Dagblad voor Schiedam en omstreken Eu ropese neonazi's organisatie van aan het werk? Luchtvaartdelegatie naar Washington vertrokken .Verzoek om landingsrechten is redelijk en billijk" „Rassenhaat steekt weer de kop op in Duitsland Kritieke situatie is thans enigszins verbeterd Geringe medewerking van Franse autoriteiten i Staalcon fl iet Amerika na 8 maanden beëindigd Succes voor Richard Nixon ALBERT CAMUS bij ongeval gedood SPECIAAL NUMMERBORD Verkiezingen in Pakistan DINSDAG 5 JANUARI 1960 J°odse leiders reizen naar Bonn voor overleg met Westduitse regering nister hersteld 1 Spannen communisten samen met anti-Joodse rechtse fanatici? Onschuldig in de cel Geldwisselaar van f 100 beroofd liet weer NOG STEEDS UITINGEN VAN ANTI-SEMITISME TeiÜJiDE.N'.5 jaD' (RCUter' UPI) halië-Zwitserland op T.V. Staatssecretaris Stijkel vol vertrouwen DODELIJKE VAL UIT RAAM Britse pers over het anti-semitisme VRACHTVERVOER OP FRANRIJK Duizend gulden voor zeven weken Advocaatberispt Kouder Het weer in Europa nieuwe arnsc rant itische activiteit blijven Aiicf0'?.?.11 Europa, Amerika di-i Tb'' 'e^e«en zich in hoofd ai)i. "enchten over voortgezette nJbtmUiSche activiteit blijven bin- en hoofdzaak voor ,leor'e®n af. die als verklaring Voerd verschfjnsel worden aange- nj(st eerste theorie, die, zoal reerdÜ1!sesprokcn> dan toch gesugge- jj ls door de regering van de bi*" '>0"dsrepubliek, luidt, dat men j;ur e n'aken heeft met een in Oost- Duit ?a °pgezette Poging om YVest- J;enS and politiek te compromitteren. >»iti Wee(*° verklaring is, dat anti-se- DuitT6 en nationaal-socialisme in nd sterker zijn blijven voortle- Tnr 1J"nister van Buitenlandse Zaken, dioon ^Uns' heeft vandaag, na een ge- xuerkz™ TUSt van eni9e toeken, zijn aamheden hervat. De minister voor in arnbtsu>oning aan het Plein 1813te Den Haag. Zal woe,C(1b'andse Televisie Stichting 16.3o Ui;Stla« 6 januari a.s. van 11.20 van de een rechtstreekse reportage land, (|j('" !',alwedstrijd ItaliëZwitser- uitzenden te ^aPe's wordt gespeeld, Bi' deze p de Italian turovisie-uitzcnding die Dick van ft"' ®1T,roep verzorgt geeft 'n'nel commentaar. ven dan de regering te Bonn heeft willen doen geloven en dat de huidige explosie van anti-semitische uitingen is toe te schrijven aan te grote lank moedigheid bij de bestraffing van na- tionaal-socialistische euveldaden en aan het toelaten van figuren met een dubieus politiek verleden tot verantwoordelijke posten. De derde theorie, die door functiona rissen van het World Jewish Congress aan United Press International is uiteen gezet, hecht zeer veel belang aan de ac tiviteiten van de „Europese Sociale Beweging", een neo-nazistische orga nisatie, die ook bekend staat als de „Malmö-beweging". De politiek direc teur van het World Jewish Congress, A. L. Easterman, vliegt vandaag of morgen naar Bonn om de regering daar met klem te verzoeken maatre gelen van opvoedkundige en justitiële aard te nemen teneinde het neo-nazis- me de kop in te drukken. Met hetzelf de doel komt dezer dagen in Bonn de president van de Amerikaanse organi satie „B'nai Brith" (Bond tegen Las ter), Benjamin J. Epstein, aan. De fel-nationalistische oppositiepartij in Israël, de Heroeth, heeft aangedron gen op een spoeddebat in de Knesseth teneinde tot alle volkeren een oproep te richten het anti-semitisme uit te roeien. Over de z.g. „Malmo-beweging' meldt United Press International, dat deze beweging in 1950 is opgericht door de Zweed dr. Per Engdahl. (Dr Engdahl heeft intussen te Stockholm ontkend dat zijn beweging anti-semi- tisme zou propageren of bevorderen). Nationale afdelingen bestaan thans in Engeland, Duitsland, Frankrijk en Italië. De beweging heeft contacten met Amerikaanse nazi-groepermgen en met organisaties in minstens veer tien landen, die -ijveren voor een na- tionaal-socialistische „revolutie". Zij onderhoudt betrekkingen