Bruggen-ellende Meer massagoederen door Waterweggebied Alleen vakmanschap houdt bloemenexport op peil Tegenstander van Salazar hoopt op een staatsgreep Van Nelle's ASSAM THEE Nationale bleef ongeslagen Maakt Reclame Tiert jaar Sociale Zorg zeelieden De laatste tien jaar is Duitsland een belangrijke afnemer geworden Generaal Delgado hekelt dictatuur ASSAM THEE Eerste winst voor Insulinde in Portugal Betere resultaten bij van der Heei# Dame raakte onder achterwiel van trekker VAKGROEP BLOEMKWEKERS LTB Vlieg( ren even duur als varen Brits eerbeivijs voor Witte Pater Dit prachtige luxe trommeltje met 2 pakjes voor slechts f2.30 Schenkt gezelligheid mee! voor Uw zaak Elan-toernooi duurt twee dagen Alleen Concordia-dames zegevierden niet PAGINA 6 DONDERDAG 3 DECEMBER 1959 N SC Zst» |w|ïfA:? w| fe ïMimÊmM llfc WÊm DIENSTTIJD IN BELG IE Wrijving tussen leger leiding en regering K.L.M. verlaagt tarieven voor emigranten Teeltrecht jongeren Rekent U het zelf maar uit: 2 x 100 gram ASSAM THEE f 1.80, prachtig luxe trommel 50 a, samen f2.30. De geurige, échte Engelse Melange, extra krachtig, extra lekker in een trommeltje waar u jaren plezier van hebt! Spanning in de staart Service kansloos Het dappere Feüenoord kon bij Ger minal maar één rol toebedeeld krij gen in het kat-en-muis-spel. Germinal trok aan de touwtjes en won zoals het wilde. Dat was met 10—0. De uitslagen le klasse A: Noad 2Shell 37. Insu linde—GGD 6—4. 21 Up 2—Xerxes 2 7—3. Milkst 2Europoort 2 64 Competitie volleybal «J - S> BRUSSEL, 2 dec. (A.P.P.) Het be richt, dat generaal Jacques de Dixmun- de ontslag heeft gevraagd als voorzitter van de elgische commissie van staf chefs duidt erop, dat er meningsverschil len zijn tussen de leiders van fè?ó krachten en de regering. In welingelich te kringen te Brussel acht men de stap van de generaal begrijpelijk, gezien de weerslag, die ed verkorting van de mi litaire diensttijd op de toestand van de Belgische strijdkrachten zal hebben en gezien de onzekerhed die er nog steeds bestaat over de begroting van defensie voor 1960. De generaals verwijten de regering, dat zij zich bij haar besluit om de diensttijd te verkorten heeft laten leiden door poli tieke motieven. Volgens de generaals heeft de regering dit besluit te vroeg la ten ingaan. Het had in normale omstan digheden pas in juni 1960 van kracht kun nen worden, nu geldt het vanaf septem ber 1959. De generaals zijn voorts van mening, dat het hun onmogelijk is om een nauw keurig omlijnd plan voor I960 ot te stel len, daar de regering in gebreke is geble ven een duidelijk besluit over de begro ting voor defensie te nemen. De regering heeft nl. deze begroting in eerste instan tie verlaagd met 500 miljoen Belgische fr. en laten weten dat zij eerst met d e NATO moet overleggen alvorens de be groting nog verder te kunnen verlagen. Koning Boudewijn heeft het ontslag van generaal De Dixmunde nog niet aanvaard, in Brussel is echter verklaard dat het be sluit van de generaal onherroepelijk is. ROTTERDAM, 1 dec. Met Ingang van vandaag is het gemeentelijk bureau So ciale Zorg voor Zee-, Rijn- en binnen vaart verplaatst naar de Schiedamsevest 44e. Het was vandaag tevens 10 jaar ge leden, dat het bureau werd opgericht. Zo als bekend is men begonnen met de zorg voor de zeevarenden, maar sedert het na jaar van 1955 kan ook het personeel van de Rijn- en de binnenvaart met zijn moei lijkheden bij het bureau terecht. Van het in 1950 voor het eerst uitgegeven vouw blad „Welcome to Rotterdam", dat met medewerking van de havendienst en van bevriende relaties aan