CONTACT WAT EEN GELUK" VOOR RUDI CARRELL m VREUGDE IN HILVERSUM LIGA, MINISTER LUNS KLAAGT OVER TE VEEL WERK D Khroesjtsjev: Gronchi is een realist tacht op duikboot duurt voort RUDY CARRELL OMEGA - 9.35.259 HH - u Van Hemerts derde succesliedje E|WE Kolossale sneeuwruimer WOENSDAG 10 FEBRUARI 1960 PAGINA 7 1*) ?ai Vanavond Een ouderwetse radio? En nog helemaal geen televisie? Wij adviseren U graag en goed! óók voor radio en TV allicht al ontsnapt Uit Argentijnse baai? Na interview met Massu Rode Hand bedreigt journalist Kempski Ook in de fles Lost geheel op Drie gewonden Auto met vaart van 100 km tegen boom Om wielrijder te ontwijken Wijntanker bij San Francisco in nood Buitenlandse Zaken in Tweede Kamer „U speelt schaak op een dambord!" Voorkom griep en bestrijd griep met WITTE KRUIS DE -echte PIJNSTILLER Baas boven baas Ermelo wil Ermelo blijven Harderwijk en Nunspeet zouden Veluws dorp gaan opslokken - „Vernederende figuur" VJ m 1Smmèè i S* i Oma Geesje kaart nog Voettochf Den Bosch Gouden narrekap Drie mille voor idee 9s Lands Kroniek (Advertentie) AMSTERDAM, 10 febr. Gisteren- vpnd mochten wij dan weer de natio- 3{e finale van het Eurovisie-songfesti- 3' beleven. Het ging er dus om wie j e'k liedje straks, op 29 maart, in jonden zal gaan zingen op de interna- '°nale finale. "elnu, men weet het on- setwijfeld v, .1, dat zal Rudi Carrell we- jfb met een chanson van Willy van fiemert (tekst) en Dick Schallies (mu- ®k), getiteld ,,Wat een geluk". Men zich wellicht herinneren dat beide |ren ook vert-twoordelijk waren voor Een beetje", waarmee vorig jaar Ted- 7 Scholten-triomfen vierde. Het moet chter gezegd dat zij met „Wat een ?eluk" een aanzienlijk betere prestatie 6bben geleverd; en dat geldt dan met jame voor de tekst. Het gaat hier in- t.6rdaad om een alleraardigst gevalle- A' dat naar de „factuur" gemeten dunkt ons, ietwat Franse inslag '®eft. En dat kan op het terrein van vederlichte muze dan zeker geen T'aad. Wat overigens niet wegneemt ?at „Wat een geluk". Nederlands ge- °eg is om representatief te zijn. Men heeft dus, menen wij, met het nderhavige liedje een gelukkige greep S®daan. En in ieder geval Was het zo, dit zerkje veruit het beste was van 7 acht, die gisteren door zestien ver- chiliende solisten ten gehore werden ^bracht. Gelukkig zagen de her en der 7er het land verspreide jury's dat ook JJ en zij wezen het dus met grote ^eerderheid van stemmen als het be loonde aan. tedere andere keuze was jrPPaald een ramp geweest. Wij willen de onderhavige, betrekkelijk joyeu- gang van zaken geen kniesoor we- maar w j voelen ons toch wel min meer verplicht vast te stellen dat E'er het algemeen het peil van de 'Ehgstukjes zeker geen hoog, en zelfs ueh Rauwelijks aanvaardbaar, peil „reikt. Wij mogen althans niet denken ?ah narigheden als: „Ik was met va- „ahtie in Italië, genietend van zon en bituur". ..Goed. „Wat oen geluk" was dus ver lat het aanlokkelijkste chanson. Daar yas verder alleen nog de vraag wie het b Londen ten gehore moest gaan bren- 5®n. Dat de speciaal daarvoor gevorm- ij6 jury van deskundigen daarbij haar jEhze bepaalde op Rudi Carrell lag, J®ar onze smaak, ook voor de hand. 7* liedje leek hem op het lijf geschre- I6h. Al moeten wij daarbij aantekenen Anny Palmen de rivale van t-arrel] het niet zo heel veel minder peed. Hoe dat zij, ook psychologisch 5ezien is het misschien niet zo gek 'i,bt wij nu eens met een man op de JJ'ornationale songfestival-,,markt" ko oien. - "Wat een geluk" dus voor Rudi Car- {v'l en, in jkere zin, ook voor ons. uet zou ons niet verbazen als hij straks n Londen met zijn liedje hoge ogen ging