alad voor Schiedam en omstreken Berlijn de zwakke stee in westerse eens Reeks topconferenties zou kans op desillusies verminderen Prof. De Quay voert een kort gesprek met minister Herter Schuimrubberfabriek Rubatex te Nigtevecht in vlammen Moeder bij en zoon omgekomen verkeersongel uk (goodwill Bruid van de Sjah 150 nachtegalen de schenkt vrijheid h Madame De Gaulle op kinderkerstfeest Koning Boudewijn in de Congo Koopt op tijd uw zekerheid Geen concrete toezegging Amerikaanse defensie-bijdrage Droevig record in Arnhem Toch vrij-af op 5 mei 1960 Het weer Weer arrestatie aan de Wallen Eenvoudigeplechtigheid in Teheran met zoete symboliek NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK DINSDAG 22 DECEMBER 1959 NA HET OVERLEG TE PARIJS In Franse hoofdstad Celstraf voor zes Deense spionnen GEBODEN VASTEN- ONTHOUDINGSDAG naar keuze op 23 oi 24 december Anderhalf miljoen schade gulden Werkgevers verlenen alsnog medewerking Tijdelijk regen BIN NENVERfNGBED Nog steeds actie SCHUIM RUBBERBED in Amsterdam W erktij dverkortin g in de textiel In fasen van 48 naar 45 uur Zetmachine werkeloos in Nieuw-Guinea nieuwe amsche courant PARIJS, 22 dee. (AFP, Reuter, UPI) Diplomatieke waarnemers in de Franse hoofdstad zijn van mening, dat de regeringsleiders van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en de Duitse Bondsrepubliek betrekkelijk snel tot overeenstemming zijn geko men over een westelijk voorstel aan de Russische premier Khroesjtsjev om op 27 april u.s. in Parijs de eerste van een reeks topconferenties te beleggen, maar dat zij onderling zijn verdeeld over het belangrijkste onderwerp, dat op die topconferentie aan de orde zal komen, n.l. de kwestie-Berlijn. Weliswaar verklaren de regeringslei ders, dat zij blijven bij de verklaring, die de NAVO-raad op 16 december 1958 heeft aangenomen, en waarin gezegd wordt, dat de NAVO geen oplossing voor Berlijn kan aanvaarden, die afbreuk doet aan de westelijke verantwoordelijk heden aldaar, maar op het tactische vlak doen zich blijkbaar ernstige moei lijkheden voor. De Westduitse delegatie heeft haar best gedaan de weste lijke bondgenoten ertoe te brengen de concessies, die in de ministeriële confe rentie te Genève deze zomer ten aan- zien van de kwestie-Berlijn zijn gedaan en die door de Russen niet zijn aan genomen weer in te trekken en „terug te keren naar de start". Haar bedoeling zou zijn te voorkomen, dat er een tijdelijke oplossing voor Berlijn uit de bus komt, die geheel los staat ten opzichte van de kwestie-Duitsland in haar geheel. Van Amerikaanse en voor al van Britse zijde heeft men zich over dit denkbeeld niet geestdriftig betoond. Als men op dit punt een akkoord heeft bereikt, dan is het uitsluitend over een „formele" intrekking van de gedane concessies, die niet zal verhinderen, dat men betrekkelijk kort na het begin van de topconferentie met de Russen toch weer zal zijn aangeland op het punt, waar de ministers in Genève deze zo mer zijn opgehouden. Veel tastbaarder is het succes, dat bondskanselier Adenauer heeft geboekt bij de bepaling van de plaats van de topconfe.entie. Genève draagt niet al leen het odium van twee diplomatieke mislukkingen, het is ook de plaats, waar de Oostduitsers voor het eerst zij het dan als waarnemers tot het interna tionale gesprek zijn toegelaten. De (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 22 due. Te Parijs heeft minister-president prof. de Quay gister middag; tijdens een korte optvangst me degedeeld, dat zijn toeven te Parijs voornamelijk het bijwonen beoogt, in zijn kwaliteit van plaatsvervangend mi nister van buitenlandse zaken, van de laatste ministersbijeenkomst van de NAVO-raad. Deze bijeenkomst heeft, zoals men weet, vandaag plaats en zal voornamelijk gewijd zijn aan een