Vice-president Nixon onent Olympische Winterspe en SPORTIEF PLAKBOEK Vijf ontslagen Amerikaanse officials in ere hersteld op A.W.W. jjjdens sneeuwstorm en met „Hollywoods vertoon' Ceremonie uitgesteld als gevolg van het slechte weer Steeds verkeerd begrepen 2 aspro'5 -enfit! Burgemeester hervat arbeid Militair défilé in Ede DE MYSTERIEUZE JO Go Statenlozen hebben recht Voorlopig vijftig Starfighters ouwe hebben de sleutel van de gezelligheid ft I 'fy/A Olympisch programma Laftman maakt slechte beurt Wandelaarsooriog Olympische verzekering „Geen avontuur", zegt V.V.V.'s trainer Willy Kment. Joan krijgt eerste onder scheiding in Squaw Valley. In Zutphen kijken de wandelaars elkaar boos aan. Kamerleden op de helling. Rome verzekert zijn gasten. Joan de mooisfe Parlementaire interland Sportflitsen 'ASPRO' tegen griep, verkoudheid, keelpijn In Oosterland Vijf raadsleden leggen functie neer Op 5 mei door JAN VAN CENT Nu heeft de tuinman tijd voor VI K.A.B.-Emmen wijst op E.E.G.-bepaling Kosten 300 miljoen V B VRIJDAG 19 FEBRUARI 1960 PAGINA 7 (met 't baardje) 7.6U (Speciale berichtgeving) Squaw Valley, 19 febr. Tijdens een sneeuwstorm, wel ke de met pijnbo men begroeide top pen, die het dal waarin Squaw Val ley ligt, omsluiten, aan het oog onttrok, heeft Richard M. Nixon, de vice-pre- p sident van de Ver- rin'gde Staten omstreeks het mid- emachtelijk uur Nederlandse tijd ve achtste Olympische Winterspelen o°r jeopend verklaard. Onmiddellijk 'ha zetten een massaal orkest, be- 'aa.nde uit amateurmusici van twee- fnV-'tig middelbare scholen in Cali- rh\ë en Nevada, en een koor van 2645 of'""gen van dezelfde scholen, de ,j ynpische hymne in. Tweeduizend Uiven symbolen van de vrede, wel- 6 deze Spelen verondersteld worden bevorderen werden op het mid- 1 ehterrein van het schaatsstadion losge- v e«. Er volgde een salvo van acht ahonschoten. De regie van de opper- fp.'^nioniemeester Walt Disney was j^Hloos. Maar, Disney had toch niet "nnen verhinderen, dat de plechtig- e'd ruim een kwartier uitgesteld v?est worden, omdat anders vice-pre- j®dent Nixon de Winterspelen niet had 'innen openen. De sneeuwstorm maak- A de aankomst per helikopter van de .''■C-president onmogelijk. Hij moest nu j auto de ongeveer 160 km lange ,®cht van Sacramento naar Squaw Val- afleggen. Desondanks was Nixon 'ijwel de enige in Squaw Valley, die seen ski-kleding droeg. openingsceremoniën begonnen, 'adat de vlaggen van de Verenigde Sta- - ~h en Griekenland en de Olympische 'ag onder bazuingeschal waren gehe- ®h, rnet het binnenmarcheren van de woegen der deelnemende landen. Op lin moment gleden skiërs over de hel- ngen op de achtergrond. Onmiddellijk reeds deed zich een incident voor. Bij het passeren van de ere-tribune brach ten de dragers van de nationale vlag bij de Nederlanders was dat Kees Broekman, die voor de vierde keer aan de Olympische Spelen deelneemt een groet aan de vice-president Nixon. De Tsjechische, Poolse, Roemeen se en Russische vlaggedragers ech ter niet. De Roemeen keek zelfs de andere richting uit. De ongeveer acht duizend toeschouwers zij hadden voor hun entreebewijs 25 dollar (95 gulden betaald veronderstelden, dat hier opzet in het spel was. In schrille tegenstelling met het incident was de toespraak, welke de presi dent van het organisatie-comité, Prentis C. Hale, tot de deelnemers richtte. ,,De hier aanwezige sport mensen dienen naar huis te gaan als de grootste ambassadeurs voor de vrede", zo sprak hij. Vlam op „toren der naties" Naarmate men vorderde met de ope ningsceremoniën klaarde het weer op Het was zelfs bijna windstil toen de plaatsvervangend burgemeester van het Italiaanse wintersportoord Cortina d'Ampezzo de plaats waar in 1956 de Olympische Winterspelen gehouden zijn aan de president van het In ternationaal Olympisch Comité, Avery Brundage, de Olympische vlag overhan digde, welke bij de laatste Spelen ge wapperd heeft. Vervolgens legde het Olympisch