iedere zeeman wordt uitgereikt, verschijnt binnenkort de vijfde druk, waarin ook de Botlek en de Europoort zijn opgenomen. In de Neder landse taal wordt het vouwblad uitge reikt aan personeel van de Rijn- en de binnenvaart. Aan de sport is deze jaren veel aan dacht besteed. Zo organiseerde het bureau 303 voetbalwedstrijden in 1958, en dit aantal zal voor dit jaar weer hoger lig gen. De schippers van de Rijn- en de bin nenvloot speelden vorig jaar 67 wedstrij den. Deze hadden plaats op het terrein van het Sportcentrum voor Zeevarenden aan de Schulpweg, dat in 1954 in gebruik werd genomen. Men heeft plannen om het magazijn en de kleedgelegenheid op het Sportcentrum uit te breiden, terwijl een van de voetbalvelden dank zij particulie re bijdragen binnenkort verlicht zal kun nen worden. Het zal dan mogelijk zijn 's avonds wedstrijden te spelen. De zorg strekt zich eveneens uit tot zieke zeelie den. In 1958 werden meer dan 200 buiten landse zeelieden bezocht, die in het Ha venziekenhuis waren opgenomen. De Wilhelm in abrug te Sommelsdijk, waarover de laatste tijd in de ge meenteraad zoveel te doen is en die nog wel eens een keer ter prake zal ko men, omdat men in Sommelsdijk meent, dat Midderharnis in het herstel dient bij te dragen, terwijl men er daar niets voor voelt om mee te betalen in de reparatie van 'n Sommelsdijks voorwerp van open bare zorg dient nodig gerepareerd te wor den. Deze reparatie betreft in hoofd zaak de hefinrichting en de balans waar van het ijzer het is geen staal vermoeidheidsverschijnselen zou vertonen zoals deskundigen hebben verklaard. Het dagelijks bestuur der gemeente en de directeur van de Technische Dienst hebben de raad laten weten, dat herstel absoluut en spoedig nodig is, daarbij ver- moedelijk geleid door de schrik, die el- ders in de provincie is teweg gebracht door het instorten van soortgelijke bru- gen. Op een voor de brug geplaatst verkeers bord staat vermeld: „asdruk 1500 kg en „10 km" Aan die snelheid houden de chauffeurs zich wel, maar het andere gebod wordt met voeten getreden, want desgevraagd verklaarden chauffeurs ons, dat ze er herhaaldelijk met wagens van tien en zelfs van vijftien ton over gaan. „Wat zou het!" zei een hunner, „Ik durf er wel met vijfendertig ton over: moet je eens zien welke enorme T-balken er onder liggen en bovendien komen er bij een beetje grote wagen nooit twee assen tegelijk op de brug. zo kort is hij!" Waar in mede een aanwijzigin zit, dat de kwes tie in de bovenbouw ligt. De brug vormt de enige verbinding van Middelharnis met de polder West- plaat Flakkee en met de West-Haven dijk waaraan een aantal omvangrijke bedrij ven is gevestigd t.w. een enorm lange opslagloods van Kunstmesthandel Koo- man en Co N.V. te Dirksland, petroleum bedrijven van I.P.C. en Shell, kantoren, loodsen en een grote gaansilo van de C.A.A.G.O. en twee zand-, grint- en bitu- menbedrijven, resp. van Fa. Mackloet te Sommelsdijk en fa Dijkers te Middelhar nis. Indien deze bedrijven, en dat geldt speciaal voor de zand- en grintzaken, met zwaardere vrachten zouden kunnen ver voeren dan 1500 of 3000 kg per as, dan kunnen ze hun deuren wel sluiten, want wel is er nog 'n uitweg nl. over de dijk langs de haven van Sommelsdijk, maar die heeft 'n grintweg en is zo smal dat au to's elkaar niet kunnen passeren, zoals enige tijd geleden nog gebleken is toen een tractor met aanhanger, de laatste gela den met zakken kunstmest, bij 't passeren van de dijk kiepte, zodat het geen wonder is dat de chauffeur van een der petroleumbedrijven ons zei: „Als ik daarheen moet rijden, dan alleen als de ziekenauto achter me aan kamt". Burgemeester Hordijk, die aan het hoofd staat zowel van Sommelsdijk als van Middelharnis, heeft in de jongste begro tingvergadering der beide raden duide lijk te verstaan gegeven, dat het haven en bruggenprobleem van Sommelsdijk om zo te zeggen in een handomdraai is op te lossen, nl. als de twee gemeenten worden samengevoegd!! In het rapport, dat het Economisch 1 Technologisch Instituut voor Z.