ECHTPAAR als concierge RUIME BIJVERDIENSTEN PLAATST EEN KAMPIOEN! ERVAREN STENO-TYPISTES (ongehuwd) ©ver 10 jaar PRODUKTIE VAN FILMS MET MEER DAN DE HELFT GEDAALD Tekort aan creatief en ook aan technisch personeel Stadsnieuws VIJFHOEK-PUZZEL Reclame ^eheuffeii-hiilö f EEN SECRETARESSE Leerling Röntgen-Laborante Voor 't zelfde geld Garage „WALDO Esso Maakt .J.J.VIELVOYE ROTTERDAM wntvmm COMPLETE RADIATEUREN voor: RAD1ATEURENFABREEK „ZUID" N.V. „TROUWENN MERCEDES-TAXI's J JONGEDAMES AUTOVERHUUR ESSO NEDERLAND N.V. even charmant als vandaag.... Over de buitenwater- kering Gemeentelijke boerde rijen etc. in Kethel Wat Schiedam verloor en vond Plaatselijk Schoolmelk Comité DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG! NSC' ZATERDAG 5 DECEMBER 1959 PAGINA Ij R.K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN Het SINT CLARA ZIEKENHUIS C.I.V. S. HOMOBONUS G-A. NATIONALE VOLKSBANK AMSTERDAM Rest. „Ia Cave Internationale" Tel. 020 - 34371 Internationale Specialiteiten HERENGRACHT 561 beroemde preparaten verkrijgbaar bij Salon de Coiffure Het gebrek aan nieuwe films, die door opzet, inhoud of vorm geving aandacht verdienen, is de laatste weken zo opvallend geworden van de week is er hier te lande weer geen enkele film in vertoning gekomen, die meer waard is dan een korte vermel ding dat men zich onwillekeurig afvraagt, wat daarvan wel de oorzaak kan zijn. Die oorzaak is niet ver te zoeken en kan wat Hollywood betreft nog altijd de grootste leverancier van films worden gevonden in de televisie. En het ziet er niet naar uit dat aan de moeilijkheden, die dit nieuwe medium in het filmbedrijf heeft veroorzaakt, spoedig een einde zal komen. Al zijn er in het Amerikaanse filmcentrum tekenen, die wijzen op een groeiend optimisme. Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat heden na een langdurig, moedig gedragen lijden, gesterkt door de genademiddelen van de H. Kerk, is over leden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante EUGENIA MARIA SARIS op de leeftijd van 55 jaar. Uit aller naam: B. SARIS Rotterdam, 3 december 1959 Heemraadssingel 266 b Rozenkransbidden, zater dag- en zondagavond te 8 uur aan het woonhuis. De plechtige H. Mis van Requiem zal aan God wor den opgedragen maandag 7 december a.s. te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Elisabeth (Mat.henesser- laan), voorafgegaan door gelezen H.H. Missen te 7.30 en 8 uur. De begrafenis zal plaats vinden vanuit de kerk in bet familiegraf op de R.K. begraafplaats ..Crooswijk" te Rotterdam -te ca. 10.45 uur. f, Begrafenis- Onderneming (Joh. C. Terlaak) opgericht 18S6 telefoon 30680 b.g.g. 32435—89107 N.V. ROTTERDAMSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ Ter kennis van belanghebben den wordt gebracht dat het dividendbewijs nr. 61 (uitke ring ovèr het jaar 1958) met ingang van 7 december 1959 betaalbaar is gesteld met f 14.- voor aandelen van f 1000.- en met f 3,50 voor onderaandelen van f 250.-. onder aftrek van 15% dividendbelasting, dus resp. met f 11,90 en f 2,97 bij de Firma D. W. Brand. Keizersgracht 215 te Amster- dam-C. Het College van Curatoren van de vraagt ten behoeve van het bureau van de Senaat: Middelbare opleiding is vereist, doch de voor keur wordt gegeven aan gymnasiale opleiding. Voorts dienen gegadigden te kunnen steno graferen in de Nederlandse taal en de moderne talen. Sollicitaties met vermelding van volledige gege vens omtrent persoon, opleiding, ervaring en ver langd salaris worden gaarne ingewacht bij de personeelschef van de R.K. Universiteit, Bijle- veldsingel 70, Nijmegen. «Oost-Var kenoordseweg 324 - Rotterdam-25 vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties te richten aan de Directie. OPEL REKORD (53—69) f 85.