Mgr. J. P. Huibers 25 jaar bisschop; mag: prof. dr. J. B. Kors en mgr. W. J. Pompe vijftig jaar priester 9 Zilveren feesten in de bisdommen EEN MENSENLEEFTIJD IN GODS DIENST Ordesgeestelijken V B MAANDAG 28 DECEMBER 1959 W. j. Lilbosch Ache Aartsbisdom Utrecht Bisdom Breda Bisdom Roermond Bisdom 's-Hertogenbosch Bisdom Groningen Bisdom Rotterdam Aartsbisdom Utrecht Bisdom Haarlem Bisdom 's-Hertogenbosch Bisdom Breda Bisdom Roermond Bisdom Groningen Bisdom Rotterdam (Vervolg op pag. 11) PRIESTERFEESTEN IN HET KOMENDE JAAR Onder de priesterjubilea die volgend jaar worden gevierd is er één dal "'jzondere vermelding verdient: bet zilveren bisschopsjubileum van tngr. P. Huibers, bisschop van Haarlem, die dit gedenkwaardige feit 16 december zal gedenken. Tot de verdere belangrijke priester- of klooster- iubilea in 1960 behoren het vijftigjarig priesterfeest van mgr. prof. dr. J. B. Kors O.Poud-voorzitter van de K.R.O. op 15 augustus, dat van mgr. Pompe. kanunnik van het bisdom Haarlem en emeritus-deken van Den Haag, en dat van mag. prof. dr. I A. YVeve, oud-hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Tilburg, beiden eveneens op 15 augustus. Mgr. W. M. Koenraadt, vicaris-generaal van de bisschop van Breda, viert 29 mei zijn veertigjarig priesterfeest, mgr. Ignatus Dubbelman. O. Praem, aposto- lisch-vicaris van Jabalpur in Indië, is 15 augustus 40 jaar priester en mgr. J. Herrijgers C.M.. bisschop van Tien Mou op Formosa viert 18 september zijn veertigjarig kloosterfeest. 'IIIIIIMIIHIIIMinlIMIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIUIMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinilllllllllillllllllIHIIIHIIIIlllllilllllllllllllllllllllllllllllllIHHIIIIIIIMIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlUllilllHllllllllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Voorts vieren hun 25-jarig priester- '»est op 27 januari: pater J. Drost, Provinciaal van het missiehuis S. V. D. 'e Te teringen, 31 maart mgr. Alcuinus ran Miltenburg, O.F.M., aartsbisschop- ''sschop van Hyderabad (Pakistan), 15 ihni r gr. A. konings P.A., bisschop v*n Keta, Ghana, 21 juli mgr. C. Veer man C.M.. administrator apostolicus van 'ometa (Tocantins-Para)Brazilië, 25 j"Ii mgr. G. N. van Velsen O.P., bis schop van Kroonstad, Z.-Afrika en pa- 'cr Bonaventura Jansen OP, provinciaal, Albertinum, Nijmegen, 18 augustus mgr. u. van Bekkum S.V.D., apostolisch-vi- catis van Buteng, Flores, Indonesië en ■Pgr. Th. van den Tillaart S.V.D., apos- tolisch-vicaris van Atambuca, Timor, Indonesië, en 21 september mgr. Her- culanus van der Borgt O.F.M. Cap., aPostolisch-vicaris van Pontianak, Bor neo. Afrikaanse Missiën 55 jaar priester: 8 okt.: M. Wouters, uuize Tafelberg, Oosterbeek. 40 jaar priester: 11 juli: J. Geurts, kapelaan, Echt: J. van Heeswijk, aarts bisdom Cape Coast, Ghana; R. van Ooyen, bisdom Kumasi, Ghana; J. Kot- no-ff, Huize Tafelberg, Oosterbeek. 25 jaar priester: 15 juni: mgr. A. Konings, bisschop van Keta, Ghana; 21 4ec.: A. Bouchier, missiehuis, Cadier en Keer; H. Jacobi. missiehuis, Cadier en Keer' H Naus, kapelaan, Leuken; F. Kamakers, aartsbisdom Cape Coast, Ghana- W de Rooy bisdom Keta, Ghana- H. Smits, bisdom Keta, Ghana; A. Stoffels, aartsbisdom Cape Coast, Ghana- G van Trigt, Groot-Seminarie, Aalbeek; A. van der Weijden, Groot- Seminarie, Pedu, Ghana; L. Zuijdwijk, kapelaan. Eibergen. Allerheiligst Sacrament 40 jaar priester: 28 febr.: Art. Schel- Jtraete, Nijmegen; H. L. Warmerdam, Den Haag; G. van Buel, Baarlo; W. Heunes, Den Haag. 25 jaar priester: 6 april: J. Appels, Kamaacha, Afr.; 21 juli: J. Linssen, Lourenco Marques, Afr.; A. Megens, Lommei, België; W. van Aarnhem, Silene Macia, Afr. 65 jaar geprofest: 8 dec.: br. Rafael van de Ven, Brussel. 