President vervolgt reis over see naar Tunesië en Frankrijk Aartsbisschop Makarios president van Cyprus Geen toto-prijzen hoger dan 25.000 gulden Daqblad voor Schiedam en omstreken B. en W. ernstig ontstemd over schrijven van mr. Y. Scholten Eisenhower op één dag in Perzië en Griekenland Koopt op tijd uw zekerheid Cape Canaveral taboe voor pers Vissersvaartuig uit Breskens gezonken Tocht naar Delhi politiek échec? Persoonlijke populariteit geeft doorslag bij verkiezingen Prof. Diepenhorstin radiorede: Hoogspanning in Romeins atelier Staatssecretaris verstoort gedachtenwisseling de Congolezen keren verbitterd terug Atoomonderzeeër voor Kon. Marine Koud weer NATIONALE Zo" LEVENSVERZEKERING-BANK Attractie voor dierenpark V\J Bij lanceringen van militaire aard Twee opvarenden gered Levenslang voor Werner Boost Klacht van Indië bij Peking De reis van Eisenh ower „Belgische regering draagt verantwoor delijkheid" Kardinaal Gerlier krijgt coadjutor Koninklijke deelneming bij brand in Gemert Binnenkort overeenkomst met Amerika 10.000 op 16580 Iets. kouder weer DINSDAG 15 DECEMBER 1959 DE UTRECHTSE DEMPINGSPLANNEN ATHENE, 15 dec. (Reuter, XJPI) Vanmiddag zal president Eisenhower 't tempo van zijn wereldreis enigszins kun nen vertragen. Dan scheept hij zich na melijk in op de Amerikaanse kruiser „Des Moines", de hem eerst naar Tu nesië en vervolgens naar Frankrijk zal brengen. Gisteren heelt het Amerikaan se staatshoofd twee landen op één dag ..gedaan".Zijn vliegreis van de Indische hoofdstad Nieuw Delhi naar Athene on derbrak hij in de Perzische hoofdstad Teheran, waar hij besprekingen heeft gevoerd met de Sjah en met leden van de Perzische regering. Gistermiddag en gisteravond is hij de gast geweest van koning Paul en koningin Frederika van Griekenland en vanmorgen heeft Eisenhower geconfereerd met Konstan- tin Karamanlis, de Griekse minister president, die hem waarschijnlijk zijn denkbeelden heeft uiteengezet over een hulpprogramma, dat ten doel heeft het Midden-Oosten te redden van het com munisme. De Grieken hebben niets ongedaan ge laten om het bezoek van de Amerikaan se pres'dent tot een succes te maken Op het vliegveld Hellinikon is de baan, waar het presidentiële vliegtuig een reusachtige Boeing 707 moest landen, vijfhonderd meter langer gemaakt. Daarvoor is het nodig geweest een reeks nieuwe huizen met de grond gelijk te maken. Ter begroeting waren op Helli nikon aanwezig koning Paul, kroonprins Constantijn en premier Karamanlis. Langs de route van het vliegveld naar het centrum van de stad hadden zich vele tienduizenden Grieken opgesteld. CAPE CANAVERAL, 15 dec. Ge neraal Donald Yates, commandant van het proefterrein van de Amerikaanse luchtmacht te Cape Canaveral, heeft bekendgemaakt dat voortaan van te vo ren geen inlichtingen meer aan de pers verstrekt zullen worden over lancerin gen van militaire aard. Voorts zal geen enkele journalist meer bij deze proeven aanwezig mogen zijn. Deze maatrege len zijn het gevolg van een voortijdige publikatie door UPI. De beperking geldt niet voor lanceringen van niet-militai- re aard. BRESKENS, 14 dec. Doordat de boot op een nog onbekend hard voor werp onder water stootte, is vanmiddag het houten vissersvaartuig Br. 50 .Jo hanna" in de Noordzee gezonken, op on geveer 1 kilometer afstand van het ba ken ,,CaIlo" onder de Nederlandse kust. De opvarenden, de eigenaar-schipper A. P. van der Broecke en zijn 20-jarige zoon Jan, werden net op tijd gered door de voor de „Johanna" uitvarende Br. 25 onder schipper Isaac Hoogstadt. Beide schepen waren uitgevaren om voor de Scheveningse kust op schardijn te gaan vissen. Even voorbij Westkapel- le stootte de „Johanna" plotseling op het zich onder water bevindende harde voorwerp, dat geen wrak kan zijn, want de wrakkenlijst geeft op deze plaats in de vaarroute geen obstakel