ken nisname, en eventuele becommenta riëring, naar m^n mag aannemen, van de resultaten van het zo pas eveneens te Parijs gehouden westelijk topbe- raad. De minister-president heeft ech ter gistermiddag eveneens een afzon derlijk Amerikaans-Nederlands gesprek kunnen voeren met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, de heer Christian Herter. Dit gesprek, waarvoor minister Duns bereids de af spraak bad gemaakt, heeft ongeveer een half uur geduurd. In de eerste plaats was het gesprek gewijd, zo deelde prof. de Quay ons mede, aan de vraagstukken van alge mene en economische aard. op de twee de plaats aan de vraagstukken de mi litaire situatie betreffend er. daarbij is ter sprake geweest de Nederlandse bijdrage, die de Verenigde Staten me nen te mogen verwachten en die Ne derland meent te kunnen geven en lenslotte heeft de minister-president de kwestie naar voren gebracht van de landingsrechten van de KLM in de Ver enigde Staten, met name te Los Ange les. Voor wat deze landingsrechten be treft heeft de Nederlandse minister president onder de aandacht van de heer Herter gebracht, hoezeer, gezien het prestige, dat de KLM in de ogen van het Nederlandse volk bezit, deze kwestie voor Nederland als een belang rijke nationale kwestie geldt. Van zijn kant heeft, als wü het goed hebben be grepen de hoer Herter nog eens dui delijk gemaakt, hoezeer, gezien de po sitie en houding van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen, de Ameri kaanse regering weinig armslag heeft voor toezeggingen. Terzake van het vraagstuk van een verhoging van de Nederlandse finan ciële bijdrage voor de Westerse de fensie in NAVO-verband, zoals door de Verenigde Staten verlangd, licht te de minister-president voor zun ge hoor van Nederlandse journalisten te Parijs toe, dat naar zijn mening voor waarde voor de mogelijkheid van een dergelijke Nederlandse verhoging was, dat de Verenigde Staten hun bijdrage op althans gelijk niveau zou den handhaven ais tot dusverre: vierhonderd miljoen gulden. Maar een positieve toezegging te dien aan zien is niet verkregen. KOPENHAGEN, 22 dec. (Ritzau) Een rechtbank in Kopenhagen heett uitspraak gedaan in een grote spiona- gezaak tegen zes Deense staatsburgers. De hoofdverdachte, een 29-jarige me canicien, kreeg vyf jaar gevangenis straf; een van zijn „verbindingslicden drie jaar, de andere vier werden tot kortere gevangenisstraffen veroor deeld. Voor welk land het zestal gespio neerd heeft is tijdens de behandeling van hun zaak niet duidelijk geworden. DELDEN, 22 dec. Door onbeken de oorzaak is maandagavond de nacht waker van het kasteel Twickel de 58-jarige heer L. J. Bril, van de op haalbrug in de kasteelgracht gevallen en verdronken, innminimillinium De moeilijkheid voor Nederland is, aldus prof. de Quay, dat het op andere terreinen dan het militaire eveneens voor aanmerkelijk grotere openbare uitgaven komt te staan. In zijn gesprek met de heer Herter heeft de Nederlandse minister-presi dent niet gesproken over de eventuele aankoop van Starfigbters voor de mo dernisatie van de Nederlandse lucht macht. bondsregering is er thans op uit deze wat de Oostduitsers zelf noemen ,,de facto-erkenning" van de Duitse Democratische Republiek, ongedaan te maken. Het zal voor Ulbricht en Grote- wohl veel moeilijker zijn door te drin gen tot het Elisée of Rambouillet dan tot een willekeurig conferentie-oord in Genève. De diplomatieke waarnemers te Pa rijs menen te mogen aannemen, dat Khroesjtsjev de westelijke uitnodiging in haar huidige vorm zal aanvaarden. Zij rekenen dan op een topconferen tie, die ongeveer een week zal duren. Het is de bedoeling, dat de westelij ke „Grote Drie" elkaar aan de voor avond van hun ontmoeting met Khroesjtsjev, d'üs op 26 april, weer in Parijs zullen