gooien. H. Hn. Rudi Carrell met naast zich de andere vertolkster van het liedje „Wat een geluk", Anny Palmen. HILVERSUM, 10 febr. De VPRO- televisie zendt vanavond een medisch programma uit, waarin de heer A. C. van Swol, arts, het menselijke oog en enkele van zijn afwijkingen zal bespre ken. Tevoren treden Jetty Paerl en Kees Bantzinger op in de Singer Con certzaal te Laren met een programma van liedjes en tekeningen. De avond begint met een op telerecording vast gelegd programma, waarin de journa list Ernest Dixon, die jarenlang met zijn vrouw onder de Skolt-Lappen in het noorden van Finland heeft gewoond, iets van zijn ervaringen vertelt, waar na S'mon van Collem in zijn rubriek „De Oude Draaidoos" een verkeersfilm uit 1920 en fragmenten uit muziekfilms met Fred Astaire en Ginger Rogers vertoont. In het radioprogramma van de NCRV kan men vanavond luisteren naar het Omroep Orkest onder leiding van Henk Spruit, dat met medewerking van de klarinettist Gijs Karten werken van Grétry, Debussy en Franck uitvoert. Aan het serieprogramma „Zingt al wat ademt den Here" onder redactie van Kees Deenik, dat is opgenomen in de Onze Lieve Vrouwenkerk te Steenwijk, werken vanavond mee Lucie Berthauer, sopraan, Bindert Posthuma, orgel en een zanggroep. Later on de avond speelt het Fine Arts Quartet het Strijkkwar tet in F. opus 96 van Dvorak. De VARA zendt vanavond „De Cel list" uit, een komisch hoorspel van Nick Funke-Bordewijk, een dochter van de bekende romancier F. Borde- wijk. In het ladioconcert van het Om roeporkest, dat daarna volgt, wordt een Frans operaprogramma uitgevoerd. On der leiding van de Franse dirigent Al- bert Wolff worejen fragmenten gespeeld uit opera's van Aubert, Meyerbeer, H. Levy, Imbroise Thomas en Massenet. Solistische medewerking wordt ver leend door de bas Joseph Rouleau. HILVERSUM, 10 febr. Rudi Car rell, Willy v. Hemert en Dick Schal lies kwamen gisterenavond in het AVRO-restaurant handen te kort om de vele gelukwensen in ontvangst te nemen. Het was een feestelijk slot van een niet minder feestelijke uit zending. „Ik vind het liedje bijzonder leukt Het, heeft een vlotte tekst en de melodie ligt in het gehoor", aldus Rudi Carrell. Hij voegde er aan toe dat hij er hard op had moeten stu deren, zo hard zelfs dat op een ge geven moment zijn vrouw het melo dietje niet langer kon aanhoren. Ru di Carrell, zoon van de cabaretier André Carrell, is 25 jaar. Als jongen van 18 jaar stond hij voor de eerste maal op de planken. Hij woont thans met zijn vrouw en dochtertje in Loos- drecht, maar is weinig thuis want hij treedt bijna overal in het land geregeld op. Hij zingt niet alleen maar schrijft ook teksten en verzorgt cabaretprogramma's. Men kan hem ook regelmatig beluisteren in het VA- RA-programma Week in week uit. Willy v. Hemert was tijdens de uit zending niet in de studio aanwezig. „Ik heb het festival thuis op het beeld scherm gevolgd. Dus in de huiselijke sfeer. Maar toch onderga je op de een of andere manier de spanning. Het is net als bij een roulette. Ik denk er ook niet aan om op 29 maart naar Londen te gaan en zal de resultaten ook wel op het beeldscherm merken". Willy v. Hemert had dit liedje wel een kans ge geven. „Ik heb in mijn leven ongeveer een 1200 liedjes geschreven", aldus Van Hemert. „Heel veel destijds voor het bonte dinsdagavondprogramma van de AVRO". In zijn woning in Blaricum staat geen piano. Hij krijgt de mu ziek thuis gestuurd en neuriet dan het wijsje voor zich heen en dan, zo ver telt hij, ja dan valt je plotseling de tekst in. Hij was ook de schrijver van de liedjes „Net als toen" waarmee Corrie Brokken het Eurosongfestival won cn van „Een beetje" waarmee Teddy Scholten het vorige jaar succes boekte. Willy v. Hemert is niet onte vreden over het succes dat „Een beet je" heeft gehad. In het eerste halfjaar Advertentie V'- Je Withslr, 32, Rotterdam Amsterdam, Arnhem, Breda, leiden U^LENOS AIRES, 10 febr. (Reuter- triV-- Nabij de Golfo Nuevo, de Ar- hic'hfi"se baai waar sinds tien dagen V wordt gemaakt op een duikboot l»ev onbekeiido nationaliteit, zijn depots 'bit0".'