aan. Het voorwerp scheurde de bodem van het scheepje onder de waterlijn over drie meter lengte open. Schipper Hoogstadt keek toevallig om, toen het zinkende scheepje slagzij begon te maken. Hij voer ijiings terug en juist toen de beide Van der Broeckes in veiligheid waren, zonk de „Johanna" in vijftien meter diep water weg. De opvarenden hebben het gebeurde nogal lakoniek opgenomen en zijn van plan zo spoedig mogelijk te proberen een nieuw schip te huren. Het gezon ken vissersvaartuig was verzekerd. DtlSSELDORF, 15 dec. (Rtr.) De 31-jarige Westduitse technicus Werner Boost is gisteren te Düsseldorf op be schuldiging van moord tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Franz Lor- bach, die van medeplichtigheid was be schuldigd, kreeg vijf jaar. Boost waren de moorden op twee minnende paren en een vakbondsfunc tionaris, alsmede acht kleinere misdrij ven ten laste gelegd. De beklaagde had alles, behalve twee gevallen van vee diefstal ontkend, Hij werd veroordeeld voor de moord op de vakbondsfunctio naris, nadat hij van de andere aanklach ten wegens gebrek aan bewijs was vrij gesproken. De 28-iarige monteur Lor- bach bekende het hem ten laste geleg de. Hij verklaarde onder de invloed van Boost te hebben gestaa-n. De verdediger van Boost verklaarde in hoger beroep te zullen gaan. NIEUW DELHI, 15 dec. Indië heeft Zich in een nota aan Peking beklaagd over de wrede en onmenselijke behan deling" van Indiërs, die bij de grensin cidenten in oktober door de Chinezen ge vangengenomen en na 25 dagën vrijge laten werden. De Chinese verklaring, dat de Indiërs goed behandeld zijn door de Chinese autoriteiten wordt vals ge noemd. Indië eist strafmaatregelen te en degenen die de Indiërs slecht be- andeld hebben. Een bouwvallige muur, waarop ver scheidene mensen 'n goed plaatsje had- len gezocht, stortte in. Zeven perso nen raakten gewond: één, een kind van vjjf jaar, liep ernstig letsel op. De begboetingsplechtigheid op Helli nikon was uitermate kort en dat gaf weer voedsel aan de geruchten door perschef Hagerty energiek tegenge sproken dat de president op zijn reis kou heeft gevat. Het viel ook op, dat Eisenhower tijdens de autorit naar de stad bleef zitten en niet opstond om met het van hem bekende brede arm gebaar de menigte te groeten. Het bezoek van Eisenhower viel juist samen met de 58 ste verjaardag van ko ning Paul en Eisenhower heeft de mo narch een kolossale taart met een over eenkomstig aantal kaarsjes aangeboden. Bij het graf van de Onbekende Soldaat heeft Eisenhower een krans gelegd. Gis teravond zat hij aan aan een diner, dat hem in het koninklijk paleis werd aange boden door koning Paul en koningin Frederika. IIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII NIEUW DELHI, 15 dcc. (Rtr) -- Poli tieke waarnemers in Nieuw Delhi me nen, dat president Eisenhowers bezoek aan Indië een groot persoonlijk succes is geweest, doch dat het politiek gezien een mislukking schijnt te zijn. Eisen hower is er niet in geslaagd van Neh- roe een verklaring los te krijgen waar uit zou blijken dht Indië, tenminste mo reel, Amerika en de „vrije wereld" steunt in de ideologische strijd tegen het communisme, aldus deze waarnemers. Zij wijzen o.a. op Eisenhowers toe spraak op de laatste avond van zijn be zoek aan Nieuw Delhi. Hij deed toen een duidelijk beroep op Indië om te be seffen en te erkennen dat het een deel is van de „vrije wereld", welks idealen van individuele vrijheid het deelt. Doch Nehroe herinnerde er in zijn antwoord- rede aan, dat de zogenaamde „vrije we reld" nog steeds slavernij bevat in de vorm van kolonialisme, aldus de politie ke waarnemers. NICOSIA, 15 dcc. (Reuter, UPI) Aartsbisschop Makarios is gekozen tot eerste president van de republiek Cy prus, die in februari I960 officieel zal worden uitgeroepen. De verkiezingen voor het presidentschap