de Algemene Oejj^jidering aan te bevelen een nieuw Waan Hongarije te wijden. Rusland, tee^boslowakije en Roemenië stemden h|. 0. Indonesië en Marokko stemden de c°. De speciale V.N.-afgevaardig- °or Hongarije, de Nieuw-Zeelander dp|Geslie Munro, had om dit nieuwe verzocht en werd daarbij steJ.<H verzocht en werd daarbij ge- lil door de Verenigde Staten. i'jkp Amerikaanse afgevaardigde, Hen- vsr? atlot Lodge, steunde Sir Munro's dpr"°ek en diens verklaring, dat de on- ^„r'hkking in Hongarije, gezien de ki-j^ezigheid van de Russische strjjd- tipj. "ten en het voortduren der execu te J. biet gewijzigd is. „Het einde van -i'eur schijnt nog niet in zicht te V) aldus Cabot Lodge. V. Russische afgevaardigde Wasily Vg *xO'eznetsov bestreed de wettigheid Nje Munro's optreden en beschreef de r^zeelander als een „marionet van Amerikanen". Het is duidelijk, aldus 24 nov. (Reuter) Op de ''e an een rechtbank in Parijs staat 'lip k tegen Pierre Robbes, een man f',is widens de Duitse bezetting van Pa- Ijs t'erdag aan een van de deftige Pa- «iet boulevards zijn praktijk als „so- .'tandarts" uitgeoefend zou hebben nachts opgetreden zou zijn als p,i 'pider. Hij wordt beschuldigd van Hlichtigheid by diefstal. Jh en ander ging als volgt in zijn enkele leden van de bende, bvan Robbes het hoofd zou zijn ge- lokten rijke .slachtoffers naar een Uze villa buiten Parijs onder het it»., ivendsel dat zij daar voordelige les konden doen. Bij het onderhan- bpjh deden de overige leden van de 'hvai vermomd als politiemannen, een bgj, in de villa. Zij „arresteerden" •Rj hun collega's en lieten de lejar>ten.. gaarit maar niet zonder hun ■\]Z Ui beslag genomen te hebben. De S'fto erl" deden natuurlijk nooit aan- 195, "ij de politie. De zaak kwam in Ata,. aan het licht. De politie heeft acht 5°dis gehad om de zaak af te ron- Robbes, die voorlopig op vrije Ret is, oefent nog steeds praktijk uit. Proces zou morgen beginnen. In 'and met de gezondheid van een i>aal5ehlaagden is het echter voor onge- öe tjjd uitgesteld. de Rus, dat bepaalde kringen zich zor gen maken, dat de wapens van de koude oorlog gaan roesten. De Hongaarse plaatsvervangende mi nister van buitenlandse zaken, Janos Peter, ontkende het recht van de Ver enigde Naties zich in Hongarije's inter ne aangelegenheden te mengen. De In donesische afgevaardigde Palar merk te op, dat Munro geen rapport had in gediend over nieuwe ontwikkelingen die in Hongarije zouden hebben plaatsge had, zodat hij er zich geen oordeel over lton vormen. In de pers „in de regel zo attent als het kwesties als Hongarije be- treft", had Palar geen nieuwe ontwikke lingen kunnen vernemen. De agendacommissie was getuige van een schermutseling tussen de Ameri kaanse en Russische afgevaardigden, naar aanleiding van Koeznetsovs op merking, dat het ophalen van de Hon gaarse kwestie tegen de geest van Camp David was. Cabot Lodge, die per soonlijk aan de besprekingen tussen pre sident Eisenhower van de Verenigde Staten en premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie in Camp David deelnam, voer uit: „Wat tegen de geest van Camp David is, dat is het onderdrukken van kleine landen. Deze landen tot bekla genswaardige kolonialistische achter buurten te maken, dat is spotten met vreedzame coëxistentie". „Waarom", aldus ging de Amerikaan verder, „haalt u, in plaats van kritiek te leveren op dit voorstel, niet het prikkeldraad neer dat de Hongaren scheidt van Oostenrpk? Waarom legt u de honden niet aan de ketting die het grensgebied afzoeken naar ongelukkige menselijke wezens?... Door zulke