.'®", waarvan wordt aangenomen 'M zijn aangelegd ten behoeve van |,'ch(enianninB van duikboot. Deze be- tkomstig van plaatselijke rar bevp /-'°ns' zÜn n',;t van officiële zijde dAP'Sens genoemde radiostations zijn bootUndigen van oordeel, dat de duik elen» Wellicbt al is ontsnapt, daar de 8r0 ïe.van de monding van de baai zo bon is dat dieptebommen niet tot de L'nif01 uitwerking zouden hebben, maar de ril "ress International meldt dat u'kboot ich nog steeds in de baai W,Nt- In Argentijnse marinekringen Oia °"op gewezen dat het er alleen vaa om Saat de identiteit van het ^tuig vagt te steiien Dt omgeving Vre at 's nachts verlicht omdat men Veo dat duikboot ln de nacht bo- -w^ater komt en zal pogen te ont- b')rnJien- Mer neemt aan dat diepte- van T'en de toren hebben beschadigd tvveef duikboot nadat het schip ook al het tre£fers ou hebben gekregen toen s°hiir,»g boven water was. De duikboot te behK u h d diepste punt van de baai Var, uben opgezocht en nu op een diepte gen ®Kentig tot honderd vadem te lig- aldus ÜPI. JtiUn!ne?s een gisteren uitgegeven com- s®heó is de Golfo Nuevo voor alle S A^n verboden, behalve voor die van Argenttjnse marine. FRANKFURT, 10 febr. ftJ.P.I.) Het socialistische Bondsdag-lid Hans Jurgen Wischnewski heeft verklaard dat hij en vier Westduitse ournalisten anonieme brieven en telefoongesprek ken hebben ontvangen waarin hun wordt meegedeeld dat de Franse ter reurorganisatie „De Rode Hand" hen met de dood bedreigt. Een van de be dreigde journalisten is Hans Ulrich Kempski, de man door wiens vraagge sprek met generaal Massu en het daar op volgende ontslag van Massu de mui terij van Algiers ontstond. De politie te Bonn heeft meegedeeld dat gepoogd wordt na te gaan waar de celefoon-e- sprekken vandaan zijn gekomen. Bovendien heeft de directie van de „Oldenburg-Portugal rederij" te Ham burg eigenaar van de „Bilbao" die met een lading munitie vqor Marokko aan boord in de Middellandse Zee door Franse oorlogsschepen is aangehouden, dreigementen ontvangen. Er zouden nog meer mensen op de lijst van „doodskandidaten" staan welke opge maakt is door de Franse terreurorga nisatie. eens een afdeling van het „Deu- xième bureau" (de Franse militaire inlichtingendienst) Bovendien heeft de „Frankfurter Rundschau" het dreigement ontvhngen dat er „letsel zou ontstaan" als het dagblad de lijst van „De Rode Haijd" zou weigeren te publiceren. Het blad heeft de lijst niet gepubliceerd en heeft geweigerd mee te delen welke personen of ondernemingen erop ver meld zijn. HULST. 9 febr. Vanmiddag is op de rijksweg Hulst-Perkpolder de 44-ja- rige mevrouw Smit-de Block uit Ter hole, moeder van drie kinderen, door een auto gegrepen en gedood. nadat het liedje was uitgekomen, zijn er 30.000 grammofoonplaten van verkocht. Dick Schallies was ook de componist van „Een beetje". „Het is wel toevallig dat, Willy en ik het nu weer samen zijn", aldus de bescheiden pianist van het Metropole Orkest. Dick Schallies is Amsterdammer, volgde in de hoofd stad lessen aan het conservatorium, werkte bij verschillende ensembles zoals o.a. dat van Johnny Ombaeh en is thans pianist in het orkest van Dolf