Daablad voor Schiedam en omstreken Westen rond wil 25 a topconferentie pril in Parijs Sjah huwt met Farah Diba Veteraan uit de Amerikaanse Burgi leroorlog overleden Twee personenauto's rijden op elkaar in: twee doden Kabinet overlegt dinsdag Tweede Kamer Behoefte aan DTO blijft met Congolese verkiezingen hebben rustig verloop i w EERSTE VAN EEN REEKS? Eensgezindheid over agenda reikt niet verder dan „ontwapening Berlijn 9 en Duitsland Vlaggen in V.S. drie dagen halfstok voor Old Reb Zeven gewonden POSTCENSUUR NIEUW-GUINEA Nationalisten richten verwijten tot bestuurkolonisten en missie .Het weer MMNDA6 21 DECEMBER 1959 Loonsverbeteringen koopvaardijbedrijf Bruidsjapon verzekerd voor anderhalve ton e™£ï^;rovinc^ De Gaulle naar Washington Raadsman weekblad TV krijgt hartaanval Dodelijk ongeluk op parkeerterrein Tussen Bergen op Zoom en Roosendaal belgïsch'cö'n'g'ok y1 Vijftien mille verduisterd Opklaringen KOUDE NACHT nieuwe se a msc rant (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 21 dec. De westelijke con ferentie aan lie top, waarvoor in de loop van vrijdag: jl. president Eisenho wer, premier Macmillan en kanselier Adenauer te Parijs waren gearriveerd, zal vandaag haar officiële afsluiting krjjgen met de publikatie van een com muniqué, waarin men zeer waarschijn lijk bevestigd zal vinden, dat de rege ringsleiders van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië :n Frankrijk aan de Russische premier voorstellen hen om streeks 25 april a.s. te ontmoeten voor besprekingen en wel te Parijs. Aldus, zo verluidt uit kringen rond de diverse delegaties, zijn in ieder ge val de westelijke leiders gisteren tij dens hun te Rambouillet gevoerde be- sorekingen overeengekomen. In gelijk luidende termen gestelde persoonlijke boodschappen van Eisenhower, Mac millan en de Gaulle aan premier Khroesjtsjev, benevens instructies aan hun respectievelijke ambassadeurs, h aren gisteravond dan ook bereids naar «ie Russische hoofdstad onderweg. Be doelde voorstellen zijn evenwel soepel genoeg geformuleerd, aldus verneemt men, om de heer Khroesjtsjev alle vrijheid te laten zijnerzijds een afwij kende datum voor het treffen te sug gereren en een andere plaats. Het feit dat de westelijken aan Parijs de voor keur geven als cpnferentiestad boven het neutrale Genève, dat Khroesjtsjev reeds eerder verklaard had op het oog <e hebben, wordt voornamelijk uitge legd als te betekenen dat de westelijke Groten niet op één Oost-West topcon ferentie rekenen maar op een gehele reeks van dergelijke conferenties. Daarmede zou dan voornamelijk het Inzicht hebben gezegevierd van de heer Macmillan, dat men zich voor een bijleggen en oplossen van de grote ge- Schillen die Oost en West gescheiden houden en die de materie vorm(de)n Van de „koude oorlog", veel tijd zal moeten getroosten, veel geduld en zo nodig veel conferenties. De Oost-West topconferentie te Parijs zou dus op la tere data vervolgen moeten krijgen te Moskou, te Washington, te Londen. Volgens sommige zegslieden zou te gen Genève als conferentieplaats ook enig psychologisch bezwaar zijn aan gevoerd: het odium van twee misluk kingen, te weten van de Oost-West top conferentie van enige jaren her en van de conferentie der ministens van bui tenlandse zaken deze zomer. Ook wordt aangevoerd, dat zeer in het bijzonder kanselier Adenauer voor Parijs zou hebben gepleit, om dat. zo het inderdaad Parijs wordt, de kans gering moet worden geacht dat de Russen gedaan zouden krij gen dat de aanwezigheid van Oost- Duitsland aanvaard wordt, wanneer de problemen Berlijn en Duitsland ter sprake zullen staan. Voor wat de agenda betreft der op de Oost-West topconferentie te bespre ken punten verluidt, dat aan de heer Khroesjtsjev geen heel precieze