met de Brit se fascist Sir Oswald Mosley, met de Duitser Karl Heinz Priester in Wies- baden en met figuren, die vroeger pro minente posities hebben bekleed in Italiaanse en Franse fascistische or ganisaties. In Malmö zelf zetelt de „Nordische Sammlung", een organisa tie, die zegt te werken voor de in standhouding van het „biologisch erf deel van het Noordse ras". Volgens de functionarissen van het World Je wish Congress breidt de beweging zich snel uit. Verder wjjst men op het bestaan van verenigingen van oud-SS-ers Deze mensen ontmoeten elkaar in organisaties als de „Hiag" in Duits land, de „Hinag" in Nederland, „St.-Marins-fonds" in België, „Ka- meradschaftfeuer" in Oostenrijk, .Dansk Frontkaempfer Forbundet" in Denemarken. „HjelporganiBas jonen for Kirekadede" in Noorwegen en „Veljesapu" in Finland. Op het congres van het World Jewish Congress, dat gisteren te Jerusalem werd besloten, is een reeks resoluties aanvaard, waarin er o.a. bij alle lan den waar zich anti-Joodse incidenten hebben voorgedaan, op wordt aange drongen „met spoed energieke maat regelen te nemen om deze sporen van het nationaal-socialisme uit te roeien". De voorzitter, dr. Nahum Goldmann, ziet reden om te vermoeden, dat er samenwerking bestaat tussen fascis tische elementen in verschillende lan den. Een dergelijke organisatie zou mogelijk over veel geld beschikken, aangezien bekend is dat vóór de val van Nazi-Duitsland grote sommen geld uit dit land zijn gebracht. Hoewel volgens hem de Incidenten geen onmiddellijk gevaar voor de Joodse gemeenschappen betekenen, acht hij het vooral verontrustend dat de daders in Duitsland jeugdige perso nen zijn. Dr. Goldmann verklaart, dat er gevaar bestaat voor internationale spanningen en wrijving, tenzij de re gering van bondskanselier Adenauer niet alleen de verantwoordelijke ele menten straft, maar ook een uitge breid program uitwerkt om de jeugd in een geest van verdraagzaamheid en internatjonale goede wil op te voeden. Intussen hebben twee jongelui die resp. te Kassei en in Duisburg i.ijn aangehouden wegens het aanbrengen van hakenkruisen, verklaard dat zij tot hun daden waren geïnspireerd door televisie-berichten over dergelij ke incidenten. Een van hen, een vijf tienjarige, zei dat hp anti-Joodse leu zen op de woning van een Jood had geklad, omdat hij zich verveelde. De Westberlijnse wethouder voor bin nenlandse zaken, Lipschitz, heeft ver klaard niet te geloven in de theorie dat communisten verantwoordelijk zijn voor de anti-semitische daden in West- Berlljn. Hij ziet er de kleine „Liga van Nationale 'Studenten" en de „Nationa le Jeugd" voor aan, hoewel hij ook de activiteit van nozems niet uitsluit. De wethouder deelde mee, dat hij de namen van alle bij de politie be kende nieuwe nationaal-socialisten zou publiceren. Hij hoopte dat er aandacht zal worden besteed aan zijn verzoek aan de twee universiteiten in het, wes telijke stadsdeel om disciplinaire maatregelen tegen neo-nazi's onder de studenten te nemen. Hij noemde het lidmaatschap van een neo-nazis tische organisatie onverenigbaar met het studeren aan een Westberlijnse universiteit. Organisaties van studenten aan de twee universiteiten hebben uit stoting van de nieuwe nazi's gevraagd. Op 18 januari zal bij het Westberlijnse monument voor slachtoffers van de na zi's een protestdemonstratie van studen ten worden gehouden. De Duitse vereniging voor samen werking tussen christenen en Joden heeft geëist, dat voormalige leidingge vende nationaal-socialisten. die nu weer vooraanstaande posities bekle den, naar de achtergrond verdwijnen. SCHIPHOL, 5 jan. —Met het K.L.M. toestel met bestemming New York zijn maandagavond enkele leden van de Nederlandse delegatie, die van 7 janua ri af in Washington luchtvaartonder handelingen zal voeren met een dele gatie van de Verenigde Staten, naar Amerika vertrokken. De