ontmoeten. De drie westelijke ambassadeurs, die met de Russische minister van buiten landse zaken, Gromyko, in Moskou de ge lijkluidende invitaties van Eisenhower, Macmillan en De Gaulle aan Khroesj tsjev moeten overhandigen, hebben op dracht de kwestie van de „waarne mers" meteen af te handelen. Als Gro myko gaat spreken over andere landen, wier belangen op een topconferentie ter sprake komen en die daarom als waar nemers zouden moeten optreden, zullen de ambassadeurs antwoorden, dat er zoveel kwesties aan de orde komen, dat het onbegonnen werk is alle betrok ken landen de status van waarnemer te geven. Verder moeten de ambassadeurs er op wijzen, dat naar het inzicht van de westelijke mogendheden drie of vier vraagstukken de meeste aandacht vra gen: algemene ontwapening, Duitsland en Berlijn, en de bctrêkkingen tussen oost en-est in het algemeen. Het zal elk der deelnemers intussen vrij moeten staan andere onderwerpen aan de agenda toe tevoegen. Het plan om de Parijse topconferen tie de eerste van een reeks te doen zijn is in de eerste p'.ai fs toe te schrij ven aan de Engelsen, maar ook presi dent Eisenhower voelt daar veel voor. Hij heeft altijd betoogd, dat het beleg gen van een topconferentie nu zou hij zeggen: liet beleggen van één topcon ferentie lut risico meebrengt, dat zij, als zij niet onmiddelijk tastbare resul taten oplevert, de toestand in de wereld eerder erger dan beter maakt. Een reeks topconferenties biedt de mogelijkheid om de internationale span ningen gedurende lange tijd te beheer sen. Als Khroesjtsjev met het westelij ke voorstel akkoord gaat, zal het overi gens wel tot 1961 duren, voordat een tweede topconferentie wordt belegd, want Amerika zal in de tweede helft van 1960 in verband met de opwinding rond de presidentsverkiezingen nauwe lijks meer in staat zijn tot enig serieus diplomatiek overleg. (Van onze correspondent) BUSSUJVÏ, 22 dcc. Een geweldige brand heeft vanmorgen de schuimrub berfabriek van de N.V. Rubatex te Nigteveclit voor een groot deel ver woest. Van het hoofdgebouw kon niets worden gered. De schade is nog niet ge heel te overzien, doch wordt door de di rectie geraamd op anderhalf miljoen gulden. Voorlopig zal er door de ruim zestig personeelsleden niet kunnen wor den gewerkt. In de vroege morgenuren zag een van de employé's plotseling een grote steek vlam uit bet fabrieksgebouw omhoog schieten. Onmiddellijk werd de brand weer gewaarschuwd. Hoewel ook spoe- WATERINGEN, 21 dec. Op de pro vinciale Noordweg te Wateringen is van middag om half vijf een personenauto, bestuurd door de 21-jarige C. J. Mooi- man, met als mede-inzittende zijn 63- jarige moeder, mevrouw M. H. Mooi- inan, op een stilstaande vrachtauto, waarop men bermvuil laadde, gereden waarbij beiden op slag werden gedood, OIRSCHO'i, 21 dec. Vanmorgen is de 60-jarige heer F. J. M. Roelvink, dierenarts te Oirschot, bij een ver keersongeluk om het leveii gekomen. De heer Roelvink, die pet auto uit de richting Best Oirschot naderde, heeft vermoedelijk getracht een per sonenauto, die rechtsaf wilde slaan, te passeren. Op dat ogenblik naderde uit tegenovergestelde richting een zware Duitse vrachtauto met aanhang wagen, Een hevige botsing volgde. De auto van de heer Roelvink werd aan de rechterzijde totaal vernield en kwam op de iinkerwegberm terecht. Het slachtoffer werd in een sloot langs de weg geslingerd en overleed vrijwel onmiddellijk. De Duitse vrachtwagen sloeg over de kop, doch de chauffeur bleef onge deerd. Het ongeluk veroorzaakte veel stag natie op de zeer drukke verkeersweg. Vooral in kringen van de paarde- sport genoot de heer Roelvink grote be kendheid. Verscheidene jaren was hij voorzitter van de Nederlandse katho lieke bond van landelijke rijverenigin- gen. MONNIKENDAM, 21 dec. Van ochtend zijn op de provinciale weg Am sterdam-Edam nabij de gemeente Broek in Waterland, twee auto's met el kaar in botsing gekomen. Drie inzitten den zijn met ernstige verwondingen naar het St.