■Daqblad voor Schiedam'en omstreken Venezuela zal bij Nederland krachtig protesteren Ambassadeur te Den Haag voor overleg naar Caracas P ROBERT PESQUET IN DE „SANTÉ" OPGESLOTEN Brand in fabriek te Tilburg en in Haags pension pi kbhmhwm 4 Trekt het Russische leger uit Hongarije Khroesjtsjev met zijn vrouw op congres in Boedapest DE MYSTERIEUZE J.G. HET VLIEGTUIGINCIDENT IN DE ANTILLEN Nieuwe encycliek over de missie Ex-koning in ons land Ex-poujadist zou bomaanslag in het Palais Bourbon hebben gepleegd Het weer. Cipier blijkt brievenbesteller voor gedetineerde Churchill 85 jaar 25.000 gulden te laag voor toto Nieuw feuilleton PRISMA VELE TONNEN SCHADE Ruim f 28.000 voor IAtus Brandsma-kapel Zaak-Bang-Jensen is gesloten Daroel Islam pleegt bloedige overval MAANDAG 30 NOVEMBER 1959 •mmK het goede anker-horloge z~.Z\ J Veel bewolking MEER WIND EN REGEN Het weer in Europa Partijbestuur K.V.P.i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiminiiiiimiiiiiimiimiimmmii STRAALJAGER NEERGESTORT Piloot omgekomen T~i en uit Amsterdam afkom- utige danser wordt in zijn hotelkamer in Ant werpen bijna vermoord. De Ant werpse recherche gaat op zoek naar de dadermaar slaagt er niet in hem te vinden. Dan wordt de hulp ingeroepen van inspecteur A. Sluiter van de Amsterdamse recherche. De zaak lijkt volkomen hopeloos, maar dank zij inspecteur Slui ters vernuftig combinatiever mogen komt men tot een ver rassende oplossing. Het spannende verloop van dit speurdersverhaal kan de lezer(es) van vandaag af vol gen in de feuilleton-rubriek van ons blad. De titel van het verhaal is: „DE MYSTERIEUZE J. G." en het werd geschreven door JAN VAN GENT, een schrijver op wie sedert kort de aandacht is gevallen, omdat hij in de Neder landse schrijve)*swereld blijkt te behoren tot de weinigen die een goed en op peil staand detective-verhacil weten te schrijven. Het boek doet met een minimum aan sensatie een beroep op het gezond verstand en het doet dat gelukkig op humoristische wijze. Djakarta „gesloten stad" voor vreemdelingen Fransen nemen lading van Westduits schip in beslag nieuwe schiedamscne courant CARACAS. 29 nov. (AFP) Presi dent Betancourt van Venezuela heett vandaag te Caracas bekend gemaakt, dat zijn ministerraad zaterdagavond besloot krachtig bij de Nederlandse 'egering te protesteren tegen ,,haar Feigering in het vliegtuigincident sa- hien te werken met de Organisatie van Amerikaanse Staten". Betan court legde er de nadruk op dat Ve nezuela onder geen enkel beding kan toestaan, dat de Nederlandse Antil- 'en tot „opcratiebases van vijan den van het democratische regime borden gemaakt. Na eraan te hebben herinnerd dat ..de Nederlandse rege ring niet moet vergeten dat men op Curasao en Aruba geen Surinaamse hiaar Venezolaanse olie uit het gebied van het meer van Maracaibo raffi neert", voegde de president eraan toe, dat het vraagstuk verband houdt met de kwestie die t.z.t. bij de organisatie bin Amerikaanse Staten en by de Ver enigde Naties zal worden besproken nis het ..kolonialisme in Amerika" ter tafel komt. President Betancourt kondigde aan dat de Venezolaanse luchtmacht op dracht heeft ontvangen om elk niet geïdentificeerd vliegtuig dat boven Ve nezuela vliegt, terstond neer te schie ten zonder naar de plaats van her komst of de nationaliteit van de vlie gers te vragen. Verder wordt uit de Venezolaanse hoofdstad gemeld dat net ministerie van Buitenlandse Za ken geen geheim heeft gemaakt van ?iin grote ontevredenheid over wat be schouwd wordt als ..een onvriendelij ke houding van de Nederlandse rege- ring" die in de zaak van de Cubaan se vliegers ,,de traditionele