voor stellen worden gedaan, maar de voor gestelde agenda omvat „ontwapening", Berlijn" en „Duitsland". Over het nut of de wenselijkheid om ook „hulp aan AMSTERDAM, 19 dec. Werkgevers, ^erknemers en vertegenwoordigers in het koopvaardijbedrijf hebben overeen stemming bereikt over verwer king van de huurbijslag 1957 in het 'oon; 2. een verhoging van het aldus "erkregen loon met 6 pet ingaande 1 januari bij een contractsduur van 1% iaar. In deze verhoging is niet begre pen de loonsverhoging, welke als gevolg van de algemene maatregelen der re gering met betrekking tot de verho ging van huur- en melkprijs 1 april verwacht kan worden. Dit resultaat is Ier goedkeuring aan het College van Rijksbemiddelaars voorgelegd. GENèVE, 21 dec. (AFP, Reuter, f'PI) specialisten van de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten en Groot-Brittan- dië hebben geen overeenstemming kim den bereiken over een doeltreffende •hethode tot het identificeren van on dergrondse kernexplosies. Zij hebben dit zaterdag meegedeeld aan de drie- 'bogendhedenconferentie le Genève, k'aar onderhandeld wordt over een mo gelijk verbod van atoomproeven. Zoals Jeeds eerder was besloten, is de con ferentie daarna op reces gegaan tot januari a.e. onderontwikkelde gebieden" en „niet- inmenging" op de agenda te plaatsen zou, zo verluidt, het westelijk oordeel ietwat minder eensgezind zijn. Van Amerikaanse zjjde met name zou be twijfeld zijn of een gemeenschappelijk westers-Russisch plan ten behoeve van de onderontwikkelde gebieden denk baar is, laat staan uitvoerbaar. Van Britse zijde zou erop gewezen zijn dat „niet-inmengjng" een tweesnijdend zwaard zou blijken te zijn. Wat hiervan zjjde zondag op hel presidentiële jachtslot van Rambouil let is door zegslieden der diverse dele gaties beschreven als een dag van gro te en volledige diplomatieke harmonie. Het buiten heersende barre en som bere weer, dat jachtslot en rijzige park omgeving het aanzien gaf van een waar diplomatiek „wuthering heights" dixit een Amerikaans collega was met deze harmonie niet in overeen stemming, tot narigheid 'en verdriet van de enkele honderden journalisten, fotografen en filmers, die zich binnen ile hekken mochten bevinden maar zich buiten de het diplomatiek geheim beschermende zware muren moesten houden. Slechts van kanselier Adenauer, die er zeer tevreden en opgewekt uitzag, ipochten zij bij diens vertrek enige woorden vernemen. Hij kondigde daar in aan dat het communiqué „een goed, zeer goed" communiqué zou zijn. Voegen wij hieraan toe, dat kanse lier Adenauer te Rambouillet arri veerde en er door president de Gaul le op het slotbordes werd begroet, een uur nadat Eisenhover en Mac millan er tezamen waren aangeko men en bereids een gesprek gedrieën met de Gaulle hadden gehad. Dit om het verschil te markeren tussen de westelijke Grote Drie en de westelijke Grote Vier. De beraadslagingen te Rambouillet werden omstreeks het middaguur on derbroken voor het nuttigen van een feestelijke lunch, die president de Gaul le zijn gasten, onder wie ook premier Debré en de respectievelijke ministers van buitenlandse zaken, aanbood. Te kwart over vier werd het laatste wes telijk topberaad van de dag opgebro ken. De ontmoeting van vanmorgen heeft voornamlijk ten doel de opstelling en goedkeuring van de definitieve tekst van het communiqué. Om veertien uur verlaten Eisenho wer en zijn karavaan de Franse hoofd stad om zich per vliegtuig te begeven TEHERAN, 21 dec. (Rtr, UIT) Dc 10-jarige Sjah van I'erzië treedt van daag in het huwelijk met de 2l-jarige Farah Diba, de dochter van een kapi tein van het Perzische leger, die onlangs haar studies in Parijs heeft afgebroken om zich op haar koninklijke toekomst voor te bereiden. Het is het derde