-Liduinaziekenhuis te Pur- merend overgebracht. Een van hen, de heer J. P. van Venrooij uit Boisward, is daar vanavond aan zijn verwondingen bezwsken. Het ongeluk gebeurde toen een der auto's een voor hem rijdende wagen wilde inhalen. ARNHEM, 21 dec. In Arnhem heb ben dit jaar reeds 25 ongelukken met dodelijke afloop plaats gehad. Vandaag verongelukte de 66-jarige machine bank op reis door de Congo is koning Boudewijn der Belgen in Oesoem- boera aangekomen. Onder de vele autoriteiten, die aan de vorst wer den voorgesteld, bevond zich de heer Harroy, gouverneur van het district Roeanda-Ceroendi. werker M. Smits, die op de Velperweg werd aangereden door een vrachtauto en kort daarop in het gemeentezieken huis is overleden. Het aantal verkeers ongelukken met dodelijke afloop is dit jaar het hoogste sedert 1945. In 1957 waren er in Arnhem 23 slachtoffers van het verkeer. In alle overige jaren wa ren het er beduidend minder. Vorig jaar 13. VELSEN, 21 dec. Op de rijksweg VelsenAmsterdam ter hoogte van zij kanaal C is een bestelauto tegen een nagenoeg stilstaande personenauto ge reden, doordat de bestuurder werd ver blind door een tegenligger. De zeven inzittenden van de bestelauto werden op straat geslingerd en liepen allen verwondingen op. De bestuurder moest met een inwendige bloeding en een be schadigde halswervel in het Antonius- ziekenhuis te IJmuiden worden opgeno men. Zijn vrouw kreeg ontvellingen aan beide benen. Een andere dame kreeg een snijwond boven het linkeroog; een 14-jarig meisje een bloeduitstorting in het hoofd en bij een 8-jarig meisje wer den vier tanden door haar lippen ge slagen. De beide wagens werden zo zwaar beschadigd, dat ze weggesleept moesten worden. Tengevolge van de aanrijding ondervond het doorgaande verkeer geruime tijd vertraging. dig assistentie uit Abcoude, Weesper- karspel en Weesp arriveerde, was er weinig meer te redden. De brandweer stond machteloos tegenover de zich snel verbreidende vuurzee. Gepoogd werd nog met een op een politieboot geplaat ste spuit de brand aan de achterzijde van het hoofdgebouw te bedwingen, doch eerst na het instorten van de bovenver- diepirfg waar zich onder meer een tank met 35.000 kg zeer brandbare la tex bevond kon men het vuur onder de knie krijgen. DEN HAAG, 22 dec. De voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers- Verbond, mr. F. H. A. de Graaff, heeft namens de centrale werkgeversorgani saties, samenwerkende in de raad van bestuur in arbeidszaken, in een brief aan minister-president prof. de Quay medegedeeld, dat de werkgevers met de regering zullen medewerken om 5 mei 1960, de lustrumviering van de be vrijdingsdag, op succesvolle wijze het karakter van een passende herdenking te geven. Zij zijn daarom bereid te be vorderen, dat in de particuliere bedrij ven vrijaf wordt gegeven, overal waar de werkomstandigheden (aard van het bedrijf, ploegendiensten en dergelijke) zich daartegen niet verzetten. De in de raad samenwerkende orga nisaties, het Centraal Sociaal Werkge vers-Verbond. het Kath. Verbond van Werkgeversvakverenigingen, het Ver bond van Prot. Chr. Werkgevers in Ne derland, de Kon. Ned. Middenstands bond, de Ned. Kath. Middenstandsbond, de Chr. Middenstandsbond, het Kon. Ned. Landbouw-Comité, de Kath. Ned. Boeren- en tuindersbond en de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond, wensen hiermede, blijkens het schrijven, tot, uitdrukking te brengen dat het in du kringen dezer organisaties niet ont breekt aan besef voor de betekenis van deze dag en dat zij. nu de regering hier in voorgaat, aan de gedachte van de lustrumviering een kans willen geven. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met in hoofdzaak vanavond tn vannacht lijdelijk regen. Krachtige tot storm achtige wind tussen zuid en zuid west. Minder koude nacht. Overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zon: 8.47—16-31 Maan: 0.30—12.46 DE BILT, 22 dec. Een diepe de pressie. die op een groot deel van de oceaan zware stormen veroorzaakt, na dere vanochtend het zeegebied ten wes ten van Schotland. De depressie wordt voorafgegaan door sterke barometer dalingen. In verband hiermede nemen de iuchtdrukverschillen in onze omge ving sterk toe en zal. vanavond de wind aan de kust tot een zuiderstorm aan wakkeren. waarbij het tijdelijk zal regenen. Ook morgen zal er de gehele dag veel wind zijn uit richtingen tus sen zuid en zuidwest. Hierdoor zal oceaanlucht worden aangevoerd. Daar- om wordt het in hoofdzaak des nachts minder koud. max. mm neersl Station Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uur Den Helder onbewolkt 8 2 0.2 Ypenburg half bew. 7 2 2 Vlissingen licht bew. 6 2 0 Eelde regenbui 6 -0 1 De Bilt licht bew. 8 1 0.1 Twente geheel bew. 7 2 0 Eindhoven licht bew. 7 1 0 Zd.-Lirüburp zwaar bew. 18 2 0 Stockholm regen 6 3 0.2 Oslo geheel bew. 7 - - Kopentiagei geheel bew. 6 3 0 Londen half bew. 8 1 0 Amsterdam onbewolkt 6 2 1 Brussel onbewolkt 6 1 0 Luxemburg regen 5 0 2 Parijs half bew. 8 1 0.1 Nice onbewolkt 15 5 3 Madame Yvonne de Gaulle (rechts), echtgenote van de president van Frankrijk, onderhoudt zich met eni ge van de 700 Parijse schoolkinde ren, die uitverkoren waren om het traditionele kerstfeest bij te wonen, dat jaarlijks door - althans namens - de president georganiseerd wordt. Advertentie HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN AMSTERDAM. 22 dec. Het blijkt dat de Amsterdamse politie en justitie in hun strijd tegen de prostitutie aan de hoofdstedelijke „wallen" niet de resul taten van de proefprocessentegen de thans gearresteerde souteneursechtparen zullen afwachten. Tot schrik van de „buurt" is thans opnieuw een arrestatie verricht en wel van de bijna 60-jarige M. P., bijgenaamd „Dolle Greet", wier praktijken algemeen bekend waren en die om. door de bouw van een speciaal pand voor prostitutie veel aanstoot heeft gegeven. Het blijkt nu wel dat bij deze actie vooral gemikt wordt op de machtigste figuren in deze onderwereld, die soms een aantal huizen tegelijk in exploitatie hebben. Een cn ander verwekt uiteraard veel opwinding in de beruchte buurt. Beken de figuren zijn „ondergedoken" en door de gelijktijdige strijd tegen de al te op vallende manifestaties van de prostitutie zijn de Wallen thans rustiger dan in vele jaren het geval is geweest. ENSCHEDE, 21 dec. De werktijd voor de niet-ploegenwerkers in de tex tielindustrie moet 31 december 1961 zijn teruggebracht van 48 tot 45 uur. Met ingang van 1 april 1960 kan de eerste fase van een uur ingaan. De tweede 1 april 1961, terwijl per 31 december 1961 de inkrimping tot 45 uur moet zijn be reikt. Indien er ondernemingen zijn, die liever de drie uren tegelijk aftrek ken. dan kan zulks geschieden tussen 1 april en 31 december 1961. De ploegen- werkers zullen bij het ingaan van de werktijdverkorting voor de nietploegen- werkers in hun onderneming een com pensatie in geld ontvangen en wel voor elk uur een derde deel van 3.57 voor de dubbele ploeg en een derde deel van 5.63 voor de mensen in drie ploegen. Indien de werktijdverkorting met drie uren gelijk geschiedt, komt er een com pensatie van 3.57 of 5.63 tegelijk. De ploegenwerkers werken reeds 44 uur per week. De laatste categorie krijgt op grond van de nieuwe cao een financiële tegemoetkoming doch geen verkorting van de werktijd. t Een en ander is meegedeeld