betrekkin- Ren tussen de twee landen vergeten scheen te zijn". Voorts verneemt AFP uit welinge lichte bron te Caracas dat ambassa deur Julio Alfredo de la Kosa uit Den Haag, ontboden door zijn rege ling, maandag of dinsdag te Caracas hordt verwacht. De Venezolaanse ambassadeur in Den Haag. J. A. de la Rosa, heeft zondagmiddag desgevraagd meege deeld nog niets te weten van een ont bieding naar Caracas. Hij voegde er echter a.cin toe het niet uitgesloten te achten dat hij naar Caracas zal wor den ontboden. De Venezolaanse consul op Curagao, Oliveros, is zaterdagavond te Caracas Aangekomen om de minister van Bui tenlandse Zaken over de omstandighe den van het incident in te lichten. Hoewel hij weigerde zich uit te laten i Advertentie - -.-ik'-.':'- - buitenlandse zaken heeft zondag des gevraagd medegedeeld, dat er geen sprake is van een Venezolaanse boycot van het contact van dr. Poon met Den Haag. Er is te allen tijde vlot en goed contact geweest. Het bezoek van de ambassadeur aan Willemstad gaat niet in de eerste plaats om een telefoonge sprek met Den Haag maar om overleg met de Antilliaanse regering zoals dat geregeld wordt gepleegd. WILLEMSTAD, 29 nov. (A.N.P.) Zaterdag is de laatste van de Cubaan se piloten van de Antillen vertrokken. Waarheen hij ging, is niet bekend. Paus Joannes XXIII heeft een nieuwe encycliek „Princeps Pasto- rum" het licht doen zien. Deze vierde brief van de H. Vader handelt over de missie. Elders in dit nummer wordt een zeer uitvoerig uittreksel van de encycliek gepubliceerd. X\r.v..v:-> .v.ï:vï.v;V.v..'.L, Op Schiphol arriveerden zondag ex-koning Michaël van Roemenië en zijn echt genote die op uitnodiging van H. M. de Koningin een bezoek aan ons land bren gen. De vorstelijke gasten op het platform van de luchthaven, terwijl zij begeleid worden door overste Geertsema (links), die namens de prins aanwezig was, en de heer Slotemaker (rechts), die de vorsten namens de K.L.M. begroette. (let op hel rodey driehoekje] Verwachting: tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met op de meeste plaatsen enige regen. Matige, later krachtige oostelijke tot zuidoostelyke wind. Weinig verandering in tempe ratuur. Zon: 8.24-16.33. Maan: 9.12-18.11. Zijne Excellentie Julio Alfredo de la Rosa. over de strekking van zijn inlichtin gen gaf de consul aan journalisten te Caracas te kennen dat de bevolking en handelskringen op de Nederlandse Antillen zich bezorgd maken over de toestand en hopen dat er een bevredi gende oplossing voor de netelige kwes tie gevonden kan worden. WILLEMSTAD, 29 nov. (A.N.P.) De Nederlandse ambassade te Caracas heeft zaterdag een verklaring voor de pers over de kwestie van de Cubaanse piloten uitgegeven waarin onder ande re wordt gezegd dat deze vliegers we gens begane overtredingen zijn berecht en dat er dus geen mogelijkheid be stond hen langer vast te houden. We gens het bedrijven van igeoorloofde politieke activiteit zijn zij zo spoedig mogelijk het land uitgezet als onge wenste vreemdelingen. De regering van de Nederlandse An tillen heeft voldaan aan een yenezo- laans verzoek om de vliegers niet vrij te laten alvorens hun identiteit en de herkomst van hun vliegtuig vaststond. Eveneens zijn een Venezolaans verzoek om een aantal functionarissen op de hoogte te doen stellen van dc gebeur tenissen en een verzoek om toelating van Venezolaanse journalisten „die al le faciliteiten kregen om zich zonder censuur of belemmering op de hoogte te stellen van de toedracht van zaken," ingewilligd. Tenslotte zal aan de Vene zolaanse regering volledig verslag wor den gezonden van de processen-verbaal en van