Dagblad voor Schiedam en omstreken Rusland verwerpt Ike's voorstel Voor beperkt verbod van proeven met kernwapens Koud weer pre Meppeler spaarbank bereid vorderingen over te nemen De Franse boeren betogen tegen het landbouwbeleid Britten bereiden zich voor op spoorwegstaking Twaalf gezworenen naar Spectacle Island Onbekende duikboot even aan de oppervlakte y VRIJDAG 12 FEBRUARI 1960 Volledig akkoord met Duitsland Het weer. gïsr Nazi-infiltratie in Westduits diplomatencorps JAN GREGOIRE OVERLEDEN Spaarders hebben kans op terug betaling van tachtig procent Schade opgelopen tot half miljoen „Algerije Frans" in Amiens Zeven demonstranten gedood hij ongeluk met autobus Brits „Thor"-projectiel PROCES NEP. MARCONIST Beeldbesmeuring op Curasao F' BOAZ-FRAUDE IN RUINERWOLD Helikopters en rivierboten in gereedheid Vervólging ivegens opzet telijke vernieling In de Argentijnse Golfo Nuevo Om het vriespunt Het weer in Europa fehève Jarige prinses mm overhemden worden weer hagelwit met een flacon als wassen niet meer helpt! Tsarendochter nieuwe leaamscne coutrant GENÈVE, 12 febr. (U.P.I., Reuter) De Sovjet-Unie heeft het Ameri kaanse voorstel voor een beperkt ver bod van proeven met kernwapens, daaraan slechts ondergrond- Ie ontploffingen van kleine omvang "iet onderworpen zouden zijn, van de hand gewezen. President Eisenhower van (5e Verenigde Staten had gisteren °P zijn wekelijkse persconferentie het "ieuws van het Amerikaanse voorstel bekendgemaakt en eraan toegevoegd •lat op deze wijze een einde zou ko- hien aan de ongerustheid die men °veral in de wereld voelt over de toe fenomen radio-activiteit in de lucht. Volgens Eisenhower biedt het voorstel "te kans om de belangrijke vorderingen ''ie tot dusver in Genève zijn gemaakt, 'e consolideren. De. Russische afge vaardigde op de kernproeveneonferen- "e alhier, Tsarapkin, heeft het voor stel echter „onaanvaardbaar" ge- "oemd en een „stap terug" ten aan een van de Russische eis van een ver bod van alle proeven. Hij beloofde ech ter het voorstel ter bestudering naar htoskou op te zenden. Het voorstel van Eisenhower dat gis teren, zij het met enige reserve, de steun van de Britse regering heeft ge kregen en vervolgens door de Ameri kaanse afgevaardigde naar het over leg over de kernproeven. Wadsworth. ls ingediend als een gezamenlijk voor stel van de Engelse en Amerikaanse nelegaties, houdt ook in dat de Sovjet unie. de Verenigde Stalen en Groot- Hrittannië zich gezamenlijk bezighou den met het onderzoek van de kleine ondergrondse kernontploffingen die niet °nder het verbod zouden vallen. Naar V'erluidt zou het hier ontnloffingen be deden de twintig kiloton betreffen. Ne gentien ton is ongeveer de kracht van "e bom die in 1945 op Hirosjima werd Seworpen. Een moeilijkheid is dat Amerikaan se en Russische geleerden van me ning verschillen over het aantal ki- lotons van een ontploffing die op een seismograaf de aantekening 4,75 geeft. Volgens de Amerikanen heeft bij een ondergrondse ontploffing van een kernwapen met een kracht van hegentien kiloton de seismograaf 4,75 aangewezen. De Russen daarentegen zeggen dat daarvoor een ontploffing van 1,7 kiloton voldoende is. (Een kiloton is gelijk aan de uitwerking van 1.000 ton T.N.T.) .Van Amerikaanse zijde te Genève is f'steravond vernomen dat het nieuwe "orstel een belangrijke concessie in- ïjhidt aan het Russische standpunt, '/at de mogelijkheid van het houden a<i inspecties betreft, zouden de Amt- «tanen thans in feite hebben voorge- Hen HAAG, ll febr. De staatssc- -H'taris van Buitenlandse Zaken, dr. J1 R. van Houten e.\ ambassadeur dr. ,;;'ór van het Westduitse ministerie van 'Hiitenlandse Zaken zijn donderdag in residentie tot overeenstemming ge- ï?hien over "e nog openstaande Duits- Nederlandse vraagstukken, behoudens ?e instemming van de daarbij betrok- aen ministers, aldus heeft een woord eerder meegedeeld. Hij voegde eraan '°e. dat men mag verwachten dat bin nenkort het Nederlands-Duitse verdrag an worden ondertekend. Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) ^hvaar bewolkt met plaatselijk enige heerslag. Overwegend matige wind Jnssen oost en noordoost. Tempera- Uren om het vriespunt. z<>no 8.02-17.46. Maan: 19.00-8.05. i DE BILT, 12 febr. De wind in de Oosthoek terechtgekomen, r,aardoor iets koudere lucht uit hitslancT komt. Er blijft een kans P neerslag. Verder zal op tal van laatsen mist voorkomen. S'ation Weer* max. min. neersi. temp. temp. afgel. YtC Helder geheel bew. VfHhmrg sneeuw fcjjf'ngen half bew. mist geheel bew. ÈirS:te geheel bew. g "«loven geheel bew. StiCV1Jnbur6 motregen Ogi^kholm onbewolkt LnCi zwaar bew. ArnHen geheel bew. Iïri 'dam 7w,--ar bew. WUssel br«smbUrE Kfhkfort enen hsbrück 'ine geheel bew. mist geheel bew. regen zwaar bew. sneeuw zwaar bew. geheel bew. sneeuw geheel bew. zwaar bew. geheel bew. gisteren 24 uur 2 1 5 5 -1 0 3 0 0 2 -2 4 3 -1 0.1 3 -2 2 4 -2 0 3 -0 0.4 -5 13 0 -3 -8 0.1 3 1 1 4 1 0.5 2 -1 0 1 -0 3 4 -1 1 8 5 38 3 1 0.3 1 1 7 0 -5 0 1 -1 0.1 2 0 36 -3 -6 0 6 -1 0 12 11 steld het aantal iaspecties per jaar voor ieder van de drie kandidaat-on dertekenaars van het verdrag de Verenigde Staten, Groot-Britannië en de Sovjet-Unie te beperken tot twin tig per jaar. De Sovjet-Unie had eer der bij de bespreking over de kwes tie van het toezicht gezegd dat het aantal inspecties per jaar van te vo ren moet worden vastgesteld. De Ame rikanen wilden tot dusver geen enkele beperking. BONN, 12 febr. (Reuter) De West duitse vereniging van onder het nazi- regime vervolgde personen, de VVN, heeft gisteren op con persconferentie alhier gezegd dat er een „schrikbarende nazi-infiltratie" in het ministerie van buitenlandse zaken is. Volgens een woordvoerder van de VVN bestaan liet gehele departement en liet corps diplo matique van de bondsrepubliek voor een aanzienlijk deel uit dezelfde nazi- diplomaten als in de tijd van Hitier. De VVN noemde zestien ambtenaren van het ministerie op, van wie de mees ten op een hoge positie, met, wat de vereniging noemde, een nationaal-socia- listisch verleden. Een van de zestien zou actief hebben meegewerkt aan de organisatie van terechtstellingen van gijzelaars in Frankrijk. Een woordvoerder van het Westduit se ministerie van buitenlandse zaken heeft later de beschuldiging van de hand gewezen. Slechts vier van de hoogste ambtenaren van het ministerie waren in de nazi-tijd in de buitenlandse dienst, aldus de woordvoerder. AMSTERDAM, 'LI febr. De Lim burgse kunstschilder .Tan Gregoire, die sinds zijn academietijd in Amsterdam is blijven wonen, is vannacht te zijnen huize aan de Harteitstraat overleden. Hij was 72 jaar. De laatste jaren had hjj zich geheel uit het kunstleven teruggetrokken. Hij was van geen vereniging meer lid. be zocht ook geen tentoonstellingen meer, was hezig met schrijven. Wel ontmoette men hem soms nog in het Amsterdamse leven bij toneelpremières nu en dan. Na de oorlog is hij, vol jong idealisme, oprichter geweest van de Amsterdam se Katholieke Werkgemeenschap. Hjj heeft veel landschappen, portretten en stillevens geschilderd. (Zie ook elders in dit blfld). rn Amiens hebben gisteren 25.000 boeren geprotesteerd tegen de landbouwpolitiek van de Franse regering. Aanvankelijk ging het er nog rustig aan toe, zoals de foto laat zien, maar d,e betoging eindigde in een stevig gevecht met de politie. (Van onze correspondent) RUINERWOLD. 