vuur de laatste etappe af van de tocht van Noorwegen de ba kermat van de skisport naar het stadion te Squaw Valley. Gedragen door Andrea MeadLawrence, de Ame rikaanse skister die in 1952 te Oslo twee gouden medailles gewonnen heeft, thans echtgenote van de leider der Amerikaanse skiploeg, kwam de bran dende toorts de helling van de Little Papoose Peak af. Zij werd voorafge gaan door een erewacht. Aan de rand van de schaatsbaan stopte zij en over- Advertentie) In volmaakte balans zweeft de Zwitserse skiër Roger Staub bo ven het schaatsstadion van Squaw Valley, waar de openingsplechtig heid van de achtste Olympische Winterspelen gehouden is. handigde de toorts aan de Amerikaan se hardrijder Kenneth Henry, die, na één keer de baan rondgereden te heb ben, een ladder bij de „toren der na ties" beklom en de Olympische vlam aanstak. De zon begon flauwtjes te schijnen toen de door Walt Disney in Hollywood- se stijl gearrangeerde ceremonie ten einde liep. Carol Heiss, de Amerikaanse wereldkampioene in het kunstrijden op de schaats, een van Sjoukje Dijkstra's grootste concurrenten in de strijd om het Olympisch goud, besteeg het po dium en legde met vaste, heldere stem de Olympische eed af. Daarna zorgde Disney voor het sluitstuk. Tweeduiz <1 ballonnetjes, die de vlaggen der dertig deelnemende naties droegen, stegen op. Op de hellingen rond de vallei barstte een vuurwerk los, dat de sneeuw van de pijnbomen joeg. Honderden para chutes met vlaggen daalden neer. En onderwijl marcheerden de deelnemers af. zij gaan tien dagen tegemoet, waarin achtentwintig Olympische ti tels op het spei staan. Wie enkele maanden geleden de interland Nederland Noorwe gen (71) heeft gezien, en daarbij het spel van het semi-profes- sionalistische Oranje vergeleken heeft met dat van de amateuristische Noren, kan zich indenken dat er voor de Oos tenrijkse trainer van VVV (Venlo), die onlangs de functie van bondstraner in Noorwegen heeft geaccepteerd, een zware taak is weggelegd. Willy Kment, die vier jaar geleden naar Venlo kwam, gaat op 25 maart reeds naar Noorwe gen. De Venlose club is er van overtuigd, dat zij een gelukkige greep heeft ge daan, toen zij Kment engageerde. VVV is er wel bij gevaren. Men kan wel zeggen dat de trainingsopvattingen van \Villy Kment het leeuwendeel hebben bijgedragen aan de huidige vorm van VVV. Hij slaagde er in elf dood gewone jongens samen te smeden tot een elftal dat een poedt klank heeft. Gaat Kment graag weg? ,,Met mijn ene oog lach ik (tegen het financieel rooskleurige aanbod uit Noorwegen), met mijn andere oog hui' ik, omdat ik hier de jongens moet achterlaten", zegt Kment, en men kan er zeker van zijn dat hij dit laatste echt meent. Als er één trainer met zijn elftal meeleeft, als er één trainer de gave bezit een voetballer voor zich in te nemen en te vens te overtuigen van zijn capacitei ten, dan is het deze Oostenrijker. Het lijdt dan ook geen twijfel dat de Ven lose voetballers hem niet graag mis sen. Willy Kment is bij zijn besluit niet over één nacht ijs gegaan. Reeds tij dens de interland tegen de Noren werd hij door de Noorse officials be naderd. Naderhand moest er nog eens onderhandeld worden in Pa rijs en pas na een recent telefoontje uit Oslo heeft Kment definitief „ja" gezegd. Deze lange aarzeling was niet toe te schrijven aan een zekere vrees voor het onbekende Scandina vië, want voordat Kment naar WV kwam, trainde hij reeds twee jaar de eerste divisieclub „Trafn" uit Dram men. Hij kent dus het land, dq men sen en zelfs is hij de taal machtig. SQUAW VALLEY, 19 febr. Het Olympisch programma voor vandaag, de eerste wedstrijddag luidt: 17.00-19.30: crors-coüntry ski, heren, 30 kilometer. 19.30-21.30: kunstrijden paren. 01.00 ijshockey: Verenigde Staten Tsjecho Slowakije. 03.30 ijshockey. CanadaZweden. 