—; OPEL KAPIT3N (53—68) f 95.— G.M C.-legertruck f 1*0—, «onder inlevering met 1 1. schr gar v. Eversdtjckstraat Rotterdam-Zuid TelefooD K 10—71191 WALENBURGERWEG 130 ROTTERDAM vraagt voor spoedige Indiensttreding Voor deze functie komen in aanmerking zij, die ver antwoordelijkheidsgevoel en werklust bezitten en niet ouder zijn dan 45 jaar. Werkzaamheden omvatten o.a. O Het beheer van de kantine. 0 Het onderhoud van enkele lokalen. De bewaking van pand en goederen. DIENSTWONING BESCHIKBAAR. Schriftelijke sollicitaties met recente pasfoto's worden gaarne ingewacht bij de afdeling Personeelszaken. ROTTERDAM GELDLENINGEN aan ambtenaren en vast particulier personeel, reeds vanaf f 100.- - f 1500.- belastingvrij wettelijk tarief, vlot en discreet. GELDSCHIETBANK sedert 1927 MAURITSWEG 45 - TELEFOON 13574S rijdt u met onze luxe 11 Telefoon 64.650 (3 lijnen) SINGEL 41—45 C.I.V. S. Homobonus G.A. Walenburjerweg 130. R'dam vraagt om opgeleid te worden tot facturiste. Leeftijd tot 20 j. Zij die kunnen typen genieten de voorkeur. Sollicitaties met opgave van leeftijd en school- en praktijkopleiding te richten aan de afdeling Perso neelszaken. Bij een R.K. dagblad kunnen voor Rotterdam en omstreken enige actieve propagandisten worden geplaatst. Ook voor degenen die slechts enige uren per week beschikbaar hebben, is deze functie aan te bevelen. Brieven onder no. 99531 R aan het bureau v. d. blad. 20 w o o f d e o 50 cis. «ik woord meer 6 ets extra tot een maximum vaD 50 woorden bij vooruitbetaling Muzieklessen, accordeon, piano, trompet, theorie. Cor Don, gedipl. musicus. Hoogstraat 157b, Schie dam. Tel 66911. Met auto's van UNIQUE „trouwen zal U nooit berouwen". i r 11 Burg. Knappertlaan 10—12—14—18 Tel 68817 - Schiedam Chart Kerksingel 66 Tel. 73051 R'dam Gouvernestraat 20 Tel 30597 R'dam Door het verbindend worden der enige uitdelingslijst is het failissement van C. van der Marei, Dr. Sauerstraat 3, Schie dam (Kethel) geëindigd. Mr. A. F. A. van Velzen curator. Schiedam, Tuinlaan 108. Chemisch reinigen, le klas werk maandag gebracht, zaterdag ge reed. Verspeek in de zon, Hoofd straat 143. Onzichtbaar stoppen. Alle voor komende brand- en motgaten, winkelhaken en scheuren worden door ons onzichtbaar gestopt. Bil lijke rijzen: spoedige aflevering Hoogstraat 113, Schiedam. Tele foon 67709 (Filiaal Roeloff) Wegens emigratie nieuwe moder ne elektr. autom. zig-zag naai machines met kleine schoon heidsfoutjes van 550 voor f 335., langdurige garantie. Brie ven onder letter A no. 602 bur. van dit blad. Gevraagd naaisters en leerlingen cn leeriing-knipster. Aanmelden: Wortelboers Confectiebedrijf, Nieuwe Binnenweg 310. Rotter dam. 14 dagen gratis op proef alle merken televisies, compleet ge plaatst. Min. 1ste betaling; ver der f 7.- p.w Eigen technische dienst. Tel. K 1800—123153 tpt 6 uur. Ook radio's en bandrecor ders. Waarschuwing! Koop geen rij wiel meer van onbekende her komst! De beroemde Locomotief fabriek brengt twee eerste klas sportrijwielen tegen ongekend la ge prijs met remnaaf 135,- met drie speednaaf 159,- met volle dige fabrieksgarantie H. Gouka, Dam 38, telef. 