Dagblad voor Schiedam en omstreken IJzel en sneeuw: GLADDE noorden en oosten wegen in Wegverkeer kruipt voort Ike verdiept zich in de kwestie-Kasjmir Krijgen de V.S. een premier? Republic tracht F-105 aan Nederland te slijt en Ramp van Fréjus te wijten aan afbreken van rots? BUSSEN SLIPPEN: ACHTTIEN GEWONDEN Steunt Amerika Nehroe uj een mogelijke Chinese aanval? Het weer Vorst wint terrein Eisenhower wil tivee nieuwe functies in het leven roepen Ned. kustvaarder in ijs ingesloten Vliegtuig met 45 man vermist Nederlands-Belgische industrie zou 82 procent van toestel vervaardigen Boter 15 ct. per pakje goedkoper Nieuive onlusten in de Congo AUSTRALIË EN INDONESIË TIJDENS GESPREK MET AYUB Bij Letland WOENSDAG 9 DECEMBER 1959 Lage waterstanden Het noorden en oosten van ons Lnd is gistermiddag wit gewor den door de eerste sneeuwval. Maand agnaclit en dinsdag over dag waren de meeste wegen al spiegelglad geworden door de ijzel. zodat het verkeer de groot ste moeilijkheden ondervond. In Friesland woedde een felle sneeuwjacht. De sneeuw werd kier en daar zelfs tot de duinen °ngejaagd. Verscheidene bus diensten legden het loodje: over de Afsluitdijk kropen de auto s keel langzaam voort. Erger is dat pr verscheidene ernstige ongeval len zijn gebeurd, juist in die stre ken waar het winterweer nog niet *o sterk was opgetreden, maar Waar toch gladde wegen waren. Laten wij de geest van de tijger doen herleven' Toenemende wind Het weer in Europa Jongetje valt in ketel met kokend veevoer Gabaret Sonneveld strandt in Den Oever De Afsluitdijk is spiegelglad Reeds in zinkende toestand Gedrang om de order voor de luchtmacht In Verenigde Staten Twintig gevangenen uitgebroken Luchtvaartoverleg met VS. Mr. Stikker wegens ziekte verhinderd Staatssecretaris Stykel hoofd van delegatie nieuwerschiedamsche courant AMSTERDAM, 9 dec. - Od de weg: tussen Mijdrecht en rinkeveen in Utrecht slipte een bus: dertien passagiers werden gewond, v»n wie drie ernstig. In Katwoude onder de gemeente Monnikendam ramde een NACO-bus een vrachtauto. Vier inzittenden lie- Pen lichte verwondingen op, de ehauffeur raakte bekneld achter het stuur. De materiële schade was aan zienlijk en het drukke verkeer van *n naar Volendam moest geruime tijd v'"a Edam worden geleid. Bij Schoorldam slipte de 32-jarige "oekhouder W. Wenneker uit Noord- Scharwoude met zijn auto en kwam 'n het Noordhollands kanaal terecht. Een mede-inzittende, de negentien- Jarige A. Kist, eveneens uit Noord- Scharwoude, slaagde er in uit de Wagen te komen, doch de boekhouder verdronk. Het busongeluk bij Mijdrecht betrof Ben wagen van de firma Maarse en Kroon. De chauffeur wilde een gepar keerde met stro beladen vrachtauto Passeren. Er kwam echter juist een tegenligger aan, zodat de bus krachtig moest remmen en begon te slippen. De ,vagen gleed dwars over de weg en bot ste tegen een boom. De bus werd ernstig "eschadigd. De heren Niemandsverdriet hit Uithoorn en De Jong uit Vinkeveen Ji'erden naar het St.-Antoniusziekenhuis 'n Utrecht gebracht en vandaar naar "uis vervoerd. Een automobilist bracht mevr. Peters uit Warnel, die een her senschudding hafi opgelopen, naar huis. tien andere gewonden werden ter Plaatse geholpen. Vanwege het slechte zicht staakte de NACO, die een Busverbinding houdt tussen Den Oever en Harlingen, de dienst via de Afsluitdijk, waar zich al verscheidene slippartijen hadden voorgedaan, echter zonder grote mate riële schade. In Groningen bezorgde de sneeuw het verkeer ook overlast. Om elf uur gister avond vroor het vijf graden. De Neder- landsche Spoorwegen ondervonden nog weinig moeilijkheden met de personen treinen. De goederentreinen kregen hier en daar vertraging door het vast raken van een wissel door stuifsneeuw. Op diverse stations is de wisselverwar