03.00 ijshockey: RuslandDuitsland. De afdaling ski, heren, is in ver band met de grote sneeuwval van donderdag, uitgesteld tot a.s. maan dag. (De uren zijn omgerekend in Nederlandse tijd). (Speciale berichtgeving) Squaw Valley, 19 febr. Sven Laft man, de Zweedse vice-president van de internationale een slechte beurt gemaakt. Na eerst Schaatsunie, heeft te hebben ver klaard, dat hij be sloten had vyf Amerikaanse schaatsofficials aan de dijk te zetten, en hen te vervangen door vijf experts uit andere landen, omdat bet hier zo'n janboel was, heeft hy la ter, toen de Amerikanen verontwaar digd kwamen klagen, gezegd dat de pers hem verkeerd begrepen had. Het was niet zjjn bedoeling geweest de vijf Amerikanen te vervingen. HU wilde er alleen maar vjjf officials bij hebben. Wel gaf hU toe de Amerikanen „oner- ^/VlA varen" te hebben genoemd. „Ik geloof dat de journalisten mij steeds verkeerd begrijpen", verklaarde Laftman. ,,Er zit niets anders op, want het is een janboel. De Amerikaanse officials hebben hun best gedaan, maar zij heb ben met grote wedstrijden als deze geen ervaring en van hardrijden weten de meesten niets. Willen de Olympische schaatswedstrijden een succes worden, dan is het nodig met mensen te wer ken die weten waar het om gaat en dat zal nu gebeuren", zo had Laftman eerst gesproken. Volgens Laftman vertrouw de de Amerikanen te veel op machines. Als verzocht werd scheuren in het ijs weg te werken, gebeurde niets. Het ex cuus van de Amerikanen was dan dat de machines niet werkten. Met een paar emmers walei op het ijs vieten, was de zaak echter opgelost. En wat heb je aan een electronische tijdwaar neming als je niet weet hoe je er mee moet werken?, aldus Laftman. Later verklaarde hij: „De vijf Ameri kanen zjjn liet vervangen, maar wel zijn de officials uit vijf andere landen er hij gekomen. Het is echter wel dui delijk dat van een misverstand geen sprake is. Laftman is eenvoudig onder de Amerikaanse druk bezweken. WILLY KMENT .naar Noorwegen. Kment geeft zich reeds bij voorbaat met hart en ziel aan zijn nieuwe job. „Er zit talent bij die amateurs in Noorwegen", zegt hij. „De voornaam ste tekortkomingen zijn naar mijn op vatting uithoudingsvermogen en bal vaardigheid. Conditie hebben de van zich zelf reeds sportieve Noren genoeg". De Noorse voetbalbond blijkt op het stuk van bondstrainer nogal graag te veranderen. De laatste tien jaar heb ben er al heel wat trainers het natio nale A-, B- en jeugdteam van Noorwe gen onder handen gehad. Kment is er niet bang voor dat hij al na korte tijd de weg van zijn voorganger zal vol gen. „Maar", zo zegt hij, „een trainer moet niet langer dan vier jaar op één plaats blijven. Dan wordt hij verve lend voor de voetballers die hij moet trainen, ook al zoekt hij nog zo naar stig naar steeds nieuwe methodes en variaties. Kment gaat niet met stille trom. Na de wedstrijd op 20 maart tegen Ajax wil hij met zijn Venlose jongens een afscheidsfeest vieren. Een mooi ge- Schenkt zou voor hem betekenen als VVV na die wedstrijd thuis nog steeds ongeslagen zou zijn Evenals enige jaren geleden is er weer deining op het gebied van de wandelsport in Zuthpen. Men spreekt zelfs van eei wandelaars oorlog met als strijdende partijen de wandelvereniging D.W.K. en het Zut- phens Wandelcomité. De achtergrond van dit wandelcon flict schijnt de bekende kwestie te zijn tussen de Ned. Wandelsport Bond en Ned. Unie van Wundelsportverenigin- gen. In mei organiseren beide Zutphen- se wandelsportcomité's kort achter el kaar wandeltochten, terwijl beide or ganisaties in dezelfde week van juni een Avondvierdaagse zullen houden. De voorzitter van het organisatieco mité van de Olympische Spelen te Rome, heer Giulio Andreotti, en de voorzitter van het Italiaanse Olympische Comité, de heer Giulio Onesti, hebben bij de nationale Italiaan se verzekeringsbank een levensverzeke ring afgesloten voor de 6400 sportmen sen en 1300 officials, die de Spelen te Rome zullen bijwonen. Het totaal ver zekerde bedrag bedraagt 7500 miljoen lires (45 miljoen gulden). In geval van overlijden tijdens de