v. d. Lin den. Lukt het Rudi Carrell Nederland in Londen op 29 maart de eerste plaats te bezorgen, dan kan hij met recht zeggen, en eveneens Willy v. He mert en Dick Schallies: „Wat een ge luk". Advertentie zingt „Wat een geluk' natuurlijk op Uitgebracht door Dureco - Amsterdam VELSEN, 10 februari. - Gistermiddag kwart over zes stak een van de Spaarn- dammerweg komende wielrijder de Rijksweg Amsterdam-Velsen over om het rijwielpad te bereiken. Hij werd bij het achterwiel gegrepen door een uit de richting Amsterdam komende personen auto, die met een snelheid van 100 km reed. De bestuurder van de auto zag de wielrijder pas op het laatste moment. Hij haalde naar links uit, kwam in de berm terecht en vloog in volle vaart tegen een boom De beide inzittenden uit Egmond aan Zee werden gewond. De bestuurder had een wond aan het rechteroog en. klaagde over pijn jn zijn borst, terwijl zijn passagier gewond werd aan zijn neus en een pijnlijke enkel kreeg. De wielrijder klaagde over pijn in knie en liesstreek. De beide inzittenden van de auto wer den door de ongevallendienst naar het Antonius Ziekenhuis en vandaar naar huis vervoerd. De wielrijder kon meteen naar huis vervoerd worden. Auto en fiets werden zwaar beschadigd. Een kraanwagen heeft de brokken wegge haald. SAN FRANCISCO, 10 febr. (Reuter) In de nabijheid van deze stad is gisteren een groot tankschip met bijna tien miljoen liter wijn aan boord in noord komen te verkeren. De 8.522 ton metende „Angelo Petri" kreeg in zwa re zee motorstoring en dreef op een zandbank. De „Angelo Petri" was met Californische wijn op weg naar Caraïbi- sche havens en de Amerikaanse oost kust. Veertien van de veertig bemannings leden zijn met een hefschroefvliegtuig van boord gehaald. De reddingsoperatie werd toen stopgezet omdat de kapitein van het schip van oordeel bleek te zijn dat het kon worden gered. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 9 febr. Mr. Luns heeft zich tijdens het debat oyer zijn begro ting, die de Tweede Kamer heeft goed gekeurd, beklaagd dat de verantwoor delijkheid voor de minister van buiten landse zaken in Nederland hem boven het hoofd moet gaan groeien. Het ter rein van werkzaamheden breidt zich steeds meer uit. De bewindsman gaf een overzicht vail die bemoeiingen. „Wij ne men deel aan series activiteiten in lan den die steeds meer van verstrekken de politieke en economische betekenis worden in het Midden-Oosten zowel als in zuid-oost-Azië, in Afrika zowel als in Zuid-Amerika. De minister wierp de vraag op, of de bestuurlijke organisa ties zich in Nederland wel hebben aan gepast aan deze nieuwe situatie. Dr. Pa- tijn (PvdA) had wel gevoel voor de klacht van de bewindsman, maar hij zag de schuld in een gebrek aan corre latie en aan leiding van de minister president. „Nodig is dat het primaat van de buitenlandse politiek duidelijk wordt gemaakt", aldus de heer Patijn. Minister Luns vond de beschuldiging van dr. Patijn dat hij niet voldoende in Brussel aanwezig was bij de besprekin gen over de Europese gemeenschap en dat daaruit een gebrek aan belangstel ling zou blijken, zeer onbillijk. „Anderen zijn meer afwezig dan wij". De socia listische woordvoerder zei dat de be windsman een „kortebaan politiek" voerde en te veel nationale belangen naar voren bracht, waarop de minister antwoordde: ,,u speelt schaak op een dambord". Hü deed bij herhaling moeite om de oppositie duidelijk te maken dat Neder land geen slechte naam verdient in de gemeenschap van de zes landen, zoals van Belgische en Franse zijde onlangs is gesuggereerd. Het Belgische conser vatieve blad „La Libre Belgique" heeft