daden zouden we de geest van Camp David realiseren". Koeznetsov antwoordde: „Hoe fraai u zich ook weet uit te drukken, mijn heer Lodge, en hoe mooi u het ook weet te maken, het is en blijft een erfenis uit de koude oorlog die hier nu naar voren wordt gebracht om de spanning tussen de landen te vergroten". Hp prees Lod ge voor de wijze waarop hij premier Khroesjtsjev vergezeld had op diens reis door Amerika en herinnerde hem aan hetgeen de Russische premier tij dens zijn reis over Hongarije had ge zegd. „Wij zullen inhaken bij elke stap van de Verenigde Naties die tot doel heeft de wereldsituatie te verbeteren", aldus Koeznetsov. invloed is en dat daardoor een redelij ke kans op beloning bestaat bijvoor beeld het ontwerpen van slagzinnen in de sfeer van de inkomstenbelasting getrokken. Andere gewonnen prijzen, die hoofdzakelijk door het lot worden bepaald, zoals prijzen uit de voetbal pool, vallen thans buiten de belasting heffing. Op prijzen van de staatsloterij wordt thans een bijzondere heffing van 15 pet. toegepast. Naar het oordeel van de regering is het noodzakelijk de fisca le bepalingen te herzien tot een meer ordelijk geheel, dat, ook uit een oog punt van billijke belastingheffing, bij de nieuwe situatie op loterijgebied past. De nieuwe belasting van 20 procent zal worden geheven van de brutoprij- zen, waaronder ook de voordelen beho ren uit prijsvragen, die thans door in komstenbelasting worden getroffen. De heffing van inkomstenbelasting zal vol gens het wetsontwerp in de toekomst evenwel achterwege blijven. De bijzon dere heffing op de prijzen van de staats loterij komt eveneens te vervallen. De verschuldigde belasting wordt over prijzen uit binnenlandse loterijen en andere kansspelen bij wege van in houding geheven. Wat betreft de prij zen uit buitenlandse loterijen en derge lijke, waarvoor geen inhoudingsplicht kan worden opgelegd, zal de belasting door de prijswinnaar zelf op aangifte moeten worden voldaan. Winnaars van prijzen uit buitenlandse loterijen en der gelijke worden alleen in de belasting be trokken als zij binnen het rijk wonen of gevestigd zijn. In het wetsontwerp wordt verder voorgesteld over de inleg- gelden van de deelnemers omzetbelas ting naar het normale dienstentarief van 4 procent te heffen. Zie ook pagina 3. Tijdens haar bezoek aan Canada, enige tijd geleden, heeft koningin Elizabeth in Windsor in de staat Ontario een pony ten geschenke gekregen, De koningin stelde het dier ter beschikking van een meisje in Windsor, dat door de burge meester zou moeten worden uitgekozen. De gelukkige werd de tienjarige Penelope Stevenson, die u hier met de burgemeester en haar koninklijk geschenk ziet. Italië President Gronchi van Italië zal met zijn minister van buitenlandse zaken, Giuseppe Pella, op 8 januari te Moskou aankomen voor een officieel be zoek van ongeveer een week aan de Sovjet-Unie. (A.F.P.) LEOPOLDSTAD, 24 nov. (Reuter, U.P.I.) De twee belangrijkste politieke partijen in de Belgische Congo hebben gisteren bekendgemaakt, dat zü de ver kiezingen van december voor territo riale en gemeenteraden zullen boycot ten. Zy eisen „onmiddeliyke onafhan- keiykheid" en „een verenigde Congo lese federale staat". De betrokken par tijen zijn de Abako, de groep-Kalonji van de Congolese Nationale Beweging en de kleinere Afrikaanse solidariteits- partij, een met de Abako gelieerde groep. Zij gewagen in een memorandum van „agenten van het bestuur" en de uit zending van „duizenden Belgische mili tairen en wapens om een land te bezet ten. dat een andere regering wenst". Volgens