de bevindingen van de justitiële autoriteiten van de Nederlandse Antil len. Een eventueel verzoek van de vre- descommissie van de Organisatie van Amerikaanse Staten kan niet worden ingewilligd aangezien Nederland noch de Nederlandse Antillen lid van de O.A.S. zijn, aldus de verklaring: (De Venezolanen hadden verzocht de vlie gers vast te houden totdat de commis sie de zaak had onderzocht.) De Nederlandse ambassadeur, dr. H. N. Boon, is ervan overtuigd dat rustige overweging van de gebeurtenissen slechts tot de conclusie kan lelden dat de autoriteiten van de Nederlandse An tillen alle redelijke medewerking heb ben verleend om aan -bet Venezolaanse verlangen te voldoen om te worden in gelicht over de toedracht van de ge beurtenissen. CARACAS, 28 nov. (Reuter) De Nederlandse ambassadeur te Caracas, de heer N. Boon, heeft vliegtuig-passa ge geboekt naar Curagao op zondagmor gen. Vandaar zou hij telefonisch met Den Haag overleg plegen over de situa tie. De heer Boon deelde aan journalis ten mee, dat hij vanuit Caracas geen te lefonische verbinding met Den Haag kon krijgen. DEN HAAG, 29 nov. (A.N.P.) Een woordvoerder van het ministerie van DE BILT. 30 nov. Doordat een sto ting koerst van zuid- naar noord-Frank rijk zal de wind in onze omgeving ge leidelijk naar zuid-oost tot oost gaan krimpen en iets krachtiger worden. Het tegengebied van de depressie zal morgen °ok tot Nederland doordringen. TILBURG, 29 nov. Anderhalf uur lang heeft de Tilburgse brandweer hardnekkig strijd geleverd tegen een vlammenzee, die de gloednieuwe ge bouwen van „Smarium"-koekfabrielien n.v. aan de Ringbaan Noord te Til burg geheel in as dreigde te leggen. Onmiddellijk nadat om tien over half zes door bedienden van een naburig benzinestation alarm was geslagen ruk te de brandweer onder leiding van haar commandant, de heer A. Haarmans met groot materiaal uit. Het vuur bleek te woeden in de garage van het bedrijf waar veel ervoersmateriaal was ge stald en in het daarmee verbonden ma gazijn, waarin grote voorraden embal lage lagen opgeslagen. Van drie zijden werd het vuur aangepakt. Toen men de brand ook van de bin nenzijde wilde bestrijden stuitte men op grote moeilijkheden. Vele deuren bleken met verpakkingsmateriaal geblokkeerd. Nadat een gedeelte daarvan naar bui ten was gedragen kon de brandweer zich naast c> kostbare beschuitovens opstellen en de rest van het gebouwen complex afschermen. Met vijf motorspuiten, twintig stralen en 1500 meter uitgelegde slang werd bet vuur toen aangepakt. Door de in storting van het dak werden grote vel len brandend japier de lucht ingeslin- gerd en door de wind juist naar een tank propaangas op nauwelijks vijftig meter afstand gelegen gedreven. Een dreigende ramp kon worden voorko men. In de werkplaats van het bedrijf be vonden zich enkele zuurstofcyhnders en veel dieselolie. Door een regelmatige afkoeling werden ook hier echter explo sies voorkomen. Rond zeven uur was, het gevaar voor uitbreiding geweken. Het getroffen fabrieksgedeeltc brand de volledig uit. Veel materiaal, auto's en machines zijn verloren gegaan. De schade die door verzekering wordt ge dekt bedraagt vele tonnen. Tot diep in dc nacht is dc brandweer bezig geweest met bet nablussingswerk. Het vermoe den bestaat dat een onachtzaam weg geworpen peukje sigaret het vuur heeft doen ontstaan in de garage, waar het voedsel vond in de daar aanwezige dieselolie. Voor de brand werd in de kantine door personeelsleden het Sint Nicolaas- feest gevierd. Het bedrijf werkte de laatste weken in verband met de Sint Nicolaastijd onder hoogspanning.. DEN HAAG, 29 nov. Vanmiddag is de Haagse