-Holland over de ontwikkeling van de zeehaven- functie van Dordrecht heeft doen ver schijnen, wordt over het Waterweggebied waarvan de Dordtse zeehaven deel uit maakt, gezegd, dat de overslag van mas sagoederen een snelle toeneming zal vertonen. In het bijzonder betreft dit ijzererts, steenkool en aardolie. OLIE EN STEENKOOL De totale produktie van ruw staal in de O.E.E.S.-landen wordt in 1960 op ongeveer 80100 miljoen ton peer jaar geraamd. Hiervan komt zeker 30 pet. uit Duitsland, zodat met 'n ruwstaalproduktie van ruim 30 miljoen ton in dit land moet worden gerekend. Dit betekent een totale over slag van ertsen in dit territoir van circa 13 miljoen ton. Bij de steenkool is de situatie anders dan bij het ijzererts. In het laatstgenoemde geval betrof het im mers voornamelijk de doorvoer bij los sing, terwijl bij de steenkool ook de door voor bij lading en de invoer in Nederland zelf belangrijke posten vormen. Toepas sing van het cijfer van de te verwach ten totale consumptie in de OE.E.S.-lan- den in 1960-65 ad 570 miljoen ton levert een kolenbeweging van rond 17 miljoen DEN HAAG, 2 dcc. Van 1 januari 1960 af zullen blijkens een mededeling van de K.L.M. de prijzen van het luchtvervoer voor emigranten van Nederland naar Aus tralië en Nïeuw-Zeeland belangrijk wor den verlaagd. Zij zullen dan met ingang van die datum gelijk worden gemaakt aan die van het vervoer per regeringsschip naar deze landen. Voor de emigranten maakt het dan dus financieel niets meer uit of hij per schip of door dc lucht reist. Hij betaalt niets meer bü boven het be drag, dat hij van rijkswege moet bijdragen aan zijn emigratie. Behalve de normale lijnvlucht, die elke zaterdag van Schiphol naar Australië ver trekt, zal elke donderdag een speciale emigrantenvlucht daarheen worden ge maakt. Naar Nieuw-Zeeland zal de KLM naar behoefte zo mogelijk elke maand één vlucht maken. De bestemming zal Christ- church of Auckland zijn, afhankelijk van het reisdoel van de meerderheid van de emigranten. De eerstkomende vlucht naar Nieuw-Zeeland zal op 18 februari worden uitgevoerd. LONDEN, 2 dec. (UPI) Koningin Elizabeth van Engeland heeft de 52-jari ge Franse Witte Pater Augustine Louis Boumier in Santa Maria, Noord-Rhodesië onderscheiden met de George Medal, de hoogste burgerlijke onderscheiding voor betoonde moed die men kan verlenen. Op 16 maar jL is in het gebied van pa ter. Boumiers missiestatie een opstand uit gebroken tegen het plaatselijk gezag, waarbij twee Europeanen werden gewond en vier der opstandelingen gedood. Pater Boumier is er toen in geslaagd de aan vallers tot kalmte te bewegen. Tijdens de algemene ledenvergade- ring van de vakgroep bloemkwekers van de L. T. B„ die in Haarlem is ge houden, heeft de voorzitter, de heer J. Elders betoogd, dat alleen het vakman schap van de kwekers de Nederlandse bloemenexport op peil kan houden zo lang de Euromarkt hun niet meer vrij heid biedt. Bij het tot standkomen van een gemeenschappelijke markt zullen niet alle gevaren zijn afgewend. Want hoewel de handel in beginsel vrü moet zijn is de vakgroep er niet helemaal gerust op, dat door