10 jaar geprofest: 6 jan.: br. Cypria- flüs Brouns, Buenos Aires; 14 sept.: br. Timotheus Otten, Brussel; P. van der Spank, Kitega, Ruanda-Urundi; J. Go- Vaert, Baarlo. 25 jaar geprofest: 8 dec.: br. Antonius Arts, Baarlo- 19 maart: br. Gerardus Keeters, Baarlo; 14 sept.: J. Berkhout, Stevensbeek; J- van Steen, Lommei, België. Assumptionisten 25 jaar geprofest: 12 febr.; Stanislas Vermeulen; 2 april: br. Josaphat van de Wal- 1 okt.: Walter Pasmans; Venan- tius Verweerde: Petrus Nolascus Hooge- boom; Rigobertus Starink; Matthias Homa'n- Eleutherius Holstra; Avellinus Van Thienen; Odulphus de Leeuw; Cle mens Boelsz; Marius van den Boogaard; Albertus Boeckhorst. Reguliere Kanunniken van Sint-Augustinus 25 jaar geprofest: 29 aug.: W y. d. Wiel, Luik, België; I. Nieuwenhuisen, Bressoux. België; J- v. d. Brmk, Hymiee, België. Augustijnen 25 jaar priester: 25 juli: Theophilus Van Zijl, Bolivia; Radbodus de Groot, Thomascollege Venlo; Juvenalis van Westing, St.-Augustinus, Amsterdam- W.; Honorius Moonen, Mariënhage, Kindhoven; Bruno Donné, Klooster Cu- lemborg; Modestus van Straaten, Trmi- teitslyceum, Haarlem; Apollinaris Gry- Pink, Mariënhage, Eindhoven. 50-jarig kloosterfeest: 29 april: br. Kredericus v. Grinsven, Bolivia; 3 n°v.: br. Hyacinthus Loots, gymnasium Eind hoven c- 40-jarig kloosterfeest: 4 mei: br Ser- vatius van de Hurk. Thomascollege 25-jkrig kloosterfeest: 1 jan.: br. Al Phonsus van den IJssel. Bolivia, 16 jan., br. Michael Roelofsen, Klooster Nijme gen; 2 maart: br. Valentinus Gevers, Klooster Nijmegen; 1 april. br. Isidorus Steenbakkers, Marienhage, Emdhove 15 juli: br. Henricus Po«w, Rome- 40 jaar geprofest: 16 juli. Wiifridus Riswick. Mariënhage, Eindhoyen, 13 sept Aurelius Vogels, Marienhage, Kindhoven; Tarcisius Brouwer klooster Witmarsum; 8okt.: br. Benedictus Biou- Wer, Thomascollege, Venlo. 25 iaar geprofest: 10 sept.: Redemptus Vink St.-Augustinus, Amsterdam-West; Kmm'anue] Zilkens, Sint-Augustinus, Utrecht; Mansuetus Michielsen, St.-Au gustinus, Amsterdam-W Caspar Od- dens, Mariënhage, Eindhoven; Daniel Liphuijzen, Sint-Augustinus, Utrecht, Wolfgang Meijer, Smt-Augustmus. iiiitli Prof. mag. dr. J. B Kors O.P., oud-voor zitter van de K.R.O.die 15 augustus zijn vijftigjarig priesterfeest viert. Utrecht; David Boin, Bolivia; Benedic tus Sax, Mariënhage, Eindhoven; Tho mas van Thienen, Verenigde Staten van N.-Amerika; Isaias Mijnsbergen, Mariën hage, Eindhoven; Fulgentius van Kleef, Triniteitslyceum,' Haarlem. Benedictijnen Vaals 40 jaar geprofest: 6 jan.: br. Placidus Maka. Slangenburg-Doetinchem 25 jaar geprofest: 2 juli: Dom Ludo- vicus Janssen; 26 juli: Dom. Cornelius Prosper Tholens; Dom. Joannes 't Horn. Egmond Binnen 25 jaar geprofest: 26 juli: Dom. F. B. M. Gerritzen. Oosterhout 25 jaar priester: 21 juli: Dom Fr. Renier. 50 jaar geprofest: 25 jan.; br. Joannes Huyben. Cisterciënsers (Nieuwkuyk) 25 jaar geprofest: 24 okt.: Adrianus v. Beers; Hubertus Duijf; Bernardus van Son; Stanislaus de Groot; Lambertus v. Veldhoven; Augustinus Heestermans. Cisterciënsers (Trappisten) Tegelen 25 jaar priester: 9 febr.: Rumoldus Brands; Leonardus Peters; Dionysius Gronerad. 50 jaar geprofest: 16 okt.: Valentinus Barmann. 25 jaar geprofest: 22 april: br. Thomas Magiera; 10 juni: br. Joseph Reinhard; 8 dec.: br. Constantinus de Haas. 60-jarig kloosterfeest: 1 mei: br. Her man-Joseph Klüttermann. 50-jarig kloosterfeest: 1 mei: br. Leo van Dooren. 25-jarig kloosterfeest: 10 juni: br. Da- mianus Sloot; 17 nov.: br. Ivo van Nis pen tot Pannerden. Diepenveen 25 jaar priester: 21 juli: Bernardus Fielkes. 25 jaar geprofest: 24 juni: br. Vitalis Wortelboer. Zundert 60 jaar Trappist: 19 aug.: Dom. Al phonsus van Kalken, em.