huwe lijk van dc Sjah. Zijn eerste vrouw, de Egyptische prinses Fawzla, heeft hem een dochter geschonken, prinses Sjah- naz, die op haar beurt ook alweer moe der is (van een zoon). Het huwelijk van de Sjah met prinses Soraya is kin derloos gebleven. De Sjah heeft gisteren een menigte van ongeveer 150 journalisten in zijn mar meren paleis ontvangen. Hij deelde mee dat zijn huwelijk met Farah Diba niet gesloten wordt om „politieke of dynas tieke redenen, maar uit liefde". Volgend jaar reist hij met zijn vrouw naar Italië en Zweden; in Rome zal hij de Olym pische Spelen bijwonen. Het eerste staatsbezoek, dat hij samen met Farah Diba zal afleggen, geldt Pakistan. Een vertegenwoordiger vap het mode huis Dior bevindt zich in de Perzi sche hoofdstad om de bruidsjapon, die voor ruim 150.000 gulden is verzekerd en die ontworpen it door Yves Saint-Laurent, met deskundige zorg te omringen. Fran se en Amerikaanse juweliers hebben de juwelen die de bruid draagt een met diamanten bezette kroon, een diaman ten halssnoer en diamanten oorringen vervaardigd uit de Perzische kroonju welen. Uit Parijs is de modekapster Carita overgekomen die de coiffure van Farah Diba verzorgt. De uitzet van de bruid, die zij enige weken geleden te Pa rijs heeft gekocht, heeft een waarde van een kalf-miljoen, naar de volgende pleisterplaats: Ma drid. Het deftige Hotel Crillon aan de Place de la Concorde zal dan eveneens zijn gebruikelijke, door filmsterren en al dan niet voormalige vorsten bepaal de ambiance hervinden; wredelijk is deze ambiance verstoord geworden toen er vrijdag jl. de tachtig speciale verslaggevers neerstreken, die onder de hoede van de perschef van het Wit te Huis de Amerikaans^ president op zijn reis om de halve wereld vergezel len. „Hagerty and his boys", zoals zij zichzelf noemen of ook wel: het „cir cus Hagerty". Morgen zullen de ministers van Bui tenlandse Zaken van de westelijke Gro ten op een speciale ministersbijeen komst: van de NAVO-raad verslag uit brengen over het gehouden westelijke topoverleg. Vertegenwoordigers van een nieuw gevormde speciale commissie, waarin vertegenwoordigers zitting hebben van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Canada en Italië, zullen zich onverwijld aan het werk zetten voor het opstellen van nieuwe westelijke ontwa peningsvoorstellen. MlDOEAMflW&i OOST U .S Sunkyltaftf" Ix'vV.:;: Stanfeyttad^" vx-:/Ccwtillhatstad 7—fc:?..':::: pXyjr y •itr"' "*s '"*:m Bukavu/ Xfi V'»» H MMNOA Uf.inr.n- eopoM.ud.f MSA|- |WVU CIoPOlPSTAP? T LyKjaburff' „f* KATANGA Hohethstad 1 De Westelijke Grote Vier, die te Parijs bijeen zijn gekomen. Van links naar rechts: President Eisenhower van de Verenigde Staten, Premier Macmillan van Engeland, President De Gaulle van Frankrijk en Bondskanselier Ade nauer van West-Duitsland. PARIJS, 21 dee. (UPI) De Franse president, generaal de Gaulle, zal vol gend jaar een officieel bezoek van om streeks vier dagen aan de Verenigde Staten brengen. De Gaulle komt 19 april in Washington aan. Vóór de Gaulle naar Washington komt, zal hij bezoek hebben ontvangen van de Russische premier Khroesj tsjev. Ook brengt hij tevoren (eerste week van april) een bezoek aan Enge land. Na zijn bezoek aan de Verenigde Staten keer de Gaulle op 24 april te rug. Omstreeks 25 april begint dan vermoedelijk de eerste topconferentie in Parijs. Aldus is uit zeer gezagheb bende bron te Parijs vernomen. HOUSTON (Texas), 21 dec. (Rtr, UPI) Te Houston is zaterdag op 117- jarige leeftijd gestorven Walter Wil liams, die tijdens zijn leven beroemd heid heeft gekregen als de laatst over gebleven Amerikaan, die heeft gestre den in de Burgeroorlog van 1861 tot 1865. Hij vertelde altijd hoe hij zich des tijds in Corinth (Mississippi) heeft aan gemeld