een vergelijking van produktiekosten en de daaruit voort vloeiende maatregelen de eigen mark ten toch een zekere bescherming zullen genieten, In de loop van de laatste tien jaar is Duitsland een zeer belangrijke af nemer van Nederlandse bloemen ge worden. Het stemt tot vreugde, aldus de heer Elders, dat ondanks protectionis tische stromingen de liberalisering van de invoer toch tot stand is gekomen. Daaraan zal het Nederlandse export beleid, dat er op gericht is verstoring van rust en orde op de Duitse bloemen markten te voorkomen, in belangrijke mate hebben bijgedragen. De heer El ders citeerde een conclusie uit het rap port van drs. Scheer, dat deze in op dracht van de directeur van de tuin bouw heeft gemaakt en waarin het heet dat de ontwikkeling van de Duitse markten tot verruiming van uitvoer- mogelijkheden kan leiden. De vraag rijst of in dit verband de huidige poli tiek met betrekking tot de huidige teeltregeling moet worden voortgezet. Na de oorlog kon een regeling maar moeilijk worden gemist, maar het is de vraag, zo ging de heer Elders verder, of de huidige omstandigheden niet no pen tot verruiming van de destijds ge troffen maatregelen. In dit verband sneed hij het vraag stuk van verlenen van teeltrecht aan de jongeren aan. Op dit terrein is mede door het werk van de L.T.B. bijzonder veel bereikt. Of in de huidige omstan digheden nog verlangd kan worden dat een jonge man, die over voldoende vak kennis beschikt en zich deswege als bloemkweker mag aandienen, ook nog gedurende twee tot drie jaar in een bedrijf moet hebben gewerkt alvorens in het genot van gratis teeltrecht te worden gesteld, was voor de heer El ders een grote vraag. Eerder had de heer Elders er zijn vreugde over uitgesproken, dat het ton. Houdt men rekening met de ver wachte nettopimporten van 40 a 50 miljo ton per jaar dan is de omvang van het toekomstige kolenverkeer in het Wa- erweggebied op rond 20 a 25 miljoen te stellen. Er dient evenwel te worden bedacht, dat hiervan slechts 50 tot 60 pet. betrek, king heeft op het Duitse achterland. De rest heeft andere bestemmingen. Voor de toekomst wordt dan ook gerekend met een hoeveelheid van 13 miljoen ton steenkool, die naar of van het Ruhrgebied wordt vervoerd. PETROCHEMISCHE PRODUKTEN Het vervoer van olie en haar derivaten heeft in de laatst ejaren een aanmer kelijk.: uitbreiding ondergaan. In deze naaste toekomst zal ed groei zich blij ven voortzetten Deskundigen nemen voor de eerstkomende tien jaren aan, dat deze vervoersactiviteit in het gebied der Wa terweg tot omstreeks 40 a 45 miljoen ton per jaar kan uitgroeien. Het blijkt, dat in het Waterweggebied 2 a 3 pet van 40 a 45 miljoen ton, dat is 800.0000 tot 1.300.000 ton, als vervoer van petroche mische produkten ban worden verwacht. Neemt men van deze getallen het gemid delde dan komt men tot een vervoer van ongeveer 1.000.000 ton aan petrochemi sche artikelen. Daar het vervoer van andere chemische produkten hiervan weer plm. 20 pet. uitmaakt, moet hier van na verloop van tijd een vervoers stroom van ca 200.000 ton worden ver wacht. Een gedeelte hiervan heeft geen betrekking op de doorvoer via de Rijn, maar slaat ook ten dele op her-export naaroverzee. In 1955 kwam van de totale olie-invoer in West-Duitsland ad 8,5 mi! joen ton rond 4 miljoen ton via de Wa> terweg binnen. Wanneer deze verhoudlngscijfers ook voor de toekomst worden aangehouden, dan betekent dit bij een te verwachten oliebehoefte in Duitsland van ca 26 mil joen ton voor het Waterweggebied een doorvoer naar Duitsland van plm 12 miljoen ton. Van deze