-abt. 25 jaar priester: 15 juni: Richardus Knaap. 50 jaar geprofest: 4 aug.: br. Jacobus Oosterbos. 25 jaar geprofest: 22 april: br. Marcus van Asten; 16 juli: Dom. Emmanuel Schuurmans, abt. 25 jaar priester: 8 dec.: Hugo Jurgens 50 jaar geprofest: 17 juli: Ni vardus Giesberts. 60 jaar gekleed: 28 jan.: Pius Sporken; 25 maart: Antonius Bus; 1 juni: Dom. dr. Gabriël van de Moosdijk. 50 jaar eeuwige geloften: 22 mei: br. Mgr Alcuinus van Miltenburg O.F.M Gartsbisschopbisschop van Hyderabad \Pakum»*)r «üe 31 maart 25 jaar priester Ambrosius Reimus; 28 okt.: Victorinus van Beek; Maurus Feiner; Theobaldus Klüttermann; Amadeus Eckhardt. 25 jaar eeuwige geloften: 19 maart: br. Mathaeus de Groot; br. Innocentius Dekker; 6. jan.: Claudius Bil; 19 okt.: Hilarius Loeffen. 25 jaar tijdelijke geloften: 26 mei: Suitbertus Wessels. 25 jaar gekleed: 23 juni: Felix Peeters. Dominicanen 50 jaar priester: 15 aug.: Raym. M. van Bergen, Dominicanenklooster, Zwolle; prof. mag. dr. J. B. Kors, pasto rie Kanaalstraat 200, Utrecht, oud-voor zitter van de K.R.O.; prof. mag. dr. F. A. Weve, „Cenakel" te Tilburg, em.- hoogleraar econ. hogeschool. 40 jaar priester: lp aug.: A. Grul, missionaris op Puerto Rico en B. Tep- pema, kapelaan Alkmaar, H. Dominicus. 25 jaar priester: 25 juli: mgr. G. N. van Velsen, bisschop van Kroonstad, Zuid-Afrika (O.V.S.); Bonav. Jansen, provinciaal, „Albertinum", Nijmegen; Aug. van der Meer, vic. prov. der missie der Dominicanen in Z.-Afrika (O.V.S.); pastoor Th. Wolters, Curacao; Patr. Folmering, Curacao; Chr. Strijbos, kape laan Amsterdam, St. Thomaskerk, Vechtstraat 86; Ansg. Dirks, Convento S. Sabina, Roma; Cl. Lamers, Curasao; pastoor Willibr. Brada, Curagao; pastoor Rem. Mendel, Welkom O.V.S. Zuid- Afrika; pater Alph. Terwindt, kapelaan St. Dominicuskerk, Amsterdam; lect. dr. A. de Witte, leraar Sint-Dominicus Col lege, Nijmegen. 60 jaar geprofest: 23 sept.: dr. Antonius Okhuizen, Dominicanenklooster, Huissen (Gld.). 50 jaar geprofest: 23 sept.: Tim. Biesta, rector, Utrecht; Polyc. Binkhorst, assis tent, Rotterdam; Hub. Zoetmulder, Do minicanenklooster, Huissen (Gld.) Prof. mag. dr. F. A. Weve O.P., em. hoog leraar aan de economische hogeschool te Tilburg, herdenkt 15 augustus de dag, waarop hij vijftig jaar geleden de H. Priesterwijding ontving. Rem. Bruineman, „Albertinum", Nijme gen; Val. Janssens, kapelaan St. Domi nicus, Tiel. 40 jaar geprofest: 23 sept.: L. Teeuwen, ex-prov., Dominicanenklooster Rijck- holt (post: Gronsveld, L.); Lud. Pfeil, aalmoezenier strafgev. Leeuwarden; Alb. de Valk, Aruba. 25 jaar geprofest: 18 Sept.: Marc D van Moorsel, vloot-aalmoezenier; pastoor B. van den Meiracker, Puerto Rico; pastoor Bas. Standenmeijer, Aruba; lect. drs. A. Roemer, godsdienstleraar, Am sterdam; Ad. Bronkhorst, Dominicanen klooster, Zwolle; lect. Lucas Grollen- berg, Ecole Biblique, Jerusalem; lect M. van Wagenberg, Dominicanenkloos ter, Venlo. Paters van de H. Ceest 40 jaar priester: 24 juli: J. H. Strick, Fribourg (Zwitserland). 25 jaar priester: 25 juli: J. de Boer, Lugoba, bisdom Morogoro; Ph. van Esch, Nova Lisboa, Angola; J. Glaude- mans, Sete Lagoas, Brazilië; J. v. Hor- rik, Hannover, Duitsland; W. v. d. Hout, Afrikamuseum, Berg en Dal; A. Jong, Vidunda, bisdom Morogoro; J. Moors, Malanje, Angola; J. Poell, Nederweert; G. Schrama, Singiza, bisdom Morogoro; J. Vermeulen, Morogoro-stad; A. Ver stegen, Mungo, Angola. 50 jaar geprofest: 31 mei: broeder Servatius Coenderman, Kongolo, Belg. Congo. 40 jaar geprofest: 1 nov.: broeder Eg- bertus Habes, Gemert. 