delegatie staat De Belgische autoriteiten hebben een speciaal nummerbord ingevoerd voor auto's van functionarissen van Euro pese instituten, die in Brussel zijn ge vestigd. De letters en de sterren staan op een blauw fond. AMSTERDAM, 4 jan. In de voor avond is de 30-jarige A. Klos uit het raam gevallen van zijn woning op de 2e etage aan de O.Z. Voorburgwal 83. Hü kwam terecht op de betonnen vloer van een binnenplaatsje en was op slag dood. Het huis waaruit hij viel, is het pand waar indertijd Magere Josje werd vermoord. Hij verkeerde onder invloed van sterkedrank en is vermoedelijk uitge gleden over een loper die op de over loop lag, waarna hij tegen een raam viel dat naar buiten openging. Naar de recherche meedeelt is er geen misdrijf in het spel. LONDEN, 5 jan. (Reuter) Het on afhankelijke Britse blad „The Times" schrijft vandaag over de anti-sennti- sche incidenten in vele landen dat de Westduitse regering een goed voorbeeld heeft gesteld door het nemen van strenge maatregelen. De houding van de regering wordt door de fatsoenlijke publieke opinie gesteund. In de meeste landen behoren degenen die bedreigin gen op muren hebben aangebracht en zijn weggelopen, tot een volstrekt on belangrijke minderheid. Het gaat er echter voor alle betrokken landen om met hoeveel energie wordt opgetreden tegen hun gedragingen,- zowel door de publieke opinie ais door de wet. De besmetting van de anti-semiti sche uitingen, die in Keulen het eerst zijn waargenomen, heeft zich uitge breid tot landen die er immuun voor werden geacht. Niet alleen in vele Duitse steden zijn, aldus „The Times", hakenkruisen en beledigende vyoorden aangebracht, maar dergelijke inciden ten zijn ook gemeld uit Amsterdam, Antwerpen, Stavanger. Milaan, Par ma, New York en Melbourne. Voor 1933 zouden beschaafde mensen aan dergelijke uitingen van straatjon gensachtige plagerij voorbij zijn gegaan maar na de verschrikkingen die het anti-semitisme in Europa heeft veroor zaakt, kan men ze niet zo kalm laten passeren. Maar weinigen kunnen 3'r door verrast zijn dat de rassenhaat uit de nationaal-socialistische tijd tenslotte in Duitsland de kop weer opsteekt. Het is een regel van de Jezuïeten, die 'an grondige studie maken van het mense lijk hart, dat zjj niet behoeven te vre zen de trouw te verliezen van iemand wiens opvoeding zij tot zijn zevende jaar in handen hebben gehad. Er zijn thans vele duizenden Duitsers in de bloei van hun leven die niet hun eerste zeven maar hun eerste twaalf jaar heb ben doorgebracht in een sfeer waarin gewelddaden tegen Joden werd be schouwd als een deugd. De meesten hebben het gif uit hun geest verwijderd maar er zijn er die dit niet hebben ge daan en die nu de jongeren beïnvloeden, aldus „The Times''. De „Daily Telegraph" protesteert vandaag eveneens tegen het anti-semi tisme en veronderstelt dat in Duitsland rechtse fanatici samenwerken met zeke re communistische elementen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 jan. In de moeilij ke situatie, die de laatste tijd is ont staan voor de Nederlandse wegvervoer ders die op Frankrijk rijden is van morgen enige ontspanning opgetreden nu het Franse ministerie van Verkeer een honderdtal nieuwe vergunningen heeft verleend. Per speciale koerier zijn zij vanmorgen, uit Parijs aangeko men. Door de geringe medewerking van de Franse autoriteiten, die met lede ogen het Nederlandse wegvervoer op Frankrijk zien toenemen, werd het aantal vergunningen steeds geringer, zodat cr een aanzienlijke achterstand is onvstaan. Gisteren werd een diep tepunt bereikt omdat alle vergunningen waren uitgedeeld, terwijl er geen nieu we aankwamen. De wegvervoerders moesten hierdoor vrachten aan bederf onderhevige groen ten en fruit, vlees en eieren weigeren. Vanmorgen zijn er dan honderd ver gunningen aangekomen en de Ned. In tern. Wegvervoerorganisatie (N.I.W.O.) in Den Haag staat nu voor de moeilijke taak deze te verdelen. Er zouden er op dit ogenblik minstens driehonderd no dig zijn om aan alle aanvragen te vol doen. „Hoe wij de vergunningen zullen ver- aelen, wij zullen het nooit goed doen. er blijven altijd kwade gezichten," zo zei een functionaris van de N.I.W.O. welke instantie wordt overstroomd met telefoontjes van expediteurs, die trach ten een vergunning in de wacht te sle pen. Bij de verdeling zal o.m. rekening gehouden worden met de urgentie van de verladingen. Zo zal prioriteit verleend worden aan Tot lo januari worden in geheel Pakistan gemeenteraadsverkiezingen gehouden. De stembussen zijn van bepaalde teke ningen voorzien, opdat de analfabeet de verschillende kandidaten kan onderscheiden. WASHINGTON, 4 jan. Anierika's acht maanden oude staalconflict is' maandag beëindigd, zo heeft de Ame rikaanse minister van arbeid, Mitchell, te Washington op een persconferentie meegedeeld. Beide partijen hebben ten slotte na een vergadering van 22 uren de oplossing die de regering voorge steld had, aanvaard. Op aanwijzing van Eisenhower had den Mitchell en vice-president Nixon al verscheidene weken getracht tussen beide te komen. Het akkoord zal pas na bekrachtiging door beide partijen gepubliceerd worden. De arbeiders in de staalindustrie werken al weer ge ruime tijd krachtens een gerechtelijk bevel dat op 26 januari zou verstrij ken, waarna de staking hervat had kun nen worden. Minister Mitchell onthul de dat men zonder Nixon geen oplos sing zou hebben bereikt. De vice-pre sident had een tiental vergaderingen van werkgevers en vakbewegingslei ders bij zich thuis gehouden waarop men tot de aanbeveling was gekomen die tot de oplossing had geleid. Van welingelichte zijde in Pittsburg is ge zegd, dat de regeling zeker een verho ging van de staalprijs tot gevolg zal hebben. De overeenkomst zou voor een periode van dertig maanden gelden, die 30 juni 1962 verstrijkt. Zij voorziet in een verhoging van ongeveer 39 cent per uur over deze periode. Het laatste aan bod van de staalindustrie kwam neer op ongeveer 30 -ent per uur over een periode van 36 maanden. De netelige kwestie van de arbeidsvoorwaarden is feitelijk op de lange baan geschoven. De staalindustrie had op het standpunt gestaan, dat deze kwestie een hoofdele ment van een overeenkomst zou moe ten vormen. De zaak zal, aldus genoem de kringen, aan een studiecommissie voorgelegd worden bestaande uit ver tegenwoordigers van de arbeiders en de leiding der staalindustrie. Deze com missie zou evenwel geen bindende aan bevelingen kunnen doen. Krachtens de nieuwe C.A.O. kan van loonsverho ging in de eerste zes maanden geen sprake zijn, aldus is van vakbondszij de in Washington verklaard. Op 1 juli 1961 zou een verhoging van 7 dollar cent ingaan. De maandag getroffen schikking wordt gezien als een succes waardoor de kansen van Nixon, die bijna zeker de republikeinse kandidaat zal worden voor de presidentsverkiezingen van dit jaar, stijgen. Politieke waarnemers voorzien ook, dat de geslaagde geheime onder handelingen ertoe zullen bijdragen, dat de schijnwerpers gericht worden op Ja mes Mitchell, de minister van arbeid, als republikeins kandidaat voor het vi- ce-presidentschap. Mitchell, die nauw met Nixon heelt samengewerkt om een regeling in het staalconflict te verkrij gen, is Rooms-Katholiek en vele repu blikeinse leiders menen, dat hij een te genwicht zou vormen in geval de demo cratische senator John Kennedy, die ook katholiek is, de democratische kandidaat voor het president- of vice- presidentschap zou worden. vrachten die aan bederf onderhevig zijn. De thans ontstane situatie werd al in vervoerskringen voorzien. Sinds septem ber is het Nederlandse wegvervoer op Frankrijk plotseling met ongeveer vijf tig procent toegenomen. De droge zo mer, waardoor de aanvoer van levens middelen naar Frankrijk sterk toenam, was hiervan een van de redenen. Franse autoriteiten uitten toen de klacht, dat het vervoer op Frankrijk te grote om vang aannam en men besloot toen over te gaan tot contingentering. Steeds ge ringer en steeds later werden de vergun ningen toen verstuurd. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat zal trachten aan deze eenzijdige beperking (vrachten op Nederland zijn vrij) van Frankrijk een einde te maken. 0 (Van onze correspondent) ARNHEM, 5 jan. Een 58-jarige broodbezorger uit Nijmegen krijgt dui zend gulden schadevergoeding, omdat hij zeven weken onschuldig gevangen heett gezeten, zo heeft het gerechtshof te Arnhem beslist. De man was destijds gearresteerd en ingesloten op beschuldiging van mede plichtigheid aan een aantal misdrijven. Aan deze arrestatie was zijn zoon niet vreemd. De broodbezorger kon echter dank zij een afdoend alibi zijn onschuld bewijzen, maar intussen had lijj zeven weken in een cel gezeten. Nadien wens te hij schadevergoeding tot een bedrag van duizend gulden. De rechtbank te Arnnem willigde de eis in, maar het O.M. wenste de daarin gecalculeerde post ziektekosten, die de man na zijn vrijlating heeft moeten betalen, daar van af te trekken. De zaak kwam in hoger beroep voor het Hof, waar de man liet volle pond werd toegekend, namelijk de gevraagde duizend gulden inclusief de ziektekosten. AMSTERDAM, 4 jan. Vanavond om tien uur heeft een onbekende jon geman van omstreeks 22 jaar een geld wisselaar bij een sigarettenautomaat van een winkel op de Bos en Lommer weg, de 39-jarige heer W. A. Wolfs aangevallen en beroofd van een tas met plm. 100. De aanvaller vroeg om sigaretten uit de automaat en toen de heer Wolfs hieraan wilde voldoen, kreeg hij een klap met een hard voor werp tegen zijn achterhoofd. Hij is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. onder leiding van staatssecretaris E. G. Stijkel van het ministerie van Ver keer en Waterstaat. Op de eerste bijeenkomst tussen bei de delegaties zal de Amerikaanse ver tegenwoordiging worden geleid door Douglas Dillon, onderminister van Bui tenlandse Zaken en een deskundige op economisch gebied. De heer Dillon zal waarschijnlijk niet alle conferenties kunnen bijwonen, aangezien zijn aan wezigheid in de komende dagen ook elders wordt vereist. De heer Lauren ce Vass zal dan het voorzitterschap waarnemen. In 1957 is een luchtvaartovereen komst tussen de Verenigde Staten en Nederland gesloten, waarbij landings rechten voor New York en Houston en de trajecten Curagao-Miami en New York-Curagao werden vastgelegd. De voornaamste wens van Nederland se zijde om ook aan de westkust, met name in Los Angeles commerciële rechten te verwerven, werd toentertijd door de Amerikanen niet ingewilligd. Aan het akkoord werd een briefwisse ling toegevoegd, waarbij de Neder landse delegatie, toentertijd onder lei ding van de heer Van der Beugel, staatssecretaris voor Buitenlandse Za ken. zijn teleurstelling uitsprak over het niet 'inwilligen van het verzoek in zake Los Angeles. Op grond van een clausule, in het accoord opgenomen, heeft Nederland thans verzocht met een Amerikaanse delegatie dit pro bleem opnieuw te bespreken. Van Ne derlandse zijde zal tijdens de komende onderhandelingen sterk de nadruk wor den gelegd op het feit dat internatio nale vervoermogelijkheden een wezen lijk deel uitmaken van onze economi sche activiteiten. Naar bekend hadden in 1957 slechts de Scandinavian Airlines System en de Lufthansa commerciële rechten op de Amerikaanse westkust. De West duitse luchtvaartmaatschappij heeft tot dusver nog geen gebruik van dit recht gemaakt. Sedertdien heeft Amerika ook de BOAC, Air France, Japan Air lines en de Australische maatschappij Qantas commerciële luchtvaartrechten op Californische vliegvelden verleend. De heer Stijkel, verklaarde op Schip