hoeveelheid zal ech- er in de naaste toekomst een deel via een te leggen pijpleiding (naar Keulen) wor den fagevoerd. De capaciteit van deze leiding moet zeker op 10 miljoen ton epr jaar worden gesteld, zodat voor het ver voer per Rijnschip niet meer dan 2 mil joen ton ruwe olie en rond 1 miljoen werk in de kringen van de vakgroep met zoveel belangstelling ter hand wordt genomen. Voorlichting over cul tuurtechnische problemen, het organi seren van cursussen en studieclubs en j oliederivaten, in totaal derhalve het bezoeken van bedrijven en proef- I miljoen ton vloeibare stof in aanmer- tuinen achtte hij van belang. Iking komt. Milt >"vv 5 (Van een redacteur) AMSTERDAM, 2 dec. Generaal Hura- berto da Silva Delgado, die verleden jaar juni bij de Portugese presidentsverkie zingen de kandidaat was van de oppo sitie, heeft vandaag op een persconferen tie in een Amsterdams restaurant zijn vi sie gegeven op het bewind van de Por tugese premier prof. dr. António de Oli- veira Salazar. Dit regime werd door hem betiteld als een dictatuur. De generaal verklaarde, dat er in Portugal een zeer strenge censuur bestaat, dat talloze on derdanen om politieke redenen in de ge vangenis zijn geworpen, dat de politie drastisch optreedt tegen politieke tegen standers van de premier en dat er m feite maar één politieke partij is, de Nationale Unie. Om de zeven jaar worden in Portugal presidentsverkiezingen gehouden en ge durende dertig dagen is er dan een ze kere politieke vrijheid. Generaal Delgado heeft verleden jaar geen succes gehad met zijn verkiezingspropaganda. De kan didaat van de partij van Salazar, schout bij nacht Américo Deus Rodrigues Tomas, werd, zoals algemeen werd verwacht, met een overweldigende meerderheid van stemmen tot staatshoofd gekozen. Het Portugese staatshoofd kan echter geen werkelijke macht uitoefenen. De verkie zing van Tomas betekende in feite niets anders dan dat premier Salazar ook de volgende zeven jaar van de alleenheer schappij verzekerd zou zijn. Volgens Del gado geeft het huidige politieke verkie zingsstelsel de kiezers geen gelegenheid hun werkelijke politieke gezindheid te uiten. Enkele steekproeven in kleine dor pen hebben hem tot de overtuiging ge bracht. dat hij minstens 75 pet van de stemmen zou hebben behaald als de ver kiezingen op werkelijk democratische wij ze waren gehouden. Delgado heeft een halfjaar na de verkiezingen de wijk ge nomen naar de Braziliaanse ambassade in Lissabon en in april is hij naar Brazilië vertrokken, waar hij op het ogenblik nog woont. Hij is van mening, dat slechts door een staatsgreep van het leger een einde kan worden gemaakt aan het bewind van Salazar, maar hij erkent, dat er in de naaste toekomst praktisch geen kans is. dat een dergelijke staatsgreep slaagt. Volgens hem zijn onlangs enige pogin gen ondernomen om een revolutie te ont ketenen, maar deze acties hebben geen succes gehad. i De generaal vestigde de bijzondere aan dacht op de slechte sociaal-economische situatie in Portugal, waar het nationaal inkomen wel bijzonder ongelijk verdeeld is. De kloof tussen arm en rijk is uiter mate groot en de sociale voorzieningen laten zeer veel te wensen over. Als het regime van Salazar omverge worpen zou kunnen worden, zou Delgado willen beginnen niet een herziening van de wetten van het land. Hij zou de pers vrijheid willen herstellen, een nieuw kiesstelsel willen instellen en een alge mene amnestie afkondigen voor de poli tieke gevangenen. Hij zou maatregelen willen nemen om de welvaart van het volk te verhogen. De generaal gaf echter niet