67044. Ook voor bromfietsen en reparaties. Voor schoorsteenvegen en op zetten van alle soorten kappen, ook voor oliestook. Alleen fa. V. L. Borrani, Lange Achterweg 33, tel. 68421. Turfstrooisel voor afdekking van bloembollen en planten. (Tevens grondverbeterend. Ook verpakte organische mest). P. v. d. Kooy Zonen, Geuzenstraat 1, Rotter dam, tel. 31418, b.g.g. 57257. Wij ontvingen een prachtige par tij nieuwe boeken, welke wij met 30 pet. korting verkopen. Echt iets voor Sinterklaas! Het Boeck- huys, Dam 3. Meubelen, textiel, behang, ge makkelijke betaling. Binnen zes maanden geen rente! Tel. 63435. Te koop gevraagd: antiek op elk gebied, ook curiositeiten. Tevens gebruikte meubelen. H. Steingrö- ver, Copernicusplein 8b. Autorijschool „Climax", Ant. Muvsstr. 50. Schiedam. Erkend gediplomeerd B.E.A.-rij-instruc teur, tel 62720. vraagt voor haar nieuwe raffinaderij te Rotterdam: Caodidaten dienen een goede schoolopleiding te hebben genoten en moeten beschikken over een grondige praktische kennis van de Engelse taal. Een ruime ervaring in het stenografisch opnemen in het Nederlands en het Engels is noodzakelijk. Degenen, die aan bovengenoemde eisen voldoen kan een aantrekkelijke, af wisselende functie worden geboden. In bepaalde gevallen kan een pension- of reiskostenvergoeding worden toe gekend, terwijl voor vervoer van Rotterdam naar de raffinaderij v.v. zal worden zorggedragen. Op zaterdagen wordt zover de dienst het toelaat niet gewerkt. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan Esso Neder land m.v., Postbus 110,. te Den Haag, t-a.v. de Afdeling Raffinaderij. Ieder die beseft, dat haar gelaat een leven lang mee moet, besteedt een paar minuten per dag aan verantwoorde huidverzorging met Hollywood in moeilijkheden Door raadsleden is bij B. en W. geïn formeerd hoe het met de buitenwaterke' ring staat. Het antwoord luidt als volgt: De buitenwaterkering ligt te Schiedam in twee hoogheemraadschappen, nl. ten westen van de nieuwe Spuisiuis in Delf land en ten oosten daarvan in Schieland. De verhouding onzer gemeente tot deze hoogheemraadschappen is verschillend. In Delfland verhoogt dit hoogheemraad schap zelf en op eigen kosten de water kering, al of niet met een subsidie van het Rijk. De plannen daarvoor zijn ge reed, doch door de hogere instanties nog niet goedgekeurd. Delfland is dan ook nog niet met de uit voering begonnen. Wel heeft de gemeente Schiedam de Spuisiuis reeds vernieuwd en in aansluiting daarop een nieuw stuk waterkering gemaakt. De afmetingen van deze nieuwe werken zijn aangepast aan de eisen van de verhoogde waterkering. De kosten heeft Schiedam voorlopig ge heel voor eigen rekening genomen; de verwachting is echter gerechtvaardigd dat het Rijk een bijdrage in de kosten zal verlenen. In Schieland, dus ten oosten van de nieuwe Spuisiuis, moet de ge meente de verhoging van de waterkering uitvoeren. De omstandigheden zijn hier veel moeilijker dan in Delfland, omdat de dijk hier tussen de bebouwing doorloopt en in dit gedeelte tevens de Buitensluis ligt, die vernieuwd moet woden. De plan nen voor deze werken worden thans in overleg met Schieland en de provinciale- en de Rijkswaterstaat uitgewerkt. Tevens is overleg gaande over de bijdrage van 't Rijk in de kosten. Verwacht mag worden, dat de plannen voor de nieuwe Buiten- sluis in 1960 gereed zullen komen en dat in de loop van 1960 een begin zal worden gemaakt