Olympische Spe len krijgen de nabestaanden 1 miljoen li res (6000 gulden) uitgekeerd. Eén Olympische onderscheiding is de Nederlandse équipe op de Olympische Winterspelen te Squaw Valley reeds ten deel ge vallen. Joan Haanappel, die met Sjoukje Dijkstra zal uitkomen bij het kunstrijden op de schaats, heeft de meeste stemmen behaald bij een en- quêtte over de vraag wie de mooiste is in Squaw Valley. Het Haagse meisje werd bij de stemming het meest belaagd door de Italiaanse ski ster Pia Riva en door haar grote ri vale in de strijd om de medailles, de Amerikaanse Carol Heiss. Zoals wij de regelmatig terugkeren de voetbalwedstrijden tussen de Nederlandse en Belgische parlementariërs kennen, zo is er al sinds jaren een sportieve rivaliteit op het terrein van het skiën tussen de Zweedse en Finse volksvertegenwoor digers. De Finnen hebben de Zweden deze keer uitgedaagd voor een bijzon der zware wedstrijd, een snelheidswed strijd over vijf kilometer. De Finnen hebben hun race reeds gereden. De Zweden gaan op 2 maart proberen snellere tijden te maken dan hun col legae. De Nederlander De Roo is tiende ge worden in een wielerwedstrijd voor pro fessionals in de omgeving van Nice. Na De Roo volgden o.a. Bobet, Rivière en Anquetil. Argentinië en Brazilië hebben zich als tiende en elfde land geplaatst voor het Olympische waterpolotoernooi te Rome. De 19-jarige Engelse tennister Mike Sangster heeft in het toernooi om de in ternationale tenniskampioenschappen van Engeland op overdekte banen de Deen Nielsen in vier sets (4-6, 6-2, 6-4, 6-2) verslagen. (Advertentie) AS PR" VLISSINGEN, 19 febr. De com missaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. De Casembroot heeft gistermorgen op het gemeentehuis van Oosterland medegedeeld dat burgemeester S. W. A. Laurense vandaag zijn werkzaanheden als burgemeester zal hervatten. Vqf le den van de Oosterlandse gemeenteraad hebben daarop besloten als lid van de raad te bedanken, omdat ze, naar zij verklaarden, geen kans zien om met de burgemeester samen te werken. Het zijn twee leden van de CHU-fractie, twee van de PvdA-fractie en één van de WD-fractie. Drie van hen 7.iju wethou der. Aan de burgemeester is een jaar ge leden verlof verleend in verband met een onderzoek door de justitie tegen een ambtenaar ter secretarie. Daarbij kwam het beleid van de burgemeester in het geding. Een speurdersverhaal Mead—Lawrence, tweevoudig Olympisch kampioene bij de Spelen van Sfj" tc Oslo, heeft het Olympisch vuur binnengebracht in het schaatsstadion van On/t0'0 Valley. Men ziet haar hier met haar echtgenoot, die tijdens deze Spelen "on als coach van de Amerikaanse skiploeg. David Mead heeft enkele dagen r de opening een enkel gebroken, maar zal ondanks deze handicap zijn functie blijven vervullen. 67 Sluiter keek scherp naar de littekens bu ue mond van Mooyen. Het gezicht was erdoor veranderd en bovendien was Willem vele jaren ouder geworden, wat Sluiter milder deed oordelen over zichzelf. Het was onvermijdelijk geweest dat hij in de heer Over- weel, die bovendien nog gecamoufleerd'was door de grote bril, niet de inbreker Willem Mooyen had ont dekt. „In de opschudding na de ontploffing heb je na tuurlijk kans gezien om er tussenuit te knijpen. Tv blijven natuurlijk nog vraagtekens: hoe hen je erin geslaagd een dokter te vinden, die zonder ruchtbaar heid je verwondingen wilde verzorgen en het nog goed deed ook? Hoe kwam je daarna naar Antwei pen en hoe kreeg je er een paspoort, ten name van J. G. Overweel? Gewoon een vervalsing? We zullen het heel goed bekijken, dat paspoort. En in Beigic zullen we eens moeten nagaan hoeveel onopgeloste inbraken er wel zijn van die jaren voor de oorlog want je hebt natuurlijk daar je handwerk weer op genomen om aan de kost te komen. Maar dat is allemaal van later zorg." „Willem Mooyenmurmelde Speelman ver baasd. Willem draaide uitdagend het hoofd_ naar hem toe maar deze opflikkering was van korte