de indruk, dat hij een welomlijnd po litiek programma heeft. Hij noemde zich man van het centrum" en hij wilde noch als een linkse noch als een politicus beschouwd worden. Uit het feit, dat hij zowel vorige week m Engeland als nu in Nederland vooral contact had gezocht met de socialistische partijen, moest men niet opmaken, dat hij socia listisch georiënteerd was. Hij had zich in beide landen slechts willen wenden tot de oppositie, om de regeringspar tijen niet in moeilijkheden te brengen met de Nato-bondgenoot Portugal. De 53-jarige generaal, die Engels met een sterk accent sprak, liet zijn felle be toog vergezeld gaan van heftige geba- re en hartstochtelijke, gelaatsuitdruk- kiingen. Overigens bleek, dat hij nog altijd een pensioen geniet van de Portu gese regering, dat in Portugal aan zijn vrouw wordt uitbetaald. Zijn echtgenote is daar met de kinderen blijven wonen en zij heeft haar man een paar dagen geleden in Londen een bezoek kunnen brengen. Op de vraag van een der aan wezige journalisten, of hij geen moei lijkheden ondervindt van de Portugese autoriteiten antwoordde de generaal „Zo erg is het nu ook weer niet. Zij zit niet in een of ander komplot". Voor de persconferentie bleek zeer grote belangstelling te bestaan en men kan zich afvragen of die belangstelling wel zo groot zou zijn geweest, als oor het aanvankelijk spreekverbod van mi nister Beerman niet de bijzondere aan dacht was gevestigd op generaal Del- gado's aanwezigheid in ons land. De weinige uitschieters in de over het algemeen lage scores kwamen van Ger minal (natuurlijk), BTTC en Nationa le. Dit laatste team maakte aan het ge flatteerde ongeslagen record van Zuid- wjjk radicaal een einde. Insulinde smaakte voor het eerst het zoet der overwinning, waardoor er in de le klas se geen enkel team meer puntloos is. De algemene tendens weinig serieu- se kandidaten voor de ereplaatsen, maar veel voor dc rode lantaren zette zich ook in de voorbije week voort. Tegen het geroutineerde Xerxes 2 is de overwinning van 21 Up 2 in ernstig ge vaar geweest. De Xerxanen brachten een 40 achterstand keurig terug 43. Doch in de slotfase trok 21 Up 3 maal het aan het langste eind. Bij de thuisclub had den alle spelers een even groot aandeel in de overwinning. Bouwens was bij Xer xes ouderwets op dreef en klopte Nellie Visscher en Bouts. Good old Guise hield Steenhorst van de maximumwinst af. Milksteamers 2 had het tegen Euro poort 2 nog zwaarder te verduren, doch kon zich door een kleine overwinning op de tweede plaats handhaven. Vooral Ker- kum gaf de Milksteamers de handen vol, zodat tenslotte het double moest be slissen. Niet minder dan zes games eis ten bij Insulinde—GGD een derde game. De helft er van zette GGD in winst om, te weinig voor een uiteindelijk succesje, want GGD's derde man Vos bracht er niets van terecht. De zwaarste klap werd echter reeds in de derde partij uitge deeld. Schriel hield Groeneveld toen met 9—21, 21—14, 21—19 van een hattrick af Door deze overwinning deed Insulin de meteen de laatste plaats aan GGD over. Een volledig Shell stelde eerst de winst veilig en liet daarna goedmoedig toe, dat Noad 2 van de resterende partijen er nog drie won. Edenburg bleef Shell onge slagen. De puike prestaties van Nationale zijn het meest opvallende in 1 B. De grote overwinning op Zuidwijk Roos redde de eer tegen Knlkkenberg is zelfs niet geflateerd. Nationale en Europoort steken dan ook huizenhoog boven de andere teams in deze afdeling uit. Beide teams verspeel den nog geen punt, want Europoort maakte met het geroutineerde Milkstea