met de aanleg van een nieuw dijkvak tussen de nieuwe Spuisiuis en de Rijnstraat ter vervanging van de Haven- dijk, zulks in verband met de bouw van de geprojecteerde flats tussen Havendijk en Maasboulevard. De toestand van de thans bestande waterkering is niet min der veilig dan tijdens de watervloed van februari 1953, toen onze waterkering in stand is gebleven. Het is opgevallen, aldus merken raads leden op, dat het onderhoud van de boer derijen en behuizingen in Kethel, eigen dom der gemeente, bijzonder slecht ver loopt. B. en W. antwoordden: Het onderhoud van de boerderijen, die de gemeente in eigendom verkreeg, liet bij de aankoop of onteigening reeds veel te wensen over. Met de verkoop of onteigening in zicht, hebben de eigenaren sinds 1945 (eigen lijk 1940) het onderhoud praktisch geheel nagelaten. Aan de opstallen, die binnen enkele jaren voor de uitvoering van de/ plannen van de. gemeente moeten ver dwijnen, wordt slechts het allernoodzake lijkste onderhoud uitgevoerd, zoals repa ratie aan goten, «jaken en hooibergen. Ve der worden voorzieningen getroffen in dien het gebruik van de opstallen gevaar zou kunnen opleveren, bijv. reparaties aan vloeren en bruggen. Het onderhoud van de boerderijen, die de eerstkomende jaren nog niet zullen worden afgebroken, wordt normaal uitge voerd. Hierbij wordt uiteraard rekening gehouden met de verplichting, dat de kleine reparaties voor rekening van de pachter komen. Een gedeelte van het in december 1956 verleende krediet voor het onderhoud van boerderijen, is tot nu toe besteed aan de laatstbedoelde opstallen. Zo zijn thans de boerderijen Schiekade 4 en 8 en Kerk- laan 49, resp. in gebruik bij L. W. Bijl. P. Hoogerbrugge en A. van der Mark. geschilderd. Gelijktijdig zijn de nodige reparaties aan het houtwerk uitgevoerd Aanvankelijk lag het in de bedoeling, deze werkzaamheden in het begin van 1957 ter hand te nemen, maar door de be stedingsbeperking kon hier eerst eind 1958 mee worden begonnen. In het voor jaar van 1960 wordt het schilderwerk en de hiermede verband houdende noodza kelijke reparaties voortgezet bij andere boerderijen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 26 uur: Bruin glacé dameshandschoen, muziek bladen, snoer van looplamp, gereedschap, langharig bruin hondje, A. de Vries, Kor te Haven 30; parkiet, Th. v. Schuuren, Tal- malaan 6: grijs katje, Heijnsbroek, Ruys de Beerenbroucklaan 4; fietstasje met ge reedschap, Bruin, Alb. Cuypstraat 7; pas ser, F. Jansen, Ridderkerksestraat 12a; wit fietspompje, C. Patberg, L. Nieuw- straat 7b; bedrag aan geld, Bloemendaal, Vlaardingerdijk 91; doublé ring met steen M. v. d. Lee, Kreupelstraat 12; oorbel, Bakker Boylestraat 11; armbandje, mevr. Biezen, Ruys de Beerenbroucklaan 6; grijs-groen wandelwagentje, A. de Pauw, Broersveld 103; mandje met inhoud, R. de Swart, v. Hallstraat 21; ring met sleutels, de Ruiter, Overschiesestraat 98 a; zwarte rozenkrans, v. Leeuwen, Willemskade 43; etui met vulpotlood, F. v. d. Helm, Schie- weg 39a, Delft; gebedenboek, Den Brin- ker. Stationstraat 49a; wit kinderwantje, Wiese, Doelehofje 1; grijze dameshand schoen, Rij kuiter, v. Mussenbroekstraat 10; wit wantje en rode handschoen, Ro- meijn. v. Swindenstraat 50a; 1 p. heren- glacé's, J. Moonen, Steenstraat 12; 1 p. d. blauwe glacé handschoenen, v. Domme len. C. v. d. Lindenlaan 26; g' óen kinder- banctS'.'h ribje, Br..'', .o, Hriismans- Ondanks alle