zijn eergiste ren gehouden en gisteravond werd be kendgemaakt, dat Makarios 144.501 stemmen op zich had verenigd en zijn tegenstander, Johannes Clerides 71.753. Maar al lang voordat de einduitslag bekend was, was het tot de buitenwe reld doorgedrongen, dat de aartsbis schop een veilige voorsprong had en de Cyprioten begaven zich bij duizenden op straat om uiting te geven aan hun vreugde. In vele huizen werd de Griek se vlag uitgestoken. De kerkklokken luidden en de feestviering begon in dor pen en steden. Als vice-president is reeds eerder de Turkse leider dr. Fa- zil Koetsjoek verkozen verklaard, aan gezien hjj de enige kandidaat is. In zijn eerste proclamatie verklaarde de aartsbisschop, dat er geen overwin naars of overwonnenen zijn. Boven al len staan de nationale plicht en het va derland. De nieuwe republiek moet ge ïnspireerd zijn door een geest van sa menwerking. Turken en Grieken moe ten oprecht elkanders rechten en be langen eerbiedigen. Makarios bracht hulde aan de ge vallen verzetsstrijders van de EOKA, de vroegere anti-Britse Grieks-Cypri sche ondergrondse organisatie. „Zij hebben met hun leven de weg naar de vrijheid gebaand. Voor het eerst in acht eeuwen is het bestuur over dit eiland weer in Griekse handen", aldus de aartsbisschop. Makarios, die in 1913 werd geboren als zoon van een boer in het westen van Cyprus, is sedert 1950 ethnarch (nationaal leider) van de Griekse or thodoxen op Cyprus. Hij werd wegens zijn steun aan het anti-Britse verzet van de EOKA van Cyprus verbannen, De firma Romanini in Rome, een kleermakersbedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het vervaardigen van kerkelijke gewaden, werkt on der hoogspanning aan de gewaden voor de acht nieuwe kardinalen, aan wie Paus Joannes donderdag de rode kardinaalshoeden zal uit reiken. Links het maken van de „tabarro's", de grote rode kardi naalsmantels. Rechts: een prach tig met gouddraad geborduurde en met parels versierde mijter wordt gepast op pianetaeen al even fraai bewerkte mantel. AARTSBISSCHOP MAKARIOS aanvankelijk naar de Seychellen en la ter naar Griekenland, doch hij beleefde een grote triomf toen hij als partij werd erkend bij de regelingen die dit jaar tus sen Engeland, Griekenland en Turkije werden getroffen en waarbij werd be paald dat Cyprus een onafhankelijke republiek zou worden binnen het Britse gemenebest. Makarios werd bij de ver kiezingen gesteund door de EDMA, de politieke opvolgster van de ondergrond se EOKA. Clerides werd gesteund door de rechtse Democratische Unie en de communisten. Clerides zei gisteravond dat zijn par tij, de Democratische Unie, op 10 janua ri zal deelnemen aan de parlementaire verkiezingen, maar dat liij daarbij niet de leiding zal nemen. Er gaan specu laties, dat Htj opgevolgd zal worden door de communist Zekiel Papionnou. Volgens politieke waarnemers heeft Makarios' persoonlijke populariteit veel bijgedragen tot zijn verkiezing. Ve len, die hun stem op hem hebben uit gebracht, zouden in januari wel eens kunnen stemmen op kandidaten van de Democratische Unie. Dat zal de meer derheid der Turkse Cyprioten zo goed als zeker doen, omdat zij niet te veel Griekse invloed wensen. Als attractie voor het publiek in het dierenpark Amersfoort heeft de dompteur Moreno een nummer gemaakt dat wel enig in dé wereld zal zijn. Hij laat vier geiten, twee leeuwen en een tijger tegelijk optreden in een kooi. Diverse cir cussen hebben getracht dit nummer te contracteren, maar vooralsnog laat het dierenpark zijn grootste attractie niet los. De foto toont de tijger springend over een der geiten. Op de achtergrond een leeuw die dit kennelijk niet erg interessant vindt. (Van onze parlementaire redacteur) HILVERSUM, 14 dec. „Een gea mendeerd wetsontwerp, waarbij een to to zou worden toegelaten met hoge prijzen dient onherroepelijk te worden verworpen." Tot deze krasse uitspraak kwam het A.R.