bij de brigade van de zuidelijke generaal John B. Hoods en hoe hij als 22-jarige soldaat heeft gezien, hoe ge neraal Grant bij Appomatox de overga ve van Robert E. Lee en zijn leger aan vaardde. Kritische geesten hebben willen be weren, dat- Williams nog maar acht jaar oud was op de datum, dat hij zich volgens zijn zeggen bij Hood^ aansloot. Ook hebben 'zij erop gewezen* dat Wil liams, bijgenaamd „Old Reb", nooit een schot heeft gelost, aangezien hij bij de ravitailleringstroepen diende. Maar de staat Texas heeft Williams fier in bescherming genomen en de fe derale regering heeft Williams toen ook maar geloofd. Het gevolg is nu dat president Eisenhower vanuit Parijs opdracht heeft gegeven op alle officiële gebou wen in Amerika de vlag halfstok te AMSTERDAM, 21 dec. Mr. J. W. F. Donath, deken van de orde der ad vocaten te Arnhem, is zaterdagmiddag vlak na het kort geding der omroepver enigingen tegen het weekblad TV, door een hartaanval getroffen. Zijn echtge note reed hem per auto terstond naar een hartspecialist, die mr. Donath ijlings een injectie toediende, waarna in diens toestand enige verbetering op trad. Hij zal voorlopig echter volkomen «rust ntóeten houden. hijsen tot na de begrafenis van Wil liams. Hij heeft verder een verklaring uitge geven, waarin gezegd wordt dat met de dood van Williams een einde gekomen is aan een tijdperk. Het staatshoofd zal zich bij de begrafenis, die overmorgen met militaire eer geschiedt, laten ver tegenwoordigen door luitenant-generaal Edward T. Williams, commandant van het 4de leger in Fort Sam Houston. APELDOORN, 21 dec. Op het par ticuliere parkeerterrein, van de Veluw- se autodienst te Apeldoorn is zaterdag avond een ongeluk gebeurd, dat aan het elfjarige jongetje A. M. G. Oosterwijk het leven heeft gekost. Het ongeval ge beurde toen de buitenchef van de VAD, de heer J.B. een bus wilde verplaatsen. Op het moment dat hij de bus achteruit reed moet het ventje zich er achter heb ben bevonden. De bus reed over hem heen, waardoor het jongetje werd ge dood. Tot- zijn grote schrik zag de heer B. het jongetje plotseling voor de wa gen liggen. Toen de buitenchef daarop snel wilde uitstappen, bleef hij met een kledingstuk in de cabine van de bus ha ken. waardoor hij op het plaveisel kwam te vallen. Bjj die val brak hij zijn lin keronderbeen en liep hij een hersen schudding op. BERGEN OP ZOON, 21 dec. - Gis teravond zijn twee luxe wagens op de Wouwseweg tussen Bergen op Zoom en Roosendaal frontaal Op elkaar in gereden. Als gevolg hiervan verloren twee mensen het leven. Zes werden zeer zwaar gewond en één kwam met zeer licht letsel vrij. Een der wagens, rijdend in de richting Roosendaal werd bestuurd door de Belg J. uit Essen (België). Naast hem zat de Nederlan der A. eveneens uit Essen. Achter in de wagen zaten de echtgenoten van deze heren. In de andere wagen be vonden zich drie gebroeders Janvier en de heer Huygens uit Bergen op Zoom. De twee heren in de Belgische auto werden gedood bij de aanrijding. Hun echtgenotes werden zwaar gewond. Twee der gebroeders Janvier werden zwaar (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 19 dec. In een pers conferentie. gegeven door de minis ter van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus, en de staatssecretaris voor Nieuw Guinea, mr. Th. Bot, hebben beide bewindslieden vandaag een na dere toelichting gegeven op hetgeen zich met betrekking tot de postcen- BRUSSEL, 21 dec. (ANP) Volgens in Brussel ontvangen berichten zijn de verkiezingen, die gisteren in de grote centra van Belgisch Congo zijn gehou den voor gemeentelijke en gewestelijke raden rustig verlopen. In Leopoldstad, waar vooral in de Congolese wijken de afgelopen twee dagen incidenten wer den gevreesd door het