aanvankelijke verkla ringen, die het tegendeel beweerden, heeft de toenemende populariteit van de televisie een zeer nadelige invloed gehad op de produktie in Hollywood. Deze is namelijk in de loop van enkele jaren gedaald van rond 600 tot onge- I veer 200 bioscoopfilms dit ter onder scheiding van televisiefilms per jaar. Is dit op zich al voldoende om de har ten van degenen, die met de leiding in het Hollywoodse filmbedrijf zijn be last, met zorg te vervullen, nog som berder wordt het beeld, wanneer men zich begint af te vragen, waar de ta lentvolle en geschoolde krachten van daan moeten komen, die over vijf of tien jaar films moeten gaan maken. Als gevolg van de dalende produktie is ook de reserve aan talent op on rustbarende wijze geslonken en blijft de opleiding van nieuwe krachten tot een minimum beperkt. Iedereen weet, dat het aantal be roemde filmsterren aan het afnemen is. Waarmee de ware filmliefhebber vrede zou hebben, als de oorzaak daarvan niet op de eerste plaats moest worden gezocht in een dalende filmproduktie. Natuurlijk hebben de voornaamste stu dio's nog altijd hun talentspeurders en zelfs .hun eigen opleidingsscholen. De moeilijkheid is echter om die jonge ta lenten de nodige ervaring en bekend heid te geven. De vroegere methode om een jonge kracht op korte termijn te proberen in een aantal verschillende rollen, is thans onmogelijk geworden. Met de scenarioschrijvers en regis seurs staan de zaken precies eender als met de sterren of, zo men dat liever hoort, met de ervaren en be kende acteurs. De minimum-salaris sen, die door het gilde van scenario schrijvers zijn vastgesteld, hebben een eind gemaakt aan het bestaan van de vroegere leerling-schrijver", die tegen een gering salaris werd ge huurd om het vak te leren. Thans worden alleen maar nieuwe scena rioschrijvers geëngageerd, die reeds hun sporen in de journalistiek of op literair gebied hebben verdiend. Wat de regisseurs betreft, zijn vrijwel al le nieuwe figuren in het filmbedrijf afkomstig van het toneel, de televisie of Uit de kringen van scenarioschrij vers en filmacteurs. Kortom, het ziet er naar uit, dat Hollywood langzamer hand komt te verkeren in een zelf de positie, waarin de Nederlandse filmproduktie zicji al van haar ont staan af bevindt en waaruit zij zich nog maar steeds niet heeft weten te bevrijden. Misschien nog verontrustender voor de toekomst van het Hollywoodse film bedrijf dan het gebrek aan creatief ta lent, zijn de moeilijkheden, waarvoor de nieuwelingen op technisch gebied zich zien geplaatst. Er is heel wat meer geduld en uithoudingsvermo gen nodig dan de meeste jongelui met een technische opleiding bezitten om te worden toegelaten tot de vakverenigin gen, die de werkzaamheden van ca- meralieden, assistent-regisseurs, mon teurs, decorbouwers en verdere techni ci controleren. De gemiddelde leeftijd van de chefs in een bepaalde studio bijvoorbeeld bedraagt rond 63 jaar. Achter de schermen worden koorts achtig pogingen gedaan om een sys teem tot aantrekking en opleiding van nieuwe krachten in het leven te roepen, dat enigszins lijkt op die in andere industrieën, maar de vorde ringen zijn gering en het is zeer de vraag, of het doel tijdig genoeg zal worden bereikt om de studio's van ervaren vaklieden te voorzien voor dat de tegenwoordige krachten met pensioen gaan. Niettemin heerst er, naar de Ame rikaanse filmjournalist Bosley Crow- ther in de „New York