hol dat hij op dit ogenblik niet kan overzien hoe de houding van de Ame rikaanse delegatie in Washington ten aanzien van het vraagstuk zal zijn. „De delegatie gaat in het volste ver trouwen naar Washington", aldus de staatssecretaris, „óm een redelijke en billijke zaak te bepleiten. Het zal niet gemakkelijk zijn voor de Amerikaan se delegatie om tegenover dit redelijk verlangen van Nederland doorslagge vende argumenten te plaatsen. Ik kan echter thans ook niet overzien in hoe verre onze argumenten de Amerika nen zullen overtuigen. Daarom vind ik het juist de komende besprekingen on bevangen tegemoet te zien. Voorts heeft Nederland steun uit brede kringen in Californië, met name in Los Angeles, ten gunste van het verzoek aan de K.L.M. landingsrechten te geven." Staatssecretaris Stijkel hoopt op 18 januari in Nederland terug te zijn, om dat hij dan aanwezig moet zijn op een bijeenkomst van de raad van ministers van de EEG, waarbij transportvraag stukken aan de orde komen. (Van een verslaggever) AMSTERDAM 4 jan. Het Hof van Discipline heeft i.hoger beroep de uit spraak van de Raad van Toezicht van de Orde van Advocaten tegen mr. R. Kokosky bevestigd. Mr. Kokosky is de raadsman van de familie Meulenbelt. In de affaire-Meulenbelt heeft mr. Ko kosky volgens de uitspraak „op onge oorloofde wijze de aandacht op zichzelf gevestigd of doen vestigen". Daarmee heeft hij gehandeld in str.'i met de ge bruiken en het aanzien van de advoca- tenstand. Het Hof van Discipline heeft mr. Kokosky voor zijn handelwijze be rispt. PAKIJS, 4 jan. (UI'I AFP) De Franse auteur en Nobelprijswinnaar Al- bert CamuS is maandagmiddag om streeks twee uur te La Chapelle Chain- pigny in het departement Yonne, on geveer honderd kilometer zuid-oostelijk van Parijs, bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Camus bereikte de leef tijd van zesenveertig jaar. De wagen, waarin Camus reed werd bestuurd door Michel Gallimard, een lid van de bekende Franse uitgeversfa milie. Diens toestand was maandag avond ernstig. De echtgenote van de uitgever en diens 18-jarige dochter, die zich eveneens in de wagen bevonden, lie. pen kneuzingen op. De drie gewanven zijn in het ziekenhuis te Montereau op genomen. De oorzaak van het ongeval is vol gens de politie het springen van een band bij hoge snelheid. De wagen is van de weg afgeraakt en tegen een boom gereden, die de auto aan de kant waar Camus zat heeft vernield. De mo torkap van de wagen werd dertig me ter van de plaats van het ongeval te ruggevonden. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk in het zuiden van het land nog wat motregen. Morgen op klaringen en droog weer. Matige tot zwakke noordwestelijke wind. Van nacht plaatselijk mistbanken. Kou- der. Zon: 8.48-16.44. Maan: 12.33-1.15. DE BILT, 5 jan. Verwacht wordt dat een hogedrukgebied morgen op de Noordzee zal aankomen en de rol van het hogedrukgebied boven midden-Eu ropa zal overnemen. De wind draait daardoor in ons land naar de noord- hoek terwijl de zachte lucht wordt ver vangen door aanzienlijk koudere. De bewolking zal afnemen en de opkla ringen kunnen morgen de overhand krijgen. Station Weer max mm neersl temp temp aigel. Den Heidei geheel bew. Vpenburg zwaar béw. Vlissmgen geheel bew. EeJde regen De Biit motregen Twente motregen Eindhoven motregen Zd.-Limburg motregen Stockholm regen Oslo geheel bew. Kopenhagen regen gisteren 8 7 10 8 Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Wenen Innsbruck Athene Rome Mallorca motregen geheel bew. motregen mist motregen onbewolkt geheel bew. mist onbewolkt mist geheel bew. geheel bew. zwaar hew. onbewolkt onbewolkt 10 9 7 8 7 9 10 1 6 5 12 9 10 6 12 17 5 9 5 10 5 6 16 7 9 8 1 4 4 10 9 10 4 11 7 3 -1 -2 -1 4 -1 8 6 3 24 uur 1 2 2 1 2 0.4 1 0.1 0.2 3 0.3 0.1 1 1 0 1 0 0 0 0.1 0 3 0 0.4 0 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1