mers 2 eveneens korte metten. Via 4—4) en 7i werd het tenslotte 82. Dui- mel en Van der Does bleven ongeslagen. Van Lieburg was minder op dreef dan gewoonlijk. Hij moest Bartels en Weyers feliciteren. In de onderste regionen en daartoe behoren momenteel alle teams buiten de beide koplopers zijn de punten schaars. Dat bleek b.v. duidelijk bij Kaveka— USV 3 De thuisclub is het dichtst bij de overwinning geweest. Weer zorgde Bal- lijns voor drie USV-punten. Doch De Bruyn kwam niet verder dan een zege op Van Keulen, zodat Kaveka het dubbel spel met een voorsprong inging. Met 21 —19 in de derde game eindigde dit in het voordeel van USV, zodat een pun tenverdeling het eindresultaat was. Reflex zette voor de tweede maal een thuiswedstrijd in winst om. „Uit bleven de „Reflectanten" nog zonder winst. Braak hield zijn blazoen weer onbesmet. Hoogendijk en Gyorfi werden geklopt door Verhagen, Gyorfi ook nog door Brouwer. Het dubbelspel beperkte het Shell-verlies tot minimale cijfers. B.T.T.C. met Canninga weer „op de rol" kwam tot eenzelfde score, doch met meer moeite. Service bleef ook toen de nederlaag onafwendbaar was enthou- Deze monsteroverwinning bracht BTTC nog niet op de tweede plaats, want ook HTTC 2 won. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit, want door verliespar- tijen van Driessen tegen Koning on van Van der Berg tegen Verheem keek HTTC al gauw tegen een achterstand (02) aan. Helmstrijd kon de PTT-successen echter niet prolongeren en dit was voor HTTC 't sein om regelrecht op te marcheren naar de overwinning De ongeslagen De Boer eiste het leeuwendeel van de zes-maal- succes-op-rij voor zich op. PTT besloot de match zoals hij was be gonnen: met twee overwinningen. Doch toen was het te laat. Er kwam dus geen verandering in de staart van lc; PTT sluit de rij met één punt uit zes wedstrijden; Service speelde een wedstrijd minder en staat er relatief dus iets minder slecht op. Een glansrol van de Xerxaan Van Os en het falen van Van Dijk bij de te genpartij beslisten in feite het duel tus sen Eendracht 2 en Xerxes. Na acht par tijen was het pleit beslecht. Van Os had zijn drie overwinningen binnen, de jonge Toledo had zich alleen laten kloppen door Doesburg en de ietwat tegenvallende De Jong had er toen van Dijk toch duidelijk onder gehouden. le klasse B: ReflexShell 2 64. Ka veka —USV 3 5—5. Nationale— Zuidwijk 91. Europoort-Milkst, 3 82. le klasse C: Eendracht 2—Xerxes 46. Germinal-Feyenoord 100, HTTC 2—PTT 6—4. BTTC—Service 10—0. (Van onze tafeltennismedewerker) Tot de goede bekenden op de Rotter damse toernooi-agenda behoort zeker het Elan-toernooi. Ook nu weer organl seert de RKTTV „Elan" rond de jaar wisseling een aantrekkelijk toernooi, dat open staat voor alle speler3 uit de afdeling, uitgezonderd die van de Eere klasse. Men kan zelfs in twee klassen inschrij ven en er bestaat dan ook weinig twijfel over of de beide toernooidagen 28 decem ber en 4 januari a.s. wel geheel volgeboekt zullen zijn. Toch is het jammer, dat dit toernooi zo kort op het plezierige BOK- toernooi (26 december) volgt. De klanken van het volleybalfront kunnen deze week opgewekter van aard zijn, want op de dames van Con cordia na, die met 0-3 in het Haagse Celebes haar meerdere moesten er kennen, kwamen alle Rottterdamse hoofdklassers tot winst. Libanon kreeg het Amsterdamse A.M.V.J. op bezoek, dat in drie sets naar huis werd gespeeld. Het krachtsverschi was minder groot dan de koele 3-0 uit" slag doet vermoeden, want voor twee van de drie sets moesten de Rotterdam" mers „hun schoenen" behoorlijk vast'^ knopen. De tussenstanden waren 15-1L 15-2; 15-11. De heren van Concordia waren in Den Haag bij O.V.C. op bezoeK en keerden met een 1-3 zege huiswaarts (15-12; 6-15; 7-15) 7-15). Ook een rede lijker krachtsverhouding dan in de 3-0 eindstand tot uitdrukking komt. Z.V.C. heeft tegen het Dordtse St.