het memorandum is de Bel gische regeringsverklaring van 13 ja nuari, waarin onafhankelijkheid aan de Belgische Congo wordt beloofd, opge steld zonder samenwerking van verte genwoordigers van het Congolese volk. „Wij zijn tegen niemand, alleen tegen het koloniale bewind. Wij willen een bewind van rechtvaardigheid en gelijk heid in het land vestigen", aldus het me morandum. Indonesië Op de begroting voor 1960 heeft de Indonesische regering een bedrag uitgetrokken van 30 miljoen ru- piah (meer dan 2,5 miljoen gulden) voor een buitenlandse reis van president Soe- karno. In het begin van dit jaar heeft de president een lange reis gemaakt door Europa, Latijns-Amerika en oost- Azië, (A.F.P.) Zondag is de Belgische minister voor de Congo en Roeanda-Oeroendi, De Schrijver, in Leopoldstad aangekomen. Hij heeft gisteren bespreking gevoerd met de gouverneur-generaal, Cornelis, en andere functionarissen. Verwacht wordt, dat hij de voornaamste politieke leiders in de Belgische Congo zal spre ken cn kennis zal nemen van hun op vattingen over het Belgische plan voor het verlenen van onafhankelijkheid aan de Congo. In politieke kringen in Brus sel meent men, dat De Schrijver de Congolese leiders zou kunnen uitnodi gen voor verdere besprekingen in Brus sel in de naaste toekomst. Sedert enkele dagen heerst opnieuw onrust in de Afrikaanse wijken van Stanleystad. Deze stad was eind vori;/; maand het toneel van bloedige wanor delijkheden, waarin minstens vieren twintig Afrikanen om het leven kwa men en ongeveer honderd gewond raak ten. De nieuwe onrust is volgens U.P.I. veroorzaakt door een hardnekkig ge rucht onder de Congolezen dat zij in de nacht van I januari vermoord zouden worden door de Europeanen. Hoewel de plaatselijke autoriteiten dit gerucht met klem hebben tegengesproken en sussende verklaringen hebben uitgege ven, is de onrust in sommige kringen omgeslagen tot een angsttoestand. Som mige Afrikanen hamsteren voedsel, met het doel de stad te verlaten. Toneelgroep Arena zal begin maart de officiële première uitbrengen van Shakespeare's „Klucht der Vergissingen'' in de vertaling van Werumeus Buning. De decors en costuums zijn van Leontien vat. Beurden, De regie is in handen van Erik Vos. 1 7 i laste gelegde. Voor moord met voor- (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 24 nov. De officier van justitie by de Amsterdamse recht bank, mr. J. F. Hartsuiker, heeft van morgen twaalf jaar gevangenisstraf ge- eist tegen de 42-jarige koopman, die verdacht wordt van moord op zijn vrouw „Magere Josje". Na een helder en duidelijk requisitoir concludeerde de officier tot doodslag, het subsidiair ten gen niet voldoende. „De taal der stille getuigen, de taal der sprekende getuigen en de verkla ringen van verdachte zelf wijzen deze man als dader aan", aldus de officier, die gezien de persoon van verdachte geen verzachtende omstandigheden in aanmerking wilde nemen. „Hy heeft gehandeld met het opzet om te doden. Het is bekend dat langdurig dicht knijpen van hals en keel tot de dood kan leiden. „Hij kende de gevolgen", zei de officier, die zich beriep op een viertal arresten van de Hoge Raad, die opzet om te doden bewezen achtte door de uiterlijke feiten en kennis van de gevolgen bij de dader. (Zie ook elders in dit blad) IJMUIDEN, 23 nov. Bij gunstig weer zullen kikvorsmannen woensdag voor de Nederlandse kust ter hoogte van Katwqk proberen het castellum Brittenburg, een oude Romeinse neder zetting, terug te vinden. Met onderwa- tercamera's en bergingspompen zullen zij de zeebodem afzoeken, in de hoop