brandweer uitgerukt om een felle brand te blussen op de zolderver dieping van een boordevol bezet pension op de hoek van de Groot Hertoginne- laan en dc Beeklaan. De meeste be woners hadden na het eerste alarm ijlings het huis verlaten. In ongeveer een half uur was de brandweer het vuur meester. De brand was ontstaan toen een der pensiongasten zijn petro leumkachel omstootte. Dit werd al thans verondersteld. Aangezien de be trokken gast met ernstige verwondin gen aan een hand naar het ziekenhuis werd gebracht nog voordat hij gehoord kon worden, was g.sieravond nog niet met zekerheid bekend wat de oorzaak van de brand is. De kamer waarin de petroleumkachel stond, brandde geheel uit. Een deel van het dak ging verlo ren. Het pension leed veel waterscha de. AMSTERDAM, 30 nov.De recher che heeft een 34-jarige bewaker van het Huis van Bewaring aan de Wetering schans aangehouden. De man wordt er van verdacht tegen geldsbedragen ille gale briefwisseling verzorgd te hebben tussen een gedetineerde en zijn vrouw. Bij He aanhouding vorige week bleek de bewaker, die door rechercheurs ge volgd werd, in het bezit van twee zo juist geschreven brieven. Men vermoedt dat hij deze praktij ken ongeveer een #iaand heeft toege past en daarvoor een totaalbedrag van ruim tweehonderd gulden heeft opgestre ken. De recherche werd er van op de hoogte gesteld door een tip uit de on derwereld. Verhalen over het brieven- transport waren via de vrouw van de gedetineerde verspreid. De bewaker heeft na een kort verhoor bij de officier van justitie een bekentenis afgelegd. DEN HAAG. 28 nov. Het partijbe stuur van de K.V.P. staat op het stand punt, dat de hoogste prijzen van de sporttoto niet gebonden moeten zijn aan een maximum van 25.000,-. Wil de to to voldoende geld opleveren voor de sport dan zullen veel hogere prijzen ge wenst zijn. Houdt men de prijzen te laag, dan zal daardoor de goklust, wel ke men juist biunen de perken wil hou den, elders een uitweg zoeken. Beperkingen, welke gewenst zijn om uitwassen te voorkomen, dienen vooral gedocht te worden in inzet en leeftijd. Het partijbestuur is voorts -an me ning, dat bij de verdeling van de op brengst van de toto de belangen van de sport duidelijk voorop moet staan. Andere doeleinden zouden in beperk te mate in aanmerking moeten komen waarbij met name gedacht wordt aan sociaal-charitatieve en culturele. Het bestuur van de K.V.P. beschouwt de sport als een groot goed voor de Lichamelijke en geestelijke gezondheid van ons volk, in het bijzonder van de jeugd. De voor de sport ter beschik king staande middelen, waaronder die van overheidswege, zijn echter ten enen male onvoldoende. Er bestaat grote be hoefte aan vorming van leiders en ka der, aan sportvelden, lokalen en ande re middelen om de sport te kunnen be oefenen. Noodzakelijk zijn wetenschap pelijke'studie en onderzoek op medisch en hygiënisch gebied ten behoeve van de sport: zo mogelijk ook in universi tair verband. Dat alles vereist aan zienlijk grotere geldsbedragen dan thans beschikbaar zijn. NIJMEGEN, 30 nov. De actie voor de bouw van de Titus Brandsma-ge- dachtemskgpel verloopt zeer succesvol. De bij de penningmeester van het comité Berkenlaan 2, Nijmegen, giro 966699) binnengekomen giften hebben tot nu toe een totaal bereikt van ƒ28.013,67. Sinds 24 oktober de oproep van het comité in de katholieke dag- en week bladen verscheen, is gemiddeld per week ƒ5.600.per week bijeengebracht. (Van onze Parijse correspondent) PAPIJS, 30 nov. De gewezen pou- jadistische afgevaardigde Robert Pes quet, die zoals men weet met senator Mitterrand op een of andere ma nier betrokken