ming ingeschakeld. De autobussen in de richting van Friesland moesten over spiegelgladde wegen rijden. In Drente had de rijkspolitie nog zel den een zo rustige dag en nacht gehad Ongevallen door de gladheid zijn er nog niet geweest. De busdiensten rijden nor maal, zij het met enige vertraging. De sneeuwval in Gelderland beperkte zich tot het noordelijk deel van de Ach terhoek. Tn Overijssel ligt een laagje van enkele centimeters. Op de Veluwe kwamen hier en daar gladde wegen voor. Bij de Woeste Hoeve ramden zes auto's elkaar. Er was wat materiële schade. In de kop van Noord-Holland viel hier en daar sneeuw, voornamelijk rond Heerhugowaard, Alkmaar en Den Hel der. Het wegverkeer heeft er weinig of geen last van, maar, evenals in Gro ningen, de spoorwegen wel. De boot- dienst op Texel vaart onregelmatig we> gens de harde wind en de lage water stand. (Soekarno op de Dag der Helden) Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met plaatselijk enige regen, sneeuw of ijzel. Tot krachtig of hard toenemende wind. Van over wegend lichte vorst in het noorden van het land tot temperaturen iets boven het vriespunt in het uiterste zuiden. Zon: 8.36-16.29. Maan: 14.28-3.26. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 9 dec. Werd de vorst «'sternacht enkele tientallen kilome- ers naar het noordoosten terugge- ,°ngen, in de afgelopen nacht maakte opnieuw vorderingen, zodat vanraor- pin het grootste deel van Nederland 'B de vorstlucht lag. De grens liep van morgen van IJmuiden over Utrecht Baar Nijmegen. Meldde Groningen min b gr. C., in Viissingen bedroeg de tem peratuur vanmorgen nog 6 gr. boven Bat vriespunt. De koude en krachtige zuidoostenwind neemt langzaam nog mts verder af en het is te verwachten uat de vorst morgenochtend met veel JZel len dus: gladde wegenJ tot aan de mnd van Zeeland zal zijn doorgedron gen. Eerst na morgen zal een nieuwe Oceaandepressie, die West-Frankrijk Badert, de strijd boven ons land tussen v°rst en dooi weer doen toenemen. Nation Weer max min neersl temp. temp afgel Sen Heidei gisteren 24 uuj geheel bew. -1 -3 4 'Penburg £"ssingen geide Se Bilt I^ente J-'Oühnven -Limburg fh'ckholm geheel bew. 6 2 3 onbewolkt 8 6 0 geheel bew. -3 4 8 geheel bew. 4 0 4 geheel bew. 1 -3 3 geheel bew. 6 3 4 geheel bew. 4 4 8 sneeuwbui -3 -5 0.2 kSk' half bew. -5 -6 0 "Penhagen ijzel - -2 0.1 B"Hden onbewolkt 9 3 1 g'hsterdam rPssel bü*emburg geheel bew. 5 0 3 zwaar bew. 2 5 2 geheel bew. 2 1 9 ft e 5e'li.)n faiiKfort geheel bew. 7 3 0 onbewolkt 12 4 0.3 sneeuw -7 -8 0.1 geheel bew. 5 2 0.1 yünchen regen -0 -0 7 ^"rich zwaar bew. 4 2 1 u ,en eve Penen „"nsbrück licht bew. 6 1 6 mist 3 0 7 geheel bew. 8 1 2 ?ome Madrid motregen 14 10 2 regen 11 6 5 KARATSJI, 9 dec. (Reuter) Presi dent Eisenhower van de Verenigde Sta ten heeft tijdens zijn bezoek van maan dag en dinsdag aan Karatsji met zün Pakistaanse collega, Ayub Khan, ge sproken over de betrekkingen tussen de landen in dat deel van Azië en de drin gende noodzaak om regelingen te vin den voor de onderlinge geschillen die er bestaan, aldus is verklaard in een of ficieel communiqué dat gisteravond in Karatsji is uitgegeven. Eisenhower en Ayub Khan waren beiden van mening dat de Cento (het vroegere pact van Bagdad) en de SEATO (de verdragsor ganisatie voor Zuidoost-Azië) nog steeds van groot belang zijn voor de stabiliteit en veiligheid van de betrokken landen. De Verenigde Staten en Pakistan zijn dan ook vastbesloten deze regionale or ganisaties krachtig te blijven steunen. Voorts verklaren de twee presidenten in het communiqué dat de belangen van de vrije wereld een nauwere samenwer king ter bevordering van economische groei en ontwikkeling vereisen. In dit verband wordt rnet voldoening gewezen op de vorderingen van Pakistan