o.a. beweerd dat wD tegen de uitbrei ding van de Europese gemeenschappen zouden zijn. Als voorbeeld hadden de kranten Griekenland genoemd. Nederland heeft inderdaad gewaar schuwd, aldus mr. Luns, dat de toe treding van dat land na de vooraf gaande onderhandelingen, thans op ba sis van een mandaat diende te ge schieden: „Maar wU hebben een heel wat erger staaltje van gebrek aan Europese geest meegemaakt van de zijde van Frankrijk, welk land gewei gerd heeft om zelfs maar het eerste contact met de Antillen toe te staan, met het doel dat dit deel van het ko ninkrijk zich met de Europese ge meenschap gaat associëren". Mr. Luns verzette zich tegen de mo- tie-Wierda (PvdA), die zich wil richten tegen de Franse proefexplosies in de Sahara. De minister zei dat deze proe ven op veel grotere afstand en in veili ger omgeving geschieden dan die van Rusland, Amerika en Engeland. Men kan Frankrijk niet het recht ontzeggen om proeven te nemen als men er zelf mee doorgaat, aldus de bewindsman. Nederland zal do steun aan het specia le fonds van de V.N. weer op 9.2 mil joen gld. brengen, terwijl de Europese beweging in Nederland dit jaar nog een subsidie zal ontvangen van f 20.000 (tot dusverre 9000 per jaar). Dè minister hield de Kamer de natio nale produktie per hoofd in de geïndus trialiseerde landen voor ogen. In 1957 was dat 1305 dollar per hoold. In 1965 zal het tot 1730 dollar gestegen zijn ter wijl in de onderontwikkelde gebieden een stijging van 125—150 dollar zal op treden. Het is volgens mr. Luns duide lijk dat de tegenwoordige steun aan deze gebieden zo laag is dat onafwend baar een catastrofe moet volgen wan neer wij deze niet belangrijk opvoeren. Over de oost-west verhouding waren de minister en zijn staatssecretaris bei den niet optimistisch gestemd. Funda menteel is er niets veranderd. Tot de communist Bakker, die erop wees dat de Sovjet-Unie dan toch maar 1,2 mil joen soldaten naar huis had gestuurd, zei mr. Luns: „Dat is een klein reken sommetje. Men heeft er zo'n grote overmacht dat er nog honderdduizenden meer kunnen worden ontslagen en dan is men ons nog verre de baas". Volgens mr. Van Houten blijft Neder land met andere Europese landen op het standpunt staan dat de gehele kwestie West-Duitsland moet worden geregeld en niet Berlijn apart. Hij vond het in het licht van de dreigingen van het communisme die zich meer van het militaire naar het economische terrein bewegen, absoluut nodig dat het westen een steeds krachtiger eenheid gaat vor men, en dat ook de defensie-inspanning wordt opgevoerd. Advertentie P en van de laatste dagen van vo- rig jaar werd Ermelo opge- senrikt door de mededeling, dat Har derwijk het 15000 inwoners tellende dorp met de buurtschappen zou op slokken. Een klein stukje zou nog overblijven, doch worden gevoegd bij Nunspeet, met welke plaats Ermelo braaf een symbiose vormt. Want bei de dorpen zijn één gemeente en de zetel is zelfs gevestigd in Nunspeet. De naam Ermelo zou echter voor goed van de landkaart verdwijnen. Is het een wonder, dat een Ijlings gevormd actiecomité in een dezer dagen tot de burgerjj gericht manifest spreekt over „een vernederende onaanvaardbare fi guur"? De herinnering aan vroegere tijden komt boven, toen Ermelo even als Putten en Doornspijk een Scholt- ambt was, dus een eigen rechtsge bied. Binnen het gemeentelijk territoir van nu, reikend dus tot Nunspeet, vormt Harderwijk eigenlijk maar een enclave. Goed. uit heel dat gebied van de Noord-West-Veluwe hebben Harder wijk en Elburg, dat Doornspijk krijgt als de plannen doorgaan, zich ontwik keld tot Hanzesteden en Harderwijk is de laatste