11 febr. De frau deaffaire van de Boazbauk heeft een nieuwe wending genomen. De Nuts spaarbank te Meppel heeft zich bereid verklaard de actieve vordering van de Boazcombiuatie over te nemen, het geen voor de spaarders betekent dat zij bjj een gunstige ontwikkeling tach tig procent van hun gespaard geld zullen terug krijgen. Dit deelde rar. J. G. Nysingh, adviseur van het be stuur van de Boazbank, vanavond me de op een bijeenkomst die het bestuur van de bank belegde met de gedupeer de spaarders. De heer Nysingh gaf eerst oen dui delijke uiteenzetting van de financiële toestand die ontstaan is door de frau de van de directeur, wijlen de heer M. In twaalf jaar tijds heeft deze een kwart miljoen gulden verduisterd. De schade die hij hierdoor de bank heeftr berokkend is door rentetoeneming in de loop der jaren opgelopen tot een half miljoen gulden. De Nederlandsche Bank had het bestuur na de ontdekking van de fraude het advies gegeven con tact op te nemen met andere bankin stellingen en zo te proberen via een Prinses Astrid van Noorwegen, die van daag haar achtentwintigste verjaardag viert. AMIENS, 12 febr. (Reuter, A.F.P.) Duizenden boeren uit Noord-Frank rijk zijn gisteren naar hier getrokken om te protesteren tegen de landbouw politiek van de regering. Behalve be toogd is er echter ook hard gevochten. Politie en brandweerlieden hebben ruim drie uur achter elkaar in de weer moeten zijn teneinde de demonstreren de boeren van de staat te verdrijven. Volgens de jongste berichten zijn 52 politiemannen gewond, twaalf van hen moesten in een ziekenhuis worden op genomen. Aan de zijde der betogers vielen zeventig gewonden. Voorts zijn in totaal tachtig mensen, onder wie een poujadistische leider, aangehouden. De slag werd voornamelijk gele verd op de Place Longueville, het belangrijkste plein alhier. Nadat de rust was weergekeerd lagen het plein en enkele straten in de buurt be zaaid met scherven van stukgesla gen ruiten, omvergeworpen verkeers borden en vele stenen. Talrijke rui ten zijn gesneuveld toen de brand weer verscheidene krachtige spuiten in de strijd wierp om de betogers af te koelen. Een autobus die boeren van hier naar hun woonplaats vervoerde is gister avond in de nabijheid van Rijsel in botsing gekomen met een vrachtauto. Volgens de politie zijn zeven mensen om liet leven gekomen en veertig ge wond. Verscheidene gewonden zijn er ernstig aan toe. De autobus werd aan een kant geheel opengereten. Een auto die achter de autobus reed, sloeg over de wrakstukken van de bus heen te gen de vrachtwagen aan, waarop de ze beide wagens in brand vlogen. De chauffeur van de vrachtwagen, die na de eerste botsing ongedeerd was ge bleven, werd bij de tweede gewond. De chauffeur van de tweede auto bleef ongedeerd. Er waren in totaal ongeveer 25.000 boeren naar Amiens getrokken om hu;i eisen kracht bij te zetten. De protestbeweging van de boeren is reeds enige weken gaande (in janua ri zijn in Bretagne betogingen ge houden), doch deze zaak was door de revolte in Algiers wat op de ach tergrond geraakt. Vreemd genoeg werden gisteren door de boeren of meeloper in Amiens een zelfde soort kreten aangeheven als veertien da gen geleden in Algiers, nl. „Leve Massu" en „Algerije Frans". Een woordvoerder van de Boerenbe- weging verklaarde dat allereerst de prijs van de landbouwprodukten op het zelfde peil moet worden gebracht als die van de produkten der industrie. Ver volgens dienen de prijzen op Europees niveau te worden gebracht en tenslot te moeten landbouwprijzen worden in gevoerd die de rentabiliteit van alle cultures verzekeren, aldus de woord voerder. De opstandige stemming onder de boeren in Noord-Frankrijk kan gedeel telijk worden verklaard uit de moei lijkheden die de landbouw als gevolg van de droge zomer van 1959 onder vindt. Deze zomei is vooral voor de suikerbieten, een der belangrijkste voortbrengselen van de Noordfranse landbouw, catastrofaal geweest. Het ministerie van binnenlandse za ken heeft gisteravond in Parijs be kendgemaakt, dat er onder de betogers ongeveer 1.500 tot 2.0000 man waren die niet in boerenkringen thuis hoor den. De boerenbond heeft zich in een officiële verklaring gedistancieerd van de groepen die kennelijk de boerenbe- toging hebben misbruikt om rechtse relletjes te schoppen. Mogelijk zijn het deze meelopers, die met