Times" weet te melden, de laatste tijd in Holly wood een ongewoon optimistische stemming. Sinds 1949 heeft men er niet meer zulk een vertrouwen ge toond in de toekomst \an de bio scoopfilm en de kopstukken laten het niet bij woorden, maar stellen daden door enorme kapitalen uit te trekken voor niéuwe produkties. Het, aantal geprojecteerde films moge dan niet zo groot zijn als in het televisieloze tijdperk, wat de kosten betreft hoe ven ze er niet voor onder te doen. In de studio's van Metro Goldwyn Mayer bijvoorbeeld, waar men de laat ste twee jaar nergens anders over heeft horen praten dan over „Ben Hur", waarop ieders hoop was geves tigd, begint men vrijer adem te halen en ziet men met vertrouwen de toe komst tegemoet. „Ben Hur", aldus heb ben de deskundigen uitgemaakt, kan niet mislukken en op grond van dit „we tenschappelijke oordeel" is iedereen druk aan de slag gegaan. Op het ogen blik is men er bezig aan de films Bells are ringing" en „The Adven tures of Huckleberry Finn". 20th Century Fox wil niet achterblij ven. Enkele weken geleden is men er klaar gekomen met de opnamen van „Can Can", de showfiim, die aan de Russische premier Khroesjtsjev, toen hij het opnemen van een der scènes bijwoonde, een commentaar ontlokte, dat volgens de reclamedeskundigen in De fameuze wagenrennen, een der hoogtepunten in de nieuwe versie van de film „Ben Hur", waaruit Hollywood nieuwe hoop voor de toekomst heeft geput. de hoofdrollen en in Texas treedt John Wayne op voor de film in „The Ala mo". Om een indruk te geven van de gigantische opzet van laatstge noemde film wordt uit Hollywood ge meld, dat de regisseur onlangs tele grafisch heeft verzocht, hem per vliegtuig 140 pond toneelbloed te stu ren om er de gezichten van de ge wonden en doden mee rood te kleu ren. Hollywood een miljoen dollars waard was. Verder is men bij Fox bezig aan „The Story of Ruth", een groots opge zet bijbeldrama en waarschijnlijk zal in de loop van het volgende jaar regis seur George Stevens beginnen met de opnamen voor „The Greatest Story ever told", een verfilming van Fulton Ourslerzs verhaal over het leven van Jezus. Warners Brothers is op het ogen blik bezig met „Ice Palace", even eens een groots opgezette produktie naar het verhaal van Edna Ferber over Alaska, terwijl men er de laat ste hand legt aan de film „Rachel Cade". Columbia heeft verschillende „gro te" films in de maak. Stanley Kra mer filmt „Inherit the Wind" met Fredric March en Spencer Tracy in Bij het lezen Van zo'n bericht con stateert de filmcriticus voor de zo veelste maal, dat een vos wel zijn haren, maar nooit zijn streken ver liest en vraagt hij zich af, of Holly wood ooit zal leren inzien, dat de bioscoopbezoeker geen dure, maar wel goede films wil zien. Zolang dat niet gebeurt, zal het aantal films, dat zijn aandacht waard is, beslist niet gro ter worden. straat 22c; zwarte dameshandschoen (Ri, B. Heitwaller, Dieselstraat 11a; kinder wantje, G. Hijdra, Kerklaan 38; wit schoentje, E. Witsma, Fr. Halsplein 10b; zwarte damesportemonnee met inhoud, A.rkestijn, Rotterdamsedijk 78b; kinder portemonnee met inhoud, R. v. Zuuren, Eoerhavelaan 10c; rood etui met inhoud, J. Vruns, C. v. d. Lindenlaan 14; Kinder- portemonnee met inhoud, J. v. d. Linden, Zeemanstraat 14, Rotterdam; portemon nee met inhoud, chef R.E.T., wachthuisje Rotterdamsedijk; bruine damesportemon- uee, Messer, Rotterdamsedijk 270b. Zoals reeds algemeen