-Eerste-Kamerlid prof. mr. dr. Diepenhorst vanavond tijdens een uitzending van de bekende radioru briek „Volk en Staat". Prof. Diepen horst stelde rond het toto-probleem een aantal vragen, deels van staatsrechte lijke, deels ook van andere aard. Vragen waarop hij geen antwoord gaf, maar die hij stelde om aan te geven lioe com plex het probleem van de toto in zijn ogen is. Men zou kunnen vragen in hoeverre staatkundige compromissen over prin cipiële zaken mogelijk zijn, zo zei hij. Men zou ook de vraag kunnen stellen of het geoorloofd is maatregelen te tref fen ten einde het kwaad te beteugelen. Ten slotte kan men nog vragen of de overheid de vrijheid heeft bjj het ver maak van het volk grenzen te stellen. Positief beantwoordde prof. Diepen horst een andere vraag, n.l. dat het niet geoorloofd is geestelijk te willen heer sen over andersdenkenden. Men moet vrijheid laten aan anderen, zo luidde zijn conclusie. Hij zei voorts, dat een eerste eis ter beoordeling van het toto probleem is, dat de feiten zuiver wor den gewogen. In 1948 hebben degenen die de paardentoto goedkeurden daarbij uitdrukkelijk verklaard, dat zij een voet baltoto afwezen onder het motto „Een paard is geen voetbal". Dezelfden wij zen nu de roulette af, onder het motto „Een voetbal is geen roulette-knikker". In dit verband merkte prof. Diepen horst op, dat men zich dient af te vra gen, of het aanbeveling verdient op be- zitsspreiding aan te dringen en zich tegen arbeidsloos inkomen te verzetten, wanneer men tegelijk een winst van 200.000 met 20 pet aftrek aanvaardt. Wanneer de voetbaltoto uit een oog punt van volksopvoeding al ongunstig moet heten, dan moet toch ook, naast de voordelen voor de lichamelijke volksgezondheid, het onbetwistbaar nadeel voor de geestelijke volksge zondheid niet worden veronacht zaamd, zo ging de spreker verder. Hij vond uit politiek oogpunt bekeken, dat een initiatief-voorstel van de Ka mer een betere oplossing was geweest dan het huidige voorstel tot wet van de regèring-de Quay. Op de vraag, wat is verantwoord en wat de politieke gedragslijn is voor een christelijk kabinet, volgde dan de. uit spraak waarmede wij begonnen. Wan neer het standpunt van prof. Diepen horst, dat van zijn partij vertegenwoor digt, dan weet men nu wel duidelijk, wat de houding van de A.R. tijdens de parlementaire behandeling zal zijn. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 15 dcc. Op de mede deling van de staatssecretaris van O. K. en W. mr. Y. Scholten, dat de wallen en bolwerken van Utrecht, waartoe ook dc stadsbuitengracht be hoort, monumenten zijn en voor het slo pen oi veranderen daarvan zijn toe stemming nodig is, hebben B. en W. geantwoord met een brief aan de staatssecretaris, /aarin zij allereerst betwisten dat de stadsbuitengracht op de monumentenlijst zou voorkomen. De eigenlijke drijfveer van het antwoord is echter gelegen, zo schrijft het college, in het feit, „dat de door uw Excellen tie gevolgde handelwijze de onbelem merde gedachtenwisseling van de raad dreigt te verstoren en de verschillende verantwoordelijkheden te vermengen. Verder spreken B. en W. over een onbegrijpelijke vertraging van bijkans twaalf maanden, waar de brief van de staatssecretaris 10 december 1959 is ge dateerd en zij zelf 17 december 1958 een uitvoerige brief aan de bewindsman hebben geschreven. Boos zijn B. en W. ook over het feit, dat de brief van de staatssecretaris voor openbaarma king in de pers is vrijgegeven vóór het epistel het college kon hebben be reikt. En als een soort wraakoefening delen B. en W. mee hun brief op een tijdstip aan de raad en de pers te over leggen, waarop mr. Scholten hem zo al ontvangen, „toch niet op de grote ernst van zijn inhoud gewogen kan hebben." De eerste slotsom van B. en W. is, dat de