op dit gebied. Het communiqué besluit met de verklaring dat Eisenhowers bezoek de reeds bestaande banden tussen de Ver enigde Staten en Pakistan nog heeft ver sterkt en dat voortgezette samenwer king tot een nog beter begrip zal leiden. President Ayub verklaarde later op een receptie tegenover verslaggevers, dat hij in zijn gesprekken met presi dent Eisenhower openhartig ziin stand punt uiteen had gezet t.a.v. de kwes tie-Kasjmir. de ontwikkeling in Afgha nistan en de Chinees-Indische grens geschillen. De Pakistaanse president was het volkomen eens met een cor respondent die de wens uitsprak dat Eisenhower deze standpunten van Ayub Khan in zijn gesprekken met premier Nehroe van Indië ter sprake zou brengen. De perssecretaris van het Witte Huis, James Hagerty. weigerde tegenover verslaggevers een regelrecht antwoord te geven op de vraag of president Eisen hower tijdens zijn bezoek aan Nieuw- Delhi premier Nehroe zal trachten te overtuigen van de noodzakelijkheid van een vroegtijdige regeling van de kwes tie-Kasjmir. Eisenhower, aldus zei Ha gerty, had duidelijk gemaakt, dat zijn reis niet het voeren van onderhandelin gen ten doel had. De Amerikaanse pre sident zou zeer gaarne met premier Nehroe over Kasjmir spreken, maar het initiatief zou van de Indische regering moeten komen. In Nieuw Delhi geloven velen, dat Eisenhower Nehroe persoon lijk de verzekering zal geven, dat on danks het ontbreken van een verdedi gingsverdrag tussen de twee landen, de V.S. Indië te hulp zullen komen in ge val van een grote aanval van China. Volgens een correspondent van Reuter zal Eisenhower zeker proberen toena dering tussen Pakistan en Indië te be vorderen, zodat beide landen hun grote legers langs hun noordelijke grenzen op stellen in plaats van tegenover elkaar. (Van onze Limburgse redacteur) VENRAÏ, 8 dec. In het zieken huis is vandaag het driejarig zoontje van het landbouwersgezin P. Litjens- Lemmens overleden. Op een onbewaakt ogenblik viel het jongetje in een ketel met kokend veevoer. Met ernstige brandwonden moest het kind in het zie kenhuis worden opgenomen, waar het aan de opgelopen verwondingen is be zweken. LEEUWARDEN, 9 dec. In de Har monie te Leeuwarden zou gisteravond door Wim Sonneveld's cabaret een op voering worden gegeven met „Rim Ram". De helft van het gezelschap was reeds in Leeuwarden en de andere helft zou 's avonds per auto komen, maar bracht het niet verder dan Den Oever, waar de wagen op de spiegel gladde Afsluitdijk drie keer om de eigen as draaide. De inzittenden acht ten het toen raadzaam, voorzichtig langs de berm terugrijdend, een hotel in Den Oever op t» roeken, om daar de nacht door te brengen IJs en weder dienende zal de voor stelling van „Rim Ram" nu waarschijn lijk 4 januari wqrden gegeven. SCHEVENINGEN, 9 dec. De Ne derlandse kustvaarder Frean (496 ton) seinde vanochtend op vijf mijl voor Steinort en Libau (Letland) in moeilijk heden te verkeren en onmiddellijk hulp nodig te hebben. De Frean maakt een flinke slagzij en is door het ijs inge sloten. De machines van de Frean wer ken nog. De Russische kustwacht is gealar meerd. Volgens een UPI-bericht zou het Zweedse radiostation Stafmaesradio een SOS-melding hebben ontvangen, waarin werd meegedeeld, dat de Frean in zin kende toestand is. Het schip heeft een bemanning van negen koppen. Het schip is in 1968 te Hoogezand ge bouwd en is eigendom van de n v. scheepvaartbedrijf Alberts in Rotterdam. In de Oostzee woedt op het ogenblik een storm van ongewone hevigheid. Het Poolse persbureau Pap meldt dat de toe stand van uur tot uur nog verslechtert en dat slechts stalen schepen met sterke machines in staat zullen zijn de elemen ten de baas te blijven. De ijsgordel rond om Zweden strekt *lch reeds 25 myi in zee uit. WASHINGTON, 9 