bekend is, wordt de melkprijs met ingang van 1 januari 1960 met 2 centen verhoogd. Daardoor moeten de schoolmelkkaarten, die vanaf mbandag 7 dec. gekocht worden, 32 cent kosten, want de kaarten gekocht in de week van 7 december tot 12.december moeten in de week, van 14-18 december ingeleverd worden om na de herfstva kantie, dus in het jaar 1960, recht te geven ,op 4 flesjes melk. De praktijk heeft bewezen, dat de nieu we wijze van betaling door middel van bonnen, een toeneming van 8 pet tenge volge heeft gehad. Passage Theater. Het licht aan de over kant (KFC ontoelaatbaar); Monopole Theater: De laatste storm loop (KFC 14 jaar), 2, 7 en 9 uur, zat. zond. 2, 5, 7 en 9 uur. Sterleljjk Museum: Kunstverzameling H L. Straat t/m, 13 dec,; Een dichter schil dert t/m 6 dec.; Nederlandse meester® na 1900 t/m 6 dec. Dagelijks Van 10—17 uur, zondag van 1217 uur. R.-R. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDIJINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau er Leeszaal voor volwassenen: dt„ do., za Uitleenpost Kerkweg 46. Kethel: zo 11.30 -1230 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: dl. 6 308 uur; vr 78 uur: Jeugd: wo 25 uur. Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wl- oautplem (zijingang): jeugd: wo 130—8 uur: volw.: wo. en vr. 7—8.30 uur. Uitleenoost Emmastraa! 3 ma 7fl uur MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondangsdienst zal wor den waargenomen door: dr. L. H. Geer- des, Veenlantst.raat 2, tel. 68357, dr. L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59 tel. 68067, dr. W. A. de Ridder, Stadhou derslaan 46, tel. 67590. Apotheek C. Jansen, Swammerdamsin- gel 41 en Apotheek Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 17. De wijk verplegingsdienst van het Wit- Gele Kruis zal worden waargenomen door zr. Roosen, Warande 24b. Het kraamcentrum door zr. van Kan, Swammerdamsingel 65, tel. 68286. 12 mooi uitzicht, 15 wapeI' schouw, 111 kegelsnede, 26 bl 212 stad in Australië, 34 oud ^?ti pen, 39 deel van een plant, t, deel van een huis, 812' huishoudit,;*, 914 kwaad, 711 bloem, 1115 gel. 1315 stad in Afrika, 1410 o1'1 hertogdom, 1512 beoordeling. De gevraagde woorden bestaan de volgende lettergrepen: a a a bool een dag de de de dig dir do e ga ge ge gel i Ia laar ma me na - pa pa pa le le lu ne no nij pa pa pa j pe pi ra ra ra re - ren sie ta za. Oplossingen kunnen ingezonden vt'°J den tot donderdagmiddag. Over puzzel-rubriek kan niet gecorresp0' deerd worden. De oplossing van de kruiswoord-Plj; zei van verleden week is: Horizontal 1 kraal, 6 prins, 11 gaarne,, 12 lok8?a 14 gram, 15 ovaal, 16 trap, 18 Rus, J" Ada 20 Ado, 21 Abo. 22 it, 24 eng1) 27 ir28 etter, 31"tas, 32 snoet, 34 t°, ter, 36 Apollo, 37 kanarie, 38 kluWe 41 rebels, 45 regel, 46 mes, 48 kan" 49 on, 50 basta, 52 Ee, 53 ega, 55 P\\ 56 ulo, 57 Ade, 58 sten, 60 linde,,,, oker, 62 erosie, 64 iemker, 66 ANe 67 erger. Verticaal: 1 kaas, 2 ram, 3 ar, 4 aP?' de, 5 Levant, 6 plaats, 7 Rolde, 8 '4 9 nat, 10 Sara, 11 grutto, 13 labiel. L griet, 17 porto,. 23 wet, 25 garages, L Uno 29 terug,. 30 rekel, 32 speek. 1 oliën, 35 Ran, 36 air, 38 kroes, 39 te. 40 wel, 42 bar, 43 loeder, 44 snee,„' 46 manier, 47 studie. 50 balie, 51 eer, 54 aera, 57 aker, 59 nor, 61 63 si, 65 m.g. De prijs is deze week gewonnen i°°l mej. C. Marrevee, Hof van Belois Schiedam-W. Postwisseitje volgt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 14