handelwijze van de staatssecre taris zeer geëigend is om de raad tot discussie te brengen over zaken, die tot verantwoordelijkheid van de be windsman behoren. „Deze slotsom zou alleen dan voor ons minder onaange naam kunnen zijn" zo betogen B. en W. verder wel heel merkwaardig „indien uw Excellentie op grond van een onbetwistbare interpretatie, en voorts in voor geen misverstand vat bare woorden had medegedeeld, dat de toestemming zou worden geweigerd." De staatssecretaris kon echter moeilijk meedelen, dat hij zijn goedkeuring zal weigeren aan een besluit, dat hij nog niet kent. Overigens moet het voor mr. Scholten interessant zijn te weten, in hoeverre de raad al of niet wil gaan met aantasting van stedelijk schoon. Geen uitstel Naar aanleiding van de brief van de staatssecretaris hebben B. en W. zich ook tot de Raad gewend, met de me dedeling overwogen te hebben of deze inmenging aanleiding zou kunnen zijn de behandeling van het verkeersplan op te schorten. Naar hun gevoelen behoort het primair tot de taak van de gemeente raad te beslissen welke maatregelen er genomen moeten worden om de verkeersmoeilijkheden in de stad tot een oplossing te brengen. „Een der gelijke beslissing mag niet afhanke lijk gesteld worden van de vraag of hogere autoriteiten een zodanig be sluit welgevallig is of niet. Het is te genwoordig aan de orde van de dag, dat hogere bestuursorganen inbreuk maken op de eigen verantwoordelijk heid van de gemeentebesturen." Eerst dan is het woord aan de or ganen, die met het verlenen van goed keuring of toestemming belast zijn, als de raad een beslissing heeft genomen, zo betogen B. en W. verder, om ten slotte als hun oordeel uit te spreken, BRUSSEL, 15 dec. (ANP) Bij hun vertrek uit de Belgische hoofdstad heb ben de drie Congolese leiders gistermid dag verklaard: „Wij wijzen elke verant woordelijkheid voor het mislukken van de besprekingen met de Belgische re gering af en wij zullen na terugkeer in Leopoldstad onze actie voor de onmid dellijke overdracht van de soevereini teit voortzetten." In 'een communiqué, ondertekend door Kasavoeboe van de Abako, Kalon- ji van de Congolese Nationale Beweging en Gizenga van de Afrikaanse Solidari- teitspartij, wordt gezegd, dat de drie Congolese voormannen „hopen dat de Belgische regering alsnog het verlang de gebaar zal maken en het directe en algemene kiesrecht zal afkondigen voor gelijktijdige verkiezingen voor de pro vinciale en nationale vertegenwoordi gende lichamen." Kasavoeboe, die de vorige week heeft gewaarschuwd voor de „gevolgen van de huidige Belgische politiek", weiger de naast het gemeenschappelijke com muniqué van de drie partijen een per soonlijke verklaring af te leggen. „Nie mand weet wat er bij onze aankomst in Leopoldstad gaat gebeuren", zei hij. Volgens de jongste en onbevestigde berichten zou het Belgische bestuur in de Congo overwegen alsnog tot verda ging van de verkiezingen in Leopold stad en de Beneden-Congo over te gaan. In deze gebieden heeft de Abako de grootste invloed. PARIJS, 15 dec. (KNP) De paus heeft mgr. Jean Villot, de 54-jarige hulp bisschop van Parijs en directeur van het secretariaat der Franse bisschop penconferentie, benoemd tot coadjutor met recht tot opvolging van kardinaal Gerlier, de 79-jarige aartsbisschop van Lyon en primaat van Gallië. Tot hulpbisschop van Lyon met resi dentie te St.-Etienne is verder benoemd mgr. M. Mazières, tot dusver yicaris- generaal van St.