-Paui (hoofdklasse dames) een moeizaam be vochten 3-2 zege kunnen behalen. 1» de laatste set had Z.V.C. een 10-5 ach terstand weg te werken. De eerste sets waren gelijk opgegaan (15-12: 15-1" waarna St.-Paul met 10-15 een 2-1 voor sprong nam. Z.V.C. herstelde zich en me' 15-9 kwam de balans weer in evenwicnt- Met groot enthousiasme werd in de vijf"® set de 10-5 achterstand in een 15-13 win»» omgezet. ft In de overgangsklasse dames heei» D.R.L. met 1-3 de duimen moeten leggen voor M.V.C. De bezoeksters begonnen met 14-16 winst, waarna D.R.L. noga* overtuigend (15-5) de balans in evenwicht trok. Met 8-15 en 12-5 ging echter de volle winst naar Moordrecht. De heren van D.R.L. deden fraai werk door de reser ves van D.E.S. met 3-1 te kloppen (15-13) 15-10) 6-15 en 16-2). Libanon 2 kreeg n>e* 1-3 klop van Prof. wijk. Met 11-? ep 10-15 namen de Leidenaars een 0" voorsprong waarna Libanon even opveer de en met 15-8 de achterstand ver kleinde. De slotserie was echter overtu' gend voor de gasten (6-15). Concordia heeft tegen H.V.L. in Leiden een gem» spel afgedwongen. Tussenstanden; 15"*" 2-15; 8-15; 15-13. Uitslagen; Hoofdklasse West. Dames: Boemerang—Die Raeckse Z.V.C.—St.-Paul 3-2; Concordia—Celebe 0-3 S.V.V.—S.O.S. 1-3; R.V.C.-Veeneh' daal 3-1. .„t. Hren: H.V.S.—Reva 1-3; U.S.—Spor' centrum 2-3; O.V.C.Concordia 1-3; D- S—R.V.C. 2-3; S.V.V.—S.O.S. 1-3; Liba non—A.M.V.J. 3-0. Overgangsklasse West III. Damez: O.VC..—Hofwijck 2-2; Die H». ghe—D.E.S. 0-3; P.V.C.—G.S.V.D. 3-0' D.R.L.M.VC 1-3 Heren: CSVD-VPSV 2-2; H.V.h —Concordia 2 2-2; V.V.S.—Punch H Celebes—Voorburg 3-1; D.R.L.•D.»:B 3-1; Libanon 2—Prof. Wijk 1-3. ^4 DEN HAAG, 2 dec. De directie van Van der Heem N.V. te Den Haag deelt mede. dat de in het jaarverslag van 1958 uitgesproken verwachting dat het dieptepunt van de recessie ook voor haar onderneming voorbij is, sedertdien werd bewaarheid. Produktie en omzet ROTTERDAM, 2 dec. Op het Weena raakte vanmiddag de 47-jarige mevrouw E P. A—K. van de Matlienesserdijk met haar fiets onder een trekker met opleg ger Zij kwam onder het linkerachter- ^s^Jn-m^Siedamsejdo^ wiel™ de^trekker terechtMetjen di^Efirmans' moest missen, had voor dit gebroken dappere volhouden wel een tegenpuntje verdiend. rechterhiel en inwendige kneuzingen is zij naar het Bergwegziekenhuis ver zijn aanmerkelijk gestegen en zul!Ie ook het niveau van 1957 overtreft^! Dit wordt niet uitsluitend veroorza»» door de toeneming van de televisie?1" duktie, ook voor andere artikelgroep® kan zjj een verheugende groei const3 teren. Door de hogere bezettingsgraad het produktie-apparaat is het renoe ment gestegen. De winstmarges wpr<?L echter nadelig beïnvloed door de stijg1®! van het kostenpeil tengevolge van met terugwerkende kracht van 3 aug® tus jJ. af tot stand gekomen loon- salarisverhoging en door de scherP, concurrentie in binnen- en buitenla® De toegenomen activiteiten hebb® geen belangrijke uitbreiding van invj» teringen in vaste activa en voorrad® tot gevolg gehad. De gedurende de ee ste tien maanden van 1959 bereikte 1 sultaten mogen, onvoorziene ontwik» lingen voorbehouden, doen verwacht dat ook die over het gehele jaar bev1 digend zullen zijn, aldus de directie V» Van der Heem.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6