jaren naast verzorgingscen trum steeds meer een industrie-ge meente geworden, Ermelo gunt dit Harderwijk van harte, maar het vindt, dat men de expansie niet moet over drijven. Geen randstad als in het wes ten. Zeker mag dit niet ten koste gaan van een andere gemeente zo wordt geredeneerd die haar eigen boon tjes kan doppen en als recreatie-ge bied tegenover heel het land een spe ciale taak heeft. In de zomermaanden is de bevolking van Ermelo door de aanwezigheid van vakantie-gasten im mers verdubbeld. Naast de landbouw is het vreemdelingenverkeer een bron van bestaan en er is net genoeg in dustrie om de werkloosheid volkomen buiten de deur te houden. De opvatting van Ged. Staten van Gelderland, dat de bestaansbronnen van Ermelo en omgeving voor een groot deel. buiten het eigen gebied zou liggen, wordt dan ook bestreden. Er melo trekt juist werknemers van bui ten de gemeente aan, waarbij verwe zen wordt naar het bestaan van vele gestichten en de aanwezigheid van het autobussenbedrijf: de VAD met onge veer 250 man personeel. Om Harderwijk een krachtig regio naal verzorgings-administratief- en cultuurcentrum te doen zijn, acht het actiecomité, waarin tal van verenigin gen, corporaties en de kerken verte genwoordigd zijn, het allerminst nodig, dat Ermelo wordt ingelijfd. Men vreest, dat het grenswpzigingsvoorstel gedoodverfd ais een zéér onrijp ini tiatief de goede samenwerking tus sen de gemeenten op de Noord-West- Veluwe leljjk in gevaar brengt. Men kan er nog in komen, dat Nunspeet graag zelfstandig wordt. In 1956 be sloot de gemeenteraad zelfs om Nun speet en Ermelo te scheiden, waar mee Ged. Staten akkoord gingen. Het voorstel is in Den Haag nog tot wet uitgegroeid, doch in portefeuille geble ven. Wij hebben zo het idee, dat 4 maart in de raadsvergadering van Ermelo, waarin het vraagstuk der grenswijzi ging aan de orde komt, enige harde noten gekraakt zullen worden. ÊÊe oudste „loontrekker" van ons land is vermoedelijk „generaal" P. F. Bulter s in O verveen, opzichter der landerijen van het Sint Elizabeths Gasthuis, en niet de heer A. van Leeu. wen in Delft, negentig jaar oud en nog altijd als timmerman in dienst van de oliejabriek daar ter stede. Dezer dagen publiceerden wij in enige van onze edities een foto van de heer Van Leeu wen en prompt blijkt nu, dat hij het toegekende predicaat „oudste loontrek ker" niet mag voeren. De heer P. F. Bulters, geen onbe kende in Overveen, is bijna een jaar ouder dan de Delftenaar. De „gene raal", zoals de martiale Overvener ge- noemd wordt, hoopt 26 maart de leef tijd van 91 jaar te bereiken. Hij is nog altijd actief in zijn functie van op zichter van het Haarlemse „Groote 6ÉÉÉÉÉÉÉ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Gasthuis", bezoekt regelmatig de pach ters, bespreekt hun belangen en die van zijn mandataris, is nog altijd voorzitter van het armbestuur vg.n de parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen in Overveen en collecteert zondag- aan- zondag trouw tijdens de H. H. Missen. Niemand, die dat vreemd vindt. Slechts enkelen weten, dat de „generaal" tegen de 91 loopt. Men zou het hem niet aanzien. Daarom verwondert het ook niemand, dat hij altijd één der laatsten is, die na parochiefeestavonden, vaak lang na middernacht, huiswaarts keert. Hij is een notoir-goed domino-speler. Maar, wie weet, is er elders in het land een nog oudere „loontrekker"? Baas boven baas. De hobiy van Oma Geesje Suu- renbroek, die drie jaar in het Rusthuis „Schoonoord" woont, is bridgen. Veel gelegenheid om haar kaartje te leggen is er niet, want er zijn in Schoonoord geen partners en tegenstand!rs