duur. Hij staarde weer snel voor zich, niets ziende en trach tend niets te horen van de stem van inspecteur Slui ter. De stem klonk nog steeds, zonder een spoor van trierpf. Alleen maar opsommend, moeilijkhecV verduidelijkend, verbindingen aantonend. Inspecteur Sluiter léék op een boekhouder, die feiten telt om de aL, te gemakkelijk gevonden uitkomst te verifiëren. Hij was nu echter de bezeten politieman, die weken met een zaak bezig is geweest en nu de tijd ge komen acht om, vooral voor zichzelf, verantwoor ding af te leggen, verklaringen te zoeken, de resul taten van vele uren werk af te wegen en te schiften. Het stille pakhuis vormde daar rond een onwerke lijk décor, waarin de stem een rondere naklank van echo kreeg die de scherpte van de woorden sleep. „Er zijn heel wat dir.gen waar we nog aan toe moeten komen, Willem, later. Hoe je, jaren na de oorlog, weer naar Amsterdam kwam en daar Van der Zande weer ontmoette, die bijna degelijk was ge worden. Het moet een ontroerend weerzien zijn ge weest: Bertus, de man die zijn les dacht te hebben geleerd en tevergeefs iets probeerde te verdienen aan de toeristen, en Willem, die jaren had geleefd onder de veilige dekmantel van een vals paspoort, ver weg in Antwerpen. Van wie is toen het idee uitgegaan om het weer eens te proberen, samen? Van Bertus? Of van jou, Willem? Het doet er weinig toe, want het feit telt alleen, dat Bertus zich nieu we grammonen ging aanschaffen en daarbij stootte op een obscuur ijzerwinkeltje in de Kinkerstraat. De eerste ontmoeting met Arnold Lisser. Het plan groei de: Willem, die voor de Amsterdamse prinsemarij dood was, moest dood bljjven en daarom zo veel mogelijk buiten schot blijven. Geen inbraak waaruit hij herkenbaar zou zijn, geen optreden in het open baar. Daarom geen contact met andere jongens van de vlakte, maar samenwerking met doodgewone ama teurs. Bertus zag vrij snel wat voor vlees hij in de kuip had en Lisser kwam het gezelschap verster ken, op zijn beurt gevolgd door Watimena. Met Wa- limena had men ook meteen een auto, die niet op viel. Bertus van der Zande hoefde er geen te kopen, dus kon het niet opvallen dat hij plotseling in een auto rondreed. Willem hoefde zich evenmin bloot te geven door een auto te kopen of te stelen. Nee, niets van dat alles. Er was een man gevonden die met lichzelf geen raad wist en die op volkomen eerlijke manier een auto had. Die man werd gebruikt." Hier rees even de stem uit boven de monotonie var de opsomming en werd dreigend en beschuldi gend. „Die auto diende om de brandkasten te vervoe ren naar een door Lisser gehuurd opslagplaatsje, waar intussen Willem stond te wachten om ze des kundig open te breken. De wrakken zullen hier wel ergens zijn opgestapeld. Daar onder dat zeil? Goed geregeld allemaal." De spottende uithaal verleidde Van der Zande tot een uitval: „Niet dan?" „Nee, niet," zei de inspecteur hard. „Jij had een fout gemaakt en dat was, dat je samenwerkte, niet met de oude Willem Mooyen, maar met een meneer Overweel, die vroeger Mooyen heette. Die meneer Overweel-Mooyen vertoonde zich nergens en hij vond het voldoende om de brandkasten, die jullie aan brachten, open te breken en zjjn deel in zjjn zak te stoppen. Niet alleen Watimena en niet alleen Arnold Lisser waren de schlemielen, maar jij, Ber tus, nog erger. Jij knapte de zaakjes voor het groot ste deel op, niet begrijpend dat Overweel-Mooyen jou alleen maar gebruikte en voor de rest slechts dacht aan zijn eigen veiligheid. Want hij wilde wet geld, maar geen risico. Hij wilde rustig met zijn vrouw die zich te Antwerpen vestigde op haar eigen paspoort in de Borrekensstraat wonen als de respectabele meneer Overweel, hij wilde naar zijn stamkroeg kunnen gaan op de Suikerrui en daar in alle kalmte zijn borreltje drinken, hij wilde vooral niet opvallen. Niets mocht hem verbinden met de dode Willem Mooyen en om dat te bereiken was hij tot alles in staat. Zelfs tot moord." De