besluit van de Abako, de Nationale Congolese Bewe ging en de Afrikaanse Solidariteitspar- ttf de verkiezingen te boycotten, waren uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge troffen. Volgens de eerste berichten heeft een groot deel van de kiezers in Leopoldstad het bevel van de Abako op gevolgd niet naar de stembufc te gaan. Volgens de voorlopige gegevens heeft slechts een derde van de stemgerech tigden gestemd. De geruchten van de laatste dagen over mogelijke ongeregel- heden in Leopoldstad hadden niet alleen Europeanen, maar ook een aantal Con golezen bewogen de verkiezingen niet in de stad zelf, maar in het Franse Brazzaville te volgen en zaterdag was het verkeer- in de richting van deze stad ongewoon groot. Ook Kasavoeboe, de leider van dc Abako, en enkele ande re nationalistische voormannen werden gisteren in Brazzaville opgemerkt. Koning Boudewijn verblijft sinds za terdag in Oesoemboera in Roeanda-Oe- roendi, waar hem volgens Belgische persberichten een geestdriftige ont vangst werd bereid en de bevolking geen enkele keer het woord „onafhan kelijkheid" uitriep. Volgens officiële berichten is in Stan- leystad, waar het vorige week donder dag bij en na de aankomst van koning Boudewjjn tot rumoerige tonelen kwam, zeventig procent van de kiesgerechtig den in alle rust naar de stembus gegaan. In Loeloeaburg, waar twee weken gele den tientallen Congolezen werden ge dood of gewond in bloedige botsingen tussen krijgslieden van de Loeloea- en Baloebastammen, wordt een nog hoger percentage opgegeven. Terwijl Congo en België in afwach ting zijn van de resultaten der verkie zingen, wordt uit verschillende plaat sen in Congo buiten de grote centra melding gemaakt van nieuwe botsin gen tussen Congolezen onderling en van het optreden van de Belgische land macht daartegen. Militairen in het ge west Loeebo hebben het vuur geopend op een groep Congolezen, die een blan ke hadden beschoten. Er zouden geen slachtoffers zijn en volgens een officië le mededeling, die gisteravond in Brus sel werd verstrekt, is de rust in Loeebo hersteld. Onlusten worden voorts gemeld uit een gebied op ongeveer 100 km ten wes ten van Stanleystad. Een Congolese mi litair van een patrouille, die was uitge zonden om de orde te herstellen nadat berichten waren binnengekomen over een vernielde brug, werd in een hinder laag gedood. Inmiddels zijn in Stanleystad na de ongeregeldheden van donderdag j.l. twee leiders van de Nat'onale Congole se Beweging aangehou n. Zij worden ervan beschuldigd een actie te hebben georganiseerd om onrust te veroorza ken tijdens het bezoek van koning Bou dewijn. De drie partijen, die niet aan de verkiezingen hebben deelgenomen, hebben een telegram aan koning Bou dewijn gezonden, waarin zij zich te gen het Belgische bestuur, de Belgi sche kolonisten en de missie richten „omdat deze de onmiddellijke onaf hankelijkheid van de Congolezen ver werpen"; zij vragen voorts om de ontwapening van Congo en de vrijla ting van de nationalistische leider Loemoeba. In het telegram wordt ge zegd, dat de drie partijen de vriend schap voor België van Congo waar borgen. suur op Nieuw Guinea heeft afge speeld. Minister Toxopeus heeft voor op gesteld, dat terecht in Nederland, waar wij in een rechtsstaat leven, de bevolking geschrokken is van de ge ruchten over de onwettige censuur op Nieuw Guinea en dat de regering on der erkenning van de openbaarheid als een eis van de democratie, aan stonds tot instelling van een commis sie is overgegaan. Beide bewindslieden hebben ook be grip gevraagd voor de noodzakelijkheid waarvoor men in Nieuw Guinea staat, om op te treden tegen subversieve ele menten. Het toepassen van censuur is in zo'n geval een normaal middel, dat te baat moet worden genomen