dec. President Eisenhower denkt er over twee func ties in het leven te roepen, waarvan een met de rang van premier, om de taak van het staatshoofd te ver lichten, zo verneemt Reuter van ge zaghebbende zijde te Washington. Een woordvoerder van het Witte Huis ver klaarde, dat het plan nog niet is uit gekristalliseerd, maar dat men ''er- wacht, dat er een voorstel tot reorga nisatie van de regering aan het Con gres te» goedkeuring zal worden voor gelegd. Van de tw.ee beoogde .functionaris sen, die beiden alleen aan de presi dent verantwoording schuldig zou den zijn, zou de een met de rang van premier als coördinator van de di- olomatieke en economische politiek ten aanzien van het buitenland optre den en namens de president buiten de V.S. kunnen spreken. Hij zou bo ven de minister van buitenlandse za ken en de andere leden van het ka binet staan. De andere topfunctionaris zou op binnenlands gebied coördinerend werk doen en verantwoordelijk zijn voor rechtstreekse aanbevelingen aan het staatshoofd. Het zou niet de bedoeling zijn, dé verantwoordelijkheden van de president te verminderen of diens grondwettelij ke bevoegdheden en plichten aan ande ren te delegeren. Van gezaghebbende zijde wordt er op gewezen, dat het presidentschap een te veelomvattende taak is geworden voor één man. President Eisenhower, die het laatste jaar van zijn ambtstermijn ingaat, zou van oordeel zijn, dat zijn opvolgers vrij moeten zijn van de zorg voor de details van de dagelijkse gang van zaken in de regering. In het begin van dit jaar verklaarde de president, dat hij hoopte aan het congres een plan voor te leggen, dat aan topfunctionaris sen in de regering meer tijd zal geven om na te denken. BOGOTA, 9 dec. Een verkeers vliegtuig van de Columbiaanse maat schappij „Medellin" met 45 personen aan boord wordt sinds gisteravond ver mist. Het toestel was op weg - van de Sanandreseilanden, voor de Atlantische kust van Columbia, naar Carthagena in het Columbiaanse binnenland, een vlucht van drie uur. De jagerbommenwerper ..Thunderchief' van Republic in volle wapenrusting De extra brandstoftank, die (achter het reuswiel) aan het. bommenluik is beves tigd, hangt opvallend dicht bij de grond. Onder de instappende piloot is de merkwaardige luchtinlaat via de straalmotor zichtbaar. (Van onze luchtvaartredacteur) DEN HAAG, 9 dec. Ook de Ameri kaanse vliegtuigfabriek Republic Avia tion Corporation dingt naar de gunst van Nederland en België, die zoals ge meld op het punt staan nieuwe straal jagers aan te schaffen ter vervanging van de „Hunters" en de Tliunder- streaks". Republic heeft de F-105 „Thun derchief" aan te bieden, een jagerbom menwerper, waarvan er tot nu toe onge veer honderd aan de Amerikaanse lucht macht ziin afgeleverd. Volgens het lucht vaarttijdschrift „Interavia" zou de luchtmacht van de V.S. er in totaal 500 besteld hebben. Gene Murphy, vroeger een van de piloten van het wereldbe roemde stuntteam de „Skyblazers", thans vertegenwoordiger van Republic in Europa, verklaarde gisteravond op een persconferentie in Den Haag dat het juiste aantal nu nog niet kan worden be kendgemaakt, maar dat het alle vroe gere orders in de schaduw stelt. De Amerikaanse luchtmacht, zo ver klaarde hij, heeft onlangs besloten de order bij Republic te verdubbelen. De ze beslissing werd vrijwel op hetzelfde moment genomen als het besluit om de Starfighter de types F-104 A en F- 104 B min of meer af te danken. Toen de Nederlandse minister van de fensie ir. S. H. Visser, terugkerend van zün reis door de V.S., op Schiphol ver klaarde dat de „Starfighter" van Lock heed en de Franse „Mirage III" voor de luchtmachten van België en Neder land de beste kans maakten, was hp van deze feiten nog niet op de hoogte, aldus betoogde de heer Murphy. Republic heeft