niet alleen het castellum terug te vin den, maar ook de staat, waarin het zich bevindt vast te stellen, en stenen e.d. boven water te brengen. De kik vorsmannen krijgen die dag de beschik king over de sleepboot „Hector" van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden. De heer A. G. Beyne, lid van de ar cheologische werkgemeenschap voor westelijk Nederland te Amsterdam, is zeer geïnteresseerd in de Brittenburg, het castellum dat aan de monding van de Rjjn bü Katwijk lag. In de elfde eeuw werd in het castellum .een vier kante donjon gebouwd, maar deze is vermoedelijk nimmer voltooid. De juis te ligging van het castellum is niet be kend. Er bestaan wel globale opgaven van Ortelius uit 1568, Deutecom uit 1588 en Guicciardini uit 1662. Volgens deze opgaven ligt het castellum thans op ongeveer 1100 meter van de oude kerktoren af in zee en ten noorden van de monding van de Oude Rijn. De af metingen van de Brittenburg, ook wel Huis te Britten genoemd, moeten 75 x 75 m. zijn. Deze gegevens komen over een met die van dr. W. C. Braat. direc teur van het rijksmuseum voor oudheid kunde te Leiden, die opgeeft, dat Brit tenburg tussen strandpaal 85 en 86 ligt. Contact tussen de archeologische werkgemeenschap voor westelijk Ne derland en de Onderwaterjagersclub Nederland te Amsterdam leidde tot de plannen voor liet onderzoek. De bedoe ling ervan is de juiste ligging van het castellum na te gaan, de staat ervan op te nemen. Voorts wil men trachten ste nen e.d. naar boven te brengen. Op de n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden werd met succes een beroep gedaan. De sleepboot „Hector", die hiervoor be schikbaar werd gesteld, krijgt drie rub ber dinghies mee en ook de motorvlet „Burwps" gaat mee om daarmee dicht onder de kust te kunnen werken. Aan het onderzoek zullen twaalf kikvorsmannen deelnemen. Hierbij zjjn tien leden van de onderwaterja gersclub en twee personeelsleden van Wpsmuller. Voorts zun twee leden van de archeologische werkgemeen schap voor westélpk Nederland pre sent, onder wie de heer A. G. Beyne. De onderwaterjagersclub maakt ge bruik van perslucht-apparatuur. Deze apparaten kunnen autonoom worden gebruikt, maar ook met voeding door een slang van het schip af. Bij het onderzoek worden verder onderwater camera's gebruikt en voorts gaan transportabele bergingspompen mee om eventueel zand te kunnen wegzui gen. De plaatsbepaling zal gebeuren aan de hand van oude kaarten en gegevens van vissers. Zodra de plaats zo goed mogelijk is bepaald worden vijf ankers, voorzien van boeien, uitgezet. Langs de ankerdraden zullen de kikvorsmannen zich laten zakken. De ankers zullen on derling door lijnen worden verbonden. Het onderzoek staat of valt met het weer. Als het slecht weer is of als de zee niet rustig is, kan het onderzoek niet doorgaan. Het K.N.M.I. in de Bilt was maandagmiddag nog niet in staat een definitief weerbericht te geven. Wel verwachtte men voor woensdag weinig wind met veel kans op mist. Dat laatste zou lastig zqn met de plaats bepaling aan de hand van punten op de wal, maar met de moderne navigatie- apparatuur is dat niet onoverkomelijk. Voor het onderzoek onder water is mist geen belemmering. KHARTOEM, 24 nov. (UPI) De vier mannen, onder wie de 45-jarige Nederlandse Shell-ingenieur, de heer P. Bronsveld, die sinds vrijdag vermist werden, zijn terecht. Gisteren berichtten wij in een deel van onze oplaag de vermissing van de heer Bronsveld, die met enige ande re personen in een gecharterd sport- vliegtuig op weg was van Nerove naar Dongala in de Soedan. Een