hun kreten „Leve Massu" en „Algerije Frans", de betoging in een handgemeen met de politie lieten ontaarden. Toen de mees te betogers reeds vertrokken waren, bleven kleine groepen tot het uiterste proberen om het politiekordon, dat de prefectuur van Amiens beschermde, te doorbreken. De Britse Koninklijke Luchtmacht beschikt over vier bases, waar lanceer- inrichtingen voor het ballistische projectiel „Thor" zijn geïnstalleerd. Met het gereedkomen van deze bases is de „Thor" opgenomen in de operationele front linie van de R.A.F. Op de bijgaande foto, welke genomen werd op de basis te Feltwell in Norfolk waar een demonstratie voor de pers is gehouden, zien we hoe een ,,Thor"-projectiel in lanceerpositie wordt gebracht. Op de voorgrond een grote tank met vloeibare zuurstof, de brandstof voor de „Thor". BOSTON, 11 febr. (U.P.I. Reuter) De jury in liet proces tegen de Neder landse marconist Van R. is met een rondvaartboot naar Spectacle Island gegaan, het eilandje in de haven van Boston waar een visser in september het stoffelijk overschot van Lynn Kauf man heeft gevonden. De verdachte bleef in zijn cel. I)e assistent van de openbare aanklager McAuliffe vestigde de aandacht van de juryleden op Het silhouet van Boston, op een aantal boeien, op de vuurtoren en op een an der eilandje met de bedoeling een be gin te maken met het testen van de bewijslast. Eerst hadden Mc Aüliffe en rechter Murray, die het proces leidt, geduren de een kwartier uiteenzettingen gehou den voor de jury. Daarna vertrok het gezelschap naar de haven. Ondanks de harde wind en de regen volgde men de (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 12 febr. Tien leidende figuren uit de Britse vakVerenigings- wereld beraadslaagden gisteravond ge durende meer dan twee uren met de minister van arbeid, E. Heath, in de hoop een uitweg te vinden uit de spoor wegcrisis. Er werd geen communiqué gepubliceerd aan het eind van het overleg, maar het was gisteravond dui delijk dat er nog geen aanleiding is om alle hoop op te geven dat Enge land alsnog behoed kan worden voor de redeloze spoorwegstaking, aange zegd voor maandag a.s. De heer But ler. minister van binnenlandse zaken en bij afwezigheid van Macmillan waarnemend premier, deelde gisteren aan het Lagerhuis mede dat de rege- ring plannen had voorbereid voor een mogelijke staking en dat het nodig zou zjjn te verzoeken om een koninklijke proclamatie welke het mogelijk zou maken noodmaatregelen te nemen. In- dien de staking doorgaat, is het waar schijnlijk dat de noodtoestand zal wor den afgeroepen op zondagavond. Het Londense autobuspersoneel, dat eon grote vaardigheid heeft verworven op het gebied van stakingen en andere vormen van ballorigheid, begint teke nen te vertonen dat het gebruik zal maken van een staking bjj de spoor wegen en de ondergrondse om het Britse publiek opnieuw te tonen hoe machtig de chauffeurs en conducteurs zijn. Zij overwegen het hunne bij te dragen door te weigeren overuren te maken tijdens een eventuele staking. En in Birmingham hebben 350 chauf feurs en conducteurs van de gemeen telijke busdienst besloten om voortaan iedere maandag te staken, indien hun weg die de „Utrecht" is gegaan, toen e's tot het invoeren van een arbeids- het schip de haven van Boston verliet, week van vijf dagen niet wordt inge- Het zicht was niet meer dan honderd 1 willigd. De nationale .dagbladen heb- meter. Behalve Spectacle Island be- 1 öen plannen uitgewerkt om bij een zocht de jury ook twee andere eiland- spoorwegstaking in onderlinge samen- jes in de omgeving, namelijk Deer cr. werking hun kranten te vervoeren per Nixes Mate Island. Nadat men in het vrachtauto. keer te ernstige vormen aanneemt, zul len buiten het centrum van Londen waarschuwingsborden worden aange bracht welke de automobilisten zullen gelasten het centrum geheel te vermij den. Gedurende de periodes van acht tot tien uur in de morgen