25 jaar geprofest: ig mei: de broeders Jacobus Reintjes, Bagamoyo, bisdom Morogoro; Lodewijk Scholten, Tefe, Amazonas, Brazilië; Pontianus van Roo- den, Misserghin, Oran, Noord-Afrika: Stephanus Oomen, Moshi, Tang. Ty; 17 okt.: Leontius Relou, Tegetero, bis dom Morogoro. Gezelschap van 't Goddelijk Woord 50 jaar priester: 19 sept.: dr. J. Unkel, prof. theologie, Missiehuis S.V.D., Tete- ringen; J. Bouma, miss. te Djopu, Flo res, Indonesië (oud-regionaal overste van Flores); Ed. Görgen, Missiehuis S.V.D., Steijl. 25 jaar priester: 27 jan.: J. Drost, pro vinciaal, Missiehuis S.V.D., Teteringen; J. van Keulen, rector Missiecollege S.V.D., Overijse, België; P. Lardenoye, novicenmeester, Missiehuis S.V.D., Hei de, België; Joh. van Schie, econoom, Missiehuis S.V.D., Heide, België; P. de Boer, zielzorg onder negers, Los Ange les, U.S.A.; W. Jans, zielzorg onder negers, Pointe-a la Hache, U.S.A.; N. Poort, miss., Puerto Libertad, Argen tinië; G. de Leeuw, miss., Juiz-de-Fora, Brazilië; Ph. van Engelen, prof. natuur- wetensch., Universiteit S.V.D., Cebu Philippijnen; J. van Asten, miss., Laran- tuka, Flores, Indonesië; N. Beyer, miss., Koteng, Flores, Indonesië; H. van der Hulst, miss., Hinga, Flores, Indonesië; F. Mensen, miss., Ranggu, Flores, Indo nesië; R. van der Velden, miss., Lekebai, Flores, Indonesië; H. Gierlings, miss., Ampenam, Lombok, Indonesië; J. Swin kels, miss., Ruteng, Flores, Indonesië. 18 aug.: mgr. W. van Bekkum, apost. vicaris van Ruteng, titul. bisschop van Tigia, Ruteng, Flores, Indonesië; mgr. Th. van den Tillaart, apost. vicaris van Atambua, titul. bisschop van Mulia, Atambua, Timor, Indonesië; A. Bakker, regionaal overste van Flores, Ende, Flores, Indonesië; ir. dr. J. van Door maal, ass. reg. overste en econ., Ende, Flores, Indonesië; J. Hoeymakers, rec tor-deken, Maumere, Flores, Indonesië; J. van Vessem, rector-deken, Larantuka, Flores, Indonesië; A. Mommersteeg, miss., Soa, Flores, Indonesië; J. Brum- meihuis, miss., Besikama, Timor, Indo nesië; A. de Boer, miss., Gumbrih, Bali, Indonesië. 27 okt.: drs. A. van den Ende, miss., Flores, verbonden aan het Kaski-Insti- tuut, thans in Europa; dr. M. van Stip hout, rector groot-seminarie, Ledalero, Flores, Indonesië. 25 jaar geprofest: 7 nov.: broeder Tho mas Jans, miss., Halilulik, Timor, Indo nesië. Missionarissen Heilig Hart 60 jaar priester: 5 aug.: H. Corsten, Tilburg. 50 jaar priester: 14 aug.: Jac. Jacobs, Overhoven-Sittard; Joh. Zegers, Am- boina; Joh. v. Hagen, Philippijnen; Ant. v. Odijk, Philippijnen; Joh. v. Rooyen, Arnhem; Mar. Pover, Brazilië. 10 aug.: H. Gall, Rotterdam; H. v. Zunderen, Stein; Th. v. d. Berg, Rotter dam; Joh. Hoebink, Manado; V. Hoch- stenbach, Manado; Ant. Petit, Manado; Joh. Pennock, Overhoven-Sittard; L. v. d. Vrande, Roosendaal; p. Schouten, Brazilië; Ad. Draskovics, Brazilië; Leop. v. Liempt, Brazilië; Jos. Castelijns, Bra zilië; B. v. Oostrom, Brazilië. 11 aug.: Joh. Krol, Den Haag. Mgr. J. P. Huibers gedenkt IS decem ber de dag waarop hij 25 jaar geleden tot bisschop van Haarlem werd benoemd. 65 jaar geprofest: 30 sept.: B. Willem- sen, Philippijnen. 60 jaar geprofest: 8 sept.: Adr. v. Ier- sel, Brazilië. 8 dec.: dr. G. Nieuwmeijer, Stein. 50 jaar geprofest: 8 sept.: br. G. Tes- selaar, Driehuis. 25 jaar geprofest: 21 sept.: Alex Putu- hardjana, Purwokerto; Eust. Somahard- jana, Purwokerto; C. v. d. Linden, Nieuw-Guinea; Adr. Temmink. Brazilië; H. v. Osch, Eindhoven; H. Keet, Mana do; Fr. de Laat,-Rotterdam; Eric Bevort, Brazilië; Alph. v. Gorp, Tilburg; Andr Sol, Amboina; J. Schellekes, Amboina: P. v. Belkom, Driehuis; Ant. Kueter. Hilversum; J. Böing, Brazilië; H. Zeg waard, Californië; C. v. Weerdenburg, Philippijnen; Walt. Grol, Brazilië; Th. Koek, Brazilië. Priesters van het Heilig Hart 60 jaar priester: 9 juni: C. Hermans te Asten. 50 jaar priester: 17 juli: J. van Hom- merich te Heer. 40 jaar priester: 28 febr.: L. Kuipers, Brazilië. 