-Floru. Ter gelegenheid van de herdenking van de dag waarop vijf jaar geleden hel statuut koninkrijk nieuwe stijl werd bevestigd, zal 15 december in het Kon. Instituut voor de Tropen tijdelijk een postkantoor worden gevestigd. Aange tekende en expresse stukken zullen dan dit speciale stempel krijgen. GEMERT, 14 dec. De burgemeester van Gemert heeft namens koningin Juliana haar deelneming betuigd aan de heer en mevrouw Kuipers, die bij een brand hun vijf kinderen verloren. dat de brief van de staatssecretaris geen aanleiding mag vormen de. behan deling van het verkeersplan uit te stel len. Dc methode van de staatssecreta ris, aldus het Utrechtse gemeentebe stuur, zou in strijd kunnen worden ge acht met hetgeen men pleegt te omschrij ven als „algemene beginselen van be hoorlijk bestuur, te wetenom prof. Wiarda te citeren met het beginsel van fair play". Intussen heeft mr. Scholten de brief van B. en W. ontvangen. De staats secretaris zal deze brief per omgaande beantwoorden. Over de inhoud van deze antwoordbrief zullen van de zijde van het departement geen mededelingen worden gedaan, aangezien, aldus het ministerie, de staatssecretaris de door B. en W. van Utrecht in deze gevolgde gedragslijn niet tot de zijne wenst te maken. De staatssecretaris ontkent met de de meeste nadruk, dat de inhoud van de brief, die hij 10 december aan het gemeentebestuur heeft gericht, door of vanwege hem voor openbaarmaking in de pers is vrijgegeven. Op de inhoud van de brief van B. en W. van Utrecht, wenste de staats secretaris geen commentaar te geven. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG, 14 dec. Volgens een bericht in de „New York Times" is men met de onderhandelingen over Ame rikaanse hulp bij de bouw van een Ne derlandse onderzeeboot met kernvoort stuwing zover gekomen, dat binnenkort een overeenkomst dienaangaande zou kunnen worden afgesloten. Van Nederlandse zijde wordt reeds geruime tijd getracht een voortstuwings- installatie op kernenergie-basis voor een onderzeeër te verwerven op basis van de ..Atomic Energy Act". Een werk groep bij de Kon. Marine verdiept zich in de problemen van de kernenergie voortstuwing. In de Tweede Kamer heeft de heer Ritmeester (V.V.D.) vorige week zijn scepsis geuit ten aanzien van de ver vanging van twee, door de bestedings beperking geschrapte, onderzeeërs door atoomonderzeeboten. Spreker wees er op, dat een onderzeeboot met kern voortstuwing tussen de 120 en 150 mil joen gulden kost, terwijl een conven tionele onderzeeboot ongeveer 35 mil joen vergt. In de 545e staatsloteij, 4e klasse, 14e lijst, is een prijs van f 10.000 gevallen op nr. 16580. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zwaar bewolkt met opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Iets kouder, met in de nacht en och tend plaatselijk lichte vorst. Aan vankelijk zwakke, later matige tot vrij krachtige zuidoostelijke wind. Zon: 8.42—16.29 Maan: 18 08—9.09 DE BILT, 15 dec. Koude lucht be gon vanmorgen met zuidoostelijke win den ons land binnen te stromen- Een actieve storing koerst over de oceaan met grote snelheid naar het oosten. Deze storing zal morgen de wind in ons land weer doen aanwakkeren uit zuidelijke richting. In de komende nacht zal plaat selijk lichte vorst voorkomen. Er wordt geen neerslag van betekenis verwacht. max. min. neersl. Station Weer temp. temp afgel- gisteren 24 uur Den Heidei geheel bew. 4 4* 3 Ypenburg geheel bew. 5 5 0.5 Vlissingen geheel fcöêw. 1 1 1 Eelde zwaar bew. 6 4 1 De Bilt geheel bew. 4 3 0.3 Twente geheel bew. 3 3 0 Eindhoven geheel bew. 5 3 0 Zd.-Limburg licht bew. 5 1 0.4 Helsinki zwaar bew. 9 -9 0 Stockholm sneeuw -4 -11 0 Oslo sneeuw -5 -5 1 Kopenhagen geheel bew. 0 1 0 Londen regen 11 6 1 Amsterdam geheel bew. 4 1 2 Brussel zwaar bew. 5 2 0 Luxemburg geheel bew. -1 -4 0 Parijs zwaar bew. 6 -3 0 Nice licht bew. 14 5 0 Berlijn geheel bew. -0 -1 0 Frankfort geheel bew. 1 -1 0 München geheel bew. -2 -3 0 Zürtch geheel bew. 1 -1 0 Genéve geheel bew. 2 -0 0 Wenen geheel bew. 0 -1 0 Belgrado geheel bew. 9 1 4 Athene zwaar bew. 18 12 0 Rome zwaar bew. 14 7 1 Lissabon half bew. 14 6 20 Advertentie Zon op hieuwe schiedamsche courant

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1