teneinde orde en rust te kunnen handhaven. Een feit is. dat men bij het toepassen van dit middel over de schreef is gegaan en dat het optreden dus verkeerd is ge weest. De fout, door twee procureurs-gene raal gemaakt, is geweest, dat zij de uitvoering van de censuur hebben over gedragen aan hun advocaat-generaal, mr. Van Beek, een man die tegen apert-subversieve figuren moest optre den en die daarin zover is gegaan dat hjj, zoals het rapport vaststelt, „op bij zonder geestdriftige wp'ze" het onder zoek van poststukken ter hand heeft genomen. Wanneer men nu nagaat hoe lang de periode heeft geduurd, waarin op deze verkeerde wijze de censuur werd uit gebreid tot alle poststukken en niet al leen tot stukken van hen, die van sub versieve acties verdacht konden wor den, komt men tot niet meer dan een jaar (juni 1956-juni 1957) in Hollandia en tot een half jaar (juni 1956-januari 1957) in Sorong n Biak. Wat de jaren 1958 en 1959 betreft constateert de com missie, dat er geen bewijzen zjjn, dat er nog wederrechtelijk poststukken zijn geopend. Indien dit al gebeurd is, dan zeker geen brieven van Europeanen. De hele kwestie is aan het rollen ge bracht in mei 1959 door de beschuldi gingen van de advocaat-generaal, mr. Van Beek, over toepassing van onwet tige censuur, een „leugenachtige voor stelling van zaken" zoals uit het rap port blijkt. „Mr. Van Beek was de auctor intellectualis", aldus mr. Bot. „Maar niet vergeten moet worden, dat wij bezig zijn met oprakelen van het verleden, waaraan door de betrokkenen zelf uit eigen beweging een eind is ge maakt," aldus de staatssecretaris tot de journalisten, die in de Haagse „Rol zaal" bijeen waren. Aantal schuldigen Enige discussie ontstond er met de pers over het aantal schuldigen, dat in het rapport naar voren is gebracht. Ter wijl de staatssecretaris van oordeel Was dat men ook dit, evenals de gehele af faire, tot zijn werkelijke proporties moet terugbrengen en vaststellen, dat het tot een tiental mensen beperkt blijft, werd naar het oordeel van de pers dit tiental toch vooral uit kwalita tief oogpunt belangrijk geacht, hetgeen van regeringszijde niet is tegengespro ken. Op de vraag welke maatregelen nu zullen worden getroffen luidde het ant woord, dat de commissie een „geluk kige suggestie" heeft gedaan door de noodzaak van een duidelijke scheiding vast te stellen van wat wel en wat niet tot de taak van het parket behoort, De minister wilde niet meedelen of ter zake reeds beslissingen zijn genomen. Over het los van mr. Van Beek staat nog niets met zekerheid vast. Voorts zal dinsdag met de vaste commissie van de Tweede Kamer nog overleg worden gepleegd alvorens het kabinet tot stap pen zal kunnen overgaan. Op een vraag, of de regering zich reeds heeft beraden over het al of niet bestaan van „buitengewone omstandig heden," die de toepassing van de be wuste ordonnantie uit de vooroorlogse Indische periode rechtvaardigen, zodat censuur wordt toegestaan ook zonder dat deze alleen op het onderzoek van strafbare feiten betrekking heeft, werd geantwoord, dat in ieder geval aan die ordonnantie in de praktijk behoefte blijkt te bestaan en dat maatregelen dienen te worden genomen ter bescher ming van Nieuw Guinea tegen subver sieve elementen. Mr. Toxopeus heeft er de nadruk op gelegd, dat vrijwel het gehele rapport letterlijk is vrijgegeven voor publikatie en dat het door alle leden van de com missie van onderzoek is getekend. Het bevat dus geen minderheidsnota's. Mr. Bot heeft nog medegedeeld, dat het de bedoeling is van de regering om zo spoedig mogelijk maatregelen te ne men. zodat wjj nu „positief in Nieuw Guinea kunnen gaan werken." gewond cn de heer Huygens werd licht 'gewond. Uit het onderzoek is gebleken, dat het ongeluk