25 jaar priester: 14 juli: R. van der Meer te Wamba (Kongo); H. Balleur te Yanonge (Kongo); J. van Eijk sr. te Lubutu (Kongo); J. van Hoek te Pointe au Chêne (Canada); H. Verhoeven (Bra zilië); J. Jacobs te Dordrecht; H. van Schaik te Koningslust; J. van Zeist te Kenilworth (Canada); dr. A. Steijns te 's-Gravenhage; J. van Herel te Heer; F. Nolten te Cochem (Mosel); L. van Dijk te Sittard; J. Wagenaar te Rotter dam; C. Schuurmans (Brazilië); H. van Iersel (Brazilië); L. Fuchs te Bergen op Zoom; J. de Vries te Yangambi (Kongo) 55 jaar geprofest: 30 juni: broeder Bonaventura Hekkert te Heer; broeder Bernardus Bierings te Maastricht. 22 sept.: P. van Hommerich te Sittard en Th. van der Peet te Brussel. 50 jaar geprofest: 7 okt.; broeder Wil- librordus van de Knaap te Liesbosch- Princenhage. 15 okt.: broeder Stanislaus Klooster man te Asten. 25 dec.: K. van Stekelenburg te Warnsveld. 40 jaar geprofest: 4 april: Leonardus van Tol te Bergen op Zoom. 8 sept.: J. Gerritsen te Yaleko (Kon go); H. Hermelink te Tandjung Sakti (Sumatra); H. Cobben (Brazilië); dr. G. van Iersel te Rotterdam; C. Kokke te Santiago de Chile). 25 jaar geprofest: 6 jan.: H. van Wahnem te Breda. 19 maart: de broeders Yvo van Oort- merssen te Sittard; Lucianus van Sleu- won te Rotterdam; Bernardinus Com mandeur te Helmond; Cleophas Bot te Helmond; Hilarius van Dijk te Heer Timotheus Kristel te Nijmegen; Mel- chior Kuijpers te Heer. 8 sept.: W. van Zwol te Stanleystad (Kongo); C. Konijn te Liesbosch-Prin- cenhage; P. Renders te London (Cana da); Ch. van den Hof te Ponthierstad (Kongo); J. Posthuma te San Bernardo (Chile); A. Yntema te La Ramada (Ar gentina); J. Courage te San Bernardo (Chile); W. Zoontjens te Yaquil (Chile); N. de Haas te Warnsveld; M. Nelissen te Stanleystad (Kongo)M. Lemmens (Brazilië); B. Delemarre te Amsterdam; G. Beek (Brazilië); C. Matthee te 's-Gra- venhage; A. van der Lee te Bergen op Zoom; C. Aarden te Brookline (Cana da); C. Heydra te Warnsveld; J. Dirkse te 's-Gravenhage; G. Pronk te Santiago de Chile; F. Wolterink te Amsterdam; H. van Tol te Rotterdam; M. Taks te Breda; P. Coolen (Brazilië); drs. A. van der Voort te Liesbosch-Princenhage; de broeders Leopoldus Veldhuis te Lies bosch-Princenhage en Leo van Langen te Helmond. 25 jaar priester: 21 juli: J. A. van den Anker, pastoor te Nieuw-Heeten; B. H. Bongers, pastoor te Hengelo (O.), Pius X; P, N. van den Brink, pastoor te Ede, H. Antonius van °adua; Dr. P. J. A. M. de Bruijn, pastoor te Kockengen; H- A. Demmers, pastoor te Amersfoort, H. Kruis; M. A. D;jkman, pastoor te Haaks bergen, Ó.L. Vrouw van Lourdes; P J. Ch. Krijnen, pastoor te Dinxperlo; P. G. M. Lutz, pastoor te Winterswijk. P J. Russcher, pastoor te Maurik; I. J. J- Smit, pastoor te Rekken; J. K. J. L. Snoeren, pastoor te Barneveld. 25 jaar priester: 15 juni: J. H. Th. M. Asselbergs, pastoor Onbevlekt Hart van Maria te Breda; Ch. W. C. Backx, kape laan H. Joseph te Bergen op Zoom; E. P. J. Bruinsma, kapelaan H. Laurentius te Ginneken; J. J. Dellepoort, leraar Seminarie Ypelaar te Nieuw-Ginneken; A. H. van Eekelen, rector te Baarle Nassau; J. Th. M. de Graauw, con rector S. Anna te Oudenbosch; B. J. J. de Jong, moderator bij het nijver- heidsonderw. te Breda; Th. A. Lanen, kapelaan H. Hart van Jezus te Roosen daal; J. P. van der Maade, kapelaan H. Martinus te Princenhage; E. P. Moddë, kapelaan H. Joseph te Dongen; A. A. E. Rijnties, godsdienstleraar aan de Tech nische School te Bergen op Zoom; H. M. van der Velden, rector van het Lief dehuis te Hulst; J. A. Verdurmen, kape laan te Hoeven; A. A. J. Vermeulen, kapelaan te Nispen; A. H. J. Vermeulen, kapelaan te Stampersgat; M. J. N. M. van der Weijden, kapelaan te Terhey- den. 25 jaar priester: 6 april: W. J. G van