in het najaar op ver zoek van Nederland en België een on derzoek ingesteld naar de mogelpkhe- den van licentiebouw van de F-105 in beide landen. Amerikaanse deskundigen ziin daarbü tot de conclusie gekomen dat als Fokker en Philips in Nederland samen met Sabca en F.N. in België de „Thunderchiefs" bouwen, ieder toestel voor 82 procent door de Belgische en Nederlandse industrie vervaardigd kan worden. Republic heeft Den Haag en Brussel daarbij de garantie gegeven dat i de prijs per toestel 5.5 miljoen gulden zou bedragen. Dat is meer dan voor de „Mirage" en de „Starfighter" wordt ge vraagd, maar het is dan ook een gega randeerde prijs. Het eerste toestel zou na 18 maanden kunnen worden afgele verd, aanmerkelijk eerder dan de „Star- fighter" en de .Mirage", De Amerikaan se fabriek, die zelf vier miljard gulden aan ontwikkelingskosten voor de „Thun derchief" heeft uitgegeven, vraagt Ne derland en België geen vergoeding voor de licentierechten. Republic neemt ge noegen met. achttien procent van liet. to tale produktiebedrag voor het aandeel dat zij bij de totstandkoming van de toesteilen zou hebben, door de levering van bepaalde onderdelen. De Nederland se luchtmacht denkt aan de aankoop van tweehonderd straaljagers, België heeft behoefte aan 170 toestellen. De heer Murphy wees voorts op het feit, dat de Amerikaanse luchtmacht straks een belangrijk aantal straalja gers van het type „Thunderchief" in Europa zal stationeren. Indien de Ne derlands-Belgische vliegtuigindustrie de „Thunderchief" in licentie zou bouwen, zouden het onderhoud en alle noodzake lijke vernieuwingen van deze Ameri kaanse straaljagers de fabrieken in Ne derland en België en daarbij vooral Fokker gedurende zeker tien jaar het nodige werk verschaffen, aldus de heer Murphy. De vertegenwoordigers van Republic hebben- maandag het laatst contact met de Nederlandse autoriteiten gehad- Gistermiddag deed in Den Haag het vreemde gerucht de ronde, dat minister Visser de persconferentie van Republic zou bijwonen. Dat was niet het geval. Na afloop van het gesprek met de journalisten zagen wp gister avond echter wel de vroegere minis ter van defensie, ir. C. Staf, samen met de heer Murphy en enkele ver tegenwoordigers van de Amerikaan se vliegtuigfabriek confereren. „Lou ter toeval", zo zette de heer Murphy uiteen. „Ik ken de heer Staf nog uit de tüd dat ik een functie bp de NATO had en vanavond zün wp elkaar hier tegen het lijf gelopen." DEN HAAG, 9 dec, Majoor-vlieger Bartelings van de Nederlandse konink- lüke luchtmacht, een der leden van het evolutieteam dat alle voor de ver vanging van de Nederlandse straalja gers in aanmerking komende vliegtuig typen heeft onderzocht, zal vandaag op nieuw een bezoek brengen aan de Das- sault-fabrieken in Frankrük, waar de „Mirage" wordt vervaardigd. AMSTERDAM, 9 dec. Met ingang van vandaag is in ons land de prijs van de boter met zestig cent per kg. verlaagd De winkelprijs wordt daardoor f 1,27 a f 1,30 per pakje van 250 gram. Tot deze prijsverlaging is door de meeste betrokken grossiers besloten. Van deze zijde vernemen wij, dat slechts in enkele gevallen aarzeling bepaalde gros siers weerhoudt de verlaging algemeen te maken. IVY BLUFF, 9 dec. (Reuter) In de nacht van maandag op dinsdag zpn twintig gevangenen van de gevangenis te Ivy Bluff, in de Amerikaanse staat Noord-Carolina, uitgebroken. Volgens de directeur van deze staatsgevange nis, die in een verlaten streek op enige tientallen kilometers van de grens met de staat Virginia ligt, zijn de voort- vluchtigen „onverbeterlijke misdadi gers". De ontsnapten zpn gewapend met ge weren, revolvers en een mitrailleur, die zü in de gevangenis hebben buitge maakt. De uitgebrokenen hadden de kleren van de overmeesterde bewakers aangetrokken en namen de