te vinden. Maar direc teur G. Mu'der vond er toch wat op om Oma haar partijtje bridge te la ten spelen. Hij schreef in op de brid ge-drive, die door de Ned. Bridge-Bond werd georganiseerd. De heer Mulder werd partner en de dames Broers en J. Sluis, markten het koppel vol. Oma, die 81 jaar is won, d.w.z. zij werd met dc heer Mulder eerste in de afd. N d-Zuid met 308 punten. Nummer 14 in de afd. Oost-West be haalde 295 punten. En nu maar af wachten hoe de strijd in de andere afdelingen is verlopen. De analyse van de Ned. Bridge-Bond toonde aan dat ze volgens de kunst gespeeld had. Maar Oma Geesje is dan ook geen beginnelinge in dit spel, want in 1947- 1948 won ze het Avro-bridgetoernooi in Kras .e A'dam en in 1952-1953 dat te Arnhem. Voor de Voettocht Den Bosch, die dit jaar (van 21 t.m. 24 april) voor de derde keer georgani seerd wordt door de Pax Christi Bewe ging in Nederland, bestaat weer grote belangstelling. Reeds meer dan dui zend eindexamen-kandidaten van gym nasium, H.B.S., Kweekschool en semi narie hebben hun inschrijfformulier gezonden naar de Stichting Voettocht Den Bosch, Wüstelaan 59, Santpoort. Onder hen bevinden zich zelfs ook drie Vlaamse groepen, n.l. uit Antwerpen, Gent en Brussel. Wie zich nog niet heeft aangemeld en wel wil meelopen, moet haast maken. De inschrijving sluit maandag 15 februari a.s. e kunst van het carnavalsvieren verstaan de narren van de ver schillende Limburgse vasten- avonds-vastendommen het best in hun eigen omgeving. Dit feit verklaart waarom tot nu toe nog nooit een, wat wjj zouden wil len groot-Limburgse carnavalsmani festatie is gehouden. In dit gemis is r iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiii A e technische outillage van Schiphol is verrijkt met een nieuwe sneeuw- ruimer, een enorme kolos, die per uur 7600 kubieke meter sneeuw kan verzwelgen. Met behulp van deze H oliebolle gijs is zelfs de langste en breedste landingsbaan van Schiphol binnen het uur vrij van sneeuw. Een vijf meter brede ruimschuif, waarin vervaarlijke messen met grote snelheid rond draaien, zuigt dc sneeuw via twee kokers op en blaast de sneeuwmassa vervolgens een enorm eind, desnoods vijftig meter, opzij. De wagen wordt automatisch bestuurd en bediend. Het gevaarte, dat negen meter lang en drie meter breed is, is door een Duitse firma vervaardigd, maar gekocht via een importeur in Hoofddorp, de heer J. W. van Driel. Schiphol's adjunct-directeur, de heer S. de Mul, noemde het bij de officiële overname verheugend, dat de luchthaven door deze transactie iets goed kan maken van de last, die zij de omliggende gemeenten vrijwel dagelijks aandoet. De kostbare sneeuwruimer is voorlopig veilig opgeborgen bij zijn kleinere broertjes en zxisjes in een van Schiphors garages. Schiphol's „meteo" verwacht voorlopig nog geen sneeuw. Erven, de beste. dinsdagavond evenwel voorzien. Op initiatief van de meer wetenschappelij ke carnavalist van Limburg, de Maastrichtse leraar drs. F. Neu, is in het kolderiek versierde Staarge- bouw' van Frans Priem in Maastricht de eerste Limburgse carnavalszitting gehouden. Aan dit provinciale festijn werkten volleerde vastenavondvier- ders van de voornaamste carnavals- rijken mee. De voornaamste ambassadeurs van de kolderieke dwaasheid waren de vier Limburgse buutteredner-kam- pioenen: Lambert Erven uit Vaals, Hans Steltzman uit Kerkrade, zijn plaatsgenoot Sjaak Janssen en Fred Ruyten uit Swalmen. De vier bonden met elkaar de strijd aan voor de titel „kampioen -r kampioenen", met als beloning een gouden narrekap. Naar het oordeel van de jury en stellig ook van de honderden klappende en