Bommel, past. te Maastricht, basiliek O.L Vrouw; J. H. M. Breukers, past, te Roermond, O-L. Vrouw v an Alttijdd. Bijstand; F. W. Ehlen, past. te Weert, O'.bevlekt Hart van Maria; Chr. J. Eng- wegen, rector te Papenhoven, Schippcrs- kerk; J. J. Flecken, past. te Dieteren; J. G. Kuypers, past, te Broeksittard; J. M. E. Lemmens, past. te Eind-Neder- weert; A. S. J. Pfennings, past. te Ohé en Laak; L. Th. Pricken, past. te Kerk- rade, H. Maria Goretti; F. J. W. Rul- kens, past. te Nieuwdorp-Stein; C- H. Schmitz. pastoor te Swalmen; A. Th. Smeets, past. te Meerlo; P. D. Soons, past te Obbicht; H. H. Souren, kapelaan te Berg en Terblijt; P. L. Tummers, past. te Weert, H. Matthias; Drs. J- A. H. Vogels, leraar te Rolduc; J. J. Water val, past. te Revmerstok. 25 jaar priester: 31 maart: W. P. M. Beekman O.F.M., past. H. Franciscus te Nijmegen; Th. J. Boere O.F.M., past. H. Jozef te Wychen-Alvtrna. 15 juni; P. J. S. van Asten, oast. te Millingen; W. F. Bennenbroek, past. H. Leonardus te Helmond; M. E, Dekkers, rector Liefde gesticht te Moergestel; P. M. C. Eisen, Mgr. Ignatius Dubbelman, O. Praem., bisschop van Jabalpur, Indië, viert 15 augustus zijn veertigjarig priesterfeest. past. H. Hart te Oss; G. C. J. Frangois, past. Vredeskerk te Tilburg; J. P. J. Haerkens, past, te Rijkevoort; A. J. C. P. v.d. Hout, past. te Erp; W. J. H- Kaal, past. H. Theresia te Nijmegrn; Drs. A. J. M. Kerssemakers, past. te St.-Antho- nis; Drs. W- H. Th. Knippenberg, leraar Klein Seminarie te St.-Michielsgestel; Drs. W. Th. H. Kolsteren, past. te Heus- den'; Th. C. H. M. v.d. Laar. past. te Riethoven; Th. J- M. v.d. Linden, past. te St.-Hubert; C. J. A. M. Manders, past. H.H. Petrus en Paulus te Tilburg; F. V. H. Meulemans, pastoor H. Margaretha Maria te Tilburg; C. J- A. M. Pulskens, past. te Son; J. A. v.d. Rijdt, past. O.L. Vrouw van Fatima te Eindhoven; J. A. Schraven, rector R.K. Bejaardenhuis te Helmond H. J- van Veghel, past. ie Kei donk; J. J. M. Verrijt, past. te Happen; G. J. J. M. Witlox, pastoor te Waalre. 14 juli: W. Zonneveld O.Carm., past. H. Jozef te Oss; A. J. Meijzers O.Carm., kapel. H. Jozef te Oss. 28 juli: J. H. Colen M.S-F., ass.-rector Huize De Bosch te Goirle; J. A. Ogier M.S.F., kapelaan Goddelijke Voorzieningheid te Helmond. 15 aug.: A. M. A. Brinkhoff S.J., past. H- Jozef te Nijmegen. 18 aug.; H. J. Hoek, O.Praem.. past. te Berlicum. 25 jaar priester: 31 maart: C. P. J. Bertels O.F.M., past- te Bolsward. 21 juli: J. A. H. Brouwer, jast te Lemmer (Fr.); F. A. Kolkman, past. te Zuidhorn; W. A. H Kuiper, past. te En men; Drs H. J. Meekes, past. te Wijtgaard (Fr.); W. G Nieuweboer, pa-st. te Martenshoek (Gr.); D. Th. Smit, past. te Irnsum (Fr.); A. M- M. Wagemans, pastoor te dberg 'Dr.). 25 jaar pCester: 15 juni: A. Groen, past. H. Pius X, Alphen aan den Rijn. 60 jaar priester: 15 aug., R. W J Peters, pastoor te Rijssen (O.). 50 jaar priester: 15 aug., J. J. M. Adan, em.-pastoor van Vianen; A. L. Akkerman, em.-pastoor van Hilversum (H. Clemens); Dr. J. A. H. ter Heerdt, pastoor te Vierakker; J. W. L. G. van de Loo, em.-pastoor-deken van Etten (Gld.); A. J. Schaars, em.-pastoor van Velp (Gld.); J. H. Scholte op Reimer, pastoor-deken te Zutphen; Mgr dr. H. B. Vroom, em.-leraar te Apeldoorn; J. A. Th. van Wessum, em.-rector klooster Bethlehem te Oldenzaal. 40 jaar priester: 15 aug.. J. G. A. Geelen, pastoor te De Bilt; Th. A. Nieuwstad, pastoor te Hoonhorst; Mgr. S. Visser, pastoor te Soest (H.H. Petrus en Paulus); D. van Wijk, pastoor te Kolmschaten-Schalkhaar. 16 december 1960 is het 25 jaar geleden, dat mgr. J. P. Huibers benoemd werd tot bisschop van Haarlem. 60 jaar priester: 15 aug.. M. J. J. Kammers, em.-pastoor van Leidschen- dam, St.-Liduinagestichl Schiedam; L. J. J. Smeele, em.