is in de affaire van de aanslag of pseudo-aanslag op Mitter rand, is zaterdagmiddag, terwyl hij aan de wandel was in de Parijse binnenstad, door hem sinds dagen schaduwende re chercheurs gearresteerd; zulks op per radio ontvangen instructie. Pesquet was, in tegenstelling met hetgeen eer dere berichten hebben doen verluiden, nog steeds op vrije voeten in afwach ting van de uitspraak in hoger beroep over de tegen hem door de kamer van beschuldiging bevolen aanhouding we gens het „ongeoorloofd vervoeren en manipuleren van vuurwapens": dit slaande op de rol die hy voorgeeft te hebben gespeeld in de organisatie van de volgens hem gesimuleerde aanslag op Mitterrand. Maar zijn merkwaar dige arrestatie zaterdagnamiddag heeft plaats gehad op een geheel andere, vol komen onverwachte grond, hetgeen de Parijse pers dan ook doet spreken van een sensationele en verbluffende ont wikkeling. Robert Pesquet zit thans opgesloten in de „Santé" onder beschuldiging de dader of althans een van de daders te zijn van de ontploffing, die in de nacht van 5 op 6 februari plaats greep in de toiletten van het Palais Bourbon, de ze tel van de Nationale Vergadering, nog al enige schade aanrichtend maar geen slachtoffers makend. De uitgekozen „zekere plaats" iag op behoorlijke af stand van de vergaderzaal en boven dien was er op dat nachtelijk uur geen zitting. Het toentertijd naar de dader of de daders van deze „aanslag" ingestel de politionele onderzoek bleef vruchte loos; de politie had vooral ijverig ge speurd in verscheidene uiterst rechtse milieus en onder andere verdenking ge koesterd tegen de toenmalige, door maitre Biaggi geleide oproerige Partie Populaire Revolutionaire. Daags na de aanslag kwam op de politieprefectuur een brief binnen, waarvan „de onderge tekende" de eer voor zich opeiste de pleger van de aanslag te zijn, eraan toe toevoegend dat men hem niet te pakken zou kunnen krijgen en dat hij „hande lend namens de Koning" een tweede bom zou deponeren ergens op een pu blieke plaats. De ondertekening van de ondergetekende beperkte zich tot de letter P. Deskundig onderzoek wees uit, aat de schrijver van het epistel een ont wikkeld man moest zijn. Niettemin óf krankzinnig óf een kwalijke grappen maker, was de politionele conclusie. Thans, terwijl zij naar alle kanten naarstig speurde rondom de figuur van Robert Pesquet in verband met diens rol in de aanslag op de Avenue de l'Observatoire, heeft de politie, al dus maakt men uit de mededelingen op, de grote verrassing beleefd, dat zij tegen voldoend bezwarende getui genissen en bewijsmateriaal is aan gelopen om Pesquet, toentertijd dépu- té, als de dader van de aanslag op de toiletten van de Nationale Vergade ring te kunnen doen arresteren. Het meest belastend schijnt vooralsnog te zijn het getuigenis van een geweer maker te Blois, een zekere Montagut, met wie Pesquet in poujadistische vriendschap verenigd was. „Tegen eind 1957", aldus de verklaring van Montagut, „kwam Pesquet me voor stellen met hem deel te nemen aan een aanslag in het Palais Bourbon. Hjj heeft me niet veel bijzonderheden gegeven, want ik had aanstonds ge weigerd". Alvorens opgesloten te worden in de „Santé", heeft de officieel in staat van beschuldiging gestelde Pesquet die theoretisch de doodstraf riskeert, om dat theoretisch de hem ten laste geleg de aanslag de dood van een of meer per sonen tengevolge zou hebben kunnen ge had nog kans gezien tegenover jour nalisten te verklaren, dat hij het voor werp is van een afgrijselijke machina tie, dat hij nimmer een bom heeft ge deponeerd in het Palais Bourbon en dat het allemaal maar zotteklap