schoenkelende carnavalisten in de zaal kwam voor de titel niemand an ders dan de drievoudige kampioen uit Vaals, de 37-jarige kastelein Lambert Erven, in aanmerking. Hij ging op de schouders ran zijn vurige supporters en moest zich aan een grootse hulde onderwerpen. De beschermheer van de avond, .r. W. Baron Michiels van Kessenich, burgemeester van Maas tricht, overhandigde hem de gouden narrekap er hü kreeg voorts nog een gouden herinneringsmedaille. Alle pre sidenten van de aanwezige raden van elf onderscheidden de sympathieke winnaar met de hoogste carnavaleske decoraties. Ie 34-jarige heer A. L. H. Ubaghs uit Nieuwstad (Limburg) heeft uit handen van hoofddirecteur j')r- A. G. v. Riemsdijk van Philips Neder land 3000 ontvangen voor een idee. Daarmee verwierf hij de hoogste be loning, welke bij deze NV tot dusver re via de ideeënbus is uitgereik-, heer Ubaghs, die radio- en ty-monteur is van de technische dienst in de Sit- tardse vestiging, stelde een verbete ring voor in het schakelschema yan een bepaald tv-apparaat. Hü ont\ ,ng tevens een verguld zilveren idee-insig ne met briljant voor „toewijding en vernuft". Tabletten, poeders of cachets! EINDHOVEN, 9 febr. Het Bra bants Orkest, dat in mei zyn tienjarig bestaan hoopt te vieren met een gala concert in Breda, heeft een uitnodiging ontvangen om drie concerten in Duits land te geven. Het eerste concert wordt in juni in Aken gegeven. Daarna vol gen concerten in Keulen en Dusseldorp. MOSKOU, 10 febr. (Reuter, U.P.I.) President Gronchi van Italië heeft gis teren zijn besprekingen met de Sovjet leiders in het Kremlin besloten. Hij brengt vandaag een bezoek aan Lenin grad en morgen zal hij naar huis te rugkeren. In een na afloop der ■bespre kingen uitgegeven communiqué wordl verklaard dat beide partijen de inter nationale toestand hebben bestudeerd en hun standpunten vergeleken. Men geeft uiting aan het vaste geloof dat algemene en volledige ontwapening on der toezicht de veiligste manier is om de vrede te bewaren en te ver sterken en dat resultaten bij de ont wapening het vertrouwen tussen de sta ten zouden helpen vergroten. Men con stateert een gunstige ontwikkeling van de handel. Er werd besloten tot een nieuwe procedure voor het verlenen van visa ter vergemakkelijking van het rei zen van zakenlieden en toeristen naar beide landen. Voorts werd in het Krem lin een overeenkomst getekend waarin de basis wordt neergelegd voor Ita liaans-Russische samenwerking op het gebied van kunst, wetenschap, techniek en sport. De overeenkomst voorziet in de uitwisseling van geleerden, studen ten, journalisten en wetenschappelijke en technische documenten en gegevens. Premier Khroesjtsjev heeft gister avond op een receptie verklaard dat er geen meningsverschillen tussen de staatslieden van beide landen zijn die de ontwikkeling van vriendschappelijke betrekkingen behoeven te verhinderen. „Ik heb de indruk dat de president van Italië een realist is en voorstander van de vreedzame regeling van internatio nale problemen", aldus de premier. President Gronchi heeft gisteravond nog een televisietoespraak gehouden. Het Italiaanse staatshoofd merkte o.m. op dat een op de tien Italianen een auto heeft, dat in Italië veel semi-ge- socialiseerde bedrijven bestaan en dat derhalve een op de elf Italianen in dienst van de staat is. Van de 22 mil joen buitenlanders die Italië vorig jaar als toerist bezochten waren slechts 26.000 afkomstig uit Oost-Europa en 1.000 uit de Sovjet-Unie. Gronchi ver klaarde nadrukkelijk dat meer toeristen uit de Sovjet-Unie welkom zouden zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 7