stem sloot de man in de zwarte regenjas nu in, maar sterker nog de vijandigheid die uitstraalde van de mensen om hem heen. „Nu grijpt alles in elkaar," zei Sluiter zacht. „Alles staat op een rijtje: de laatste inbraak in Den Haag en Watimena, die uitweek naar Antwerpen. Prins Voedo in De Gouden Haan en een avondje uit van Willem Mooyen en zijn nette Antwerpse vrienden, de herkenning en de daarop volgende angst, die angst, Bertus, waar jij geen rekening mee had gehouden. De aanslag in Hotel Imperia] en de nieuwe poging in de Kinkerstraat. Op het Astridplein staat een portier, die zonder het zelf te weten het waarom van dit alles heeft gegeven. Hij herinnerde zich de man met het litteken en dat verklaarde alles." DEN HAAG, 19 febr. Ter gele genheid van de nationale herdenking van de bevrijding op donderdag 5 mei zuilen de drie delen van de krijgs macht gezamenlijk defileren in de om geving van Ede, zo is thans vastge steld. Het défilé zal vermoedelijk aan vangen te 11.30 uur en eindigen te on geveer 12.15 uur. Achtereenvolgens zullen defileren troepen te voet van zee-, land- en luchtmacht, vliegtuigen van land- en luchtmacht in een aantal form-aties en tenslotte gemotoriseerde en gemecha niseerde onderdelen van de landmacht. De troepen te voet voeren vijftien vaandels en twee standaarden in het défilé. Vier muziekkapellen en vijf tamboerkorpsen geven de muzikale be geleiding. Ook detachementen van de Marva, de Milva en de Luva nemen deel aan het défilé. Tot de gemoteri- seerde en gemechaniseerde troepen, samengesteld uit de wapens der artil lerie, genie en cavalerie, zal ook be horen een batterij raketten Honest John. Als parade-commandant is aangewe zen generaal-majoor der infanterie D. C. de Vries. (Advertentie) Laat juist in deze maanden Uw tuin verzorgen. Straks als het voorjaar is ziet U daarvan hét fleurige resultaat! EMMEN, 19 febr. Op grond van een bepaling van het hoge gezagsorgaan der Europese Economische Gemeen schap blijken statenloze weduwen en wezen recht te hebben op een uitkering krachtens de algemene weduwen- en wezenwet. Bij de toepassing van de Al gemene Weduwen- en Wezenwet, die op 1 oktober 1959 van kracht is gewor den, deed zich het feit voor, dat deze uitkering geweigerd werd aan weduwen en wezen, die statenloos zijn, ook al wonen zij reeds tientallen jaren in Ne derland. Ofschoon het mogelijk was hen krachtens Algemene Maatregel van Bestuur voor de toepassing van deze wet met Nederlanders gelijk te stellen, is deze ministeriële maatregel tot nu toe niet verschenen. Met name in de grensstreken van Groningen en Drente bevinden zich on geveer duizend statenlozen, voor het overgrote deel geen arbeiders. Een bij zonder schrijnend geval in de gemeen te Emmen was voor de K.A.B. daar aanleiding de aandacht van de sociale Verzekeringsraad op deze kwestie te vestigen. In het overleg tussen departe ment en Sociale Verzekeringsbank is thans komen vast te staan, dat op grond van de bepalingen van het hoge gezagsorgaan der E.E.G. de bank ver plicht is om de weduwen- en wezenuit keringen ook toe te kennen aan hen. die uitsluitend op grond van het feit, dat zij statenloos waren, aanvankeljk werden afgewezen. DEN HAAG, 19 lebr. De minis ter van Defensie deelt per brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer me de, dat onder h^' huidige defensiepla fond voorlopig vijftig Lockheed F 104 G vliegtuigen me' reserveonderdelen en uitrusting voor ongeveer f 300 miljoen kunnen worden aangeschaft. Op de begroting 1960 konden hiervoor geen butgetaire voorzieningen worden getroffen. Niet dan na goedkeuring van de begroting 1960 kan een suple- toire begroting worden ingediend. Op goedkeuring daarvan kan de minister bij de onderhandelingen met de indus trie niet wachten. Hij deelt mede, dat in de betreffende overeenkomst zo nodig met het oog op deze goedkeuring een voorbehoud zal worden opgenomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 7