en van half vijf tot half zeven in de avond zal het verboden zijn vrachtauto's te laden of te lossen in het stadscentrum. In vele grote warenhuizen, bedrijven en kantoren staan bedden gereed voor het onmisbare personeel. Talrijke fir ma's hebben hotelkamers besproken voor hun personeelsleden en er zijn geen kamers beschikbaar voor touristen voor de volgende week. De directeur van een maatschappij, welke helicopters ver koopt, deelde ons mede dat hij van plan is zes helicopters in gebruik te stellen welke een dienst zullen onderhonden vanaf de voorsteden naar het helicop- Advertentie tcrlandingsterrcin aan de Theems in Battersea in Londen, vanwaar snelle motorboten gegadigden zullen vervoe ren naar de City. En wij hoorden gisteren van een ma kelaar in de City dat hij met een vijftig tal collega's een rivierboot had gechar terd welke hen vanaf de bovenloop van de Theems bij Hampton Court naar de City zal vervoeren. surséance van betaling de zaak ge- ruisloos op te lossen. Door verschillen de omstandigheden is dit mislukt. Hpt bestuui heeft daarop 28 novem ber van het vorig jaar een bespreking gehad met een zoon en een dochter van de neer M., die zich mondeling doch onder getuigen bereid verklaar den borg te staan voor het maximum van het aandeel der nalatenschap van de moeder in de fraude. Tot nu toe hebben zij echter categorisch gewei gerd deze belofte na te komen. Het be stuur van de Boazbank heeft 18 janu ari I960 besprekingen gevoerd met de Nutsspaarbank in Meppel en zou op 25 januari een bespreking voeren met de Middenstandsbank in Ruinen. Deze laatste bankinstelling heeft ech ter laten weten dat zij geen belang bij de financiële afwikkeling had. Achter af heeft het bestuur vernomen dat de Middenstandsbank een bijkantoor te Ruinerwold wilde vestigen. Het bestuur van de Nutsspaarbank heeft daarop aangeboden het totaal der te vorderen voorschotten, effecten en gebouwen, dat een bedrag van f 396.000 beloopt over te nemen. Dit betekent dat mensen met hypothecaire schulden niet direct aan hun verplich tingen behoeven te voldoen. De Nuts spaarbank wil bovendien 30.000 stor ten en een krediet geven van 70.000 waardoor het actief op 496.000 komt. De leden van de coöperatieve vereni ging Boaz, die samen met de spaar bank het Boazconcern vormen, zijn aansprakelijk voor 30.000. De Midden standsbank heeft een vordering op de bank van 9.500. Het totaal van het actief -komt dus op ƒ516.000. De spaarders hebben van de Boaz te vorderen f 770.000. De Nutsspaarbank kan dus direct 65 pet. aan de spaar ders betalen, hetgeen zij wil doen door storting op een liquidatieboekje. In dien de spaarders bereid zijn dit ver goede bedrag gedurende vier jaar te laten staan is' de Nutsspaarbank be reid 20.000 aan de spaarders ter be schikking te stellen door gedurende vier jaar f 5.000 te verdelen over de spaarders, naar rato van het tegoed op het liquidatieboekje. Dit betekent een compensatie van vijf pet. Meppel wil dit alleen doen ais de ontwikkeling van het bijkantoor dat zij te Ruinerwold wil stichten gunstig ver loopt. Boaz heeft bovendien nog een vordering uit tekening-courant van 75.000 en een vordering op de nala tenschap van M., die men op een ton durft te schatten, hetgeen een vergoe ding betekent van tien pet. De totale vergoeding bedraagt derhalve tachtig pet. De heer Nysingh besloot zijn uiteen zetting dat alles in orde kan komen als de spaarders vertrouwen in de Nutsspaarbank stellen. Wanneer de spaarders echter faillissement willen aanvragen, zullen zij belangrijk minder ontvangpn. De voorzitter van de bijeen komst, de heer De Roo, verklaarde nog dat de heer M. vóór de fraude al con tact had gehad met de Nutsspaarbank, die zieh bereid had verklaard de bank over te nemen. De directeur heeft hiervan het bestuur nooit in kennis gesteld. WILLEMSTAD, (Curacao), 11 febr. (ANP) De onruststoker Godett is na de op woensdag gehouden