vlucht in een vrachtauto en een auto van de ge vangenis. De auto is later in zwaar beschadig de staat in de buurt van de gevange nis gevonden. Men gelooft, dat de ge- vluchten in Yanceyville auto's hebben gestolen waarmee zü in verschillende richtingen de vlucht, voortzetten. Vpf- tien gevangenen van Ivy Bluff hebben DEN HAAG, 8 dec. Wegens ge zondheidsredenen zal de heer mr. D. U. Stikker, buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur, hodfd van de gecombineerde Nederlandse permanen te vertegenwoordiging te Parüs, geen leiding kunnen geven aan de delegatie, welke de luchtvaartbesprekingen te Washington zai voeren over het verkrij gen van landingsrechten voor de KLM op Los Angeles. De heer Stikker is opgenomen in de Ziekenverpleging aan de Prinsengracht te Amsterdam. Reden tot ongerustheid over zpn gezondheidstoestand bestaat overigens niet. Vermoedelijk zal hü na zün ontslag uit het ziekenhuis naar zün huis aan de Italiaanse Rivièra ver trekken en daar enige tüd blüven voor algeheel herstel. De regering heeft thans als hoofd van de delegatie aangewezen de heer E. G. Stijkel, staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat. Aan de voet van de ongeluksdam bij Fréjus confereert de commissie van onder zoek naar de oorzaak van de ramp met de ontwerper, hoofdingenieur André Coyne (met witte haren). Lmks de bewaker van de. dam, André Ferraud, die zich met zijn gezin nog net in veiligheid wist te brengen. PARIJS, 9 rlec. (A.F.P.) De direc teur van de bouwmaatschappij die de ongeluksdam van Malpasset heeft ge bouwd, Jacques Ballot-Lena, heeft voor „Irance-Soir" verklaard dat de ramp te wijten is aan afbreken van de rots waaraan de dam was verankerd. De technici hebben kunnen constateren, al dus Ballot-Lena, dat het linkse uiteinde van dc darn met rots en al is wegge gleden. Deze opvatting van Ballot-Lena wordt gedeeld door waterbouwkundige ingenieurs, doch de deken van de weten- sehappelpke faculteit van Marseille, Corroy, die de voorbereidende terrein- studies voor de bouw van de dam heeft verricht, is het daar niet mee eens. Men brengt nu voorts in herinnering dat prof. Gaignebert, de vice-voorzitter van de landschapscommissie van het departement Var in 1958 over Malpas set heeft verklaard, dat daar in de Ro meinse tüd. onder Augustus, een dam was doorgebroken die Fréjus van wa ter voorzag. Het Gneisgesteente in het gebied is weliswaar in theorie water dicht. doch in feite zün de bovenste la gen zo poreus ais spons, zo schreef Gaignebert toen. President De Gaulle zal volgende week donderdag een bezoek brengen aan het rampgebied teneinde de schade in ogenschouw te nemen en- de hulpverle ning te inspecteren, aldus heeft de Franse minister van voorlichting, Frey, gisteravond verklaard na een büeen- komst van het kabinet. Er is nog geen bedrag vastgesteld voor hulp aan de ge troffenen. Wel heeft het kabinet beslo ten hulp te verschaffen op de in derge- lüke gevallen gebruikelijke wüze. BRUSSEL, 9 dec. (A.N.P.) In en om de stad Loeloeaburg in de Belgische Congo is het maandag tot ongeregeld heden gekomen, waarbij volgens do jongste berichten vijftien Congolezen zpn gedood en vijfentwintig gewond. Onder de doden zijn een vrouw en twee kinderen. Gisterochtend is de spanning tussen de verschillende Congolese be volkingsgroepen in dit gebied, die zater- dag reeds tot enkele relletjes leidde, nog verder toegenomen. Uit Leopold- stad wordt gemeld, dat Loeloeaburg en omgeving onder scherp militair toezicht is geplaatst. Langs de wegen in de omgeving van da stad trokken maandrz groepen ge- wapende Congolezen op, die door de po litie uiteengedreven konden worden. El- acTs wierp de bevolking barricaden op uit vrees te worden overvallen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1