ontstond omdat de Bel gische personenwagen zich uit een fi le auto's wilde losmaken. De wagen kwam op de as van de weg in bot sing met de auto uit Bergen op Zoom. De leeftijd der omgekomenen is: de Belg J. (44) de Nederlander A. (51). Voor het leven van twee gebroeders Janvier wordt gevreesd. Beide wagens werden vernield. Dodelijk ongeval in Musselkanaal MUSSELKANAAL, 21 dec. - In de Marktstraat te Musselkanaal is zater dagmiddag een verkeersongeluk ge beurd, dat het leven heeft gekost aan de 70-jarige heer A. Kleinhaneveld, oud-hoofd van de christelijke school te Musselkanaal. De heer K. reed op zijn bromfiets in de Marktstraat en wilde van richting veranderen. Daar bij werd hij gegrepen door een auto bus. Hij kwam voor de wielen terecht en werd op slag gedood. Dinxperlo: twee personen gedood DOETINCHEM20 dec. - Twee dames uit Dinxperlo, de 46-jarige mevrouw Jansen en haar 67-jarige buurvrouw, de weduwe G. te Grotenhuis, zijn za terdag in de vooravond om het leven gekomen door een verkeersongeval. Mevrouw Jansen was met haar invali de buurvrouw, die zij in een wagentje voortduwde, op weg naar een zang uitvoering waaraan de echtgenoot van mevr. Jansen zou deelnemen. Op de Terborgseweg, waar zij aan de rech terkant van de weg liepen, werden zij van achteren aangereden door een luxe wagen. bestuurd door R. R. uit Varsse- veld. Beide dames werden op slag ge dood. Aanrijding in Brakel BRAKEL, 21 dec. De 65-jarige land bouwer B. van der Veer werd zaterdag bij het oversteken van de Van Heem- straweg door een hem achterop komende auto aangereden. Hij werd ernstig ge wond naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. AMSTERDAM, 18 dec. De geza menlijke Amsterdamse sportbonden zul len in het voorjaar van 1960 een actie organiseren waarvan de baten ten goe de komen aan het spastische kind. 4 Advertent'e natuurlijk.., NIJMEGEN, 19 dec. Vanmorgen heeft een vertegenwoordiger van een Nijmeegse firma in bouwmaterialen tegenover de politie bekend in de loop van enige tijd een bedrag van 15.000 te hebben verduisterd -en nadele van zijn firma. De man werd gisteravond aangehouden. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te.-Fl.15 uur) Wisselend bewolkt en enkele ver spreid voorkomende buien. Zwakke tot matige wind tussen west en zuid. Vannacht temperatuur om het vries punt. Morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. Zon: 8.46-16.30. Maan: 0.00-1&21. DE BILT, 21 dec. Op het midden van de oceaan komt een zwakke rug van hogedruk tot ontwikkeling, die snel in oostelijke richting beweegt. Deze zal morgen het weer in ons land beïnvloe den. De wind neemt daarom verder af zodat het bij de te verwachten opklarin gen de komende nacht plaatselijk tot nabij het vriespunt zal kunnen afkoelen. Een volgende diepe depressie oostelijk van Newfoundland beweegt zich met vrij grote snelheid in de richting van Europa. Station Weer max. mm. neersl. temp. temp afgel. Nog telkens laait de vete tussen de stammen van de Baloeba en de Loeloea op. De Belgische landmacht komt herhaaldeliikl Pr/nu-wt fu 'nnmhrma Meti r"u*-*•Unmu» nn» .•»%,/-,>-« ritfiauiuurt tussenbeid*. Men 3*et 'Wer- twee inheemse soldaten, die een groep gevangen Loeloea bewaken. Den Heidei Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Stockholm Oslo Kopennagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Rome gistereD 24 uur licht bew. 11 7 1 licht bew. 11 4 4 licht bew. 11 5 0 zwaar bew. 10 4 3 licht bew. 11 4 3 onbewolkt 11 5 1 licht bew. 11 5 2 regen 11 5 4 regen 4 3 5 regenbui 6 3 14 licht bew. 6 5 5 onbewolkt 13 2 4 zwaar bew. 11 5 4 zwaar bew. 11 6 5 regenbui 8 2 12 zwaar bew. 11 5 6 regen 14 5 2 negen 6 5 6 regeh 9 7 2 geheel,bew. 13 4 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1