-pastoor van 's-Gravenhage (H. Hart vac Jesus), St.-Jeroengesticht Noordwijk. 55 jaar priester: 15 aug., N. H. Aanstoots, em.-pastoor van Volendam, St.-Antoniusgesticht, N. Binnenweg 33, Rotterdam. 50 jaar priester: 15 aug., L. v d. Nouweland, em.-pastoor van Heems kerk, Kerklaan 15, Heemskerk; Mgr. W. J. Pompe, kanunnik bisdom Haarlem, em.-deken 's-Gravenhage en em.-pastoor parochie St.-Jacobus aldaar, Bilthoven; J. v. d. Sman, em.-rectór St.-Elisabeth-gesticht Amster dam; S. Willemsen, em.-pastoor parochie H. Gerardus Majella, Amsterdam, Ouderkerk a. d. Amstel. 40 jaar priester: 29 mei, J. Berger, pastoor te Oosterblokker; A. G. de Boer, pastoor te Velsen-Noord; A. Th. L. Hendriks, pastoor te Lutjebroek: J. J, H. van Kessel, em.-pastoor van Kudelstaart, Alenveltpark 1, Vleuten; Dr. J. M. H. van der Lugt, pastoor te Weesp; J. Mol, rector van de Harte- kamp, Bennebroek. 60 jaar priester: 9 juni, C. J. C. van Oerie, em.-pastoor Villapark Eind hoven, Tilburg 50 jaar priester: 21 mei, H. A. Aldenhuijsen, pastoor te Nuenen; W. H. J. Bodenstaff, pastoor te Puiflijk; G. F. L. van Erp, pastoor-deken te Wanroy: J. B. B. Goossens, pastoor-deken te Grave; G. W. v. d. Heijden, em.-pastoor H. Stephanus te Nijmegen; W. v. Hoof, em.-pastoor Biest-Houtakker, Moergestel; L. M. M. Verhoekx, rector St.-Jozef-ziekenhuis te Veghel. 40 jaar priester: 28 febr., A. E. Schelstraete S.S.S., pastoor H. Sacrament te Hatert-Nijmegen; 14 maart, J. Jorna O.F.M., pastoor te Megen; 29 mei. J. Heerkens, pastoor H. Antonius te Valkenswaard; C. A. J. v. d. Leeden, pastoor H. Hart te Groesbeek; H. G. J. Sanders, pastoor te Mariaheide; W. P. A. Sengers, rector Liefdegesticht te Helmond; L. W. J. van Teeffelen, rector Huize St.-Vincentius te Udenhout; J. G. M. Verbunt, pastoor te Steensei; J. F. A. Vogels, pastoor te Ommel; W. H. M. v. d. Waarden, pastoor Korvel te Tilburg. 40 jaar pastoor: 25 okt., F. N Mannaerts, H. Willibrordus te Tilburg. 25 jaar pastoor: 15 maart, Th. L. de Vries, St.-Petrus Banden te Oirschot, 15 april, M. I. Thomassen, Venhorst; 24 mei, F. C. van Tartwijk, Zeeland: J. C. J. Aelen, Eersel; 25 juni, H. E. van Abeelen, H. Jozef te Deurne; 9 aug., J. A. Verhoeven, Sterksel. 50 jaar priester: 21 mei: H. Bielars, emeritus te Gilze; P. J. Doens, emeritus te Oostburg; C. A. M. van Genk, pastoor te Oosteind; J. B. M. de Hoog, emeritus te Oosterhout; A. J. H. Konings, emeritus te Klundert; Mgr A. M. J. van Loon, pastoor H. Antonius te Oosterhout. 40 jaar priester: 29 mei: A. M. van Alst, rector der Eerw. Broeders te Roosendaal; J. C. Dekkers, pastoor Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Breda; J. F. Dieriek, pastoor te Aardenburg; mgr. W. M. J. ■Koenraadt, vicaris-generaal en rector van het Moederhuis Maria, Mater Dei te Breda; W. A. J. van der Maden, plebaan van de Kathedrale Kerk van de H. Barbara te Breda; A. P. J. Schoenmakers, emeritus te Breda. 60 jaar priester: 28 okt., Dr. J. L. H. J. B. Nagant, em.-leraar Rolduc, te Heerlen. 50 jaar priester: 12 maart, H. H. Brentjens, pastoor te Kessel; M. H. Cuypers, em.-pastoor van Hom, te Sittard; J. M. J. R. Klinkenbergh, em.- leraar bisschoppelijk college Sittard, te Overhoven-Sittard; 7 aug., F. J. H. Roebroek, em.-rector Koloniehuis Bunde, te Beek. 40 jaar priester: 20 maart, F. H. Bastin, pastoor te Einigliausen;- M. J. Colaris, pastoor te Maastricht (O. L. Vrouw van Lourdes); A. H. de Bot, pastoor te Neer; P. J C. de Gronkel, pastoor te Limbricht; J. P. Huve- neers, pastoor te Hoensbroek (H. Jozef); H. J. Keulen, leraar Bisschoppe lijk College te Sittard; Dr. E, M. Kruytzer, directeur Natuurhistorisch Museum te Maastricht; J J. Lucassen, em.