is. Zijnerzijds verklaarde senator Mit terrand op het vernemen van het sen sationele nieuws: „Het begint thans duidelijk te worden wat voor „patriot" Pesquet is. Te midden van de kwalijk ste moeilijkheden heb ik nimmer opge houden te geloven dat de waarheid al tijd het sterkste zal zijn.". Station Weer Den Helder ypenburg vhssingen gelde ge Bilt Twente Eindhoven 2'1-Limburg Stockholm Oslo Kopen nagen Aberdeen Eonden Amsterdam Brussel Luxemburg fariis Nice gerlim frankfort Nlünchen Zurich Geneve wenen Home max. min. neersi temp. temp afgel. gisteren 24 uur geheel bew. 10 5 0.3 onbewolkt 11 3 0 onbewolkt 10 5 0.1 half bew. 10 2 0 licht bew. 11 4 0 onbewolkt 12 4 0 zwaar bew. 12 5 0 geheel bew. 12 5 0 geheel bew. 6 3 0.1 geheel bew. 4 4 4 zwaar bew. 7 5 0 zwaar bew. 9 3 2 onbewolkt 10 1 3 licht bew. 11 4 0 licht bew. 11 4 0 regen 9 3 5 regen regen 12 9 4 8 1 14 half bew. 9 1 0 zwaar bew. 9 3 0 mist 8 -1 0 mist 3 1 0.1 mist 6 5 16 zwaar bew. 8 5 0 regen 15 13 De 57-jarige Max Conrad uit Winona, in de Amerikaanse staat Minnesota, is in een klein vliegtuigje van Casablancanaar El Paso in de Verenigde Staten gevlogen en heeft zodoende het record van de langste ononderbroken vliegreis op zijn naam gebracht. De piloot, die reeds ver scheidene vliegrecords bezit, is reeds 64 maal de Atlantische Oceaan overgevlogen BOEDAPEST, 30 nov. (Reuter. UPI) 'trokken zou in dit verband van De Russische premier, Khroesjtsjev, en zyn vrouw Nina Petrovna zijn gisteren Boedapest aangekomen. Khroesj- m tsjev_ zal ais eerste secretaris van de Russische communistische partij en leider van een Russische partijdèlega- tie het zevende congres van de Hon gaarse communistische party bijwonen. Hij werd op het vliegveld van Boeda- pe_st Verwelkomd door Janos Kadar, de leider van Ie Hongaarse communisten en een afvaardiging van de Hongaarse communistische partij en regering. On geveer vijfhonderd mensen applaudis seerden toen Khroesjtsjev uit het vlieg tuig stapte. Het zevende congres van de Hongaar se communistisc partij is het eerste sinds de opstand van 1956. Hongaarse woöbdvoerders hebben gewaarschuwd dat geen „sensaties" zijn te verwach ten. Het congres is een interne aange legenheid van de partij en Westelijke journalisten worden niet toegelaten. De rede van Khroesjtsjev wordt mor genochtend verwacht. In Wenen gelooft men dat de Sovjet-premier op het laat ste moment heeft besloten naar Boeda pest te gaan in verband met het debat Sir Winston Churchill viert vandaag zijn 85ste verjaardag. Hierboven een foto die enkele dagen geleden ter gelegenheid van de komende feestdag is genomen Ladu Churchill moest kennelijk haar man aansporen wat vriendelijker te kijken, j 0ver de kwestie-Hongarije in de Ver- De fo'o werd gemaakt in de woning van de Churchills aan Hyde Park Gate in enigde Naties. Kennelijk wi] Khroesj Londen Inmiddels heeft een Londense bakker de jarige een taart met een gewicht van 54,5 kilogramgestuurd. De bakker had vorige week alle in de Britse hoofd stad gevestigde buitenlandse ambassades gevraagd ongeveer 75 gram van een bijzondere specialiteit uit hun land bij te dragen voor de zeer bijzondere taart die mevrouw Churchill vanavond, tijdens een diner in familiekring, zal aansnijden. tsjev er niet minste twijfel aan laten bestaan dat Kadar en premier Mün- nich zijn volste vertrouwen hebben. Een eventuele aankondiging dat de Sovjet strijdkrachten zullen worden terugge- grote propagandistische waarde zijn. Men acht het vrijwel uitgesloten dat een op stand zal uitbreken wanneer de Sovjet strijdkrachten zijn vertrokken. De geruchten over een „communisti sche topconferentie" schijnen