protestdemon stratie wegens openbare ordeverstoring aangehouden en voorgeleid. De arres tanten die wegens besmeuring van het beeld van Koningin Juliana en de pla quette worden vastgehouden worden vervolgd wegens opzettelijke vernieling. Verenigde Staten Het Amerikaan se leger heeft gisteren meegedeeld dat een raket van het type „Hawk", die be stemd is om tegen vliegtuigen en raket ten te worden gebruikt, op 29 januari boven het proefterrein van White Sands in Nieuw-Mexico erin geslaagd is een „Honest John"-raket te vernieti gen. Het is de eerste keer, aldus de me dedeling, dat een raket een vliegend voorwerp met een snelheid groter dan die van het geluid heeft geraakt en ver nietigd. (A.F.P.) gerechtsgebouw was teruggekeerd werd de zitting tot vrijdag verdaagd. Het parket heeft vandaag de laatste hand gelegd aan de verklaring van de openbare aanklager. De eerste officier van de „Utrecht", de heer A. Warmerdam, heeft in Sin gapore verklaard dat de Indonesische hutjongen Gadong, die door de Ame-- rikaanse politie wordt gezocht om als getuige op te treden, 15 december te Bahrein is afgemonsterd en overge stapt is op de „Kertosono" van de Rot terdamse Lloyd. Dit schip zou volgens Warderdam nu in Surabaja zijn. De Londense politie publiceerde gis teren haar plannen voor het Londense verkeer, indien de staking doargaat. Er zal een parkeerverbod worden uit gevaardigd voor het gehele centrum en de City van Londen, en er zal ruimte beschikbaar worden gesteld in de grote Londense parken waar auto mobilisten hun voertuigen zullen kun nen parkeren. Maar de straten in het centrum moeten worden vermeden voor parkeerdoeleinden, aangezien men een enorme verhoging verwacht van de verkeersintensiteit. Indien de overbelasting van het ver- BUENOS AIRES, 12 febr. (Reuter, AFP) De spanning in en om de Ar-' gentijnse Golfo Nuevo, waar sedert veertien dagen een onbekende duik boot ingesloten is, duurt onverminderd voort. Volgens onbevestigde berichten van het Argentijnse persbureau „Telam" is de duikboot gisterochtend even aan de oppervlakte verschenen, maar toen onmiddellijk door een escadrille vlieg tuigen met luchttorpedo's aangevallen, waarop de geheimzinnige duikboot weer onder water verdween. Te Puerto Madryn, dat aan de golf ligt, is vernom endat een viermotorig Amerikaans vliegtuig is aangekomen, vermoedelijk met modern materiaal voor duikboo-tbestrijding. Alle wegen die naar de golf leiden zijn door militairen afgezet. De vissers hebben opdracht ge kregen om uit de buurt te blijven. Ook mogen particuliere vliegtuigen niet in de buurt van de golf komen. Over de ondergrondse opslagplaats van levensmiddelen, die drie dagen ge leden in de duinen aan de golf is ont dekt, wordt nog vernomen dat de - voorraden voldoende waren voor liet onderhoud van een 5.000 man gedu rende enige tijd. ,De Amerikaanse marine heeft giste ren te Washington meegedeeld dat de Verenigde Staten dieptebommen, para- chiitefakkcls en ander materiaal voor de bestrijding van duikboten aan Argen tinië leveren. Een officiële woordvoer der van de Amerikaanse marine zei niet te kunnen zeggen of dit materiaal wordt gebruikt bij de jacht op de ge heimzinnige duikboot, maar, zo voegde hij er aan toe, dat Ijjkt nogal voor de hand liggend. DEN HAAG, 12 febr. Prinses Bea trix zal vrijdag 6 mei het jeugddorp Be- thanie in Horn officieel openen. Zij wil van deze gelegenheid gebruik maken nog iets meer van de provincie Lim burg te zien. Deze 65-jarige dame woont in het Ita liaanse plaatsje Bonaggio bij Milaan. Zij staat hier ingeschreven onder de naam mevr Marga Boodts, doch beweert groot hertogin Olgn Nikolaievna, de oudste dochter van wijlen Tsaar Nikolaas 11 van Rusland te zijn. Tegen een verslaggever van een Italiaans tijdschrift zei zjj in het bezit te zijn van documenten en ander bewijsmateriaal voor haar beweringen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1