-pastoor van Posterholt, te Horst; J, H. M. Ramaekers, pastoor te Scheulder; L. H. Steegmans, pastoor te Doenrade; H. P. H. Wonders, em.-rector Calvariënberg Maastricht, te Gennep. 50 jaar priester: 15 aug., B. J. Wirtz, pastoor te Blauwhuis (Fr.); P. J. Wirtz, pastoor te Harlingen. 40 jaar priester: 15 aug., J. B. Slosser, pastoor te Steenwijksmoer (Dr.). 55 jaar priester: 15 aug Th. A. van der Burg, em.-rector, St.-Petrus- gesticht, Berkel. 50 jaar priester: 15 aug., J. P. A. J. van den Bergh, pastoor St.-Adrianus, Naaldwijk; 17 dec., C. B. M. Wiemers, pastoor St.-Bonifatius, Rijswijk. 40 jaar priester: 29 mei, J. F. van der Kolk, pastoor St.-Petrus en Paulus. Leidschendam; C. J. Lansbergen, pastoor St.-Paulus, Rotterdam; W. P. Nijssen, Huize St.-Liduina, Rotterdam. Paters der H.H. Harten 50 jaar priester: 31 juli: dr. Norbertus Poelman, Rio de Janeiro. 40 jaar priester: 18 dec.: Isfried Meijer, Singapore; Marcellinus van Soest, Rotterdam. 25 jaar priester: 28 juli: Ludgerus Verkleij, Doorn; Reginald Riemslag, Brazilië; Edgar Jennekens, Sint Oeden- rode; J. H. L. Kengen, Goes; Theofaan Alberse, Indonesië; Guido Logger, Bra zilië; J. van Westerhoven, Valkenburg; Constantius Bokeloh, Brazilië; J. W. van Waasbergen, Nuland. 50-jarig Kloosterfeest: 14 sept.: mgr Ubald Lehman, oud-ap. vie. van de Cook Eilanden, Nw. Ginneken; Alfons Bouw meester, Hawaii; dr. Eusebius Rinkes, Rome; pater Basilius Bisschop. Nuland. 40-jarig Kloosterfeest: 16 sept.: Eligius Kee, Brazilië; Mauritius van der Veer, Brazilië; Philibertus Braun, Brazilië en broeder Antonius Bruijns, Indonesië. 25-jarig Kloosterfeest: 1 mei: broeder C. Oomen (Pius) te Londen. 9 juli: broeder A. Brouwer (Tharsi- cius) in Brazilië. 25 sept.: Matthias Schoenmaker, Wei- teveen, Dr.; Pancratius Heideman, Cook- Eilanden; Arnulf Bijmoer, Brazilië; J. Manders, Goes; Theodulus Tabak, Bra zilië; Modestus Broeken, Valkenburg; Irenaeus Lambregts, Indonesië; Pauli- nus van de Rijt, Brazilië; Arn. Groot. Lissabon; Th. F. M. van der Linden (Philippus), Sint Oedenrode; Wilfried van der Meer, den Bosch. Jezuïeten 60 jaar priester: 26 aug.: Eduardus Schröder. 50 jaar priester: 28 aug.: Carolus Derks. 40 jaar priester: 2 febr.: Alexander Cavadino Theodorus Wils. 25 jaar priester: 15 aug.: Henricus Bastiaanse; Nicolaas Brantjes; Andreas Brinkhoff; Josephus Daniels; Albertus Gerver; Christianus Jansen; Lucas Koer sen; Jacobus Sleijffers; Rudolphus van Thiel; Gerardus Vriens. 70 jaar Jezuïet: 26 Sept.: Everardus Beukers. 60 jaar Jezuïet: '26 sept.: Exc. ac Rev. Dominus Petrus Willekens; Joannes van Driel; Wilhelmus Keiler; Josephus Strick; Franciscus Rief. 50 jaar Jezuïet: 2 mei: broeder Anto nius Goeman. 26 sept.: Wilhelmus Dopheide; Gode- fridus van Gestel; Hubertus de Kuyper; Joannes Rietra; Franciscus Schröder, broeder Joannes ten Velde. 40 jaar Jezuïet: 26 sept.: Adrianus Busch; Josephus Daniels; Joannes Ger ver; Henricus Hamer; Jacobus Klijberg; Joannes van Rijckevorsel; Joannes Ros; Josephus Smits van Waesberghe; Joan nes Walenkamp; Adrianus de Wilt; Jo sephus Wijnands. 25 jaar Jezuïet: 18 maart: broeder Theodorus Janssen. 7 sept.: Gerardus Adriaansen; Joannes Bakker; Josephus Beek; Petrus Beijer- bergen van Henegouwen; Wolbertus Daniels; Joannes van Driel; Mathias Jonckbloedt; Hermanus van der Kroft; Wilhelmus Pabst; Joannes Rietmeijer. Ongeschoeide Karmelieten 25 laar priester: 10 aug.: Bruno Heu- nen, leraar Theresiacollege, Geleen. Geschoeide Karmelieten 50-jarig kloosterfeest: 25 Sept.: Pius aan de Stegge, Boxmeer; Franciscus Wi- lens, Xanten (D.); Linus Henckens, Oss. 40 >aar geprofest: 27 sept.: Caecilius Timmer. Keulen (D.); Dominicus Blo- mesath, Malang (Indon.). 25 jaar geprofest: 2 mei: br. Cyrillus

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 9