deputatie van de Koninklijke Militaire Academie heeft maandagochtend op het paleis Soestdijk van prinses Beatrix een gala-uniform van „cadet captain" in ontvangst genomen, dat de prinses werd aangeboden op 17 september j.l. tijdens haar bezoek' aan de West Point Military Academy in de Ver. Staten en dat bestemd was voor de K.M.A. te Breda. Op de foto overhandigt prinses Beatrix de degen aan de brigade generaal der cavalerie W. C. H. van Reede, gouverneur van de Koninklijke Militaire Academie. WASHINGTON, 24 nov. (U.P.I.) - De perschef van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken, Lincoln White, heeft gisteren meegedeeld, dat een belangrijke man van de Poolse in lichtingendienst, kolonel Pawel Monat, zich deze zomer bij een Amerikaanse instantie in Wenen heeft gemeld en om politiek asyl heeft verzocht. Hij vertoeft nu met zijn familie in Amerika. De Amerikaanse autoriteiten onderzoeken zijn verzoek om asyl op de gewone wijze. Naar verluidt keerde Monat in mei 1958 uit Washington naar Polen terug en is hij opgeleid voor inlichtingenwerk op politiek en militair gebied. Hij zou ach ter in de dertig jaar zijn. Hij is de twee- de communistische militaire attaché, wiens vlucht naar het Westen de laatste i maanden bekend is geworden. De andere i is de Tsjechische overste Frantisek Tisler, die zich deze zomer in Washing ton meldde bij het ministerie van bui tenlandse zaken. Waar hij nu met zijn familie verblijft, is niet bekend. Naar verluidt is hij ook in Amerika. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de laatste maanden nog meer spionnen zijn overgelopen. De vlucht van Monat werd het eerst New York Times", die onlangs uit Polen onthuld door A. M. Rosenthal van „The werd uitgewezen. Hij wist er al enkele weken van, maar kon er geen bericht over uitgeven, aangezien hij dan onmid dellijk uitgewezen zou zijn, Vogens Ro senthal is het zeer wel mogelijk, dat de communisten Westelijke journalisten in hun landen expres geheime gegevens in de hand spelen met de bedoeling dat zij er een bericht van maken en dan be schuldigd kunnen worden van spionage. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Op vele plaatsen mist of laaghan gende bewolking en hier en daar wat motregen, maar later ook ver spreide opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen zuid en zuid west. Langzame stijging van tem peratuur. Zon: 8.15-16.38. Maan: 1.34-14.17. DE BILT. 24 nov.Op de. oceaan is een nieuw hogedrukgebied tot voor de kust van Portugal genaderd. Dit hoge drukgebied zal zich komende 24 uur in noord-oostelijke richting naar Frankrijk en onze omgeving gaan uitbreiden. Een zwak front dat dit nieuwe hogedrukge bied van het continentale scheidt zal daarbij ons land passeren hetgeen met enige stijging van temperatuur en plaat selijk wat motregen gepaard zal gaan. Station Weer gisteren Den Helder geheel bew. 11 6 Ypenburg mist 7 4 Vlissingen mist 8 2 Eelde motregen 7 4 De Bilt mist 6 1 Twente mist 7 -0 Eindhoven geheel bew. 6 0 Zd.-Limburg licht bew. 8 -2 Stockholm regen 7 2 Oslo mist 6 5 Kopenhager geheel bew. 6 7 Londen zwaar bew. 12 8 Amsterdam geheel bew. .9 4 Brussel mist 7 1 Luxemburg geheel bew. 1 -2 Parijs mist 4 1 Nice onbewolkt 16 5 Berlijn onbewolkt 6 -2 Frankfort geheel bew. 4 1 München geheel bew. 0 -3 Zurich geheel bew. 2 -1 Genève geheel bew. 3 -1 max. min. neersi. temp. temp. af gel. 24 uur 0 0 0.2 0 0.1 0 0 0.1 1 5 0.1 0 0.2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Advertentie Zon op Zon onder

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1