door de christelijke bond van textielarbeiders „Unitas". TEHERAN, 22 dec. (UPI) G isteren is in het paleis te Teheran het hu welijk voltrokken tussen de 40-jarige Sjah van Perzië en de 21-jarige Farah Diba. Op verzoek van de Sjah was de huwelijksplechtigheid zo eenvoudig als zijn hoge positie het toeliet. Maar het paleis en de hoofdstad schitterden van een pracht en praal, die slechts zelden gezien worden en overal in het land werd feest gevierd. Farah zorgde voor een romantische noot, toen zij vlak voor haar rit naar het paleis 150 nach tegalen vrijliet. De vogels waren door leden van liaar familie in grote kooien naar haar woning gebracht. De bruid was gekleed in een bruids japon van het modehuis Dior, die be dekt was met rijnstenen en lovertjes. Op het hoofd droeg zij een diamanten tiara en om de hals een snoer van dia manten. In de zaal waar het huwelijk zou worden voltrokken verdrongen zich de genodigden in gala-kleding en unifor men. Dr. Hasan Emami. de voornaam ste geestelijke in het land, vroeg drie maal aan Farah: „Zijt gij bereid de vrouw te worden van Zijne Majesteit, de Sjah." Farah was gezeten op een lage divan aan de zijde van haar bruidegom. De eerste twee malen gaf zij overeenkom stig de traditie geen antwoord. Toen de vraag voor de derde maal werd ge steld, fluisterde zij: „ja". De getuigen klapten in de handen en het bruidspaar tekende huwelijkscon tracten. „Moebarak" (geluk), riepen de getuigen. De Sjah, die gekleed was in een schitterend uniform een zwart -blauwe jas met gouden epauletten over een lichtblauwe pantalon verleende gisteren amnestie aan een groot aantal gevangenen en liet vrije mailtijden aan richten voor de armen. In overeenstemming met eeuwen oude Perzische gebruiken werden tij dens de plechtigheid twee grote scha len met kristalsuiker naast de bruid geplaatst om „haar toekomstig leven te verzoeten". De koningin-moeder wreef twee stukken suiker boven het hoofd van de bruid tegen elkaar om de symbo liek nog wat duidelijker te maken. Toen het huwelijk was voltrokken, wierp zij drie goudstukken, parels en stukjes kandij over de hoofden van bruid en bruidegom om hun een lang gelukkig leven te verzekeren. Vervolgens begaven bruid en bruide gom en gasten zich naar de zaal waar de huwelijksgeschenken waren tentoon gesteld. Van koningin Elizabeth en prins Philip van Engeland stond er een vaas van goud en zilver en premier Khroesjt sjev had een juwelenkist van zwarte onyx gezonden. De Westduitse bonds kanselier schonk een servies van Ro senthal porselein. Later zat men in het Golestan-paleis aan een overvloedig banket. Hiervoor waren 134 diplomaten, hovelingen, vrienden en familieleden uitgenodigd. Het menu bestond uit kaviaar, fazant met champignons, rijst en verschillen de vleessoorten, besproeid met wijn en champagne. Als desert werd pêche melba geserveerd. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 dec. Nadat een va- ritype-installatie (eep half automati sche zetmachine) énige jaren werke loos en renteloos in Nieuw-Guinea heeft gestaan zal het apparaat nu misschien binnen afzienbare tijd in gebruik ko men. In het verslag van de Algemene Rekenkamer over het financieel be heer in Nieuw-Guinea in 1956 werd voor het eerst melding gemaakt van de ze zetmachine, waarvoor op heel Nieuw- Guinea geen zetter aanwezig was. Vol gens het vandaag verschenen verslag van de Rekenkamer over 1957 en 1958 is men thans met de experimenten met bet apparaat in zoverre geslaagd „dat het gebruik ervan bekend is". Om deze reden is besloten de installatie toch maar niet naar Nederland terug te zen den, zoals de bedoeling was geweest. Nu zal men proberen om Papoea's voor de bediening op te leiden. Advertentie Zon op

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1