door de samenstelling van de buitenlandse de legaties niet te worden bevestigd. Met uitzondering van Oostduitse delega tie die wordt geleid door partijsecre taris Ulbricht zijn het niet de topmen sen die aan het hoofd staan van de bui tenlandse delegaties. NEW VORK, 30 nov. (UPI) Na een onderzoek, dat vier dagen heeft ge duurd, Is de zaak Bang-Jensen gesloten. De officier van justitie Frank O'Con nor heeft verklaard, dat de 50-jarige Deen zelfmoord heeft gepleegd. Er zyn geen aanwijzingen gevonden voor de veronderstelling, dat Bang-Jensen het slachtoffer geworden .s van een politie ke wraakoefening. In het medisch rapport wordt vastge- steld dat de dood is ingetreden tenge volge van een schot in de rechterslaap, waar een kogel uit een Flobert-pistool is aangetroffen. De dood is vorige week maandag ingetreden. ROOSENDAAL 30 nov. Vanmorgen omstreeks half tien is bij Nispen onder Roosendaal een Hunter-straaljager van de vliegbasis Woensdrecht neergestort. De piloot is om het leven gekomen. Het vliegtuig neergekomen op een boerde rij. De bewoners van de boérderij, die is vernield, hebben zich in veiligheid kunnen stellen. De straaljager heeft nog ongeveer vijfhonderd meter over de grond gere den voor hij de boerderij raakte. Ver scheidene paaltjes en bomen werden daardoor omvergereden. De machine is nog langs een aantal andere boerde rijen geraasd. De getroffen boerderij is gelegen aan de Bremstraat te Nispen. Een groot deel van de veestapel is ver loren gegaan. DJAKARTA, 30 nov. (Reuter) Bendeleden van de Daroel Islam heb ben in de desa Tjibugel, in West-Java, 121 personen gedood en 65 gewond, toen zij daar een overval pleegden. De ze wordt gezien als een vergeldings maatregel tegen een tegelijkertijd on dernomen luchtaanval op versterkin gen van bendeleden van de Daroel Is lam in het heuvelland van West-Java. Deze aanval van de strijdkrachten der regering werd ondersteund door leger eenheden te land. De luchtmacht noem de niet het aantal doden als gevolg van deze actie, doch deelde wel mee, dat 41 verblijfplaatsen van de opstandelin gen waren vernield. iiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii DJAKARTA, 30 nov. (Reuter) De militaire autoriteiten in de Indonesi sche hoofdstad hebben Djakarta tot „gesloten stad" voor vreemdelingen verklaard „in het belang van rust en orde". Eenzelfde verbod werd inge steld voor enige andere steden in West- Java. Deze maatregel houdt verband met het verdrijven van de Chineso kleinhandelaren van het Indonesische platteland. Het verbod geldt niet voor kinderen beneden zestien jaar, die zich willen voegen bij bun ouders, dia reeds te Djakarta zijn. Het heeft alleen betrekking op vreemdelingen die zich metterwoon of tijdelijk te Djakarta wil len vestigen. Op overtreding ervan staat een maximum gevangenisstraf van drie jaar. FRANKFURT, 30 nov. (Reuter) Franse autoriteiten hebben kortgeleden in Algiers een lading droge-celbatte- rijen van een Westduits vrachtschip in beslag genomen, aldus heeft een woord voerder van de Westduitse firma, die deze batterijen, maakt, gisteren meege deeld. Hij zei dat de batterijen, die een waarde hebben van ongeveer 30.000 mark bestemd waren voor een firma in Tunis die radiotoestellen verkoopt. De batterijen zyn gemaakt voor gewo ne radio's en niet voor militaire doel einden, aldus de Duitser. De woordvoer der voegde hieraan toe dat zijn firma en de kapitein van het vrachtschip via de Westduitse ambassade in Parijs en het Westduitse consulaat in Algiers een protest bij de Franse autoriteiten heb ben ingediend. -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1